FORD SIERRA 2.0 CLX 4X4 MAZDA 626 CHRYSLER Extra keus in nieuwe klasse Olifantje Detailwijzigingen viert twee jaar succes met voyager limited R ‘I J I M S S P R E I E n Bijlage van: De TilburgseKoerier Deze week in de Automaat Saab 9000i met airco Volkswagen Milieu-diesel onderscheiden Eigen bouwsel een sensatie pag.9 Is het nu Stationcar, Combi of Variant? pag.ll Autotest: Volkswagen Corrado pag.3 Oplage92.565 ex.. o.a. RINUSMOL 06-SPECIALIST OBAM 390 - pagina 16 Erkend inbouw- bedrijf Carvox I autotelefoon- I Sneeuw Lees verder pagina 11 ring. Onrustig t/zid (LAAR Jaargang 2 Nummer 22 een luxe 1zaken Voorin ligt een 3 liter V6 met elek tronisch geregelde 4-traps auto maat en een geregelde drieweg- ORAM'S VAKLUI STAAN VOOR U KI VAN 8.00 TOT 18.30 UUR! De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek ling, stuurverstelling, een digitaal toerenteller en stuurbe- tiging standaard worden »d. En dan bedoelen we natuurlijk autotelefoon. De nieuwste modellen met handfree telefoneren. i Garantie en veiligheid. katalysator. Standaard zijn al een roofrack, elektrisch verstelbare bestuurdersstoel, cruise-control en een dakconsole met kompas en buitentemperatuurmeter. De Limi ted wordt echter nog verder ge completeerd met lederen bekle ding, hoogpolig velourstapijt, een speciale kleurstelling en aircondi tioning. De Limited is in de kleur zwart gespoten en heeft ter con- trastering donkergrijze kunststof bumpers en zijbeplating. Heel apart zijn bovendien de lichtmeta len velgen met fijne spaken. De Chrysler Voyager Limited wordt aangeboden voor f.72.995,= Internationale eer en erken ning voor de Volkswagen tur- bodieselmotor met katalysa tor werd uitgesproken door ondermeer de EG Commissie. Deze onderscheide het con cept als een "zeer vooruitstre vend, nieuw product". Bij de prijsuitreiking in Parijs legde men er de nadruk op dat de turbodiesel met katalysator 30% minder brandstol ver bruikt dan een benzinemotor met geregelde katalysator (US-norm) met hetzelfde ver mogen. Daarnaast is het heel belangrijk dat de turbodiesel- motor met katalysator zo h 20% minder CO2 uitstoot. De nieuwe Europese onder scheiding bevestigt de toewij zing van de BDI- milieuprijs voor 1990 die enkele weken geleden door het Bundesver- band van de Duitse Industrie werd toegekend aan de kat- diesel als bijzonder milieu vriendelijk produkt. Volkswa gen levert zijn turbodiesel met katalysator in de Golf en Jet ta. Woensdag 23 mei 1990 Vanwege het 40-jarig be staan van de auto-divisie van Saab, wordt tijdelijk de 9000i 16 2.0 standaard uitgerust met airconditioning. Normaal moet voor deze voorziening 1.6.535,= worden betaald. Er is aan deze aanbieding slechts één 'maar' verbonden. Voor Nederland zijn exact honderd van deze auto's be schikbaar. De klant kan kie zen voor een sportieve vijf- deurs ol klassiek gelijnde vierdeurs sedan. Een ander voordeel van de aanbieding is dat voor zakelijke rijders de airconditioning niet wordt meegenomen in de 20% bijtel- ling. Uiteraard biedt Saab ook voor deze auto een aan trekkelijke lease- mogelijk heid. Ford stelde kort geleden een gefa- celifte Siërra voor. Uiterlijk wer den vooral de grille, achterlichten en wieldoppen gewijzigd. De top van het programma werd al enige tijd gevormd door de Cosworth met zijn 2 liter 16-kleppen turbo motor. Sinds de modelwijziging wordt deze auto standaard voor zien van permanente vierwielaan- drijving. Echter met een aanschaf- bedrag van boven de negentig duizend gulden is het niet een wagentje voor Jan en alleman. Op 19 mei 1988 beleefde het Ame rikaanse merk Chrysler haar ren tree op de Nederlandse markt. De afgelopen twee jaar waren bijzon der succesvol. Om dit succes te vieren worden in Nederland vijftig stuks van de Chrysler Voyager in een speciale uitgave aangebo den. De Voyager is het best ver kochte modél van het merk. Het gaat hier om een 3 liter V6 Limi ted. De auto is gebaseerd op de al zeer complete LE-uitvoering. krijgbaar met een viertraps auto maat, op de sedan en hatchback in combinatie met alle benzinemo toren en op de coupé alleen als Natuurlijk pakte Mazda het inte rieur aan waarin we ondermeer nieuwe bekledingsstoffen aantref fen. Het uitrustingsniveau werd op alle fronten verbeterd. De 626 be schikt ondermeer over een com pleet voorbedradingssysteem, een antenne en twee 25 Watt luidspre kers. Standaard worden alle ver sies geleverd met een vijfversnel- lingsbak. De basis 1.8 liter krachtbron heeft een ongeregelde katalysator en is leverbaar als DX (sedan), LX en GLX in de hatchback en sedan- uitvoering. De 2 en 2,2 liter moto ren zijn er in combinatie met de LX- en GLX-uitrusting. De 2.2 liter motor wordt geleverd in combina tie met stuurbekrachtiging. Uitvoeringen met vierwielaandrij- ving en vierwielbesturing worden in de tweede helft van dit jaar aan het programma,toegevoegd. Af en toe hoor je van die ver halen, dat je denkt, "dit kan niet waar zijn". Ze zijn echter vaak zo leuk, dat je ze auto matisch door gaat vertellen. Waarheid of geen waarheid, het navolgende wilde ik nie mand onthouden. Een inwoner van Rotterdam heeft zijn trotse bezit, een Volkswagen Kever, gepar keerd in de directe omgeving van Diergaarde Blijdorp. Als hij 's morgens naar zijn werk wil vertrekken ziet hij een gro te deuk in de bagageklep die bij deze auto voor zit. Op een briefje onder de ruitewisser (ja, er zijn ook nog nette men sen in ons land) staat de ware toedracht beschreven. Een oppasser van het dierenpark is met een baby olifant langs gekomen. Precies ter hoogte van de Kever heeft de oppas ser de zeggenschap over het jonge dier verloren en is de baby op het voorfront van de Kever gaan zitten. De schade werd uiteraard door de ver zekering van het dierenspul geregeld. Met een glimlach op zijn ge zicht, het is immers een komi sche schade-oorzaak, rijdt hij richting Delft naar zijn werk. Vlak voor de afslag komt hij in een kettingbotsing terecht. Hij heeft echter geluk. Zowel voor als achter hem klappen hele series auto's op elkaar, maar voor onze Rotterdam mer waarvoor de dag al zo onfortuinlijk begon, loopt het goed af. Als een wonder blijft zijn auto ongedeerd. De snel aanwezige politie loopt alle auto 's langs om te kijken of er medische hulp nodig is. Een ijverige agent wijst de Kever- rijder op de voorschade. De man antwoord meteen: "Oh, dat is niet van de kettingbot sing, daar heeft alleen maar een baby olifantje op geze ten Nog voor hij zich kon be seffen wat er gebeurde, werd hij per ambulance afgevoerd. Het leek er volgens de agent sterk op dat hij in een shock toestand verkeerde... Tony Vos De Sierra 2.9 XR bestaat al langer en brengt vierwielaandrijving met een aanschafprijs van ruim zestig duizend gulden al iets dichterbij. Totaal nieuw is echter de Sierra 2 liter met permanente vierwielaan drijving. De auto wordt alleen ge leverd in de complete CLX-uitga- ve en is naar keuze als vierdeurs sedan of vijfdeurs stationcar te koop. Wat prijzen betreft valt deze 2 liter 4x4 aanmerkelijk gunstiger uit. De sedan draagt een prijs kaartje van f.42.000,= terwijl de stationcar f.45.950,= kost. Met deze Sierra 4x4 biedt Ford nu concurrentie aan ondermeer Opel met de Vectra 4x4, de Audi 80 Quattro en Peugeot 405 X4. Deze auto's doen het vooral goed in landen als Zwitserland en Oosten rijk, waar 's winters veel sneeuw licht en forse stijgingspercentages eerder regel zijn dan uitzonde ring. Toch denken de meeste autocon structeurs ook in ons land en an dere vlakke streken dergelijke auto's aan de man te kunnen brengen. Het begrip 4x4 moet een zekere exclusiviteit met zich mee dragen, waardoor in eerste in stantie vooruitstrevende kopers op deze auto's af zullen komen. Bij de Sierra wordt de aandrijflijn achter de moderne MT75 versnel lingsbak in tweeen gesplitst met behulp van een speciaal centraal differentieel. De achterwielen krij gen het meeste koppel toege diend, wat de tractie ten goede komt. De ontwikkelingsafdeling van Ford heeft berekend dat de Sierra 4x4 het best in balans is als 66 procent van de aandrijfkrdch- ten naar de achterwielen gaan en 34 naar de voorwielen. Om slip tussen voor- en achteras te beperken is een viscokoppeling gebruikt die reageert op toeren- talverschillen tussen de koppe- lingsplaten. Een vergelijkbare vis cokoppeling is gemonteerd in het differentieel van de achteras waardoor er altijd tenminste drie wielen aangedreven worden. Dit vierwielaandrijvingsysteem is op alle Sierra's gelijk, dat betekent dat zowel de Cosworth, als de XR en de CLX dezelfde techniek heb ben. Ford levert de 2.0 4x4 in e uitgave wat betekent dat als grijze biezen aan de onder kant van de carrosserie, van bin nenuit verstelbare buitenspiegels, getint glas, centrale vergrende ling, sn. klokje, t krachtic gelever De auto rijdt niet merkbaar an ders dan een gewone Sierra op de vlakke weg. Pas als de auto een helling in het vooruitzicht heeft met bij voorkeur een wat zanderige ondergrond, dan is hij in zijn element. De trekkracht wordt goed over de wielen ver deeld. Als caravan-trekker zal de ze versie subliem voldoen. Marmans - Als we terugkijken op de laatste twintig jaar, dan zien we dat er verschillende segmenten in de automarkt bijgekomen zijn. Voorbeelden hiervan zijn de kleine diesels, middenklasse GTI's en ruimte-auto's. Vierwielaandrijving is echter niets nieuws. Het werd al voor de Eerste Wereldoorlog op kleine vrachtwagens toegepast. Sinds de Tweede Wereldoorlog kennen we de Jeep en iets later de Land Rover. Op deze twee auto's zijn eigenlijk alle terreinauto's gebaseerd. En re latief nieuwe trend is echter het aandrijven van alle vier de wielen in 'normale' gebruiksauto's. Permanente vierwielaandrijving werd eigenlijk voor het eerst op grote schaal toegepast door Audi. Op dit moment heeft echter ieder zichzelf respecterend merk minimaal één model met integrale aandrijving. De Mazda 626 die in vier verschil lende carrosserievormen verkrijg baar is, heeft voor 1990 diverse detailwijzigingen ondergaan. De ruitomlijsting wordt voortaan in zwart uitgevoerd, terwijl de deur grepen zijn meegespoten in de carrosseriekleur. Ook de grille on derging een Echte wijziging. Tus sen de achterlichten zit een in de zelfde kleur doorlopende reflector. Alle GLX- modellen beschikken over nieuwe, sportieve wielplaten. De Mazda 626 Wagon heeft stan daard een dakreling. Ook technisch werd het een en ander aan de 626 verbeterd. Door de motorophanging en het uitlaat systeem te wijzigen werd de auto stiller en comfortabeler. Het pro gramma benzinemotoren bestaat uit de 2 liter en 2,2 liter 12-kleppen injectie en de 2 liter 16-klepper. De bekende 1.8 liter krachtbron heeft nu drie kleppen per cylin der, wat te merken is in een hoger vermogen en een verbeterde sou plesse. Tegen meerprijs is de 626 ver- Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 17