Volgend jaar weer een Derde Wereldfestival l 47 R'J vrij O Eerste uitgave bedrijvengids regio Tilburg nr. 47* (IJZEN 163 er 161 156 95 Alcohol- gratis met de bus mee campagne gestart KNAKEN-AKTIE Ik rij Oplage92.050 ex. Naslagwerk ook bedoeld voor promotie regio Een lach en een traan Uitstekend initiatief geprolongeerd: Kinderen in december DE HASSELT 5 halen. 4 betalen! SAV€ SMILC Wegens groot succes december-presents december- clothing WATERBEDDEN LEO NAAIJKENS Seniorenwijzer pag. 11 E SEwifkESS 1 Pneumatiek tilburg. jules verneweg 14 -1 fc EXCLUSIEF DESSERTBUFFET zie onze etalage Patisserie WALTER van ERVEN --p Want Etl onze oosterse tapijten nü voor de Halve Prijs! Van Lieshout Br 1989-pagina 10 Koerier 11a De bedrijventerreinen worden in de gids duidelijk weergegeven (foto: KLM Aerocarto). Zie onze advertentie op pag. 16 satie te van 23 nov. t/m 23 dec. a Swingen op het Derde Wereldfestival: prima muziek en mooi weer. WEEKENDRECLAME Telefoonstraat 34 kurkcentrum Besterdplein 2, Tilburg Tel. 425705 Parkeren voor de deur Plusstraat 96 - Tilburg - Tel. 013-363369 Wo. 9-18 uur, do. 13-21 uur, za. 9-17 uur graferer. Bush woelig” Storm Serabent-Mir Heraldichi Tebriz-fijn Heriz-super Hoesseinabad Birdjiand-fijn Ahar-Heriz Besterdring 1 - Tilburg - Tel. Koopavonden geoper VAN DORST AUTOMARKT Autobedrijf VAN DORST Stationsstraat 25 - RIJEN 200x150 230x175 240x170 250x200 300x200 300x200 165x 95 LEES VERDER IN DIT NUMMER Rondom Hart v. Brabant pag. 3 Films pag. 3 Cursussen pag. 3 Jongerenkoor Koningshoeve 25 jaar pag. 5 Gemeentenieuws pag. 7 Kult./Amus. pag. 9 en 13 Uitagenda pag. 13 Politieberichten pag. 14 Parochienieuws pag. 15 Sport pag. 17 Vrijdag en zaterdag SLAGROOMTOMPOEZEN -tel. 013-321316 i 013-420504 end Zie bijlage de stichting rinkel Zuiver iurg, de SKI7 transportwi^len De m< Jam zakenleven van het i is. Als n owel gebunde<< >rblijft één ding o.a. T formatie in de burg: 'tnds. gemeente titel zou het 1 Winkeliersvereniging tok OU 32131b is nooit had :n zonder de i, de ge- tellingen. is de be- vrij”, av een al- ie t aantal Als hij die niet kre j bereid daar de konse trekken en op ictionaris van i tw G. van de i haar Maak uw keuze uit ons Burg, v.d. Mortelpleln 58 - Tel. 671091 De Donderdagg^december 1989 33e jaargang nr. 1639 3urg is een initiatief van het Regionaal Midden-Brabant/Indutil B.V. en City Tourist Promotions Drunen. De kleurrijke gids geeft een uitgebreid overzicht van de bedrijvigheid in de regio Tilburg, het werkgebied van het Samenwerkingsverband Midden-Brabant (SMB) waarin 20 Mid- den-Brabantse gemeenten vertegenwoordigd zijn. Sinterklaas is alweer voorbij, Kerstmis en Nieuwjaar komen er aan. En dan is het weer carnaval voor je het weet. Na dat zottenfeest is het voorlopig afgelopen met de ver kleedpartijen. Dan gaan we weer se rieus doen. Of niet? Neem nou Bush het afgelopen weekeinde. Die man laat zich bij voorkeur lachend foto- ':ren. Hebt u die foto gezien: h hangend uit een bootje op de 'ige baren, zwaaiend en lachend? m op zee, een rollende boot en een zeer ernstig gesprek voor de boeg. En dan, zodra er een fotograaf klaarstaat met zo’n zwart toestel en een blinkende lens, dan moet er gela chen worden. Waarom? Wat is er zo leuk? Op de televisie zie je dat ook. Met name kwismasters lopen steeds rond met van die lachbekken. Ook al valt er niets te lachen, ook al maakt iemand een geweldige blunder; blij ven lachen is het devies. Het schijnt een soort werTe'iijn: als je in de pu bliciteit komt, moet je dat lachend doen. Onder het motto ”Rij alcohol startte woensdag 29 november c coholverkeerscampagne om het ongevallen als gevolg van rijden onder invloed verder terug te dringen. De campagne is een initiatief van het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid in de provincie Noord Brabant en wordt samen met de gemeenten, de Rijks- en gemeentepolitie. Veilig Verkeer Neder land, de Brabantse horeca en andere organisaties georganiseerd. De cam pagne duurt tot en met carnaval. entles en .00 uur 1969 PERZISCHE TAPIJTEN 1989 20-jarig jubileum mooiste tapijten voor de laagste prijzen vindt u nü bij Janssens, want Janssens viert zijn 20-jarig jubileum. Daarvan kunt u nü profiteren. ...en dat scheelt duizenden guldens, kijkt u maar o.a. van 1.975,- nü/ 987,- van/2.250,- nü 1.125,- van 5.625,- nü 2.812,- van 3.500,- nü/1.750,- van 3.600,- nü 1.800,- van 8.250,- nü 4.125,- van 870,- nü 435,- Initiatiefnemer voor liet Derde We- maandblad BIJEEN, J: reldfestival is het Centrum voor Out- Noorderligt, Theaterwinkel lenwerking (COS). Dit |Nylon, de Wereldwinkel Tilbi t COS erin vele andere Stichting Kultoer en Zaal 16. istanties bij de organi- Doel van het Derde Wereldfestival is :n zoals de NOVIB, het om via het uitwisselen van culturele in- ”At Your Serice”. Dat is de titel van de bedrijvengids regio Tilburg, waarvan de eerste uitgave is verschenen. Gisteren werd het eerste exemplaar van de gids door uitgever G. voor de Poorte overhandigd aan direkteur A. van Reuth van ’’Danzas Internationale Transporten B.V.”. Deze onderneming zal zich binnenkort vestigen op het bedrij venterrein Katsbogte in onze gemeente. De overhandiging vond plaats tijdens een bijeenkomst in het Ondememingshuis aan het Reitseplein in Tilburg. De bedrijvengids regio Tilbi Werkgelegenheids Instituut J zijl Omdat in de inhoudopgave van de pakkende "Tot uw dienst”. bedrijvengids regio Tilburg duide- Maar een kniesoor die op zulke de- wordt verwezen naar het za- tails let bij de eerste uitgave van de bedrijvengids regio Tilburg. Een uitstekend initiatief, waarmee het tttlcven in de regio en in de rest t land ongetwijfeld gediend nu deze bedrijvengids eens :Jeld zou kunnen worden met Suurland’s Gemeentegids Til- en informatiemateriaal van de ten binnen het SMB. Dan Hart van Brabant kunnen bogen op een algemene regio-gids die er zijn mag. Ook uw adres voor geboorte-, doop- en bruidsuikers Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211 en de gemeentelijke van Nijmegen De bovengenoemde vinden de zeer geschikt als De bedrijven ver- i een toename van het w“S maar geen massa- :loop. Het aantal kinderen met 11 jaar dat van de mo gelijkheid tot gratis vervoer op zaterdag in de maand december gebruik maakt, zal geteld worden zodat achteraf vastgesteld kan worden of de aktie een succes is gewc lijk wordt verwezen n kenregister is de gids betrekkelijk snel toegankelijk. Geen overbodige luxe, want de vele advertenties ma ken de gids weliswaar kleurrijk, maar gaan ten koste van het over zicht en maken de gids soms wat erg druk. Verder blijf 11 onduidelijk. De infon..^ gids is volledig in het Nederlanc Waarom dan gekozen voor de "At your service”? In onze eigen taal kennen we immers het even ”Een stralende zomerdag in juni. Duizenden mensen stromen het Tilburgse Leypark binnen, aangetrokken door een cultureel programma dat klinkt als een klok. Maar ook door een onderliggende gedachte: dat er op die bewuste zondag meer aan de hand is in het Leypark dan alleen goede muziek en dans. Wat? Dat mag iedereen voor zichzelf uitmaken. Wij waren en zijn er in ieder geval nog steeds van overtuigd dat cultuur een prima ingang kan zijn naar de ontwikkelingsproblematiek.” Zo begint het voorwoord van het eindverslag van het Derde Wereldfestival dat van 5 tot en met 11 juni dit jaar gehouden werd met als grote afsluiter het festival in het Leypark op zondag 11 juni. Het Derde Wereldfestival werd voor de tweede maal georganiseerd in Tilburg. In 1988 bezochten bijna 26.000 mensen de afsluitende dag in het Ley park, dit jaar kwamen er 60.000 mensen het Leypark binnen! In 1990 wordt het Derde Wereldfestival gehouden van 3 tot en met 10 juni. Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hilvarenbeek redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S. Plein 14 - 5014 DA Tilburg Postbus 10001 - 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 slultlngstermljn voor advertentie redactie dinsdagavond 22.0v Om zoveel mogelijk weggebruikers te bereiken en hen er van te doordringen dat de combinatie alcohol en verkeer absoluut niet kan, probeert de Tilburg- wegge se politie in het kader van deze actie 5 cohol] van het Tilburgse inwonertal te con troleren. Dat komt neer op zo’n 7500 weggebruikers. Daarvoor houdt de po litie vrijwel dagelijks, overdag, ’s De nu verschenen bedrijvengids is be doeld voor een periode van twee jaar. Het streven is om in dit tijdbestek eventuele wijzigingen te verwerken, zo dat na deze periode een nieuwe en met name actuele gids uitgegeven kan wor den. In een woord vooraf C.A.R. Seij van R.W. erop, dat de bedr kunnen worde" steun van l meenten Seij zegt formatie meer mensen te betrekken bij de ontwikkelingsproblematiek en de mondiale bewustwording te stimule ren. Daarbij heeft het COS altijd voor ogen gehouden dat het in de Derde Wereldlanden niet alleen maar kom mer en kwel is. Er is op cultureel ge bied van heel wat moois te genieten. Daarom ook is een uitwisseling cultu rele informatie een goede ingang. Dat het COS met die zienswijze op het goe de spoor zit, is dit jaar overtuigend be wezen. Immers: 60.000 mensen be zochten de afsluitende manifestatie. De aktieweek Zoals gezegd bestaat het Derde We reldfestival uit meer dan alleen het af sluitende festival in het Leypark. In de week die daaraan voorafgaat, worden diverse aktiviteiten georganiseerd op tal van plaatsen in de stad. Dat was in 1988 zo en ook in 1989. Lees verder op blz. 5 De directeur van de Schouwburg Tilburg de heer N. van Gelderen lijkt een uitzondering te zijn op deze gewoonte. Vorige week maakte hij het bestuur van de schouwburg dui delijk dat er met hem niet te lachen valt. Hij eiste carte blanche inzake de reorganisatie van het schouwburg- bedrijf. Als hij die niet kreeg dan was hij bereid daar de konsekwenties uit te trekken en op te stappen. De PR-functionaris van de schouwburg mevrouw G. van de Honk schaarde zich achter haar directeur. Het be stuur van de schouwburg is totaal overvallen door deze serieuze opstel ling en beraadt zich op de ontstane situatie. Nou moet gezegd worden dat het bestuur met de rug tegen de muur staat want het benodigde geld voor de reorganisatie moet de ge meente op tafel leggen en die wil niet. Zo heeft de gemeenteraad be slist. Al met al hebben we hier de in grediënten voor een prachtig theater stuk dat zich afspeelt in de schouw burg. We kunnen er een drama van maken of een komedie of misschien beide wel. Want een drama is het dat het met de schouwburg anders moet, dat zulks ook geprobeerd wordt maar dat het allemaal niet zo best wil luk ken. En een komedie is het omdat al le spelers in dit stuk, de directie, het besuur en het gemeentebestuur, een instelling bestieren waarin regelma tig zeer amusante produkties ver toond worden. Een komedie in een komedie als het ware. Voor de directeur de heer N. van Gelderen en de PR-functionaris me vrouw G. van de Honk is het doek reeds gevallen. Per 1 januari a.s. spe len zij niet meer mee. Trouwens, burgemeester Brokx stond afgelopen dinsdag ook lachend afgebeeld, op de voorpagina van Ne derlands grootste ochtendblad. Hij zou Sinterklaas in Tilburg verwel komd hebben terwijl hij goed zicht baar een stropdas droeg waarop een onbloot bovenlichaam van een vrouw te zien zou zijn. Het onderwerp of voorwerp zo u wilt, was een fragment van een schilderij van de wereldbe roemde Gauguin. Tilburg zou hier door geschokt zijn, aldus het begelei dend commentaar. Het schilderij wordt jaarlijks bewonderd door dui zenden mensen. Een stropdas met een fragment van het schilderij zou dan plotseling niet kunnen omdat het zou getuigen van slechte smaak? Dat Brokx op de foto lachte, was zeer te recht want als je met zoiets in de krant komt, moet je toch wel lachen, niet dan? avonds en ’s nachts controles waarbij iedere weggebruiker die staandegehou- den wordt, of bij een aanrijding be trokken is, ook moet blazen. Een mooi praatje of beheerst gedrag helpen niet om aan de controle te ontkomen. Iedereen moet blazen. De bedoeling daarvan is om dé feitelij ke pakkans te vergroten maar ook om de kans die iemand denkt te hebben dat hij gepakt wordt groter te maken. Elk moment van de dag loopt iedere weggebruiker dus de kans om op alco hol gecontroleerd te worden. Bewuster De actie moet er toe bijdragen dat de "’“"gebruiker bewuster omgaat met al- olgebruik voor deelname aan het verkeer. Dat kan zeker leiden tot een vermindering van het aantal verkeers slachtoffers tengevolge van overmatig alcoholgebruik. .v. voerbedrijven en Arnhem. Dc n de vervoerbedrijven kin- maand december proefperiode, wachten wel e aantal reizigers le toeloop. Het tot en met 11 ji -elijkheid tot erdag >ruik maakt, lot achteraf rden of de aktie morden. De BBA heeft een aktie opge- gedeeltelijk zet om de bus als vervoermiddel vervoerbedr voor het hele gezin populairder te maken. Op alle zaterdagen in hele maand december kunnen le deren tot en met 11 jaar gratis en voor niets met de bus mee. De kinderen die overigens wel bege leid moeten worden door een vol wassene, krijgen van de buschauf feur een gratis kaartje. De aktie is een initiatief van een aantal vervoerbedrijven waar onder de BBA. Verder doen aan deze aktie mee de GSM, de VAD, Zuid-Ooster, Centraal Nederland ïrbedi voor algemene informatie over de re gio. Zo is er een presentatie van alle gemeenten die deel uitmaken van het Samenwerkingsverband Midden-Bra bant. Daarnaast komen in dit deel in stanties aan bod als Indutil, het SMB als koepelorganisatie, de Kamer van wijst direkteur Koophandel en Transtil, het samen- \I./Indutil B.V. werkingsorgaan van regionale trans- irijvengids nooit had porteurs. Het algemene deel van de rden uitgegeven zonder de gids wordt afgesloten met plattegron- het bedrijfsleven, de ge- den van diverse bedrijventerreinen en en veel andere instellingen, een overzicht van instellingen, die voor verder: ’’Daarmee is de be- de ondernemer van belang (kunnen) drijvengids een produkt van en over de zijn. regio geworden en kan hij geheel gratis Het bedrijvenbestand dat is opgeno- aan elk geïnteresseerd bedrijf meegege- men in de bedrijvengids is verdeeld in ven worden”. vijf hoofdrubrieken. Dat zijn de bran- ches: zakelijke dienstverlening, trans- Presentatie port, handel, industrie en bouwnijver- Het eerste gedeelte van de bedrijven- heid. Een algemeen zakenregister gaat gids regio Tilburg is o.a. gereserveerd aan de eerste rubriek vooraf.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 1