NISSAN 300 ZX ROVER 400 IN HET NAJAAR Nieuwe Arola 20 FIAT CROMA SX Start Bugatti-tentoonstelling Autotron van start autospeedwayseizoen op de Koningshoeven OW autobedrijf OUDE AUTO’S IN PELLIKAANHAL Nieuw actiemodel bij Lada LKOM, 411 JANSEN RDENb.v. /•AG ■■■FW DE TILBURGSE KOERIER ipril 1990 - pagina 6 DE AUTOMAAT - Donderdag 12 april 1990 - pagina 7 Vervolg van pagina 1 sis lurs 3-deurs 02-91 ik, 5-bak I0 uur. e te m )om de snorm jrting* deze kontro 9t onze sling, oert. )raak, zullen ïn cor De ■Tel. 04241-1110 bracht maat). 1590 kc SLIBBROEK 36, HILVARENBEEK TEL. 04255-4393 PAASSHOW 2de paasdag geopend Tot ziens in Hiivarenbeek 1988 1987 1987 1983 1983 1983 1980 1976 1986 1986 1984 1986 1981 FORD SIERRA~| Ook voor uw APK-keuringen veel Bugatti's in één keer bij el kaar te vinden zijn. Naast de Bu- gatti's in 1:1 zijn er tevens een aantal kindermodellen die vinden, die ook officieel door het merken werden geproduceerd. De Bugatti tentoonstelling blijft tot en met 30 september in het Auto tron te bewonderen. De entree prijs bedraagt f.13,50 voor volwas senen en f,10,= voor kinderen on der 12 jaar. Parkeren is voortaan gratis. wielophaging den. Door langere monteren en rschokbrekers geven uurgedragen >la 20 is ook Ignition Systeem met één compac te bobine per cylinder. De turbine- wielen van de turbo zijn van kera misch materiaal wat hogere tem peraturen aankan en ook een lan gere levensduur heeft. Beide ge monteerde turbo's hebben een eigen intercooler. De auto is verder voorzien van ft nu een i in de vorm regentje is end loende *.et vorig seizoen nauwelijks over zicht had en meestal letterlijk, n staat nog niet hele- ogen te kort kwam. De wedstrij- Antony van den Oete- den beginnen om 13.00 uur pre cies. Op maandag 16 april a.s., 2e Paasdag, vinden op het circuit De Koningshoeven de eerste autospeed- waywedstrijden plaats van het seizoen 1990. Het seizoen begint goed met een extra klasse: de van uit Engeland ingevoerde Hotrods tot 1600 cc. Fiat heeft het leveringsprogramma van zijn topmodel, de Croma, uitgebreid met de aantrekkelijke SX-versie. De auto heeft een 2 liter injectiemotor met geregelde katalysator en heeft een completere standaarduitrusting in vergelijking met de Croma S. De Samara-koper betaalt er echter helemaal niets voor, zodat al vanaf f.14.795,= een Lada Holiday kan worden gereden. In het kader van de naderende zomer brengt Lada een actiemodel op de markt wat luistert naar de naam Holiday '90. Het gaat om een pakket extra's dat op de Samara wordt geleverd. De auto heeft een gewijzigde grille, een set vloermatten, een afsluitbare tankdop, een radio- Honderden landgenoten beschikken over een Arola 16, een invalidenauto die in ons land wordt vervaardigd. Dit vervoermiddel heeft opvolger gekregen i van de Arola 20. Het wc op veel punten ingrijpei verbeterd en rijdt zode >mpleet anders, e belangrijkste veranderingen heeft het onderstel ondergaan. Daarnaast is het onderhoud verminderd en het comfort verbeterd. Onder de auto zien we een lichtmetalen wielophaging met smallere wiel veerbladen te i nieuwe achters de auto een prima stui goed comfort. De Arolc stiller door een ander uitlaatsysteem en gewijzigde vertanding in de automatische versnellingsbak. het pulseren aan het rempedaal doorgeeft. De nieuwe Nissan 300 ZX is op en top een sportwagen. De weglig- ging is fantastisch sportief, maar ook zeer comfortabel. Pas op bui tenwegen met wat hollingen over dwars is de relatief stugge vering merkbaar. De auto weet zijn kracht in daden om te zetten. De auto vindt het pas bij 250 km/u voldoende, terwijl het bekende sprintje vanuit stilstand tot 100 km/u in 5,9 seconden wordt vol- t (7,1 seconden voor de auto- De Nissan is echter met kg geen lichtgewicht. Wat verbruik betreft valt weinig te zeg gen, daar dit bij een dergelijke auto sterk afhankelijk is van het gebruik. Tot zo'n 120 km/u valt het allemaal erg mee. Maar het door ons afgelegde traject over de Duitse autobaan van bijna 300 km koste een vrijwel volle tank. Natuurlijk zijn ook in het interieur enkele luxe aanpassingen te vinden. Het stuur is met leer bekleed, de bestuurdersstoel is in hoogte verstelbaar en voorzien van een armleuning. Natuurlijk heeft de Croma SX het automatisch geregelde verwarmingssysteem, getint glas en een zonnescherm voor de achterruit. De meerprijs van het pakket zou f.4.500,= moeten bedragen. Fiat Auto Nederland berekent de klant ongeveer f.1.500,=. De definitieve prijs wordt later deze maand bekend gemaakt. verkocht. Iedereen die allang naar een oud exemplaar op zoek is, moet zeker komen kijken. Naast oude vervoermiddelen zal op de jaren 50 beurs ook muziek klinken uit een flinke verzameling juke boxen. Er worden namelijk ook exemplaren van deze prachtige soundmachines aangeboden en natuurlijk de bijbehorende platen. Tot slot wordt op de beurs een special-car getoond. Het gaat om een Buick Le Sabre die op verschillende shows door Europa de eerste prijs won. De ombouw duurde maar liefst 6 jaar. De Pellikaanhal is op tweede Paasdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entree voor volwassenen bedraagt f. 10,= terwijl kinderen tussen de 6 en 12 f.3,50 betalen. Inlichtingen over deze beurs kunnen worden ingewonnen onder telefoonnummer 013-438452. De auto beschikt standaard over getint glas, breedstralers in de voorbumper, twee elektrisch verstelbare buitenspiegels, grille en spiegels in de carrosseriekleur, een verchroomde uitlaatpijp e nieuwe wieldoppen. zoen, hetgeen nog niet gezegd kan worden van Hans Pullens en Stan Franken. In de klasse hotrods 1600, wagens uitgerust met motoren van maxi maal 1600 cc, is het aantal deelne mers opmerkelijk groter. Zes cou reurs Heten zich inschrijven. Voor De Koningshoeven zijn dit onbe kenden, maar lang zal dit niet du ren want deze klasse belooft zeer spectaculair te worden. De Superstox, samen met de ho trods de toonaangevende klasse, belooft dit jaar weer enorm span nend te worden. Insiders weten dat de krachtverschillen het vorig seizoen klein waren. Opvallend was het debuut van Toon Schut en Pascal Huibrechts, die zeer hoog in de rangschikking eindigden. Paul Donders beschikt inmiddels over een superstock die hij in En- izoen te geland liet bouwen en hoopt met 5, John deze machine hoge ogen te gooi en op de circuits op het vasteland. Privecars Ook in de klasse privecars komen oude bekenden aan de start, maar ook veel nieuwe coureurs lieten zich voor deze klasse in schrijven. Oude bekenden zijn on- der meer Chris Robben uit Berkel- saandonk en de Enschot en Nederlands kampioen John Damen. In de klasse van de Bangers moest het aantal deelnemers be perkt worden, maar dat maakt de- Opmerkelijk is de overstap die ze wedstrijden alleen maar aan- John Damen uit Goirle maakte van trekkelijker voor het publiek dat de superstox naar de hotrods het vorig seizoen nauwelijks over- 2000. Wie zijn tegenstanders zul len worden staat nog niet hele maal vast. Aniony van den Oeie- laar is klaar voor het nieuwe sei- Titanium Natuurlijk kun je over de 300 ZX blijven vertellen, zijn prima rij- eigenschappen, fraaie uiterlijk, zijn hoogstaande comfort en goe de uitrusting. Natuuriijk heeft een dergelijke auto centrale vergren- deling, elektrische portierruiten, elektrisch bediende buitenspie gels en antenne en verlichting in het dashbaordkastje. Dat soort de tails zullen echter voor het handje vol kopers wat de auto in Neder land zal trekken niet zo veel zeg gen. Nissan biedt de auto com pleet aan, terwijl de optielijst be perkt blijft tot de radio, metaallok en de lederen bekleding. De 300 ZX 3.0 V6 Turbo 24V kost f.143.000,=. Leer kost vijfduizend gulden extra, terwijl de automaat en investering van vierduizend gulden vergt. De meest compleet uitgeruste 300 ZX komt zodoende op f. 155.000, Wie eerst..? Een uit Titanium gemaakte sleutel wordt meegeleverd. Vanaf Paas-zaterdag 14 april gaan de deuren van het Autotron in Rosmalen open voor de unieke Bugatti thema-tentoonstelling. Eigenlijk beperkt het Autotron zich niet tot de auto's van Ettore Bugat ti, maar toont ook andere kunst werken die door de meester zijn gemaakt. In de vide van het mu seum staan totaal dertig auto's van dit merk te pronken, waaron der zeer zeldzame exemplaren. Het gebeurt niet vaak dat er zo- De cabine is van onderhoudsvrij polyester en heeft een ruime cassetterecorder en speciale deuropening. Natuurlijk biedt het striping. De Holiday '90 aktie loopt interieur ook ruimte aan een van 17 april tot en met 31 mei. Alle ingeklapte rolstoel. De Arola is genoemde extra's kosten f.625,goedgekeurd en geregistreerd als bromfiets en mag vrijwel op alle paden en wegen rijden, zelfs op voetpaden en in winkelcentra. De basisprijs van de Arola is f,15.975,=. een gelimiteerd slip differentieel wat werkt via een siliconenvloei stof. Bij een snelheidsverschil tus sen de beide achterwielen neemt de interne wrijving in het differen tieel toe en zal door het verdikken van de vloeistof meer aandrijf- kracht naar het wiel met de laag ste snelheid worden gestuurd. Bo vendien heeft de 300 ZX het zoge naamde Super Hicas vierwielbe- sturingssysteem. Dit systeem werkt afhankelijk van de snelheid en de stuuruitslag. Bij lage snelheden werkt het niet. Pulseren Zowel voor- als achterwielen zijn opgehangen volgens het Multi Link principe. De wieldraagar- men zijn hierbij zo lang mogelijk gemaakt. Een vergelijkbare op hanging werd al bij de achterwie len van de 200 SX toegepast. De Nissan 300 ZX heeft uiteraard een snelheidsafhankelijke stuurbe krachtiging die de auto bij par- keersnelheden lekker makkelijk laat bedienen, maar richting top snelheid snel zijn assistentie doet afnemen. De vier 'geventileerde schijfremmen zijn van een Bosch ABS systeem voorzien, wat minder luidsprekers zijn standaard, ter wijl een bijbehorend audiosys- teem voor f.2.000,= wordt meege leverd. De cardantunnel loopt hoog tus sen de stoelen door. Hierop is uiteraard de pook gemonteerd, die lekker in de hand ligt. De schakelwegen zijn kort, zodat vooral ook snel van overbrenging gewisseld kan worden. Het uitstekend instelbare meubi lair van de Nissan is met en sterke stof overtrokken. Tegen meerprijs is ook leer leverbaar in combina tie met elektrische stoelbediening. Het stuurwiel is altijd al van een 'huidje' voorzien. Achter de voorstoelen bevinden zich twee kleine zitplaatsen, zodat de 300 ZX officieel een 2+2 ge noemd mag worden. Dit bankje kan gemakkelijk worden neerge klapt om de bagageruimte te ver groten. Het volume hiervan is re delijk. Met twee banden kunnen de dakpanelen in een speciale Van de onlangs op de Nederlandse markt geïntroduceerde Rover 200 is in Engeland inmiddels het vierdeurs sedanmodel verschenen, die de naam Rover 400 draagt. In het komende najaar mogen we ook dit model in onze showrooms verwachten. Motorisch is er geei verschil zodat er een Rover 414 met 1.4 liter 16-klepper en een Rover 416 met 1.6 liter 16-klepper multipoint injectie worden aangeboden. De 414 wordt waarschijnlijk alleen als Si geleverd, terwijl de 416 uitsluitend als luxueuze GSi op de prijslijst komt. Door de achtersteven met kofferbak oogt de 400 klassieker dan zijn vijfdeurs broertjes. Naast de motor komen uiteraard ook de meeste andere technische specificaties met de 200 overeen. De prijzen zijn nog niet definitief vastgesteld, maar er moet gerekend worden op een vanafprijs van omstreeks 1.30.000,=. Ministox Jan Jozen uit Oisterwijk komt niet meer aan de start. Hij is inmiddel te oud voor deze klasse. Dat opent perspectieven voor Frank Michels, Rein van Dal, John Ruts, Kees Woestenburg en de Belgen Wil liam Verspaeget en Edgar Rosen- hart, jongens die hoog scoorden tijdens de laatste wedstrijden van het vorige seizoen. Maar zij zul dit allemaal eerst waar moetei maken. Vooral ook tegen de nieuwkomers in deze klasse, want het enthousiasme van de jeugd is groot voor deze tak van de auto sport. Stockrods Minder duidelijk zijn de verhou dingen in de klasse Stockrods. Nationaal kampioen Willem Wij ten zal zeker alles in het werk stel len om zijn titel ook dit seis behouden. Rob Brouwers, Willems en Leon Bekkers zullen echter voor het nodige tegengas zorgen. In de klasse Stockcars komen alle oude bekenden aan de start. De Belgische delegatie bestaat uit Patrick van Echelpoel en de ge broeders Meeus, die het zullen gaan opnemen tegen Cor en Kees Paans, John van Spaa1L spectaculair rijdende Francois Mols. Hotrods bare goederen aan het oog te ont trekken kan een rolhoes worden uitgetrokken. Siliconen De enorme krachtcentrale onder de motorkap kenmerkt zich niet al leen door een hoog vermogen, maar ook het koppel mag er we zen. De handgeschakelde 300 le vert bij 3600 tr/min een koppel 375 Nm, terwijl de automaat hier nog 365 Nm van overhoud. De koppel- kromme van de Nissan verloopt opvallend vlak. Dit wordt bereikt door een hydrauhsch systeem, dat de kleptiming van de inlaatnok- ken al naar gelang de situatie kan wijzigen. Hierdoor gaan de in- laatkleppen bij lage toeren eerder en bij hoge motorsnelheden juist iets later open. Uiteraard wordt dit alles door de computer gestuurd. Andere kenmerken van de kracht bron zijn een centraal geplaatste bougie die maar Hef st 100.000 km Ltmeegaat vanwege zijn platinum hoes worden vastgelegd. Om kost- kern en het zogenaamde Direct Op tweede Paasdag, 16 april, gaat de Pellikaanhal terug in de jaren vijftig. Zo zal onder andere de NSU-club acte de presence geven met verschiHende types zoals de 1200 TT, Prinz 4 en 1200 C. Ook zal er een verzameling oude bromfietsen worden f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 39