Gemeentepagina OPORT n i _L O TILBURG I 1 lilburg Gemeente -i n Gemeente doet Sociale Dienst Bouwvergunningen mededelingen 150,-seizoenkaart Willem II 150,-cursus Engels In de gemeenteraad 0ND 150,-telefoonkosten En IN Ontgronding aan Reeshofdijk op 160 reclamezuiltjes Gemeentelijk informatiecentrum VI heel TILBURG KIEST VOOR DE STEMBUS, 21 MAART! :l=San K| EenTllburger van nu en een Tilburger van toen willen bet met u tebbenover 21 mirt. geeft in Vragenboek helder antwoord op honderd meestgestelde vragen 150,- Zwemlessen Oefenen op de stemmachine Stembureau staat er echt op 21 maart Kiezers van stemdistrikt 99 (deel van de Kruidenbuurt) hebben een oproep gekregen voor het stembureau noodgebouw, hoek Lavendelweg/Kruizemunt- weg. Dat er op die hoek hele maal geen gebouw staat hoeft niemand te verontrusten. Het noodgebouw wordt pas in de verkiezingsweek geplaatst. Schijfstraat moet zijn: Korte Schijfstraat 1990-pagina 6 Donderdag 8 maart 1990 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 ’n beetjeTilburger stemt voor de gemeenteraad \n 00 tot ;ens een het >p hur iften. I 15); ft 'S TC t bij een 59 ilburg. )on- jm ïen- ie navolgende punten aan I indi< irden het de- jm- _Dle- (B-90-0344) Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Beeklaan 1het vergroten van de woning Beeklaan 196 (B-90-02 nlijst t.b.v. raadsverkiezingen (ook i op radi isy). ngs- en :edures jgen en foon /oor kin- i kort kun- Van 16 maart 1990 tot 16 april 1990 ligt de aanvraag om de ontgron- dingsvergunning met bijbehorende stukken voor iedereen ter inzage. ’n beetjeTilburger stemt voor de gemeenteraad ööfi Staten van /ergunning aan- jronden van Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op t" finitief worden van een bester mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Dat bedrag tot 150,- kan het ver schil betekenen. Voor alle gezinsle den. Want die 150,- geldt niet per gezin of samenlevingsverband, maar voor iedereen apart. Voor bij voorbeeld vader, moeder en twee kinderen kan dat dus 600,- per jaar extra betekenen. De moeite waard Bij Gedeputeerde S,«^. Noord-Brabant is vergui gevraagd voor het ontgr een deel van het terrein aan de Reeshofdijk 12, kadastraal bekend gemeente Tilburg, sectie F, nr. 489 (ged.). U kunt vergoeding krijgen in de kosten van sport- en ontspannings- activiteiten, cursussen, telefoon kosten en abonnementen openbaar vervoer. Indei van fnaanu dermeer d< de orde - Voorbereidingsbesluiten voor de volgende gebieden c.q. terreinen eplein e.o., Reitse Hoeven- «Oude Heikant», Ouden- 'Brakman en een voorberei- >esluit voor de vestiging van jzondheidscentrum in De Als u met vieren bent en moet leven van een minimum-inkomen kunt u dit geld dit jaar extra uitgeven. De gemeente wil, net als in vorige ja- ren, aan deze en andere kosten meebetalen. Zodat u, ondanks dat lage inkomen, toch méé kunt doen. Dat formulier moet vóór 20 april zijn ingevuld en opgestuurd. Bij het bu reau kunt u informatie krijt hulp bij het invullen. Telefc 429625. .3.00 tot tot en met vrij- uur. Daar- ook ter inza- jis, Brabant- >sch. Hallo. Ik ben David Loggie, spitsspeler van Willem II. Met de Tilburgse luisteraars wil ik het even hebben over 21 maart. Dan zijn er gemeente raadsverkiezingen. Een kans voor open doel voor iedereen die om Tilburg geeft. En Tllbur- gers houden van hun stadI Stel. Alle Tilburgers die mogen stemmen, bezoeken de wedstrij den van Willem II. Dan hebben we meer dan 100.000 suppor ters. Dat zou mooi zijn. Ik vind het al mooi wanneer u, als sup porter van uw eigen Tilburg op 21 maart gaat stemmen. Een beetje sportieve Tilburger stemt toch voor zijn eigen stad (David Loggie is tot 21 maart re gelmatig te horen op radio Til burg en radio Fantasy). Alle cliënten van de Sociale Dienst hebben inmiddels bericht gehad over de verschijning van het 64 pa gina’s tellende boekje. Het zal ook worden meegegeven bij bezoeken aan de dienst in verband met een aanvraag of een revisiegesprek. Vroeger werd informatie meestal per wet of regeling (zoals ABW, I0AW, RWW of IOAZ) verschaft. De nieuwe benadering is op initiatief van de Sociale Dienst Rotterdam Ie gemeenteraadsvergadering vereenkomst. maandag 12 maart komen on- - De invulling van het sociale huur- contingent 1990. - Een voorstel om met de gemeen ten Diessen, Oost-, West- en Mid- delbeers en Hooge en Lage Mierde een gemeenschappelijke regeling aan te gaan voor het inzamelen van huishoudelijke afvalstoffen en pro- bleemstoffen. - De vaststelling van de Nota Aan vullend Beleid Sportaccommoda ties en de beschikbaarstelling van een krediet van 2.475.000,- voor de uitvoering van deze nota. - Het project Ontwikkeling Opvang Nieuwkomers. De vergadering wordt gehouden in de raadszaal op de eerste verdie ping van het stadhuis, Stadhuis plein 130, en begint om 17.00 uur. Actuele tentoonstellingen Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor volgende get Merodeplein straat, staart/E dingsbt een gez Blaak. - De vaststelling van het bestem mingsplan «De Katsbogten». - Een voorstel tot wijziging van de «Verordening, houdende vaststel ling van de plaatsen en tijden van de markten». - De oprichting van het Projectbu reau Meerwerk en het afsluiten van de betreffende samenwerkingso- Informatiecentrum Stadhuisplein 132,358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur Tussen maandag 5 maart en 15 april plaatst Publex Stadsmeubilalr In Tilburg 160 zogenaamde «mup- pies». Dat zijn tweezijdige reclame zuiltjes, die aan één kant gebruikt gaan worden voor commerciële re clameboodschappen, terwijl aan de andere kant de gemeente mede delingen zal doen. Aanvragen U kunt een aanvraagformulier halen bij het Bureau Kwijtschelding/Sub- jectsubsidies in het stadhuis op de begane grond, Stadhuisplein 130. Van 16 maart 1990 tot 16 april 1990 kan iedereen schriftelijk bezwaren tegen de aanvraag indienen. De be zwaren moeten worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, Postbus 901515200 MC ’s-Hertogenbosch. De aanvraag om de ontgrondings- vergunning ligt met de bijbehoren de stukken ter inzage bij de recep tie van Publieke Werken, Vincen- tiusstraat 102 (bezoekersingang) elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. De aanvraag kan men ook in zien in het Gemeentelijk Informatie centrum (Stadhuisplein 132) maandag en zaterdag van 13.( 17.00 uur en dinsdag dag van 9.00 tot 17.001 naast ligt de aanvraag i ge op het provinciehuis laan 1’s-Hertogenbos Half maart valt bij alle Tilburgse huishoudens een envelop in de bus, waarop burgemeester Gerrit Brokx en Jos Brink de bewoners ver wachtingsvol aankijken. Beiden geven hun redenen voor kiesge rechtigde Tilburgers om te gaan stemmen op 21 maart. «De nieuwe gemeenteraad moet het ons Tilburgers de komende vier jaar naar de zin gaan maken en ervoor gaan zorgen dat Tilburg een stad met toe komst blijft», zegt burgemeester Brokx onder andere. Jos Brink wil wedden dat heel Tilburg massaal gaat stemmen. Hij vindt dat zo be langrijk, dat hij dat ook nog eens vertelt vanaf de stadsbussen, in ad vertenties, op radio Tilburg en op radio Fantasy. Ook andere beken de Tilburgers blazen hun partijtje mee. Allemaal om ons ertoe te be wegen naar de stembus te gaan op 21 maart. 'n Beetje Tilburger stemt voor de gemeenteraad. Het Vragenboek, de nieuwe voor lichtingsbrochure van de Sociale Dienst, geeft kort en helder ant woord op de honderd meestgestel de vragen aan sociale diensten. Het boekje, met als ondertitel «Al les over bijstand» is vanaf gisteren gratis verkrijgbaar bij de Sociale Dienst en ook bij Rechtswinkel, So ciale Advocatuur, bij wijk- en buurt huizen, maatschappelijk werk, ge meentelijk informatiecentrum, en zovoort. 7. het bouwen van twee woningen aan de Grevelingen, kavel KG16 en KG17 (B-90-0295); Kruisherenstraat 8. het bouwen van een erfafschei- ding bij de woning Kruisheren straat 49 (B-90-0278) Noordstraat 9. het veranderen van de woning Noordstraat 66 (B-90-033E Tournooistraat 10. het veranderen van de woning Tournooistraat 7 (B-90-0354) Tuinstraat 11het veranderen van de grillroom Tuinstraat 2c (B-90-0350) Winkler Prinsstraat 12. het veranderen van de woning Winkler Prinsstraat 25 (B-90-0324). Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 9 maart 1990 tot 23 maart 1990 ter inzage bij de Mi lieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. Gedurende deze peri schriftelijk bezwaar ir de vergunningv« schriften moeter aan de direr dienst, Stad Tilburg. De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Jos Brink •Kijk, stemmen is een recht. toekomst, in onze gemeente Je hoeft niet persé te stem- Tilburg. Nou, dat kan natuur man. U moet zelf weten op lijk nooit de bedoeling zijn, wie u stemt, als u maar stemt. Zonder stem ben je stom En als u dat niet doet, dan (Jos Brink is tot 21 maart re- gaan anderen voor u bepalen gel matig te horen op radio wat er gaat gebeuren in de Tilburg en op radio Fantasy) Haal nu het zwemdiploma Leren zwemmen is voor iedereen van levensbelang. Daarom organiseren de overdekte zwembaden zwemlessen voor kinderen én volwassenen. De lessen worden gegeven door ervaren zweminstructeurs. In de zwembaden Drieburcht, Oost en West zijn er zwemlessen v< deren. Voor volwassenen in de zwembaden Oost en West. Sinds I nen kinderen vanaf 5 jaar al aan de zwemlessen deelnemen. AANMELDEN Voor meer informatie en voor aanmeldingsformulieren kunt u terecht de kassa’s van de zwembaden. Wie zich nu aanmeldt kan al gauw in &Ci lesgroep geplaatst worden. Per groep krijgt u dan twee of drie keer per week les. INLICHTINGEN Zwembad Drieburcht, Wagnerplein 1telefoon 55308J Zwembad Oost, Ringbaan Oost 152, telefoon 420484 Zwembad West, Ringbaan West 320, telefoon 683066. Bredaseweg 4. het bouwen van een garage bij de woning Bredaseweg 144 (B-90- 0339); Beekiaan^ige (B-90-0289)Diepenstraat Beuningenstraat 2. het bouwen van een carport bij de woningen Beuningenstraat 37 GaljoenStraat en 39 (B-90-0335)6. het bouwen van een erfafschei- Borgharensingel Grevelingen (B-90-0001); - Bezwaarmakers krijgen altijd schriftelijke reactie op hun in diende bezwaarschriften. sriodekuntu rwaar indienen tegen jverlening. Bezwaar den worden gericht ïcteur van de Milieu- idhuisplein 130, 5038 De plaatsing brengt enig grond werk met zich mee, met als risico dat voor de Tilburgers verkeershin- der ontstaat. De overlast wordt tot een minimum beperkt. Wie vragen of commentaar heeft kan terecht bij de afdeling Economische Zaken van de gemeente (telefoon 429366). Stemmachines zijn nog steeds een betrekkelijk nieuw verschijn sel in Tilburg. Daarom staat op de achterzijde van de huis-aan- huisbiljetten die deze week in de Tilburgse brievenbussen vallen een uitleg van de werking. Op de voorzijde staan de kandidaten lijsten van de politieke partijen. Wie zich toch onzeker voelt kan even oefenen op de stemmachi ne. Niet op de dag van de stem ming zelf, maar op de dagen er voor. Vanaf maandag 12 maart tot de dag vóór de stemming op 21 maart kan men terecht in het gemeentelijk informatiecentrur op het Stadhuisplein. In het Ce trum voor Buitenlandse Vrou wen, Wilhelminapark 36, staat op dinsdag 13 en woensdag 14 maart een machine, vanaf maan dag 11.00 uur. Bij de Stichting Volwasseneneducatie, Tivoli- straat 4/6 staat van maandag 12 maart tot en met donderdag 15 maart een oefenmachine. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5,-) Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Afvalwijzer Studie en sport Stadsbeheerplan Poster Tilburg 1,50) Ik ga naar school 1990 (basisonderwijs) Die kant op 1990 (voortgezet onderwijs) Kapvergunning Verordening verblijfsgebouwen Sportsubsidies in Tilburg (verenigingen/groepen) Gemeenteraadsverkiezingen in verschillende talen Kiezen en delen informatie voor de jonge kiezer Kandidaten! gemeentere, in braille) Ter inzage Div. bestemming bouwplanprocfcvi, Lokale databank gratis ontwikkeld in samenwerking met zeven andere sociale diensten (waaronder die van Tilburg). Ver wacht wordt dat deze beter op de behoefte van de cliënten aansluit. Onderwerpen als «hoe verloopt contact met de sociale dienst», «woonvormen», «vakantie» en der gelijke komen kort aan de orde. Als meer gedetailleerde informatie no dig is wordt verwezen naar de zo genaamde «vervolgbladen». Daar zijn er 38 van en zij behandelen za ken als bijstandregels, normen, bij zondere voorwaarden en dergelij ke. Er is ook een vervolgblad over de gemeentelijke regelingen voor de laagstbetaalden, zoals subject- subsidie en kwijtscheldingsmoge- lijkheden. De vervolgbladen zullen door de contactambtenaar van de Sociale Dienst, meestal na een ge sprek, worden meegegeven. Zij zijn ook op aanvraag verkrijgbaar. Ach ter in het Vragenboek zit een aan- vraagkaart. Hallo. Ik ben Corry Konlngs. Als Inwoonster van Tilburg wil ik het met mijn stadsgenoten even hebben over 21 maart. Dan zijn er gemeenteraadsverkiezingen. Iedereen die om Tilburg geeft laat dan zijn stem horen. En Til burgers houden van hun stad. Stel. Alle Tilburgers die mogen stemmen komen naar mijn op treden. Dan had ik meer dan 100.000 fans. Dat zou mooi zijn. Ik vind het al mooi wanneer u, als fan van uw eigen Tilburg op 21 maart gaat stemmen. Een Tilburger met een beetje no ten op z’n zang, stemt toch voor zijn eigen stad. (Corry Konings is tot 21 maart regelmatig te horen op radio Til burg en radio Fantas Blinde kiezer kan terecht in informatiecentrum Voor blinde kiezers ligt er in het gemeentelijk informatiecentrum op het Stadhuisplein een zoge naamd «cecogramme» ter inza ge van de kandidatenlijsten. Bin nenkort komen daar kandidaten lijsten in grote letter bij en lijsten in gesproken vorm. Door een technische storing is een fout geslopen in de oproe- pingskaart van de kiezers die voor stembureau 5 (Schoolge bouw, Korte Schijfstraat 21) zijn opgeroepen. In de aanduiding van het adres van het stembu reau is het woord «Korte» weg gevallen. De «Schijfstraat» be staat echter niet in Tilburg. een je-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 7