Autosalon Brussel LANCIA YPSILON SELECTRONIC FORD SCOR s I Onthullend van 18 tot en met 28 januari Oplage92.050 ex. Gastrubriek ern» o.a. Deze week in de Automaat 'N I-pagina 20 Donderdag 18 januari 1990 I 68e SALON Tony Vos Bijlage van: DeTilburgse Koerier Brusselse primeur Starlet d la Corolla Rij-impressie: Hyundai Pony GS Rij-impressie: Chrysler Saratoga pag.5 Autotest: Mercedes 300 E-24 pag.3 tr stijl Jaargang 2 Nummer 3 die bovendien het voordeel heeft, dat stilstaand bij een stoplicht de auto geen kruipneigingen heeft. -,'het i het officiële 1 weet. 426245 639083 roor latere igelijk Zo kan ik me nog herinneren dat bij de introductie van de Renault Fuego een buiten lands blad alle types wist te melden met de exacte motor- gegevens, afmetingen etc, terwijl het blad van Renault Nederland "RenaultRevue" tegelijkertijd deed alsof alles nog geheim was. A.J. Kuys Directeur Lepelaers Opel Het Nederlandse programma start echter met de 1.3XL injectie voor een prijs van 18.995,-. Levering medio maart. 40 jaar Saab pag.9 Aan het einde van 1989 heeft de Lancia Ypsilon een aantal kleine wijzigingen ondergaan. Bovendien werd het programma uitgebreid met de Selectronic, een ver sie met ECVT die in maart/april bij ons op de markt zal komen. Zowel de Selectronic als de bestaande Fire i.e. als de LX i.e. worden voortaan voorzien van een 1108 cc me tende Fire-motor met een vermogen van 52 pk. Uiter aard is ook deze krachtbron voorzien van benzine-in- jectie en een geregelde katalysator. De auto behaalt hiermee een top van zo'n 150 km/u. S Maastricht - Afgelopen weekend werd de nieuwe Ford Scorpio sedan voor dealers en pers geïntroduceerd. De ze nieuwe variant moet de belangstelling voor deze auto aanmerkelijk opkrikken. Het succes lijkt redelijk verzekerd gezien de prijsstelling en de uitstekende eigenschappen van deze auto. We deden een korte rij ervaring op met de 2.9i GL automaat. In eerste aanblik was de Scorpio Sedan voor mij even wennen. Je moet hem even goed van alle kanten bekij ken. De auto is 7,5 centimer gegroeid, waardoor de ach tersteven wat zwaar overkomt. Dit heeft uiteraard een vergroting van het bagagecompartiment tot gevolg ge had. Maar liefst 490 liter staat er ter beschikking. Hyundai heeft nog wel regel matig een onthulling. Bij de introductie van de Sonata was de definitieve naam nog niet eens bekend, laat staan dat we wisten hoe de auto er uit zou gaan zien. Het zelfde deed zich nu weer met de nieuwe Pony voor. Toen ik bij de importeur de auto ging op halen voor de introductie, had ik hem nog nooit eerder op een foto of in het echt ge zien. Een echte onthulling dus. Leuk eigenlijk, daar houd ik wel van... Lepelaers Opel heeft het be grip service hoog in het vaan del staan. Met het onderdeel "Direkt - Service" introduce ren we een snelle direkte ser vice voor de klant die vaak niet langer dan een uur hoeft te duren. Lepelaers Opel is ook een sportieve dealer. Het sponso ren van voetbalclub Willem II is daar een bewijs van. Dat ook de spelers deze onder steuning weten te waarderen, mag blijken uit het feit dat al len kozen voor een Opel. Le pelaers Opel is een bedrijf in beweging en op weg om Het Autocentrum van Tilburg en omgeving te worden. Daar heeft men bijna driekwart eeuw hard aan gewerkt. Direct naast het centrum voor gebruikte wagens, exploiteert Lepelaers Opel ook nog een full-service benzinestation. GM en Isuzu dealer Lepe laers heeft in deze regio ook nog zes subdealers, zodat het totale verzorgingsgebied aanzienlijk genoemd mag worden. Daarmee zijn we verantwoordelijk voor één van de grootste GM-rayons in Nederland. Tussen 18 en 28 januari zal het Brusselse Autosalon in de Expo- paleizen weer vele liefhebbers trekken. Aan de voet van het Ato- mium worden de Belgische auto mobilisten in hun nieuwe auto ge- hezen. Het salon is een echte ver koopbeurs met relatief weinig pri meurs. Naast auto's is er ook rui me aandacht van accessoires en motorfietsen. Als ik zo regelmatig de verha len van wat oudere collega- joumalisten aanhoor, kwam het vroeger vaak voor dat ze werden meegenomen door een bepaald merk voor de in troductie van een auto. Van te voren was niet bekend met welk nieuw model ze zouden gaan kennismaken. Een echte verrassing en onthulling dus. Dat laatste komt tegenwoor dig haast niet meer voor. Lang voordat een nieuw mo del op de markt komt, zijn er al spionage-foto's getoond, die de definitieve lijnen ont hullen. Vaak is de informatie al zo gedetailleerd dat bij het binnenkomen van het persbericht je alles al Het Fiat-concem waartoe Lancia behoort, was één van de eerste merken met de continu variabele transmissie van Van Doorne's. De ECVT in de Y10 Selectronic is ech ter weer een stapje verder. Lancia heeft uiteraard met een scheel oog naar Subaru gekeken, die de CVT perfect wist te combineren met een electromagnetische poe- en centrale vergrer derkoppeling. Een koppeling die daard zijn. De Yspi zorgt voor een schokloze over- zal rond de f.23.000,= brenging van motor naar versnel- ten. F lingsbak. Ook de kleine Ypsilon f18.1 heeft nu zo'n koppeling gekregen, Lepelaers Opel is al vele ja- ren de GM Opel dealer voor Tilburg en wijde omgeving. Het bedrijf is in de afgelopen 70 jaar uitgegroeid tot een groot en modern automobiel bedrijf waar 50 medewerkers aan verbonden zijn. Sinds enige tijd ben ik mede directeur van Lepelaers Opel. Voorheen ben ik onder meer directeur geweest van de Ri- va-vestiging in Amstelveen. Het is voor mij de grote Bra bantse uitdaging. Lepelaers Opel moet het autocentrum worden in de naaste toe komst. Nu al is Tilburgse be drijf, dat bestaat uit een zelf standige plaatwerkerij en spuiterij (Dr. Car) en lease bedrijf (Brabant Leasing) een zeer gespecialiseerde auto- onderneming waar men te recht kan voor nieuwe en ge bruikte wagens, leasing, fi nanciering, verzekeringen, accessoires, onderdelen, on derhoud, schade, wagen- parkbeheer en verhuur. Aan de overzijde van de Ringbaan Oost op nummer 271, tegenover onze hoofdves tiging, hebben we een groot nieuw Autocentrum speciaal voor gebruikte wagens ge opend. We willen graag iedere koper voldoende aan dacht geven en onze produc ten op een goede wijze etale ren. Vandaar dat we deze stap hebben gezet. nig nadeligs van, als je snel een bocht in gaat. Voor achterpassa- giers wordt de auto dan wat dei- nerig. Een typische auto waarmee de chauffeur zijn passagiers waardig vervoert. Daarna kan hij de das los doen, om eens even flink te gaan spelen. Lees verder op blz. 5 De grote primeur in Brussel is de nieuwe Starlet van Toyota. De auto zal spoedig het uiterst suc cesvolle bestaande Starlet-model vervangen. De lijnvorming lijkt veel op die van de Corolla. Er zijn voorlopig 4 motoren gepland, de 1 liter, 1.3,1.3EFI en de 1.5 diesel. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek auto is 4,74 lang, maar geeft voor al voorin niet te indruk dat hij zo fors is. Kortom, de Scorpio sedan is makkelijk te berijden. De 2.9 li ter injectiemotor van 145 pk is uiteraard een forse jongen die de auto tot flinke prestaties weet te verleiden. Voorin merk je er wei- Een enkele keer ging het er op lijken dat ik een auto 's pas voor het eerst op een intro ductie zou gaan zien. De avond voordat ik de Renault 19 in levende lijven mocht aanschouwen, viel er toch nog een foto binnen. Toyota heeft op de persdag van de Salon in Brussel de nieuwe Starlet onthuld. Vorig week end zag ik hem in een Duits blad, jammer. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De Y10 Selectronic wordt in een bijzonder complete uitvoering ge leverd waarbij een in hoogte ver stelbaar stuur, elektrisch bedien de portierruiten, zonwerend glas srgrendeling stan- zijn. De Yspilon met ECVT rond de 1.23.000,= gaan kos- De Fire 1.1 i.e. is er al vanaf 390,=. Het topmodel blijft de 1.3 GT voor f.24.890,=. Gaaswerkje Tot en met de achterportieren is de auto gelijk aan de in 1985 geïn troduceerde vijfdeurs. Daarachter volgt een klein ruitje en de ge noemde forse achterkant. Ook de achterlichten wer<ieh van de vijf deurs overgenomén. De Scorpio sedan heeft hierdoor een herken baar gezicht. De enige overige uiterlijke verandering betreft de grille. Tussen de koplampen zit voortaan een zwart gaaswerkje netjes omsloten door een randje in de kleur van de carrosserie. Deze verandering zal de Sierra binnen kort ook ondergaan. De Scorpio sedan is op één uitzon dering na in evenveel versies le verbaar als de bestaande vijf deurs. Die uitzondering betreft de vierwielaandrijver als 2.9 Ghia, die alleen als sedan geleverd gaat worden. Het benzinepro- gramma bestaat uit de 2 liter 4 cy linder met of zonder injectie, en de 2.4 of 2.9 liter V6. Daarnaast is er natuurlijk de 2.5 liter diesel met of zonder turbocompressor. Dit resul teert maar liefst tot een keuze van 23 verschillende uitgaves. Alle auto's worden standaard voorzien van ABS en stuurbekrachtiging. De CL-uitgave is te combineren met de 2 liters, de 2.4 V6 en de diesels. Deze auto's worden voor zien van bumpers in de carrosse- riekleur, stootstrips op de flanken, van binnenuit verstelbare buiten spiegels, een toerenteller, verstel baar stuur, hoogteverstelling op de bestuurdersstoel, getint glas, in delen neerklapbare achterbank en hoofdsteunen achterin. Automaat De GL is nog completer en is te koop met alle motorvarianten be halve de ongeblazen diesel. Hier bij behoren luxueuze bekleding, een armsteun tussen de voorstoe len, elektrisch bediende voorpor tierruiten, dakconsole met display, regelbare dashboardverlichting, centrale vergrendeling en een alarm tot de standaard geleverde zaken. Tot slot is er dan nog de Ghia die alleen als 2.9i te koop is, standaard met een automaat. De ze auto wordt voorzien van licht metalen wielen, houtmotief inleg op het dashboard, elektrisch be diende ruiten voor en achter, elek trisch schuif/kanteldak, speed control, boordcomputer en een automatische niveauregeling. Iedere keer weer sta ik versteld van de ernome ruimte die de Scor pio biedt. Achterin heb je zelfs bij de langste bestuurder nog een zee aan been- en hoofdruimte. De

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1990 | | pagina 21