LOKALE DATABANK TILBURG Sivtmo iribuïf nr. 46 O t gaat beginnen PERRY SPORTS KADO SUGGESTIE Nieuwbouw bibliotheek en tweede stadskantoor Q TOTALE LEEGVERKOOP door iedereen te raadplegen Winnaars van de Taktiek Sinterklaaspuzzel Vijf miljoen gulden extra voor ouderenhuisvesting irg KNAKEN-AKTIE G 1 Oplage: 91.645 ex. Morgen officiële start i.v. SAVE SMILE [5 halen. 4 betalen! r L :l - DUSSELDORF dagtocht OVAG i Lokale Databank 3SAA Van Lieshout ^5 Koerier 59-pagina 10 pag. 3 Films. Gemeentenieuws. Winkelcentrum «Den Besterd» Sport 1ste i 2de v Oplossingen, oplossingen en nog eens oplossingen! (foto Geert van Loon) ns: Lees verder op blz. 5 in uw St. Nicolaas-aanbieding t/m 5 december 422769 TOTAAL WONEN igen fis 11a 'elke Winkeliersvereniging DE HASSELT van 23 nov. t/m 23 dec. gelijke tussen van 119.00 voor' diverse modellen van 239.00 voor Nor '0. Tilburg Stadhuisplein 1-3, 013-422850. 5. «ijs kurkcentrum 50,- [WEEKENDRECLAME reorganisatie Wegens SPORT De Politieberichten. Parochienieuws Plusstraat 96 - Tilburg - Tel. 013-363369 Wo. 9-18 uur, do. 13-21 uur, za. 9-17 uur Donderdag 30 november 1989 33e jaargang nr. 1637 Rondom Hart van Brabant. Rondtochten Sint int we- i moet LEES VERDER IN DIT NUMMER «35911 ISTREKEK aren beek urljdag en zaterdag CHOCOLADEBOLLEN mode ZONNEKUUR Kaart van 10 keer NU auto's lijk tc voor r nen tc EASING: JA/NEE edrijfs agens I aan c r gebrui teriale" te van de Moeren- grond” december-presents Mulberry Gehele collectie verkrijgbaar bij: Paviljoen Een van die voor realisering de aanl BIJOUX NIEUWE KOLLEKTIE Meer keus Beslist voordeliger Hasseltstraat 178 (hoek van Hogendorpstraat) Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir. T. de Beer-Douwes .Oprichter: J.H.G. de Beer verschijnt In geheel Tilburg, Golrle, Rlel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek pag. 3 pag. 5 Pag- 7 Kuituur/Amusement pag. 9/11 Uit-agendapag.l 1 B W-besluitenpag. 16 pag. 17 Pag-21 pag.23/25 SIGF* transport wielen I ltd 013 321316 jrzieningen i ring van een ileunwoningen 20,- pp. H.M. TOURS Jul. v. Stolbergstr. 25b Tel. 438200 V tilburg yjtes.verneweg 14 SPAAR «BESTERDGELD» in onze ST. NICOLAASAKTIE en WIN CONTANTE GULDENS Élke week trekking week: 10 prijzen van 100,- i week: 7 prijzen van 100,- 2 prijzen van 250,- 1 prijs van 500,- 3de week: 5 prijzen van 100,- 3 prijzen van 250,- 2 prijzen van 500,- 4de week: 5 prijzen van 100,- 3 prijzen van 250,- 3 prijzen van 500,- 3 prijzen van 1.000,- I 4de trekking 7-12 BELLAIR Enschotsestraat 133-Tel. <Uvmd.d.T,.ndhop^. Collection in Tilburg bij AZ Totaal Wonen TLX„n20u:n3Z>Ple'n Zie bijlage De Tilburgsche Bouw Vereeniging (TBV) trekt in de periode 1990 tot en met 1995 een bedrag van 5 miljoen gulden extra uit voor ouderenbeleid. Dat betekent dat per jaar bovenop de normale uitgaven voor ouderenbeleid een bedrag van 1 miljoen bijkomt. Uit dit nieuws blijkt dat de TBV ouderenbeleid zeer serieus neemt. Dat blijkt ook uit het feit dat de TBV vorige week donderdag 23 november de 5000e woning in gebruik genomen heeft. Het gaat om een woning in het nieuwe complex aanleunwoningen bij het verzorgingstehuis Koningsvoorde. Dit complex aan het Steve Bikohof is onlangs gereed gekomen. Overigens behoort ongeveer 30% van alle aanleunwoningen in Tilburg tot het TBV-bezit. SEwimESS 1 Pneumatiek tilburg. jules verneweg 14 - tel. 013-321316 j ook een groot aandeel gehad in de toe levering van gegevens. ”Op het Gemeentelijk Informatie Centrum was natuurlijk al erg veel informatie te ver krijgen. Die informatie is, waar nodig, geactualiseerd en is nu dus ook via de Lokale Databank beschikbaar.” Kees van Poppel noemt het opmerkelijk dat geen van de instellingen die benaderd werden voor informatie nee gezegd heeft. ’’Allemaal hebben ze meege werkt, dat is een goede zaak!” Gebruiksvriendelijk Carl van Opstal en Ivo Tillie hebben er alles aan gedaan om de Lokale Da tabank Tilburg zo toegankelijk moge lijk te maken. ”Het enige wat men er voor moet kunnen, is van 1 tot 10 kun nen tellen en een sterretje in toetsen. V erkeersmaatregelen Het parkeerterrein c plein (langs de Paleisring) kan tc met 5 december worden gebruikt. De omwonenden met een belanghebben- den-vergunning hebben inmiddels een brief gehad over de nieuwe plaatsen. Er zijn drie toegangen tot de bouw plaats. Een aan de Paleisring, een aan het Stadhuisplein en een via de Bis- schop Zwijsenstraat tussen de huidige 12.30 uu bibliotheek en de flat «Valkenhof» telefoom ”De Lokale Databank Tilburg kent een voorgeschiedenis van ongeveer twee jaar,” aldus Kees van Poppel, projectcoördinator van de Openbare Bibliotheek Tilburg inzake de Lokale Databank. Kees van Poppel: ’’Eind 1987 stelde het ministerie van WVC een subsidie beschikbaar voor lokale databank projecten. De Openbare Bi bliotheek Tilburg toonde in een vroeg stadium interesse voor dit project en vroeg samen met de gemeente Tilburg en het Brabants Informatie Project de subsidie aan nadat deze drie instellin gen samen een projectplan hadden ge maakt. WVC honoreerde de aanvraag met een subsidie van 200.000,- maar verbond daar wel de voorwaarde aan dat de bibliotheek een centrale rol in het project zou gaan vervullen. De ge meente Tilburg verleende een aanvul lende subsidie van 45.000,- en voeg- r in een later stadium nogeens irag van 50.000,- aan toe. Die a subsidie waren tekenend voor de angstelling van de gemeente en de leenteraad voor het project.” slaapzak Wlwl Vanl39< voor I l LET OP Deze aanbiedingen zijn alléén geldig in Plusstraat 26 Tilburg redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S. Plein 14 - 5014 DA Tilburg Postbus 10001 - 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 slultlngstermljn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Aanstaande vrijdag 1 december om 18.15u krijgen de Tilburgse wethouders, de heren Driessen en Krosse als vertegen woordigers van de Tilburgse bevolking op symbolische wijze de Tilburgse Lokale Databank aangeboden. Daarmee is dan de officiële opening van de Lokale Databank in Tilburg een feit geworden. De Lokale Databank Tilburg biedt voor iedereen talrijke, dagelijks bijgewerkte gegevens over Tilburg zoals informatie over cursussen, verenigingen, bus- en treindiensten, vacatures, gemeentelijke diensten, sportopieidingen, kerkdiensten, (medische) hulpverlening, de bibliotheek en de filialen in clusief de bibliobus, het energiebedrijf en de waterleidingmaatschappij, de Kamer van Koophandel, onderwijsinstellingen, ac tiviteiten in club- en buurthuizen, de PTT-Post, evenementen, etc. Te veel om in detail op te noemen. Een groot aantal Til burgse instellingen is bij de aanlevering van de gegevens betrokken. De Lokale Databank Tilburg is een samenwerkingsver band tussen de gemeente Tilburg, de Openbare Bibliotheek Tilburg en het Brabants Informatie Project. Ook uw adres voor geboorte-, doop- en bruidsuikers Uw warme bakker Reeds meer dan 100 jaar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211 Jogging broeken in diverse kleuren 1995 Bijpassende sweaters 25" JeanS van Johny Q van 119.00 voor 699 9 T-shirts in diverse kleuren 2 voor 1500 PantalOnS in bloemdessins van 69.95 voor 29" TrUien gebreid van 69.95 voo 3900 Blouses van 79.95 voo r3900 Japonnen diverse modellen van 239.00 voor 89" ...en nog veel meer koopjes In de week van 4 december aanstaande wordt een begin gemaakt met de bouw van de bibliotheek en het tweede stads kantoor. Na ongeveer twee jaar voorbereiding is de gemeente blij dat het eindelijk zover is. De hele bouwperiode zal onge veer tot eind 1991 gaan duren. Gedurende deze tijd ontvangt u regelmatig informatie over de ontwikkelingen van de nieuw bouw via dit blad. Op deze manier worden de omwonenden en belanghebbenden steeds op de hoogte gehouden van mogelijke overlast en de vooruitgang van de nieuwbouw. In deze uitgave vindt u informatie over de grootte van de bouwplaats, de ver keersmaatregelen rondom het Koningsplein en over de markt. de daar een bedr extra belanL gemeer Goede zaak De benodigde apparatuur werd aan geschaft en diverse instellingen werden benaderd voor gegevens die in de data bank opgenomen konden worden. Met die taak werden speciaal Carl van Op stal en Ivo Tillie belast, twee medewer kers die ook de invoer van de gegevens verzorgen. ”De vraag naar informatie van instellingen heeft er in diverse ge vallen toe géleid dat die instellingen hun informatie zelf in een ruk door ook geautomatiseerd hebben,” aldus Kees van Poppel dié dat het zoge naamde ’synergetische effect” noemt. Volgens Van Poppel heeft de gemeente Deze twee nieuwsfeiten, 5 miljoen Steve Bikohof en de andere aanleun- extra voor ouderenbeleid en de inge- woningen van Koningsvoorde. Dat pa- bruikname van de 5000e woning, heeft viljoen zou als ontmoetingsruimte voor de TBV aangegrepen om het in 1988 de bewoners van de aanleunwoningen samen met de andere Tilburgse wo- en als centrum van zorg- en dienstver- ningbouw-corporaties afgesproken lening moeten fungeren. Het zou ook ouderenbeleid daadwerkelijk gestalte gebruikt kunnen worden als tijdelijke te geven. Dat gebeurt onder de noemer opvang van ouderen. Het paviljoen ’’Wonen In het kader van ’’Wonen zou eveneens onderdak kunnen bieden +”gaat de TBV dus in de periode van aan de Stichting Gezinszorg Tilburg- 1990 tot en met 1995 extra geld uitge- Goirle voor de dagverzorging van ven; 1 miljoen per jaar. In 1990 zal oudere gehandicapten. De TBV wil als dat geld ondermeer gebruikt worden financierder van het te bouwen pavil- voor een onderzoek naar de verhuur- joen optreden voor een bedrag van baarheid op langere termijn van woningen van de TBV waarbij de huurders betrokken zullen worden, aan maatregelen om het woningbezit van de TBV concreet af te stemmen op de verlangens van de oudere huurders en aan voorzieningen waarin ouderen zorg- instellingen hun diensten onder handbereik van ouderen aan kunnen bieden. Het zal nog wel een tijdje duren al vorens het Tilburgse College van Burgemeester Wethouders kans ziet, om weer een mogelijke lokatie voor te stellen voor het inmiddels haast legendarisch wordende multi functioneel sportcentrum. Of dat de Blaak zal zijn, de Reeshof, de van storend groen ontdane Oude Wa rande dan wel een andere plaats binnen de gemeentegrenzen, wie weet. De opsomming laat in elk ge val duidelijk zien, dat we nog jaaaaaaaren vooruit kunnen. Tien, tien, tienbrult de spionkop naar de spelers van het vertegenwoordigende F.C. B&W. Ook weer niet té hard, want dat laat de kmkkemikkige stadsspor thal echt niet meer toe. Intussen speelt de F.C. met veel bezieling. Met grote regelmaat ploffen de meest fantastische voorzetten vanaj het middenveld in het vijandelijk doelgebied. Maar ach...wat jam mer, het net tussen de palen blijft onberoerd. De spitsen zijn druk be zig om collectief hun veters te strik ken. Onderwijl bedenken de meest fervente supporters langs de zijlijn, hoe hun voorwaartsen de bal het best op de schoen kunnen nemen. ”Met de binnenkant” klinkt het vanuit de beruchte 'Tivoli-side. De Tivoliërs zijn degenen, die niet veel vertrouwen lijken te hebben in jon gens uit de streek. Zij pleiten im mers al geruime tijd voor verster king uit de gelederen van F.C. Thialf in het verre Friesland. "Nee...”, zingen uitbundige suppor ters van de Stappegoor-side in koor: ”Met de buitenkant, dat heeft pas effect”. Onze slagvaardige veterstrikkers knikken hun supportersschare sus send toe maar willen toch eigenlijk wel zelf bepalen, hoe zij de bal spe len. Dat geeft tevens de mogelijk heid om geen van de ’’sides” teleur te stellen. Tot ieders verrassing be sluiten onze sterspelers tot het ge ven van een overigens niet al te subtiel hakballetje. De bal stuitert in de richting van de "Moerenburg-side”. Zal de bal in de buurt van dit vak vol op de wreej worden genomen? Een knal met de wreef is géén schot met de binnen- of buitenkant van de voet en moet dus kunnen. De ’’Moerenburg-si de” ziet alles echter met gemengde gevoelens aan. Want zijn de spelers niet al jaren op de hoogte J~ wens, om het ongerepte burgse deel van de ’’heilige niet verder aan te tasten? De neutrale toeschouwers kijken intussen hun ogen uit. Het spel van F.C. B&W is goed verzorgd, maar uitsluitend breedte-spel is uit oog punt van resultaat zelfs niet enkel voudig functioneel. Misschien dat de kopstukken van het vaderlandse voetbal, Rinus Michels en Thijs ’’Excelsior” Libregts, de taktiek van FC B&W kunnen door gron den. Zo ja, dan treden zij toe tot de rangen der onsterfelijken in de in ternationale sportwereld, wan: reldkampioen voetbal worden hiermee vergeleken een fluitje van een cent zijn. door. De toegang aan de Paleisring wordt in december gebruikt voor aan- en afvoer van materialen. Daarna zal deze toegang nog slechts incidenteel in beide richtingen gebruikt worden maar in hoofdzaak als uitrit. De toegang aan het Stadhuisplein wordt begin 1990 als in-uitrit gebruikt, daarna voornamelijk als uitrit en slechts incidenteel als inrit. Bij deze toegang wordt het in- en uit rijden met verkeerslichten geregeld. Voor het uitrijden wordt een gedeelte van de middenberm verwijderd. Dit om te voorkomen dat het bouwverkeer steeds in dezelfde richting moet afrij den. De toegang via de Bisschop Zwij senstraat wordt pas vanaf de tweede helft van 1990 in gebruik genomen. Deze zal in hoofdzaak gebruikt wor- als inrit en incidenteel als uitrit jvoorbeeld bij problemen met keren let bouwterrein). De voetgangersroute richting Ko ningsplein loopt via de onderdoorgang van de flat «Valkenhof» aan het Stad- cvivn huisplein door. De looproute aan de 6 kant van A tot Z blijft bereikbaar tij- Informatie Mocht u tijdens de bouwwerken vragen hebben, dan kunt u kontakt opnemen met de bouwcoördinator de heer W. Opsteeg van Publieke Werken. Deze is op werkdagen van 9.00 tot mr rechtstreeks bereikbaar via mummer 428719. Oei, oei, oei! Wat hebben wij - we hebben de Sint namelijk een handje gehol pen - het druk gehad met al die puzzels. Door een enorme berg moesten we ons heen worstelen, er was eigenlijk geen beginnen aan. Het lijkt echt alsof de Sint zich dit jaar in een grotere belangstelling mocht verheugen dan voorgaande jaren. Dat merkte het Centraal St. Nicolaas Tilburg met de intocht al en wij merkten dat ook. Nou hebben wij nooit te klagen over het aantal inzendingen op onze Sin terklaaspuzzel, dat moet er bij gezegd worden. Wel ontvangen wij na het bekend maken van de uitslag weleens telefoontjes van vooral teleurgestelde mensen. Die klagen dan in de trant van: ”We doen al zoveel jaren mee en we hebben nog nooit wat gewonnen. Wij verdienen onderhand ook een prijs!” zo houden ze ons dan voor. Anderen zijn nog wat stelliger in hun beweringen maar daar hebben we het nu maar niet over. Wij hebben deze opmerkingen voorgelegd aan de enige persoon die hier een zinnige uitspraak over kan doen: Sinterklaas. De Sint herkende het probleem. Sinterklaas: ’’Je ziet dat wel vaker. Bij sommige mensen begint dat al als ze heel klein zijn. Het zijn dan kleine mensjes met grote wensjes. Niet al die wensjes, zeg maar wensen want dichten hoef ik niet, niet al die wensen dus kunnen vervuld worden. Er zijn er die daar van leren maar er zijn er ook die alleen maar koppiger worden in hun wensen, zo van ”ik moet en zal dat krijgen!!!!!” Tja, dat wordt dan gevaarlijk. Van mij krijgen die mensen geen grote kadoos. En natuurlijk, in uw puzzel zit een spelelement. Het zou een slechte zaak zijn als u degenen die het hardste roepen zou bevooroordelen en het spelelement naar uw hand zou zetten. Als ik daar ooit achter kom dan leen ik mijn naam niet meer aan uw puzzel.” Wij hebben de Sint er niet van hoeven te overtuigen dat wij eerlijk te werk gaan. Hij is er immers bij ais de winnaars getrokken worden. Sinterklaas: ’’Natuurlijk is geen prijs winnen niet leuk maar zo gaat dat nou eenmaal. Als er veel mensen aan meedoen wordt de kans dat u iets wint steeds kleiner. Het is niet anders. Dat neemt niet weg dat ik iedereen aan zou willen raden volgend jaar weer mee te doen. Een kleinere kans om iets te winnen wil nog niet zeggen dat u niets zou winnen. En bovendien: al die brieven, al die tekenen van belangstelling, ik moet u eerlijk zeggen dat ik ervan geniet. Ja, enige ijdelheid is mij op mijn oude dag ook niet vreemd. Maar goed: bedankt iedereen die ingezonden heeft, heel hartelijk bedankt. Ook de familie Boon uit de Lovensestraat en Anneke met haar luchtballon. Geweldig die leuke, originele inzendingen. Tot volgend jaar en een hele fijne decembermaand toegewenst!!!!!” Bij die woorden van de Sint sluiten wij ons heel graag aan. En nu beste lezers: de winnaars want daar gaat het toch vooral om. Lees gauw verder. Ennealle prijswinnaars krijgen overigens bericht van ons waarin staat dat zij echt een prijs hebben gewonnen. op Jf, dat 1 geinu igheb Ituir Steve I "'oninj joen 2 de bewc en als centrum van zor lening moeten fungert gebruikt kunnen opvang van oué zou eveneens aan de Sticht Goirle voor oudere gehandicapt financierder van he rur- joen optreden voor een bedrag de 500.000,-. Programma Voor de komende vijf jaar staan in het kader van ’’Wonen ondermeer het volgende op het programma: een huismeester bij alle complexen aan leunwoningen van de TBV en mogelijk ook bij complexen ouderen woningen waar nog geen huismeester is, renova tie van woningen volgens de eisen van aanpasbaar bouwen en eventuele over- De bouwplaats is de mo- name van de exploitatie van woning- Met bouwplaats wordt niet alleen paviljoen complexen voor ouderen van niet- bedoeld de plek waar gebouwd wordt i aan het winstbeogende instellingen. maar ook de ruimte die de aannemer nodig heeft om te werken. Binnen die bouwplaats gebeurt alles. Daar bevin den zich bijvoorbeeld ook de zoge naamde bouwketen en opslagplaatsen voor materiaal. Een aantal keten zal, vanwege de beperkte ruimte, uit twee lagen bestaan. In de eerste periode van de bouw zal er in de bouwput een gro te bouwkraan worden opgesteld. Deze heeft een draaicirkel die op sommige plaatsen over de aangrenzende gebou wen heen gaat. Het gebruik hiervan voldoet aan alle benodigde veiligheids eisen. ueze In de loop van de maand december worden de bomen en de bestrating op het Koningsplein verwijderd. De ge- 1 meente probeert de'bomen elders in de stad opnieuw te planten. r 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 1