ERS BEI! •s. •s W<» IADES IERS,. Marijke l s r Topsporter in b urgerm anskostu urn Enthousiaste team Auto Oppermans, begrip in Tilburg Week lang grootse auto-occasion-show L^lj, NTRIIM ROGAM TILBURG ener N- IK- TIE! T~~~I DE AUTOMAAT - Donderdag 31 mei 1990 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER 1 mei 1990-pagina 2 Er gaat veel geld bezie Wegschuifbaar ■M Voorspelbaar .013-351035 Soortgenoten loorlijke binnen- zorgd dat al het geweld onder de Historie Accessoires Foto: Geert van Loon 3ACK ET STUK KAN IBARU LEpACY <NAF F. 29.995,-1 6-1982 4-1987 11-1986 10- 1983 2-1983 11- 1985 jement- t injec- TROUWEN WAARD! Officieel Mitsubishi-dealer voor Tilburg en omgeving Doelenstraat 42 Hilvarenbeek Tel. 04255-1313 2951 zwe acht hoof iCK afrit en ten van hniek. m een 1 Nissan I ■3, kom I over de I uwe I U mans. "Door het enthousiasme van onze mensen en niet in de laatste plaats onze klanten, zijn 'ijzigingen voorbehouden OR INRUIL KREGEN «•A. 1983 3L, LPG .1982 1988 1985 i., LPG 1985 1982 1984 1987} 1985* 1984 icar 1980 5LX, LPG 1987 iL 1986 De grandioze occasionshow is op zaterdag 2 juni en tweede pink sterdag maandag 4 juni geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Van 5 tot en met 9 juni bent u in welkom van 14.00 tot 21.00 uur. 4- 1983 5- 1983 5-1986 9-1986 2-1988 2-1985 7-1988 5-1988 1-1986 9-1985 5-1987 in alle prijsklassen. Voor iedere in te ruilen auto die op eigen kracht kan rijden en mi nimaal drie maanden op naam staat, wordt een inruilpremie ge geven van minstens f.1.500,=. Voor occasions vanaf f.10.000,= kan daarentegen ook gekozen worden voor nu kopen en pas op 1 januari 1991 betalen (minimale aanbetaling 40%). Natuurlijk kun nen de vijf dealerbedrijven uw nieuwe auto ook financieren, eventueel zonder 1 cent aanbeta len. Zij zullen u er graag vrijblij vend over informeren. BEDRIJF L Tilburg 20067 JRG. TEL. 355575 keer. Bij sportief rijden echter zou de stuurbekrachtigii mogen assisteren. To„. gelijke installatie bij de 1085 kg wegende Colt zeer prettig. Wat betreft in- en exterieur valt de Colt niet bijzonder op. De auto is fraai van lijn, maar springt er niet uit als sportieve topper van een programma. Dat de Colt echter een wolf in schaapskleren is, blijkt als je ermee gaat rijden. Bovendien wordt de aandacht ge vraagd voor een reeks aantrekke lijke accessoires. Zo levert Auto Oppermans een brandblusser voor f.49, inclusief BTW en mon tage. Een Webasto zonnedak wordt voor f.395, aangebracht. Op allesdragers wordt een kor ting van 25% gegeven. Moeten de fietsen op vakantie mee, dan is dat al mogelijk voor f.290, De fietsdrager wordt op de trekhaak gemonteerd. Er is uiteraard nog veel meer aan handige accessoi res te koop tegen een aantrekke lijke prijs zoals verzwaarde veren, .1 om in de autosport. De Formule 1 strijkt daarvan het grootste deel op, maar ook in rally- wereld en racerij slaat de commercie om zich heen. Ieder belangrijk automerk kan in dit circus niet ontbre ken. Mitsubishi vinden we vooral in rally's, waar het merk met een vierwielaangedreven Galant furore maakt. Ook in het normale leveringsprogramma van Mitsubishi is voldoende sportiviteit te vinden. Klein, maar dapper is de Colt die als GTi 16-klepper onlangs van 1.6 naar 1.8 werd opgewaardeerd. De Mitsubishi Colt GTi wijkt, zoals je mag verwachten, af van zijn In maart 1985 startte Auto Oppermans met drie man personeel als officiële Mazda-dealer voor Tilburg en omstreken. Zij betrokken de ruime showroom aan de Mascagnistraat. Door het vertrouwen dat bij de klanten werd gewekt, groeide het bedrijf snel. Auto Oppermans is nog steeds gevestigd in het zelfde pand, maar de ver anderingen die het bedrijf heeft ondergaan zijn groot. Vorig jaar werd en complete nieuwe werkplaats ge bouwd volgens de meest moderne normen. Voorheen moesten de klanten nog terecht in de Offenbachstraat. Nu vinden ze alles onder één dak: showroom, magazijn, werkplaats en receptie. L_ "Dit komt de totaal-formule zeer ten goede", aldus John Wouters, verkoopleider bij Auto Opper- Natuurlijk is Auto Oppermans het aangewezen adres voor een nieu we Mazda, maar dat is slechts één van de aspecten van het all round dealerbedrijf. In het maga zijn zijn uitsluitend originele on derdelen te koop voor alle Maz- da's. Maar ook uitlaten, accu's en banden worden tegen uiterst Vijf merkendealers uit midden Brabant organiseren vanaf zater dag 2 juni een week lang een grandioze occasionshow in een grote circustent op het KPJ- terrein in Udenhout. Ruim tweehonderd aantrekkelijke gebruikte auto's worden hier bijeen gebracht. De auto's zijn afkomstig van Citroen Bertens Tilburg en Jan Bertens Udenhout, Honda-dealer Auto Oisterwijk, Citroen-dealer Otte- vanger uit Vught en Toyota-dealer Bertens- van de Ven uit Udenhout. Dit betekent dat er een ruime sor tering van alle merken te vinden is De auto ontpopt zich dan als een pure GTi waar menig concurrent het moeilijk mee heeft. De Colt heeft een top van ruim 200 km/u en weet binnen de 8 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u te rijden. Tussenacceleraties kun nen uitermate vlot worden vol bracht. De motor draait graag veel toeren. Zelfs boven de 7000 tr/min voelt de krachtbron zich lekker. Ondanks alles blijft de auto bijzonder stil. De krachtbron heeft het typische fluitende motor geluid die meer Mitsubishi's ken merkt. Mitsubishi heeft er goed voor ge- we behoorlijk gegroeid. Maar liefst zeven mensen houden zich bezig met de after sales en de adminstratie, terwijl de verkoop door drie personen wordt ver zorgd, nog uitgezonderd dhr. Op permans zelf en mijn persoon". Merk en type: Mitsubishi Colt GTi 16V Aantal Cylinders: 4 in lijn Cylinderinhoud: 1836 c.c Boring x slag: 81,5 x 88 mm Vermogen: 136 pk bij 6500 tr/min Koppel: 162 Nm bij 4500 tr/min Prestaties: topsnelheid 200 km/u acceleratie 0-100 in 7,9 sec. Afmetingen: lengte 3,95 meter, breedte 1,67 meter Gewicht: 1085 kg Verbruik: bij 90 km/u 6,4 liter/100 km bij 120 km/u 8,1 liter/100 km stad 11,1 liter/100 km Prijs: f.35.995,= king en de flitsende prestaties. Misschien verwachten GTi-rijders meer uiterlijk vertoon van hun auto, maar van de andere kant is het ook leuk om in cognito bij een stoplicht te staan. De Mitsubishi Colt is ongetwijfeld één van de minst bekende sportieve midden klassers, maar verdiend duidelijk meer aandacht. Dezelfde techniek en uitrusting is overigens ook te vinden in de Lancèr Hatchback GTi die ook onlangs werd voorge steld. De Mitsubishi Colt GTi 16V is een duidelijk onderkende auto. On danks zijn wat tamme uiterlijk biedt de wagen bijzonder goede prestaties bij een gunstig brand stofverbruik. De standaarduitrus ting laat slechts centrale vergren deling en lichtmetalen wielen te wensen over. De auto wordt voor een uiterst gunstige prijs aange boden. .jden echter zou motorkap op de juiste manier'op ging wat minder de weg wordt overgebracht. Na- Toch is een der- tuurlijk heeft de Colt onafhankelij ke wielophanging met een stabili- satorstang voor en achter. Zowel rechtuit als in de bochten is het een voorspelbare auto met duide lijke voorwielaandrijver karakte ristieken. Het is een prima stuk speelgoed wat je pas gaat waar deren als je ermee hebt gereden. De moderne Japanse techniek on der de motorkap van deze Colt GTi levert niet alleen prima pres taties, maar vraagt daarvoor rela tief weinig brandstof. Gemiddeld kan er makkelijk 1 op 11 worden gereden. Het is natuurlijk duide lijk dat deze auto wordt geleverd met een geregelde driewegkata lysator via het motormanage systeem gekoppeld aan het tiesysteem van de motor. De Mitsubishi Colt GTi heeft ver schillende verrassende kanten, één daarvan is met zekerheid de aanschafprijs. Waar de meeste GTi's van de concurrentie zich rond en boven de veertigduizend gulden bewegen, steekt de Colt bijzonder goed af met f.35.995, Een prima prijs gezien de comple te uitvoering, de degelijke afwer- Het dashboard ziet er net zoals de rest van de Colt bijzonder ver zorgd uit. Een toerenteller ont breekt uiteraard in deze GTi niét. De portierruiten worden elektrisch bediend. Bovendien kent het exemplaar aan bestuurderszijde een automatische stand, waarbij met één korte druk op de knop de ruit volledig omlaag gaat. De bui tenspiegels kunnen ook elektrisch worden ingesteld. Verder behoren zaken als getint glas, radiovoor- bereiding met een in de voorruit- stijl wegschuifbare antenne, een van binnenuit te openen bagage- en benzineklep en portierbakken tot de standaard geleverde uitrus ting. Eigenlijk is alleen het ontbre ken van centrale portiervergren- deling een gemis. De auto biedt met zijn lengte van 3,95 meter een behoorlijke bil ruimte waardoor vier volwasse nen zich goed in de auto kunnen nestelen. De rugleuning van de voorstoelen moeten naar voren worden geklapt om de achterpas- sagiers in te laten stappen. Niets aparts. Helaas hebben de meeste Japanse merken geen constructie bedacht om na deze handeling de rugleuning weer in de ingestelde positie terug te laten komen. Vreemd, daar deze eigenschap bij geen enkele Europese auto te vinden is. Voorpassagiers hebben helemaal geen klachten. De be diening van de auto is voorbeel dig licht. Zowel pedalen, versnel lingspook als de besturing kunnen zonder het gebruik van overmati ge spierbundels van positie wor den veranderd. Dit maakt de snel le Colt toch tot een uitermate vriendelijke auto in druk stadsver- overige soortgenoten. De grille is net als bij de GLX in de carrosse- riekleur gespoten. De standaard voorbumper is vervangen door een zichtbaar zwaarder exem plaar, wat voorzien is van een geïntegreerde spoiler. Bij het ne men van verkeersdrempels moet aan dit onderdeel gedacht wor den. Bij te hoge snelheid schuurt deze namelijk over de stenen. De achterkant kenmerkt zich buiten het typeplaatje door een be schaafde dakspoiler boven de achterruit. Beschaafd is ook inder daad de beste aanduiding voor deze auto die verder nog is voor zien van sportieve wielplaten, een dubbele uitlaatpijp, een rode bies over de beschermstrips en in de carrosseriekleur gespoten spie gels. De auto ziet er door zijn GTi- Het KPJ-terrein is makkelijk te vin den als u vanaf de Rijksweg Til- burg-Den Bosch richting Uden hout rijdt. U ziet het automatisch aan de linker kant. Ouders die hun kinderen meebrengen, zullen van hun kroost weinig last heb ben. Zij vermaken zich op een groot springkussen. Er zijn kleurrijke en gewone mensen. Iedereen heeft wel- eens de ervaring dat je iemand tegenkomt en het met een klikt. Die persoon heeft dan nét dat beetje meer uit straling of persoonlijkheid dan de grote grijze massa. Datzelfde geldt ook voor pro- dukten, diensten en bedrij ven. Je moet eruit springen en dit proberen vast te houden. Een hele taak om dit continu bij te stellen. De auto- indus trie is hier dagelijks druk mee bezig, een "tough job". Mitsubishi heeft met de Colt GTi een gulden middenweg gevonden. Een pittige mid denklasser, die als je hem tij dens een testrit beter leert kennen heel wat verborgen kwaliteiten bezit. De auto heeft veel meer in zich dan men zo op het eerste gezicht zou vermoeden. Het ontwerp is compact met een rechte achterkant en een grappig dakspoilertje. De raamstijlen zijn zwart gespoten, wat erg goed staat als de auto zelf in rood of wit is uitgevoerd. De voor- en achterklep zijn mooi in de ronde vormen van de carrosserie opgenomen. Achter het redelijk 'tamme uiterlijk schuilt ondermeer een fris bekleed innerlijk met elektrisch bediende portier ruiten, sportieve stoelen, een groot dashboaidkastje en for se deurvakken. In de over kapping van het instrumen tenpaneel zijn een aantal be dieningsknopjes verborgen, heel apart. Het kaartlees- lampje zit midden in de he mel, zodat ook de achterpas- sagiers kunnen kaartlezen. Uiteraard ontbreekt het digi tale klokje niet, anders zou het geen echte Japanner zijn. Erg lastig vind ik het iedere keer dat een knopje moet worden ingedrukt om de sleu tel uithef contact te kunnen halen. Het tweede ongemak is ddt de bestuurdersstoel (maar ook die van de bijrij der) na het neerklappen niet vanzelf de voorheen ingestel de positie inneemt. Rij-impressie: Als je eenmaal met het gaspedaal gaat spe len, merk je pas echt wat deze Colt in zijn mars heeft. Menig andere GTi geef je het nakij ken. Daarnaast is ie zeer han delbaar in het stadsverkeer. Een kleine, maar uiterst dap pere auto! s wielen, een voor- en achterspoiler t en zijskirts". Mazda start binnenkort met een speciale zomeraktie. Maar liefst 170.000 Mazda- rijders worden aangeschreven. Voor f.50, kunt u bij Oppermans terecht voor een Zomer Servicebeurt waarbij de hele auto wordt geinspecteerd en i. de remvloeistof wordt getest. Bo vendien ontvangt de Mazda-rijder na deze beurt een Mazda hand doek. Om helemaal zeker op weg te gaan in de vakantie, kan de dealer zelfs een complete reisver zekering afsluiten eventueel zelfs voor mechanische schade of ver vangend vervoer. Hierbij wordt een korting gegeven van 50% in dien een Mazda Zomer Service is uitgevoerd. Al bij zijn introductie twee jaar ge leden werd van de huidige gene ratie Mitsubishi Colt een snelle GTi met 16-kleppenmotor voorge steld. De 1595 cc krachtbron lever de een vermogen van 130 pk en een koppel van 144 Nm. Door het vergroten van deze krachtbron naar 1.8 liter werd een vermogen verkregen van 136 pk en een ho ger koppel van 162 Nm. Boven dien wordt dit koppel bij een iets lager toerental bereikt. We moe ten de winst van de grotere motor niet echt zoeken in nog betere prestaties, maar vooral in een ver hoogde souplesse. details net wat aardiger uit dan de andere Colt-versies, maar hij is zeker niet zo opvallend als een deel van de concurrentie. De Colt heeft echter wel een duidelijk eigen gezicht door de ver doorge trokken daklijn. Voor het interieur gaat eigenlijk hetzelfde op. Op de stoelen en deurpanelen is een nette stof ge bruikt, waarin veel kleuren zijn verwerkt, de hoofdkleur is echter zwart. Zowel de stoelen als de achterbank zijn voorzien van open Hoofdsteunen. De stoelen hebben duidelijk lende- en dijsteunen, zo dat de bestuurder en bijrijder netjes op hun plaats gehouden worden. De verstelbaarheid is normaal, een mogelijkheid tot het instellen van de zithoogte ont breekt. scherpe prijzen aangeboden. Alle belangrijke onderdelen zijn direct uit voorraad leverbaar, zodat ook de zelf-sleutelaar niet hoeft te wachten. John Wouters: "Accessoires spe len een belangrijke rol bij moder ne auto's. Mazda biedt een uitge breid pakket aan spoilers, wielen, lampen, radio's en noem maar op. Zo kan iedere klant van een Maz da zijn eigen Mazda maken". "We hebben de afgelopen weken al drie keer geprobeerd de nieu we 323 met accessoires te promo ten. Maar iedere keer als we een auto aangekleed hadden staan, werd hij nog in de zelfde week verkocht. Nu wordt onze show room opgesierd door de fraaie 323 F voorzien van lichtmetalen een Finish Line 300 digitale radio- cassetterecorder of een kof- ferkluis. Bij de gezellige ploeg van Auto Oppermans bent u aan het juiste adres voor uw Mazda, maar ook voor één van de jonge occasions, waarvan het bedrijf er altijd mini maal 65 van heeft staan en niet al leen van het merk Mazda. Van het nieuwe Mazda-programma is een ruime vertegenwoordiging aan wezig. De kleine 121, de sportieve, nieuwe 323 met als topper de vijf- deurs F, de zakelijke en complete 626 en de chique 929. Maar ook voor sportauto's als de MX-5 en RX-7 en een hele serie bedrijfswa gens is Mazda-dealer Oppermans de juiste partner. Auto Oppermans is in zijn vijfjari ge historie als Mazda-dealer een begrip geworden in Tilburg door n enthousiaste aanpak en goe- service. I. MITSUBISHI

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 23