EN Volkswagen Golf GTI G60 Porsche cabriolet DAF s Panda Italia '90 op Festival dei Campioni I uit eigen land Van rijbewijs tot vliegbrevet met hogere vermogens in middenklasse E S I R I M s I Honda Civic metVTEC debuteert in Genève B DE AUTOMAAT - Donderdag 8 maart 1990 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER rt 1990-pagina 10 ermijnen dat belangrijkste X), T’ :nt, G-lader Moeiteloos >ei- lem- s de 35. ;n voor twee latsen op tos a.s. juni, r onze show- svraag. in 1991heeft INAAR PARUS. L 16.795,-. Jorsche, ieve striping, lak, speciale tallatie achter. beschikkir pk, 31 mee maxi 5800 sns zwa- dt, -ij een relatief kor- ingstijd en kle- j bij lage toeren- ssse en mechani- rmale glas en gedeeltelijk donkere ach terlichten. Onze vaderlandse vrachtautopro- ducent Daf toonde op de Rai niet minder dan 17 voertuigen, waar onder de vier nieuwe middenklas sers. versie van de Daf 400 te zier pick-up die af-fabriek wor Een groot voordeel is het afwezig zijn van een turbo-gat en zodoen de de bekende duw in de rug. De G-lader zorgt voor een veel gelijk matiger vermogensafgifte. Dankzij de G-lader heeft de Golf G60 de steeds hogere vermogen ge vraagd, een wens waaraan Daf met een aantal nieuwe modellen aan voldoet. Nieuw zijn de 2300, 2700, 2900 en 3200 met motorver mogen variërend van 228 tot 324 pk. Deze serie vervangt de be staande 2100, 2300, 2500 en 2800. Een zo groot mogelijk inzetgebied, zo laag mogelijke kosten per kilo meter, grote betrouwbaarheid, duurzaamheid, lage reparatie- en onderhoudscijfers en een hoog nuttig laadvermogen zijn de ken merkende eigenschappen voor deze serie. De standaarduitrusting is op spor tiviteit gebouwd. Zo worden een in hoogte verstelbare sportstoel, de nieuwe grote bumpers, dubbele koplampen en mistlampen in de voorbumper af-fabriek geleverd. Voor wie dat nog niet genoeg is, is er de Edition-1. Deze versie heeft de genoemde BBS-wielen, elek trisch in hoogte verstelbare Reca- ro-stoelen, lederen bekleding op de versnellingspook en het stuur, exclusieve metaallokken, getint Ten opzichte van de 'gewone' Golf GTI is de G60 achter met 10 mm en voor zelfs met 20 mm verlaagd. De auto stuurt dankzij de stuurbe krachtiging ook bij lage snelhe den soepel, wat goed te merken is tijdens het rijderi in de bergen. I ga vanaf het bouwjaar 1981 in aanmerking. Het ombouwen duurt zo'n 2 weken en kost f.12.500,=. Porsche van der Veer is verder importeur van Folger, een West- duitse fabrikant van styling onder delen voor Porsche. Bekendheid kreeg het Eindhovense bedrijf met de F 2000 coupé, een set die van een Porsche 911 of 930 een auto maakt die geïnspireerd is op de spectaculaire 959. Bovendien zijn er van Folger ook ombouw-pak- ketten voor de 924 en 944. Informatie: telefoon 040-114682. St. Tropez - Volkswagen introduceerde in 1976 met de Golf GTI een nieuwe, sportieve klasse op basis van een bestaand model. Natuurlijk werd het succes van VW met dit model snel geimmiteerd door vele andere auto fabrikanten in de vorm van GLI's, GSI's en GT-ti's. In 1984 kwam het huidige model Golf, eveneens in een GTI-versie. Deze werd later gevolgd door een GTI met zestien- kleppen motor, de 16V. Nu, in 1990, wordt een nieuw topmodel voorgesteld, de Golf GTI G60. Deze auto beschikt over de reeds uit de Volkswagen Corrado en Passat bekende 1.8 liter injectiemotor met G-lader. De G-lader is een vinding die al leen door Volkswagen wordt gele verd. De Polo kreeg de primeur, terwijl het apparaat in de Corra do voor het eerst heftig gepromoot werd. De werking is gedeeltelijk vergelijkbaar met een turbo. Ook bij de G-lader gaat het om een compressor, echter zonder een draaiende rotor. Van binnen lijkt het een soort van slakkehuis. De lucht draait hier doorheen en wordt versneld. Het hiervoor toegepaste sys teem is volledig door Honda zelf ontwikkeld en vooralsnog uniek in de wereld. Honda produceert hiermee als eerste fabrikant een mogelijkheid het rendement en de presta ties van een motor te verbete ren, zonder toepassing van een turbo, maar met een min stens vergelijkbaar effect. achtautopro- verd met een normale of man- s op de Rai niet schappencabine. Verder is in de dan 17 voertuigen, waar- 400-serie nieuw de VA 431, een vier nieuwe middenklas- chassis/ cabine variant met en- 3. Daarnaast is er een nieuwe kellucht op de achteras en een den, een GVW van 3100 kg. Deze versie is >rdt gele- te leveren met een natuurlijk aan- Automobielbedrijf Porsche van der Veer uit Eindhoven bouwt de Porsche 911 Targa om tot een 911 cabriolet. Hierbij wordt gebruik gemaakt van originele Porsche onderdelen, zodat een kwalitatief hoogstaand produkt wordt ge- creeerd, dat identiek is aan de 'echte' 911 cabriolet. De bodem- constructie is geheel volgens de richtlijnen van Porsche uitge voerd. Bovendien is de cabriokap volledig gelijk aan die van het oorspronkelijke model. Voor de ombouw komen Porsches 911 Tar- haakse bocht maken, zonder dat de auto uitbreekt. Wel voel je dat de Golf geneigd is een achter- wieltje op te lichten, maar echt vrij van de grond komt hij niet. De auto is sportief, doch niet te hard geveerd, zodat een comfortabele rit gegarandeerd is. Dankzij de G-lader is de auto ook bij lage toerentallen reeds tot grote presta ties in staat. Het maximale koppel van 225 Nm wordt bij 3600 tr/min bereikt. De auto reageert zeer snel op het intrappen van het gaspe daal, een voordeel dat zeker bij inhalen op een tweebaansweg zijn nut bewijst. Haarspeldbochten worden moei teloos genomen. Wordt met hoge re snelheden gereden, dan blijft de besturing exact. De wegligging van de Golf G60 is zoals je mag verwachten uitstekend. Je kunt met behoorlijke snelheid een Oostenrijk De 2300 en 2700 worden aange dreven door de 8,25 liter diesel, die technisch stevig onder handen is genomen. Volgens het befaam de ATi-concept is onder meer de ademhaling van de motor verbe terd, is een turbo toegepast met een grotere opbrengst bij lagere toerentallen, werd de kleptiming aangepast en kreeg de 8,25 liter krachtbom 5-gats verstuivers. Hiermee doet ATi zijn intrede in de middenklasse. Het koppel nam zodoende met zo'n 6% toe. Natuurlijk heeft bij Daf ook het mi lieu de volle aandacht. Verlaging van de brandstofconsumptie en vermindering van het geluidsni veau zijn hier de hoofditems. De Dafs FT 95.350, 95.310 en 95.380 zijn met een zogenaamd 79 dB(A)- pakket te verkrijgen, zodat ook 's nachts door Oostenrijk gereden mag worden. sssie aangebracht, bestaande uit de e Fiat- Italiaanse vlag en de mascotte van het WK Voetbal. Het meubi lair heeft een speciale blauwe be kleding en draagt ook het Italia '90 logo. Bovendien wordt deze Panda voorzien van een Philips - stereo radio/cassetterecorder. Al- seerd op le genoemde extra's vertegen- ge- woordigen een waarde van witte f.1.400,=. De Panda Italia '90 wordt echter aangeboden voor Voor de derde keer in succes staat de maand maart bij de dealers in het teken van het Festi val dei Campioni, een feestelijke voorjaarsshow. Nieuw is de Fiat Panda Italia '90, een auto die de betrokkenheid van Fiat bij het Wereldkampioenschap voetbal aangeeft. De auto is gebast de 1000 L i.e. en is geheel wit g- spoten. Natuurlijk is op deze wh™ ondergrond de Italia '90 striping Op het Autosalon in Genève presenteert Honda een uit breiding van de Honda Civic- serie met een tweetal versies voorzien van VTEC. Deze aanduiding refereert aan een geavanceerde constructie, waarbij de motor beschikt over twee verschillende nok- kenasprofielen, die naast el kaar, afhankelijk van de rij- omstandigheden, worden ge kozen. De Honda VTEC-motor biedt dank zij te klepopenin< plichthoogte 1 tallen souples sche rust zoals in een normale gebruiksauto wenselijk is, maar bij hogere toerentallen wordt overgeschakeld op lan gere klepopeningstijden en een grotere kleplichthoogte en levert deze motor uitzon derlijk hoge prestaties. Syncro De nieuwe Golf GTI G60 is er van af f.51.100, De meerprijs voor ABS bederaagt f.3.528,=, terwijl een combinatie van ABS en EDS samen geleverd wordt voor f.4.680,=. De Golf GTI kost op dit moment f.40.040,=, terwijl voor de 16- klepper f.45.620, op tafel moet komen. In Duitsland is het verschil in prijs tussen de 16-klep- per en de G60 zeer gering, waar door een kanibaliserend effect verwacht wordt. Voor 1990 ver wacht de fabriek 50.000 exempla ren van de gewone GTI te verko pen, 17.000 van de 16V en 30.000 van de nieuwe G60. De eerste auto zal in ons land eind mei wor den afgeleverd. De vierwiel aan gedreven Syncro- uitvoering zal in juli op de markt verschijnen. De prijs hiervan is nog niet bekend, maar er moet toch op minimaal op f. 12.500,= meer gerekend worden, zodat de totaalprijs inclusief ABS en EDS op bijna f.70.000,= komt. zuigende diesel van 72 pk of met de 97 pk sterke turbodiesel. De middenklasse vrachtwagei worden vaak ingezet voor de z re en intensieve nationale distri butie en het beperkt internationale vervoer. In dit segment worden De Civic VTEC motor heeft een cilinderinhoud van 1,6 li ter en levert een maximaal vermogen van 110 kW/150 PK. Deze motor, die uiteraard net als alle huidige Civic-mo- toren beschikt over vier klep pen per cilinder, wordt later dit jaar leverbaar in de Civic 3-drs. en de CRX. ing over maar liefst 160 ser dan de GTI 16V. Dit cimale vermogen komt vrij bij 1 toeren per minuut. Door flink in de versnellingen door te trek ken, komt de auto dan ook tot for se prestaties, zoals een accelera tie van 0 tot 100 in 8,3 seconden en een tussensprint van 80 tot 120 km/u in 11 seconden. De top van de auto ligt volgens fabrieksopga- ve op 216 km/u. Tijdens het testrij- den echter hebben we de naald van de snelheidsmeter tot 240 km/ u zien gaan, wat een afwijking van 11 procent zou betekenen. Standaard is de GTI G60 uitgerust met stuurbekrachting en lichtme talen velgen. Kopers krijgen 6J x 15 velgen met 185/55 R 15 V ban den of 6,5J x 15 BBS-velgen met maat 195-rubbers als er voor de Edition-1 uitgave wordt gekozen. Deze forse maat velgen is noodza- Voor wie dat kelijk om rondom de grote rem- schijven van de Corrado te kun nen monteren. ABS is in Neder land helaas niet standaard, maar kan uiteraard wel geleverd wor den. Dat geldt ook voor EDS, wat staat voor Elektronische Differen tial Sperre. Deze voorziening zorgt ervoor dat de wielen minder snel doorslippen op een gladde onder grond. Nieuw zijn ook de mistlam pen in de voorspoiler, die even eens tot de standaarduitrusting behoren. f.13.650,=, wat een voordeel bete kent van f.1.500, Andere belangrijke nieuwe auto's op het Festival dei Campioni zijn de Panda Young (vanaf f.12.990,=) en de Tipo Team (van af f.24.200,=). Iedereen die een proefrit maakt krijgt bovendien een speciaal samengestelde CD cadeau. Daarnaast kunnen in een grote prijsvraag tientallen prijzen worden gewonnen. Si

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 33