SE NT 4L rr IV. PARADOX M k a Rendez Vous met Koos Alberts tilburgse kunststichting 55955 ^^Gofstede Voorlees- Kalman Balogh en Enschots Jongerenkoor Filmfestival TAS erend sc rg [öe cfoufrenSwaan] Flaco Jimenez topartiest binnen TexMex-muziek ’’Soms gebeurt ’t” in Elckerlyc Juwelenexpositie in Polencentrum Mario van Erp: Mikado Molières ”Dom Juan” vol vaart Avond rond Frank Martin bij de Link Shusaku Dormu Dance Theatre Groot Blokfluitensemble Koffieconcert in de Kunstkring 40* Voorstellingen in ’t Heks Expositie The Rhinocaps bij Moniek Zijp Nederlands première ’’ALICE ALICE” door Het Zuidelijk Toneel programma X Sj jeugdbieb sen, Gen. Eisenhowerweg 1 in Berkel- Enschot. Swinge bij Dinge F De Voorziening en Blauwe Maandag Compagnie april 1990-pagina 8 Donderdag 5 april 1990 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER F amilievoorstelling MAANDMENU APRIL Ryan van den Akker als ’’Alice” (foto: Patrick Meis). ƒ37,50 rtje IJZEN. Mario van Erp: Mikado. Woensdag 11 april, Studiozaal, 14.30 uur. r zijc boos stichting een kussen atrassen oordeel waarts roeien te vertell van n Flaco Jime- i Limbos. Aan- Het Groot Brabants Gigot de cochon de lait. au basilic frais speenvarkenbout met een basilicumsaus 157 a t0680 DESSERT SURPRISE DE MARRONS Verrassingsdessert met kastanjes Aspic de crevettes aux jeunes légumes Hollandse garnalen in gelei met jonge groente n jong meisje en itronie. Verlangen ;enheid drijft hen i -u. en zwakhe ’oochelingen. La Citadelle: Dom Juan. Donderdag 5 en vrijdag 6 april, Studiozaal, 20.30 uur. Monumentstraat 6, TILBURG Tel. 013/362987 Hoek stadhuisplein tegenover het Gemeentehuis Consommé d’asperges au cerfeuil heldere bouillon van asperges met verse De ex- tigen van iet eerste ncentrum ue te zien Polen. J virtuositeit dankt niet in de laatste plaats aan zijn vader, hem de fijne kneepjes van het vak leerde. In het voorprogramma zien we morgen Rowwen Heze/Los Limbos uit eigen land s rpr,prtr>irfl a.» r, a invloeden van laat horen. begint om t kunstcen- )urg. Shusaku Dormu Dance Theatre: Eleven Shades of Grey. Woensdag 11 april, Schouwburgzaal, 20.15 uur. Michael lat Clare naar Filet d’agneau roti sauce au romarin et miel lamsftlet begeleid met een saus waarin een rozemarijn en honing is verwerkt NOISETTE 1 2 gebakken va eendeleverpé* e^drago.ïïarSFeldmeteen nenvering ras Stuntprijs 295,- Stuntprijs395,— cm dik, met een., em met thermisch penwollen jaar garantie waar U taalt. Tijb aan beide De oorsprong voor het verhaal van Au» Wonderland ligt in de kennismaking Carroll met het vierjarige dochtertje Henry george Liddell, deken van C Church. Carroll neemt haar met nog enkele andere meisjes mee op een tochtje in een roeiboot op de rivier de Isis, zoals de Theems daar heet. Terwijl ze stroomop- Altijd werd hij gepest en getreiterd. Waar om? Omdat hij een behoorlijke bult had... hielp. Op een n zijn moeder zijn vader Alice in van te vertellen o van van een kleir JChrist loop van hei enkele verhaal vnnt a deed hij en u e land uitg Vijf voorstellingen de komende week in theater ’t Heks. Donderdag en zaterdag de eindex amenproductie van Gerard Sanderink, vrijdag een productie in het kader van de serie «De Kandidaten», zondag de familievoorstelling «Mouchette», en volgende week donderdag tenslotte de eindexamenvoorstelling van Toneelschool Eindhoven o.l.v. Hans van den Boom. Voor al deze voorstellingen kunt u kaarten reserveren bij ’t Heks, Lannerstraat 1, Tilburg Noord. Tel. 013/551171. Crème d’asperges romige aspergessoep Saucisse de saumon avec taugé et sauce soya worstje van Schotse zalm met taugé en soyasaus Le rafraichissement verfrissende vruchtensorbet begint Carroll een verhaaltje j over de ondergrondse avonturen klein meisje dat Alice h het reisje vroeg CarroL verhaal voor haar kon opschrijven, uai deed hij en in 1865 werd Alice in Wonder land uitgegeven en meteen werden 180.000 exemplaren van verkocht. Een sfeervolle omgeving voor uw shows en lezingen, zaken-/ familiefeesten en recepties CULTUREEL CENTRUM 'dHMHr’ Café-Restaurant- Party center Geert en Lia Seebregts Dussenpad 1-3,5032 WL Tilburg Tel. 013-638899 (parkeren via het Oude Maasje) Vanaf heden ’s woensdags gesloten veede siu ct over d geboche is komisch, span- bedoeld voor kinderen ramma ziet er als volgt uit: op Jen er verhalen voorgele- z-vii uh sin lange muit”, Margriets kinderverhalenboek; op 18 april uit ’’Anansi en die andere beesten” van Noni Lichtveld en op 25 april uit ’’Professor Koosje” van Bumy Bus. Er wordt op voorvermelde dagen voorge lezen in de centrale jeugdbibliotheek op het Koningsplein om 14.00u in het Turks en om 14.30u in het Neder lands; in het filiaal Klein Hasselt in de Vaiï Hogendorpstraat 53 om 14.30u; in filiaal ’t Sant in de Beneluxlaan 74 om 13.30u en in het filiaal de Lyndac- ker aan het Wagnerplein 5 om 13.30u. Op zaterdag 21 april tussen 13.30u en ló.OOu wordt er in het kader van de landelijke bibliotheekdag ook voorge lezen in de centrale jeugdbieb aan het Koningsplein. Dat zal dan gebeuren ».uu uu door de schrijfster Gertie Evenhuis en Johann iemand van de Stichting Samenwer- esloten king Tilburg Nicaragua. Knop-accordeon De TexMex en Flaco Jimenez genoten in onze land lange tijd enige bekendheid in be perkte kring. Dankzij Jimenez’ betrokken heid bij platen van Ry Cooder - vooral ’’Chicken Skin Music” uit 1976- werd een groter publiek bereikt. Het poppubliek kreeg meer oog voor bepaalde etnische stro mingen binnen de muziek. In ons land danken de TexMex en de per soon Flaco Jimenez hun bekendheid niette min voor een belangrijk deel aan Wim Bloe- mendaal en zijn programma’s via VARA- radio in de jaren zeventig. Jiminez speelt op een knop-accordeon en gebruikt bij zijn vloeiende en soms razendsnelle spel alleen Van zondag 8 april tot en met 6 mei exposeert de Tilburgse kunstenares Moniek Zijp kermaische en betonnen beelden onder de titel ’’Polar Dreams” bij de Stichting Beeldwerk, Prins Wil- lemstraat 7 in Scheveningen. Bezoe kers zijn daar welkom op donderdag tot en met zondag van 13.00u tot 17.00u. Uiteraard komen al de bekende avonturen aan bod waaronder bijvoorbeeld ”De val door het konijnehol”, ”Het meer van tra nen”, ’’Heer Konijn presenteert Billekoek”, ’’Raad van en Rups”, ”Een dolle theevisi te”, ”Het relaas van de Nepsoepschildpad”, en ’’Alice als getuige”. In de epiloog ontwaakt Alice uit de positie waarin ze was gaan slapen in het eerste hoofdstuk en vertelt ze haar zusje van haar rare droom en vervolgens verschijnt een bi zarre parade van beesten, mensen en dieren. Alice Alice wordt gespeeld door o.a. Ryan van den Akker (Alice), Marianne Koopman (zusje), Serge Henri Valcke (Konijn), Jeroen Klaasse (Muis), Nelly Frijda (Dodo en de Hartenkoningin), Johan Ooms (Rups en de Marie Huybrechts (Pa ig) en Sylvia de Leur DEMI TRUITE FUMEE A LA HOLLANDAISE Gerookte forel vergezeld met een koude Hollandse saus met verse dille CONSOMME A LA PRINTANIER Heldere gevogelte bouillon met verse voorjaarsgroenten en kervel MOULES DE ZELANDE AU FINE HERBES Verse Zeeuwse mosselen in een romige groene kruidensaus KMmèn Balogh is een telg uit de beroemde Hongaarse zigeunerfamilie. Hij speelt cim baal en interesseert zich voor volksmuziek sinds zijn vroege jeugd. Balogh studeerde in 1980 af aan het conservatorium in Boeda- istige pest en heeft er zich op tpegelegd, de techni- ider- sche mogelijkheden en het repertoire van de «■riw cimbaal uit te breiden. Hij speelt daarom in verschillende groepen die zich met folk-, maar ook met pop- en jazzmuziek bezighou den. Sinds enkele jaren maakt hij deel uit van de groep Oriëntexpressen, een Zweeds orkest dat zich al veertien jaar lang bezig houdt met muziek uit de Balkanlanden, Centraal Europa en Scandinavië. ”Dom Juan” is volgens velen het mooiste toneelstuk van de Franse schrijver Molière. Het laat zien hoe de legendarische Dom Juan met zijn knecht Sganarelle zonder op houden blijft zoeken naar meer genot en voortdurende uitdagingen. Dat leidt ertoe dat hij met vrijwel iedereen in zijn omgeving in conflict raakt. Hij wil daarom af van re gels en beperkingen die de omgeving hem oplegt en is zo de tegenpool van Sganarelle die het juist iedereen zoveel mogelijk naar de zin wil maken. ”Dom Juan” van Molière wordt gespeeld door La Citadelle en zal te zien zijn in een verkorte versie voor drie acteurs. Onder hen Alan Boone (Sganarelle) en Gilles Guérin (Dom Juan). Beiden speelden twee jaar ge leden mee in het succesvolle ’’Embrassons Folleville!” dat in Nederland veel bijval bij een overwegend jong publiek behaalde. De toernee van Dom Juan is georganiseerd door het Landelijk Ondersteuningsinstituut Kunstzinnige Vorming. Het stuk wordt in het Frans gespeeld. Vanaf zondag 8 april tot en met 16 april kan men in het Polencentrum in de Goirkestraat 133 in Tilburg een ex positie bezichtigen van juwelen die ge maakt zijn door de Poolse kunstenaar larek Kowalski. Het betreft vooral veren juwelen en sieraden waarin half-edelstenen verwerkt zijn. I positie is dagelijks te bezichtig' 14.00u tot 21.Ö0u echter niet Paasdag 15 april. In het Polence is ook een permanente expositie over gebruiken en folklore in Het Zuidelijk Toneel: Alice Alice. Naar Alice in Wonderland van Lewis Carroll. Vrijdag 6 april. Schouwburgzaal, 19.30 uur (try out). Zaterdag 7 april, Schouwburgzaal, 1930 uur (voorpremière). Zondag 8 april, Schouwburgzaal, 14.00 uur (première). Oud huis Stekelbees: «Mouchette» Zondag 8 april, aanvang 15.00 uur. De Belgische kindertheatergroep Oud Huis Stekelbees gaf aan Ame Sierens de op dracht om een toneelstuk te schrijven op basis van de roman «Mouchette» van de Franse schrijver Bemanos. Dit gegeven in spireerde Sierens tot een bizar liefdesver haal. In een zee van kleine alledaagse zor gen liggen zes ontmoetingen verankerd tus sen een jong meisje en een man met een boeventronie. Verlangen naar houvast en ze ge- geborgenheid drijft hen naar elkaar, maar stuk- hun onmacht en zwakheid leiden naar te sneelt voorziene ontgc Het gaat goed met Koos Alberts, die momenteel volop in de schijnwerpers staat. Met zijn theatertoernee «Rendez Vous met Koos Alberts» zal de populaire volkszanger de komende maanden in meerdere schouwburgen en theaters van ons land te zien en te horen zijn. «Rendez Vous met Koos Alberts» komt maandag a.s. naar Schouwburg Tilburg. De mu zikale theatershow begint om 20.15 uur en zal duren tot circa 23.00 uur. Koos Alberts wordt begeleid door het bekende televisieorkest Rendez Vous en naast hem worden ook optredens verzorgd door Ronnie Tober en René de Haan. De presentatie is in handen van Chiel van Praag en Jacques d’Ancona. Aanstaande zondag 8 april om 20.15u r-n i -a x- wordt in het cultureel centrum Elcker- I e Zien in Zaal 16 lyc in Hilvarenbeek de voorstelling ’’Soms gebeurt ’t” gepresenteerd. Aan deze voorstelling werken mee Liesbeth List, Thérèse Steinmetz, Nico van der Linden jr. en Gerrit den Braber. Deze voorstelling vindt plaats op verzoek van mevrouw Eggermont, burgemees ter van de gemeente Haaren. Toen zij enige tijd geleden te gast was in het programma van Gerrit de Braber ’’Hoera, de burgemeester is jarig”, sprak zij deze wens uit. Gerrit de Bra ber heeft pogingen ondernomen om aan die wens te voldoen eri daar is het optreden van aanstaande zondag in het cultureel centrum Elckerlyc dus het resultaat van. U bent er van harte welkom. Voor komend weekeinde heeft Thea ter Zaal 16, Carré 16 in Tilburg, twee voorstellingen op het programma in. Zaterdag presenteert Het Roo- ovudaals Toneel vanaf 20.30 uur twee éénakters: ”De Drummers” en ’’Ron dedans”. ”De Drummers” werd geschreven door Nederlander Erich Brent Bese- mer. In het stuk zien we een drumle- raar en zijn vrouw, die op leerlingen zitten te wachten in een grauw leslo kaal. Wat in Tiel is gebeurd mag zich niet herhalen. Maar wat is er dan ge beurd in Tiel Naast onze A la carte en ASPERGES-kaart zal onze chef-kok de gehele maand de navolgende menu’s voor u bereiden: MAAND-MENU Amuse-gueule maison huisgemaakt borrelgam Frank Martin, honderd jaar geleden geboren in Genève, is een onderschatte componist, die een opvallende plaats inneemt binnen de muziek van deze eeuw. Kamermuziekstichting De Link besteedt donderdag 12 april uitvoerig aandacht aan de expressieve, persoon lijke geaarde muziek van Frank Mar tin. Het weekprogramma van jazzpodium Paradox in de Willem II straat 24 in Tilburg ziet er als volgt uit. Vanavond, donderdag 5 april om 22.00 u. wacht u een optreden van het Luluk Purwanto Kwartet. Op dinsdag 10 april om 22.00 u. is er een sesie o.l.v. Marylou Wey- mans, op woensdag 11 april om 22.00 u. treedt Hans Dulfer op met de Tough Tenors en op donderdag 12 april om 22.00 u. is het nog een keer de beurt aan het Luluk Purwanto Kwar tet. Fraises fratches avec glace de vanille verse aardbeien met vanille-roomijs 62,50 MENU «CYGNE D’OR» Amuse-gueule maison huisgemaakt borrelgamituurtje Tel. 013-332632/332810 (vanaf 13.00 uur) Gen. Elsenhowerweg 1 5056 CR Berkel-Enschot Film- en videoklub TAS organiseert terTovc komende zaterdag (middag en avond) dfr 1S e< en zondag (ochtend en middag) het tiende ’’Hart van Brabant filmfesti val”. Ruim 40 bekende film- en video amateurs uit België en Nederland strij den om de hoogste eer. Het festival vindt plaats in het Brabants Centrum voor het Amateurtoneel (BCA), Ring baan Oost 8 in Tilburg. Op zondag 8 april zal de Stichting Operette Oisterwijk een koffieconcert verzorgen in de Kunstkring, Stations straat 3 in Oisterwijk. Dit lenteconcert begint om 13.00 uur eri is voor ieder een vrij toegankelijk. Het operettegezelschap zal onder leiding van Co de Graaff een romanti sche reis maken door operetteland. Op het programma staat een selectie uit bekende en geliefde operettes, zoals Die Lustige Witwe van Franz Léhar en Der Zigeunerbaron van Jok Strauss. Het concert wordt afgesloten met het indrukwekkende slavenkoor uit Nabucco van Verdi. Komende zaterdag vindt in Theater Noorderligt, Veldhovenring 79 in Tilburg, de traditio nele Noorderlichtshow plaats. Aanvang: 22.00 uur. Op donderdag 12 april is Noorderligt vanaf hetzelfde tijdstip het toneel voor een ekonomenfeest. Te gast op deze avond is de bekende Nederlandse formatie De Gigantjes. Voor morgenavond staat bij Noorderligt een bijzonder optreden van Texaan nez band geprogrammeerd, met in het voorprogramma Rowwen Heze/Los L vang: 21.00 uur. Luluk Purwanto Kwartet Met de in Indonesië geboren violiste Lu luk Purwanto worden invloeden in huis ge haald uit de gehele wereld. In de muziek van Luluk Purwanto klinken de Indonesi sche invloeden heel duidelijk door, zoals wel het best te beluisteren is op haar LP: Im pressions of Indonesia. De laatste jaren treedt Luluk Purwanto op met René van Helsingen. Zo heeft hij met Luluk de lp: Impressions of Indonesia, geproduceerd maar ook een lp: Impressions of China, waarin hij traditionele Chinese volksliedjes heeft bewerkt. De laatste productie van Luluk Purwanto met het René van Helsdingentrio is de CD The Waltz. Het concert van vanavond gaat een 1 bijzonder concert worden. Heel anders op de andere donderdagen. Dit wordt jazz, dit wordt wereldmuziek in jïzzve., king. Op 6 en 7 april presenteert het En schots Jongerenkoor de musical ”Ko- ning van Israël” in de St. Caeciliakerk te Enschot. Het muziekstuk is geba seerd op het Paasverhaal en werd ge schreven door Michaël Kolen, één van de leden van het koor. Aanvang beide keren om 20.30 uur. Luluk Purwanto. Hans Dulfer Moet er over Dulfer nog iets gezegd wor den. Hij zelf zorgt er wel voor dat hij voort heel durend in de publiciteit blijft. 1 dan Hans Dulfer, sax; Boris van der Lek, sax; r t wordt geen Walter de Graaff, guitaar; Martin Zand kom ik er van ap i jazzverpak- Scholten, bass; Jan Hein van Huizen, slag- nend en muzikaal werk. De uit San Antonio (Texas) afkomstige zijn rechterhand. Zijn accordeonist Leonardo ’’Flaco” Jimenez is niet in de laatste plaat de zoon van Santiago Jimenez, één van de pioniers binnen de TexMex-muziek. Een bijzondere stroming, met in zich zowel La- - tijnse klanken uit het dichtbij gelegen Mexi- met een repertoire, dat o.a. co als oorspronkelijke klanken uit Midden- Los Lobos en The Pogues laa Europa. De Amerikaanse staat Texas wordt in verhouding immers druk bevolkt door mensen en families, wiens wortels liggen in het gebied, dat we nu kennen als Duitsland en Polen. Het resultaat is een veelheid aan polka’s, ranchero’s en walsen; verbluffende, aanstekelijke en vaak ook snelle feest- en dansmuziek. Hans van den Boom: Onder het melkwoud ‘™‘n Donderdag 12 april, 21.00 uur. De studenten van de Acteursopleiding Academie voor Drama Eindhoven doen met dit theaterproject hun eindexamen. «Onder het melkwoud» is een theater voorstelling gebaseerd op het gelijknamige hoorspel van Dylan Thomas. De taal, met haar ritme, voert naar een lentenacht in het dorpje Llaregyb, waar de bewoners hoor baar slapen en de doden nog stemmen heb ben. Zeven stemmen, zeven stoelen en een lullen, maar komen kijken.» Dat is piano. Ischap die Hans Hendriks wil mee- «Onder het melkwoud» wordt geregis- iedereen, die vooraf informatie seerd door Hans van den Boom, een regis- zijn voorstelling «Uitproberen seur die bekend is van de voorstellingen die hij maakt bij «De Blauwe Zebra». Blokfluitensemble van TilblirSSC het Brabants Conservatorium o.l.v. Van Veen studeerde af bj Frans Brüggen a/h Koninklijk Conservato rium te Den Haag. Door zijn voorlief de voor zang werd het zingen zijn dochter Klaartje met de paplepel inge geven. Vandaar dat zij zondag te be luisteren is in o.a. «The Begger’s Ope ra» van J.Chr. Pepusch. Maurice van Lieshout solieert in het «Concerto in C ”et Programm gr. terts» voor sopranino en blokflui- Pan w?. tensemble van A. Vivaldi. zen ult Ult it hij een behoorlijke bult op zijn rug. Hij had alles geprobeerd van af te komen, maar niets b:“'“ r> dag neemt hij afscheid; van krijgt hij een zakje tranen mee en drukt hem bijna plat. Mario van Erp speelde tot 1988 bij de Eind- hovense jeugdtheatergroep Kwiebus, waar hij zijn eerste solovoorstelling ’’Juffrouw Jo- sefien” maakte. Daarmee zette hij het drie luik Trio Solo in. In het tweede stuk uit de ze reeks, Mikado, gaat het over de prakti sche problemen van een gebochelde: hoe ik er van af? Mikado nviid en muzikaal en 1 van vier tot acht jaar. Sorbets aux fruits frais Creatie van sorbetijs met verse vruchten ƒ39,’» Op maandag gesloten 2de PAASDAG en KONINGINNEDAG kunt u bij ons dineren vanaf 17.30 uur In de maand april worden er in de Til burgse jeugdbibliotheken voorgelezen voor kinderen vanaf 5 jaar. Het voor- leesprogramma past heel goed in het thema van de landelijke bibliotheekdag die op 21 april wordt gehouden en waarvan het thema luidt: ’’Lees eens voor een ander”. Spanning en plezier ’’Rondedans” is een stuk van Clayton Hutton. Vlak voordat met de kinderen voor 10 dagen een vriendin gaat, zegt David: ”Ik vraag me af wat jij zou doen als ik je ontrouw was?”. Wordt een riskant spel gespeeld? Komende zondag speelt Kinderthea- - '’’-verlink vanaf 15.00 uur ”D’r va- s een beer”. De voorstelling, met maa sselend spanning en plezier, is ge- Mar schikt voor kinderen vanaf zes jaar. zilve Iridille, dochter van een heks en een u“,r tovenaar, wil wel tovenares worden, maar geen heks en vindt haar vader aan haar zijde. Moeder heks is daar entegen boos en behekst vader in een beer. Vanavond, donderdag 5 april om 23.00u treedt in Swinge bij Dinge aan de Spoorlaan 360 in Tilburg de Rhinocaps op. Swinge bij Dinge is vernieuwd, het interieur heeft een totale gedaanteverwisseling ondergaan en mag als dynamisch omschreven worden. Om de metamorfose officieel aan een breed publiek te presenteren is de Tilburgse band The Rhinocaps gevraagd een dynamisch op treden te verzorgen. Er staat de bezoekers y een dynnamische avond te wachten met op zwepende garagerock en prachtige podiu macts. Een avond waar nog lang over ge sproken zal worden. Gerard Sanderink: «Picknick op het slagveld» Donderdag 5 en zaterdag 7 april, aanvang 21.00 uur. Gerard Sanderink, ooit begonnen als cur sist in ’t Heks, koos voor zijn afstudeerpro ject aan de Toneelacademie Maastricht het stuk «Picknick op het slagveld» (1952) van de Spanjaard Fernando Arrabal Teran. Het oorspronkelijk in het Spaans geschreven script werd in 1952 voor het eerst in Frank rijk, waarheen Arrabal gevlucht was, opge- Gerard Sanderink werd in zijn keuze leid door het absurdisme in Arrabals s ken. In «Picknick op het slagveld» speelt zich een huiselijk tafereeltje af op het slag veld. De leukste dingen gebeuren tussen de lijken in de loopgraven. Op een mooie zo merdag komen pa en ma met de picknick mand op bezoek bij zoonlief die pas onder de wapenen geroepen is. De krijgsverrich tingen gaan tijdens het gezellig samenzijn gewoon door. Het verhaal is dun en sterk, een combina tie van bermtoerisme en bloeddorstige veld slagen. Het resultaat is een slapstick die een wrang zieltje achterlaat. Hans Hendriks: «Uitproberen Rick?» Vrijdag 6 april, aanvang 21.00 uur. «Niet lui de boodsc! geven aan wil over Rick?». Naast solostukken voor gitaar en piano worden er werken voor zang en De voorstelli van de van Ja. piano uitgevoerd en dne ballades voor panse choreoTakeuchi shi 6ken. fluit met piano, saxofoon met piano en nen aitijd een idee waaromheen een dans- trombone met piano. Verder ligt er do- stuk wordt gebouwd. Zo behandelde hij in cumentatiemateriaal over Frank Mar- zijn vorige werk ’’Albatros Aileron” het tin ter inzage. De avond wordt beslo- probleem van de contactloze mens. In zijn ten met de vertoning van een video- nieuwe choreografie ’’Eleven Shades of programma over zijn leven. De wedu- Grey” ëaat Shusaku nader in op bewegin- «oon.de bijzo». voo„ aere avona dij. tonen van een samenleving waarin organisa- staan De composities van Martin wordt de en techniek zover zijn ontwikkeld dat het sends uitgevoerd door onder andere Jean leven van individuen erdoor wordt beheerst. Pennings (saxofoon), Henri Aerts Iedere actie mist doel en/of betekenis, (trombone), Willemijn van Baar (fluit), Marjan van Giel (zang) en de pianis ten Paul Hermsen, Frans van der Tak en Jo Sporck. De Frank Martin-avond beg 20.30 uur in de aula van het 1 trum Zouavenlaan 77 in Tilbt heet. Na af- Hartenkoningin), Jol oil of hij het Hoedemaker), Mare hrijven. Dat en de Hartenkoninj Het Zuidelijk Toneel maakt een grote fami lievoorstelling van het stuk. De Voorziening en Blauwe Maandag Compagnie: Strange Interlude. Dinsdag 10 april, Schouwburgzaal, 19.00 uur ’Life is a lie is a lie’, zegt Nina Leeds, het Oriëntexpressen hoofdpersonage uit ’’Strange Interlude”, en r daarmee vat ze niet enkel haar eigen leven Kidman Balogh en Oriëntexpressen. samen, maar ook dat van haar literaire ver- Woensdag 11 april, Studiozaal, 20.30 uur. wekker Eugene O’Neill. In Nina Leeds heeft hij het puurste en het donkerste van ”de vrouw” samengebracht. Zij werd als een legopuzzel geconstrueerd met alle mogelijke stukjes vrouw uit andere stukken en uit kt hij vrouwen die hij gekend heeft. r> dje Aanvankelijk is Nina een levenslust1 vrouw die er echter psychisch aan one door gaat omdat haar bekrompen vader haar huwelijksplannen in de weg staat. Door de naïeve Sam Evans te trouwen meent ze redding te kunnen vinden. Maar haar eerste kind zal niet geboren worden: de familie Evans wordt geteisterd door erfe lijke krankzinnigheid. Nina laat de vriend des huizes, dokter Darrell bij haar een kind verwekken. Maar grillig als ze is wendt ze zich steeds meer van haar minnaar af en na de dood van haar echtgenoot Sam ziet ze in dat haar leven één grote leugen was. De regie van Strange Interlude is in handen van Luk Perceval. Als spelers zijn o.a. te zien Victor Löw, Vic de Wachter, Katelijne Damen, Jakob Beks en Michel van Dousse- laere. Het stuk is een gezamenlijke produk- tie van De Voorziening en Blauwe Maandag Compagnie. FLACO JIMENEZ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 9