Gemeentepagina r I Tilburg Gemeente Verkiezingen in Arabisch en Turks Raads besluiten Commissievergaderingen Bouwvergunningen Hinderwet Sportspreekuur gemeente Oefenen op de stemmachine Gemeentelijk informatiecentrum Stembureau staat er echt op 21 maart HEEL TILBURG KIEST VOOR DE STEMBUS, 21 MAART! Brokx en Brink met stem- oproep in de brievenbus °.<J Informatiebijeenkomst bouwplan Emmapassage Uitslagenavond besluit ver kiezingsdag op 21 maart 1990-pagina 6 Donderdag 15 maart I j90 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 ’n beetjeTilburger stemt voorde gemeenteraad \a café-res- V Commissie Financiën, Personeel, Organisatie en Informatie i een bouwver- jmen voor f 150,-: seizoenkaart Willem II f 150,-: cursus Engels 150,-: telefoonkosten f 150,-: rwethouder drs. J.A.J. inanciën) en wethouder maart a.s. om stadhuis (oude -en ires inings- >on- delir gem ger’ Bredaseweg 3. het veranderen var aan de Bredaseweg f met kantoor Dudokhof 4. het bouwen van een het Dudokhof I i garage aan (B-90-0151); i ingediend. In een is niet bekend te iprlchten en in wer kmiddelen door - 7 ^x^Z^^^^^^jnbeetjeTilburgerstemt voorde gemeenteraad $0 Op maandag 19 09.30 uur In het i raadszaal) Voorzitter Krosse (fin Burgem^ Jos Brink Tilburgse maart te of zaterdt Actuele tentoonstellingen Emmapassage Stadsbeheerplan Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor jrgoeding krijgen in de an sport- en ontspanr an, telefoc anten openbaar "anode kunt u indienen tegen arlening. Bezwaar- i worden gericht aur van de Milieu- jisplein130, 5038 TC - Er zl genome, den c.q. e.o., Reit Heik,— Heuvel 6. het veranderen van het taurant aan de Heuvel 22 (B-89-1851) Kruiningenstraat 7. het bouwen van een ondersta- rning aan de (B-90-0388) Jos Brink kijkt inmiddels de Tilburgse kiezer aan vanaf st nieuwe reclamezuiltjes. Zijn boodschap is duidelijk. Jos Brink, die in de jaren zestig in Armhoefse Akkers woonde, vertrouwt erop dat'n beetje Tilburger» op 21 maart gaat stemmen. Die weddenschap wint hij natuurlijk, want wie is nou niet een «beetje Tilburger» En die wil natuurlijk graag zelf bepalen wat er in de stad gaat gebeuren in de toekomst. Dat laat een beetje kieze schap laat Jos Brink ook op radio Regelmatig tot21 maart. «Zonder: Oefenen op de stemmachine kan nog tot de dag vóór de stemming in het gemeentelijk informatie centrum op het Stadhuisplein. Een uitleg van de werking staat op de achterzijde van de kandi datenlijsten, die inmiddels op al le adressen bezorgd zijn. in de woning 88 tot woning (B-90-0422) Burgemeester Gerrit Brokx en >k roepen deze week de ;e kiezer op om op 21 gaan stemmen. Vrijdag lag valt In elke brieven bus een grote envelop. Daarop nodigen Brokx en Brink de kie zer git het even te hebben over de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart. Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur it stemmen. Die weddent een «beetje Tilburger» wat er in de stad gaat gebeuren zer niet aan anderen over. Die bood- Tilburg en op radio Fantasy horen, r stem ben je stom». De gemeente houdt op dinsdag 20 maart aanstaande een tweede in formatiebijeenkomst over het bouwplan voor de Emmapassage. In de gemeenteraadsvergadering van maandag 12 maart zijn onder meer de volgende besluiten geno men. De datum en lokatie van het Sport spreekuur wordt steeds vooraf aan- gekondigd op de Gemeentepagina en de Kabelkranten. Meer informa tie is te krijgen bij de Afdeling Sport en Recreatie, telefoon 429264. der drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, tel. 429069 Op de agenda o.a.: - Subsidieverzoek van de Twern t.b.v. de manifestatie «Vrouwen 50+ actief in wijken en buurten» - Besteding van de Stelpost Oude renbeleid 1990 - Marap 1989-111 en de nota «Beslis punten en commentaar dienstma- raps» - Subsidieverzoek van Stichting Reptielenhuis «De Oliemeulen» t.b.v. instandhouding van het rep tielenhuis. Er zijn verzoeken om gunning binnengekor Bingelradestraat 1het vergroten van de berging be horende bij de woning aan de Bin gelradestraat 56 (B-90-0377) Brahmsstraat 2. het bouwen van een garage bij de woning aan de Brahmsstraat 76 (B-90-0351); Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Vanaf ongeveer half acht kan men via de hoofdingang het ge meentehuis in. De avond duurt naar verwachting tot ongeveer elf uur, een half uur eerder zijn De bijeenkomst wordt gehouden in de Harmonie, Stationsstraat 26 en begint om 20.00 uur. Er wordt infor matie gegeven over het inmiddels definitieve ontwerp en over de be zwaarprocedure. De bijeenkomst Als u met vieren bent en moet leven van een minimum-inkomen kunt u dit geld dit jaar extra uitgeven. De gemeente wil, net als in vorige ja ren, aan deze en andere kosten meebetalen. Zodat u, ondanks dat lage inkomen, toch méé kunt doen. Dat bedrag tot 150,- kan het ver schil betekenen. Voor alle gezinsle den. Want die 150,- geldt niet per gezin of samenlevingsverband, maar voor iedereen apart. Voor bij voorbeeld vader, moeder en twee kinderen kan dat dus 600,- per jaar extra betekenen. De moeite waard U kunt ver7 kosten van spo. j- activiteiten, cursusser kosten en abonnemer vervoer. De aanvragen liggen van 16 maart 1990 tot en met 15 april 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 16 april 1990 worden i aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens maken. Tijdens een openbare zitting op 4 april 1990 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger. Schriftelij' - - houders van Tilburg, van de Milieudienst, S. Iedereen die bezwaar heeft bezwaar indienen tege om gegronde redenen in te dienen. de resultaten per kandidaat be kend. Dat is vooral van belang omdat bij deze verkiezingen kan didaten met voorkeurstemmen eerder een plaats kunnen krijgen in de raad dan voorheen. In de tussentijd kan men live in terviews met plaatselijke politici volgen, die door eveneens plaat selijke journalisten worden afge nomen. Er is muziek en er zijn verfrissingen. Bovendien hoeven liefhebbers de wedstrijd PSV - Bayern niet te missen. Eén tv- toestel blijft op de wedstrijd afge stemd. Maar centraal staan na tuurlijk de uitslagen, die ook per stemdistrict worden weergege ven. Ook vergelijkingen met an dere steden en voorgaande ver kiezingen kunnen worden ge trokken. Kiezers van stemdistrikt 99 (deel van de Kruidenbuurt) hebben een oproep gekregen voor het stembureau noodgebouw, hoek Lavendelweg/Kruizemunt- weg. Dat er op die hoek hele maal geen gebouw staat hoeft niemand te verontrusten. Het noodgebouw wordt pas in de verkiezingsweek geplaatst. Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbestuur Op maandag 19 maart en vrijdag 23 maart om 15.00 uur In het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, tel. 428561 Op de agenda o.a.: - Voorbereidingsbesluit bedrijven terrein Het Laar - Verzoek bestemmingsplanherzie- ning Enschotsestraat - Schilverbetering Boekweitstraat - Mar< Werkc lens de extra commissieverga- van 23 maart zal als enig on- rp aan de orde komen de siting van het Stadsbeheer- ilburg. Commissie Sociale en Culturele Zaken Op maandag 19 maart a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) en wethou- Voor de tweede keer doen ook buitenlanders mee aan de ge meenteraadsverkiezingen. Op verschillende manieren worden zij geïnformeerd over hun rech ten en over de techniek van het stemmen. wordt gehouden omdat het bouw plan vanaf vrijdag 16 maart gedu rende 14 dagen ter inzage iigt bij het Gemeentelijk Informatiecen trum en bij de Milieu-dienst (zie ook de rubriek Bouwvergunningen op deze pagina). Tijdens deze periode kunnen eventuele bezwaarschriften ingediend worden. Iedereen die geïnteresseerd is, is welkom op de bijeenkomst. deling Sport en Recreatie van de "emeente en een vertegenwoordi ger van de Tilburgse Sportraad. Het Sportspreekuur is ingesteld als een vorm van dienstverlening en vindt iedere derde donderdag van de maand plaats op een andere lo katie in de stad. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Op een videoband in het infor matiecentrum kunnen buitenlan ders in het Arabisch en Turks deze informatie horen en bekij ken. Ook is daar een folder te krijgen in deze talen over de stemmachine. Op het stembu reau ligt 21 maart de folder klaar. lijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet- 5 van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. a. hseft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een ■gen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die en niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag Beiden geven in de brief die in de envelop zit aan waarom het zo belangrijk is dat kiesgerech tigden ook echt gaan stemmen. «De nieuwe gemeenteraad moet het ons Tilburgers de komende vier jaar naar de zin gaan maken en ervoor gaan zorgen dat Til burg een stad met toekomst blijft», zegt burgemeester Brokx onder andere. Jos Brink zegt «Als u niet stemt, gaan ènderen bepalen hoe de toekomst van Tilburg eruit ziet. En dat wilt u natuurlijk niet.» Stem op 21 maart voor de gemeenteraad. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Aanvraag Kapitein Rondairestraat 17 (H-90-0010) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het of king hebben van een groothandel in non-food en levens Pastoor van de Berg B.V. Bundersestraat 5 (H-90-0012) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbrelden van een varkensmesterlj door W. de Kroon. Aanvragen U kunt een aanvraagformulier halen bij het Bureau Kwijtschelding/Sub- jectsubsidies in het stadhuis op de begane grond, Stadhuisplein 130. Dat formulier moet vóór 20 april zijn ingevuld en opgestuurd. Bij het bu reau kunt u informatie krijgen en hulp bij het invullen. Telefoon 429625. tion voor stadsverwarmir Kruiningenstraat Kijkduinlaan 8./9. het bouwen van twee onder- stations voor stadsverwarming aan de Kijkduinlaan (B-90-0389 en B-90-0405) Stroomlaan 10. het bouwen van een woning aan de Stroomlaan op kavel KD 9 (B-90-0215). Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 16 maart 1990 tot 30 maart 1990 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. Gedurende deze peri schriftelijk bezwaar ir de vergunningver schriften moeten aan de directeu dienst, Stadhuis Tilburg. De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5,-) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Afvalwijzer Studie en sport Stadsbeheerplan Die kant op 1990 (voortgezet onderwijs) Kapvergunning Verordening verblijfsgebouwen Sportsubsidies in Tilburg (verenigingen/groepen) Gemeenteraadsverkiezingen in verschillende talen Kiezen en delen informatie voor de jonge kiezer 5,-) Kandidatenlijst t.b.v. gemeenteraadsverkiezingen (ook in braille, op cassette en in grootschrift) Vragenboek Sociale Dienstalles over bijstand Ter inzage Div. bestemmings- bouwplanprocedur Lokale databank gratis rijn voorbereidingsbeslulten men voor de volgende geble- terreinen Merodepleln ltse Hoevenstraat, «Oude Heikant», Oudenstaart/Brakman en een voorbereidingsbesluit voor de vestiging van een gezondheids centrum in De Blaak. - Het bestemmingsplan «De Kats- bogten» is vastgesteld. - Besloten is tot de oprichting van het Projectbureau Meerwerk. - De Nota Aanvullend Beleid Sport accommodaties is vastgesteld, ter wijl voor de uitvoering hiervan een krediet van 2.475.000,- beschik baar is gesteld. Besluiten met bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum op het Stadhuisplein. Vanavond wordt voor de derde keer het Sportspreekuur gehou den. Ditmaal in Zwembad Oost, Ringbaan Oost 152, van 18.30 tot 20.00 uur. Het Sportspreekuur is een gemeen telijk initiatief en is bedoeld voor sportverenigingen, individuele sporters en andere belanghebben den. Zij kunnen tijdens het spreek uur hun vragen, wensen, ideeën of klachten over accommodatiezaken, subsidieregelingen en andere sportaangelegen heden bespreken met een stafmedewerker van de Af- Emmastraat 5. het bouwen van een winkelpas sage met parkeergarage aan de Emmastraat (0-90-0733) drs. W.J.A. Dijkstra (personeel) Secretaris T. v.d. Bersselaar, tel. 429180 Op de agenda o.a.: - Gemeentelijk beleid inzake gega randeerde geldleningen - Wijziging verordening rechten ge meenschappelijk woonwagencen trum - Wijziging IZA-regeling - Verordening wachtgeld en uitke ring bij privatisering Op woensdag 21 maart ’s avonds houdt de gemeente na afloop van de stemming voor de gemeenteraad weer een uitsla genavond. Deze keer Is het to neel de publieksruimte op de eerste verdieping van het stad huis. De uitslagen worden in de naastgelegen raadszaal met computerapparatuur geprojec teerd op een groot scherm, zo dat het publiek steeds de telling op de voet kan volgen. Dat pu bliek is in principe iedere Tilbur ger, want de avond draagt een open karakter. arap 1989-111 Dienst Publieke rken Tijde dering vi derwerp vaststel I plan Tilt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 7