Gemeentepagina NT D ery I I onderweg naar 2000 lilburg Gemeente pot In de gemeenteraad Com m issievergaderl ngen Bouwvergunningen Hinderwet Openluchtbad Friezenlaan open Keerlus Kapitein Grantstraat aan verkeer onttrokken Houtsnippers en bladeren in plantsoenen maken gebruik chemische middelen Bewaakte fietsenstalling in weekeinde twee avonden open Gemeentelijk informatiecentrum 95,- 60 Goederenvervoer vaker per trein en per schip Reinigen gevels nieuwe actie «Tilburg Schoon» Emancipatie prijs 1990 overbodig I0T II w detilburgse koerier Donderdag 10 mei 1990 - pagina 7 nei 1990 - pagina 6 Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. BWEN Foto: Geert van Loon id ure jnnint te el. 013-432835 J een rminal» ke van visie ht en zater- en dins- Voor meer informatie bel met zwembad Friezenlaan, telefoon 672672. jrplan 1990 onderwijs) 1988 Afwikke- 3 Bergen. sn- i de >gd ssie. ik- zage voor set oprichten en in wer- i Laarhoven ingediend. In een ris niet bekend te Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Op maandag 14 mei a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (kamer 115) Commissie voor de Re keningen Secretaris J. van lersel, tel. 429177. traat 357a 160-40680 Informatiecentrum Stadhuisplein 132,358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur kunt u nog tot en met 13 mei kopen bij de overdekte zwembaden Drle- burcht, Oost en West en het open luchtbad Friezenlaan (neem wel een pasfoto mee). Vergunningen Industrieterrein «De Katsbogten» Burgemeester en wethouders hebben een hlnderwetvt voor het oprichten en In werking hebben van hoofdkantoor van Kwantum Nederland B.V. Actuele tentoonstellingen Emmapassage Stadsbeheerplan Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor Hondepoep-campagne Tilburg tegen verarming (H-89-0032) /ergunning verleend een distributiecentrum met leenteraadsvergadering idag 14 mei komen onder- navolgende punten aan de naar 2000 10,-) nota verkeer en 1 jaren) Hogeschoollaan 2. het bouwen van een bibliotheek gebouw bij de universitelt aan de Hogeschoollaan 225. Het betreft hier een wijziging op het plan wel- In de genu van maanc meer de n< orde - Voorstellen tot aankoop en ver koop van gronden - Het afsluiten van een subsidie- contract ten bedrage van 30.000,- perjaar voor 1990/1991 metdeTil- burgse Kruisverenigingen in het kader van het Onderwljsvoorrangs- gebled Tilburg. - De jaarrekening 1 llngsfonds Beekse Bedrijven die overlast (hinder) kunnen de Hinderwet een vergunning nodig he gemeente een hinderwetvergunning r cedure bestaat uit verschillende stappen gunning - ontwerpvergunning - vergunnir Bij elke stap kunnen bezwaren worden germ gen steeds een schriftelijke reactie op hun ir Met het schoonmaken van een kladde gevel gaf wethouder P. i Hassel van milieuzaken tend het startsein voor actie in de campagne Schoon» het bestrijdc- kladding van part'* Eerder al heeft dt eigen gebouwen Nu zijn de winke' raat aan de L c5.000,- is r jen de ontwerpvergunning en de i bij afd. voor de geschillen van be- efinitieve vergunningverlening. Vanaf nu tot 27 augustus is het openluchtzwembad aan de Frie zenlaan weer geopend voor de zwem- en zonliefhebber. Dagelijks kunt u er terecht vanaf 10.00 uur tot 18.00 uur in het weekend en van 10.00 tot 18.30 uur op doordeweek se dagen. Een abonnement voor maar 25,- Energieplein 1het bouwen van een garage bij de woning aan het Engergieplein 1 (B-90-0680) 17 juli 1989 tot 21 juli 1989 ter leeft gelegen (B-90-0673) Hoogvensestraat 108 3. het vergroten van de woning aan de Hoogvensestraat 108 (B-89-1882). In verband met een voorgenomen verkoop is de gemeente van plan het gedeelte van de Kapitein Grantstraat, waarop zich thans een keerlus bevindt, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Uiteraard zal gelijktijdig een nieuwe keerlus wor den aangelegd, alsmede de nodige de winkelstraat is immers ook in hun belang. Het schoonmaken gebeurt alleen in de ochtenduren om winkeliers en publiek zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Op de foto is een voorbeeld van ge- velbekladding te zien. De gevel die door wethouder Van Hassel is schoongemaakt is die van de dro gisterij in de Heuvelstraat. irkwijzer 1990 (voor loolverlaters 15+/25-) Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) helpende hand; handige Ipmiddelen voor ouderen De bewaakte fietsenstalling op het Pieter Vreedeplein is op vrijdagen en zaterdagen van 22.00 tot 3.00 uur open. Deze extra openstelling geldt voorlopig tot oktoberdaarna wordt besloten of de avondopen stelling definitief wordt. De bedoe ling van het experiment is fietsdief- stallen tegen te gaan die - zo is ge bleken - met name op vrijdag- en zaterdagavonden veel worden ge pleegd- Ook maakt de aanwezig heid van een bewaakte fietsenstal ling het mensen die uit willen gaan Op de agenda o.a.: -Voordracht aan de gemeenteraad tot benoeming van voorzitter en waarnemend voorzitter - Onderzoek dienstrekening 1989 Politie - Onderzoek dienstrekening 1989 Brandweer Overleg De gemeente Tilburg wil de ver- keers- en vervoersproblemen aan pakken samen met de omliggende gemeenten. Dit moet gebeuren bin nen een op te richten vervoerregio. De problemen rond verkeer en ver voer houden immers niet op bij de gemeentegrenzen. Een discussienota De nota «Onderweg naar 2000» is een discussienota. Vooralsnog gaat het dus om voorstellen. Aan direct betrokkenen en aan de Inwo ners van Tilburg wordt de gelegen heid geboden te reageren op de nota. Dit kan schriftelijk tot 1 juni 1990. Reacties moeten worden ge stuurd naar het college van burge meester en wethouders van de ge meente Tilburg, postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Bij het Gemeentelijk Informatiecentrum en Publieke Werken kunt u de nota kopen voor 10,-. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 11 mei 1990 tot 25 mei 1990 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. Gedurende deze periode kunt u schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De Milieudienst vindt u op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Dat heeft ertoe geleid dat binnen kort ook bij het Elisabethziekenhuis een bewaakte stalling wordt ge opend. Tevens zijn er plannen voor een tweede stalling in het centrum. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegt aanvraag kan ook later beroep instellen L stuur van de Raad van State tegen de def 'n veroorzaken, kunnen op grond van lebben. Dat wil zeggen dat zij bij de moeten aanvragen. De normale pro- iaanvraag om een hinderwetver- ing. laakt. De bezwaarmakers krij- ingediende bezwaren. Verkeer en vervoer en in richting van de stad De gemeente wil bij de ruimtelijke ontwikkeling van de stad meer re kening houden met het verkeer en n en vervoer. Dit Is vooral van belang bij rlig- bestemming en inrichting van ge- bieden die veel mensen trekken bedrijventerreinen bijvoorbeeld, of sportcomplexen en woonwijken. Deze moeten goed bereikbaar zijn met het openbaar vervoer en met de fiets. i be- .ouder P. van cn hedenoch- >r een nieuwe 1 «Tilburg Schoon» het bestrijden van de be kladding van particuliere panden. Eerder al heeft de gemeente de eigen gebouwen schoongemaakt. Nu zijn de winkelpanden in de Heu velstraat aan de beurt. Een bedrag van 56.000,- is uitgetrokken om de gevels (alleen de voorgevels, niet de rolluiken en de zijgevels) eenmalig schoon te maken en te voorzien van een beschermende laag die nieuwe bekladding gemak kelijk te verwijderen maakt. De eigenaren van de panden krijgen voor dat doel een schoonmaakmid del van de gemeente. De gemeente gaat er van uit dat de eigenaren dat ook zullen doen. Een goed uitzien- Op 14 september van dit jaar wordt voor de tweede keer de emancipatieprijs van de ge meente Tilburg uitgereikt. In 1987 besloot de gemeenteraad tot instelling van de prijs. De emancipatieprijs wordt toe gekend aan een persoon, in stelling, organisatie of bedrijf in Tilburg en omgeving waar van gebleken is dat zij zich op enigerlei wijze uitzonderlijk hebben onderscheiden door bij te dragen aan de verbete ring van de positie van vrou wen in Tilburg. Iedereen kan personen, orga nisaties, instellingen of bedrij ven kandidaat stellen voor de Emancipatieprijs 1990. Kandi daten kunnen tot 15 juni aan staande worden aangemeld bij een speciale jury. De jury bestaat uit de voorzit ter van de Tilburgse emanci- patiecommmissie mevr. Mr. N. van der Reijt, mevr. Mr. W.J.A.M. Maas (Kamer van Koophandel), mevr. C. Yenice (Centrum van Buitenlandse Vrouwen) en mevr. A. Lamers (onafhankelijk deskundige). De sekretaris van de emanci- patlecommlssie mevr. E. Schollen heeft als secretaris zitting In de jury. Het correspondentieadres van de jury is Jury Emancipatie prijs 1990 Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Voor telefonische informatie kan men terecht bij juryvoor zitter mevr. Mr. N. van der Reijt, telefoon 013-553057. Ter inzage Milieu ideeënboek Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Lokale databank gratis Vergaderstukken Algemeen Beleidsplan worden overgeladen van de trein in de vrachtwagen (en andersom). Wat de gemeente ook belangrijk vindt is dat het uitdiepen van het Wilhelminakanaal wordt doorgezet tot aan industrieterrein Loven, zo dat ook zwaarder beladen vracht schepen dit terrein kunnen berei ken. Werf schoei’ Al'-’ div™ De I—- hulpmii 5,-) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Sportgids voor gehandicapten Stadsbeheerplan Die kant op"'”” (voortgezet Kapvergunning Verordening verblijfsgebouwen Sportsubsidies in Tilburg (verenigingen/groepen) Vragenboek Sociale Dienstalles over bijstand Onderweg n; (discussienc vervoer ’90 jt Aanvraag Langendijk 46 (H-90-0029) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkenshouderij door N. van Roessel. Jan Heynstraat 3 (H-90-0027) Er is een, nieuwe de gehele Inrichting omvattende, hinderwetvergunning aangevraagd voor een friture door A.W.M. de Koek. Oude Goirleseweg (H-90-0025) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een sociëteit door de Stichting Beheer Philharmonie Koestraat 139-141 (H-90-0026) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd v< king hebben van een bar-café door J.P.M. van De aanvragen liggen van 11 mei 1990 tot en met 10 juni 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 11 juni 1990 worden ir aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegeven; maken. (Tijdens een openbare zitting op 30 mei 1990 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inz; in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag er dag van 13.00 tot 17.00 uur e makkelijker de auto thuis te laten. De stallingstarieven worden niet hoger. Een fiets stallen kost 0,75 een bromfiets 1,50. Bij de fietsen stalling is de openbare verlichting uitgebreid en die blijft ook tot 3.00 uur branden. De bewaakte fietsen stalling is in Tilburg een succes. - De vaststelling van de verorde ning op de heffing en invordering van retributies en precariorechten. - De Subsidieverzamellljst 1989, 7e herziening. - Het nemen van voorbereidlngs- besluiten voor het gebied Van Ho gendorp en voor gronden aan de Wandelboslaan. De vergadering wordt gehouden in de raadszaal óp de eerste verdie ping van het stadhuis, Stadhuis plein 130, en begint om 17.00 uur. In de nota «Onderweg naar 2000» worden maatregelen genoemd met betrekking tot het personenvervoer en het goederenvervoer. Deze maatregelen hebben tot doel de toename van het niet-noodzakelij- ke autogebruik te stoppen. De af gelopen twee weken hebben we op de gemeentepagina al aandacht besteed aan onderdelen uit de no ta. Dit is voorlopig het laatste arti keltje over dit onderwerp. U kunt een en ander nog eens teruglezen in een brochure met een samenvat ting van de nota. Deze is bij het Gemeentelijk Informatiecentrum bij Publieke Werken gratis verkri._ baar. Bovendien is er in de maand mei over het verkeers- en vervoers plan een kleine tentoonstelling te zien in het Gemeentelijk Informa tiecentrum. Ten aanzien van het goederenver voer vindt de gemeente dat bedrij ven goed bereikbaar moeten blij ven. Dit is belangrijk voor de eco nomie van de stad. Het goederen vervoer zou wel meer per schip en per trein moeten plaatsvinden. Dan kan het vrachtverkeer over de weg worden verminderd. De gemeente zou graag willen dat er in de omgeving van Tilburg zogenaamde «huckepackterm wordt gevestigd. Dit is een over- slagstation waar goederen kunnen De gemeente gebruikt al jaren houtsnippers en bladeren in de plantsoenen. Dit ter bestrijding van het onkruid en ter verbetering van de bodem. De laatste tijd wordt er steeds meer gebruik van gemaakt op plaatsen waar dat kan. Sommige mensen vinden dat de gemeente er een rotzooitje van maakt en gaan het weer opruimen. Dit is dus zeker niet de bedoeling. Door het gebruik van houtsnippers en bladeren, on derhoudt de gemeente het groen op een milieuvriendelijke wijze. Mi lieuvriendelijk omdat dit materiaal afkomstig is van gerooide bomen en struiken (hergebruik). Boven dien vermijdt de gemeente het ge bruik van chemische middelen te gen het onkruid. Twee vliegen in één klap dus. dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. parkeervoorzieningen. Daartoe ligt ingevolge de Wegen wet een plan met bijbehorende te kening, met ingang van vrijdag 11 mei 1990 gedurende één maand voor iedereen ter inzage, geduren de welke termijn belanghebbenden schriftelijk bezwaren kunnen indie nen bij de gemeenteraad van Til burg, adres Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. U kunt het plan inzien bij het ge meentelijk informatiecentrum, Stad huisplein 132 en bij de Dienst Pu blieke Werken, Vincentiusstraat 102 (bezoekersingang). Openingstijden gemeentelijk informatiecentrum maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De Dienst Publieke Werken is voor pu bliek geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. Ontwerpvergunningen Ledeboerstraat 70 (H-90-0016) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning verlenen voor een interieurbedrijf van Project Produktie Tilburg B.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. Reeshofdijk 65 (H-90-0014) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden en wijzigen van een melkveehouderij van Th. van Dongen. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. De ontwerpvergunningen liggen van 11 mei 1990 tot en met 24 mei 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men k,an hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 mei 1990 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Mascagnistraat 11 (H-89-0052) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en In werking hebben van een bedrijf voor de produk tie van maaltijden en maaltijdcomponenten aan Ph. J.A.P. Roksnoer. De vergunningen liggen van 11 mei 1990 tot en met 10 juni 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130), elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft, kan tot bij afd. voor de geschillen van besti 20019, 2500 EA ’s Gravenhage d< maakt tegen de aanvraag en de o gronde redenen hiertoe niet ir genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 11 juni 1990 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergun ning geldig vanaf 11 juni 1990. (Stac pdin; jI van 18. .vergunning. it 12 juni 1990 beroep worden ingesteld .tuur van de Raad van State, Postbus loor iedereen die al bezwaar heeft ge- uö ontwerpvergunning. Ook zij die om ge in staat waren, kunnen beroep instellen bij 1*1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 7