MERCURY CYCLONE NISSAN 300 ZX Fasten your seatbelts... lOOdagen PRIJZEN PEUGEOT 605 BEKEND bv Oplage92.245 ex. TTTrrrv sets?- i® de Tipo uur, 7 banden van Bijlage van: DeTilburgse Koerier 1 Deze week in de Automaat Tipo uit an de auto niet trstel op nt glas, ANWB- Gelderland wil90km/u ieden wij 3 Tipo iOUD. I 2de PAASDAG SHOWROOM GEOPEND van 11.00 tot 17.00 uur o.a. 1 Wervelende Paas-shows bij DATO-dealers Wellicht tweede Toyota fabriek in Europa VS ’april 1990-pagina 32 Donderdag 12 april 1990 ET JAAR luch- jer. irmijn tot ven tg te komen', Lees verder pagina 7. Tony Vos 1 NISSAN T er r einwagens: gevoel van vrijheid pag.ll en 15 Rover 400 in het najaar pag.7 Jaargang 2 Nummer 15 stand ende passen. informa- srgeeft. GARAGE DENISSEN BVa dat het Burg. Jansenstraat 52-56 Tilburg - 013-683911 -5000 AK Tilburg te vinden. In plaats daarvan heeft de auto een gesloten TV-circuit, t via twee kleurenmonitoren op dashboard de nodige i tie aan de bestuurder dooi concurrentei een succes auto bieden een degel complete exact de dc™ verkoop gaa de complete De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Redactie: Tony Vos Tel. 013/68602 Postbus 410-1 Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur St. Goar - Nissan heeft een behoorlijke historic waar het gaat om sportieve auto's. Wie herinnert zich niet de 240 Z en 260 Z, vroege bewijzen van Japans kunnen. De nieuwste loot aan de sportieve Nissan stam is de 300 ZX, een auto waar we eigenlijk even de keuken voor in moeten. Men neme een 3 liter V6 motor, een cylinder- kop met 4 kleppen per cylinder. Draperen daar twee turbo's overheen, elk gegarneerd met een intercooler. We maken het af met de nodige electronica waarmee besturing, airconditioning en schokdemping worden geregeld en voila, we hebben een uitstekend menu van de dag. In ieder geval een smaakvol hoogtepunt wat over de grenzen in gepaste omgeving genoten moet worden. de directe i nieuwe 605 jrden. De Met een grote meerderheid heeft de afdeling Gelderland van de ANWB vorige week op een buitengewone leden vergadering in Ede een mo tie aangenomen waarin het bestuur wordt voorgesteld zich sterk te maken voor het invoeren van een maximum snelheid van 90 km/u. Ook wordt het bestuur opgedra gen onder de leden voldoen de draagvlak te scheppen voor deze milieumaatregel en deze vervolgens bij de overheid te bepleiten. De mo tie die was ingediend door 130 leden wordt op 9 juni be handeld in de Bondsraad van de organisatie, die in to taal 2,8 miljoen leden telt. Volgens de Gelderse ANWB- leden wordt het beleid van de Bond gekenmerkt door een grenzeloos vertrouwen in het milieubeleid en door het verzet tegen elke maatregel die leidt tot hogere kosten of beperking van het autoge bruik. De heer M. van Lies hout, een van de initiatiefne mers, meent dat de ANWB zich ten onrechte inzet voor de aanleg van nieuwe tun nels en meer asfalt. Ook heeft hij zich gestoord aan de sa menwerking van de ANWB met Bovag en Rai. (Bron: Rai) Vanaf 10 mei gaat het nieuwe Peugeot topmodel, de 605, in Ne derland in de verkoop. De dealers hebben de auto afgelopen vrijdag in een voorpremière mee naar huis gekregen. Ook de prijzen zijn inmiddels voor publicatie vrijge geven. De basis 605 SLi met 2 liter injectiemotor van 110 pk wordt bij ons aangeboden voor f.47.000, Standaard zal dit model worden voorzien van een toerenteller, een digitaal klokje, twee van binnenuit verstelbare getint buitenspiegels met verwarming, centrale ver grendeling, elektrisch bediende voorportierruiten, verstelbare len- densteun, skiluik op de achter bank, bergvakken in de portieren en hydraulische motorsteunen. Het tweede model in de range is de SRi met multipoint injectie en een vermogen van 122 pk. Met een iets completere uitvoering gaat deze auto 1.52.700,= kosten. Daarnaast zijn er natuurlijk de twee zescylinders. De SV 3.0 kost f.75.000, en biedt in zijn stan daarduitvoering onder meer: mist- Het comfort voor de bestuurder is geoptimaliseerd door het stuur wiel zowel in hoogte als diepte verstelbaar te maken. Daarnaast biedt de auto de mogelijkheid de van het instrumentenpaneel bedieningsorganen aan te de lijn die in de achterbumper doorgaat. Het zijruitje achter is opvallend rond van vorm. Op de achterklep staat een spoiler die goed bij de auto past. De achter lichten zijn in de achterkant geïn tegreerd en er niet als losse gla zen opgeschroefd. De twee door zichtige dakpanelen kunnen ver wijderd worden, waarna alleen een verstevigingsbalk in het mid den overblijft. Dit noemen ze een T-bar roof. Heel apart zijn ook de twee dub- Gezien de prijzen van aten, moet de ss kunnen woi en veel binnenruimte, jelijke afwerking en een .e uitrusting. Op 10 mei, c dag dat de auto in de gaat, leest u in dit blad s test. Autotest: Alfa 33 1.3 pag.3 bele uitlaten aan weerszijde van de auto. Er wordt voor de Nissan 300 ZX een Cw-waarde opgege- ven van 0,32. De inmiddels bekende, ronde, Ja panse lijnen zijn ook volledig in de vormgeving van het interieur terug te vinden. Het dashboard lijkt een soort paddestoel waarop alle organen zijn vastgemaakt. Voor de bestuurder zijn alle be langrijke functies rond het klok kendeel aangebracht. Dakpanelen Zo vinden we daar de bediening voor verlichting, ruitewissers voor en achter, het volledig computer gestuurde airconditioningsysteem en de bekende knopjes voor alarmlicht, achterruitverwarming en mistlamp. Rechts op het stuur kan de cruise-control worden vastgezet. De vier uitstekende In een kalender jaar zijn er van oudsher twee feestdagen die tot verhoogde aktiviteiten leiden bij automobielbedrijven: Kerstmis en Pasen. Daar maakt dit jaar natuurlijk geen uitzondering op. De bij de DATO aangesloten Tilburgse merkendealers zijn voor iedereen op tweede Paasdag geopend van 11.00 uur in de och tend tot 17.00 uur. In een vrolijke voorjaars ambiance kimt u bij hen terecht voor een hele range aan nieuwe auto's en een uitge breide keus aan occasions. Met de zomer in het verschiet is de aanschaf van een nieuwe auto op dit moment extra aantrekke lijk. Straks veilig en wel met vakantie met een nieuwe auto waar u geen omkijken naar heeft. Ga eens geheel vrijblijvend op tweede Paasdag, of op een andere dag in de week, bij een aan tal dealers langs. Laat u informeren en maak een proefrit, die vaak meer zegt dan veel woorden. De aanschaf van een auto is een belangrijke gebeurtenis. De DATO-bedrijven zijn officiële merkendealers die u de juiste voorlichting kunnen geven en na de aankoop voor een goede service kunnen zorgen. Prettige Paasdagen! Ford heeft op de internationale autotentoonstelling in Detroit een nieuw experimenteel model geïn troduceerd. De vierdeurs auto met veel nieuwe voorzieningen op het gebied van prestaties en comfort luistert naar de naam Mercury Cyclone. Het dak van de wagen is voor een behoorlijk deel uit glas vervaardigd. Langs elektrische weg kan de lichtdoorlaatcapaci- teit van dit dak worden geregeld via het vloeibare kristalprincipe. Zo kunnen de inzittenden zelf de instraling van het zonlicht beper ken. In transparante toestand wordt 35 procent van het zonlicht doorgelaten, terwijl dit kan wor den gereduceerd tot 5 procent. Onder de motorkap ligt een forse V8, zoals het een echte Amerikaan betaamd. Uniek is de constructie van de verlichting. Zowel koplam pen, achterlichten als de verlich ting van het instrumentenpaneel zijn uiterst compact door het ge bruik van vezeloptische lichtunits. Zijspiegels zijn op de Cyclone niet Precies op de avond van de staking van NS-personeel, een dag waarop vele Neder landers weer kennis heeft kunnen maken met ons fan tastische openbaar vervoer, zond de KRO de laatste afle vering uit van de 100 dagen zonder auto show. Natuurlijk was meisje Maij-Weggen als verantwoordelijke minister voor dit soort zaken en als di recte begeleidster van één van de deelnemers weer pre sent. In een zeer matte discus sie tussen haar, een woord voerder van de Rai en de Ne derlandse Spoorwegen wist ze de toekomst van de auto te voorspellen. Over zo’n twintig jaar is volgens haar onze ge liefde vierwieler zijn taak als belangrijk vervoermiddel kwijt en reizen we allemaal met de trein. Je weet wel, krantje en croissantje. Laten we hopen dat tegen die tijd het NS- personeel voldoende betaald krijgt, anders gaat bij onenigheid werkelijk het hele land plat. Want de Nederlan ders hebben zich weer van hun meest sociale kant laten zien, door met collega's mee te rijden of zelfs een vrije dag op te nemen. Aan het einde van dit trieste programma verscheen een dame van milieudefensie op het scherm. Echt zo'n type wat jaren geleden tegen de kruis raketten demonstreerde en nu de auto als doel van aller hande belachelijke acties heeft gekozen. Overigens vraag ik me al helemaal af wat ik me moet voorstellen bij milieudefensie, terwijl hier over het algemeen personen bij horen die doorgaans speldjes met een gebroken geweer dragen. Iedereen die bereid is werkelijk wat voor het milieu over te hebben, moet minder kilometers gaan rijden. Wie dit echt van plan is, kan Milieudefensie melden hoeveel kilometers er minder gereden zullen gaan worden. Van de elf deelnemers aan de KRO-actie hebben overi gens twee fanatiekelingen hun auto definitief laten staan. Je raadt het al, precies de twee exemplaren die de volgende APK niet meer zou den halen... lampen voor, elektrisch verstelba re buitenspiegels, ABS, lichtmeta len velgen, automatische tempe ratuurregeling, in hoogte verstel bare stoelen, houten inlegstukken op het dashboard en verlichte in- stapdorpels bij ieder portier. De werkelijke top uit het 605-pro- gramma is de SV 24 met zijn 200 pk sterke krachtbron en een bij zonder complete uitrusting met on dermeer lederen bekleding. Deze auto kost f.89.850,=. Tegen meerprijs kan er afhanke lijk van de uitvoering worden ge kozen voor metaal- of parelmoer- lak, het leder-pakket (SRi en SV 3.0), lichtmetalen velgen, schuif- dak, ABS en airconditioning. De Duitse autobanen zijn nog de front met dicht op elkaar ge- enige plaats in Europa om met ho- plaatste koplampen en grote ge snelheden een auto uit te pro- tinlaat in de spoiler geven hem beren, voorzover het over het al- een geheel eigen gezicht. Het is gemeen asociaal rijdende Duitse de eerste Nissan "Z" die niet volk dit nog toelaat. De Nissan 300 voortborduurt op zijn voorganger. ZX is geen wagentje om alleen Andere typische stijlkenmerken maar bij Albert Heijn op zaterdag zijn de open vijfspaaks lichtmeta- boodschappen te doen, daarvoor len velgen, waarachter de heeft hetzelfde merk andere mo- remklauwen en geventileerde dellen in haar programma. De su- schijven duidelijk zichtbaar zijn, persnelle krachtbron van de 300 De dorpels vertonen een oplopen- ZX levert met vijfbak een vermo- gen van maar liefst 285 pk en die moeten regelmatig uitgelaten wor den. De automaat moet het met iets minder doeti, maar heeft aan 263 pk ook meer dan genoeg. Paddestoel De Nissan trekt allereerst de aan dacht vanwege zijn spectaculaire uiterlijk. Zeker in de kleuren geel en rood doet hij wat betreft ont werp niet onder voor enkele Ita liaanse top-creaties. Het dichte Wellicht komt er een tweede fabriek van Toyota in Euro pa, zo heeft de directeur van de Britse Toyota vestiging verklaard. Hij zei dat het Ja panse concern mogelijkhe den op dit gebied tot samen werking met Europese part ners bestudeert. Op het ogenblik is Toyota bezig met het bouwen van een assem blagefabriek in de Britse Midlands en met een moto- renfabriek in Noord Wales. Deze moeten in 1992 gereed zijn en hebben een produc tiecapaciteit die na enige ja ren 200.000 auto's zal bedra gen. Volgens directeur J. Numata is dit echter niet het einde van de plannen van Toyota in Europa. 'Wij kijken uit naar mogelijkheden om op langere termijn tot verdere uitbreiding te komen', zo zei hij. Daarbij wilde hij echter geen namen van mogelijke partners noemen. Wel heeft Toyota inmiddels inkopers naar Europa gehaald die met toeleveringsbedrijven praten over rechtstreekse toeleveringen, danwel sa menwerking met Japanse fa brieken. (Bron: Rai)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 33