nr. 49 JVC wilhelmina park ÏGIS! /i j 1 NU KOPEN is extra GELD VERDIENEN kleuren-T.V.’s video’s - stereo’s 6^ Het doel bereikt voor thermonucleaire fusie NHTV kiest niet voor Tilburg i91 Hulp voor de huiszwaluw Kerstmis in Heuvelpoort WNM Tilburg ontevreden over Stadsbeheerplan Stadssporthal Tilburg gevuld met 160 stands betaalbaar antiek Michaël-LEAO in actie tegen jeugdkanker Wraak van Brabant gewonnen door The Nozems 307 Gemeente wil bouw barak in Jan Truijenlaan toch mogelijk maken A.V. BOESSCHOTEN Houtstraat 145, TILBURG - Tol. 013-432163 S3 Afscheid secretaris Meeder tueel ingediende bezwaarschriften en de re HM 1989-pagina 4 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 21 december 1989 - pagina 5 lijke Li f [31 werkt. Tel. 435944 »l, Eduard er Nédas, ta Wolf, SYSTEMEN een den dens lifdoosjes, barome- Marjolein Bastin overhandigt de cheque aan directeur Woldhek. NDEL politiek Speciaal voor U Besterdplein 2, Tilburg Tel. 425705 Parkeren voor de deur topclass pEAEER JR e kaas patie Oost- voorradig. r in stt Ipen. f lagste prijs. jwon- ogen- n het gevormd n van een tgeen een int Euro- «de ge- o’n combi- aen Biswieg en het be- imtes en *3, maar terug te Na positieve beslissing van Gedeputeerde Staten volgt verlening van de bouwvergun ning. is teleurge- „e gemeente m maar zeker het e op het Stadsbe- sten, komen daar- het, aldus de WNM in b gemeente zelf in het De Wraak van Brabant 1989 is gew nen door The Nozems uit ’s-Hertof bosch. De finale vond plaats in Noorderligt theater in Tilburg en zo’n Drogisterij R. de Gier Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 parkeergelegenheid/ De opzet van deze markt is zodanig dat antiek gereedschap, snuil er voor iedere beurs iets te koop is. De be- ters, munten, enz. zoekers die op zoek zijn naar meubels kun- Ook aan meubels laat nen hier zeker slagen. Gezien het enorm as- wensen over. Een greep ui sortiment dat aangeboden wordt. Voor ver- Hollandse, Duitse, 17- zamelaars die hun verzameling willen uit- slaapkamers, eetka breiden is dit de gouden stek om iets van teuils, sofa’s, secrets hun gading te vinden. Wat men aan klein- kisten, stoelen, -* _j antiek aangeboden krijgt zijn 1.001 artike- Bent u op zoek naar een bepa len waaronder: antieke gouden en zilveren tiek, kom dan met de kerstdag sieraden, bronzen beelden, porselein, klok- stadssporthal te Tilburg, want i ken, horloges, poppen, religieuze kunst, glas ze markt weer heel interessant. De markt is en kristal, antiek speelgoed, weegschalen, geopend alle dagen van 11.00 uur tot 18.00 hanglampen, tinnen kannen, instrumenten, uur. jrbereidings- nte een bouwver- op voorwaarde «verklaring van het college jrd-Bra- Nieuwe verhouding JET heeft steeds een leidende rol gespeeld bij het onderzoek naar thermonucleaire fu sie in de wereld en heeft op dit gebied al enige wereldrecords op zijn naam staan. Onlangs heeft hij zijn eigen record verbe terd door de toestand die nodig is voor het produceren van elektriciteit door een reac tor op natuurlijke grootte te benaderen in een verhouding van 8 op 1. Dit is twee keer zo goed als het resultaat dat een jaar gele den werd behaald. Om een idee te geven Van'de lange weg ié óp dit'gebied is afge- '“d herinneren we eraan dat in de jaren ze- Het procédé van fusie voor het opwekken van elektrische stroom bestaat erin dat men atomen samenvoegt in plaats van ze te split sen zoals thans in alle kerncentrale/ beurt. De Europese Gemeenschap ciert reeds verscheidene jaren de fusie rimenten te Culham waaraan naast den uit de EG-landen ook onderzoekt Zweden en Zwitserland werken. Het delpunt van dit onderzoek wordt g<“ door een grote machine in de vorm v ring die «JET» wordt genoemd, hetge afkorting is voor het Engelse «Joint pean Torus» of in het Nederlands meenschappelijke Europese ring». larjolein van de Vogel- Woldhek, een idigd. Dit e de pu- >ewonnen als tor van ons Zie bijlage Bi gebeuren, dan boden wordt. PARTNER. Een n nood snelle 5,00 per week iRTNER huren. )6- 0220080. Nieuwe machine De volgende stap in het onderzoek is de icentrales ge- bouw van een nieuwe, grotere machine om tischap finan- het systeem te testen op een krachtniveau >ie-expe- dat gelijk is aan dat van een kernreactor op t geleer- natuurlijke grootte. Dit zullen de Europea- skers uit nen óf alleen doen óf in samenwerking met andere wetenschappelijke grootmachten in de wereld - de Verenigde Staten, Japan en de Sovjet-Unie. Ondertussen acht de Com missie het noodzakelijk het JET-programma te verlengen om de laatste technische pro blemen op te lossen. Water De atomen die voor de fusie gebruikt worden zijn afkomstig uit water hetgeen de hoop wettigt dat dit een vrijwel onuitputte lijke energiebron is. Een ander voordeel is dat volgens de deskundigen bij fusie geen gevaarlijke stoffen vrijkomen hetgeen niet gezegd kan worden van de traditionele ener giebronnen en zeker niet van de «klassieke» kernenergie. stevigd kunnen worden aldus het Col lege van B W. Bovendien past dit in het streven tot verdergaande concen tratie van het hoger onderwijs. B W van Tilburg zijn tevens bereid om op lossingen te vinden voor de financiële ten die de NHTV heeft met het de Sibeliuslaan in Breda. Bo- uv.i heeft de gemeente Tilburg toe- £1 dat zij alle medewerking zal men om de nieuwbouw in Tilburg zo snel mogelijk te realiseren. Daarmee gaat de inhoud van de ge- meente Tilburg verder dan dat van n- Breda. De gemeente Tilburg hand le haaft overigens haar aanbod. ons jubileumjaar». Marjolein Bastin heeft te kennen gegeven het geld graag aan de Vogelbescherming te willen ge ven met het verzoek dit te besteden aan vogels om het huis, dicht bij de mensen. Omdat de huiszwaluw sterk achter uit gaat en zelfs op de rode lijst van met uitsterven bedreigde soorten te recht dreigt te komen, heeft de vogel bescherming in overleg met de tekena- res besloten het geld te besteden aan speciale voorlichtings- en bescher mingsmaatregelen voor deze vogel. Zo komt er een folder voor gemeenten en particulieren waar in staat hoe men dezè vogels kan helj het management! schetste Meeder als die het niet a soms als.de bef gebruikt werd. Tenslotte was het dan de scheidende F B secretaris zelf die het spreekgestoelte In een even humoristische als /tische afscheidsrede waarschuw- leeder, ingegeven door twijfels zo- lij het zelf zei, voor een te verre- e verzakelijking van de gemeen- “inisatie. ”Het doelmatig- treven mag n,” zo hield Bruidshuis Annet van Esch Voor exclusieve bruidsjaponnen De Roode Haan Restaurant Baas Poelier Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Alt Wlen Petit Restaurant Kaffee Lambiek Bier van de maand Steendonk Witbier Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij Schmldlln Plus Gewoon een fijne fotozaak Glaudemans Hengelsport Enige tijd geleden is door de gemeente een vergunning verleend voor de bouw van een ba rak aan de Jan Truijenlaan. Hiertegen is door buurtbewoners bezwaar gemaakt. Dit bezwaar is door de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State behandeld. De uitslag was dat hij van mening was dat de gemeente een verkeerde procedure heeft gevolgd. Volgens die procedure (artikel 17 van de wet ruimtelijke ordening) zou de ge meente voor de periode van ten hoogste 5 jaar af kunnen wijken van het bestemmingsplan. Omdat de geplande plek voor de barak in de Jan Truijenlaan bij de gemeente de voorkeur blijft hebben, gaat diezelfde een andere procedure volgen. E R B E N ,)e n1.oRe,'j,the'<, van een praktisch onuitputtelijke en weinig vervuilende energiebron komt IMX^X^UKEIMS nab'j <>XfOr<^ Z'-n er on'anss.'n Hes'aaHd aan te tonen dat thermo-nucleaire fusie in ieder ge- De gemeente is bezig met een nieuw be- Planning VOOT de te volgen aangrenzende sportvelden. De lokatie van de barak in de Jan Truijenlaan kan hierbij betrokken worden. Voor dit nieuwe bestem mingsplan is momenteel een voorberei- meni dingsbesluit van kracht dat afloopt op 23 nieui februari 1990. Omdat het bestemmingsplan op die datum nog niet klaar is, moet op nieuw een voorbereidingsbesluit genomen worden. Bij dit nieuwe voorbereidingsbe sluit wordt dan de lokatie voor de barak be trokken. In het nieuwe bestemmingsplan wordt opgenomen dat na 1 van de barak de bestemming weer «groen» zal worden. Op basis van het nieuwe voor besluit kan door de gemeent gunning worden verleend, dat er een zogenaamde geen bezwaar» is afgegeven door L van Gedeputeerde Staten van Noor bant. Zelden zal men in Nederland de kans krijgen zoveel antiek bijeen te zien ais er met Kerst mis in de stadssporthal te Tilburg tentoongesteld wordt. Maar liefst 160 antiquairs zijn aan wezig. Wat zij het publiek tonen is een lust voor het oog. Het is dan ook zeker dat er deze keer weer duizenden mensen, uit Nederland. België en Duitsland naar Tilburg trekken om Nederlands grootste antiekmarkt te bezichtigen. De jeugd van de Tilburgse Michaël- LEAO kwam deze week in actie tegen jeugdkanker. De opbrengst van deze actie is bestemd voor instanties die met deze ziekte onder jongeren te ma ken krijgen, de leerlingen hopen hier mee tevens de mensen, die van zeer dichtbij met jeugdkanker te maken hebben, een helpende hand toe te ste ken. De school, gevestigd aan de Reit- se Hoevenstraat 20, wist deze week niet minder—dan 14Ó04V-bijeen te krijgen. Via eën kért,tk£tarten-$!tfe oo .werd 1^5Q0,- inagzameld. ^Ee^jes-, legd herinneren we eraan dat in de jaren ze- marathon,.gebouden van dinsdag veritig voor de oprichting van JET niemand 08.20 uur tot asSh teriïïU.lD' uur wereld verder is gekomen dan een ver bracht nog eens 2000,- extra in het houdlngvan 25-000 op 1. laadje. Het genoemde totaalbedrag draagt een voorlopig karakter, aangezien nog ver dere actiepunten op het programma staan, o.a. heitje voor een karweitje, een sponsorloop en een sportmara- thon. Hopelijk weten de Tilburgers -als beroep op hen wordt gedaan- de bijzondere inzet van de LEAO-leerlin gen op positieve wijze te waarderen. Klas 4A wil bij deze de familie Dielis- sen hartelijk danken voor de maaltij- i die door hen verzorgd werden tij- is de lesmarathon. Burgemeester Brokx overhandigt de Groot Zilveren Legpenning van de gemeente Tilburg aan de vertrekkende secretaris F. Meeder. (foto Geert van Loon) nam Meeder mee op een fictieve toer door Utrecht en overhandigde hem na mens het gemeentebestuur enkele ca- edeau’s. De heer Baarspul, directeur en genodigden. Burg- van de dienst Publieke Werken voerde opende de rij van spre- ook het woord. Hij deed dat namens ilificeerde Meeder als het managementteam. Baarspul der als een man met visie altijd makkelijk had en I rlp HlfkPfTIPtipC Een dezer dagen heeft Mt befaamde ”kop van Jut” V V1W111CIJ Bastjn de direkteur Op donderdag 14 december werd de heer bescherming, de heer S. T7. Bikker, melkveehouder uit Hoogblokland cheque van 15.000,- overhanc c c heel onverwacht in de bloemetjes gezet, geld heeft zij gekregen omdat ze Hij was namelijk de 10.000e bezoeker op blieksprijs 1989 heeft gew< het onderzoekscentrum ’’Halfweg” te Sint meest gewaardeerde illustrate Anthonis. De heer Bikker werd gefeliciteerd |and. door ir. A. Swinkels, adjunct-directeur bij SÏÏ De is bjjro-der onderzoekscentrum bekochten en daarna de verheugd over dit gebaar. Direkteur veevoederfabriek van Hendrix in Heijen en Woldhek «Een particuliere natuurbe- het hoofdkantoor in Boxmeer. In het onder- schermingsclub kan haar werk alleen zoekscentrum zijn excursies mogelijk voor doen met steun van het Nederlandse agrariërs.'Er worden ook cursussen gegeven, volk. Zo’n initiatief van Marjolein Inl. bij H. de Brouwer en Zn Oirschotseweg Bastin is stimulerend en hartverwar- 69 in Moergestel, tel. 04243-1873. mend en een prachtige afsluiting van Alle bekende merken Betalingen snel geregeld va. 30,- p.m. Alle koopavonden geopend Afgesproken De afwijzing van het college van Be stuur van de NHTV is vooral geba seerd op het feit dat tijdens de fusie van het NWIT met de Verkeersacade- mie is afgespfoken dat de gemeente Breda als vestigingsplaats de voorkeur had. Dit onder de voorwaarde dat er vóór 1 januari 1990 een geschikte loka tie gevonden was. Het aanbod van de gemeente Breda voldoet aan-die voor waarde. Fiet aanbod van Tilburg vormde voor het college van Bestuur geen aanleiding om van de fusie-af- spraak af te wijken. Ook dit jaar brengt de kerstman weer een bezoek aan het gezellig gedeco reerde winkelcentrum Heuvelpoort. Het spreekt vanzelf dat hij een leuke kerstattentie zal uitreiken aan het win kelend publiek. Daarmee begint de kerstman vandaag, 21 december, van 17.00-21.00 uur. Verder zal hij komen de zaterdag in het winkelcentrum aan wezig zijn van 13.30-17.00 uur. Op 30 december a.s. wordt in winkelcentrum Heuvelpoort het jaar uitgeluid met een lekkere verrassing voor het winkelend publiek. De ondernemers van het win kelcentrum wensen u in elk geval hele prettige kerstdagen en een voorspoedig procedure De raadscommissie voor Ruimtelijke Or dening, Openbare Werken en Stadsbeheer wordt op korte termijn schriftelijk om haar mening gevraagd over het nemen van een ...euw voorbereidingsbesluit. Indien die commissie akkoord gaat, volgt behandeling van het voorstel in de raadsver gadering van 8 januari 1190. Indien de commissie akkoord gaat, volgt 'estemmingsplan snel daarna de ter inzagelegging van het het verdwijnen bouwplan gedurende een termijn van 14 da ling ter plaatse gen. Publikatie van de ter inzagelegging op de gemeentepagina in de Tilburgse Koerier. Mogelijkheid om gedurende die termijn be zwaarschriften in te dienen tegen het bouw- Na het besluit van de gemeenteraad volgt actie daarop van burgemeester en wethou- De Werkgroep Natuurbehoud en Milieubeheer Tilburg en omgeving is steld over het Stadsbeheerplan van Tilburg omdat daaruit blijkt dat de onverminderd doorgaat met het maken van plannen die langzaam buitengebied oppeuzelen. De WNM schrijft dit in haar reactie o heerplan. De natuur- en landschapswaarden die Tilburg nog resU door onaanvaardbaar onder druk te staan. Bovendien gaat 1 haar reactie, lijnrecht in tegen de uitgangspunten die de Stadsbeheerplan hanteert. De natuur- en landschapswaarden ko- Verkeersbeleid men er in het Stadsbeheerplan uiterst bekaaid af, terwijl zij volgens de Werk- De Werkgroep Natuurbehoud en Mi- groep Natuurbehoud en Milieubeheer lieubeheer ziet ook op het gebied van bij plannenmakerij voor het buitenge- het verkeersbeleid vele tegenstrijdighe- bied juist een bepalende factor zouden den in het Stadsbeheersplan. De ge moeten zijn. In het Stadsbeheerplan meente zegt te kiezen voor een beleid wordt wel gesteld dat het beleid voor dat onnodig autogebruik zal ontmoe- het buitengebied gericht is op het be- digen en andere vervoerswijzen daar- schermen van open, groene ruimtes en entegen zal bevorderen, maar ook dit het tegengaan van versnippering, maar uitgangspunt wordt niet uitgewerkt, in de plannen is daar niets van terug te Wel wordt de Noordoosttangent ge- vinden. handhaafd en de Noordwesttangent De WNM pleit ervoor dat Tilburg een wordt een absolute noodzaak ge- Gemeentelijk Landschapsbeleidsplan noemd, vindt de gemeente dat zij moet opstelt, waarin op basis van een inven- zorgen voor voldoende parkeervoor- tarisatie van natuur- en landschaps- zieningen ten behoeve van het winkel waarden en knelpunten een visie apparaat en plant zij een tiental loca- wordt gegeven op het buitengebied en ties voor kantoren en andere activitei- waarin een plan voor de verschillende ten bij snelwegen en «stadspoorten», deelgebieden van het buitengebied De WNM pleit ervoor dat de gemeen- wordt uitgewerkt. De plannen van an- te bij al haar plannen haar eigen uit- dere beleidsterreinen moeten aan dit gangspunt «andere vervoerswijzen dan Gemeentelijk Landschapsbeleidsplan de auto bevorderen» betrekt en uit worden getoetst. werkt. Het afscheid van de heer Meeder vond plaats tijdens een bijzondere zitting van de gemeenteraad die druk bezocht werd door raadsleden, diverse gemeen teambtenaren en genodigden. Buq meester Brokx kers en kwalificeerde Meeder iemand met een volhardend, rechtlij nig en vakkundig karakter. ”U heeft,” aldus Brokx ”uw sporen diep in Til burg gegrifd en dan bedoel ik dat in de goede betekenis van het woord.” Brokx wenste Meeder en zijn gezin veel voldoening en geluk in het besteeg. Utrechtse. Namens de gemeenteraad analytisi richtte de heer J. Melis, fractievoorzit- de Me ter van het CDA het woord tot de ver- ais hij 1 trekkende secretaris. Melis prees de in- gaande zet van Meeder en zijn immer con- telijke organisatie. "’Het doelmatig- structieve opstelling. ”U en uw ambte- heidsstreven mag niet verabsoluteerd naren waren altijd beschikbaar voor worden,” zo hield Meeder zijn gehoor ons gemeenteraadsleden”, aldus de voor. Tot slot dankte hij iedereen, heer Melis. De heer Langerwerf, loco- Daarna werd Meeder een afscheidsre- secretans sprak de heer Meeder toe ceptie aangeboden die door velen be- namens de gemeente-ambtenaren. Hij zocht werd. XV SK.F- ransportwielen AW W lilburg |ules/vefneweg 14 ld 013 321316 Afgelopen maandag hebben de gemeente Tilburg en de heer F. Meeder, tot 15 de cember 1989 gemeentesecretaris, afscheid genomen van elkaar. De heer Meeder verlaat na 8 jaar Tilburg, zoals u vorige week kon lezen, en is benoemd tot griffier van de Staten van de provincie Utrecht. Vanwege zijn verdienste voor de stad werd Meeder door burgemeester Brokx onderscheiden met de Groot Zilveren Legpen ning van de gemeente Tilburg. De jury, bestaande uit Candy Dulfer (muzikante), Paul Evers (hoofdredac teur Oor), Frank Klunhaar (muzie kuitgever Emi), Antoine Kroes (muzi kant), Carole Muizelaar (hoofd mu ziekafdeling NOS-radio), Paul Smits (programmeur Willem II) en Gert van Veen (journalist de Volkskrant) kende de tweede prijs toe aan de Tilburgse groep Fireboots. De derde plaats was voor Toon en de Töntjes uit Eindho ven, vierde werden Elegy uit Breugel en vijfde werd Sense of purpose uit Den Bosch. De Wraak van Brabant 1989 werd weer georganiseerd door de Stichting Brabant Pop en over het aan tal bezoekers dat de voorrondes, de halve finales en de finale trok: ruim 5000! De NOS heeft radio-opnames gemaakt van alle bands. Deze opna mes zullen op zaterdag 30 december in een special van het programma Ak koord op Radio 1/2 te beluisteren zijn. Die uitzending is van 19.30u tot 22.00u. Burgemeester, en wethouder van. Til burg betreuren het in hoge mate, dat het College van Bestuur van de Natio nale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer NHTV, de gefuseerde NWIT en Verkeersacademie niet is ingegaan lojsinger. op het aanbod van Tilburg om zich in problemen deze gemeente te vestigen. Pand aan vendienhc Het aanbod van de gemeente Tilburg gezegd bestaat uit een vestigingsmogelijkheid verlenei in de directe nabijheid van de Katho lieke Universiteit Brabant (KUB). Daarnaast wordt de grond in erfpacht aangeboden voor 1,-. Dit overeen komstig het aanbod van de gemeente Breda. De vestiging nabij de KUB le vert mogelijkheden op voor samenwer king op onderwijsgebied, uitwisseling van faciliteiten e.d. Daarmee zou de positie van het NHTV alleen maar ver- ie var Tilbt antiek g ters, mur.,v. Ook aan meubels laat men hier niets te wensen over. Een greep uit het assortiment Hollandse, Duitse, Franse, Spaanse kasten, slaapkamers, eetkamers, salontafels, fau- .as van teuils, sofa’s, secretaires, rolbureau’s, deken- n klein- kisten, stoelen, banken, tafels, spiegels, enz. 1 artike- Bent u op zoek naar een bepaald stuk an- xb"”l'ers w"'n s kunst, gla< ---- -- ■- 'eegschaler alle ds

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 5