f K SPORTIEF EN SPOTGOEDKOOP'. pljir—- y Boi/tfcn 1 IES wilhelmina park De Schoenenreus reform Meubelcentrum: ruime keuze en eerste kwaliteit Open podium Tref 41 Is 7 E 19,- And Pigs Might Fly I I I Dit is Peter van den Braken DANSSCHOLEN A 4| fei IN T1LIWRG OISTERWIJK Jk 1 I - De Eskimo in Elckerlyc K] ANGST, ONZEKERHEID, IRRITATIE -- middelen veranderen in moed en semtherapie de emoties om té bui- vertrouwen, irritatie in kalmte, be- gen, zodat men zich weer gezond sluiteloosheid in «knopen doorhak- en happy voelt en ook lichamelijke ken». klachten kunnen sneller verdwijnen. Nu ook banden bij Carex Autoservice 1990-pagina 4 DETILBURGSE KOERIER Donderdag 25 januari 1990 - pagina 5 cerij I door de srbesluit ondsen jn zoals: jsloten 11-90 Vomil. Gr en van Foto: van Aarle Kleunen zwart, toebehoren Aanbiedingen gelden tfm zaterdag 27-1 -90, zolang de voorraad strekt. I Foto Geert van Loon Carex Autoservice heeft haar dienstenpakket uitgebreid. GEZELLIGE otozaak F ZO VOORDELIG ALS HIJ GROOT IS WIJ ZIJN KLAAR VOOR DE JAREN 90! U OOK? Speciaal voor U In de koffiehoek van het Meubelcentrum kunt u rustig een besluit nemen. Foto Geert van Loon Filmhuis Eijanaika LEDING 132031 B&W- BESLUITEN w. dansschool BOjLEW WLEïN Drogisterij R. de Gier Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg gen, 2 en ha; klacht dr. 6012 HDW ien. de men ion van ligging leid. aritex rodem tt-Elast idelijke meubel- ctiel aan in een reen een keuze I I Fijne I In ijzen donker I contras 0,- lusief B.T.W. .an de verschillende budget- .„uöuwkosten, grondkosten, kop- voor de nieuwbouw is vastge- wordt machtiging tot kleine bij- n in programma en tot uitvoering iciële afwikkeling gevraagd aan Op zaterdag 27 januari om 21.00u verzorgt de muziekgroep And Pigs Might Fly een try-out op het open po dium van het open jongeren centrum ’t Tref, Holstraat 4 in Hilvarenbeek. Dit is de eerste try-out na het vertrek van toetsenist Joost van Dijk. Verder staan er optredens op het programma van Addict-, the Flies, Funny Man’s Brain en Snakeblood. Het Meubelcentrum bestaat inmic1 dels vijftien jaar en is nu acht jaar in Tilburg gevestigd. Ieder jaar past het bedrijf een deel van zijn collectie aan de wensen van de tijd aan. Dat wil niet zeggen dat er daarom alleen maar hoogst moderne meubels in het Meu belcentrum te vinden zijn. Integen deel: in het Meubelcentrum kan te recht voor iedere denkbare stijl, ook klassiek, ook eiken maar ook modern. Bovendien treft men diezelfde variëteit aan op het gebied van woningtextiel. En wat ook belangrijk is: voor iedere portemonnee heeft het Meubelce." trum wel iets. Anders gezegd: op Gv Hart van Brabantlaan 29-31 treft men Fijne basketbalschoen "™?rsterk canvas. Kleuren z irblauw en lilac, met contrastvoering. Mt. 36/44. J SPOTPRIJS jit t.b.v. het n voor het uuurwonin- "raagd aan an aanvra- Budgetverdeling nlei ningen 1990 De verdeling var ten (normbouwk kosten) t steld. Er stellingen van financ de raad. In commissie: 29-01-90 Vomil. In raad: 12-03-90. Raambeslult voor geldelijke steun huurwonin gen Zn 000 p.m. Nfelij- voor -.--Bach Maak een afspraak taken geen bijwer- vend kennismaking fheld, afwezigheid bij u kunt wachten. I. verbonden, hoort natuur heden. 73 DWK. oppel stand. Van 27 januari tot en met 11 maart wordt in het Peter van den Braken Centrum, Turf- ven 12 in Sterksel zoals ieder jaar een keer een tentoonstelling gewijd aan het werk van Peter van den Braken. Dit jaar heet die ten toonstelling: ”Dit is Peter van den Braken”. Het werk van deze schilder van formaat heeft een zeggingskracht die nog immer boeit met name vanwege het doorleefde ka rakter. Het centrum is geopend op zaterdag en zondag van 14.00u tot 19.00u. Emoties die ons leven danig kunnen verstoren. Zo sterk zelfs dat er di verse lichamelijke klachten uit kun nen ontstaan, die slechts moeizaam of niet verdwijnen of verminderen. De BACH BLOESEMTHERAP.u geeft ons de mogelijkheid om aan deze gemoedstoestanden te wer ken. Het basisprincipe van de thera pie van Bach is het bestrijden van de negatieve stemmingen door po- K< sitieve stemmingen op te roepen, ne Zo kan angst ru’ J-- film (1982) van Ima- >rt overgangsperiode apan. Het laat het begin helft van de 19e eeuw >lk in opstand kwam te- Shogun. Het zijn voor- --e een levend schild vormen deze magistrale film vol visuele hoog- rndjes. Cinecitta Kleine Vera In een Russische industriestad leidt het jon ge meisje Vera een oppervlakkig bestaan tussen niets-doen en niets-willen, terwijl va der wodka zuipt en moeder zich bezig houdt met zinloze dingen. Vera in minirok en naaldhakken is vaders ergernis. Vera zwerft rond en vlucht in allerlei liefdesavon tuurtjes, en bezoekt geregeld de openlucht disco waar de met herdershonden uitgeruste jeugdbendes regelmatig met elkaar slaags raken. De troosteloosheid van het leefmilieu correspondeert met de troosteloosheid van het bestaan. Alleen door alcohol, agressie en seks schijnen de grijsheid en monotonie van het bestaan doorbroken te kunnen wor den. Zo rechtstreeks is dit nooit eerder in Rusland vertoond. itlaan 29-31 in Tilburg, enigszins verscholen achter ande- ibelcentrale gevestigd. Bij het Meubelcentrum kan ieder- centrum naast de rte woninginrichting in bijna iedere denkbare stijl en prijs- scherpe prijzen en dak van ongeveer 5000m2 staan talloze meubels op de is de snelle le i er kiezen uit diverse slaapkamers en een uitgebreide tendien wordt men er uitvoerig en vakkundig geadvi- id- een uiterst klant-vriende in collectie en woningtexti prijsstelling waar iedere uit kan maken. Op de Hart van Brabant re bouwwerken is de Meul een terecht voor complet klasse. Op een winkeloppervl kopers te wachten, kan men collectie woningtextiel. Bove seerd. Voordelen Het Meubelcentrum heeft vorig jaar een ingrijpende verbouwing onder gaan. Het resultaat van die verbou wing was erg succesvol en ondanks de wat moeilijke bereikbaarheid, weten de klanten de weg toch goed te vindt Een groot voordeel is natuurlijk centrale ligging van het Meubelce :en- trum: 500 meter van het statior i de daan en ondanks die centrale 1 toch eenruime parkeermogelijkht Zelfverdediging voor meisjes Ingestemd wordt met het door de stich ting Jeugd- en Jongerenwerk Tilburg in gediende uitvoeringsplan. Overgaan tot uitbetaling van het vastgestelde subsidie van 56.000,-. Project zal begin februari 1990 van start gaan. In commissie: 29-01-90 OSG. AROB-bezwaarschrlft Inz. subsidie De stichting Open Centrum voor Werken de Jongeren wordt niet-ontvankelijk ver- klaard in haar bezwaar tegen de vaststel- broodjes Jantje (orden voorgesteld een perceel «ng van het defintief subsidie 1986. s, gelegen aan de Korte Nieuw- Jaarrekening e verkopen. Ingestemd wordt met de ingediende jaar- 1-90 EZW rekening 1988 van de stichting Werkgele genheids Initiatief voor Jongeren. Kunstuitleen (B en W besluit van 02-01-90) Voorstel TKS is onhaalbaar. Met Openba re Bibliotheek wordt overlegd over onder brengen van kunstuitleen in deze organi satie. Kunstuitleen blijft op korte termijn in Schouwburg. Op lange termijn in beginsel onderbrengen in 2e stadskantoor. Raadsvergadering 5 februari 1990 De agenda en de lijst van ingekomen stukken zijn vastgesteld. In raad: 05-02-90. Rijksbljdrage milieubeleid (BBUGM) Via SMB zal een subsidie-aanvraag bij het ministerie van VROM worden ingediend. Het betreft een aanvraag in het kader van het Tijdelijk Bijdragenbesluit Uitvoering Gemeentelijk Milieubeleid (BBUGM) om gemeentel, milieutaken op hoger niveau te brengen. In commissie: 29-01 In raad: 05-02-90. Inzameling afvalstoffen De Milieudienst gaat huishoudelijke afval stoffen en probleemstoffen inzamelen voor de gemeenten Diessen, Hooge en Lage Mierde en Oost-, West- en Middel- beers. Er zal een gemeenschappelijke re geling met deze gemeenten worden aan gegaan. In commissie: 29-01-90 Vomil. In raad: 12-03-90. Budgetverdeling woningverbetering 1990 De budgetten voor de verschillende sub- sidiekategorieën van huurwoningen zijn vastgesteld. Dit is geschied op basis van verbeteringsprogramma's van de corpo- >9,- ■lusWB.TW Dead Ringers In DEAD RINGERS gaat het om een iden tieke tweeling, Beverly en Elliot Mantle. Twee briljante jongens, die hun fixatie op sex en anatomie sublimeren in een sukses- volle karrière als gynaecoloog. Hoezeer de broers ook op elkaar lijken, zij verschillen in emotie. De een is een ekstraverte macho, voortdurend uit op avontuur, de ander is een wat introverte man. Samen zijn ze twee kanten van eenzelfde gespleten persoonlijk heid en niet los van elkaar te denken. Pro blemen ontstaan wanneer de aktrice Claire hun leven binnen komt. Het loopt uiteinde lijk slecht af met de broers. De poging van Beverly om met een zelf gemaakt instru ment, dat Siamese tweelingen kan scheiden, aan de ondergang te ontsnappen werkt ave rechts, geheel volgens de Cronenberg-filoso- fie. Sloop winkelhuizen en nieuwbouw super markt aan de Korvelseweg Voor winkelhuizen Korvelseweg 129-139 wordt toestemming ex. art. 56 Woningwet verleend aan Reijnen Project B.V. Er wordt medewerking verleend aan plan voor supermarkt kantoor parkeerter rein. Biedt mogelijkheid om belangrijk deel straatwand te verbeteren. Lokatles Tlvoll en Stappergoorweg Er wordt onderzoek gedaan naar functio nele invulling van de twee lokatles door VOM en Weeber voor 100.000,- (40% tlv strategische adviezen BD en 60% tlv Grondbedrijf). Na besluitvorming over on derzoeksresultaten volgt Nota van Uit gangspunten per lokatie. Bestemmingsplan BloemIsterljstraat Ingestemd met plan voor 60 tot 70 eenge- zinsrijenwoningen met integratie van het gerealiseerde woonwagensubcentrum en inpassing in de bestaande groenstruc tuur. Bezien wordt of bomen, die moeten verdwijnen, herplaatsbaar zijn. In commissie: 12-02-90 ROS. Vergadering DB-SMB van 8 en 12 december 1989 Besluitenlijsten zijn voor kennisgeving aangenomen. Opkomstbevorderlng gemeenteraadsverkie zingen 1990 Er wordt een voorlichtingscampagne op gezet gericht op opkomstbevordering voor een budget van 60.000,-. 2/3 komt ten laste van de bedrijfsvoering DAZ r 1 /3 ten laste van communicatiebudget. In commissie: 02-02-90AB. Monsters of Rockfestival 1990 Er wordt medewerking verleend aan door Noorderligt te organiseren festival in het Gemeentelijk Sportpark op 2 september voor een toeschouwerscapaciteit van 30.000. Er worden extra vluchtwegen ge creëerd en een muziekvergunning ver leend tot 23.00 uur. grondprijzen 1990 Grondprijzen vastgesteld voor woning bouw, industrieterreinen, kantoren en gronden met bestemming bijzondere doeleinden. In commissie: 29-01-90 EZW. In raad: 05-02-90. Twee ambtelijke medewerkers zullen zit ting nemen in de S.M.B.-werkgroep, die zich o.a. gaat bezighouden met de techni sche aspecten van het opzetten van een produktiegerichteorganisatieopzet. ■ek VVV Hart van Brabant Onder instemming met de jaarrekening 1988 wordt het subsidie 1988 t.b.v. de Stichting Streek VVV Hart van Brabant vastgesteld. Subsidieregeling Stimulering Bedrijvigheid. In het kader van de subsidieregeling «Sti mulering Bedrijvigheid» wordt een subsi die toegekend in de kosten van herinrich ting van restaurant. Grondruil Aan de gemeenteraad zal worden voorge steld een grondruilovereenkomst met de Hogeschool Midden Brabant aan te gaan. Gemeente ruilt grond aan de Prof. Cob- benhagenlaan tegen grond aan de Appe- nijnenweg. In commissie: 29-01-90 EZW. In raad: 05-02-90. Verkoop Raad zal wort?" met garage, gelege straat 2a, te verkop In comissie29-01-' In raad 05-02-90. De eerste historische fill müra speelt in een soor, naar het moderne Jap=>" zien van de tweede hc toen het Japanse volk gen de macht van de S al de vrouwen die jn (-1™ Kaffee Lambiek Zondag 28 januari 2-jarig bestaan met J.P. Band Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij Schmidlin Plus Gewoon een fijne tot Glaudemans Hengelsport De Roode Haan Restaurant Baas Poelier Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Alt Wien Petit Restaurant Komende zondag presenteert thea tergroep De Eskimo de kindervoorstel ling ’’Wachten op de beer” in cultureel centrum Elckerlyc, Koestraat 18 in Hilvarenbeek. De voorstelling, die ge schikt is voor kinderen vanaf 4 jaar, begint om 14.30 uur. ’’Voor de bandenmontage heeft Carex de modernste apparatuur in huis ge haald waarmee vakkundig werk gele verd kan worden,” aldus A. Bechtold, filiaalhouder van Carex Autoservice aan de Hart van Brabantlaan. Carex Ingestemd me( een raambeslui' verlenen van geldelijke steun vc treffen van voorzieningen aan huui gen. Er wordt machtiging gevra de raad voor de ontwikkeling var gen. In commissie: 29-01-90 Vomil. In raad: 12-03-90. ’’open podium”. Vanaf 21.30 uur zijn de volgende bands te zien: Addict, Snakeblood, The Flies, Leptomania en Funny Mans’s Brain. De volgorde van optreden wordt via loting vastgesteld. Voor de playbackshow die ’t Tref or ganiseert op 17 februari a.s. kunnen belangstellenden zich aanmelden tot 11 februari op genoemd adres of tele fonisch via nummer: 04255-4249. Vrijdagmorgen 19 januari werd deze cirkelfoto gemaakt in de Boomstraat. De omcirkelde persoon kan op ons kantoor de volgende prijzen komen afhalen10.- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Korvelseweg 114; 1 doos antiekwas t.w.v. 7,50 van het Nieuwland Antiek, Nieuw- landstraat 34; een ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad Bertens, Ringbaan Oost 16; 1 waardebon haarverzor- ging t.w.v. 7,50 van kapsalon «Mariandel», Gemullenhoekweg 9b, Oisterwijk; 1 waardebon van 10,- van Restaria Lucul- lus, Wandelboslaan 38, of De Hap, Koestraat 103; waardebon voor het slijpen van een handzaag van Gereedschap- en Pro- flelslijper GPS, Floresstraat 3; 1 jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, Koningsplein 1; een waardebon voor 4 odjes Jantje van Broodje Jantje, NS-plein; een pentekening van VVV Tilburg, Stadhuisplein 128; een waardebon van 10,- van Monello Mode, Piusstraat 44; 1 waardebon voor vlees of vleeswaren t.w.v. 10,- van Slagerij Arno de Kort, Suma- trastraat 21; 1 waardebon voor ’t Bistro-weekmenu voor 1 persoon t.w.v. 16,- van ’t Oude Molentje, Rosmolenplein 611 waardebon van 10,- van Suri-Souv, Piusstraat 46. Dhr. Schepens, Dapperstr. 5 uit Tilburg heeft de prijzen van vorige week al in ontvangst genomen r. x voor een vrljbllj- ..i<..naklngsgesprek, waar- t vernemen wat u mag ver- Hleraan zijn geen kosten ■n. Een consult irlljk ook tot I worden voorgesteld om de srse schoolbesturen gevraagd voor bekostiging in aan- Inschrijven dagelijks behalve ’s zondags: Tilburg van 17.00 tot 20.00 uur Oisterwijk van 19.00 tot 21^0 uur M.puwlandstraat 56 Tdburg °13'434571 eren. Het betreft hier de meest vrlendelij- ïRAPIE ke natuurgeneeswijze, die de mogelijkheid om aan iedere leeftijd geschikt is. De Toedstoestanden te wer- bloesems veroorza”?" t basisprincipe van de thera- kingen zoals sufhek Bach is het bestrijden van e.d. ±eve stemmingen door po- Kor Koetje (iriscopist, natuurge- -.Ringen op te roepen, neeskundige) heeft een jarenlange m.b.v. deze genees- ervaring om m.b.v. de Bach bloe- Project kwijtschelding subjectsubsidies Het project kwijtschelding subjectsubsi dies in 1990 op gelijke wijzè uitvoeren als het project 1989. De bestaande richtlij- nen/normen ongewijzigd handhaven. Er komt een adequate voorlichting. Subsidies Incidentele Kunstactiviteiten De Stichting Zuid Nederlands Kamerkoor Tilburg wordt toestemming verleend om de toegekende subsidie 1989 in 1990 aan te wenden. Een soortgelijk verzoek van Stichting «Bat-Cave» wordt afgewezen. Tilburgse Kunststichting De ingezonden offerte m.b.t. de af te slui ten geldlening past binnen het door de gemeenteraad genomen moederbooiuii m.b.t. gemeentegarantie. Ultwlnnlngsverlles Er wordt alsnog ingestemd met de sane ring van het uitwinningsverlies, dat is ge leden bij de verkoop van een woning. AROB-bezwaarschrlft De ingediende bezwaren tegen de t schikking, waarbij afbraak is geëist v een aantal illegale bouwsels in het Wat. wingebied, wordt gedeeltelijk gegrond gedeeltelijk ongegrond verklaard. Voorbereldlngsbeslult De gemeenteraad zal worden voorgesteld een nieuw voorbereidingsbesluit te ne men voor het gebied «Oude Heikant». In commissie: 12-02-90 ROS. In raad: 12-03-90. iderwljs De raad zal door de diver voorzieningen merking te nemen. In raad: 05-02-90. Onderwijs De gemeenteraad zal worden voorgesteld het verzoek betreffende het maken van een verwerkingsruimte in de basisschool, Oude Hilvarenbeekseweg 1in te willigen. In raad: 05-02-90. Onderwijsvoorrangsbeleid Toestemming wordt verleend om ten laste van het budget 1990 in maart aanstaande een tweedaagse studieconferentie «Wer ken voor en met allochtonen» te organise ren. De conferentie richt zich op allochto ne jongeren uit het voortgezet onderwijs. Subsidieverzoek taaldrukwerkplaats Aan de gemeenteraad zal worden voorge steld het subsidieverzoek af te wijzen om dat de mogelijkheid bestaat inkomsten te verwerven uit bedrijfsmatige dienstverle ning en voorts een beroep kan worden gedaan op landelijke fondsen v.w.b. de eerste inrichting. In commissie: 21-05-90 OSG. In raad: 02-07-90. L’Empire de la passion van Brabant- passion”. Man en vrouw worden hier ver- lls u weet dat bonden door liefde en misdaad. De krank- >vis mogelijk is zinnigheid van een soortgelijke amour fou wordt hier doordrenkt met grote klassieke thema’s. Het liefdespaar vermoordt in de film de echtgenoot van de vrouw maar diens geest blijft hen achtervolgen. De geur van wierook Een vier uur durend meesterwerk uit 1964 van Kinoshita over Japanse vrouwen levens. Kinoshita, leermeester van Ko bayashi wordt in Japan gerekend tot de meest belangrijke regisseurs. Vrouwen spe len een zeer belangrijke rol in zijn films. ”De geur van wierook” beschrijft de levens van moeder en dochter over een periode van een halve eeuw, waarbij de historische ge beurtenissen in en rond Japan het decor vormen. Kinoshita is stilistisch sterk ver want aan de Japanse schilderkunst. Harakiri Een samurai-drama uit 1962 van Ko bayashi. Een aanklacht tegen de Japanse zelfdoding als gruwelijk en schokkend. Ko bayashi verpakt zijn thema in een schitte rend visueel drama uit de zeventiende eeuw waarin rituelen en de belangrijke rol van de samoerai en zijn gevoel voor eer, hiërarchie en autoritaire structuren uitvoerig aan de orde komen. Originele Zweedse klomp Met leder kap, houten bodem en rubber zool. Mt. 36/41 in wit en mt. 40/46 in zwart. SPOTPRIJS ÉFferB L’Empire des sens ’’L’Empire des sens” is de meest gekende en meest gecensureerde Japanse film van Een ander voordeel van het Meubel- Nagisa Oshima, overigens ook de regisseur centrum naast de grote collectie, de Merry Christmas Mr. Lawrence”. Os- centrale ligging’ —Sr Slrwl Ipvoron Het gegeven van L’Empire des sens onci icvvi rn draait om een ”amour fou„ de 0bSederende Veelal kan het Meubelcentrum di- liefde van een man en een vrouw die na een reet uit voorraad leveren. Is dat niet week onafgebroken sex overgaan tot de ul- het geval dan kan er op bestelling ook tieme liefdesdaad: de Dood, een waarge- altijd nog snel geleverd worden. Tel beurd verhaal waarbiJ de vrouw Sada ook centrum kent en dan zult u begrijpen dat u, als u overweegt nieuwe meubels aan te schaffen, zeker eens moet gaan nemen bij het trum, daar aan de Hart v5 laan in Tilburg. Zeker als inruil van uw oude meubels bij aankoop van nieuwe. Formidabele trimschoen In de sportieve kleurkomb. wit/zwart/grijs, wit/viola/groen en zwart/perla/paars. Mt. 36/46. w SPOTPRIJS Carex Autoservice aan de Hart van heeft zo’n 280 verschillende banden in Brabantlaan 98 in Tilburg heeft haar huis en kan alle bandenmerken leveren dienstenpakket uitgebreid nadat er via in alle maten. een verbouwing het een en ander gemo- Carex Autoservice maakt deel uit van derniseerd is in het bedrijf. Het dien- een keten van Carex-zaken in Neder- stenpakket is nu uitgebreid met auto- land en kan daarom haar produkten banden en omvat bovendien het monte- tegen zeer scherpe prijzen aanbieden, ren van uitlaten, schokdempers en trek- Bovendien heeft Carex het begrip ser- haken. vice hoog in het vaandel staan. Dat blijkt onder andere uit het ’’klaar ter wijl u wacht” principe. Terwijl de klant een kopje koffie drinkt wordt de uitlaat, band of schokdemper ver nieuwd. Voor grotere reparaties is het verstandig een afspraak te maken. Dat kan via tel.nr. 365959. t me te g ’rof.C de At FILMS TILBURG Heuvel 33 DOB

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 5