CHICAGO (t NG PAR KUNSTREIZEN Ballet van Vlaanderen: pjej Te zien in Zaal 16 tam Kees de Jongen kl lichting Pinter in ’t Heks rïTiv Tussen omgrenzingen Roberto en de Tovernaald F Act: Adam en Eva Gitaarduo in Witte Huis Wereld van woorden afgelast ZOUAVENLAAN 77 centrum voor kunst en vormgeving h- Toneelgroep Perspectief «Wooltown Jazz Band» in «Den Hemel» SMET Koffieconcert Toneelgroep Zwart Siberië met «De Schmurz» van Boris Vian 62.50 DEN SCHOUT Workshoppresentatie t DENSCHOUT Luk Wijns donderdag 25 januari, 20.00 uur Hackadja! Jan Wirken jari 1990-pagina 8f Donderdag 25 januari 1990 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER naald. Musical Chicago. stichting j Mevr. Sörman tijdstip weer een supe i Noorderligt een ekor zondag 4 februari, 15.00 uur. ie van tijdsgebonden kun- Aanmeldingen schriftelijk aan: ART VAN BRABANT, Jan Backstraat 14, 5021 CR TILBURG. Deze oproep is mogelijk gemaakt door 'Sociëteit Philharmonie, 150 jaar’. erkasten Menuprijs Bluesformatie Flavium t gevraag- Wie hem y burg I in iomen ?ren Carry,. DEO De voorstelling ”Een wereld van woor den” door het Sandberg Theater op dinsdag in 795,- J 575,- ongemonteerd dellen CULINAIR KEUZEMENUFESTIJN OPROEP AAN KUNSTENAARS IN TILBURG uit: voor. 595,- <99,- 435344 koopavond VIDEO’S •95,- ic, Fisher Zouavenlaan 77, Tilburg, 013-684333 en rgaren t aan velen waarscl «.vdd als ”Troi het nummer Nog steec schoohneest ste pla rend e_. De t< zien: de rekenen me r VHS recorder m de sfeer waarin :n het dubbele or het voet- oracht door s en een or- Toneelgroep Perspectief: Onder het mel kwoud. Maandag 29 januari, Studiozaal, 20.30 uur. m, gordijnen elier tiaan Nortier en t tien acteursen actrices one four, Bart Verreth. Mechels Miniatuur Teater. Teater: Kees de Jon- 25 januari, Schouwburg- -Br Act maakt van dit stuk een aardse komedie met politieke scherpte en filosofische diepgang. Daar staat zeker ook de regie van voormalig Ber- lijner Thomas de Neve garant voor. gast in Theater Dongense «Foui EXPOSITIE van 29 april t/m 26 mei Selectie van 10 20 kunstenaars door uitgenodigde gastcurator mevr. Drs. K. van den Heuvel. Loca tie: museumcomj Schriftelijke bruari, o.v.v Documenta. Informatie: tel. 427093. bod, die op basis van het stuk «Bergtaal» een persoonlijke interpretatie zullen laten zien. De deelnemers zijn Emmy Langen- Bart Meuleman, Bram Wiersma, Jan -jngedijk, Lilian Bruinsma en Edi van Gelder. De spelers zijn gerecruteerd uit leer lingen van de Theateropleiding Eindhoven. Pinter III zaterdag 27 januari, 20.00 uur Het Zuidelijk Theater en Het hebben een tiental choreografen F Act: Adam en Eva. Dinsdag 30 januari, studiozaal, 20.30 uur. ’’Adam en Eva” is een modem schep pingsverhaal waarin het communistisch p~ radijs bekritiseerd wordt. ’De zin van schepping’, volgens de schrijver van Peter Hacks, ’ligt in de ontwikkeling van de men selijke vrijheid’. In 1989 trekken honderd duizenden Oostduitsers in een feestr naar het westen. Na meer dan veertig j vergapen ze rich aan het westerse consump- ttekenin- >ns geluk? voor een Haag. Kyoko I Zwitserlanc kreeg les van or én Menahem F veelvuldig LEN Santa met 1 none en A~ dering: Rot van alle kle< Totdat ie. tovernaald. Die i de grauwe gend lijker, te r Ongetwijfeld wordt Roberto en de Tover naald een visueel spektakel bij De Voorzie ning. Als bovendien blijkt dat spelers als Felix Troch, Joop Wittermans en Peter Gorissen in dit stuk meedoen, lijkt succes verzekerd. Schrijver Jan Veldman ontleende rijn ver haal aan originele Italiaanse volksverhalen van Italo Calvino. steeds is het boek van deze geboreri Schmidt),"’’Den --- vj.iuvester zeer populair, niet in de laat- Kerkhoven) en ’’Agnes van laats omdat het taalgebruik zo schitte- Pielmeier). De regie is in hand eenvoudig gehouden is. x’~--- toeschouwer krijgt twee werelden te de eerste wereld waarin Kees moet af- let de onzekerheid en de wisselval- ART VAN BRABANT- MAGAZINE verschijnt begin mei Een full-colour, huis-aan-huis ver breid blad. Een mogelijkheid voor 40 kunstenaars om met een af- één werk, met tekst, in >udens te worden ge- Kunstenaarsbijdrage .00,-. Schriftelijke aanmelding tot 13 februari, o.v.v. ’magazine’. Infor matie: dhr. R. Gruson, tel. 353564. In het jazzpodium Paradox, Willem II straat 24 in Tilburg is de komende dagen weer van alles te doen. Vanavond, donderdag 25 januari om 22.00 u., is er workshoppresentatie o.l.v. Jan Wirken. Op dinsdag 30 januari is er om 22.00 u. in Paradox een sessie o.l.v. Eric van der Westen en op donderdag 1 februari om 22.00 u. is het de beurt aan het Eric van der Westen oktet Mechels Miniatuur gen. Donderdag zaai, 20.15 uur. Kees Bakels, zo heet de meer dan levens echte en goudeerlijke Amsterdamse jongei die Theo Thijssen zo simpel maar meester lijk wist neer te zetten in rijn meest gelezen boek ’’Kees de Jongen”. Het stuk uit 1923 behandelt het puberleven van deze jongen: grote en kleine verdrietjes, de eerste ver liefdheid, de klasgenoten, leuke en min'1 leuke familie-genoten en de dromen... Theater ’t Heks organiseert in samenwerking met Theater Bis in Den Bosch, de Effenaar en Het Zuidelijk Theater in Eindhoven, een pocketfestival waarin theater- en dansfrag- menten getoond worden geïnspireerd op het oeuvre van Pinter. Daartoe zijn 10 regisseur en 10 choreografen uit Brabant aangezocht om telkens in kort bestek hun interpretatie van Pinterteksten te tonen. Het geheel moet een drietal avonden (twee theater en een dan-.) opleveren waarin ruimte is voor het experiment. ATELIERROUTE op 11,12 en 13 mei Deelname staat open voor alle’pro- - fessionele kunstenaars. Schriftelij- uw.. Heuvel. Loca- ke aanmelding tot 27 februari, o.v.v. iplex Spoorlaan. atelierroute’. Practische voorwaar- aanmelding tot 13 fe- den voor deelname en informatie: v.v. ’expositie'. mevr. B. Westland, tel. 422042. itatie: maximaal 15 dia’s. a: mevr. M. van de Wiel, KUNSTREIS JAPAN I t/m 25 april 1990 o.l.v. de kunstenaars Jan van den Berg Koji Ogura reissom 8.990,- Voor geïnteresseerden is er een gratis lezingcyckus «De filosofie en cultuur van Japan» op de zondtgen-28 jan. en II febr. Aanvang 14.00 uur KUNSTREIS TURKIJE 22 juli t/m 10 augustus Kunsthistorische begeleiding: Dhr. en Mevr. Sörman Teken/schilderlessen: Dhr. Hoolmeijer Reissom: 2.350,- Info-bijeenkomst: zondag 4 februari 15.00 uur. Toegang gratis. KUNSTREIS NEW YORK 18 mei t/m 28 mei o.l.v. industrieel ontwerper Dick van der Meyden Reissom: 2.850,- Info-bijeenkomst: Toegang gratis. Bel voor uitgebreide info: In mei 1990 organiseert de Vereniging van Midden-Brabantse Kunstenaars MBK in Tilburg het project ART VAN BRABANT. Voor de verschillende activiteiten nodigen wij kunstenaars uit om zich aan te melden voor deelname aan: TIJDSBEWEGINGEN op 12 mei Presentatie van tijdsgebonden kun- spr sten. ±4. Gevraagd: dansers, performers, beelding van musici en audiovisuele kunste- 88.000 huishou- naars. Schriftelijke aanmelding tot presenteerd. Ki 13 februari, o.v.v. 'tijdsbewegin- 100,-. Schriftel --*■-dhr. H. van Mierlo, to earth, low down blues met het fraaie stemgeluid van zanger Jos Veldhuizen, hart- srscheurende mondharmonica’s en klagen- □e bottleneck-gitaar. De band houdt de naarn als een van Neder lands beste live-acts hoog met in haar gele deren Hans Lafaille op slagwerk (Sweet d’buster, Cuby etc.) en Eric Baghus op bas. Recent de elpee ’20 Years Bluespower», ge voelig, warm, triest en blij, blues blijft net als Flavium. Foul Play is een negen man/vrouw vrien denclub uit Dongen. Met gebruik van bla zers en zangeressen geeft de band een eigen interpretatie van blues, soul en rythm blues. Een groot gezelschap dat enthousiast X, eigen werk en covers (Clapton, BB King, Blues Brothers) wegzet. Het Tilburgs gitaarduo Ben Boogaard en Maarten Wieggers speelt komende zondag om 15.30 uur in café Het Witte Huis, Heuvelring 102 in Tilburg. De toegang is gratis. Ballet van Vlaanderen: Chicago. Woens dag 31 januari en donderdagl februari, Schouwburgzaal, 20.15 uur. ’’Chicago” vertelt het waar gebeurde ver haal van een dubbele moord - zó ongewoon, zó complex en zó onwaarschijnlijk dat het alleen in Amerika gebeurd kan rijn, en dan nog alleen in Chicago. Het Ballet van Vlaanderen brengt deze musical met Marjo lein Keuning en Annette Nijder in de hoofdrollen. 1924. Een tijd van gangsters, bedreigin gen, corruptie, moordenaars, pooiers en hoeren. Een tijd waarin mén het niet zo nauw nam met het leven en een tijd van on geremde passies. In haarhuis, in een voor stad van Chicago schoot de mooie twintig jarige mevrouw Annan haar minnaar in de rug. terwijl hij lag te sterven draaide ze op de fonograaf ”Hula Lou”, een destijds po pulaire foxtrot, en ging stevig door met drinken. Daarna belde ze haar man op en vertelde hem dat ze haar minnaar had ge dood om zich te verdedigen. Toen de politie arriveerde was ze stomdronken en deed ze snel alle bekentenissen. Het bovenstaande tekent dr - het Ballet van Vlaanderen uuvwiv moordverhaal in een musical voor licht brengt. De show wordt gebr een cast van zesentwintig spelers i kest van negen musici. -ijn niet nader aangeduide wezens die symbool staan voor alles wat wij —vaar associëren; milieurampen, ver- hten, rood, zwart, spinnen, para noia, mannen, vrouwen en andere conflict haarden en hersenspinsels die ongewenste emoties oproepen. Plaatsen kunnen onder kantooruren wor den gereserveerd bij het Toneelcentrum BCA, tel. 013/363936. ligheden van het bestaan en aan de andere kant de droomwereld vol avontuur en zelf vertrouwen, durf en branie als in een span nend jongensboek. -ns- £)at g^ft het stuk een speciale spanning 1Sen en zo wordt bovendien het meeste recht ge ster- tjaan aan het origineel van Theo Thijssen. Het Mechels Miniatuur Teater is een van de grootste Vlaamse theatergezelschappen, en speelt zo’n vierhonderd voorstellingen ver’ per seizoen. Het gezelschap heeft de laatste inder jaren veel populaire stukken gespeeld zoals ”De moeder van David S.” (Yvonne Keuls), ”Er valt een traan op de tompoes” (Annie Schmidt), ”Den dronkaard” (Frans van - - n God” (John .o.iden van Chris- wordt gespeeld door der- ctrices onder wie Geert De- Dauwe, Jaak van Assche en Ann De bekende Apeldoomse bluesformatie «Flavium» is morgenavond te Noorderligt, Veldhovenring 79 in Tilburg. In het voorprogramma zal het Play» optreden. Het programma begint morgen om 22.00 uur. Zaterdagavond start op hetzelfde tijdstip weer een superswing. Voor woensdag 31 januari a.s. staat op het programma van Noorderligt een ekonomenfeest met een optreden van «Blow Out». Aanvang eveneens 22.00 uur. Zoals elke laatste z taand ook nu weer c__ vit Hemel», gelegen 1d, Tilburgseweg nr. 20 nuddags speelt daar als keuze-menu (5 gangen). Keuze uit 10 verfijnde gerechten Voor informatie en/of reservering Restaurant Oranjestraat 4 (tussen Paleisring en Emmastraat) Tilburg - Tel. 013-434512/674394 (Donderdag rustdag) muzikanten zelf incluis. De concerten die verzorgd worden door de workshopgroepen van Jan Wirken rijn dan ook altijd een aparte belevenis. Het ka rakter van geïmproviseerde muziek blijft herkenbaar omdat de muzikanten gedwon gen worden door Jan om na te denken over hun solo’s die ze moeten verzorgen en over het wezenlijke van het spelen in een groep. Drs. P. geldt dat met name het refrein -heen en weer- in de herinnering van de meeste mensen zal zijn gebleven. Zondagmiddag om 15.00 uur pre- senteert de kindertheatergroep ”Stof- fer en blik” de voorstelling ”Sst..”, een e' voorstelling voor kinderen van 4-9 r’.en jaar. De centrale thema’s bij deze mer voorstelling zijn stilte en luisteren. Flavium 1970, toen de blues haar hoogtepunt bereik- ver te werd de formatie Flavium opgericht door de 1 gitarist Anne-Geert Bonder. Een band in de stijl van de City Blues. Flavium is vanuit haar oorsprong een band waarin twee gita risten de stijl bepalen, Anne-Geert met rijn door «zwarte jongens» beïnvloede stijl en Rob Goedkoop met licks welke mede be paald rijn door de meer Engels georiënteer de gitaargrootheden. Blues van de landelijke Mississippi Delta tot en met de zwarte nachtblues van Chica go, van de shouters van New Orleans tot en met de gitaarwellusten van dé Southern roc kers. Flavium gaat ver terug naar de bron down .jwii.d Binnenkort verschijnt bij de Stichting het is te Daja een bijzonder boek. De titel van het tje zegt in boek luidt ’’Tussen omgrenzingen” en is ge- schreven door de heer Kees van Roosmalen. Kees van Roosmalen is zeer ernstig licha melijk gehandicapt. Hij wordt de ene week verzorgd door rijn moeder in Oosterhout en de andere week door rijn zus in Tilburg. En kele jaren geleden verscheen ook al een --- Roosmalen, toen bij uit geverij Soma in Baarle Nassau. De titel van wau dat boek is ’’Stil getekend”. De Stichting van Kneu weg’ Daja is een organisatie van vrijwilligers die doen’ en Kneu een bruê proberen te slaan tussen gehandi capte en gezonde mensen, tussen woonwa- het genbewomers en huisbewoners en tussen het gedetineerden en mensen die niet in de ge vangenis ritten. Inl. tel. 04194-1876. Restaurant Luk Wijns: Alleen. Zaterdag 27 januari, Het Zuidelijk Theater en Theaterwerkplaats berg, Studiozaal, 20.30 uur. Bis hebben 5 regisseurs uitgenodigd om een Langt door henzelf gekozen tekst van Pinter te be- Meesterverteller, virtuoos acteur, onweer- werken. De resultaten worden deze avond staanbare komiek, meeslepend dichter en na elkaar vertoond «Een soort Alaska» top-entertainer: aan het scala van bijna on- (regie Charlotte Riem Vis, met Lisette Mer- geloofwaardige kwalificaties komt bijna tens, Simone van Ettekoven en Peer Manci- geen einde. Maar Luk Wijns, afkomstig van ni), «De Minnaar» (regie Walter Goverde, het Raamteater, maakt ze waar. Al enige met Peter Smits en Mirjam Stemheim), f1®*Zuidelijk 1 heater en Het Dansh' tijd is hij zeer regelmatig te zien in kleinere «Nacht» (regie Jos van Kén, met Ellen de hebbeun “n t*ental choreografen verzoc. theaters, vanuit Vlaanderen begonnen om Thouars en Jaap Hoogstra), «Victoria Sta- een choreografie van ongeveer 5 minuten te Nederland in de traditie van Jan Decleir te tion» (regie Jaap van Donselaar, met Her- mak,enb °P bas's va"’ Dof geaspireerd door, veroveren en tenslotte te betoveren. man Brand en Tetje van der Donk) en «Fa- ®?J. van H.arold Plnter' z° ontstonden Het typische onontgonnen Vlaamse plat- mily voices» (regie René Jagers, met Mieke *Dlalc»g v(»r personen» (Ricardo An- teland en haar bewoners komen ter sprake Klomp, Rien Stegman, en Hein Verhees). nemaet), «Family Voices» (Hans Tuer- in een explosie van humor en een landschap lmgs), «De Minnaar» (Jack Timmermans), van weemoed bij de familie De Meulder. krans! 6 Op de tweede avond komen 5 regisseurs aan leren» (Elsa v.d. Heijden). De Nieuwe Snaar: Hackadja! Zondag 28 januari. Schouwburgzaal, 20.15 uur. ’Hackadja! is de wijze waarop een neger ’’peanutbutter” uitspreekt. Hij spreekt het echter niet zomaar uit, dat zeker niet. Hij spreekt het uit omdat hij naar peanutbutter verlangt, doch de koelkast is leeg’. Knorg gaat alleen op zoek naar De Belgische kolderieke geest van mu- ’’ding” en ontdekt het geheim van riektheatergroep De Nieuwe Snaar is nau- vreemde mannetje maar weet zich geen raad welijks in woorden te vangen. De groep be- als hij opeens voor haar staat. In rijn hand speelt bovendien een bekant onmogelijke heeft hij de bril van Kneu, zou die bril te combinatie van instrumenten: electrische maken hebben met het geheim en zou ze hobo, viool en accordeon, waarbij om beur- Kneu nog ooit terugrien? ten skiffle, rock en roll en de muziek van de Sanders Ko waren vorig jaar te rien poesta over elkaar heen buitelen. met ”Ben je helemaal bekofferd” en dit keer De derde koldershow van De Nieuwe spelen ze De Brillenman, een kinderpro- Snaar is duidelijk gebaseerd op de absurdis- gramma voor iedereen vanaf vijf jaar. tische traditie van Belgen als Urbanus, Herr - Seele, Lanoye en Brusselmans. De Tilburgse toneelgroep Perspektief brengt na eerdere voorstellingen als ”de Getemde feeks” (1988) nu het stuk ’’Onder het Melkwoud” van Dylan Thomas op de planken. Hugo Claus schreef enkele jaren geleden een waarlijk prachtige vertaling van dit originele en bij kenners hoog aange schreven werk. Het bijzondere van het stuk is vooral gelegen in het gewone, maar dan wel geprotretteerd met een scherp oog voor eigenaardigheden van gewone mensen. De kijker kan moeiteloos rijn eigen wereld in het stuk herkennen in de stoet van persona ges die langs trekt en in onverbloemde maar mooie taal de figuren aan het woord laat. Onder leiding van regisseur Willem van de Vrande nemen zestien acteurs de hand- - -- schoen op en is meer dan een jaar lang ge- den door het Sandberg Theater op dinsdag werkt aan vormgeving die tekst en de toe- 30 januari om 20.15 uur in de Schouwburg- schouwer tegelijkertijd genoeg ruimte bie- zaal kan helaas ë6611 doorgang vinden. Dit den wegens riekte van één van de spelers. Jan Wirken is een van de meest de workshopleiders in ons land. X als dirigent bezig riet, terwijl hij voor de groep «heen en weer swingt», zal onmiddel- Gjk begrijpen waarom dat zo is. Jan is in staat om uit de, vaak niet eens zo geschool- i^enoir. De toegang is gratis en voor de opvang van uw kroost wordt uitstekend gezorgd door Thea en Henny Smulders. ■gd: sX, .jruari, o.t gen’. Informatie: tel. 438401 Morgenavond staat op het program ma van Theater Zaal 16 het program ma ’’Dwalende Verhalen” van Mirjam Mare. Zij brengt in dit programma raadselachtige sprookjes, sfeervolle verhalen en dartele vertellingen. Mir jam Mare is afkomstig uit Den Bosch zaal, 19.30 uur (v<>or kinderen tot en met eigen hand. Deze bewerkingen vertolkt 14 jaar geldt ook de JUP-prijs). Adam en Eva is een modem schep- zij vervolgens in een geheel eigen stijl; pingsverhaal waarin het communistisch pa- speels en licht absurdistisch. Het op- Na ’’Robin Hood en de zeven dwergen” radljs bekritiseerd wordt. ’De zin van de treden begint om 20.30 uur. speelt het Noordelijke gezelschap De Voor- schepping’, volgens de schrijver van Peter ziening dit seizoen ’’Roberto en de Tover- Hacks, ’ligt in de ontwikkeling van de men- Doctorandus naald’. selijke vrijheid’. In 1989 trekken honderd- 7 L, Het verhaal: Ergens op een plekje van de duizenden Oostduitsers in een feestroes Zaterdagavond start op hetzelfde wereld lag het kleme stadje Santa Maria di naar het westen. Na meer dan veertig jaar tijdstip een optreden van welhcht Forenza. Het stond bekend om z’n fraaie yergapen ze zich aan het westerse consump- Neerlands meest bekende doctoran- klokketoren, de vriendelijkheid van de be- tie-paradijs. Dat leidt tot enige kanttekenin- dus. We hebben het dan natuurlijk woners en het schitterende uitricht op de ëen: Wat is onze vrijheid? Wat is ons geluk? over de oorspronkelijk uit Zwitserland grauwe bergen. Die bergen leken trouwens Waar hggen onze grenzen? Wat voor een afkomstige Drs. P„ die de afgelopen wel te wachten op iets of iemand Maar wereldl hebben we geschapen? jaren de nodige bekendheid wist te Toberto, waarschijnlijk de slechtste staat zeker ook de regie van voormalig Ber- v°°r velen waarschijnhjk eerder be- leermakers. Ujner Thomas de Neve garant voor. kend als Troika hier, troika daar, t iemand hem de weg wijst naar de het nummer ’’Veerpont”. Ook 1 ld. Die tovernaald ligt verborgen in o iwe bergen die in de verte stil en drei- o<Hl(ICrS IxO Yen te wachten op iets... of iemand. twijfeld wordt Roberto en de Tover- Sanders Ko: De Brillenman. Woensdag en visueel spektakel bij De Vóórzie- 31 januari, Studiozaal. 20.30 uur. Die nacht gebeurt er iets eigenaardigs op het terrein van Kneu en Knorg. Knorg wordt plotseling wakker van een vreemd mannetje. Hij verbergt iets, maar het is te donker om te rien wat. Het mannetje zegt in zichzelf dat het ’’ding” gevaarlijk is, het kan beter opgeruimd worden want er komt al leen maar narigheid van. En even plotseling -j- o--r - - als het mannetje kwam, is hij weer verdwe- verzorgd door rijn mo nen. de andere week door z Tegen de ochtend gaan Kneu en Knorg kele ja™ geleden v snel op zoek naar het ’’ding”, maar kunnen boek van Kees van Rc niets vinden. ’Zeker gedroomd’, plaagt geverij Soma in Bae-1- Kneu. ’Dat komt omdat jij nooit wat riet’, en woedend gooit rij de bril v Dèt had je nou niet moeten dwu stapt op. Knorg gaat alleen op zoek ’’ding” en ontdekt het geheim vreemde mannetje maar weet zich als hij opeens voor haar staat. In heeft hij de bril van Kneu, zo maken hebben met het geheir 1 blijkt dat spek Wittermans en kreeg 1 en Me De Toneelgroep Zwart Siberië uit Eind hoven speelt woensdagavond 31 januari de voorstelling «De Schmurz» in het Toneel- centrum BCA aan de Ringbaan Oost 8 in Tilburg, aanvang 2030 u. «De Schmurz» of «De bouwers van het Rijk», is een absurdistisch toneelstuk uit de jaren vijftig, geschreven door de Fransman Boris Vian. In «De Schmurz» belandt een steeds vluchtende familie in steeds misera bele woonomstandigheden. De vlucht wordt veroorzaakt door een niet nader aangege- zondagmiddag van de duid gevaar en wordt door de familie stel- maand ook nu weer dixieland m «Herberg selmatig ontkend, den Hemel», gelegen in Hilvarenbeek De Schmurzen rijr SMET Koffieconcert: Theodora Geraets Noord, Tilburgseweg nr. 20. Vanaf vier uur wezens die symbool 1 en Kyoko Hashimoto. Werken van Schu- ’s middags speelt daar als vanouds mogen met geva( bert, Ysaije en Ravel. we wel zeggen «The Wooltown Jazz Band» keerslicht Zondag 28 januari, Pauzefoyer, 12.30 uur. o kv- pier Vriens, met als zangeres Annette Lenoir. Theodora Geraets (viool) en Kyoko Has- himoto (piano) spelen tijdens het SMET Koffieconcert op zondag 28 januari werken door Thea en He van Schubert (fantasie in C grot, opus 159), Graag tot ziens. Ysaije (Extase opus 21) en Ravel (sonate in G grote terts). Theodora Geraets studeerde in Amster dam, New York, Dusseldorf en London bij onder andere Rosa Fain en Kuyng-Wha- Chu. Toen ze tien was won ze de tweede prijs op het Nationaal Jeugd Vioolconcours in Amsterdam. In 1976 was ze finaliste op het International Competition for Violo- nists in Glasgow en won er de Max Rostal Prijs voor de beste vertolking van modem werk. In 1979 won ze overtuigend het Na tionale Oskar Back Vioolconcours in Am sterdam. Sindsdien treedt ze veelvuldig op met haar Carlo Bergonri-viool uit 1732 over de gehele wereld. Bovendien geeft ze les aan het Koninklijk Conservatorium in Den Hashimoto studeerde in Tokyo, ad en de Verenigde Staten. Zij s van onder ondere Gyorgy Sebok :nhem Pressler. Hashimoto speelt Ivuldig recitals en is een veelgevraagd begeleidster op internationale muziekcon coursen. Zij was officiële begeleidster op het Koningin Elisabeth Concours in Brussel en het Cello Concours in Scheveningen. ■Ti - 1 j 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 9