Gemeentepagina fi OPORT Ei 1 vwO TILBURG \|/|\|/|\|z fc'f- Tilburgse kermis dient zich weer aan F’ GSE IS 21t/m29JUU’9O lïlburg Gemeente Bouwvergunningen! Commissievergaderingen Kruikenmarkt naar nieuwe plek Bewaakte fietsenstalling in In de weekeinde twee avonden open gemeenteraad Sportspreekuur gemeente Hinderwet Tentoonstelling Stadsbeheerplan is weer geopend Gemeentelijk informatiecentrum ALLEEN TILBURG TRAKTEERT JE OP EEN ZOMER LANG VERTIER 5,- 0,- Verhuizen omdat U een handicap heeft Vraag tijdig een vergoeding aan Donderdag 14 juni 1990 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER i 1990 - pagina 6 Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 Ter inzage A Milion iHoc 1KEN plaat lang v .ALLEEN IN OE ZOMER ALLEEN IN TILBUf hinderwet zage bij van 9.00 ,75; :he >men ■neester en wet- aar de directeur i, tel. laar, Tongerlose Hoefstraat 9. het vergroten van de berging bij aren l ver- i hier- gen de ont an niet in sta? 357a J680 rn-iuMMja Beringi apassagt l van het breekt een Jn, moet vervol- luizing inder- rtoe geleid dat binnen- het Elisabethziekenhuis Hing wordt ge- ;n er plannen voor ig in het centrum. Commissie voor de Rekeningen Voorzitterdhr. W. van Herwijnen Secretaris dhr. J. van lersel, tel. 429177 Piushaven 8. het vergroten van de showroom met kantoorruimten aan de Piusha ven 9 (B-90-1009); Op de agenda - Concernmarap 1990-I Voor al uw wensen, vragen, ideeën recht op donderdag 21 junia.s. van Kubus, Fatimastraat 24-02 te Tilburg. Wilt u meer informatie, bel dan met de Afdeling Sport en Recreatie, tele foon 429264. entrum ün 132, 358575 Milieu- gemaakt. Bovendien is het t de gemeente en de aanvra- ingediend. In een ans niet bekend te ‘en moet ruim rmulieren» ligt de woning aan de Tongerlose Hoefstraat 113 (B-90-0994). van der Linden, anT. v.d. Berssele i (FPOIA) of klachten op sportgebied, kunt u te- 118.30 tot 20.00 uur in Wijkcentrum de Commissie Algemene Beleidszaken en Financiën, Personeel, Organisatie, Informatie en Arbeidsvoor* zieningenbeleid Voorzitterburgemeester (AB), wethouder drs. J.A.J. Krosse (FPOIA) SecretarisA. 429217 (AB) en tel. 429180 (FP( Op vrijdag 15 juni a.s. om 14.00 uur In het stadhuis (nieuwe raadszaal) ^raadsvergadering I komen onder punten aan de Aanvraag Ringbaan Noord 193 (H-90-0035) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een automobielbedrijf door Van Limbergen Autotech niek. door jr hen die r tegen de ;ht persoonlij- aren moeten worden Deze brief moet adhuisplein 130, In de maanden juli en augustus is de balie van de afdeling Burgerzaken op de donderdagavonden niet geopend De balie is tevens in verband met de kermis gesloten op maandagmiddag 23, dinsdagmiddag 24 en woensdagmiddag 25 juli Deze mededeling is met name van belang voor mensen die in verband met hun vakantie reisdocumenten en/of een rijbewijs willen aanvragen of verlengen. Met de nadering van de bouw van de Emmapassage, de nieuwste aanwinst van het Tilburgse stads centrum, breekt een nieuwe fase aan in de uitvoering van het Stads beheerplan dit jaar. In het informa tiecentrum is in verband daarmee de nieuwe tentoonstelling over het Stadsbeheerplan na eerdere verto ning op de BouwRAI, geopend. Op zaterdag 16 juni aanstaande verhuist de Kruikenmarkt die iedere zaterdag in het centrum van Tilburg wordt gehouden, naar een nieuwe plaats. Met ingang van die datum zullen de 22 kramen van de Kruikenmarkt iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur te vinden zijn op het trottoirge- deelte van het Stadhulsplein-Zuld tussen de Katterug en het Paleis Raadhuis. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 15 juni 1990 tot 29 jun! 1990 ter inzage bij de Mi lieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. i voor de verhuisdatum iggen klaar bij Publieke De Milieudienst vindt u op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Mensen die een handicap hebben en in verband daarmee moeten verhuizen, kunnen daarvoor in veel ge vallen verhuiskostenvergoeding krijgen. Deze vergoeding kan aangevraagd worden bij Publieke Werken, Vincentiusstraat 102. Openingstijden iedere werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. De aanvrager i gens worden gekeurd door de Gemeenschappelijke Medische Dienst. Als blijkt dat de verhi daad medisch noodzakelijk Is, dan keert de gemeente 3.000,- uit. LET OP het aanvragen van de verhuiskostenvergoeding gehandicapter gebeuren (zo mogelijk 3 maanden of langer). Speciale «meldingsform Werken. Voor informatie hierover kunt u bellen 428754. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. In de gemeenteraads- van maandag 18 juni meer de navolgende orde Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Informatiecer Stadhuispleit Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. Milieu ideeënboek Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Lokale databank gratis Actuele tentoonstellingen Emmapassage Stadsbeheerplan Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor Hondepoep-campagne Dat heeft ert kort ook bij t een bewaakte stallinc opend. Tevens zijn e een tweede stalling :- Ontwerpvergunningen Bundersestraat 3 (H-90-0012) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden van de veehouderij met een opvanghok voor zieke varkens. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunning ligt van 15 juni 1990 tot en met 28 juni 1990 ter in- -uij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag vc,^.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen pver de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 29 juni 1990 worden ingediend iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzoet ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stat 5038 TC Tilburg). Hindeloopenstraat 4. het bouwen van een erfafschei- ding bij de woning aan de Hinde loopenstraat 21 (B-90-0924) Hoevelakenstraat 5. het vergroten van de woning aan de Hoevelakenstraat op kavel nr. 11 (B-90-0947); Keizersveerlaan 6. het bouwen van 20 woningen aan de Keizersveerlaan (0-90-1779); Lage Witsiebaan 7. het bouwen van een hobbyruim- te bij de woning aan de Lage Wit siebaan 111 (B-90-0982) De bewaakte fietsenstalling op het Pieter Vreedeplein is op vrijdagen en zaterdagen van 22.00 tot 3.00 uur open. Deze extra openstelling geldt voorlopig tot oktoberdaarna wordt besloten of de avondopen stelling definitief wordt. De bedoe ling van het experiment is fietsdief- stallen tegen te gaan die - zo is ge bleken - met name op vrijdag- en zaterdagavonden veel worden ge pleegd. Ook maakt de aanwezig heid van een bewaakte fietsenstal ling het mensen die uit willen gaan - De verordening op de heffing en invordering van retributies en pre cariorechten - De verordering Persoonsregistra ties - Vaststelling van het Stadsbeheer plan Tilburg - Subsidies in het kader van festivi teiten en evenementen - De voorjaarsnota 1990 en de be groting 1991 van de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Midden-Bra- bant - Het verstrekken van een gemeen tegarantie aan T.S.V. Longa - De nota Positieve Actie - Een voorbereidingsbesluit voor het gebied Reeshof II - Richtlijnen voor de inhoud van een milieu-effectrapport voor de aanleg van een golfbaan in het wa terwingebied «Gilzerbaan» - Wijziging van de subsidieveror dening stadsvernieuwing - De uitbreiding van het kindercen trum Anak Anak - Voorstellen tot aan- of verkoop van gronden en terreinen. De vergadering wordt gehouden in de raadszaal op de eerste verdie ping van het stadhuis, Stadhuis plein 130, en begint om 17.00 uur. Veel informatie Is er in de komende maand te vinden over Tilburgs be langrijkste zomertraktatie, de ker mis, op de gemeentepagina. Van 21 tot en met 29 juli vormt de groot ste kermis van de Benelux weer een trekpleister voor vakantievie rend Midden-Brabant en voor lief hebbers van veel verder weg. Tilburg hecht groot belang aan de jaarlijkse kermis. Niet alleen is de waarde uit economisch oogpunt groot - Tilburg int dit jaar 2.400.000 aan pachtgelden - maar natuurlijk is de gemeente ook trots op de positie van grootste ker- misstad. De gemeente is er veel aan gelegen die positie te behouden. Er treden verschuivingen op, omdat de stad nu eenmaal veel bouwt in het centrum en daardoor de ruimte voor de vele attracties misschien iets in het gedrang brengttoch wordt er alles aan gedaan structuur en plaats van de huidige topkermis te handhaven. leder jaar neemt Tilburg nieuwe ini tiatieven op kermisgebied. Een nieuwtje dit jaar is de nostalgisct kermis. Op het Willemsplein kom een spiegeltent, een luchtschom mel, een zweefmolen, een draaimo len en een rupsbaan te staan. Opnieuw streeft de stad naar een zo hoog mogelijk niveau van aan vullende voorzieningen, zoals in formatie, surveillance en andere, die de gastvrijheid van Tilburg be nadrukken. Van dat laatste getuigt de uitgebreide parkeervoorziening met aansluitend busvervoer. De aanvraag ligt van 15 juni 1990 tot en met 14 juli 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 15 juli 1990 worden i aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegever maken. (Tijdens een openbare zitting op 4 juli 1990 om 10.00 uur bij de dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendie dan mogelijk van gedachten te wisselen met i ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemt houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naa Werkwijzer 1990 (voor schoolverlaters 15+/25-) Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Sportgids voor gehandicapten Stadsbeheerplan Die kant op 1990 (voortgezet onderwijs) Kapvergunning Sportsubsidies in Tilburg (verenigingen/groepen) Vragenboek Sociale Dienstalles over bijstand Onderweg naar 2000 10,-) (discussienota verkeer en vervoer ’90 jaren) Zwemwater in Noord-Brabant Op maandag 18 juni a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 115) Op de agenda - Onderzoek rekening 1989 Be stuursdienst - Onderzoek rekening 1989 Dienst Algemene Zaken - Onderzoek rekening 1989 Milieu dienst Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris dhr. P. van Bragt, tel. 428561 Op donderdag 21 juni a.s. om 17.00 uur in het stadhuis (oude raads zaal) Op de agenda o.a.: - Niet behandelde agendapunten van commissievergadering van 11 junijl. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Voor het bouwen en verandert van bouwwerken zijn meestal gunningen nodig. Met vragen over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Bartokstraat 1. het bouwen van een berging bij de woning aan de Bartokstraat 230 (B-90-0600) Buurmalsenlaan 2. /3. het bouwen van een garage bij de woningen aan de Buurmal senlaan 44 en 46 (B-90-0971 en B-90-0972) Foto: Geert van Loon makkelijker de auto thuis te laten. De stallingstarieven worden niet hoger. Een fiets stallen kost 0,75 een bromfiets 1,50. Bij de fietsen stalling is de openbare verlichting uitgebreid en die blijft ook tot 3.00 uur branden. De bewaakte fietsen stalling is in Tilburg een succes. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 7