ry Gemeentepagina xlMlz JE OP EEN ZOMER LANG VERTIER ALLEEN TILBURG TRAKTEERT lilburg Gemeente Commissievergaderingen Bouwvergunningen I Hinderwet twee avonden Gemeentelijk informatiecentrum >5,- 50,- Ontwerp Provinciaal Uitwerkingsplan Bejaardenoorden 1988-1991 Emancipatie prijs 1990 Ik Donderdag 7 juni 1990 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER juni 1990-pagina 6 Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 Seniorenraad T. v.d. Bersselaar, tel. >000 10,-) jrkeer en tris G. Hensing, tel. 013- IBKEN de- eige bezc De bezwaarmakers krij- iiende bezwaren. 0 ikking Commissie Onderwijs, Sport en Cultuur iiio 18.90 :ilo 13.90 :ilo 10.90 ilo 12.90 ilo 8.90 ilo 5.90 ilo 10.90 iio 11.90 Hol 1.90 ilo 7.90 Ho 9.90 ilo 13.90 ilo 9.90 ilo 10.90 Ho 11.90 Ho 11.90 ilo 5.90 ilo 5.90 Ho 4.90 jen van iroot-Olie I jediend. In een s niet bekend te «Beslis- snstma- ït 357a ■40680 TTiïrfTTiir-n-Hii Foto: Geert van Loon Bewaakte fietsenstalling in weekeinde 11 lacxrxt tege instellen I jen de d« ericht ieu- >038'r inbaar. ieb- wor- iets wil- en- de Jd JW- I tot Ie Mi slijk In- Commissie Financiën, Personeel, Organisatie, Informatie en Arbeidsvoor- zieningenbeleid VoorzitterWethouder drs. J.A.J. Krosse Secretaris 429180 Op maandag 11 juni a.s. om 09.30 uur in het stadhuis (oude raads zaal) vergunning verleend jroothandel in levens- jen de ontwerpvergunning en de n bij afd. voor de geschillen van be- iefinitieve vergunningverlening. vergunning vi machinefabriek, rleelopslag aan t Commissie Economische Zaken en Werkgelegenheid Voorzitterwethouder P.J. van den Ende Secretaris J. Braakhuis, tel. 429365 Op vrijdag 8 juni a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) ining verleend t, con- Klaruw juni 1990 om 10.00 uur bij de Milieu- n gemaakt. Bovendien is het st de gemeente en de aanvra- juli 1990 ter inzage bij de Mi- 130)elke werkdag van 9.00 tot 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier n zich ssies uit d( mdere over aad. De cor ^orgaans ■'*te vc- Krommeniestraat Ker- schotenstraat 3. het bouwen van 21 aan de Krommeniestr schotenstraat een nieuwe de gehele Inrichting omvattende vergunning als bedoeld in art. 6a van de Hinderwet, aan van de Pas Rokerij Specialiteiten B.V. Kapitein Rondairestraat 17 (H-90-0010) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvr voor het oprichten en In werking hebben van een groo middelen en non-food aan Pastoor van den Berg B.V. Spreektijd inzake bovenvermeld agendapunt kan worden aange vraagd bij Francine Jansen, tel. 360251 Jeker 2. het bouwen van een garage bij de woning aan de Jeker 23 Eilenbergstraat 27 (H-90-0015) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een produktiebedrljf voor lichtreclames aan Neon Brabant Lichtreklames B.V. Het ligt ter inzage in het gemeentelijk Informatiecentrum aan het Stad huisplein. Tot 15 juni 1990 kunnen belanghebbenden tegen het Ontwerp Uit voeringsplan schriftelijk bezwaar indienen bij Provinciale Staten van Noord-Brabant. Op de agenda o.a.: -Aankoop van grond met opstallen -Aan- en verkoop van bedrijfster reinen -Vorming van reserves ten behoe ve van de DSW - Dienstmarap 1990-1/Concerncon trollingrapport ‘1 woningen straat en Ker- Op woensdag 13 juni a.s. om 14.00 uur in kamer 113 van het stadhuis Voorzittermevr. W.L. Onderden- wijngaard-v.d. Sandt Waarnemend secretaris B. Morselt Op de agenda o.a.: - Bespreking uittreksels Stadsbe- heerplan 1991 (voorlopig jaarpro gramma 1991) Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Geminiweg 15(h-9o-oo38 Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en In wer king brengen van een verkooppunt voor motorbrandstoffen door Vollen hoven Groot-Olie B.V. Op de agenda o.a.: - Bezwaren aanslagen rioolrecht 1989 - Afwijzing aanvraag gemeentega rantie -Voortgang nota sexuele intimida tie - Marap 1990-I Dienst Algemene Zaken en Welzijnsdienst -Verordening rechtspositie alter natieve samenlevingsvormen gehandicapten srplan 1990 onderwijs) Bundersestraat 3 (H-90-0012) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van een varkensmesterij met een opvanghok voor zie ke varkens aan W. de Kroon. Centaurusweg (H-90-0021) Burgemeester en wethouders hebben een hlnderwetvc voor het oprichten en in werking hebben van een r structlewerkplaats en een wegenonderhoudmaterl Machines B.V. Ontwerpvergunningen Watermanstraat 43 (H-90-0018) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een transportonderneming aan Varltrans B.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn oper Bovendien kan door belanght benden een korte spreektijd den aangevraagd, indien zij i( len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Kapelmeesterlaan 86 (h-88-oo78) Burgemeester en wethouders hebben een nieuwe de gr omvattende hinderwetvergunning verleend voor een ve voor hygiënische paplerprodukten aan Vendor Papierconverting De traktaties in vogelvlucht -Van Gogh-tentoonstelling in het Gemeentearchief «Over de Tilburg- sejaren van Vincent van Gogh», t/ m 31 augustus - De wevers en Vincent van Gogh Voorzitterwethouder J.G. Timmer mans Secretar 429069 Op vrijdag 8 Juni a.s. om 09.30 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Op de agenda o.a.: - Vaststellen jeugdsportsubsidies 1990, 3e serie -Voorstel uitwerking overdracht onderhoudstaken aan veldsportver- enigingen - Subsidies stimulering sportdeel- name voor wat betreft sportoplei- dingen en accommodatiegebruik voor gehandicapten - Marap 1990-I en de nota punten en commentaar dier raps» - Nota Mediabeleid Tilburg -Vaststelling van de begroting 1991 van de GGD -Toekennen subsidies uit het anti- apartheidsbudget Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden ger aan de directeur van de Mille dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De Milieudienst vindt u op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Wilgenstraat 4. het veranderen van de berging bij het wlnkel/woonhuis aan de Wilgenstraat 67 in een op slagloods. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bou\ plannen liggen van 8 juni 19901 22 juni 1990 ter inzage bij df lieudienst en het Gemeentel formatiecentrum. gehele inrichting verwerkingsbedrijf ■converting B.V. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op liet finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Wie in de zomer het Hart van Bra bant aandoet of er als toerist ver blijft, hoeft zich niet te vervelen. De stad Tilburg trakteert eigen inwo ners maar vooral ook bezoekers en toeristen van juni tot begin septem ber op een reeks van evenementen en festiviteiten. Onder de veelzeg gende titel «Zomertraktaties» biedt Tilburg een feestelijk geheel aan mogelijkheden tot vertier, uitgaan, cultureel genieten en ontspanning. Twee Van Gogh-tentoonstellingen, Het Derde Wereld Festival, twee muziekfestivals, de grootste kermis van de Benelux, het Animatie Festi val en tenslotte een Uit Markt zijn de ingrediënten van het zomerfeest waarop Tilburg haar gasten wil ont halen. «Tentoonstelling in het Nederlands Textielmuseum», t/m 7 oktober - Derde Wereld Festival, 3 t/m 10 juni, op zondag 10 juni muzikale slotmanifestatie in het Leypark -Tilburgse Muziekfeesten «Musi con», op diverse buitenpodia in de stad, 22 juni t/m 1 juli -Tilburgse kermis, de grootste van de Benelux, 21 t/m 29 juli -Animatie Festival in het Wilhelmi- napark, opvolger van de Boulevard of Broken Dreams, 17 t/m 26 augustus - Jazz Meeting Tilburg, zestig or kesten uit tien landen, 30 augustus t/m 2 september - Uit Markt in het teken van de dans in en rond Schouwburg Tilburg, 8 en 9 september De aanvraag en de ontwerpvergunning ligt van 8 juni 1990 tot en met 7 juli 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein Ï30)el ke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinder wetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 8 juli 1990 worden inge aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens maken. Tot 29 juni 1990 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429526). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt, gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingedi De ontwerpvergunning ligt van 8 juni 1990 tot en met 21 juni 1990 ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 22 juni 1990 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TG Iedereen aanvraag stuur van Op 14 september van dit jaar wordt voor de tweede keer de emancipatieprijs van de ge meente Tilburg uitgereikt. In 1987 besloot de gemeenteraad tot instelling van de prijs. De emancipatieprijs wordt toe gekend aan een persoon, in stelling, organisatie of bedrijf in Tilburg en omgeving waar van gebleken is dat zij zich op enigerlei wijze uitzonderlijk hebben onderscheiden door bij te dragen aan de verbete ring van de positie van vrou wen in Tilburg. Iedereen kan personen, orga nisaties, instellingen of bedrij ven kandidaat stellen voor de Emancipatieprijs 1990. Kandi daten kunnen tot 15 juni aan staande worden aangemeld bij een speciale jury. De jury bestaat uit de voorzit ter van de Tilburgse emanci- patiecommmissie mevr. Mr. N. van der Reijt, mevr. Mr. W.J.A.M. Maas (Kamer van Koophandel), mevr. C. Yenice (Centrum van Buitenlandse Vrouwen) en mevr. A. Lamers (onafhankelijk deskundige). De sekretaris van de emancl- patiecommissie mevr. E. Schollen heeft als secretaris zitting in de jury. Het correspondentieadres van de jury is Jury Emancipatie prijs 1990 Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Voor telefonische informatie kan men terecht bij juryvoor zitter mevr. Mr. N. van der Reijt, telefoon 013-553057. len gestut i TC Tilburg). die bezwaar heeft gemaakt kan ook later beroep ir i de Raad van State tegr Vergunningen Watermanstraat 14 (H-90-0017) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend, Barneveldstraat 1het bouwen van een erfafschei- ding en een blokhut bij een woning aan de Barneveldstraat De vergunningen liggen van 8 juni 1990 tot en met 7 juli 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130), elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot 8 juli 1990 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 8 juli 1990 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergun ning geldig vanaf 8 juli 1990. Werkwijzer 1990 (voor schoolverlaters 15+/25-) Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Sportgids voori Stadsbeheer Die kant op 1 (voortgezet c Kapvergunning Sportsubsidies in Tilburg (verenigingen/groepen) Vragenboek Sociale Dienstalles over bijstand Onderweg naar 2000 10,-) (discussienota verkeer en vervoer '90 jaren) Zwemwater in Noord-Brabant Ter inzage Milieu ideeënboek Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Lokale databank gratis Actuele tentoonstellingen Emmapassage Stadsbeheerplan Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor I Hondepoep-campagne Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur De aanvraag ligt van 8 juni 1990 tot en met 7 lieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 1 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 11 ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 8 juli 1990 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 27 juni 199( dienst kunnen mondeling bezwaren worden dan mogelijk van gedachten te wisselen met Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. open De bewaakte fietsenstalling op het Pieter Vreedeplein is op vrijdagen en zaterdagen van 22.00 tot 3.00 uur open. Deze extra openstelling geldt voorlopig tot oktoberdaarna wordt besloten of de avondopen stelling definitief wordt. De bedoe ling van het experiment is fietsdief- stallen tegen te gaan die - zo is ge bleken - met name op vrijdag- en zaterdagavonden veel worden ge pleegd. Ook maakt de aanwezig heid van een bewaakte fietsenstal ling het mensen die uit willen gaan makkelijker de auto thuis te laten. De stallingstarieven worden niet hoger. Een fiets stallen kost 0,75 een bromfiets 1,50. Bij de fietsen stalling is de openbare verlichting uitgebreid en die blijft ook tot 3.00 uur branden. De bewaakte fietsen stalling is in Tilburg een succes. Dat heeft ertoe geleid dat binnen kort ook bij het Elisabethziekenhuis een bewaakte stalling wordt ge opend. Tevens zijn er plannen voor een tweede stalling in het centrum. uuUj |Ju9 SEPTEMBER ALLEEN IN TILBURG. ALLEEN IN DE ZOMER. Gemeentelijk initiatief De gemeente Tilburg is initiatiefne mer van de Zomertraktaties. De stad kent reeds langer een aantal evenementen die zich in de zomer afspelen. Het sterke culturele po tentieel van Tilburg heeft ertoe bij gedragen dat die evenementen de laatste jaren in aantal zijn toegeno men en aan kwaliteit hebben ge wonnen. In het subsidiebeleid heeft het gemeentebestuur daarmee ook rekening gehouden. Tegelijkertijd constateerde het gemeentebestuur echter dat er van een zekere ver snippering sprake is. Elk evene ment is op zichzelf aan de maat, maar op een goede manier gebruik maken van «de som der delen» zou kwalitatief een nog verdere verster king betekenen. Het totaal aan eve nementen zou daardoor van boven regionale betekenis kunnen wor den. Hetgeen van belang is voor de positionering van Tilburg als stad en als centrumgemeente in Mid- den-Brabant. Tenslotte zou de stad met een dergelijke presentatie be ter in het vizier komen bij binnen- en buitenlandse toeristen die in steeds grotere aantallen Parkland Brabant als bestemming kiezen voor een kort of langer verblijf. Behalve uit «cultuur-overwegin- gen» heeft het gemeentebestuur dus ook om economische motieven gekozen voor bundeling van de al bestaande en nieuwe evenementen tot het totaal dat onder de titel «zo mertraktaties» wordt gepresen teerd. Met dit alles is een gemeen telijke sponsorbijdrage gemoeid van ca. 160.000,-. Aanvraag Swaardvenstraat 43 (H-90-0034) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een transportbedrijf en een handelsonderneming voor gassen door Swaans Beheer B.V. r -■ '1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 7