a Swimo Literaire stichting J.H. Leopold zoekt nieuwe leden 4,95' L ROOD - WIT - BLAUW Sociëteit ’’Rolita” luidt alarmklok Bij Azië en Midi: 2000e filmdiner NCK trofee Te zien in Zaal 16 CURSUSSEN/OPLHDINGEN' Gemeenteraad naar Tilburgsche Waterleiding- Maatschappij Lemmens debuteert met beelden Carpooling Midden-Brabant Nieuwe behuizing Pabo Print 00K TE HUUR IN TILBURG Literair podium bij ’t Tref Carnavalorkest «De Vrêukers» bestaat 11 jaar ditvoorst slaapwinkel de slaapvoorlichter’ voor midden- en west brabant «De wanden bekleden door de eeuwen heen» 10 jaar museum «Te hooi en Nieuw seizoen Safaripark Beekse Bergen valt samen met geboortegolf. Samenwerking centrum voor Bibliotheekautomatisering en KUB WAAR? Natuurlijk bij DE MEEUW V Mechanische beveiliging Werk van Schnittke bij de Link te gras» 89.95 79.95 a59.95 ril 1990 - pagina 2 Donderdag 19 april 1990 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIER lakerij Blazers, 100% viscose Bijpassende pantalon 'nfondsen eren zoals: gesloten Nieuwe dieren ïmde Hon Hotel /an Ad Huysmans met de trofee 13 420772 bl 3 420740 341345 Goirle ispir Parketschuurmachine Kantschuurmachine Bandschuurmachine Vlakschuurmachine Schrobmachine Boenmachine ERKENDE NATUURSLAGERIJ VAN ALLE SLACHTDIEREN VOOR: DIER-MENS-MILIEU UNIEKE VOORJAARSSHOW VAN verstelbare bedden bij uw Slaapvoorlichter Bijpassende blouses mode 1 de haar eind ge wc ge zv Artis i de war De korte duur. De 195.000,- eens een schouwburgring 122, 5038 tl tilburg, telefoon (013) 422122 Maandag gesloten, donderdag koopavond r ien jaar. Een mooie aanleiding voor het be amen eens open te gooien en Onbetreden paden te gaan bewandelen. De stich- bloed in de gelederen en nodigt belangstellenden uit voor een informatie-bij- vrijdagavond 27 april in cafe ”de Plaats”, Piusplein 61 in Tilburg, aan vang M. van Boxtel Winkelcent^mide^HovelgZS, De Stichting voor Bibliotheekautomatisering (PICA), gevestigd te Leiden en de Katholieke Universiteit Brabant hebben een samenwerkingsovereenkomst gete kend. De KUB gaat een nieuwe universiteitsbibliotheek bouwen (kosten ca. 50 miljoen gulden) waarin optimale condities voor realisering van hoogstaande auto- Op de foto v.l.n.r. de heer C. Hu van Azië, de heer en mevrouw Thomassen van Prenatal. Sandra Hollanders en Harm Dijks en de heer M. Doreleijers van Midi, (foto Geert van Loon). besloot de gemeente Tilburg om en oorspronkelijk project van subsidiëren, het stuk ’’Brand in mi”. Bij het bekende toneelstuk an Heijermans zijn zowel ama- -rofessionele acteurs betrokken, i voeringen van het spel staan ge- rammeerd voor 16 en 17 mei a.s. in Zaal 16. Het Tilburgse theater wil iwkomst nog meer van dergelijke pro- cten opzetten. iben al veel evenemen- igeluisterd. Reeds ne- mee aan het Blèr- Stadsschouwburg, t van de iben ge- Tienjarig bestaan De volgende maand heeft de stichting overigens nog een ander feest te vieren dan haar eigen tienjarig bestaan. Op 11 mei is het 125 jaar geleden dat Jan Hendrik Leo pold werd geboren. Later in de maand, op zondagmiddag 27 mei, is er daarom een Leopoldmatinee in de Vier Jaargetijden. Met luchtige lezingen van o.a. Johan Polak en Wiljan van den Akker, met voordrachten van de acteur Johan Leysen en met muziek naar het werk van Leopold. Een bijzondere middag in een luisterrijke omgeving. De af sluiting van tien jaar stichting J.H. Leopold, het begin van een hopelijk even kleurrijke nieuwe episode. Ned tielmuse in Tilburg ana: Project Onlangs 1 my een nieuw Zaal 16 te subs r oe de Jonge Jan”. f van Herman 1 teurs als prof De twee uitvoc progra Theater Z< in de toekc jecten Ten einde raad ”Met een gemeentelijke subsidie van 6.650,- per jaar kunnen we ons niet Piusstraat 325 - Tilburg L Tel. 013/430707-privé 424157 Varitex Varodem Jlatt-Elast Pijnenburg Partners in Security bv Voorheen Kruyssenls Preventie Groenstraat 117a, 5021 EL Tilburg Postbus 8028, 5004 GA Tilburg Telefoon 013-360096 Telefax 013-433830 DEZE WEEK 1 kilo paarderlblappen 8,95 Uw Slaapvoorlichter verwacht u tijdens zijn Voorjaarsshow van Verstelbare Bedden Bouwkundige beveiligmgen/Cilindersloten met certificaat sleutels Official dealer van het D0M-ix5- systeem: gefijksluitend, hoofd en subsleutelsystemen, generale hoofdsleutel systemen Inbraakpreventie-materiaWMphn-adviezen en montages. zingen res- Midi flon en Jacobsschapen. Van de Zuid- afrikaanse blesbokantilopen die in maart op het Safaripark zijn komen wonen, blijkt een van de vrouwtjes drachtig te zijn, zodat over enkele we ken ook bij deze diersoort een kalfje wordt verwacht. horeca Deze maand vinden overal in het land voor lichtingsbijeenkomsten plaats voor jongeren die overwegen carrière te gaan maken in de horeca. Tijdens deze bijeenkomsten kunnen zij informatie krijgen over de verschillende beroepen en opleidingsmogelijkheden in de ze sector van bedrijvigheid. Ook over het leerlingstelsel in de horeca, in feite een com- -ïr. Ie™ er. -verken. De voorlichtingsbijeenkomst in Tilburg wordt gehouden op 24 april a.s. van 19.30- 21.30 uur bij café-rest. ’’Boerke Mutsaers” aan de Vijverlaan 2. De toegang is gratis. Kunt u in uw bed rechtop zitten om te ontbijten, te lezen of TV te kijken? Of is uw bed alleen geschikt om erin te slapen.Dan moet u nu echt even binnenlopen bij uw Slaapvoorlichter. Want daar krijgt u een compleet over zicht van alle mogelijkheden op het gebied van verstelbare bedden. stof bed rukken In mei begint op het Baanlozencentrum, Zuid-Oosterstraat 23 in Tilburg, weer een nieuwe cursus Stofbedrukken. Deze activi teit omvat een oriënteringscursus waarin in een tiental lessen aandacht besteed wordt aan: stempelen, sjabloneren, stofafbinden en zeefdrukken van stoffen. De cursus is ge richt op mensen die hun eigen stoffen willen leren bedrukken. De cursus wordt gegeven op woensdagmiddag. Op woensdag 25 april a.s. wordt er een informatie-/kennisma- kingsmiddag gehouden van 13.30 tot 16.00 uur. Er kunnen nog cursisten geplaatst wor den. Inl. tel. 362457, ma. t/m vr. van 9.00 tot 16.30 uur. lom 21.C ave», Langestraat 13 in Tilburg treden plaatsvinden van «The Minister of ïf optreden naar en, dus iedereen avond met live id van de ice Wijnclub? de folder! die voordelen! In 1982 vormden opdrachten van de eigen uitgeverij 80% van de produktie. Nu werft Pabo Print driekwart van het werk op de vrije markt. De omzet en werkgelegenheid zijn verdubbeld, res pectievelijk van 6 naar den en van 30 naar 60 med< De nieuwe behuizing van het te vinden aan de Kapite straat 46 te Tilburg (fotc ten). Je moet van boeken houden, af en toe met een origineel idee op de proppen ko men en een doorbijter zijn. Dan ben je van harte welkom op de informatie- avond die de stichting eind april organiseert. De be stuursleden zullen uitleggen wat er zoal komt kijken bij het lidmaatschap van een li teraire club, de bezoekers kunnen vragen stellen en de sfeer proeven. De Stichting J.H. Leopold werd op 22 mei 1980 opgericht door enkele literatuur liefhebbers uit Tilburg en omstreken. Zij stelden zich ten doel het werk van de grote dichter J.H. Leopold (1865-1925) te bestu deren en uit te dragen. Daarnaast wilden de oprichters in meer algemene zin het literaire Op 2 april zou in de eerste uitvoering in een serie van twee, aandacht worden ge schonken door de Link aan het werk van de Russische componist Alfred Schnittke. Door onvoorziene omstandigheden werd de uitvoering van 2 april verschoven naar dins dag 17 april. Het Ensemble ’88 bracht toen enkele werken van Schnittke ten gehore waaronder het Piano Kwintet dat ook te be luisteren zal zijn op maandag 23 april wan neer eveneens om 20.30u in de Synagoge, Willem II straat 20 in Tilburg de tweede uit voering plaats vindt. Deze uitvoering zal verzorgd worden door het Mondriaan Kwartet. Dit kwartet bestaat uit Jan-Erik van Regteren Altena (viool), Edwin Blan- kenstijn (viool), Prunella Pacey (altviool) en Eduard van Regteren Altena (cello). Verder staat op het programma aanstaande maan dag de canon lm Memoriam Igor Strawins- ky van Schnittke. Bovendien vertolkt het Mondriaan Kwartet het Tweede Strijkkwar tet van Charles Ives en Trois Pieces van Strawinsky. Zowel Strawinsky ren belangrijke voorlopers er bronnen van Schnittke. toneel Op donderdag 26 april a.s. start in het Vrouwencentrum aan de Nieuwlandstraat te Tilburg een cursus ’’improviserend toneel spelen” voor beginners. Aan bod komen o.a. actieve lichaamsoefeningen, de stem en diverse improvisatietechnieken. Inlichtin gen/aanmelding: tel. 073-421258. origineel Chinees- dienblad en een fles Chinese wijn aan. Sandra en Harm kregen voorts enkele cadeau’s aange boden die in het teken stonden van de film die ze gingen zien: ’’Look who’s talking”. Van de heer G. Timmermans van Prenatal uit de Heuvelstraat kre gen Sandra en Harm een waardebon en wat spulletjes voor de babykamer. Bij het twintigjarig bestaan, nu bijna twee jaar geleden, zag het er voor ’’Rolit Sociëteit voor gehandicapten vanaf 14 jaar, nog allemaal zo zonnig uit. Helaas, 1 ziet er nu naar uit dat zilver de sociëteit niet meer zal sieren. Erger n vrezen dat binnen afzienbare tijd de activiteiten moeten worden gestcr- ding voor dit sombere vooruitzicht is, dat ”Rolita” over enige tijd niet meer kunnen beschikken over de ruimte waarin de sociëteit is ondergebracht: een deel van het Fraterklooster aan de Capucijnenstraat. Als de Fraters van Tilburg, die in het klooster wonen, eind dit jaar vertrekken, wordt het klooster gesloten en wordt het gebouw afgestoten. Voor ’’Rolita” bete kent dit het einde van een jarenlang gastvrij verblijf. En daar zit de leiding van de sociëteit en het bestuur van de Stichting ’’Rolita” erg mee omhoog. lijkheden en horizonten. Binnenkort stap pen een paar oude rotten op, in hun plaats zoekt de stichting enkele frisse nieuwelingen die met onbedorven blik kunnen rondkijken in de wereld van de letteren. Ook nieuwe dieren arriveerden vori- veek in het Safaripark. Vijftien jon- zwartvoetpinquins verhuisden van naar het Safaripark, waar ze in indelsafari te zien zijn. wilde dieren - het zijn er vele honderden - zetten hun beste pootje voor om het Safaripark voor de bezoe kers zo interessant mogelijk te maken. Alle reden dus om daar opnieuw of voor het eerst op safari te gaan en per auto of safaribus en per safariboot een ontdekkingsreis te maken door deze uitgestrekte wildernis. Zo’n safari is een groot avontuur. Wat te denken bij voorbeeld van een overdekte voettocht tussen 65 apen door, of van roofvogels die regelmatig in vrije vlucht boven het Safaripark te zien zijn. Het Safaripark Beekse Bergen is el ke dag open van 10.00 tot 17.00 uur. en constante evolut iwi zoeken naar vormen k maakten uitdrukking zijn verschillende visies. tap die Lemmens nu heeft ge- T>Qf twee-dimensionele naar D«l V-dVC tensionale vlak is dan ook ■c. Zijn nieuwsgierigheid Vrijdag 20 april 'ijkheden van beeldende «Bat-Cave», Langt e al voorspeld. Zijn een optreden plaat: massing van materia- Minister of Noise». The Minister of Noise-sir Fredc Viaduct-, is op zijn gebied een legenüv. De vele stijlen die hij beoefend heeft, variëren van metal en hard-core tot jazz en avante garde. Zijn laatste singel Dread r sound» is zeer goed ontvangen door algehele muziekpers. «Bate-Cave» heeft The Noise voor een exclusief Nederland kunnen halen, die ene trance-dance ave muziek wil mee beleven is van harte welkom. Tijdens de horecamanifestatie in Utrecht werd de 22-jarige Ad Huys mans, wonende te Tilburg en werk zaam bij Hotel De Rosep in Oister- wijk, winnaar van de NCK trofee. De- binatie van leren en werke ze trofee was vorig jaar ook al in het De voorlichtingsbijeenkc bezit bij Hotel De Rosep, toen was die v 1 gewonnen door Bert Gravensteyn. 2 Zoals: hoeveel scharnierpunten heeft uw ideale verstelbare bed, hoe wilt u het bedienen, welke ondergrond en matras zijn voor u het best geschikt? Samen met uw Slaapvoorlichter bepaalt u uw keus. In het belang ve een goede en gezonde nachtrust! Het museum «Te hooi en te gras» Nieuwstraat 12 in Poppel organiseert vanwege het 10-jarig bestaan op zon- passi dag 22 april een tocht voor meer dan Het 30 koetsen en wagens en ongeveer 40 lnj_ ruiters vanaf het Hoefke in Riel via het f van landgoed Nieuwkerk naar het museum iatief “Te h°°i en te gras» waar de deelne- ,ilien mers tussen 12.30 en 15.00 uur een met lunchstop zullen houden. Diegenen die bij. hierin geïnteresseerd zijn, kunnen rnj. bovengenoemd tijdstip, de verschil! be. de typen en soorten koetsen en w?" bekijken. Na 19.00 u. 013-42766S acred dance Op vrijdag 4 mei om 19.30u kunt u kennis maken met sacred dance. In een kring wordt het verdriet, de troost, de vreugde en de uitbundigheid van het leven gedanst zo wel op folkoristische als op klassieke mu ziek. Ervaring met dansen is niet vereist. Bij voldoende belangstelling wordt er met een vaste groep begonnen. Informatie en opga ve bij Lenie de Lange, tel. 013-634244. Een golf van geboorten en nieuwe aanwinsten luidt het nieuwe seizoen in van Safaripark Beekse Bergen in Hil- varenbeek. Na de komst van de jonge kamelen David en Sonja, kunnen nu de geboortekaartjes geschreven wor den van de leeuwentweeling Evert en Eveline, de leeuwendrieling Mandela, Winnie en Tutu, de sabelantilope Bert en het watoessikalf Wies. De projecten, waarmee de KUB en bliotl PICA gaan samenwerken, betreffen tiserii o.a. het via scanning toegankelijk ma- ook pari ken van informatie in electronisch for- een aantal maat (van middeleeuwse manuscripten versiteitsbil tot en met moderne foto’s); het realise- niet alleen ren van een electronische leeromge ving; automatisering van het uitleen- proces; realisering van een zogeheten ’interactieve leeromgeving’met behulp ar 12 miljoen gul- van multimedia werkstations en satel- 60 medewerkers, lietcommunicatie. v<ui nvt bedrijf is «nitein Hatteras- to: Paul Hut- Aanstaande woensdag 25 april bren gen de leden van de Tilburgse gemeen teraad een bezoek aan de Tilburgsche Waterleiding-Maatschappij (TWM). De leden van de raad zijn door de wa terleidingmaatschappij uitgenodigd omdat de drinkwatervoorziening in Noord-Brabant binnen afzienbare ter mijn gereorganiseerd wordt om de doelmatigheid van de watervoorzie ning ook in de toekomst te waarbor gen. De TWM heeft in het kader hier van een voorstel ontworpen voor een Middenbrabants Waterleidingbedrijf. Gezien de actuele ontwikkelingen in de provincie wil de TWM graag met de leden van de gemeenteraad van ge dachten wisselen over de toekomst. klimaat in Tilburg verrijken met interessan te en voor een breed publiek toegankelijk evenementen. Over de dichter, naar wie de stichting genoemd is, verschenen inmiddels vier ’Leopoldcahiers’. De meeste bekend heid verwierven aktiviteiten als de maande lijkse literaire cafe’s en de jaarlijkse Nacht van het Boek. De Stichting is dus thuis in tal van literaire aangelegenheden. Naast de promotie van het werk van J.H. Leopold or ganiseert zij evenementen, verzorgt boekuit gaven, stimuleert jonge schrijvers en werkt waar mogelijk samen met andere culturele instellingen, met boekhandels en uitgeverij en in stad en land. Een enthousiaste club die steeds op zoek blijft naar nieuwe moge- Piusstraat 26, Tilburg Bernardusplein 20, Tilburg Oranjeplein 29, Loon op Zand Kerkstraat 30, Oisterwijk Zondag 22 april a.s. om 14.00 ur zullen M. van den Berg en J. ieder hof in het Nederlands Tex- seum in de Goirkestraat 96 ‘urg een lezing houden met als thema: «De wanden bekleden door de eeuwen heen». Zij zullen ingaan op de ontwik kelingen die zich op het gebied van wandversieringen hebben voorgedaan. Dia’s en delen uit enkele unieke verzamelingen van historische behangsels zullen de lezing ondersteunen. De lezing valt niet zoals gewoonlijk op de derde zondag van de maand, maar is in verband met het sa menvallen met eerste Paasdag verplaatst naar de vierde zondag, 22 april. Zondag 22 april van 16.00 tot 01.00 uur organiseert ’t Tref, Holstraat 4 in Hilvarenbeek, een literair open po dium. Dit literair festijn wordt aange kleed door een keramiste, die speciaal voor dit open podium geweldige en issende beelden heeft vervaardigd. ±±et programma mag wel veelzijdig worden genoemd. Er treden namelijk niet alleen dichters op, maar ook caba retiers en heuse muzikanten. Zo zullen o.a. Peer de Graaf, Mark Hurkmans, Sjef Wiersma en de poëten van de «Wwrok» aanwezig zijn. Een speciale i op DJ, een liefhebber van de betere klas- llen- sieke muziek, zal ervoor zorgen dat de wagens korte pauzes aangenaam zullen wor- ’9. den opgevuld. Op 1 maart van dit jaar is de orgai satie Carpooling Midden-Brabant v; start gegaan. Het betreft een inititiai van de Stichting Bescherming Mil Goirle. Het uitgangspunt is om r Carpooling Midden-Brabant een 1 jubi- drage te leveren aan een schoner i s het ijeu Joo,- met meerdere mensen op I paalde tijdstippen van een auto ge bruik te maken. Mensen die dagelijks grotere afstanden moeten afleggen naar hun werk kunnen zich aanslüiten Midden-Brabant. Inl. (tussen 18.00u en Galerie Kokon Stationsstraat 38 in Tilburg toont tot 10 mei 3e eerste col lectie beelden van Jan Lemmens. Lemmens is als beeldende kunste naar al jaren actief in het tweedimen sionale vlak. Toen hij in 1959 het Na tionaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten te Antwerpen verliet ging hij zelfstandig verder met schilderen. Zijn oeuvre kenmerkt zich vanaf die tijd door een constante evolutie; Lem mens bleef zoeken naar vormen die het mogelijk maakten uitdrukking te ge ven aan z:;- ----- De stap die L maakt van het t\ het drie-dimensi een logische, i naar de mogelijk,. middelen had deze liefde voor de toepassing len is verantwoordelijk voor de authentieke benadering van deze nieu we discipline; de beelden getuigen van Lemmens’ jarenlange vormstudie maar niet noodzakelijkerwijs van een pictu rale achtergrond. In de pastels en gouaches die ook geëxposeerd worden zien we wel het weloverwogen kleurgebruik en de zeer verfijnde techniek terug die de schilder Lemmens sinds jaren karakteriseren. Galerie Kokon is geopend van dins dag tot en met zaterdag van 12.00 u. tot 17.00 u. Nietsvermoedend werden Sandra en Harm opgewacht door de heer Dore leijers van Midi en de heer Hu van Azië. Het jonge stel werd goed in de bloemetjes gezet door beide heren en boden het jonge stel een gratis film, wat leuke posters, een gratis diner, een Daarnaast zijn er in het Safaripark een groot aantal pas geboren lam metjes te bewonderen. Lammetjes van wilde, Corsicaanse schapen, de moe- De Stichting J.H. Leopold bestaat binnenkort tie stuur om de ramen eens open te gooien —r—- ting wil vers bk eenkomst op v _r 20.30 uur. theken op het gebied van automa- .„eringsprojecten en zal als zodanig ook participeren in de realisering van een aantal projecten in de nieuwe uni versiteitsbibliotheek. PICA zal daartoe niet alleen zijn know how ter beschik king stellen, maar ook (voor her jaar 1990) een bedrag van Fl. 200.000,-. Aan het eind van dat jaar zal worden bekeken of er nog een additionele bij drage van Fl. 100.000,- zal worden verleend. De Tilburgse universiteit verleent PICA het exclusieve recht om Doorleveren de in de KUB bibliotheek met haar PICA vertegenwoordigt binnen Ne- ontwikkelde nieuwe technologie door derland de samenwerking tussen bi- te leveren aan de universiteitsbiblio- theken, hogeschoolbibliotheken en openbare bibliotheken in Nederland. Theater Zaal 16, Carré 16 in Tilburg, pre senteert op 21 april a.s. om 20.30 uur een liedjesprogramma van zanger Joop Visser. De eigengemaakte liedjes van Joop Visser houden het midden tussen het Nederlandse cabaretlied en het Franse chanson. Visser is afwisselend cynisch, ontroerend, ironisch en vertederend. Een dag later, zondag 22 april, vindt in Zaal 16 de voorstelling ’’Kaspar en de ijze ren poedel” van Toneelgroep Spoenk on plaats. Deze voorstelling voor kinderen van uu u. zat er in 712 jaar om 15 00 uur Het verhaal t IJ in 111 burg ,s een bewerking van het gelijknamige ±l,e jeugdboek van Joseph Hooper en vertelt over de ondeugende Kaspar, die ’s nachts ddy optreedt als straatmuzikant, samen met ide. Matti. Op zaterdag 14 april ontvii taurant Azië en bioscoop Midi hun 2000e gast. De gelukkige was Sandra Hollanders die in gezelschap van haar vriend Harm Dijks, beiden uit Goirle, besloten hadden hun al anderhalfjaar durende verkering te vieren met een etentje en een film. Zij besloten daar voor gebruik te maken van het arrange ment dat Midi en Azië samen bedacht hebben: een diner bij Azië en een film bij Midi voor één zeer aantrekkelijke prijs. De universiteitsbibliotheek van KUB wordt de modernste in 1 soort. De minister van O&W zal eind juni de eerste paal slaan voor de bouw. Eind 1991 moet het gehele project klaar zijn. Op zondag 22 april viert «De Vreü- kers» haar eerste carnavaleske j"V! leum. Met carnaval dit jaar was precies 11 jaar geleden dat enkele le den van carnavalvereniging de Görkese Turken de koppen bij elkaar staken en de basis legden voor een gezelschap dat llaal 11U11 K zijn muzikale steentje aan het Tilburgs bij Carpooling carnaval op een prima manier bij- te] 013-347730 draagt- 19.30u). De Vreükers hebt ten muzikaal opgei gen maal deden ze concours in de waarbij ze één keer de B-kant Tilburgse camavalplaats hebb haald. Het is alweer enige tijd geleden dat De Vreükers de begeleiding vormden van Barry Hughes met z’n beroemde hit «Kamerbreed Tapijt» in de Honey moonquiz van Ron Brandsteder. Maar ook bij andere evenementen waren ze present... zoals de Mosselfeesten in Sluis, de Streetparade in Dongen, zit- tingsavonden voor bejaarden, koffie concerten en uiteraard tot de muzikale tanden gewapend bij carnavalvereni ging De Görkese Turken waar De Vreükers nog altijd lid van zijn. Uit dit alles moge blijken dat De Vreükers be halve camavalmuziek ook amuse mentsmuziek verzorgen. Er is niet veel wisseling in de groep; er kan dus rustig gesproken worden van een hechte groep muzikanten, die nog enige uit breiding kan gebruiken in de vorm van koperblazers. Concert Naar aanleiding van het 11-jarig be staan organiseert carnavalorkest «De Vrêukers» op zondag 22 april een Frühschoppen in bistro-restaurant ’t Hoefke, Hoefstraat 181-183 te Tilburg. Het concert begint om 12.00 uur en er wordt aan meegewerkt door de vol gende orkesten: De Peestekers uit Udenhout, De Stèèloren, ’t Rommeltje en uiteraard de jubilerende Vrêukers zelf. Eeg van Wetten, voorzitter van de korte duur. De koopprijs bedraagt vragen sociëteit, zit in zak en as. Van Wetten 195.000,- terwijl voor isolatie nog vierkan en het bestuur van de Stichting ”Roli- eens een bedrag van 250.000,- moet ta” hadden nog enige hoop tijdig on- worden neergeteld. In eerste aanleg derdak te zullen kunnen vinden. Die had de gemeente gezegd, dat ’’Rolita” hoop is de bodem ingeslagen nadat al- een ruimte kon kopen en dat de ge le pogingen voor nieuwe huisvesting, meente de zaak zou subsidiëren. Op pen, die vanaf voorjaar 1989 werden onder- die toezegging kwam de gemeente ech- men nomen, schipbreuk leden. In totaal ter terug, in dier voege, dat van de to- hof 76, werden ruim 50 locaties afgegraasd, tale kosten van 445.000,- ’’Rolita” of Ad y: echter zonder enig succes. Eeg van zelf een bedrag van 180.000,- (40%) Wetten en de Stichtingsbestuursleden zou moeten ophoesten. De gemeente mevr. J. Melief en de heer A. van Ham zou 60% subsidiëren. hebben nu een trieste lijst van bezoe ken die tevergeefs zijn afgelegd. Een sprankje hoop koesterden zij, toen de gemeente ’’Rolita” verwittigde dat het voormalige KWJ-gebouw aan de Kor te Tuinstraat ter beschikking kwam. De vreugde over dat bericht was van matiseringsprojecten zullen worden gerealiseerd. De universiteit wil daarmee Burgemeester Brokx van Tilburg opent functioneren als ’’pilot project” op het gebied van innovatieve automatisering. De morgen om 15 u. het nieuwe bedrijfs- resultaten van deze projecten wil de KUB ter beschikking stellen voor toepassing pand van Pabo Print B.V. De opening voor andere bibliotheken, van dit pand vormt de afronding van het proces van verzelfstandiging van deze drukkerij. Het huidige bedrijf is ontstaan uit de interne produktie-afde- lingen van uitgeverij Zwijsen B.V. Zowel de heer Doreleijers als de heer Hu zijn beiden zeer te spreken over het arrangement van beide onder nemingen: een compleet avondje uit met diner en film voor een redelijke prijs ƒ30,50 p.p.). In eerste instantie was dit arrangement bedoeld om het 30-jarig jubileum van Midi te vieren maar vanwege de grote respons beslo ten zowel Azië als Midi het aanbod te prolongeren. ita” veel veroorloven. Want de overige het komsten bestaan uit contributiegeld nog, het is te baropbrengst en donaties. Het is stopt. Aanlei- gisch, dat de contributie niet kan w riet meer zal den opgeschroefd, omdat gehandicap ten toch al vaak voor extra kosten ko men te staan. Denken we alleen al aan vervoer”, zet van Wetten uiteen. Hij vervolgt: ”We zijn ten einde raad. Het zou toch wel erg jammer zijn, als we ons werk zouden moeten stoppen”. Stichtingsbestuurder van Ham: ”We -n niet veel: Een ruimte van 150 iv, ><ante meter, vier muren, een dak en toiletruimte. Er moet toch ergens zo’n locatie te vinden zijn, maar waar?” Mocht iemand ’’Rolita” kunnen hel- dan kan hij of zij contact opne- met: Eeg van Wetten, Kwendel- ■’5, 5044 EB Tilburg, tel. 673684, u van Ham, Postelse Hoeflaan 29, 5042 KA Tilburg, tel. 672633. an 6,5WL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 3