Feestelijke lustrumbeurs Oisterwijck Parket in nieuwe vestiging Jan de Cock Mode viert eeuwfeest L* nKEURCE IJkeuken mensen TILBURG PROMOTIE ’90 Van Gestel: loodgieters sinds 1905 Serviceshop verhuisd Van 15 tot en met 17 maart open huis bij Naturo Kurk ditvoorst slaapwinkel de slaapvoorlichter' voor midden- en west brabant Centralist bij de Hulpcentrale/ SOS-dienst: boeiend vrijwilligerswerk 1 ’-M bulthaup m rVANTILËJJG ^KEUKENS BV Cr 11990-pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 15 maart 1990 - pagina 15 van Trofee samen breimachines gedemon- seizot het s op grot noemen Kappersconcours een (foto Geert van Loon). <'1 1 1 Breda Een kijkje in de nieuwe winkel met op de achtergrond de eigenaar, Jan Gadella. KKERIJ LS Efteling en Antwerpse Zoo werken Juwelier Plein Leo XIII 29 Telefoon 432629 TOT ZIENS BIJ ONS IN DE ZAAK lanken, fiet- ines, auto- -iters, en handen- O bedrij daad I de wat J E 2000 straat 46 23104 Uw Slaapvoorlichter'* v Voorjaarsshow van Ver de Cock Mode Cock, ging in 11 Hij de f UNIEKE VOORJAARSSHOW VAN verstelbare bedden bij uw Slaapvoorlichter Schoenhandel TROMMELS |L Hasseltstraat 174 Tel. 013-432126 'W schouwburgring 122, 5038 tl tilburg, telefoon (013) 422122 Maandag gestoten, donderdag koopavond vrije tijd en hob- p grote schaal i zaken i tag in st ....Jan de idelijkheid: er de derde óedrijf, i eigen noeg dem op Evene- i het eerste op atie De ig gei - Louis en ren al jar doet en «uutel Gestel: Korvel- verwacht u tijdens zijn erstelbare Bedden m 20 maart viering van Verlovingsringen 2 kopen 1 ’A betalen Dus 1/2 ring KADO Edelweiss Als geen schoen U meer past.... Kom dan deze sportieve stapper van VAN DER HAMMEN een passen en overtuig uzelf. Steunzolen geen probleem. )nder auspiciën van de gemeente zal verder het videotex-sys- ITS worden gepresenteerd, een in de categorie nieuwe techno- —bied van uitwisseling en ling van gegevens. bezitter van een T.V.-ontvan- ger met teletext en een druktoets-tele- foontoestel, kan op het teletextkanaal van de zender MTV (Music Televi sion) allerlei soorten informatie opvra- seweg 108b. Hoewel in de winkel slechts een beperkt aantal artikelen ge toond kan worden, kan nagenoeg alles geleverd worden, ook voor de doe-het- zelver. Daarbij gaat het altijd om kwa liteitsproducten want ”aan minder waardige producten heeft op wat lan gere termijn niemand iets”, aldus An gelique van Gestel. Dat daar een pas send prijskaartje aan hangt, spreekt voor zichzelf. Van Gestel is zoals ge zegd een klein bedrijf. Daardoor zijn kwaliteiten als service, advisering, vak manschap en een persoonlijke benade ring gewaarborgd. en Angelique van Gestel hante- iren de slogan: ’’Zeggen wat je doen wat je zegt”. Louis van ’’Daar staan we voor en dat willen we nog jarenlang zo houden!” Oisterwijck Parket besloot ruim jaar geleden een nieuwe vestiging te Naturo Kurk, gespecialiseerd dens de open huis-dagen dewerkers van de Natur de Besterdring u au», de voordelen zoals warmt duurzaamheid iver de prijstech ook Bij Naturo Kurk aan de Besterdring 85 in Tilburg wordt vanaf vandaag 15 maart tot en met zaterdag 17 maart open huis gehouden. Iedereen is er welkom om zich te laten informeren over wat de Naturo winkel allemaal voor u in huis heeft. Bo vendien krijgt iedere bezoeker enkele leuke attenties. Kunt u in uw bed rechtop zitten om te ontbijten, te lezen of TV te kijken? Of is uw bed alleen geschikt om erin te slapen.Dan moet u nu echt even binnenlopen bij uw Slaapvoorlichter. Want daar krijgt u een compleet over zicht van alle mogelijkheden op het gebied van verstelbare bedden. Op zondag 11 maart werden de kap perswedstrijden om de Brabant Troffe gehouden in Bergen op Zoom. Vele kappers uit onze regio bezochten dit evenement. In de categorie ’’Dames- vak knippen en föhnen” deden 26 kap pers mee. Voor de derde achtereenvol gende maal werd de .eerste prijs be haald door de Tilburgse kapster Brigit te van Ree, een bijzondere prestatie. Ook de herenafdeling van de techni sche club Tilburg ”Le Maitre de la Coiffure” behaalde een bijzondere prijs, namelijk de equipeprijs van Bra bant. de naam zegt het al, is 1 in kurk-vloeren. Tij- zunen de me- i de Naturo winkel aan u alles kunnen vertellen over de voordelen van een dergelijke vloer zoals warmte-isolatie, geluid- demping, duurzaamheid, onderhoud, etc. en over de prijstechnische aspec ten. Men zal u dan ook wijzen op de interessante aanbiedingen die tijdens die dagen gelden. Heel wat wijzer ver- De keuze die door beide broers werd gemaakt wordt tot op de dag van vandaag in stand gehouden doorJan de Cock. Maar voor alle duidelijkheid: we hebben het nu wel over de derde generatie binnen het familiebedrijf, dat ondermeer beschikt over een eigen atelier. Dit neemt niet weg dat de kleinzoon van de oprichter deze maand 25 jaar in de zaak zit. Een jubileum waaraan de heer De Cock overigens weinig aandacht wil schenken. Overigens, als de voortekenen niet bedriegen zou o termijn weleens de vierde general Cock zijn intrede kunnen doen in het bedrijf, zo geeft de huidige eigenaar te kennen. Aan ’t begin van het voorjaar, bij uitstek de tijd voor aanpassingen en veranderingen in en om het huis, vindt u op «Tilburg Promotie ’90» een zeer grote collectie meubelen in diverse stij len. Voorts zijn er ondermeer keukens, span- en systeemplafonds, grindvloe- ren en wandafwerking, parketvloeren, sanitair en tegels, elektrische- en me chanische inbraakbeveiligingen en nog veel meer, om wonen tot weelde te ma ken. tenverkoop j de Ef- ’urg, ’s- :uvel en de de Efteling Jan de Cock Mode is in de Tilburgse modewereld een bekende naam. De modezaak kent dan ook een rijke historie. Op 14 maart, gisteren dus, vierde Jan zijn eeuwfeest. De grootvader van de huidige eigenaar, Jan de 1890 aan het Tilburgse Smidspad van start met een kleermakerij. j werd aanvankelijk opgevolgd door zijn zonen Jan en André. In 1930 besluiten twee broers echter tot overname van herenkledingzaak Mols aan de Koestraat. De voorjaarsbeurs «Tilburg Promotie ’90», die van 16 t/m mententerrein ’t Laar te Tilburg wordt gehouden, is i.v.m. de v. Lustrum extra feestelijk opgezet. De organisatie is er in geslaagd om het beursoppervlak wederom met enkele honderden vierkante meters uit te breiden. Er zal daarom ook dit jaar weer veel te zien en te beleven zijn. Op zaterdag 17 maart is het dan zover: dan gaan de deuren open van de nieuwe vestiging van Oisterwijck Parket. Oisterwijck Parket was tot voor die tijd te vin den in de Gasthuisstraat in Oisterwijk en is vanaf aanstaande zaterdag voortaan prominent aanwezig op het adres Luxemburgstraat 9 in Oisterwijk achter het sta tion op het industrieterrein Kerkhoven. Oisterwijck Parket heeft daar een geheel nieuwe vestiging laten bouwen met o.a. een ruime showroom van maar liefst 250 m2. Daarmee beschikt Oisterwijck Parket nu over een riant, nieuw onderkomen waarmee geheel tegemoet wordt gekomen aan de wensen van de klant. Loodgietersbedrijf Van Gestel is na 85 jaar een modem bedrijf in een moder ne tijd. Angelique van Gestel die het winkelgedeelte al jaren voor haar reke- ning neemt: ”Het begon vroeger met eenvoudig loodgieterswerk. Dat is uit gegroeid tot wat het nu is: o.a. comple te installaties voor badkamers, gas, water, riolering, lood-, zink- en dak- werken, gashaarden en gevelkachels, boilers, geisers, teveel om allemaal op te noemen. Je kunt eigenlijk zeggen dat wij alles hebben of kunnen verzor gen van wat op ons gebied onder de grond begint, zoals de rioleringen en de waterleidingen tot aan de top van het dak met alles wat daartussen zit.” Van Gestel is een van de weinige lood- i gietersbedrijven die ook een winkel heeft. Natuurlijk op het adres gaan bouwen omdat de oude lokatie in de Gasthuisstraat in Oisterwijk te klein geworden was. Met name de showroom daar die 70 m2 bedroeg, bood te beperkte mogelijheden. Welis waar kon de collectie parket daar ge toond worden maar kwam niet echt tot zijn recht. Dat is nu veranderd, nieuw showroom meet maar'liefst m2 en laat de uitgebreide parket- lectie volledig tot haar recht komen. Diverse houtsoorten zijn nu goéd te zien en gekozen is voor een presentatie die uw eigen woonkamer benadert. U kunt zich daardoor een veel beter beeld vormen van de diverse mogelijk heden. Uw keuze wordt daarmee ver gemakkelijkt. Ook het kantoor op de oude lokatie was te klein geworden. In de nieuwbouw aan de Luxemburg straat 9 behoort dit probleem tot het verleden. Bovendien is er nu voldoen de parkeermogelijkheid. Alles in huis Oisterwijck Parket wordt geleid door de heer Wittens. Hij is tevens eigenaar °P van de groothandel ELWI-parket. hout Oisterwijck Parket is zeer ruim gesor- teerd en heeft op parket-gebied nage- alles in huis: van klassiek tot mo- in de meest uiteenlopende motie ven en in de meeste systemen. Boven dien is Oisterwijck Parket wat prijzen, vakkundigheid en service betreft bij zonder klantvriendelijk. Dat heeft alles te maken met het feit dat Oisterwijck Parket zelf de parketvloeren impor teert en daarmee de kwaliteit en de prijzen in eigen hand houdt. U kunt niet alleen voor parketvloeren terecht bij Oisterwijck Parket. Ook voor kunststofvloeren vindt u daar rui- tijden zijn op r me en interessante keuzemogelijkhe- dag van lO.OOt den. Sinds 1977 was op het adres Korvelseweg 203 in Tilburg de Serviceshop gevestigd. Onlangs is deze winkel die gespecialiseerd is in diverse onderdelen voor electri- sche huishoudelijke apparaten verhuisd naar het naastgelegen pand: Korvelseweg 201. Het assortiment van de Serviceshop is ongewijzigd groot gebleven. Vermel denswaard is dat in dat assortiment zo’n 100 verschillende batterijen opgenomen zijn voor de meest uiteenlopende apparaten zoals ondermeer gehoorapparaten en horloges. Bovendien kunt u bij de Serviceshop op de Korvelseweg 201 in Tilburg terecht voor diverse merken stofzuigers. Op 5 maart laatstleden bestond het loodgietersbedrijf Van Gestel, Korvelseweg 108b in Tilburg 85 jaar. Voor een loodgietersbedrijf is dat een zeer respectabel en vermeldenswaardige leeftijd. Zeker gezien het feit dat de wat kleinere bedrijven zoals Van Gestel dat is, in de loop der jaren stevige concurrentie hebben gekregen van andere, grotere en vaak landelijk operende bedrijven. Toch heeft loodgieters- ijf Van Gestel al die jaren op voortreffelijke wijze talloze klanten met raad en I terzijde gestaan en doet tot op de dag vandaag nog steeds. de nieuwe showroom terwijck Parket aan de Luxemburgstraat 9 in Oisterwijk er uit in te spelen msument. li- ien bestellin- ïlfde dag nog in haast niet /arme bakker verder onder lak, vruchten- igstaarten en en bijzonder :n bruine sui- idiënten. Met it kan tot slot t assortiment n van marse- Zoals: hoeveel scharnierpunten heeft uw ideale verstelbare bed, hoe wilt u het bedienen, welke ondergrond en matras zijn voor u het best geschikt? Samen met uw Slaapvoorlichter bepaalt u uw keus. In het belang van een goede en gezonde nachtrust! De houders van een Efteling-abon- nement dat gedurende het seizoen on beperkt toegang geeft tot het park, hebben met dit abonnement voortaan tevens gratis toegang tot de Antwerpse Zoo. Dat geldt ook gedurende de win termaanden. Omgekeerd geeft een Zoo-abonnement toegang tot de Efte ling. Het is voor het eerst in de recrea- tie-geschiedenis, dat een dierentuin en een dag-attractiepark op deze manier samenwerken. De Efteling abonnemente start op 26 maart a.s. zowel bij teling, als bij de VW’s van Tilbi Hertogenbosch, Breda, Kaatsheuvel Waalwijk. Na 11 april a.s. wordt verkoop uitsluitend door voortgezet. Onderwijsstad De gemeente Tilburg zal voor de vierde keer aan «Tilburg Promotie» deelnemen. Deze keer is het motto «Tilburg Onderwijsstad». De bezoekers kunnen met alle facet ten van de opleidingsmogelijkheden in Tilburg kennismaken. Deskundig ad vies zal hierbij ruimschoots aanwezig zijn. Or Tilburg teem RT systeem in de cat logie op het gebii verzameling van Elké be En met het NS-plein als het ware voor de deur is het parkeren van de auto natuurlijk erg gemakkelijk. Op de dag van het 100-jarig bestaan van Jan de Cock Mode vond een bijzondere gebeurtenis plaats. Niemand minder dan Tilburgs eerste burger, Mr.G.Brokx, reikte gisteren namelijk de Tilburg Trofee uit bij Jan Cock Mode. Een bevestiging van it de eigenaar natuurlijk al wist: Jan de Cock Mode is na 100 jaar gezond en bij de tijd. Het assortiment van Jan de Cock Mode is afgestemd op heren in uiteenlopende leeftijdscategorieën van 15 tot aan de leeftijd van de zeer sterken. In dit aanbod komen we merken tegen met een uitstekende reputatie. Vermeldenswaardig is eveneens, dat de klant ook voor tussenmaten terecht kan bij De Cock. laat u dan de Naturo winkel en in het bezit van êen zestal kurken onderzet ters plus een vloerwijzer. Die wijzer geeft informatie over vloeren bestaan de uit tapijttegel, zeil, tapijt, kurk, par ket, laminaat of plavuizen in relatie tot onderhoud, geluiddemping, isolatie, j-einigen, zelf te leggen, etc. Het is een handig draaikaartje dat u veel nut kan bewijzen. Tot ziens bij Naturo Kurk aan de Besterdring 85 in Tilburg, van daag, morgen en overmorgen. Milieu Oisterwijck Parket heeft ook oog voor het milieu. Dat blijkt ondermeer uit de nieuwe houtsoorten die uit Canada en Paraguay afkomstig zijn. De heer Wit tens: ”Er mag niet meer onbeperkt ge kapt worden in de tropsiche regenwou den en dat is een goede zaak. We rijn r>r' zoek gegaan naar vervangende atsoorten in landen waar een goed toezicht is op wat er gekapt wordt. We menen met Maple uit Canada en Gua Tambu uit Paraguay goede alternatie ven gevonden te hebben die iedere toets van kritiek kunnen weerstaan.” Verstandig Al met al doet men er zeer verstandig aan als men een nieuwe vloer wil, een bezoek te brengen aan de nieuwe vesti ging van Oisterwijck Parket, Luxem burgstraat 9 in Oisterwijk. U vindt daar beslist wat u zoekt! De openings- j-maandag tot en met vrij dag van lO.ÖOu tot 17.30u en op zater dag van lO.OOu tot 17.00u. Indien u op zoek bent naar interes sant vrijwilligerswerk en ongeveer zes uur per week hiervoor beschikbaar bent, dan is centralist worden wellicht iets voor u. Indien u van mensen houdt, geïnteresseerd bent in de problemen van deze tijd en iets voor een ander wil betekenen, dan bent u bij de Hulpcen- trale-Tilburg op het goede adres. De taak van de centralist is veelzij dig. Veel mensen bellen om informa tie. De Hulpcentrale beschikt over een uitgebreid infonpatiesysteem op het gebied van maatschappelijke zaken, gezondheidszorg, hulpverlening e.d. Vanwege de centrale ligging lopen er overdag nogal wat mensen binnen die een beroep op de centrale doen. De centralisten fungeren dan als wegwij zer voor mensen die op zoek zijn naar een bepaalde instelling. Ook bemiddelen ze tussen mensen die hulp nodig hebben en de bij de centrale ingeschreven vrijwilligers die zich voor hen willen inzetten zoals klussen doen, op gehandicapten pas sen, op vriendschappelijk huisbezoek gaan, mensen vervoeren e.d. De hulp vrager heeft meestal niemand in rijn of haar omgeving die hierbij de helpende hand kan bieden. Als derde taak proberen de centra listen hulp te bieden aan ieder die in geestelijke of sociale nood verkeert. gen. Ook bestaat met dit systeem de mogelijkheid tot het verzenden van be richten en het doen van RITS zal op «Tilburg Promotie uitgebreid worden gedemonstreerd. Garderobe Tijdens «Tilburg Promotie ook een uitgebreide Bruids-Info-Show worden gepresenteerd. Aan de show wordt o.a. deelgenomen door een bruidsmodespeciaalzaak, een vakfoto graaf, een juwelier, een banketbakker en een bruidssuikerspecialist. Voor uitbreiding of vernieuwing van uw garderobe is een ruime collectie mode op «Tilburg Promotie ’90» aan wezig, waaronder: heren- en dames mode, ledermode, vrijetijdskleding en kindermode. Ook kunt u terecht voor den^Let hiervoor op de speciale beurs- de betere, stoffen en diverse accessoires krant. Kinderen die met hun ouders en wordt een uitgebreid assortiment «Tilburg Promotie ’90» bezoeken, naai- en breimachines gedemon- worden met een kleine attentie verrast, streerd. De beurs is dagelijks geopend van 14- Op het gebeid van vrije tijd en hob- 22 uur, met uitzondering van zondag by wordt eveneens op grote schaal ge- 18 maart. Op die dag kunt u terecht presenteerd. We noemen zaken als: van 11-18 uur. muziekinstrumenten, surfpla sen, houtbewerkingsmachir materialen en auto-hifi, comput mini elektro-gereedschap, C.D.’s muriekcassettes, weekbladen, arbeid, caravans en motorhome, va kantiereizen, enz. «Tilburg Promotie inden van be- naast ve[e zaken Op bestellingen. >t voetlicht Energiebedi stelt u op de hoogte van heden van het Tilburgse Cent tennesysteem. ’90» zal Lustrum-aktiviteiten In verband met de viering van het le Lustrum is een bezoek aan «Tilburg Promotie ’90» extra aantrekkelijk. Dagelijks maken bezoekers kans op één van de vele prijzen in het «Tilburg Promotie Lustrum Prijzen Festival». Dit prijzenpakket bestaat uit 5 Magne tronovens, 5 C.D.-spelers en 25 luxe koffiezetapparaten met als hoofdprijs een driedaagse volledig verzorgde vliegreis voor twee personen naar Lon den. Let hiervoor op de specia krant. Kinderen die met hui Veel mensen bellen of komen langs voor een gesprek over relatieproble men, verslaving, eenzaamheid, angst, sexualiteit e.d. Ómdat de centrale 24 uur bereikbaar is en velen juist ’s avonds of ’s nachts behoefte hebben aan een «luisterend oor» vervullen de centralisten een belangrijke taak voor mensen die in de problemen ritten. Verschillende achtergronden Bij de Hulpcentrale werken op dit moment ongeveer 60 centralisten. Zij zorgen er samen voor dat iedereen die hulp nodig heeft dag en nacht een be roep kan doen op de centrale. Vrou wen en mannen, met verschillende achtergronden, die dit werk met veel enthousiasme en verantwoordelijkheid doen. Huisvrouwen die naast hun werkzaamheden thuis ook «buiten de deur» rinvol bezig willen rijn, gepen sioneerden en mensen in de VUT die ineens veel vrijetijd hebben, studenten die naast hun theoretische opleiding ook maatschappelijke ervaring willen opdoen, haanlozen die levens- en werkervaring op willen doen. Voelt u zich aangesproken door dit werk? Neem dan contact op met de Hulpcentrale, Spoorlaan 320 in Til burg, tel. 433584. Graag vóór 2 april, want dan start een nieuwe inwerk- periode. vi vxk u o- ger c ïkcassettes, caravans n, enz. Promotie ’90» brengt daar- velerlei vlak voor irijf Tilburg de mogelijk- itraal An- j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 15