experts op kurkgebied naturo kurk Nieuwe raad aan het werk /Sb Aantrekkelijk programma Brabantse Parkendag 6 mei Slapeloze baby’s muwopmmn TILBURG BESTERDRING 85 trend JVC A rting reform Makelaarskantoor Van Daal gaat op de oude voet door 1AN.I Naturo Kurk aan de Besterdring: Activiteiten Parkendag De nieuwe Tilburgse gemeenteraad Reijnen g teest chte bed 1850; HAD U DAT MAAR EERDER ONTDEKT! I I \Cfll. uc u&- I I I Tilburgse Revue 1991 volop in voorbereiding ’’Broodje Jantje” viert zilveren jubileum mei 1990 - pagina 4 Donderdag 3 mei 1990 - pagina 5 DETILBURGSE KOERIER jnen en Vervolg van blz. 1 sg243 ingen de grootste ilist in Nederland! [ge voel makelaarskantoor VAN DAAL B.V. "jan van Laarhoven bv^ straa 12161 nieuwe zijn er en Aarts en Jahlhaus en I Directie en medewerkers makelaarskantoor VAN DAAL B.V. mw. ir. B.M.E. van Daal dhr. R.H. Lupker er vanuit dat cliënten heel dgieters- rijf laat raad van JAN VAN LAARHOVEN BOEKEN BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN TE KUST EN TE KEUR Wilhelminapark 8-9 Tilburg Telefoon 013-353585 STERBEDDEN structui deC gezic ming volks bos, gen, de E js en 1 (o.a. i -r het rene epro- aan- leid); Mi- iu-hin- Drogisterij R. de Gier Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 X^parkeergelegenheld^^y j mag niet onv vrouw Van Daal :t kantoor. zorgd ten lej Vierwindenlaan 23, Telefoon tijdens Ka 356 derhoud, j nigen, zelf handig draaikaar van kunt hebben. onze n en lak- i zijn zeer te manier m een gezond Het Makelaarskantoor van Daal B. V zal in de toekomst op dezelfde wijze als voorheen blijven werken. De be- p en verkoop en c' j digheid ten aanzien van taxaties blijven bij ons gewaar borgd. :t men steeds oral kwaliteit. 1 al een prima >r 895,- kiest end het bed i vrijblijvend n al die duizen- :ze keus maak- aragraaf, vervoer, snin- een, I overk gemeer hoge verwachtin- 'emeentesecretaris uvn groot vertrou- :crde hij mevrouw t bestaanc kurk, pa in relat’ -:-g, isc Service-verlening De heer Van Daal ging service-verlening voor de i uitstekend gekozen irk. Er zijn bedrijven in loer van Naturo Kurk 1 die daar heel goede nebben, zo weet de "“-tellen. Decoratief Voor ïschikte lat er werkvloer kan worden voor kur Tilburg die een vlo* hebben liggen en c ervaringen mee he heer Volleman te vertellen. Decorat is een vloer van kurk zeker ook. Vc iedere smaak is er wel een gesel vloer te vinden. Dat komt omd< bieding: land mei: lOPCLASS Iring 85 in Tilburg is meer dan zomaar een winkel waar men terecht kan voor kurken vloeren. Naturo Kurk noemt zichzelf de expert op dit gebied en niet voor niets. De enorme keuze in motieven, kleuren, vormen en het uitgebreide advies plus de gedegen service: dit alles maakt Naturo Kurk tot een zaak waar men met een gerust hart kan binnen lopen en waar uitgegaan wordt heel belangrijk,” aldus de heer Walter Volleman, "Vij praten alle aspecten door en daarbij passe- De klant bepaalt wat hij wil en wij voeren dat mogelijk is natuurlijk. Maar ook de klant die zelf een i wij met raad en daad,” zo voegt hij er aan toe. - - - 1 - gebruik en de ver ten lustrum dus en de vloer, de lijm en de lak. En als wij de vloer leggen, dan geldt daar ook een garantie op. Expert mogen we ons ze ker ook noemen omdat we een enorm groot aanbod hebben van mogelijkhe den en omdat we uitsluitend eerste klas kwaliteit leveren.” de zorg vul- “l I I ie heer Jo de Kort een iding was de kermis Het was na deel succes slaatjes en kroketten dat succes kwam hij op hel idee een automa- staat 25 jaar na dato nog steeds en is vooral n befaamde "Broodje Jantje” ging re dag vers, met gebakken uien of roodje Jantje” is meer geworden. waar lekkere broodjes veroberd ie en een krantje erbij en even op W. Volleman: ’’Zo’n 90% var. vloeren wordt met deze lijmen ken bewerkt en de ervaringen positief. Wij proberen op deze een bijdrage te leveren aar leefmilieu.” Alles zelf Naturo Kurk doet alles zelf, ook het inkleuren van de kurk met een sealer, het voór-lijmen en eventueel het leg gen. Een vloer van kurk kan op diverse mogelijkheden gelegd worden. Men kan werken met kurken plavuizen, met lamellen eh gevoegde vloeren zijn ook mogelijk. Die gevoegde vloeren legt Naturo Kurk liever zelf want dat is een vak apart. 'De familie Regisseur Willem van de Vrande en tekstschrijver Jace van de Ven wilden nog niet veel kwijt over de inhoud van de nieuwe revue. De hoofdpersonen zijn de familie van Tilburg en hun kin deren. Die kinderen dragen de namen van Tilburgse buurten. Samen moet zij een evenement organiseren. Dit mondt uit in een Tilburgs Tumult zoals dat meestal bij families gaat. De nieuwe revue gaat meer richting musical dan de voorgaande. In augustus starten de audities. en gewaarwording ter wereld nabootst: de hartslag van de moeder. U stopt het gewoon onder of naast het matrasje in de wieg, reiswieg of kinderwagen. En negen van de tien babies slapen als te- den mensjes. Geschikt voor kinderen van 0 tot 2 'A Jaar. Prijs 79.50. Heart Beat Het fijnste, veiligste en natuurlijke ge voel voor uw baby. u/u uuzenue wijz.c aiz> vuumc langen van de cliënt bij koop rliaheiri tan aan^ian van taxai 3, 5037 MN Tilburg kantooruren 013/638550 waardevolle evenementen gezet en daardoqr kan men op ruimere finan ciële steun rekenen Men verwacht daarnaast ongeveer 100.000,- aan en- tree-gelden. De rest van de begroting denkt men door sponsoring bijeen te kunnen brengen Een aantal bedrijven is inmiddels benaderd door een dona tie. ingrijk was. Dat hield in dat ieder- die op het kantoor werkte, op de "te moest zijn van alle voorkomen- mtacten. De cliënten moesten im- -’--’---i kunnen „o Birgit van neemt niet weg i een zekere taak- laarskantoor Van i ’’Neem 't bij i ®e nu itoor kan immi ’’Niet klakkeloos overnemen” Mevrouw Willems sprak voor deze ge legenheid de burgemeester en de nieu we raad toe en wees hen op het toeval dat er niet alleen een nieuwe gemeen teraad geïnstalleerd was maar ook een nieuwe gemeenstesecretaris; ”Een dag van bestuurlijke vernieuwing,” aldus mevrouw Willems. Zij ging in op de ta ken en de functie van de gemeentese cretaris. Zij gaf te kennen zowel een goede secretaris te willen zijn als een goed manager. Wat dat laatste betreft maakte zij er geen geheim van veel aandacht te willen scHtenken aan de mensen die bij de gemeente werken. En over de veelgehoorde vergelijking tussen het gemeentelijk apparaat en het bedrijfsleven merkte zij o.a. op: ”Men mag niet uit het oog verliezen dat het gemeentelijk apparaat maar ten dele met een bedrijf vergeleken kan worden. Bij de gemeente gaat het immers voor een belangrijk deel om een eerlijke verdeling van goederen en diensten en dat zijn taken die je in het bedrijfsleven niet ziet. Daarom moeten we niet klakkeloos methoden uit het bedrijfsleven ovemeinen.” Evenals burgemeester Brokx benadrukte de nieuwe gemeentesecretaris het belang van grote participatie van de bevolking bij het besturen van de stad. ABP Dan was er nog het Algemeen Be- leids Plan (ABP) dat door diverse poli tieke partijen van commentaar werd voorzien evenals de weg waarlangs het tot stand was gekomen. Voor de goede orde zij vermeld dat het CDA, de PvdA, de WD en Sport Welzijn ’86 dit plan ondertkend hebben. Gt Links heeft lange tijd meegedaan aan igmiddag de besprekingen die geleid hebben tot ervolgens dit plan maar is om in andere artikelen verme]de redenen afgehaakt. D 66 haakte in het beginstadium af terwijl de SP en de ABT in het geheel niet aan de besprekingen hebben deelgenomen. In het ABP zijn zaken op een rijtje gezet die in de komende raadsperiode volgens het CDA, de PvdA, de WD en Sport Welzijn ’86 en voor een deel volgens Groen Links en D 66 bij zondere aandacht moeten krijgen. Die zaken zijn verdeeld over de beleidster reinen Bestuursdienst (met o.a. relatie bevolking - bestuur, klachtenbehande ling, veelvoorkomende criminaliteit en sociale veiligheid); Dienst Algeme Zaken (o.a. Economisch Actiepi gramma, werkgelegenheidsbeleid, i pak werkloosheid en tarievenbelt Milieudienst (o.a. Gemeentelijk lieubeleidsplan, sanering milieu derlijke bedrijven, bodemverontreini ging en vervuiling van de openbare ruimte); Welzijnsdienst (o.a. sociale vernieuwing, vrijwilligersbeleid, sport beleid, supportersbeleid, multifunctio neel sportcentrum, mediabeleid, mon diale bewustwording, culturele zaken, volksgezondheid, ouderen beleid, wijk en buurtwerk, onderwijs en sociale dienst); Publieke Werken (o.a. ruimte lijke ordening waaronder het groen- structuurplan, het gebied Moerenburg, Compacte Stad, beschermde stads dichten, vrije sector lokaties, bestem- ngsplannen, een milieupara«r Ikshuisvesting, verkeer en groen en recreatieve voorzier riolering en grondbeleid); Politie; uv Dienst Sociale Werkvoorziening en de financiële uitgangspunten. Het Algemeen Beleids Plan ligt in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan het Stadhuisplein ter inzage voor iedereen die daar interesse in heeft. Hoge verwachtingen De inauguratie van de nieuwe ge meenteraad werd gevolgd door de be noeming van mevrouw Willems tot ge meentesecretaris. Zij was directeur van de gemeentelijke Welzijnsdienst. Uit die functie werd haar dinsdagmiddag eervol ontslag verleend en verve t werd zij als opvolger van oud-gemeen- tesecretaris de heer Meeder geïnstal leerd. De heer Brokx benadrukte in zijn toespraak dat het hier ging om een bijzonder feit: een nieuwe vrouwelijke gemeentesecretaris. De taken van me vrouw Willems zullen zwaar zijn, zo hield hij haar voor. De gemeentesecre taris is immers de eerste en hoogste ambtenaar die de raad moet bijstaan, de secretaris is tevens adviseur van het college van Burgemeester en Wethou ders en bovendien voorzitter van het Managementoverleg, een, volgens Brokx belangwekkend overleg van diensthoofden van de gemeente Til burg. Brokx vertelde h~' gen van de nieuwe gem< te hebben maar ook een wen. Tot slot attendeerde Willems op haar verantwoordelijkheid inzake de participatie van burgers bij het bestuur en wees er op dat goede kwaliteit in de bestuurlijke organisatie een goede participatie van burgers in de hand kan werken. Hij wenste haar veel sterkte. Al vanaf het begin der tijden zoeken ouders naar manieren om hun baby te kalmeren. Op schoot nemen, zachtjes tegen praten, wiegen, over het gezicht aai en, beetje laten drinken, fopspeen geven... 't Lijkt wel of iedereen een eigen wijze heeft om kleine kinderen gerust te stellen. Tests in Engeland hebben uitgewe zen dat babies die overstuur zijn, af- De expert Naturo Kurk noemt zich de expert op hun gebied. De heer W. Volleman: ”Zo hebben we bijvoorbeeld -en dat is het nieuwste van het nieuwste- kurk- vloeren met een paarlemoer-effect. Bij zonder is ook dat we plavuizen van kurk hebben in de afmetingen van 60 cm bij 60 cm en lamellen van 30 bij 90 cm. Door deze afmetingen kan men heel fraaie effecten krijgen. Maar we noemen ons om meer redenen ’’ex pert”. We geven drie jaar garantie op de door ons geleverde producten zoals Skateboarding Deelnemers aan de parkenfietstocht die één of meer routes willen rijden kunnen starten vanaf het Westerpark, Brucknerpark of het stadspark aan de Oude Dijk. Belangstellenden kunnen tussen 10 en 13 uur op deze plaatsen een programmaboekje met routebe schrijving krijgen voor één gulden. In het boekje wordt o.a. ook ingegaan op de geschiedenis van de oudere parken in Tilburg en op biologische of histori sche bezienswaardigheden langs de route(s). Tijdens de Tilburgse Parkendag is ook een belangrijke rol weggelegd voor ’’skateboarding”. Er wordt een stede lijke skateboard-wedstrijd georgani seerd, waarvan de diverse voorronden worden gehouden in een aantal Til burgse parken. De grote finale is later op dag gepland op de baan nabij de Tilburgse schouwburg. De voornaamste activiteiten die op 6 mei in de verschillende parken plaatsvinden staan voor zowel Tilburg als Oisterwijk vermeld in bijgaand programma-overzicht. gezien van honger en ziekte, meestal de vertrouwdheid van hun moeder missen, en dan nog niet eens het ge zicht of de stem, maar nog het gevoel de w van haar nabijheid en met name haar neg® hartslag en de daaruit voortvloeiende wed« trillingen. van 0 Heart Beat Een ingenieus en volkomen veilig appa raatje dat het meest natuurlijke geluid Natuurlijk op Altijd aanbiedingen - Scherpe prijken Reservering mogelijk Betaling va. 30,- per maand Alles grabs thu.s afgeleverd en gedemonstreerd L Alle koopavonden ji i De heer W.M. van Daal begon in zijn eigen huis op het adres Postelse Hoeflaan 102 te Tilburg in 1974 een makelaarskantoor. Nu, zestien jaar later, heeft zijn dochter Birgit van Daal de leiding van het kantoor en luidt het adres Vierwindenlaan 23 in Tilburg. B. van Daal heeft de leiding van het makelaarskantoor op zich genomen nadat haar vader op 14 april over leed. Makelaarskantoor Van Daal blijft daarmee haar diensten aanbieden aan mensen die hun huis of bedrijfsruimte willen verkopen of juist iets dergelijks willen kopen en die een per soonlijke benadering zeer op prijs stellen. De Tilburgse gemeenteraad telt 39 raadsleden waaronder zes wet houders. Het CDA is in de nieuwe periode die loopt tot 1994 het grootst. Deze partij levert vijftien leden waarvan al eerder in de i zitting hadden: mevrouw C. Berkel, de heren F. Horvers, Th. Clijssen, W. van Herwijnen, H. Binderhagel, P. v.d. Ende, J. Me lis, A. van Valen, J. Timmermans en P. van Hassel. Nieuwe CDA- raadsleden zijn de dames Van Riemsdijk en Aarts en de heren Vischer, Dahlhaus en De Bont. De PvdA is met acht leden in de gemeenteraad vertegenwoordigd. Bekende gezichten zijn de dames H. van Deyck, R. Flipse en de he ren J. Krosse, W. Luijendijk, W. Dijkstra, W. Plasmeijer en R. van Eijkeren. Nieuw voor de PvdA is de heer R. Klink. Groen Links is deze periode met vier raadsleden vertegenwoordigd. Al eerder had den zitting in de raad Roel van Gurp en Peter Beijer. Nieuw zijn Mieke de Hart en Juul Barten. D 66 gaat met drie raadsleden de periode in. Twee daarvan nieuw: de heren Kwantes en De Wolf. Gebleven is mebrouw E. van Luyk-Van Reedt Dortland. De VVD heeft drie raadsleden: de heren B. Stok en R. van Diessen en mevrouw A. van Blerck- Woerdman. Alledrie zaten zij al eerder in de gemeenteraad. De Al gemene Bejaardenpartij Tilburg (ABT) is ook met drie raadsleden in de nieuwe gemeenteraad verte genwoordigd. Als bekende met mevrouw T. van Dooren en als nieuwe leden met mevrouw Strik- Story en de heer Van Os. De SP is met twee raadsleden vertegen woordigd: met Tiny Kox en de nieuweling S. Huijgen. Dan is er nog een partij in de gemeenteraad vertegenwoordigd, dat is Sport en Welzijn ’86 in de persoon van de heer H. Bax. De voordelen van een kurkvloer zijn beslist de moeite waard. Een kurkvloer is geluiddempend, warmte-isolerend en daardoor energiebesparend, hij is slijtvast, makkelijk in onderhoud, een voudig zelf te leggen, apart, mooi en geschikt voor elk interieur en voor elke ruimte, zelfs in de badkamer, de keu ken en op de trappen in huis. Als Vloerwijzer Handig is de vloerwijzer van Naturo Kurk aan de Besterdring 85 in Tilburg die gratis uitgedeeld wordt aan iedere belangstellende. Deze wijzer geeft in formatie over vloeren bestaande uit ta- pijttegel, zeil, tapijt, kurk, parket, la minaat of plavuizen in relatie tot on- geluiddemping, isolatie, rei- If te leggen, etc. Het is een aaikaartje waar u veel plezier Adv. ~d door de naam officieel vast te la- leggen in het Merkenregister: echt wettig gedeponeerd dus. Uit eigen keuken Alles wat bij ’’Broodje Jantje” en ’’Pistolet Jantje” over de toonbank gaat, is gemaakt in eigen huis. Jantje de Kort: ”Dat doen we al jaren en dat is ook de enige manier om de kwaliteit zelf goed in de hand te houden.” Mie ke de Kort, de vrouw van Jantje, valt hem daarin bij: ”Ik zwaai de scepter in ’’Pistolet Jantje” en je merkt ook daar dat klanten onze kwaliteit bijzonder weten te waarderen. Overigens: in ’’Pi stolet Jantje” serveren we ook warme gerechten.” De familie de Kort ver zorgt ook koude en warme buffetten en zelfs voor groepen tot 500 perso nen. Programma Tilburg: - Westerpark (10-15 uur): start westelijke fietsroute, fuchsia-beurs, Rosarium en bloemenpanorama op ter- - Wilhelminapark (11-15 uur): bomen wandeling om 11 en 13 uur, infor matie over Springer, ontwerper van ’t park, om 12 uur toelichting op Parkendag door wethouder R. van Eijkeren, koffie concert ’’Canzonetta” om 12.00 en 13.30 uur, zomerbloemenshow bij vijver. - Stedekestraat (10-17 uur): openstelling kinderboerderij en speeltuin. - Park Cobbenhagenlaan (12-15 uur): natuurspeurtocht; aan eind van park met huifkar terug naar vertrekpunt. - Oude Warande (12.30-16.00 uur): trimloop Roadrunners, met startschot wethouder J.Timmermans; om 12.30 uur kinderloop (1200 m) en om 12.45 uur vol wassenen (5600 m), poppentheater met voorstelling ”De Droedels”, verkleden en schminken kinderen, historische boeken/ informatie over parken en stad, uitleg op bouw en aanleg sterrebos. - W andelbos (14-17 uur) rhododendrontuin met informatie over Op een persconferentie in de Schouwburg afgelopen vrijdag maakte de stichting Tilburgse Revue haar plan nen bekend. Wethouder Tiinniemians onthulde de nieuwe titel Tilburgs Tu mult». De derde Tilburgse Revue zal in februari en maart 1991 te zien zijn in de Schouwburg Tilburg. De vorige voorstellingen «Kannen en Kruiken» en «Hemel en Aarde» waren een groot succes. «Hemel en Aarde» trok maar liefst 11.000 toe schouwers, er waren ruim 250 mede werkers bij betrokken en het bedrijfs leven leverde een aanzienlijke financië le ondersteuning. Ook dit jaar rekent de Revue op grote steun van de bevol king en bedrijfsleven. Waardevol evenement «Tilburgs Tumult» gaat ongeveer ƒ200.000,- kosten. De gemeente Til burg onderkent de culturele waarde van de revue. De revue is op van lijst Gezond leefmilieu Een vloer van kurk kan men laten leg gen of zelf leggen. Bij Naturo Kurk is men van beide markten thuis. W. Vol leman: ”Als men besluit het leggen aan ons over te laten dan kunnen wij dat tot in de perfectie uitvoeren, pre cies zoals de klant het wil. Als iemand zelf wil leggen, kan dat natuurlijk ook. We geven dan heel goede adviezen. Voor degenen die de vloer zelf willen leggen hebben wij een videoband in huis waarop duidelijk te zien is hoe het moet. Uiteraard hebben wij voor de zelf-leggers alles in huis; we leveren immers een totaal pakket.” Een bij zonder onderdeel van dat pakket wordt gevormd door de milieuvriende lijke lijmen en lakken op waterbasis. De kwaliteit van deze producten is bij zonder goed en kan iedere toets van kritiek doorstaan. Naturo Kurk werkt al vijf jaar met deze lakken en lijmen. De heer W. M. van Daal begon in 1974 het kantoor, alleen. Hij was beë digd taxateur en erkend assurantie- agent. Hij slaagde er in zijn kantoor uit te bouwen zodat in 1978 een mede werker in dienst kon worden genomen in de persoon van R. Lupker. Inmid dels was het makelaarskantoor Van Daal verhuisd van de Postelse Hoef laan naar plein ’t Zand 6 in Tilburg. Een aantal jaren later, in 1980 werd het kantoor weer te klein en verhuisde men naar het huidige adres Vierwinde- laan 23 te Tilburg. Een poos daarna kan het kantoor weer uitgebreid wor den met een vaste kracht en wel met mevrouw C. Scozzari-Kruitwagen. Daarbij mag niet onvermeld blijven dat mevrouw Van Daal hard meewerk te in het Wettig gedeponeerd Hoe een ’’Broodje Jantje” smaakt, weet nagenoeg iedere Tilburger. Niet alleen wordt namelijk de automatiek druk bezocht; Jantje de Kort is met zijn befaamde product ook altijd pre sent op braderieën. En ook dan gaan in sneltreinvaart over de toonbank. Dat hoeft geen verbazing te wekken want een ’’Broodje Jantje” is uniek. Jantje de Kort heeft daar wel voor ge- aanleg, opening dierenverblijf/toelichting dierenverzorger. - Brucknerpark (10-14 uur): start noordelijke fietsroute, (informatie over) Pinetum, parkwandeling diashow parkhovenier om 11 en 12 uur. - Gorichemse Baan (12-16 uur): dierenverblijf geopend met info over de dieren, kunststof speeltoestellen. - Stokhasseltpark (12-13 uur): voorronde skateboard-wedstrijd, infor matie over skateboarding. - Hoffmannpark (13-15 uur): natuur-speurtocht - Quirijnstokpark (13-17 uur): viswedstrijd voor gehandicapten, tevens info over gehandicapten-sport (van 9.30- 17.00 uur), toekomst van ’t park door buurtwerk en P.W., info scholengemeen schap Quirijn over ’’groene” opleidingen, waaronder Dierverzorging, informatie bijen en bijenhouden, perkplantenbeurs ’’Magnolia”, drumband Prinses Juliana (14.30-15.30 uur), zomerbloemenshow, om 14 uur heropening Cooperbaan door wethouder Timmermans. - Oude Dijk/Nieuwstraat (10-17,uur): start zuidelijke fietsroute, beeldenten toonstelling met eventuele rondleiding, Camellia-, Magnolia-, en Hortensia-the- matgin. - Stuivesantplein (11-15 uur): speeltoestellen met informatie, voorronde skateboard-wedstrijd (14 uur). - Alpenparkje (13-16 uur): natuur-/waterspeurtocht, parkontweipen basisscholen bij Boerderij Vissers, info over bijen en bijenhouden. - Leypark (5.30 uur en 13-17 uur): om 05.30 uur is er een ’’vroege vogelwan- deling”, met als vertrekpunt de parkin gang bij Maria ter Baan, demonstratie klimtechnieken Ned. Heidemaatschappij, demonstraties composteringsmachine en boomverplantingsmachine, uitleg over park- en tuininrichting met verkoop van tuinplanten, bloementuin, bomenwande ling (om 13.30 en 15.30 uur), muziek van mini-looporkest en herplant gelegen- heidsboom door wethouder Van Eijkeren (14 uur). Programma Oisterwijk: Vroege parkenwandeling, om 10.00 uur vanaf het gemeentehuis; Muzikale parkenwandeling met optreden van Jeugd Drumband, om 11.30 uur in ’t Lindepark; Speurtocht door de parken, van 13.00- 17.00 uur (route verkrijgbaar bij heem- centrum); Poppentheater De Witte Lelie met ”Bi- da’s Gouden Bal”, om 14.00 en 15.30 uur in het Lindepark; Expositie boomtekeningen in heem- centrum ”In de Drye Swaentjes”, van 13.00- 17.00 uur; en Plantenruilbeurs in kringloopcentrum ’’Spul Genoeg” aan het Lindepark, van 13.00-17.00 uur. Zo’n 25 jaar geleden begon de vader van Jantje de Kort, dc automatiek op het NS-Plein in Tilburg De aanleiding was de melijk zo dat Jo de Kort tijdens de kennis niet v< verkocht in zijn woonkamer. Vanweg d tiek te beginnen. Die automatiek best bekend geworden door Jantje de Kon die er zijn verkopen. Dat ’’Broodje Jantje” is er nog, iedere zonder, met tomatenketchup of zonder. Maar ’’Broodje Naast de automatiek kwam er ’’Pistolet Jantje” kunnen worden in gezellige zitjes, een kopje koffie adem komen. Ter gelegenheid van het zilveren ju bileum heeft Jantje de Kort een specia le aanbieding, een van 25 jaar geleden. Bij aankoop van een tweede ’’Broodje Jantje” hoeft voor dat broodje de ouderwetse prijs van 1,25 te betalen. Deze aanbieding loopt van 8 mei tot en met 12 mei. veel motieven in het kurk mogelijk zijn en omdat de vloer op verschillende wijzen gelegd kan worden: in wild ver band, half-steens verband, in visgraat verband, etc. Daarbij komt nog dat men kan kiezen uit ruwere of vlakkere soorten kurk. Bovendien zijn de vloe ren in diverse kleuren te leveren want dat een vloer van kurk alleen maar in bruine tinten geleverd kan worden, is volgens de heer Volleman een misver stand. ”We kunnen bijna iedere kleur in het kurk aanbrengen; van wit tot pimpelpaars bij wijze van spreken,” al dus Volleman. belar een hoogte moest zijn van alle voor de contacten. De cliënten moes mers te allen tijde geholpen worden. Die filosofie wil Bir Daal voortzetten. Dat dat er sprake is van verdeling bij makek Daal bv. De slogan ’’Neem je eigen makelaar mee” geldt bij uitstek voor dit kleine, Tilburgse makelaarskan toor. In een klein kantoor kan immers een betrokken, persoonlijke benade ring waargemaakt worden; een bena dering waarin plaats is voor respect van de wensen van de cliënt en waarin rekening wordt gehouden met de be langen van de koper of de verkoper. Al was het alleen al om hem of haar veel ergernis en spanningen te besparen. Het kopen of verkopen van een huis of een bedrijfsruimte blijft tenslotte een spannende gebeurtenis. Vervolg van blz. 1 Ieder raadslid moest een verkla ring en een gelofte afleggen. Vervol gens sprak burgemeester G. Brokx de nieuwe raad toe en wees de raadsleden ondermeer op het belangrijke werk dat zij namens de Tilburgse bevolking in de raad te verrichten hebben. Brokx ontzenuwde het idee dat vanwege de lage opkomst de nieuwe raadsleden er niet terecht zouden zitten. ”U bent ge kozen, u bent geroepen,” zo hield hij de raadsleden voor. Wel plaatste hij in het verlengde van de opmerking enige kanttekeningen en zei ondermeer dat de gemeente zich niet neer moet leggen bij de teleurstellende participatie van de Tilburse bevolking in verband met de gemeenteraadsverkiezingen toen slecht 48% naar de stembus ging. Brokx: ’’Daar moeten we aan doen en dat kunnenwe met instrumenten als openbaarheid van bestuur en goede voorlichting.” Brokx waarschuwde de nieuw geïnstalleerde politici niet voor af te veel zaken onderling te regelen want dat zou volgens hem ’’desinteres se bij de bevolking opwekken”. Over andere manieren om de bevolking meer bij de politiek te betrekken, met name het periodiek organiseren van een referendum en het invoeren van een gekozen burgemeester, toonde hij zich gereserveerder. Tot slot wenste Brokx de nieuwe raad veel succes en besloot met de opmerking dat er de komende jaren veel voor Tilburg te doen valt. Hl Naturo Kurk aan de Besterdr ’is meer dan zomaar i ituro Kurk noemt zichzel irken 1 en niet voor niets. De enorme keuze in motieven, kl< titgebreide advies plus de gedegen service: dit alles maakt taak waar men met een gerust hart kan binnen lopen en waar uitgegaan van uw wensen. ”Dat laatste is heel belangrijk,” aldus de heer Walter Voll< bedrijfsleider van Naturo Kurk. ”Wij praten alle aspecte.. ren diverse mogelijkheden de revue. De klant bepaalt wat hij wil en v uit Voorzover dat technisch mogelijk is natuurlijk. Maar ook de klant kurkvloer wil leggen, helpen wij met raad en daad,” zo voegt hij Bijzonder is dat Naturo Kurk al vijf jaar ervaring heeft met het koop van milieuvriendelijke lakken en lijmen op waterbasis: eer een extra bijdrage voor een gezond leefklimaat.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 5