II I F*!* NOORDERLIGT FOTOIANS Het Ware Westen Weihnachtsoratorium van Bach en noemen J I Amsterdams Saxofoon Kwartet ’’Jaloezieën” prachtdebuut Haye van der Heyden Balavond «Wooltown Jazz Band» ”En we haar...” Dansproduktie: ”Hexa” en ’’Fysica” ONKYO Tilburgse galerie- Toneelgroep tiendaagse Masker Nieuwe datum Het weekprogramma van jazzpodium Paradox, Willem Il-straat 24 Te zien in Zaal 16 in Tilburg, start vanavond om 22 uur met de Contraband KORTE CURSUSSEN RUIMTELIJK VORMGEVEN: DE MENSELIJKE FIGUUR VORMGEVEN IN GLAS KUNSTTHEORIE INLEIDING IN DE FILOSOFIE VAN DE KUNST KUNSTGESCHIEDENIS VOOR GEVORDERDEN 150 JAAR FOTOGRAFIE INLEIDING IN DE ARCHITECTUURGESCHIEDENIS IKONOLOGIE: DE VERBORGEN BETEKENISSEN IN DE KUNST ZOUAVENLAAN 77 r 1989-pagina 8 Donderdag 14 december 1989 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER IP Amsterdams Saxofoon Kwartet de tt. december: 4? En: laat ze goed afdrukken bij Uw kleurenfoto-specialist f uw kleurenfoto's PERFECT AFGEDRUKT IN 1 UUR De beste kleurenfilm nu te koop bij uw fotospecialist 161 - Tel. 013/430653 n 46-Tel. 013/552244 1 uur foto-service A Saxofoon Kw i Suite en The ensdag 20 11,20.15 uur ur. Dat en. Zeker voor de feestdagen Agfa Professional XRS: de beroemdste fotografen werken ermee! Tot 20% meer scherpte, zeker 25% meer kleur! stichting iwburg pracht- _jh Ame- il relaties en daar- ven: En we noemen 5 december. Studio- van het GTA Rei smand in jmgeving irbijgaan. gaat het van GTA ilhart van met gulle uitdelen, "lummerd nt dat u één van prijzen in an reis- maakt er an. naar het fiteer van jiedingen kans op e verras- vat ook talloze successen op zow> dium als het spreekwoordelijke 3 nyl. ”No woman, no cry”, ’’Get up” en ”1 shot the sheriff’. Een het arsenaal successen van The duidelijk maakt, dat in NoorJ' gende week donderdag een avondje plaats zal vinden. bruik te maken van zigheid van de baby... Heksproduktie/ Kus me tot ik prins ben Puck van Berjo, Rivka de Pan, Larissa v.d. Molen, Yvette Hoefnagels, Lotte v.d. Braak, Katrijn Wermenbol, Jerry Verhoe ven, Aafke Raeven, Roel van Dijk, Arjanne Everts, Bas Kwantes, Ramona Touwen en Peterek van Zandvoort sp *~1. Ze worden verrast d tneren aan het ker isdag 20 decemh De afgelopen weken vonden in onze provincie de voorrondes en halve finales plaats in het kader van "De wraak van Brabant", een concours voor popmusici. Zaterdag a.s. vindt vanaf 21.00 uur de finale van het concours plaats in Theater Noorderligt, Veldho- venring 79 in Tilburg. Op donderdag 21 december a.s. reggea op het allerhoogste niveau in Noorderligt met "The Wailers band" uit Jamaica. De meeste roem vergaarde de formatie voorheen in een bezetting met wijlen Bob Marley. The Wailers komen naar Tilburg in de bijna oor spronkelijke samenstelling. Aanvang van dit bijzondere optreden is 22.00 uur. Toneelgroep Masker presenteert a.s. zondag om 20.15 uur het stuk «De Hoogmoedigen» in zalencentrum ’t Wit Paardje aan ’t Lijns- heike in Tilburg. Het gaat om een komedie van schrijver Ludwig Bender. De regie is in handen van Jo Damen. Voor licht en geluid tekenen Frans Schellekens en Peter Damen, terwijl het dekor werd ver zorgd door de groep zelf. Don Ranudo en zijn gade Olympia zijn bei den van hoge adel maar totaal verarmd. Ze zijn de incarnatie van hoogmoed en denken er niet over hun enig kind, de lieftallige Te resa, uit te huwelijken aan de rijke, maar slechts haifhoogadellijke Gonzalo. Voor inlichtingen en plaatsbewijzen kunt u terecht op ’t adres Corellistraat 189 in Til burg, tel. 552649. Op vertoon van 65+ pas zijn vooraf bestelde kaarten gratis. voor een bepaald duet en daagt zo zijn of haar partner uit om imiterend en interprete rend te volgen. De muziek van Hexa is een stuk voor zes instrumentalisten en wordt ge deeltelijk live gespeeld. ’’Fysica” is min of meer een antwoord op het complexe en barokke Hexa. Terwijl He xa zich afspeelt in een afgesloten ruimte, is Fyica gedacht in een gedeelte van een veel groter omgeving. Als een gedeelte van een De betere geluidsapparatuur uit Japan Peeters Audio Video Molenstr. 142 (hk. Besterdring) Tel. 013-420397 den de cantates nummer 1, 2 en 3 uit het oratorium uitgevoerd. Het LSO wordt gedirigeerd door Salvador Mas Conde. Solisten zijn José Kalthof r'ijkstra (alt), Wout z en Frans Kokkelmai tedewerking wordt verleer irgs Vocaal Ensemble en de Palinckx en Palinckx In 1983 richtten Jacques en Bert Palinckx het kwintet «Palinckx en Palinckx» op, dat in F986 werd uitgebreid tot het nonet «Pa linckx». Twee elpees waren het resultaat van beide formaties «Maartse buien», met daarop de «titelsong» die op elk podium het publiek zo stil wist te krijgen, dat je een speld kon horen vallen, en het meer anar- chisties klinkende «Grrroeten». In het afgelopen seizoen speek broeders Palinckx aldus duo waar alle podia, tot zelfs «het beste ja van Europa, het Bitnhuis» toe. E. J vorden het valt niet m< Limburgs Symfonie Orkest: Weinacht- soratorium van J.S. Bach. Dirigent: Salvador Mas Conde. Vrijdag 15 de cember, Schouwburgzaal, 20.15 uur. Vooruitlopend op het kerstfeest verzorgt het praan), Hebe Dijk Limburgs Symfonie Orkest (LSO) in de Goedhart (tenor) en abonnementsserie van Het Brabants Orkest (bas)- Vocale medewt een uitvoering van J.S. Bachs "Weihnacht- door het Limburgs V. Jaloezieën van Haye van der Heyden. Regie: Andy Daal. Dinsdag 19 decem ber, Scho-wburgzaal, 20.15 uur. Contraband De Contraband werd in 1985 opgericht door trombonist en componist Willem van Manen en maakt sindsdien elk najaar een toernee langs de vaderlandse podia. Para dox wordt daarbij nooit overgeslagen en dat is niet meer dan terecht. De Contraband kan gerust gerekend worden tot de beste en meest verrassende grote groepen in West- Europa. Dat heeft op de eerste plaats te ma- ken met het repertoire dat de groep speelt. In het afgelopen seizoen speelden de ge- Enerzijds wordt gestreefd naar nieuwe mu- broeders Palinckx aldus duo waarmee ze op zikale vormen. Van de andere kant wordt de alle podia, tot zelfs «het beste jazzpodium traditie van de big-band bepaald niet losge- van Europa, het Bitnhuis» toe, En het moet laten. Dat levert zeer interessante «botsin- gezegd worden het valt niet mee om die ar- "o.-Het ene moment swingt het geheel rogante Amsterdamse monden stil te krij- -trein, het volgende gen die liever zichzelf horen praten dan luis- •ekte anarchie waar- teren naar de muzikale prestaties van ande ren. (Dit even tussendoor). Vanaf augustus 1989 vormen de Palinck- xen een kwartet net als vroeger, onder de naam Palinckx en Palinckx. De groep gaat vartette», met korte, krachtige composi ties die een integratie beogen van de ver worvenheden van de hedendaagse jazz en gecomponeerde muziek en de directheid en compactheid van de popmuziek. Sweat Produkties: Het ware Dinsdag 19 en woensdag 20 di Studiozaal. 20.30 uur. re Westen. Sneeuw” (twee jaar geleden in Schouv december, Tilburg door het Ro Theater in een pr voorstelling vertoond). In zijn typisch rikaanse stijl legt Shepard vooral Ik weet nog dat ik probeerde de grijns van tussen mensen bloot, observerend e Burt Lancaster te imiteren nadat ik hem sa door genadeloos. men met Gary Cooper had gezien in "Vera "True West” of op zijn Nederlands "Het Cruz”. Ik oefende dagenlang in de achter- Ware Westen” schreef Shepard in 1980 en tuin. Rondbanjerend tussen de tomateplan- het werd eerder gespeeld door het inmiddels ten.’ ter ziele gegane Globe. In december spelen Sam Shepard is een van de meest begena- Coen van Vrijberghe, Wil van der Meer en digde hedendaagse toneelschrijvers. Van Jaap Vrenegoor de hoofdrollen in dit stuk, zijn hand zijn stukken afkomstig als bij- Gezien hun eerdere speelstijl in hun vorige voorbeeld ’’Paris, Texas” en ’’Vuur in de produktie. =ht Kombuis Zondag 17 december 15.00 uur zondag- theater In het kader van 1 programma speelt op zondag 17 deceml Peter Zegveld de voorstelling Kombuis voor iedereen van 7 jaar. p het toneel zien we een immense scheeps keuken. Een lange witte buis brengt door middel van bewegingen de meest prachtige klanken Een plastic slang verbonden met een emmer nel water brengt een keteltje op het fornuis vro- pUSCh première ging, heeft sinds- Telkens weer weet de man zijn huilende ba- land getoerd. Tenslotte nog by te troosten. in ’t Heks. Dankbaar tracht hij hierbij gebruik en mis nam de roman «Frost» bruik te maken van de luidruchtige aanwe- onlanps overleden Thomas ---’ sji u.. walging, werk Amsterdams Saxofoon Kwartet: The Puerto Rican Suite en The West Side Story. Woensdag 20 december. Schouwburgzaal, 20.15 uur. De saxofoons: cool en jazzy. Het slagwerk: warm en zuidelijk. Beiden komen in een be werking van Henk Huizinga tot een vlam mend muzikaal treffen. Het Amsterdams Saxofoon Kwartet heeft ook bij jongeren nogal wat bekendheid gekregen door hun Ivador medewerking aan de laatste theatertoemee >f (so- van The blits. nu treedt het Kwartet afzon- 'Outer derlijk op en wordt daarbij ondersteund i”? door drie slagwerkers. ’’America” heet het rleend programma dat zich vooral concentreert op de muziek van The West Side Story. Vol gens het Kwartet is dit muziekstuk één van de beste composities van deze eeuw. Het werk vóór de pauze, ’’The Puerto Rican Suite”, is een smeltkroes van virtuoze La- tijns-Amerikaanse dansen, geschreven door verschillende, klassieke componisten. Sterk ritmische percussie, gecombineerd met lyri sche en snijdende melodieën. De Maatschap/Vorst Op vrijdag 15 en zaterdag 16 december telkens om 21.00 uur speelt De Maat schap haar laatste voorstellingen van «Vorst». De produktie. die in mei j.l. in Den Haag in première ging, heeft sinds dien door het l*-J -J twee avonden ii. De Maatschap nam de romar (1963) van de onlangs overleden Bernhard als karakteristiek van o, wanhoop en zelfbevrediging om het werk van deze zelfkant-kunstenaar te duiden. In «Vorst» tekent hij de laatste levenswegen van de schilder Strauch die zich ter voorbe reiding op zijn zelfmoord teruggetrokken heeft in een afgelegen bergdorp. De broer van de schilder heeft een «rechtenstudent» gevraagd om de geestestoestand van zijn broer te peilen. Een tartielijk introvert werk j dus, dat vraagt om een intieme karakterte- ven, Aafke Raeven, Roel van Dijk, Arjan kening van de twee hoofdrolspelers. Everts, Bas Kwantes, Ramona Touwen De twee spelers, Rien Stegman als de schil- Peterek van Zandvoort spelen de hotelgas- der Strauch en Toos Sax van der Weyden ten. Ze worden verrast door klokken die als de studente, doen pogingen met elkaar hun herinneren aan het kerstfeest. in contact te komen, maar dat leidt in we- Op woensdag 20 december om 17.00 zen slechts tot onbegrip voor elkaar. Het 19.00 uur is er een tussentijdse presentatie soms wat statische spel geeft een sluimeren- van de kindertheaterkursussen o.l.v. My- de spanning weer beiden welhaast rt«m Thonon Growing up in public/ Freud en Julie Op vrijdag 14 december om 21.00 u. speelt de groep Growing up in public de voorstelling Freud en Julie, naar Freule Julie van August Strindberg. Regisseur Paul Feld studeert met deze voor stelling af aan de regie opleiding te Amster- een zwartgallige, lichtvoet™ "it tedere voorstelling gewor iden houdt tussen een thr111Vi, *- en een tragi-komedie. 14.00 tot 17.00 uur. De deelnemende galerieën zijn Artikel, Par Hasard, Kathareze, Kokon, Megart International, Resy Muijsers, Pjotr, - en W125. de galerieën gezamenlijk uitge- Jder met informatie over ope- L J o ieën gratis te ver krijgen. De galerie-folder bevat een plattegrond. ten vonden in onze provincie de voorrondes en van Brabant", een rw‘' ïnale van het concours verkeren de J ander analyserend vergoelijl De Maatschap heeft in «Vo__. dend kunstenaars (Janhein van Stiphout Jan Doms) als een regisseur (René Jager"' de mogelijkheid geboden afzonderlijk e_. «autonoom» op Berhards werk in te gaan. u..< August Strindberg. In de toneelbewerking van Pietjan Dusee jsseur Paul Feld studeert met deze voor- wordt aan de tekst van Bernhard recht ge- Jing af aan de regie opleiding te Amster- daan. dam. Het is een zwartgallige, lichtvoetige, Met «Vorst» heeft De Maatschap opnieuw sadistische en tedere voorstelling geworden, beeldende kunst en theater mooi en zinnig die het midden houdt tussen een thriller. weten te combineren. een zedenschets en een tragi-komedie. Freud en Julie vertelt het verhaal van Freule FctCf ZeSVClu/ Julie, haar knecht Jean en de meid Kristin. >z. 1 Tijdens de bacchantische Midzomemach. waarin alles mag en alle rangen en standen door elkaar lopen, raken de Freule en Jean verzeild in een «verboden» verliefdheid. Zo dra ze weer bij zinnen komen, slaat de pa- Paul Feld probeert in zijn voorstelling de te- ^Jer derheid op het toneel te zetten zonder dat e5e het banaal wordt. je oorden aan de se Zee.» Er zijn ndere specials, licht op bij GTA de Jul. van Stol- 25 B te Tilburg en >g eens extra van llende openings en. GTA Is vol over de groei en e Tilburgse vesti- irogramma is op iden van een fors bevolking. :ich gesterkt door ervaring, door /loot van 45 bus- n een kwaliteits- t zéér gunstig af- irgelijking met de m moet betalen. 135-24 opn. 100 ASA nu 12,95 len van Duijnhove haar... Vrijdag 15 zaal, 20.30 uur. len van Duijnhoven won in november 1988 op de 23ste editie de jury-prijs en de pu blieksprijs op het Camaretten festival, en dat terwijl iedereen het er over eens is dat wat ze brengt niet eens echt cabaret te noe men is. In ’’En we noemen haar...” speelt len van Duijnhoven een jonge vrouw, Anja, een heel beschaafd, een keurig meisje. Maar een meisje met fantasieën, keurige en min der keurige, herinneringen en wensen, dro men, frustraties. Maar aan de buitenkant is daar niets van te merken. Als ze alleen is borrelt alles wat in haar leeft naar boven. De enige getuigen zijn de spiegel, de radio, een enorme berg met oude kleren en., het publiek. Anita Löwenhardt in Trouw: Ten van ”1 ac a.s. een galerie-tiendaagse gehouden. Lila Zjdliu Tijdens deze tiendaagse tonen de galerieën in groepstentoonstellingen werken uit hun 17 december c,gen college. De voorstelling ”Los Zand”, geschreven Tijdens de tien-daagse zijn buiten de norma- door Annie M.G. Schmidt en gespeeld door le openingstijden, de galerieën tevens op de Toneelgroep Amsterdam kwam afgelopen zondagen 17 en 24 december geopend van maandag te vervallen in Schouwburg Til- 14.00 tot 17.00 uur. burg. Oorzaak hiervan was de ziekte van De deelnemende ga één van de hoofdrolspelers. Het stuk zal nu - 1, a.s. zondag in de schouwburg worden ge- Megart Interna speeld. De plaatskaarten voor de oorspron- Teunissen en V kelijke uitvoering zijn en blijven geldig voor De door de o- o de uitvoering van a.s. zondag. Het is echter brachte folder met inforr ook mogelijk om de kaartjes te ruilen of het ningstijden is bij de galerie geld terug te vragen aan de kassa van krijgen. Schouwburg Tilburg. E - -- van de man die meer dan tien jaar met en in cabaretgroep Purper werkte. Momenteel werkt hij voor de Tros mee aan het televisie programma Binnenlandse Zaken. V Heyden kreeg voor Jaloezieën een half jaar n een geleden al de Visser-Neerlandia Prijs en het keerd stuk werd meteen vergeleken met soortgelij- ke hit-comedies als bijvoorbeeld die van de Brit Alan Ayckbourn. Bovendien wordt het blijspel gespeeld in 1 bezetting met Annet Nieuwen- -,_j schitterde onlangs nog in de film ’’Leedvermaak”), Allard van der Scheer (speelde mee in ”Er valt een traan op de tompoes” en) die met deze rol zijn veertigja rige jubileum op de planken viert, Elsje de Wijn (speelde in het toneelstuk ’’Leedver maak”) en Edwin de Vries (deed vorig jaar de hoofdrol in ’’Ritter, Dene, Vos” bij Het Nationale Toneel). Dansproduktie: Hexa en Fysica. Cho reografie: Bianca van Dillen. Maandag 18 december, Schouwburgzaal, 20.15 Dansproduktie is door een criticus wel eens als ’’punky chic” is omschreven. Choreogra fe Bianca van Dillen paste in ’’Hexa” voor het eerst de techniek van de ’’instant dans” toe: dansers krijgen vlak voor ze de vloer op groter omgevir gaan pas hun passen door. Het gezelschap groter geheel, voert na vijf jaar deze choreografie van Bianca van Dillen opnieuw uit. Bovendien wordt het nieuwe werk ’’Fysica” uitgevoerd. Het stuk ’’Hexa” gaat over dualiteit. Bianca van Dillen ging voor het maken van bewe gingen te rade bij het werk van de schilder Willem de Kooning. Bovendien greep Van Dillen terug naar choreografieën van Merce Cunningham, de grondlegger van de moder ne dans, waarbij dansers en omgeving in el kaar lijken op te gaan. In Hexa krijgt één van de dansers van het blauwe paar vlak voor de voorstelling het passenmateriaal ■C Cl Zaterdagavond 16 december a.s. organi- Ww w seert «The Wooltovvn Jazz Band» vveder- - - 1 1 om in Congrescentrum «De Postelse Hoeve», aan de Dr. Deelenlaan in Tilburg Voorstelling in ’t Heks Een drukke week in theater ’t Heks. Donderdagavond de voorstelling Freud en Julie» naar ^è^bandleden"^^^^^ formatieln Strindberg, vrijdag- en zaterdagavond een reprise van «Vorst» van de Maatschap, zondag- een gewijzlgde samenstelling optreden, middag de familievoorstelling «Kombuis» van Peter Zegveld en woensdag tenslotte twee Maar... het is de organisatoren, onder de be maal een presentatie van één van de kindertheatergroepen. Voor al deze voorstellingen kunt zjeien(je leiding van de families Toon en Jo- u kaarten reserveren bij ’t Heks, Lannerstraat 1, Tilburg Noord, 013-551171. ke de Kok en Anton en Mientje van der Meijs gelukt twee voortreffelijke vervangers s één suïcidaal aangelegd, de aan te trekken t.w. de trompettist van de be- srend vergoelijkend. kende «Dixie Machine» Bart Dal en als ip heeft in «Vorst» zowel beel- zangeres uit Rotterdam Sarah Coolen. Het laars (Janhein van Stiphout en geheel uiteraard o.l.v. Piet Vriens. Het be- ’agers) looft natuurlijk weer een ouderwetse gezelli jk en ge happening te worden, waarop gedanst, geluisterd en bijgekletst kan worden op de aanstekelige dixielandklanken van de nu bijna vijfendertig jaar bestaande formatie. De toegang voor kaarthouders is gratis. Voor de overige liefhebbers 7,50 per per soon. Maar met het toegangsbewijs bent U Op 19 december is er een sessie o.l.v. Wim Koevoets met hetzelfde aanvangsuur geldt eveneens voor ’t optreden van 21 december: Palinckx en Palinckx: kwartetten We zien een echtpaar. Zij is een gevierd ac trice en staat vlak voor de première van nieuwe voorstelling, hij is een gemanke schrijver die meer drinkt dan zijn literaire aspiraties waarmaken. Haar moeder, een welgestelde weduwe, heeft net een groot Bovendien huis voor hen gekocht en komt logeren, zo een sterrenl: lijkt het. Later blijkt echter dat zij wil ko- huizen (zij s< men inwonen. ”T Tijdens de voorstelling ontmoet moeder een gevreesd maar lafhartig criticus, een man die zich alleen achter zijn schrijfmachine durft te laten gaan. Vanaf dat moment staat de positie van het drietal te trillen. De voorstelling ’’Jaloezieën” van Haye van der Heyden is het debuut als toneelschrijver Wraak The Wailers Laat ergens een paar lokale of regionale Het optreden van The Wailers is er één om bands spelen en je ziet geen hond. Helaas is niet te missen. De formatie is nl. nog maar dat nog vaak de praktijk. zelden op het podium te zien. The Wailers hebben een rijke historie met de nodige tur- Zet je dezelfde bulentie achter zich. Dramatisch was het bands echter bij elkaar in een popconcours overlijden van dertiger Bob Marley t.g.v. als ”De wraak van Brabant”, dan loopt het een slopende ziekte. Eveneens dramatisch haast storm. Raar, maar waar. Hoe dan ook was de gweldadige dood van drummer Carl- wordt zaterdagavond het Noorderligt-po- ton Barrett en mede-oprichter Peter Tosh. dium in beslag genomen door de vijf vol- Maar de geschiedenis van The Wailers om- gende finalisten: Elegy uit Son en Breugel vat ook talloze successen op zowel het po- (melodieuze metal), Fireboots uit Tilburg dium als het spreekwoordelijke zwarte vi- (funk-punk-wave met Chorus), Toon en de nyl. ”No woman, no cry”, ’’Get up, stand Tontjes uit E’hoven (beat) en tenslotte The up” en ”1 shot the sheriff’. Een greep uit Nozems (punky gitaar) en Sense of Purpose het arsenaal successen van The Wailers die (divers) uit Den Bosch. De NOS maakt deze duidelijk maakt, dat in Noorderligt vol- avond opnamen voor het radio-2 program- gende week donderdag een historisch ma ’’Akkoord”. Zaterdag begint om 11 uur in Theater Zaal 16, Carré 16 in Tilburg, een uitvoering van leerlingen van de Tilburgse Dans- en Muziekschool o.l.v. dirigent Henk Stoop. Eerst is het de beurt aan het kinderorkest. Vervolgens zal het jeugdorkest te horen zijn, aangevuld met solisten op cello en viool. Op het programma staan werken van o.a. Pe- usch. Beethoven en Rieding. De toegang is s Avonds om 20.30 uur staat ”De Steen” geprogrammeerd, een dansproduktie van choreografe Gabri Christa en de stichting Muzenis. Gabri Christa tekent ook voor tekst en gedicht en behoort verder tot de in ternationale dansgroep, die ”De Steen” zul len uitvoeren. Akkordeon Komende zondag vindt in Theater Zaal 16 een akkordeondag plaats. Om 11.00 uur wordt gestart met een koffieconcert waar- gen» op. Het ene n aan meewerken: akkordeon-ensemble Vir- als een Duke Ellfr tuosa uit Etten-Leur, Fata Morgana uit E’hoven en Accorda uit Vlijmen, ’s Middags geeft akkordeon-docent Gerie Daanen een inleiding en demonstratie over de mogelijk- De tv- i die heden van elektronika en computer in com- de band is te vinder binatie met de akkordeon. van Manen er al j 0 en Op 20 december tenslotte vindt in Zaal puikje aan Nederlan itatie 16 vanaf 15.30 uur het ’’Integratie- examen ten in de Contraban My- Dansexpressie 4” van de Dansacademie Ook onze eigen Tilt plaa'« De toegane is gratis. len al '«ren mee in di o.l.v. Jos Willems 15 januari t/m 9 april maandag 19.30-22.00 uur Cursusprijs: 150,- o.l.v. Jan Hein van Stiphout 17 januari t/m 11 april woensdag 19.30-22.00 uur Cursusprijs: 150,- o.l.v. Drs. Hans Wessels 8 januari t/m 19 maart maandag 19.30-21.30 uur Cursusprijs: 137,50 o.l.v. Drs. Jos Legrand 16 januari t/m 10 april dinsdag 19.30-21.30 uur Cursusprijs: 155,- o.l.v. Dra. Tineke de Ruiter 17 januari t/m 7 maart woensdag 10.00-12.00 uur Cursusprijs: 115,- o.l.v. Drs. Roland Koekkoek 17 januari t/m 11 april woensdag 19.30-21.30 uur Cursusprijs: 170,- o.l.v. Drs. Ruud Ringers 20 januari t/m 17 maart zaterdag 10.00-12.00 uur Cursusprijs: 120,- Inschrijvingen en/of informatie: Centrum voor kunst en vormgeving Zouavenlaan 77, Tilburg, 013/684333 repert xdt ge big-band bepaald niet losge- :rt zeer interessante «botsin- e moment a.» w.. Duke Ellington-t.—o- moment heerst de volstrekte anarchie waar bij je je als luisteraar afvraagt hoe de band daar uit komt. tweede reden van het hoge niveau van -.± vinden in het feit dat Willem naan van Manen er al jaren in slaagt om het «kwa puikje aan Nederlandse en Duitse muzikan- ten in de Contraband bij elkaar te brengen. rvj'. onze eigen Tilburgse muzikanten spe- il '»ren mee in deze prachtige band. |(/o/« Ben van Duin) iniburys Symphonic Orkest IWailers I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 9