SUZUKI MITSUBISHI OPEL DODGE MINI RAM VAN REGISTRATIE VOORDEEL I] I Snelbesteller Ruime keuze bij KENTEKEN-KLARE AUTO'S NU 1500, VOORDELIGER i AUTO KENNISÏÏTKSJ™? LS IS zet succes voort denkt vooruit Breed programma S<-: 90-pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 8 februari 1990 - pagina 9 0,- shop Ervaring Levendig (Deze aktie is van toepassing op alle in voorraad zijnde Pony XP modellen.) van ri. 1986 1987 1987 1987 1986 1985 1985 1984 1984 1984 1984 1983 uiteen zetten en met een Softtop of een zogenaamde Metaltop vanaf f.28.995,= inclusief BTW. sluitend geleverd met een krachti ge 1000 cc motor van 45 pk, terwijl bovendien het comfortniveau werd verhoogd. De basisuitgave kost f.12.795,= exclusief BTW, ter wijl er ook een versie met ver hoogd dak voor f.13.795, Van wege de inwendige hoogte wordt deze laatste standaard met zijrui ten geleverd. Rai een doorsnede uit het bedrijfs wagenprogramma opgesteld. Allereerst kent VW grijs-kenteken- folkswagen op de uitgaves van personenauto's zoals dge is te lige onder- taat op uw showroom 1991. Het Japanse merk Mitsubishi biedt een uitgebreide ran ge bestelwagens en vrachtwagens. Natuurlijk zijn hier van de grijskenteken versies van de overeenkomstige personenauto's het meest bekend. Zo zijn er geblindeer de versies van de Colt, Lancer Wagon, Space Wagon en natuurlijk de Mitsubishi Pajero terreinauto. De fraai gelijnde Colt is er vanaf f.15.595,= exclusief BTW. Chrysler is één van de oudere Amerikaanse autoprodu centen. Toch heeft het merk een periode van afwezig heid op de Europese markt gehad. In Amerika zelf be stond het programma de laatste jaren voornamelijk uit Europees ogende auto's met compacte afmetingen en bijbehorende 4 cylinder motoren. Dit in tegenstelling tot de gebruikelijk slagschepen met slurpende V6 of V8 machines. Onder Chrysler valt ook het merk Dodge. In ons land worden onder de naam Dodge alleen bestel wagens geleverd, zoals de Mini Ram Van. Wie goed naar de Mini Ram Van kijkt ondekt al gauw dezelfde carrosserie als van de Chrysler Voyager. De auto heeft aan de achterzijde een grote omhoog schar nierende klep, terwijl aan de rechterzijde een forse schuifdeur is aangebracht. De auto is zodoende zeer toegankelijk. den zo weinig toeren dat hij een lang leven beschoren moet zijn. Voor wat voor soort bedrijven is de Mini Ram Van nu een geschik te partner. Er moet hier vooral ge dacht worden aan de kleinere fir ma's die met hun bestelauto heel veel kilometers maken. Immers de de Polo, Golf en Passat Variant. Daarnaast zijn er de Caddy en Taro pick-ups en natuurlijk de Transporter en LT. Volkswagen spreekt over globaar vier toepassingsgebieden: distri butie, bouw, overheid en particu lieren. Per gebruikersgroep is een aantal auto's met diverse extra's op de stand aanwezig. Met auto's gericht op distributie van allerhande produkten, lopend van expresse-pakkc voor koeriersdiensten tot meubeltransporten, oplossingen voor vervoer in de bouw van men sen en gereedschappen, diverse oplossingen ten behoeve van de overheid en mogelijkheden voor particulieren om optimaal gebruik te maken van een auto op grijs kenteken, heeft.Vo11- Mini Ram Van van Dode voorzien van een handi. bouw LPG-tank. De prijzen zijn waarschijnlijk ook verrassend. De Dodge Mini Ram Van 2.5i kost f.27.475,=, terwijl voor de 3.3i f.34.975,= wordt ge vraagd (prijzen exclusief BTW). De Opel Omega is een traditione le bestelwagen bij uitstek. Hij biedt veel laadruimte gecombi neerd met personenauto comfort. De auto is leverbaar als gesloten bestelwagen, waarbij eventueel een rechterzijruit open blijft. Er is een vijftal benzine en dieselmoto ren leverbaar. Op basis van de Omega 3000 Caravan ontwikkel de Gebr. Visser uit Leeuwarden een moderne ziekenwagen die ook op de GM-stand wordt ge toond. De Dodge Mini Ram Van is er in twee verschillende uitvoeringen. Allereerst is er de 2.5 i met een 4 cylinder injectiemotor van 71 kW (97 pk) en een koppel van 179 Nm bij 2800 tr/min. Aan de motor is een handgeschakelde vijfbak ge koppeld met vlperschakeling. Hiermee wordt een topsnelheid van 153 km/u behaald. De auto heeft exact dezelfde carrosserie als de Voyager en is zodoende 4,45 meter lang en heeft met een wielbasis van 2,85 meter een laadvolume van 3,7 kubieke me ter. De lengte van de laadvloer bedraagt 1,86 meter. De auto heeft Op diverse personenauto's heeft Opel ook een grijs kenteken ver sie. De Corsa is leverbaar met verschillende motoren, zowel ben zine als diesel. Voor 1990 werd het interieur van de laadruimte aan gepast. Op basis van de Kadett zijn er drie varianten: de normale geslo ten bestelwagen, de Combo met verhoogd dak en de Combo met extra hoog dak. Hét verhoogde dak van de Combo is voor een be tere stroomlijn nieuw ontworpen. ten, afgelegde afstand, snelheid, zowel automatisch als handmatig verzameld en opgeslagen wor den. Of onderdelen van de Guppy in de toekomst werkelijkheid zullen worden zien we pas op de Bedrijf- autoRai van 1992,1994 of nog la ter. Volkswagen toont op de Bedrijfs- auto Rai haar veelzijdigheid op het gebied van bedrijfsvervoer. Het modellen scala loopt van de kleine Polo Van, via de nieuwe Taro en de bekende Transporter naar de grote en sterke LT 55. Naast de bekende typen en uit voeringen zijn er op de stand van VW ook een aantal nieuwe uitvoe ringen te zien. Volkswagen toont hiermee een reeks toepassingen waarvoor de produkten zeer ge schikt zijn. Ook een voordeel is de enorm rus tige loop van de motor, waardoor het comfort op een hoog niveau staat. De 3.3i wordt alleen gele verd in combinatie met de ver lengde carrosserie. De wielbasis bedraagt 3,02 meter terwijl de to tale lengte tot 4,84 meter is toege nomen. Het laadvolume is zodoen de ook groter, 4,5 kubieke meter, terwijl de laadvloer 2,23 meter lang is. Het laadvermogen is vast gesteld op 760 kg. Het rijden met de Mini Ram Van V6 is een verrassende ervaring. De auto heeft uitstekende stoelen, die rechtstreeks uit de Voyager komen. Ook het dashboard is vol ledig bekend. De motor is uiterst levendig bij snel doortrekken, maar draait bij constante snelhe- bediende zijruiten en elektrisch te verstellen buitenspiegels. Net als de Samurai is de Vitara er met een ledig gewicht van 1330 kg en mag 820 kg laden. Voor wie dit allemaal nog niet ge noeg is, is er bij Dodge ook de Mi ni Ram Van 3.3i met een 3301 cc metende V6-motor van 112 kW (153 pk). Het gaat hierbij om een bestaand Chrysler blok wat de aanvankelijk gemonteerde 3 liter V6 van Mitsubishi heeft vervan gen. Het maximale koppel van 248 Nm wordt al bij 3600 tr/min be reikt. Aan deze typisch Ameri- kaanse motor is een moderne elektronisch geregelde viertraps automaat gekoppeld. De auto is hierdoor meer dan levendig te noemen. Met een leeggewicht van 1450 kg weet hij makkelijk een top van boven de 180 km/u te berei ken. Opmerkelijk is de kracht die de motor toont bij accelereren. Hij lijkt zelfs nog sneller te zijn dan de Voyager. De L300 bestelbus is ook al enige jaren op onze markt. Deze auto is in veel verschillende uitvoeringen leverbaar met een korte en lange wielbasis, met vierwielaandrijving of als chassis/cabine voor iedere gewenste opbouw. Klanten die een personenbus op basis van de L300 willen, worden ook door de importeur HNG bediend. Echter het ombouwen geschied op dit moment in Nederland. In de loop van het jaar zal echter een recht streeks door de fabriek geleverd exemplaar in het leveringspro gramma worden opgenomen. Een primeur op de Rai is de L200, een pick-up met dubbele cabine en vierwielaandrijving. De auto wordt in Amsterdam getoond in de "general export" versie met rechts stuur. Eind dit jaar zal de nieuweling ook werkelijk bij ons te koop zijn. Guppy Als blikvanger dient de Guppy, een toekomstvisie van Mitsubishi. Het is een multifunctionele bestel wagen met een Intelligent Net work System. Onderdeel hiervan is het zogenaamde En-route Infor matie Systeem, dat de bestuurder kan informeren over de kortste route, verkeersknooppunten en wegwerkzaamheden. De thuisba sis kan met dit systeem de positie van de goederen bepalen, in- Suzuki is in Europa vooral bekend geworden door zijn kleine terrein- auto's. Handige krachtpatsers die niet alleen in het bedrijfsleven aanslaan, maar ook bijzonder po pulair zijn bij particulieren. De Su zuki Samurai is er met een geblin deerde softtop en een stalen car rosserie met gesloten zijpanelen. Voorin ligt de uitermate betrouw bare 1.3 liter viereylinder kracht bron. De prijzen van de Samurai Van starten bij f. 19.995, inclusief BTW. Een stapje hoger in het program ma staat de Vitara, die ook als Van kan worden geleverd. De auto heeft een 1590 cc motor die via een vijfversnellingsbak of al leen de achterwielen of alle vier de wielen aandrijft. Natuurlijk is er bij de vierwielaandrijving nog te kiezen uit een hoge of lage gea ring. De Vitara is ook op grijs ken teken te voorzien van het comfort pakket met stuurbekrachtiting, centrale vergrendeling, elektrisch structies voor gewijzigde bestem ming geven en het aankomsttijd- stip vaststellen. Verder heeft de Guppy een porta ble computer die de handge schreven administratie vervangt, en een 'black-box' waarin tijdens het gebruik gegevens zoals werk tijd registratie, operationele kos- Een handige bestelauto, vooral in de stad, is de Suzuki Super Carry. Met zijn uiterst compacte buitenaf metingen heeft hij toch uitermate grote binnenmaten. Sinds eind vo rig jaar wordt de Super Carry uit-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 25