OPEL VECTRA 200016V I I dj Li Ifiï r UÜJ> U“J' Marijke I Denissen renoveert gebruikte-autocentrum w r Dr.Car x/xué en nu iwtoqrf m riiii =E lij N S O E Het wild geraas... r.5 jedrijf - te Grillparty bij Lepelaers o L p i T i E Oktober, veel schade door achteroprijden B.V. SEN 2 DEZE IN. h OPEL n - ot mimi iber 1989 - pagina2 DE AUTOMAAT - Donderdag 16 november 1989 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER en halen uw Luchtinlaat jring. Boven- Stuurbekrachtiging Remlichten Buitenafwerking orljzen van de en en B of IJF (RD1 Technische gegevens: iens in enbeek of 99,-p.m. of 119,- p.m. of 139,-p.m. ),- of 139,- p.m. >,-of 90,-p.m. 36, IEEK 4383 e steek laten, S Oisterwijk GARA^nEtXU'll,e Postbus 4136 5004 JC Tilburg Dijksterhuisstraat 80 Tilburg uilauto’s, in de X»,- 12-82884 1990 (max. bedrag 1 er wordt een kortinc f.500,in contante ad. maanden vol biedt plaats aan twee volwasse nen die kunnen beschikken over een middenarmsteun en hoofd steunen. De beenruimte achterin is heel behoorlijk, ook bij lange voorpassagiers. Een aardig de tails is dat de gordels voor de achterpassagiers, net als voorin, in hoogte verstelbaar zijn. het uitzoe en kon hij of -g f.10.000,=) of •ting geboden van iten. KOOPAVOND Opel heeft een sterk imago. Al sinds jaar en dag staat het merk voor degelijkheid, betrouwbare techniek, goe de inruilprijzen en een misschien wat saaie, maar re presentatieve vormgeving. Dit rijtje goede eigenschap pen spreekt een breed koperspubliek aan. Behalve dan de jonge, trendy automobilist, die het merk te conven tioneel vond. Opel heeft zich dat ter dege aangetrokken. Het huidige programma bestaat dan ook voor een deel uit sportieve, aanlokkelijke auto's zoals de Corsa GSi, de Kadett GSi en de Omega 3000. De nieuwste telg in dit rijtje is de Vectra 2000, ons testonderwerp. We hebben even op de snelle Vectra moeten wachten. Al tijdens de introductie vorig jaar werd de auto aange- kondigd. Maar de successtory van Opel's model in de middenklasse is bekend, zodat een uitbreiding van het huidige gamma productietechnisch niet zo goed uit kwam. Het dashboard is door zijn een voud erg mooi. Het klokkendeel is afgerond van vorm en herbergt naast de snelheidsmeter ook een toerenteller, brandstofmeter en temperatuurmeter. Bij het starten gaat een hele reeks controle- lampjes branden. Een fractie later blijft alleen het lampje van de remlichten aan, wat gedoofd kan worden door eenmaal het rempe daal in te trappen. Het interieur getuigt van sober heid. Natuurlijk zijn er een hoop zaken uit de 'gewone' Vectra in te rug te vinde.i, zoals de vormge ving van het dashboard. De stoe len met open hoofdsteunen zijn duidelijk op sportiviteit gebouwd. Steun voor lenden en benen is in voldoende mate aanwezig. Het hele meubilair is met mooie ve lours overtrokken. De achterbank plaatsvonden (6 keer ach teroprijden). Nummer twee is de Spoorlaan met 13 ongevallen (ook 6 keer achteroprijden). Deze worden gevolgd door de Ringbaan West met 11 on gevallen, Ringbaan Oost met 7 ongevallen en het Wilhelminapark eveneens met 7 ongevallen. Ook op de beide Ringbanen kwam achteroprijden veel voor. Wat betreft de krui singen met veel ongeval len, springt er deze maand geen uit. Afgelopen donderdag 9 november hield Opel-dealer Lepelaers een sensationele 5 uurs verkoop van inruilwagens. Tussen 16.00 en 21.00 uur kregen klanten de mogelijkheid om zelf een bod op een aantrekke lijke occasion te doen. Bovendien werd er een minimaal bedrag van f1.500,= gegeven op in te ruilen auto's. Ieder bod werd door de directie serieus genomen. Veel potentiële autokopers hebben van deze actie gebruik gemaakt. Bovendien werd dit evenement extra aangekleed door een oergezellige Tilburgse Grillparty. Tijdens het uitzoeken van een auto werd de klant een drankje geserveerd en kon hij of zij de meest heerlijke gerechten van de grill eten. Als klap op de vuurpijl kregen kopers van een OK-inruilwagen bij Le pelaers een volledige reis aangeboden voor twee personen naar de Opel fabrieken in Antwerpen. Uiteraard was vrijdagmorgen alles weer normaal, al kunnen de mede werkers van Lepelaers terugkijken op een geslaagd evenement. kop en schouders boven de rest uit: het verkeerd of niet verlenen van voor rang en het achteroprij den. Beide waren goed voor ruim 90 schadegeval len. Verder gebeurden er ook veel ongelukken bij parkeren en het afslaan. Van de 429 ongevallen, was het rijden onder in vloed in zes gevallen een bijkomende oorzaak. Een duidelijk koploper als het gaat om de top vijf is deze maand de Rijksweg 58 waar 16 ongevallen duidelijk afwijkende uitstraling in vergelijking met de standaardmo dellen zal het koperspubliek in dit segment duidelijk naar de Vectra moeten trekken. Overigens kan de auto ook met vierwielaandrijving besteld worden. Het prijskaartje vermeldt dan f .62.643, 1986 1986 1985 1986 1986 1986 EEïil 1983-1984 •T De Opel Vectra 2000 is het lange wachten waard geweest. De auto heeft een prima uiterlijk met vele verzorgde, sportieve details. De motor is één van de fijnste onder de 16-kleppers, waardoor de auto zowel uitermate rustig tot flitsend snel te berijden is. De standaard uitrusting is compleet, maar niet overvloedig. Samen met de meerkleppenver- sies van de Omega en Senator werd de Vectra 2000 kort geleden definitief geïntroduceerd. Het uiterlijk van de 2000 valt direkt op door zijn beschaafde sportiviteit. De bumpers lopen wat verder naar beneden door en zijn in de carrosseriekleur gespoten. De grille is afwijkend en net zoals de buitenspiegels meegespoten. Het beeld wordt compleet gemaakt door de skirts onder de dorpels en de mooie lichtmetalen velgen. De spoiler op de achterklep is beslist niet te zwaar. Ik kan me zelfs voor stellen dat liefhebbers van dit type auto dit onderdeel door een hoger op de poten staand exemplaar willen vervangen. De stootstrips op de flanken worden over de bumpers doorgetrokken. De extra luchtinlaat onderin de bumper geeft de Vectra 2000 samen met de mistlampen de gewenste ag- gressieve uitdrukking. Een ander zeer gedistingeerd detail is de dubbele vierkante uitlaat, wat kenners direct doet denken aan bijvoorbeeld de BMW 750i. Als je lang naar de Vectra kijkt zie je zo steeds meer opvallende details die de auto tot het prettig ogende geheel maken. Het stuurwiel is met leer bekleed. Meer natuurlijke materialen vin den we op de deuren, waar een randje hout is gebruikt. Ik vraag me toch af of dit wel bij een spor tieve auto past, je zou het eerder voor de CD-versie willem voorbe houden. De voorportierruiten moe ten met de hand geopend worden. De buitenspiegels daarentegen zijn beide elektrisch verstelbaar en bovendien verwarmd. De ba gageruimte heeft hele nette afipe- tingen (380 liter) voor een flinke fa- milie-bagage. De klep opent pre cies tot aan de bumper. Onder de motorkap zit een voor Opel bekende krachtbron. Het gaat om een 2 liter machine met een 16-kleppenkop, die we al lan ger uit de Kadett GSi 16V kennen. Ook in de Vectra levert deze mo tor met katalysator een vermogen van 150 pk wat bij 6000 tr/min wordt bereikt. Het maximale kop pel van 196 Nm is bij 4800 tr/min volledig beschikbaar. Hiermee is de Vectra een zeer levendige auto met een top van 217 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 in 8,5 se conden. De Opel 16-klepper is één van de weinige motoren waarbij het injectiesysteem iedere cylin der de juiste hoeveelheid benzine toedient op het moment dat de in- laatklep opengaat. de vijfde versnelling draait de mo tor zelfs bijzonder weinig toeren, zo'n 4000 bij 160 km/u. Dit alles maakt de 2 liter 16-klepper tot een meer dan prettige krachtbron met uitstekende prestaties. Gelukkig is een ABS-remsysteem standaard, zodat de Vectra ook snel en veilig tot stilstand te brengen is. Het veercomfort van de Opel Vec tra 2000 is sportief. Hangen in bochten daar heeft de auto nog nooit van gehoord. Ook een sla lom is zeer strak te rijden. De auto is echter niet oncomfortabel. Dit te danken aan de nieuwe achten- wielophanging met sportief afge stelde MacPherson veerpoten en gasgevulde schokdempers. De standaard stuurbekrachtiging werkt uitstekend. Bij parkeersnel- heden is de assistentie precies voldoende. Daarna neemt de wer king snel af en stuurt de Opel lek ker direkt. De Opel Vectra 2000 is ondanks zijn sportieve uiterlijk een auto voor iedereen. Iemand die rustig wil rijden zal snel op schakelen en de kracht van de ex tra kleppen niet gebruiken, terwijl een sportieve huisgenoot van de volle kracht bij hoge toeren kan genieten. Look at Opel now! Ken je de commercial van de mooie vrouw met wapperende lan ge haren, rijdend in een Vec tra door één of andere we reldstad? Echt een commer cial met een sfeer van, "als ik daarin rijd, dan kan ik de wereld veroveren. Ik moet zeggen dat ik ook zo'n gevoel had, dus ik gooi de ook mijn haar los en reed van Tilburg naar Goirle (van de ene naar de andere we reldstad) en dacht, "wat is testrijden toch leuk!" Het is een ruime tot zeer rui me auto met fijne sportstoe len en een verzorgd interieur met bijvoorbeeld vier hoofd steunen. Heel apart zijn de reepjes hout op de deurpa nelen. Hij heeft een echte Opel-look en hoort zo goed in de familie thuis. Zijn extra uit rusting, zoals de 2 liter 16- kleppen motor en het stan daard ABS-remsysteem ma ken hem nog meer aantrek kelijk dan de andere versies. De wijnrode uitvoering, die wij reden, zag er bijzonder stijlvol uit. De mooie sport- wielen en spoiler op de ach terklep geven deze Vectra een sportief tintje. En wat te denken van de skirts en de voorbumper met mistlampen. De zeer ruime kofferbak heeft een lage tildrempel en is mooi bpkleed. Rij-impressie: Je moet de koppeling hoog laten opko men, voordat hij op gang komt. In het begin lijkt het een trage auto, maar is hij eenmaal op toeren, dan weet ie van geen ophouden meer. Geen auto overigens om snel even te parkeren. Ik kon de achterkant niet goed zien. Resumé: Verder is het een echte GTi met de kleren van een keurige sedan aan. De stuurbekrachtiging werkt heel fijn, zonder dat deze te veel meewerkt. Kortom een echte sport-limousine. Het klapstuk vind ik het dub bele vierkante uitlaatstuk, die me doet denken aan een zeer dure Duitse 12-cylinder. Heel ruig! Bij de meeste injectiemotoren spuiten de injectoren een constan te straal of twee keer de halve hoeveelheid. Echter door het tech nisch hoogstaande concept in de ze Opel-krachtbron gaan twee ty pische eigenschappen van een 16-klepper 'gelukkig verloren'. Hierbij doel ik op het gebrek aan vermogen onderin en het hoge ge luidsniveau. Natuurlijk draait ook deze motor graag veel toeren, al hoewel er tot zo'n 2000 tr/min al voldoende kracht aanwezig is. Het geluidsniveau is lekker spor tief maar zeker niet te rumoerig. In Afgelopen jaar breidde de Til burgse Nissan-dealer Denissen zijn bedrijf uit van 1250 naar 2250 m2 bebouwde oppervlakte. Nu, zo'n jaar later, past Denissen zijn occasioncentrum aan naar de eisen van deze tijd. Het geheej zal dezelfde sfeervolle inrichting krij gen als het overige deel van het bedrijf. Uiteraard zal Denissen zijn ge bruikte auto's blijven verkopen met maar liefst 12 maanden ga rantie op BOVAG voorwaarden. Alle gebruikte auto's krijgen voor aflevering een veiligheidskeuring (inclusief milieukeuring) of een APK II keuring afhankelijk van de leeftijd van de auto. Tijdens deze verbouwing geeft Denissen nog eens een extra fi nancieel voordeel aan de kopers van een gebruikte auto. De beta ling van het bij te betalen bedrag kan worden uitgesteld tot februari In de maand oktober wer den 429 aanrijdingen bij de Tilburgse politie ge meld. In 94 gevallen werd proces-verbaal opge maakt, in 236 gevallen werd het ongeval geregis treerd en 99 keer werd de schade onderling gere geld. Bij 38 aanrijdingen raakten mensen gewond. Hierbij ging het om 41 lichtgewonden en 6 zwaargewonden, terwijl er 2 doden te betreuren waren. Twee oorzaken steken met Merk en type: Opel Vectra 2000 16V Aantal cylinders: 4 Cylinderinhoud: 1998 cc Boring x slag: 86 x 86 mm Vermogen: 150 pk bij 6000 tr/min Koppel: 196 Nm bij 4800 tr/min Afmetingen: lengte 4,43 meter, breedte 1,70 meter Prestaties: topsnelheid 217 km/u acceleratie 0-100 in 8,5 sec. Gewicht: 1175 kg Verbruik: 1 op 9,1 Prijs: f.55.000,= De Opel Kadett 16 V viel op door zijn uitermate gunstige verbruik. Helaas is dat bij de Vectra niet helemaal hetzelfde. Natuurlijk is de auto wat zwaarder. Gemiddeld noteerde we 1 op 9,1 en dat is on danks het grote verschil met de Kadett nog steeds normaal. De Opel Vectra 2000 is niet echt goedkoop. Voor f.55.000,= zijn na tuurlijk veel andere auto's te koop. De uitrusting is echter heel com pleet, denk maar eens aan ABS, lichtmetalen wielen, sportstoelen en de luxe buitenafwerking. De auto zal dan ook gaan concurre ren met de BMW 320i, Mazda 626 GT 4WS, Mitsubishi Galant GTi 16V, Peugeot 405 Mil6 en de VW Passat 2 liter 16V. Afgezien van de BMW allemaal relatief zeldzame verschijningen op onze wegen. De ie Lx OHl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 27