Autovisie r oppeling is kapot! 1 I 19,- aui Dieselolie uit aardgas RLE Mazda Research en Development in Duitsland Sierbadges Europa '92 Renaults voor Nationaal Fonds Sport Gehandicapten r r Vanaf 22 december in Autotron... irtaccu’s nzit. Forse groei geïmporteerde auto's in Japan UKI net er die /baar!!! gs® ler 1989-pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 14 december 1989 - pagina 9 900,- t 205 GE 1 Hak, radio-kit, 1.900,- Raketwagen CA Miniatuurmodellen itrekt). 17 1 jsbeurt ;il. 259,- '.V.N.-keuring - GSA break 1e eigenaar, 1983, irijs 900,- iau- sert. iet 2 jaar jarantie de markt die dit beeld r zijn echter de Conelly voor auto, Beide badges zijn voor 1.5,95 per stuk te koop bij autoaccessoires- shops. Informatie: 0549063211. m de vier- -cy- de Opel jeot 405 i de Pi- 1104 GL 1983, op de klok Via een satellietverbinding zal in de toekomst een informatienet- arry heeft e nieuwe ie vracht- e Suzuki- it kopen. streept. Een van de machtigste ra cewagens ooit gebouwd, de Alia Tipo 159, zal ook in het Autotron staan, evenals de TZ1, de Disco Volante, de 33/3 Iguana, de GTJ en de nieuwe Sprint Zagato. Op 10 november werd in het Westduitse Oberursel bij Frank furt het nieuwe Europese Re search Development centrum van Mazda in gebruik genomen. Dertien gehandicapten sportver enigingen, aangesloten bij het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten (NFSG) hebben afgelopen week een gelijk aantal Renaults in gebruik genomen. Het gaat hierbij om een aantal Trafics en Masters die door de firma Bierman uit De laatste jaren is het aantal ge ïmporteerde auto's flink toegeno men met 43% in 1987 en met 37% in 1988. De komende jaren zal dit aandeel blijven groeien. Het centrum beschikt hiertoe over een groot aantal faciliteiten waar onder een ontwerpstudie, twee ruimten voor kleimodellering, driedimensionale model- meetap paratuur, metaal/houtbewerking en verfapparatuur ten behoeve van modelproductie op ware grootte, audio-visuele voorzienin gen, analyseapparatuur voor de uitlaatemissie en een chassis-dy- namometer. Een aantal nieuwe auto's zal voor het eerst in ons land te zien zijn, zoals de Volkswagen Rally-Golf met vierwielaan- drijving en 160 pk G-lader motor, de nieuwe Nissan 300 ZX, de fiudi Quattro 20V, Toyota Celica, Lotus Esprit Turbo SE en de Lancia Dedra. Verder zijn er een aantal thema's waarbij de andere auto's zijn in gedeeld. Bij de vierwielaandrij- vers is de Lamborghini LM 002 te zien evenals de Porsche 959. Bij de van gezinsauto tot GTI opge- pepte wagens staan de Simca 1000 Rallye, de Ford Capri RS 2600 en natuurlijk de eerder ge noemde Rally-Golf. Vertegen woordigers van de kunststofauto zijn onder andere de BMW Z1 en de Trabant. De groep wankelmo- toren wordt vertegenwoordigd door de Mercedes Cl 11 en een speciale Suzuki-motorfiets. Bij de Le Mans wagens staan Mercedes- sen, Nissans en Mazda's. Het ver leden wordt behandeld aan de hand van een geblazen Bentley en een Ford GT40. 323. Met de vestiging van een R Yokohama (Japan) en in de Ver- D centrum in West Europa is Maz- enigde Staten. da in staat om optimaal te reage- Het Duitse centrum wordt officieel ren op de wensen van de Europe- in mei 1990 geopend, na een tota- se markt. Mazda heeft al een ver- le investering van 70 miljoen gul- gelijkbaar centrum im Hiroshima den. NEDERLAND Het Franse merk komt natuurlijk met de 'Auto van het Jaar' die te midden van twintig bijzondere Ci- troëns getoond zal worden, zoals het prototype van de 2CV en de reusachtige Mille Pattes testwa- gen van Michelin op basis van de Citroen DS. Voor de tweede keer houdt Autovisie in het Autotron in Rosmalen een show van bijzonder, fraaie, exclusieve en wonder lijke auto's. Op vrijdag 22 december wor den om 11 uur de poorten voor het pu bliek geopen. Er zullen in totaal 140 auto's te zien zijn, tijdens de twee weken dat het spektakel duurt. Voorhout zijn aangepast voor het vervoer van gehandicapte spor ters. De aanschaf van de auto's werd mogelijk door een gift aan het NFSG uit het Nationaal Geschenk en een bijdrage van Renault Nederland. Het Nationaal Geschenk werd in 1987 bijeenge bracht ter gelegenheid van het gouden huwelijk van prinses Ju liana en prins Bernard. Dhr. R.P Wijntjes, directeur van aanpassingsbedrijf Bierman en dhr. P. de Butler, algemeen direc teur Renault Nederland overhan digden de dertien betreffende autosleutels aan dhr. A. van Em den, voorzitter van de NFSG. ren, zoals die in worden toegepast recte injectie, een s van de toepassing to's nog in de begl. Bron Rai stickers op dG n.» gebruikt. Nieuw sierbadges van Uiteraard komen er niet alleen nieuwe modellen. Tot de nog niet eerder in Nederland getoonde spektakelstukken behoren de v wielaangedreven Cisitalia 12-c Under Grand Prixwagen, dc RAK2 raketwagen, de Peugt Turbo 16 waar Ari Vatanen kes Peak mee op zijn naam schreef en de eveneens door deze coureur bestuurde Mitsubishi Galant met vierwielaandrijving en vierwielbesturing. Speciale aandacht is er dit jaar voor auto's uit het Oostblok (Tra bants en Wartburgs) en voor de merken Alfa Romeo en Citroen. De Europese vlag, 12 gele sterren op een blauw vlak, is erg popu lair. Er is reeds een hele reeks Eind 1992 zal Shell in een fabriek in Maleisië, waarvan de bouw on langs is begonnen, dieselolie, ke rosine en nafta uit aardgas gaan maken. Met dit project is een in vestering van 1,4 miljard gulden gemoeid. De fabricage berust op een procédé met de ontwikkeling waarvan al in 1973 in het Shell la boratorium in Amsterdam is be gonnen. De aldus verkregen die selolie heeft belangrijke milieu voordelen. De olie bevat geen zwavel en stikstof en ook geen aromaten. Daardoor is een zeer schone verbranding mogelijk. Ook verloopt de verbranding effi ciënter door een hoger cetaange- tal. De deeltjesonwikkeling is mi nimaal en voorts is het verbran dingsproces veel stiller. De nieu we dieselolie is dan ook bij uitstek geschikt voor snel lopende moto- n personenauto's >ast en ook voor di- «>11 systeem waar- 'ig in personenc ,eginfase verkeei en - Banden Verder komt er een vrachtwagen lading Alfa's naar het Autotron uit Italië, maar ook van verschillende Nederlandse verzamelaars zullen er pronkstukken te zien zijn. Hier mee wordt het tachtig jarig be staan van het merk extra onder werk worden opgezet tussen de Mazda hoofdkantoren. Aan het hoofd van het centrum staat Seiji Tanaka, voorheen me deverantwoordelijk voor de ont wikkeling van de Mazda 626 en boot of caravan. Ze zijn gemaakt van een flexibele kunststof die UV en weerbestendig is. Er zijn twee uitgaves, een dwarse met de ver melding "Nederland" en de va derlandse leeuw en een staande versie met alleen de Europese vlag en de vermelding "NL". Deze laatste heeft precies de hoogte van een kentekenplaat en is offi cieel goedgekeurd door het Minis terie van Verkeer en Waterstaat. Deze afdeling van de Japanse gi gant houdt zich bezig met pro- duktplanning, ontwerp en vorm geving, ontwikkeling van geavan ceerde ontwerpen en kleimodel- len en produktevaluatie. Verder legt het R D centrum zich ook toe op research en analyse van tech nologische trends, alsmede analy se van actuele reglementen op het gebied van homologatie. Ook de liefhebbers van miniatuur- modellen kunnen zich in het Auto tron vergapen aan een door Rolf ten Kate samengestelde unieke verzameling van 100 modellen. Aan de tentoonstelling Autovisie '90 is bovendien een prijsvraag verbonden, waarmee een zwarte Citroën AX GT met lichtmetalen velgen te winnen is. Het wedstrijd- formulier is in het Kerstnummer van Autovisie te vinden. De expositie is van vrijdag 22 de cember tot en met zondag 7 janua ri dagelijks geopend van 11 tot I uur. De toegangsprijs bedraagt f.10,voor volwassenen en f.7,50 voor kinderen jonger dan 12 jaar. Kinderen tot en met drie jaar mo gen gratis mee naar binnen. Dit jaar werden er van januari tot en met september vrijwel even veel geïmporteerde auto's in Ja pan verkocht dan het gehele vori ge jaar. Het gaat hier om 129.906 eenheden. Grote lijstaanvoerders zijn de Duitse merken Volkswa gen, BMW en Mercedes die hier van 70.202 exemplaren voor hun rekening nemen. De vierde plaats wordt door Audi in beslag geno men. Heel grappig is nummer 5 op de Japanse importlijst. Maar lieft 6.803 Mini's werden er tot en met september in het land van de rijzende zon verkocht. De Franse merken Peugeot, Citroën en Re nault zorgen samen voor 7.159 auto's. Vooral ook exclusieve mer ken als Porsche, Saab, Jaguar en Ferrari doen het bijzonder goed.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 41