FOTO JANS VIDEO 9, Gezond drinkwater, voor nu en voor later 95 II S.v.O. Familievideotheek: meer dan alleen videoverhuur II jl ES 9 Amerikaanse squadrons Gilze-Rijen 99,- Nu ook CD’s te huur ;R en te koop Willemsplein even een vliegveld HET HART IN DE KEEL iop 01 «mhiFOTO Blijvende foto- en videoherinneringen voor vader (én de rest!) iW i\/r ^ss reform li 1990-pagina 4 Donderdag 14 juni 1990 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER sins. Onderhoud Airoclub Welkom. )1 uit U bent van harte welkom, alle dagen in de week. Adv. Vervolg van blz. 1 same Tarieven ecologische en Idag woer oort. en win de mooiste prijzen.” srs van van *nd erdag )k over Staten naam Al die stunt We H Making 7x25 H mini-verrekijker Van 159,- Aft Nu slechts van plan een de westhoek Onder s‘™' vasstellen, verpj die gronden in den.” 1600 r) 900B sur) I iste, lichtste video- ter wereld, leder- _.i ermee filmen! naar onze speciale Making Vision Twin Aut. compactcamera met tele-lens flitser Volautomatisch Slechts 1 Sony TR-55 De kleins camera t een kan i Vraag prijs! Golfbaan landbouw Aanstaande maandagavond buigt de gemeenteraad van Tilburg zich over VHS-C videocamera Volautomatisch. Prijsdoorbraak nu compleet Slechts 1.049,- Drogisterij R. de Gier Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 X^parkeergelegenheld^/ Besterdring 161 Wagnerplein 46 1 uur fotoservice GRATIS: 2 jaar garantie GRATIS: 2 jaar verzekering Betaling v.a. 30,- per maand Alles gratis thuis afgeleverd en gedemonstreerd Alle koopavonden jjnnpn-d jk voor 1 want een drempel tegen. Een andere iige service die S.v.C - '-J-n bit Nieuw: Minolta X-300 S Zeer interessante reflexcamera Nu met 28-80 Minolta z„mK„s 699,. U bent alle dagen van de week van harte welkom bij S.v.O Familievideo theek in de Jac. Oppenheimstraat 7 in Tilburg voor het huren of kopen uw film, voor het huren of kopen een CD enoch, ga er gewoon kij ken en zie wat S.v.O. Familievideo theek u allemaal te bieden heeft. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 13.00u tot 22.00u en op zaterdag en zondag van 12.00u tot21.00u. Meer bomen Voor de aanleg van de golfbaan zullen er wat bomen gekapt moeten worden maar er komen er 10.000en bij aldus de heer Stok. ”Het is immers zo dat 60 ha van het 85 ha metende terrein waar op de golfbaan gepland is, nu nog uit landbouwgrond bestaat. Die 60 ha wil len voor een groot deel gaan bebossen. Bovendien gaan we elders in het wa terwingebied bomen aanplanten. Wat bomenbestand betreft, gaan we er dus zondermeer op vooruit,” aldus de heer Stok, directeur van de Tilburgsche Waterleiding Maatschappij. Met ingang van afgelopen dinsdag opereren twee squadrons van de Ameri kaanse luchtmacht (USAF) gedurende bijna vijf weken vanaf vliegbasis Gilze- Rijen. De eenheden, die afkomstig zijn van de luchtmachtbasis Holloman in New Mexico, bestaan uit twee maal twaalf F-15 gevechtsvliegtuigen en in totaal ruim 400 mannen en vrouwen aan ondersteunend personeel. Vliegprogramma Tijdens hun aanwezigheid op Gilze- i Rijen zullen de Amerikaanse eenheden in principe opereren gedurende de normale openstellingstijden van de i vliegbasis, dat wil zeggen tussen 08.00 en 16.45 uur. De eerste vluchten voor 7 ’’Dames en heren, doet u mee Kopen S.v.O Familievideotheek staat be kend om de verhuur van absolute top VHS-films tegen scherpe prijzen en lange huurtermijnen. Maar tegenwoor dig kunnen de klanten er ook terecht voor het kopen van videofilms; zowel op VHS, VCC als Betamax. Betamax- en VCC-filmszijn niet meer in de ver huur bij S.v.O. Familievideotheek maar worden verkocht voor iets meer dan de verhuurprijs. Zo kunt u thuis steeds over uw favoriete film beschik ken. Heeft U andere storingen met uw vi deo, dan kunt u bij S.v.O. een over zichtelijke beschrijving krijgen. Hierin staan een tiental adviezen om bepaal de storingen op te lossen, zodat u on gestoord kunt genieten van uw gehuur de film. S.v.O Familievideotheek in de Jac. Oppenheimstraat 7 in Tilburg is in een pe riode van acht jaar uitgegroeid tot meer dan alleen een videoverhuurpunt. In al die jaren heeft de videotheek een uitstekende naam op weten te bouwen. Het beste bewijs daarvan is wel het grote ledenaantal. Al die leden hebben in de loop van die acht jaar de weg naar de familievideotheek weten te vinden en ze blijven er graag komen. Sinds november 1988 is S.v.O. Familievideotheek in een geheel nieuw pand gevestigd aan de Jac Oppenheimstraat 7 en beschikt daar over een ruimte van maar liefst 700 vierkante meter winkeloppervlakte, waardoor het zich de grootste videotheek van Brabant mag noemen. Maar de S.v.O. Familievideotheek is meer dan alleen een bedrijf waar men video’s kan huren. ANGST OVERWINNEN waardoor het hart in de keel Rustig in een vliegtuig stappen of in K“5t of het klamme zweet je uit- de stoel van de tandarts gaan zitten, breekt. Sommige mensen vertonen is mogelijk als men tevoren RESCUE dergelijke spanningsverschijnselen REMEDY gebruikt. Dr. Edward Bach bij een bezoek aan de tandarts of als ontdekte dat een natuurprodukt, be- men in een vliegtuig dient te stappen staande uit een aftreksel van vijf om de vakantiebestemming te berei- bloemen, kalmte en ken. Men kan zo sterk beïnvloed wor- cue Remedy is te gebruiken bij t,o„- den door deze gevoelens dat men ge spanning, grote droefheid, plotse- met lood in de schoenen op stap ling slecht nieuws, na een ernstig on gaaf... geluk, kortom in alle situaties waarin jven De heer Stok: ’’Onze opties zijn de volgende. We willen zelfstandig blij ven, dat staat voorop. Levert dat pro blemen op dan zijn we, niet con amore overigens, voorstander van één drink waterbedrijf in Midden-Brabant. Is dat niet haalbaar dan zouden we ons kunnen vinden in het model van een groot drinkwaterconcem in Noord- Brabant met vier werkmaatschappij en.” De heer Stok benadrukt dat het belang van lokale beslissingsbevoegd heid (door de gemeenteraden - red.) bij een openbaar nutsbedrijf als een wa terleidingmaatschappij een groot goed is. ^’Bovendien,’ aldus Stok, ’’zijn we een hardstikke goed en gezond bedrijf dat een eerste klas product levert. Waarom zouden we dan op moeten gaan, in een groter geheel? En de ge dichte dat we onze consumenten op pervlaktewater uit de Biesbosch aan zouden moeten bieden, is om van te rillen. Oppervlaktewater is zo gevoelig voor verontreinigingen. Kijk maar naar de Rijn, de Maas en we hoeven Tsjemobyl nog maar voor de geest te halen. Aan oppervlaktewater moet zo veel gesleuteld worden om het tot goed drinkwater te maken. Nee, dat zou een hpel slechte zaak zijn. Dat mag niet ge beuren. Grondwater is het schoonst en het meest stabiel en daardoor het meest geschikt als drinkwater. Opper vlaktewater kun je zonder bezwaar in de industrie gebruiken, dat wel.” een voorstel van B W om richtlijne vast te stellen voor een Milieu Effect Rapportage (MER) ten behoeve van de aanleg van een 18-holes golfbaan. De relatie met de TWM is dat de golf baan geproejecteerd is aan de Gilzerbaan, gedeeltelijk binnen de grenzen van het waterwingebied. De heer Stok daarover: ”De TWM pro beert ten eerste de gronden in en rond het waterwingebied zoveel mogelijk te beschermen. Dat kun je het beste doen als je die gronden in eigendom hebt. Op de tweede plaats proberen we enig rendement uit die gronden te halen. Bijvoorbeeld door hout uit onze bos sen in het waterwingebied te verkopen en jonge bomen aan te planten; bos bouw dus. Een andere manier waar we al heel ver mee zijn is gronden in ons gebied te gebruiken voor ecologische landbouw waarop niet gemest mag worden en waar beslist geen bestrij dingsmiddelen bij gebruikt mogen worden. We zijn een proefgebied aan het ontwikkelen tussen de Blaak, de A 58 en de Gilzerbaan. Tenslotte zijn we plan een golfbaan aan te leggen in i- van ons waterwingebied. strenge condities die wij zelf len, verpachten we of geven we gronden in erfpacht uit aan der- Wie is er het meest blij, vader of dochter. Niet met de auto Wel is het nu al vermeldenswaard dat de bezoeker er heel verstandig aan doet de kermis zoveel mogelijk met het openbaar vervoer te bezoeken. Diverse wegen in het centrum zullen immers :sloten zijn en parkeerruimte is er dom het kermisterrein absoluut on- loende. Tegen fout-parkeerders zal ng worden opgetreden. Degenen van buiten Tilburg met de auto ko men, doen er verstandig aan de verwij zingen naar parkeerplaatsen te volgen. Een parkeerplaats verdient aparte ver melding: die aan de zuidrand van Til burg bij de Stappegoorweg. Vandaar- uit wordt men 's middags en ’s avonds gratis naar de kermis vervoerd met BBA-bussen en weer terug. Goede busverbindingen zijn lijn 1, 2, 3, 4, 5 a 6/7 en de streeklijnen 142 en 143. ladere informatie over de dienstrege- ng is verkrijgbaar bij de BBA. In ver- and met de kermis zal de gemeente gesloten zijn op maandagmiddag 23 juli, dinsdagmiddag 24 juli en woens dagmiddag 25 juli. ONBEPERKT GEBRUIK Er is geen beperking ten aanzien van het gebruik. Men kan het zonodig om iftreksel van vijf de paar minuten innemen of om het rust brengt. Res- kwartier, ieder half uur, etc. ebruiken bij hevi- Rescue Remedy is geschikt voor iedere leeftijd en voorkomt trillende handen en knikkende knieën... Zoals gezegd: over verhoging van de tarieven wordt in het jaarverslag opge merkt dat dat vooralsnog niet nodig is. Volgens de heer Stok is het op termijn Zelfstandig blij’ échter onontkoombaar dat ze zullen De heer Stok: ”Oiu stijgen. Stok: ”De personeelskosten stijgen en het beschermen van onze waterwingronden vraagt forse investe ringen. Ook proberen we gronden in de omgeving van het waterwingebied te verwerven om daarmee de toekomst wat betreft milieuverontreiniging in de hand te houden. Dat kost ook geld. In Wie op vrijdag 8 juni jl. na 10.15 uur langs het Willemsplein voor de hoofd ingang van het Paleis-Raadhuis is ge komen, zal zich misschien hebben af gevraagd, hoe het mogelijk is geweest dat er een zweefvliegtuig voor de deur was geland. Het betrof echter een unt van de Kempische Airoclub feelde. Een actief lid van deze vereni- Recordopbrengst Zoals gezegd: dit jaar ruim 210 attrac ties. Al die attracties samen leveren de gemeente 2,4 miljoen gulden aan pachtgelden op, een recordopbrengst. Met die meer dan 210 attracties is de Tilbufgse kermis weer de grootste van de Benelux en door de extra inspan ningen van de gemeente en het parti culiere initatief wordt het vast ook weer de gezelligste kermis van de hele wereld! Die extra inspanningen wor den uiteraard teruggevonden in de tal loze terrasjes op en rond het kermister rein in de stad maar ook bijvoorbeeld in de tent van Review op het Pieter Vreedeplein, de kermisbrunch op het Willemsplein en de nostaligische ker mis, ook op het Willemsplein. Op deze nostaligische kermis staan o.a. een ouderwetse rupsbaan (weet u nog, het eerste zoentje?), een bootjesschommel, een zweefmolen, een draaimolen en een spiegeltent. Uiteraard zullen we op de diverse attracties in een later sta dium nog uitgebreid terugkomen. de mens onder hevige spanning staat. Vervolg van blz. 1 ”Dat is het voordeel van grondwater en na tuurlijk is dat ook te danken aan de vooruitziende blik>van mijn voorgan gers die besloten hebben aan de Gil zerbaan water te winnen. Bijzonder is dat wij aan het opgepomte water niets hoeven toe te voegen om het drinkbaar te maken. We apen alleen de natuur na als het gaat om filtreren en belucht We hebben te ma' water tot nu toe.” Volgens de heer Stok is de TWM een goed bedrijf. ”Wij leveren een zo goed mogelijk product tegen een zo laag mogelijke prijs. Dat is onze taak als openbaar nutsbedrijf en daar staan we voor! Daarbij kan gezegd worden dat het door ons gelverde drinkwater echt goed is. We slaken in dit verband geen loze kreten. Bovendien verspillen we nauwelijk water om schoon water de consument te leveren. Andere drijven verliezen zo’n 10 tot 15 Wij slechts 0,6%. Dat komt omdat wij het water dat we nodig hebben om schoon drinkwater te kunnen leveren -bijvoor beeld voor het spoelen van filters- ook weer schoonmaken. Daarnaast doen we heel veel om ons waterwingebied en de omliggende gronden zoveel mo gelijk te beschermen.” w -- -- Volaut. superzoomcamera, van groothoek naar tele. Nu compleet in kadover- pakking, met tas, film, batt., riem ÏS,798- 699,- Sinds kort verwent de zaak haar le den naast verhuur en verkoop van top- films, ook met de verhuur en verkoop van een groot assortiment CD’s. Bo vendien kunt u bij S.v.O. Familievi deotheek ook terecht voor een clean- cassette, onbespeelde videobanden, cassettebandjes, etc. U ziet het: S.v.O. Familievideotheek is nog steeds dé vi deotheek waar de consument verwend wordt! CD’s Sinds een jaar heeft S.v.O. Familie- videotheek een groot assortiment van CD’s voor de verhuur. Het assortiment wordt elke week aangevuld met CD’s uit de Top 100. Het bijzondere van de CD’s die S.v.O. verhuurt, is dat ze be- schermd zijn tegen beschadigingen zo- Super Service dat de leden steeds kunnen reken op Overzichtelijkheid en een ruime eerste klas kwaliteit. Daarnaast kun- zet van <je videobanden en CD’s is nen de klanten CD’s kopen tegen een wat je klanten meteen opvalt als ze de zeer scherpe prijs. Aankondigingen zaafc binnenkomen. Dat heeft natuur- daarover staan voor in de videotheek yjk aiies te maken met het grote win- opgesteld. keloppervlak van S.v.O Familievideo- theek. In de zaak kan men kiezen vaueruag maar Uefst 25 000 Bijzon. Heeft u nog geen leuk cadeau-idee ^er is ook dat de zaak geheel met air- Openingstijden De kermis wordt geopend op zaterdag 21 juli om ll.OOu en sluit om 0.30u. Op 22 en 29 juli gaat de kermis draai en om 13.00u tot 0.30u en op 23 tot en met 28 juli van 9.00u tot 0.30u. Nieuw: (Sanon 700 Derde generatie autofocusreflex, zéér veel mogelijkheden. Incl. batt., riem, ““"1.199,- ging, Gerrit Michielsen, trad op uat moment in het huwelijk met Paulien van Eyck. Het bruidspaar kwam totaal verrast de trappen af. Het stadhuis plein werd bovendien gesierd met een prachtige Citroen uit de jaren twintig en een van een spandoek en balonnen voorziene vrachtauto van aannemers- en timmerbedrijf Michielsen, waarvan Gerrit directeur is. TFS zijn vandaag begonnen. Van 18 t/ m 22 juni nemen beide squadrons deel aan de NAVO- oefening Central En terprise, een internationale luchtverde- digings oefening. In die periode kun- nen, afhankelijk van het oefenpro gramma, de vliegactiviteiten plaatsvin den tussen 07.00 en 24.00 uur. Op 26, 27 en 28 juni is een vliegprogramma gepland waarbij tussen 08.00 en 22.00 uur zal worden gevlogen. Vanaf 6 juli gaan de Amerikanen zich weer voorbe reiden op de terugkeer naar New Mexico. De eerste twaalf F-15’s ver trekken op maandag 9 juli weer naar hun thuisbasis in New Mexico. Op woensdag 11 juli vertrekken de laatste twaalf F- 15’s. conditioning is uitgerust, waardoor de klanten in warme zomerdagen toch in alle koelte hun favoriete films uit kun nen zoeken. Bovendien is de zaak toe gankelijk voor invaliden en gehandi capten want een drempel komt men er niet tegen. Een andere vermeldens- waardige service die S.v.O Familievi deotheek haar leden biedt, is dat iedere gewenste titel van een video of CD te huur is. Is de titel er niet dan wordt ervoor gezorgd dat binnen een week de betreffende video of CD aan wezig is. Super service dus! Is het beeld van uw televisie niet meer helder en zijn de koppen van uw video vuil? Dan heeft S.v.O. Familievi deotheek daar een oplossing voor. In plaats van een onderhoudsbeurt die u zo’n 100,- kan kosten, kunt u bij S.v.O. terecht voor de aanschaf van een zogeheten cleanbanddie aan merkelijk goedkoper is dan een onder houdsbeurt. Met die band kunt u op elk gewenst tijdstip uw videorecorder zelf schoonmaken. De vakmensen van S.v.O. kunnen u hierover uitgebreid in formeren. voor vaderdag? Wat dacht u van een zogenaamde voordeelkaart of een on- bespéelde videoband voor vader. De voordeelkaart biedt hem maar liefst 35,- voordeel en de kaart blijft altijd geldig. Zo kan vader zijn video film huren naar eigen keuze tegen een zeer scherpe prijs. Heeft u geen videorecorder? Geen pro bleem, de voordeelkaart kan ook ge bruikt worden voor het huren van een videobox. De bonuspunten die iedere klant’ont vangt bij de gehuurde film, zorgen er voor dat vader na zes hele bonuspun ten een gratis film kan huren. Ook de basispunten blijven altijd gel dig. elk geval gaan de tarieven in 1990 niet omhoog. Reorganisatie Minder tevreden is de heer Stol het voorstel van Gedeputeerde i (GS) om, voortvloeiende uit de Water leidingwet, de drinkwatervoorziening “*n alleen de natuur na in Noord- Brabant te reorganiseren en filtreren en beluchten, op redelijk korte termijn te komen tot taken met heel stabiel twee drinkwaterbedrijven in onze pro vincie. Op langere termijn moeten die twee bedrijven opgaan in één bedrijf, zo menen GS. Uitgangspunt van de re organisatieplannen is de doelmatig heid van de watervoorziening ook in de toekomst te waarborgen. Maar ook om een goed draagvlak te verschaffen aan waterleveranciers zodat zij in de toekomst passende antwoorden kun- „v nen geven op steeds ingewikkelder aan wordende uitdagingen waarvoor be. komen te staan. Daarbij hanteren GS de simpele maatstaf dat ieder drinkwaterbedrijf met minder dan 100.000 aansluitingen op zou moeten gaan in een groter geheel. De TWM, en met deze maatschapij de gemeentes Tilburg en Goirle, verzetten zich hevig tegen dit voorstel. Stok: ”Het is ab surd dat een uiterst willekeurig getal als 100.000 aansluitingen als criterium geldt. De provincie kan dat getal best lager zetten. In zaken als reorganisatie en opheffen van bedrijven moet het om argumenten gaan en niet anders en niet om willekeurige getallen.” De lijnen worden nu uitgezet Volgens de heer Stok staan er ingrij pende veranderingen op stapel. ”Het zou goed zijn als het publiek zich daar van bewust werd. Die reorganisatie plannen zijn zonder visie ontwikkeld. Onze consumenten krijgen nu het bes te door de kraan in huis. Wij vinden dat dat zo moet blijven. En het is be slist geen ”ver-van- mijn-bed-show”. Het is dichterbij dan men denkt want de lijnen worden nu uitgezet en de strijd gaat beginnen.” Wie kent niet bepaalde angstgevoe lens waardoor het hart in de keel bonst of het klamme zweet Je uit breekt. Sommige mensen vertone" -iseler of als te stappen ig te berei- loed wor- dat men ren op stap Bf JHM en,"

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 5