s SEAT IBIZA 1.5 XL 1 E R D U U Tilburg Jubilaris bij Bertens 'RA NEDERLANDSE EQUIPE LIBERTY RALLY i Fiat houdt Italiaanse markt stevig in handen Over de eerste negen maanden van 1989 heeft Fiat de Italiaanse markt stevig in eigen handen we ten te houden. Maar liefst 931.558 Fiat's en Lancia's werden er ver kocht op een totale markt van 1.818.351 eenheden. Bovendien werden er nog eens 112.417 Alfa Romeo's verkocht, waardoor het totale marktaandeel van de Fiat T T I40 Rekords volgen elkaar op bij Opel an A/el Samen ren. Bertens Stelt U Voor Aan De Eerste Auto Die Begrijpt Hoe U Rijdt. V op weg naar de top 1 ZUID-OOST LXG-03-VN TH-70< 1989-pagina 8 DE AUTOMAAT - Donderdag 30 november 1989 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER Wasstraat Grote beurt SEAT IBIZA jEAT sen de JU, 1989 1985 Hobbels worden gecompenseerd nog voor u ze hebt opgemerkt. Bertens stelt u dan ook graag vooraan de modernste auto ter wereld: CITROEN de Citroln XM. Uitgerust met hydraclieve veersysteem wordt rechtstreeks 2-liter injectiemotorofeen 3-liler V6. Plus de intel- bei'nvloed door uw rijstijl. Sportief in snel gerw- ligentie die nodig is om de weg Ie overwinnen. CitroënXM- De Overwinning Op De Weg. Bertens Tilburg B.V. Geminiweg 39, Tilburg. Tel. (013) 423030. wegligging gesproken worden. De Citroen XM is rijdt. Zijn 1985 1984 1988 1986 1986 1985 1988 1987 1985 1988 1984 i klas- jedie- intse Hoek 2 MM Udenhout 4242-15959 xstraat 6 15931 E Oisterwijk Officieel dealer voor Tilburg en omstreken Hoevenseweg 92 D, Tilburg Tel. 013/321405 jies, ia- gangsli op nr. 'l De promt hockey goec ring, veertig de Euro Vanaf nu zul er anders over veiligheid, comfort en de eerste auto die begrijpt hoe u stuwei vans. Citroen- veel tijd :h te maken kre- te probk wil men bochten, comfortabel op hel rechte stuk. Ot»l De Seat Ibiza is de 15.000 kilometer inmiddels gepas seerd. Zijn eerste grote beurt is ook uitgevoerd, zodat het weer eens tijd is op de afgelopen maanden terug te kijken. De eerste 7500 kilometer verliepen vrijwel pro bleemloos. Een kleine trilling in de uitlaat en een kra kende deur werden snel verholpen. Ook in het tweede deel van deze duurtest laat de Ibiza zich van zijn beste kant zien, eigenlijk nog beter dan in het eerste deel. periode werd gemiddeld 11,7 kilo meter gereden om 1 liter benzine, waardoor het gemiddelde ge bruik over het geheel genomen op 1 op 11,95 uitkomt. Eén keer is er op Super Plus gereden, loodvrije benzine met 98 octaan. Dit had geen merkbaar effect in prestaties en verbruik tot gevolg. Kort na de productie van de tien- miljoenste Kadett in Duitsland, liep op 14 november jl. de twee- miljoenste Opel Corsa van de bant1 in de Spaanse fabriek van General Motors in Zaragoza. In deze fabriek worden alle Corsa's voor heel Europa gemaakt. Op 5 november 1982 werd de Corsa- band in Zpqagoza in gebruik ge nomen. Sinds 1984 neemt deze Spaanse General Motors fabriek een toppositie in binnen de GM organisatie op het gebied van kwaliteitsnormen. Sinds de intro ductie van de Corsa zijn er tot en met oktober 1989 maar liefst 97.971 auto's van dit type in ons land verkocht. Dpdas ke rol. Een beperking is dat al het reservemateriaal zelf meegeno men moet worden. Goede banden zijn daarom erg belangrijk. Je kunt immers maar twee reserve wielen meenemen. mijn eindoordeel. Iedere 15.000 kilometer moet de Ibiza naar de garage voor een grote beurt. Het onderhoudsboek- je vermeldt een enorme lijst bezig heden die tijdens dit oponthoud in de garage worden verricht. Er staat dan ook 2,5 uur voor. Om een aantal zaken te noemen: kop peling afstellen, luchtfilter vervan gen, verversen motorolie en ver nieuwen oliefilter, nieuwe bougies monteren en natuurlijk het contro leren van hoezen, rubbers spelin gen etc. Deze 15.000 km beurt kos te ons f.282,82 wat is opgebouwd uit de oliefilter, luchtfilter, bougies, motorolie, milieuheffing, kleinma teriaal, de Bosch-test en het ar beidsloon. Het benzineverbruik is in het twee de deel van de test wat gestegen. Mochten we 1 op 12,2 over, de eer ste periode noteren, in de tweede Esther en Bert hebben vanwege de steun van een aantal sponsor rr^ede hoop op een prima klasse- j. In totaal rijden er ongeveer 1 7 auto's mee uit verschillen- iropese landen. In totaal werden tember 24.910 Jap Italië verkocht. D hebben flink van de totale c” van de markt met 146.005 ee den geprofiteerd. Alleen Roi Innocenti, Hyunc en Ferrari zagei dalen. Opel Bij Bertens Tilburg werd deze week de heer Ben Brekelmans in het zonnetje gezet. Hierbij stond men even stil bij het feit dat Ben inmiddels 25 jaar hulp heeft ver leend op de servicewagen. Een kwarteeuw al was hij dag en nacht bereikbaar voor de rijders die met pech te maki gen. Dag en nacht bereikbaar, zeggen op de meest onmogelijke tijden en ook op vrije dagen. Fer vent visser als hij is, moest hij meermalen achter de hengel van daan geroepen worden. Het hele gezin werkte daaraan mee. Als er een oproep kwam, werd er soms op de fiets gesprongen om hem te zoeken. Zijn vrouw is daarbij de vende kracht. Ben, een man weinig woorden, heeft niet "d nodig om snel bij de ech- ileemgevallen te komen. Wat rijgedrag betreft blijft de Ibi za goed bevallen. Je kimt gerust stellen dat de auto meer geeft dan je van hem mag verwachten. En of je er nu stevig of rustig mee rijdt, de Ibiza blijft een prettig vervoer middel. We gaan nu de winter in en ik ben dus zeer benieuwd of dat nog van invloed zal zijn op 1 er tot en met sep- apanse auto's in De meeste merken groei t met 146.005 eenhe- serd. Alleen Rover, idai, Maserati, Aro »n hun aantallen Op 27 december gaat in Keulen de Liberty Rally van start. Deze rit door Egypte en Soedan vormt voor het derde jaar de tegenhan ger van de peperdure en onbe reikbare Rally Paris-Dakar. Het Nederlandse duo Esther Puschel en Bert Roozendaal zullen met een door Pennzoil gesponserde Dai hatsu Rocky aan de start verschij- Automobielbedri jf nen- De banden worden door Mi- chelin geleverd. Vanuit Keulen gaat de karavaan naar Venetië, waar de boot naar Alexandrië wordt genomen om vervolgens twaalf dagen later Cairo te berei ken. Het gaat in de Liberty Rally vooral om behendigheid, voer- tuigbeheersing, goede navigatie en doorzettingsvermogen. Snel heid speelt een minder belangrij- Buiten deze taak is Ben automon teur bij Bertens Tilburg. Wij wen sen Ben Brekelmans veel succes met zijn verdere loopbaan. 1988 .uxe, zilver 1986 .uxe, wit1986 SL, bl.-met. 1985 .uxe, automaat, 1984 Groep op 57,4 procent uitkomt. Daarnaast werden er 530 Ferrari's verkocht, tegen 652 in dezelfde periode van 1988. Nummer twee op de ranglijst is Renault met 133.548 auto's. De Ja panners worden driftig tegen ge houden, al zal dat niet lang meer duren. Met 8.657 is Suzuki de grootste, gevolgd door Mitsubishi. 2x 1985 steeg dit jaar van 5,3% tot zo'n 6%. Om Nissan's positie in de toekomst nog te verstevigen, worden alle Nis- san-produkten nu maar liefst voor zien van 3 jaar en/of 100.000 km vol ledige garantie. Zekerheid troef dus bij Nissan. Het iets hogere verbruik en de grote beurt hebben uiteraard wel hun effect in de gemiddelde prijs per kilometer die van 14,5 cent is gestegen naar 16,1 cent per kilo meter over de eerste 15.000 gere den kilometers. De laatste periode voor de XG-03- VN is inmiddels ingegaan. Zoals gezegd zijn we even nieuwsgierig hoe de auto de winter doorkomt. Het laatste bezoek aan de was straat, liet de auto vol verontwaar diging een wieldop achter. Gelukkig werd dit op tijd bemerkt, waardoor het kleinood nog kon worden teruggevonden. We hopen in de maand maart de ze duurtest af te ronden met het eindverslag. De auto is dan bijna een jaar oud, zodat we ook even nader in zullen gaan op de inruil- prijzen voor de Ibiza in het alge meen. hback, Je raakt op deze manier overtuigd van de duidelijk betere kwaliteit van Seat, vooral sinds de invoe ring van de nieuwe generatie Ibi za. Af en toe moet ik collega's hiervan driftig overtuigen. Ook mensen die Seat helemaal niet kennen, zijn veelal blij verrast als ze een rit in de Ibiza hebben mee gemaakt. De auto is voor zijn se enorm snel, makkelijk te be nen en ziet er gewoon goed uit. Het door Nissan-dealer Denissen gesponsorde hockeyteam van de hockeyclub Forward is bezig aan een zeer succesvol seizoen. Afgelopen week versloeg dit team op overtuigende wijze haar rivaal Breda, waardoor Forward nu ruim halverwege de competitie een rian te eerste plaats inneemt op de rang lijst in de Landelijke Over- sklasse (5 punten voorsprong 2 Breda). notie naar het Nederlandse «Walhalla», de hoofdklasse, lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd. Opvallend is de overeenkomst met het succesvolle Japanse automerk Nissan, dat zich ook dit jaar weer best verkocht Japans automerk weet. Het marktaandeel van Nissan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 35