Rode Kruis afdeling Tilburg viert 80-jarig bestaan BARTELS iEW lids sde .aV r sieve >15 O Topprestaties VRAGEN OM KWAUTEIT. w AUDIO VIDEO OPRUIMING Doe mee aan de top 5 wedstrijd f >95 BEN! EN 95 Tilburgs bedrijfsleven kan langdurig werklozen in dienst nemen Woongroep 40 plus Aktie zomerpostzegels ACTIE ZUINIG STOKEN Jan Hamers Landelijke bibliotheekdag op 21 april Hof keurt publiciteit zonder grenzen goed Slecht passend kunstgebit? TOTALE VERBOUWINGS Bartels audio-video Donderdag 29 maart 1990 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER naart 1990-pagina 2 Kom kijken! NU uw slag! k De colonneleden van het Rode Kruis hebben al vaker aandacht voor hun uniform gevraagd. qi S3 (H)eerlljk vlees zoals de natuur het bedoeld heeft! Zand) ^VAN lompact ieldrager verzekeringen financiering hypotheek Tabel voor de week van 19 maart t/m 31 maart ’90 staat onder su- Anneke Lam- i weten niet dat de iden Brabant ook een - ERKENDE NATUURSLAGERIJ VAN ALLE SLACHTDIEREN VOOR: DIER-MENS-MILIEU 1.420922/350053 gesloten elstraat 52 3/423224 tilburg Reservering mogelijk! Makelijke betaling met onze credit-card 800 1000 1200 1400 1600 1800 2000 2200 2400 2600 2800 3000 3500 4000 4500 5000 5500 6000 17 21 25 30 34 38 42 46 51 55 59 63 74 84 95 106 116 127 s die een t >est hebben 578 722 866 1011 1155 1300 1444 1588 1733 1877 2022 2166 2527 2888 3249 3610 3971 4332 VERLOREN GEVONDEN Besterdring 87 - Tel. 431489 - Tilburg eigen technische dienst I Voor de verzorging van uw: z XI o O ectie ENERGIEBEDRIJVEN MIDDEN-WEST-BRABANT in samenwerking met >n een totaal treefverbruik sinds 8 oktober 1989 in jds en resultaat, Stadhuisplein 326 5038 TH Tilburg Tel. 013-423287 Dames tennisshin met print. Maten 36-46. In wit/ emerald/geel eri wit/ violet/lila. 35(_ Bij een jaarverbruik girobetaal- cht. Vaartstr. 84 Kaatsheuvel Tel 04167-73753 I te plaatsen op de de door Karei irpen postze- 65 35 cent Bloedbank Veel mensen Bloedbank Mid< Het werkelijke streefverbruik wordt bepaald aan de hand van de gemiddelde etmaaltem- peratuur en enkele andere gegevens. DE LETTER VAN VORIGE WEEK WAS: WINTERSPORT 5 5”Dezwei van Alan Holli: De winnaars zijn: Esthe Egmondsti Nunen uit Zij or- WIJ GAAN ONZE WINKEL TOTAAL VERNIEUWEN, DAAROM NU SPECTACULAIRE OPRUIMING Hifi-stereo apparatuur (alle topmerken) Luidsprekerboxen Midi-stereo-sets Kleurentelevisies Videorecorders Videocamera’s Draagbare radio’s Walk-mans Accessoires TV-audio-meubels enz., enz. Sleutels Diverse auto- en huis- en fietssleu- tels al dan niet aan sleutelbossen. Tandprothetische praktijk «MOLENWIJK» Hart v. Brabantlaan 731, Tilburg. M. van Boxtel Winkelcentrum de Hovel 23, Golrle Tel. 013-342006 Koerier. Koe- top ilburg 7Ór- Dames tennisbroekrok. Maten 36-46. In de kleuren wit, lila, pink en navy. 59,- De drie inzenders die een begelei dende slagzin het best hebben afge maakt, worden uitgenodigd voor deze ballonvaart. nieuwe co'tecfe c°nimunie ^ding hoort een en i streefverbruik stre afgelopen week van: ^4NTIEN ibellen. de dag -imwat uit te wisselen, dus. Als iemand “Jt er actie on- iurg zijn er elf van Op 21 april wordt de landelijke bibliotheekdag gel theek doet daar uiteraard aan mee. Het motto van de ander”. De Tilburgse bieb haakt daar op in met een voork kenmarkt, een tentoonstelling over ”het gesproken boek’' nieuw jeugdboek en met een top 5 wedstrijd. De zomerpostzegels z april in de postkantoren De standje* staan in d Westermarkt Tilburg en in Goirle. Uit het rapport blijkt onder meer dat tussen 1986 en 1989 de Tilburgse werkgelegenheid groeide met bijna 3.700 werkzame personen. Deze groei is het sterkst in de bedrijfstakken nij verheid (m.n. de chemische industrie en de metaalproduktenindustrie) en de bouwnijverheid. In de bedrijfstak han del groeien vooral de bedrijfsklassen groot- en detailhandel. In de bedrijfs tak transport groeit met name het goe- derenwegvervoer en de daaraan ver wante hulpbedrijven vervoer. De zake lijke dienstverlening maakt in Tilburg een krachtige ontwikkeling door. De werkgelegenheid in het bankwezen daalt relatief sterk. Ook blijkt uit het rapport dat in 1990 de Tilburgse werkgelegenheid naar schatting met 1.100 tot 1.300 ar beidsplaatsen zal groeien en bovendien zal zowel de omvang als het oplei- dingsnivo van de beroepsbevolking gaan stijgen. Uit een korte telefonische enquête Een ballonvaar bekende tv- eerste prijs Kaartenakti postzegels, bij het the postzegels De waarden van Kruijsen uit Breda ontwor gels zijn 55 30 cent, 6‘ en 75 35 cent. ■ui»vaart, met als kapitein de /-journalist Hans Zoet, is de in de bijzondere prentbrief- tie van het Fonds Zomer- De aktie sluit perfect aan rema van de nieuwe zomer- shet weer. zijn vanaf 3 1 verkrijgbaar, jes van de afdeling Tilburg de postkantoren Spoorlaan, en Schouwburgring te het postkantoor te Waartoe dient een gemeenschappelijke markt als men niet vrij boodschappen kan doen in een buurland? Het Europese Hof van Justitie vindt dat die vrijheid beknot wordt wanneer bewoner» in een grensstreek niet de reclameblaadjes mo gen ontvangen uit het buurland. Het Hof heeft daarom begin maart een super markt uit het Belgische plaatsje Aarlen, vlakbij de grens met Luxemburg, in het gelijk gesteld nadat deze reclamefolders met speciale aanbiedingen in Luxemburg had verspreid. Dat kan enorm vervelend zijn, dat weten we maar al te goed. U kunt er wat aan doen zonder het slachtoffer te worden van hoop gevende maar vaak teleurstellende beloften. Wij zijn kunstgebitspecia- listen die zich al jaren op hoog ni veau met deze problematiek bezig houden. Ook op dit gebied staan de ontwikkelingen niet stil. Wij kunnen u verschillende ade quate oplossingen bieden. Ga eens praten met de mensen die er verstand van hebben. Wees niet bang en kom rustig even bin nen. U kunt ook bellen. Tel. 013- 682358. Wij staan altijd voor u klaar. - Tand; In Tilburg die samen me ouder een woongroep Gezocht worden manner en/of echtparen die met privé-ruimte gezamenlijk nen. Het uitgangspunt is van het individueel wonen ren met de voordelen van wonen. Wat het groepswoner gaan gedachten ondermeer uit naar een gemeenschappelijke recreatieruim te, een tuin, hobby-ruimte, etc. Hoe en wat is allemaal nog niet vastomlijnd en wordt in samenspraak met medestan ders verder ingevuld. Belangrijk voor die medestanders is in ieder geval res pect voor eikaars privacy, dat ze open staan voor hun medebewoners, dat ze over opgewekt humeur beschikken, die van gezellige contacten houden en die de handen uit de mouwen willen ste ken om de gemeenschappelijke ruim tes samen te onderhouden. Wilt u meer weten, bel dan Rietje van Ier land, telefoon 680762 (’s avonds tussen 18.00uen 19.00u). ren. interne ning. C avonden in de regiogemeentes.’5 Vincent van Dijk legt desgevraagd uit wat nou de taken van het Rode Kruis zijn bij rampen en grootschalige ongevallen. ”Het Rode Kruis heeft een duidelijke plaats gekregen in dit soort gevallen als het om hulpverlening gaat, zeker na het wegvallen van de BB en na de instelling van het gemeentelijk Rampenplan. Van ons wordt verwacht dat wij in noodgevallen binnen twee uur een medisch hulppeleton van 65 vrijwilligers op de been kur gen. Binnen de Regiostichtir verzameling van Rode Kruis a gen uit de regio Midden- Brabar ook niet colonne-hpudende onder vallen - red.) kunnen g is er een groep mensen iet anderen van 40 jaar en willen vormen. ;n, vrouwen behoud van willen wo- de voordelen te combine- het groeps- m betreft Colonne ”Het grootste onderdeel van de Til burgse afdeling van het Rode Kruis Tilburg is de colonne,” aldus de heren Vincent van Dijk, vice-voorzitter van het Tilburgse Rode Kruis en tevens voorzitter van de Regiostichting Mid den Brabant en Noud Dekkers, plaats vervangend colonne-commandant. De colonne bestaat uit 125 vrijwilligers in de leeftijd van 18 tot 65 jaar. Com mandant van de colonne is mevrouw Corrie de Laat-Brokken. De colonne, het enige onderdeel van het Rode Kruis dat in uniform naar buiten treedt, kent twee hoofdtaken: sociale activiteiten in vredestijd en activiteiten bij rampen en grootschalige ongeval len. Noud Dekkers: ’’Onder sociale acti viteiten kan men verstaan het assiste ren bij sportevenementen zoals wieler wedstrijden, autospeedway, grote pop- Ouderen. ”1 concerten, de kermis, etc. Speciaal op- goed,” aldus geleide Rode Kruis vrijwilligers zijn 6 dan stand-by. Ook verzorgen de colon- Jeugd Rode Kruis ne-leden contactavonden voor gehan- Een andere onderafdeling van het dicapten, vervoer voor deze doelgroep Rode Kruis in Tilb word? gevormd en vakanties voor gehandicapte jonge- door de jeugdafdeling die ongeveer 20 ren. Daarnaast bekwamen ze zich via jaar bestaat »In het6 Tilburgse Rode opleidingen in de hulpverle- ^jn 23 jeugdleden actief in de Ook assisteren ze bij plasma- leeftijd van j j tot 20 jaar,” vertelt Paul enJ.n de_re&°êeJne5nJes' -j Teurlings, coördinator Jeugd Rode Kruis ydburg Volgens hem is Tilburg één van de weinige afdelingen in Ne derland met een eigen jeugdafdeling. Die jongeren volgen EHBO-cursussen en assisteren bij activiteiten voor bij voorbeeld gehandicapte jongeren zoals met carnaval. Ook assisteren zij bij kampen. De Tilburgse jongeren onder houden nauwe contacten met een jeugdafdeling in Duitsland (Sinsheim). Verder helpen zij mee met collectes en innen bren- dragen het Rode Kruis uit bij diverse mg (een manifestaties. Ze maken ook kerst- afdelm- stukjes die verkocht worden t.b.v. het ■ant waar Rode Kruis en ze bekwamen zich on- gemeentes der deskundige leiding in sociale vaar- m we dat. digheden. De jongeren komen eenmaal oper week op maandagavond bij el kaar in het Rode Kruisgebouw in Til burg. Telefooncirkels en vakantieprojecten Ook onderdeel van het Tilburgse Rode Kruis zijn de zogeheten telefoon cirkels. Mevrouw Kleijn is daar de die in het kader van het onderzoek ge houden werd onder 65 Tilburgse be drijven met meer dan 50 personen in dienst komt naar voren dat zij in 1990 naar verwachting tussen de 550 en 600 te vervullen vacatures zullen hebben. Ongeveer 80% hiervan betreft vacatu res op LBO/MBO-nivo, waarbij met name de technische richtingen veel ge vraagd zijn. Ongeveer 60% van de responderen de bedrijven is bereid onder bepaalde voorwaarden (m.n. voldoende motiva tie en een opleidingsnivo dat enigszins beantwoordt aan de funktievereisten), langdurig werklozen in dienst te ne men. Het gaat hier om een niet-repre- sentatieve steekproef. De genoemde cijfers zijn dan ook louter indicatief. Op grond van het bovenstaande kan geconcludeerd worden dat er bij de Tilburgse bedrijven de mogelijkheid en de bereidheid lijkt te bestaan onder bepaalde voorwaarden langdurig werklozen in dienst te nemen. ehouden en de Tilburgse biblio- ieze dag is'’’Lees eens voor een rleesprogramma, een boe- i”, de presentatie van een De volgende artikelen en dieren zijn in de week van 19 tot en met 25 maart als gevonden aangemeld bij de ge meentepolitie Tilburg, afdeling Sur veillance Ondersteuning, Noordhoek- ring 186 in Tilburg. Inlichtingen tel. 428146. Aanstaande zaterdag 31 maart viert de Tilburgse afdeling van het Rode Kruis haar 80-jarig bestaan. Bij dit feit wordt na tuurlijk op gepaste wijze stilgestaan. Zo zal zaterdag ondermeer de gerenoveerde benedenverdieping van het Rode Kruisge bouw aan de Leonard van Veghelstraat 2 in Tilburg officieel geopend worden. De openingshandeling wordt om 15.30u ver richt door wethouder Timmermans. Verder is er zaterdag van 12.00u tot 15.00u op de Heuvel een grote manifestatie van het Tilburgse Rode Kruis en vindt er van 16.30u tot 18.00u in het gerenoveerde onderkomen van het Rode voor genodigden plaats. Ook zullen aanstaande zaterdag de Tilburgse colonne-leden van het Rode Kruis voor de eerste maal in hun nieuwe blauwe uniform naar buiten treden. Een bescheiden programma dus aanstaande zaterdag maar wel een dat met zorg is samengesteld en waardoor toch weer even de ogen van velen op deze bijzondere hulpverleningsorganisatie gericht worden. Mevrouw Kleijn is ook de leidster van van de vakantieprojecten van het Tilburgse Rode Kruis. Door middel van die projecten kunnen mensen die daarvoor in aanmerking komen, op waar hek aangepaste wijze op vakantie. De voor bescl boottochten met de Henri Dunant is het Rode daar een voorbeeld van. Vakanties in de vakantiehuizen IJsselvliet en Val kenberg voot ouderen en jongeren is daar een nader voorbeeld van. inlichtingen vari dit soort namelijk ver boden, terwijl ze in België zijn toege staan. De Luxemburgse federatie van kleinhandelaren heeft dus de super- o. markt in Luxemburg voor het gerecht wijs ver- gedaagd. De middenstanders werden de spe- door de rechtbank en later ook in ho ger beroep in het gelijk gesteld. Maar de supermarkt Het het daar niet bij zit ten en bracht dè zaak voor het Luxem burgse hof van cassatie, aanvoerend dat het Luxemburgse reglement neer komt op een beperking van de invoer, hetgeen door het Verdrag van Rome wordt verboden. Het Rode Kruis werd in 1863 op ini tiatief van de heer J. H. Dunant in oproepen waarvan e Zwitserland opgericht nadat hij getui- hulppeleton kan vor ge was geweest van het oorlogsgeweld leden kunnen dan ii tussen Frankrijk en «Sardinië waarbij de verzorgingsgroep di 40.000 doden en gewonden totaal on- jeugdleden en de mens verzorgd op de slagvelden achterble- fare- afdeling bijvc ven. Het initiatief van Dunant vond vangen die geevaci weerklank in diverse landen. Zo werd er in Nederland in 1867 een vereniging opgericht voor het verlenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in oorlog. Deze vereniging kreeg in 1895 de naam ”Het Nederlandsche Roode Kruis”. Sinds 1971 luidt de naam ”Het Nederlandse Rode Kruis”. In de loop pervis der jaren breidde het aantal taken van bers. het Rode Kruis zich uit en werd het ook actief buiten oorlogstijd. Onder staand treft u een korte samenvatting Ejkel aan van de organisatie van de Tilburg- ande se afdeling die, zoals iedere afdeling, louter uit vrijwilhgers bestaat, in totaal zo’n 250 personen. Diversen Een herenbril, een telefoonauto maat, drie dameshorloges een kente kenbewijs, drie schoudertassen, een handtas, een koffer, een zak, twee fietstassen, een boodschappentas, speelgoed, een ringsierdop, een fiets. Totaal aantal voorwerpen: 86. Welfare De Welfare-afdeling jrvisie van mevrouw uvio. Het Welfare-werk stelt zich ten doel activiteiten aan te bieden aan mensen die beperkt zijn in hun moge- ehdeh vanwege ziekte, ouderdom of anderszins. Daardoor ontstaat er voor die betrokkenen (weer) de mogelijk heid zinvol bezig te zijn en in contact te komen met anderen.Volgens me vrouw Lambers zijn er in de Tilburgse afdeling van het Welfare-werk 60 per sonen als begeleiding actief, voorna melijk vrouwen. Zij bezoeken mensen thuis en in verzorgingstehuizen maar de laatste jaren probeert men steeds meer activiteiten in het Rode Kruis bouw te organiseren. ”We doen aan textiele werkvormen, we orga ren er contactspelletjes, we houdi soosmiddagen, etc. En gezellig is het er ook!” aldus mevrouw Lambers die er aan toevoegt dat de producten die met het Welfare-werk gemaakt worden ook verkocht worden. Mevrouw Lambers: ”Dat gebeurt in onze Welfare-winkel in het Rode Kruisgebouw op dinsdag. De opbrengst wordt in de aanschaf van materialen voor het Welfare-werk gestoken.” Ze vertelt verder dat sinds een jaar er ook bijeenkomsten voor Hinden en slechtzienden georgani seerd worden in samenwerking met het Netwerk voor Blinde en Slechtziende Ouderen. ’’Deze activiteit loopt heel Idus mevrouw Lambers. Dieren Vijf honden en twee katten. Waardepapieren Twee giropassen, een kaart, een bankgiro-opdracl Juwelen en sieraden Vier schakelkettingen, een ronde manchetknoop, een hanger met kruis, twee oorhangers, twee armbanden met naamplaatjes, een schakelarmband, een kralenketting en een oorclip. Kleding Twee jassen, vier handschoenen, di verse (sport)schoenen en andere kle dingstukken. Geld Acht portemonnees en twee porte feuilles. onderdeel is van het Rode Kruis. Door het geven van bloed via de Bloedbank kunnen mensen in Nederland maar ook in het buitenland geholpen wor- Kruis een receptie den. Het bloed (of het plasma) wordt persé niet verhandeld, hoogstens tegen transportkosten aan medische instel lingen geleverd. Zoals gezegd is de bloedbank een onderdeel van het Ro de Kruis en geen zaak van de zieken leidster van. Een telefooncirkel bestaat huizen. Voor deze opzet is gekozen om uit een groepje van acht tot tien be- het neutraliteitsprincipe zoveel moge- jaarden die elkaar iedere ochtend vol- lijk te handhaven. gens een bepaalde volgorde opbellen. r« ii t Om te kijken of de betrokkenen de dag vo,,ecïe weer goed kunnen beginnen en om wat Aanstaande zaterdagmiddag presen- wetenswaardigheden uit te wisselen, teert de Tilburgse afdeling van het Ro- Controle en contact dus. Als iemand de Kruis zich op de Heuvel. Het col- niet opneemt dan wordt er actie on- lecteert dan niet. Dat gebeurt in de demomen. In Tilburg zijn er elf van laatse week van mei dit jaar. die collec- die telefooncirkels. te is nodig om het werk van het Rode Kruis mogelijk te blijven maken. Vol gens Paul Teurlings, behalve coördina tor van het Jeugd Rode Kruis ook coördinator van de Collecte Commis- sie, ligt er een geweldig collecte-plan "''“ar helaas t? weinig collectanten chikbaar zijn. Anders gezegd: het Rode Kruis Tilburg zoekt voor de i collecte in mei nog ongeveer 200 vrij wilhgers die bereid zijn om in ongeveer anderhalf uur zo’n 80-tal voordeuren langs te gaan met de collectebus. Het Rode Kruis beschikt zelf over onge veer 400 collectanten. Wilt u, uw vere- ninging of instelling meehelpen? U kunt u aanmelden via telefoonnummer i 425163. De minimumleeftijd is 16 jaar. Iedereen die weleens een boek leest en ouder is dan 14 jaar, kan aan deze top 5 wedstrijd meedoen. De spelre gels zijn heel simpel. Haal bij de bi bliotheek of bij een van de filialen I deelname-formuliertje ’’Mijn top Vul het in en geef het vóór 15 april bij de bieb op het Koningsplein een van de filialen. Uit de inzendingen dag van vs wordt achtmaal een deelnemer getrok- voor ken die een van zijn lievelingsboeken neel. wint of een boekenbon van ƒ25,-. Die prijzen worden uitgereikt op de lande- Lezers top 5 lijke bibliotheekdag op 21 april. 1 ’’Dodelijk dilemma” De bibliotheek houdt een lijst bij van Stephen King van de vijf meest genoemde titels en 2 ”Het huis met de geesten” die zal onder de naam ’’Lezers top 5” van Isabel Allende wekelijks tot en met 19 april opgeno- 3 ”In de ban van de ring” men worden in de Tilburgse Koerier, van J. Tolkien Bovendien wordt in de Tilburgse Koe- 4 ”De tempel” van Stephen Spender rier iedere week een persoonlijke top 5 5 ”De zwembadbibliotheek” van een bekende persoon uit Tilburg van Alan Hollinghurst of naaste omgeving gepubliceerd wor- De winnaars van de afgelopen week den. De keer is dat de persoonlijke top zijn: Esther v.d. Pas uit de Abdij van 5 van de heer Piet Simons. Egmondstraat in Tilburg en Karei van uit de Plutostraat in Dongen. Zij ontvangen op de Bibliotheekdag op 21 april hun lievelingsboek. De plaatselijke afdelingen van het fonds verkopen behalve de zomerpost zegels ondermeer FDC-s (eerste-dag- enveloppen), maximumkaarten, wens kaarten en -brieven, prentbriefkaarten, postpapier en pennen. Elke afdeling mag een derde van de opbrengst besteden aan een plaatselij ke instelling op cultureel of maat schappelijk terrein. De bijdrage gaat dit jaar naar Stichting Kinderboerderij «De Cirkel» te Oisterwijk. In het ka der van de prijsvraag is voor één gul den een speciale prentbriefkaart plus enveloppe verkrijgbaar. Deze worden na inzending door de PTT voorzien van een speciaal ballonstempel. In de luchtballon zet Hans Zoet er een spe ciaal «boordstempel» op en de PTT zorgt vervolgens in de plaats waar de ballon landt nog voor een aankomst- stempel. De Luxemburgse middenstand was zeer verbolgen over de actie van de su permarkt, niet om het reclame maken als zodanig maar wel omdat de duur van de speciale aanbieding was aange geven en ook omdat de oude prijs ver meld werd naast de prijs van de spe ciale aanbieding. In Luxemburg zijn Piet Simons’ top 5 1 ’’Nooit meer slapen” van Willem Frederik Hermans 2 ”Het verdriet van België” van Hugo Claus 3 ”De geverfde vogel” van Jerzy Kosinski 4 ”De laatste der rechtvaardigen” van A. Schwarz-Bart 5 ”De kleine blonde dood” van Boudewijn Büch De heer Piet Simons is op literair ge bied in Tilburg geen onbekende. Ja renlang onderrichtte hij jeugdigen op het Theresialyceum het vak Neder lands. Bovendien was hij jarenlang voorzitter van de Stichting J.H Leo pold en werkte in die functie mee aan het tot standkomen van diverse Leo- pold-cahiers. Over het bekende Neder landse schrijfsters-duo Betje Wolf een Aagje Deken publiceerde hij in de se- het rie Literaire Verkenningen een boekje 5”. onder de titel ”Wij beginnen te sympa- 15 april af thiseren”. Verder maakte hij toneelre- lein of bij cencies voor ”Ons Erfdeel en tot op de 'ingen dag van vandaag verzorgt hij recencies ;trok- voor het Nieuwsblad over amateurto- Sterker: we kunnen 180 vrijwilligers waarVan eenderde deel het urmen. De andere .tuvu B.U1111VH u«u ingezet worden in de verzorgingsgroep die samen met de jeugdleden en de mensen van de Wel fare- afdeling bijvoorbeeld mensen op vangen die geevacueerd zijn. Het hulp peleton assisteert daar waar de profes sionele hulp zoals de brandweer en de GGD het niet meer alleen aan kan,” aldus Vincent van Dijk. Geen twijfel Daarop heeft het Luxemburgse hof van cassatie zich gewend tot het Euro pese Hof van Justitie, dat ook in Luxemburg gevestigd is. Voor de Europese rechters was er geen twijfel mogelijk. De argumenten van de Luxemburgse regering en de midden standers dat de betreffende wet in het Groothertogdom juist de consument beschermt, hield volgens de Europese rechters geen steek. Het Hof vond dat je consumenten niet kan beschermen door ze de toegang tot bepaalde infor matie onmogelijk te maken. Daarbij wees het er nog op dat het recht op in formatie een van de prioriteiten van het EG-consumentenbeleid is en dat de informatie die in Luxemburg - en ook in Duitsland - verboden is, overal elders in de Gemeenschap is toege staan. Het bedrijfsleven in Tilburg heeft mogelijkheden en is bereid om - onder be paalde voorwaarden - langdurig werklozen in dienst te nemen. Dat blijkt uit een onderzoek naar de vraag naar arbeid in de gemeente Tilburg van de sectie Regio naal Economisch Onderzoek van het Economisch Instituut Tilburg (EIT). Het EIT verrichtte het onderzoek in opdracht van het college van B&W van Tilburg. (De analyse van het EIT is gebruikt ten behoeve van het gemeentelijk plan in het kader van de sociale vernieuwing om de langdurige werkloosheid in de stad aan te pakken, dat onlangs in de openbaarheid is gebracht). I i$££ J

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 3