Gemeentepagina I a N J IP f Bijzondere Bijstand weinig bekend, maar kan voor veel mensen uitkomst bieden lilburg Gemeente F Bouwvergunningen Raadsbesluiten Reeshofdijk blijft na bouwrijpmaken Voorlichtings- Heijhoef voor een deel afgesloten Bestemmingsplannen bijeenkomst over nieuwe kieswet voor politieke partijen Hinderwet kt Gemeentelijk informatiecentrum GESLOTEN 95,- Gemeentelijke telefoonnummers Aanleg inrit bij woning of bedrijf aanvragen bij Publieke Werken Afvalstoffen verordening treedt in werking >er 1989-pagina 6 Donderdag 14 december 1989 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 burg ifwachten of /lucht de raad worden bekend- II iet toor -Een invulll Voorbereidingsbesluit de voorraad tie rotestraat 357a ‘I.04160-40680 hjdagavond [oopavond Maandagmorgen esloten .zonde- noet lig ge- jediend. In niet bekend n wet- icteur »se- v. de >st- jehandicapten .ort i actieplan >plan Beeld—-1- Stadhuis en gemeentelijke diensten - met uitzondering van politie en brandweer - zijn in de laatste week van het jaar (van 25 december tot en met 1 januari) stuntprijs Ito llprijs 3.595,- vergunning kan oc bij afd. voorde ook voor hen di Burgemt van plan gunningen I plannen ligt -29 d( ïMilif Bredaseweg 87 (H-89-oo76 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een bandengroothandel en autoservlcebedrijf door Gebr. Rentmeester v.o.f. jest een i worde '-•3 bez\ Tilburg. »nst (f 428811 428811 429070 428811 429500 553987 420723 428611 429100 429100 551986 428511 329911 rondere kosten. 3n die men moet he redenen of so- .den. Het zijn an- "vone bestaans- jn mee te ma- 90 worden ingt ijke gegevens r i voorstel over de programma- invulllng van de CAIT per 1 januari 1990 is aangenomen. de woning aan (B-89-1963); t hele bedrag joeding is af- hoogte van de kos- an het inkomen of De pane deel var ven bert aanc mers ingediend. In sns niet bekend Het besluit tot verlenging ligt met ingang van 15 december 1989 voor iedereen ter inzage bij de receptie van Publieke Werken, Vincentius- straat 102 (bezoekersingang)elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. n kan hier ook ui iriftelijke aparte b laken. >ok later beroep instellen t i geschillen van bestuur van lie om gegronde redenen hit tegen de vergunningverlening i de Raad van State. Dit geldt iertoe niet in staat waren. teg 130k (H-89-oo78) gunning aangevraagd voor het oprichten en in wer- e produktie van en de handel In zeefdrukinktproduk- door J.W. Grant. gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Tilburg, 14 december 1989 lings- en icedures jank - Besloten is de heer D. Hendrickx met ingang van 1 januari 1990 te benoemen tot voorzitter van de Ad viesraad Mondiale Bewustwording. magazijn aan de Hoogkarspelstraat (B-89-1923); laarsstuntprijs mde genoemde twee weken schriftelijk bezwaar indienen vergunningverlening. Be- iriften moeten worden ge- de directeur van de Mi lt, Stadhuisplein 130, 5038 i op grond van i dat zij bij de normale pro- hinderwetver- 1990)aan gemaakt. - Besloten is een perceel bouw grond aan de Oude Markt te verko pen aan Stervast BV voor de bouw van winkelunlts en zes vrije-sector bovenwoningen. Kamer en bij de Regering (m.n. de ministers van Buitenlandse Zaken en Defensie) als standpunt uit te spreken dat de Nederlandse rege ring haar afkeer jegens de schen ding van mensenrechten en de aanvallen op Koerden kenbaar dient te maken bij de Turkse rege ring dat de Nederlandse regering de wapenleveranties aan de Turkse regering stop dient te zetten als dit zonder gevolgen blijft. meester en wethouders zijn in de gevraagde bouwver- i te verlenen. De bouw- jgen van 15 december 1989 tot 29 december 1989 ter inza ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en u kunt er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurer-1- kunt u schr. tegen de ve zwaarschr.i richt aan d“ lieudienst, TC Tilburg. Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Besluiten met bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen in een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. bijzon de aanvraag ir de kosten "anden die aan het afgesloten ,an de Reeshofdijk liggen, blij- bereikbaar. Met borden wordt igegeven om welke huisnum- rs het gaat. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 11 december jl. onder meer het volgende besloten - De verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en In vordering van rioolrechten Is vast gesteld. Aangenomen Is een motie van de VVD waarin het college ge vraagd wordt te onderzoeken of het mogelijk is als grondslag van de heffing te nemen het hebben van een aansluiting op het rioolstelsel de hoeveelheid afgevoerd water in relatie tot de middellijn. De uitslag van dit onderzoek moet vóór de be grotingsbehandeling 1991(dus In geven. Om vanaf de weg de poort of garage te bereiken, is een ont heffing nodig. Daarvoor moet u le- geskosten a 12,15 betalen. Deze ontheffing wordt na betaling van al le kosten toegestuurd. Heeft u een inrit nodig bij uw wo ning of bedrijf, dan moet u dit bij Publieke Werken aanvragen. U kunt dit schriftelijk doen door een brief te schrijven, maar u kunt ook een aanvraagformulier invullen. Als u even belt naar de afdeling Ver keer en Wegen, telefoon 428672, dan wordt een formulier toege stuurd. Formulier of brief adresse ren aan Publieke Werken, t.a.v. de afdeling Verkeer en Wegen, Post bus 717, 5000 AS Tilburg. - Het ontwerp-bestemmingsplan «Hogeschoollaan en omgeving» is vastgesteld. Jan Truyenlaan 7. het bouwen van een terreinaf- scheiding aan de Jan Truyenlaan (B-89-1935) Lange Nieuwstraat 9. het vergroten en gedeeltelijk ver anderen van de woning aan de Lange Nieuwstraat 52 (B-89-1850) Stotijnstraat 10. het bouwen van een erfafschei ding bij de woning aan de Stotijn straat 27 (B-89-1543). 429268 429253 ixtielmuseum 367475 429120 428711 428610 428770 428554 673765 428911 354545 641911 06-11 Actuele tentoonstellingen Stadsbeheerplan Tweede Stadskantoor Mm Bebouwing Stadhuisplein Milieu-beleidsplan (incl. viaeo) Informatiecentrum Stadhuisplein 132,358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan - realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. Jules Verneweg 11 (H-89-0077) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en In wer king hebben van een revlsiewerkplaats voor pallets door Pallet Handel Brabant. - Een voorstel over de reorganisa tie van de Stichting Bejaardenwerk Tilburg Is aangenomen. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De r cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een I gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Aanvraag Broekhovensewc Er is een hinderwetvergi king hebben voor de ten met toebehoren c.wl Zodra de weersomstandigheden het toelaten (zo mogelijk eind van deze week), wordt gestart met het bouwrijp maken van een gedeelte van Heijhoef in de Reeshof. Het werk duurt in totaal 6 tot 7 weken. Tijdens de periode dat er gewerkt wordt, is het deel van de Reeshof dijk tussen het PTT-schakelstation en de Heijhoefdreef afgesloten voor alle verkeer. Na deze periode blijft dit deel van de Reeshofdijk, ten oosten van de Heijhoefdreef, afge sloten voor gemotoriseerd verkeer. ien is in die week ALLEEN 27 december en op vrijdag 29 december jr in de Anna Pawlonazaal van het paleis- leisring. Kapt. Hatterasstraat 8. het bouwen van een bedrijfsge bouw aan de Kapt. Hatterasstraat (0-89-4096) Op maandag 18 december om 17.00 uur houdt de gemeente in het informatiecentrum op het Stadhuis plein een bijeenkomst voor politie ke partijen die deel willen nemen aan de gemeenteraadsverkiezin gen van 21 maart 1990. Informatie wordt verstrekt over de nieuwe kieswet, met name over registratie en kandidaatstelling. Inlichtingen bij F. Clljsen, telefoon 013-429310. Ontwerpvergunningen Reeshofdijk 18 (H-89-oo64) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een horecaonderneming annex geitenfokkerij van M.E.H. Flohr. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Spoorlaan 390-394 (H-89-oo55) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor de opslag van HBO aan AMEV Vastgoed Beheer N.V. De ontwerpvergunning ligt van 15 december 1989 tot en met 28 december 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 29 december 1989 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft aanvraag stuur van De gemeente vindt dat de bijze re bijstand extra aandacht mot krijgen, omdat er maar weinig ge bruik van wordt gemaakt. Het blijkt een moeilijk begrip te zijn en het is inderdaad niet eenvoudig om pre cies aan te geven welke kosten nou wel en welke niet voor vergoeding in aanmerking komen. Voorbeelden ervan staan in de gemeentelijke fol der. Die is nu al verkrijgbaar bij de Sociale Dienst en het gemeentelijk informatiecentrum. De Sociale Dienst is echter bezig ze veel rui mer te verspreiden. Binnenkort lig gen ze onder handbereik bij buurt- Aangifte van geboorte of van overlijdt mogelijk op woensdag 27 december tussen 9.00 en 11.00 uur raadhuis aan de Pale1—1 - Akkoord Is gegaan met een reor ganisatie van de sector mondiale bewustwording In twee clusters rond het Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking en de Vredes- werkwlnkel. Tevens Is een motie van Groen Links aangenomen waarin gesteld wordt bij de Tweede Dit besluit kan men ook inzien in het Gemeentelik Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. - Akkoord is gegaan met de invoe ring van het doelgroepenbeleid In het kader van de personeelswer- ving van de gemeente. De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 15 december 1989 tot en met 14 januari 1990 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 14 januari 1990 worden i een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegever te maken. Tot 3 januari 1990 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zit ting (telefoon 429526). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp- Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Abraham Kuyperstraat 1het bouwen van een garage aan de Abraham Kuyperstraat (B-89-1685); .VORMGEVING, iken, meubelstoffe- lematten. D’n Tim- uwerikstraat 20 Oir- 04997-75543. werkloze vrouwen om hun positie op de arbeidsmarkt te verbeteren. Iemand komt in aanmerking voor bijzondere bijstand - als de kosten om medische of an dere redenen noodzakelijk zijn - als er geen andere regeling is die de kosten vergoedt. Dus als de kos ten niet (geheel) betaald worden door bijvoorbeeld het ziekenfonds/ aanvullingsfonds of bedrijfsvereni- ging/GAK - als iemand niet voldoende eigen inkomsten heeft om de bijzondere kosten te betalen. Een belangrijke voorwaarde om in aanmerking te komen voor dere bijstand is dat d< wordt ingediend vóór worden gemaakt. Vergoed wordt niet het van de kosten. De vergo< hankelijk van de hoogte ten, de hoogte van hst i.~ het vermogen. Er is ook een zogenaamd drempel bedrag. Dat is het bedrag dat iemand eerst zelf moet betalen, al vorens in aanmerking te komen voor bijzondere bijstand. Het drem pelbedrag is 171 per jaar. Zijn er verschillende soorten bijzondere kosten, dan kunnen die bij elkaar worden opgeteld en is het totaal - Een voorstel tot wijziging van de «Verordening, houdende vaststel ling van de plaatsen en tijden van de kermis» is aangenomen. Levert de aanleg van een inrit geen problemen op voor de verkeersvei ligheid of de groenvoorziening, dan kan de inrit in principe aangelegd worden. Hiervan krijgt u schriftelijk bericht. De kosten van de aanleg betaalt u vooraf. Deze kosten hou den verband met de werkzaamhe den die nodig zijn voor de aanleg. Omdat dit per situatie verschilt, is geen vast bedrag voor de aanleg te huizen, bejaardenhuizen, gezins- zorginstellingen, kruiswerk, zieken fonds, enzovoort. Met affiches en advertenties zal de bijzondere bij stand eveneens ruimer onder de aandacht worden gebracht. Medisch of sociaal Wat zijn nu die bijze Vaak zijn het koster maken om medische dale omstandighede dere kosten dan gewc kosten waar iedereen ken heeft, zoals de kosten voor voeding, huisvesting, kleding of huisraad. De vervanging van dure zaken zoals een wasmachine valt dus niet onder de bijzondere bij stand. Voorbeelden van kosten die er wél onder vallen zijn een bril, een kunstgebit, steunzolen, prothe sen, speciale schoenen. Het kan ook gaan om een eigen bijdrage voor gezins- en bejaardenhulp en kraamzorg, de «receptenknaken», contributie voor de kruisvereniging. Verder bijvoorbeeld extra kosten voor dieet, verwarming, vervoer, reiskosten voor bezoek aan men sen in het ziekenhuis, verpleeghuis, inrichting of gevangenis, een eigen bijdrage voor rechtsbijstand bij echtscheiding of studiekosten voor i het zoge- dan moet j ook een oetaald. Aan enaamde ng wordt de bijdrage vast- enst berekent bijdrage Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachtennummer Waterzuivering Noord Waterzuivering Oost Stadsreiniging Grofvuil Ongediertebestrijding Afval begraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en Recreatie (velden, zalen) (zwembaden) Nederlands Texticlmusourr. Buro Budgetadvisering Publieke Werken Informatiepunt stadsbeheer Buro Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening Alarmnummer gericht aan burgemeester eni t worden gestuurd naar de direc 30, 5038 TC Tilburg. tegen de aanvraag kan ook later een jrpvergunning. Dit geldt ook voor hen die it waren een bezwaar tegen de aanvraag Arent van ’s- Gravesandestraat 2. het veranderen en vergroten van de woning, alsmede het bouwen van een berging bij de woning aan de Arent van 's-Gravesandestraat 10 (B-89-1924); Borselestraat 3. het vergroten van de Borselestraat 55 Dudokhof 4. het bouwen van een garage aan het Dudokhof 45 (B-89-1954); Hoevelakenstraat 5. het vergroten van 5 garages, be horende bij 18 nog te bouwen wo ningen aan de Hoevelakenstraat, op de kavels 3,4,14,16 en 18 (B-89-1917); Hoogkarspelstraat 6. het bouwen van een garage met Iemand kan plotseling voor uitga ven komen te staan waarvoor hij of zij het geld eigenlijk niet kan mis sen. De Sociale Dienst kan dan misschien helpen. Met een vorm van bijstand die nog te weinig be kend is de bijzondere bijstand. De bijzondere bijstand kan Ieder een aanvragen, zonder dat het uit maakt wat voor soort inkomen hij heeft. Als de kosten niet uit het in komen te betalen zijn is bijzondere bijstand mogelijk. De bijzondere bijstand Is er voor mensen die wer ken, pensioen hebben of een uitke ring krijgen van de Sociale Dienst of een andere Instantie. Bij het Gemeentelijk Informatiecen trum en de Milieudienst ligt met in gang van heden gedurende drie maanden voor eenieder ter inzage de Afvalstoffenverordening 1989, zoals die door de gemeenteraad bij zijn besluit van 12 juni 1989 is vast gesteld. Het Gemeentelijk Informa tiecentrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. De Milieu dienst vindt men op de vierde etage van het Stadhuis (Stadhuisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. De Afvalstoffenverordening 1989 treedt in werking op de derde dag na die waarop zij is afgekondigd (17 december 1989). Een exem plaar van de verordening is tegen betaling verkrijgbaar op de afdeling Interne Zaken van de Dienst Alge mene Zaken (Stadhuis, kamer 208). Op 7 december 1987 heeft de ge meenteraad een voorbereidingsbe sluit voor de duur van twee jaar ge nomen voor het perceel Noord- straat 36. Op 27 november 1989 heeft de raad het voorbereidingsbesluit met één jaar verlengd tot 17 december 1990. Het verkeer vanaf de Reeshofweg kan dan via de Heijhoefdreef rijden. De reden van de afsluiting is dat de Reeshofdijk in het bestemmings plan is opgenomen als route voor langzaam verkeer. hoger dan het drempelbedrag dan kan bijzondere bijstand worden aangevraagd. Is het inkomen hoger dan naamd sociaal minimum, c naast het drempelbedrag eigen bijdrage worden bet de hand van een zoger draagkrachtberekeninc hoogte van die eigen t gesteld. De Sociale Dien; de bijdrage en stelt de b.j vast. Tenslotte geldt er een beperking die te maken heeft met de hoogte van het eigen vermogen. Onder vermogen wordt verstaan spaar geld, waardepapieren, een eigen huis etcetera. Er kan geen bijzon dere bijstand worden gegeven als het eigen vermogen 15.800 of meer is - voor een gezin - of 7.900 voor alleenstaanden. Wie bijstand wil aanvragen kan een afspraak maken op de Sociale Dienst op maandag tot en met vrij dag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Telefonisch kan dat op de nummers 329208 of 329209. Schrijven kan ook naar Sociale Dienst, Postbus 90118, 5000 AL Tilburg. Op dezelfde num mers kan ook gewoon gebeld wor den voor informatie. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5.-) Algemene Plaatselijke Verordening in vogelvl Posters button «Takel Tilburg niet toe» Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Overdekte zwembaden Tilburg Afvalwijzer Sport voor gehandicapten Studie en sport Economisch £-~— Milieubeleidsj Masterplan - Beeldende kunst Tilburg 750) Gewone mensen, Tilburgers in de 2e Wereldoorlog 9’5) Folder stadsbeheerplan Posters stadsbeheerplan Poster Tilburg 1,50) Begroting 1990 Ter inzage Div. bestemmir bouwplanproce Lokale databc gratis Omleiding Het (brom)fietsenverkeer wordt in twee richtingen omgeleid via de Da lenstraat - Huibevendreef - Heij hoefdreef. Het gemotoriseerd verkeer, komen de uit de richting Reeshofweg, wordt omgeleid via de Heijhoef dreef. Mocht u hierover nog vragen heb ben dan kunt u kontakt opnemen met de heer J. Haenen van de afde ling Verkeer en Wegen van Publie ke Werken, telefoon 428557. De aanvraag ligt van 15 december 1989 tot en met 14 januari 1990 ter inza ge bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 15 januari 1990 w een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke te (Tijdens een openbare zitting op 4 januari 1990 om 10.00 uur bij de Milieu dienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden houders van Tilburg. Deze brief moet1 van de Milieudienst, Stadhuisplein 13C Iedereen die bezwaar heeft gemaakt t bezwaar indienen tegen de ontwer om gegronde redenen niet in staat in te dienen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7