Gemeentepagina k VERBETER MEE feöers' □edersl lilburg Gemeente Stads- op Gemeente-archief met Commissievergaderingen Bouwvergunningen Hinderwet 195, ontwikkeling stad Uw eigen oude woning weer als nieuw beheerplan geeft nieuwe visie Textiel- biënnale: wandkleed rukt op Gemeentelijk informatiecentrum zanger? MASTERPLAN II s J V Paspoort in Europees jasje «Tilburgers in de Tweede Wereldoorlog er 1989-pagina 6 Donderdag 12 oktober 1989 - pagina 7 DETILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 tencollectie Beeldende Kunst jeen Foto: Geert van Loon in everbaar ijk In- De bezwaarmakers krij- iiende bezwaren. Aanvraag iee,omtehelpen! tplezier aandagmorgën] ‘sloten I iele inrich- ituursteen/ Ddra u dat weet. 06-0228070 of: 013-431678 jen als totale 25 jaar. van 9.00 uur tot i (alleen beslispunten en ist Nog drie dagen Tentoonstelling 013-364066 Bel ons even ?rna- au- rijs: 1.795,- m het (geopend op in dinsdag tot na's zijn in A. de f verha- inieke d ik Dpeningstijde.. lag van 13.00 tc dag tot en met v 17.00 uur. ionlijke leningen lopend krediet ete behandeling 119.00 iads- ;t tegen de aanvraag kan ook later een ^vergunning. Dit geldt ook voor hen die ncuwn ww.. ww...wjr tegen de aanvraag Commissie onderwijs, sport en gezondheidszorg Op vrijdag 13 oktober a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitterwethouder J.G. Timmer mans Secretaris G. Hensing, telefoon D NODIG AL velseweg 115 »5 JB Tilburg rgemeester en wet- 'd naar de directeur rg). were irsveili- i het roen versterken en de i het centrum vergro- Burger van pis gunningen plannen lie tot 27 oktot Milieuc formatiecentrur De Milieudienst etage van het S plein 130), werkdag vj recht. Het centrum is geopend en zaterdag var, 10.0 (vergunning gewei- sn handel en opslag Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Drapenierstraat 1het vergroten van de woning aan de Drapenierstraat 16 (B/89/1597); ingediend. In niet bekend burg skantoor tadhuisplein mlokaties itrum 1 132,358575 iets wil- c4?de Commissie voorts. De tentoonstelling «Gewone men sen» is te bezichtigen in het Gemeentearchief, Kazernehof Tilburg, tot en met 19 januari 11 (met uitzondering van 23 dec. 1989 ingediend. Daarnaast j van de beschikki jen ingediend, t oemde afde' op grond van ggen dat zij bij de De normale pro- i een hinderwetver- beter bereikbaar en verkeer ger maken, de kwaliteit van structureel gro uitstraling van ten. plan wordt op m in de raads- ordening, stadsbeheer. latiecen- er het snaars-bewoners die hun woning verbeteren in de oude lurg binnen de Ringbanen plus: Armhoef, Jeruzalem, /oud). Ontwerpvergunningen Havendijk 43 (H/89/0057) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het uitbreiden en wijzigen van een centrale wasserij en lin- nenverhuur. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Jules Verneweg 98 (H/89/0051) Burgemeester en wethouders zijn van plan een, nieuwe de gehf ting omvattende, hinderwetvergunning te verlenen voor een nat kunststof vloerenbedrijf aan Strizo B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Reeshofdijk 18 (H/89/oo64) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en in wer king brengen van een horeca-onderneming annex geitenhouderij door M.E.H. Flohr-Dautzenberg. Vanaf 1 november 1989 zal ook Til burg overgaan op de afgifte van een Nederlands paspoort dat er iets anders uitziet dan het huidige zwarte model. De nieuwe pas krijgt een Europese jas aan. Het belang rijkste uiterlijke kenmerk van het Europese model paspoort is de kleur van de kaft (rood). Voorts is dit rode paspoort iets kleiner van formaat dan het huidige zwarte paspoort. it en met 26 okto- (Stadhuisplein 130) dinsdag van 18.00 tot verpvergunning. in ingediend door aag en door hen die szwaar tegen de persoonlij- in museumcomplex Spoorlaan 434. Maquettes en schetsen van de 8 kunstwerken die al zijn geplaatst. Bezoekers kun nen via schriftelijke enquête hun mening te kennen geven over Masterplan en kunstwer ken. Toegang gratis. De cata logus kost 750. Openingstijden dinsdag tot en met vrijdag 10-17 uurza terdag en zondag 13-17 uur maandag gesloten. Tot en met 15 oktober (zwart) paspoort om te wisselen voor het nieuwe paspoort. Het nieu we paspoort kost niet meer dan het oude. Er is dus evenmin reden om voor 1 november vervroegd een nieuw zwart paspoort aan te schaf fen. Zolang de pas geldig is, blijft het ook mogelijk kinderen daarin bij te schrijven onder dezelfde voor waarden als nu het geval is. De eni ge wijziging is dat zwarte paspoor ten na 1 november niet meer kun nen worden verlengd na afloop van de geldigheidsduur. In plaats van verlenging wordt een nieuw pas poort uitgereikt. Deze wijziging is overigens ook van weinig beteke nis, omdat de kosten van aanschaf van een nieuw paspoort gelijk zijn aan de kosten van verlenging. ingediend. Daarnaast kan tot 13 g van de vergunning of tot het ■>z.iening worden ingediend. Dit verzoek _:“?r van de genoemde afdeling. Wanneer en er wordt ook geen beroep ingesteld, is november 1989. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Mendelssohnstraat 2. het gedeeltelijk veranderen van de woning aan de Mendelssohn straat 25 (B/89/1547); Spoorlaan 3. het veranderen van een kantoor in een kantoor met drukkerij aan de Spoorlaan 450 (B/89/1509); Vergunningen Broekhovenseweg 172-174 (h/89/0040) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben aan een inkooplokatie voor non- ferrometalen van partlkulieren aan Thijssen B.V. Lovensestraat 2-4 (H/89/oo48) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een verhuisbedrijf aan Pij nenburg en V.d. Bogaard B.V. Van 14 oktober tot en met 10 de cember toont het Nederlands Tex tielmuseum de tentoonstelling «Textielbiënnale». Die vormt een keuze uit de 14de Biënnale Inten tionale de la Tappisserie van Lai sanne. smeester en wethouders zijn lan de gevraagde bouwver- en te verlenen. De bouw- liggen van 13 oktober 1989 oktober 1989 ter inzage bij de jdienst en het Gemeentelijk itiecentrum. st vindt men op de 4e Stadhuis (Stadhuis- en men kan er elke van 8.30 tot 12.30 uur te- t Gemeentelijk Informatie- jpend op maandag in 13.00 tot 17.00 uur Het stadsbeheerplan van de ge meente geeft een nieuwe visie op de ontwikkeling van de stad. Niet alleen ruimtelijke ordening heeft in het plan aandacht, maar een veel breder zorgterrein. Bovendien gaat het om een visie op de totale stad. Dit is globaal, maar bevat niettemin aanwijzingen voor de uitvoering van plannen: de stadsranden profi leren, woningbouw baseren op een positief migratiesaldo, bedrijventer reinen ontwikkelen voor de huidige en de toekomstige vraag, de stad len van Tilburgj Wereldoorlog», de jeugd werd ges sentatie van dit bc kertijd met de openi toonstelling plaats. Het Gemeentearchief is in het bezit van enkele films die op de Tweede Wereldoorlog betrekking hebben. Deze films worden op verzoek ge toond. Het betreffen onder meer films over de opbouw en inwijding van de vernielde Joodse synagoge, unieke impressies van door militai ren van de 15e Schotse Divisie ge maakte opnamen van de bevrijding van Tilburg en omgeving, het be zoek van prins Bernhard en prinses Juliana aan Tilburg (resp. 1944 en 1945), de bevrijdingsfeesten enzo- en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indie nen tegen de vergunningverlening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Mi lieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De ontwerpvergunningen liggen van 13 oktober 1989 tot ber 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (S elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dii 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwr Schriftelijke bezwaren kunnen tot 27 oktober 1989 worder iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvra?" om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bez„, aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelike bezwaren moeten worden gericht aan burg1 houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Een belangrijk feit is de bevrijding van Tilburg op 27 oktober 1989 - 45 jaar geleden. Vooruitlopend op de viering zijn er activiteiten in de Openbare Bibliotheek (verhalen, exposities, etc.), zijn er workshops rond Tilburgse oorlogsmonumen ten en organiseren scholen bezoe ken aan exposities. Eén daarvan is die in het Gemeentearchief. «Gewone mensen. Tilburgers in de Tweede Wereldoorlog» is een ten toonstelling die een vijftal thema’s behandelt: bezetting en het leven ir de bezette stad, de vervolging van de joden, het onderduikwerk, de bevrijding van Tilburg en de barre winter van 1945. Deze them? ontleend aan het boekje van Beer «Gewone mensen. Vijf Tot 60% subsidie voor eiger stad (Tilbt Groenewc In aanmerking komen zowel deelverbeteringe verbeteringsplannen van huizen ouder dan 2f Meer informatie bij Publieke Werken, (iedere dag 12.30 uur), Vincentiusstraat 102, telefoon 428650 voormiddag). Folders over de subsidieregeling zijn af te halen bij I gemeentelijk Informatiecentrum, Stadhuisplein 132i maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en var en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur). Voor verbetering van particuliere woningen buiten de Ringbanen wordt de regeling op een andere manier toegepast. Actuele tentoonstellingen Stadsbeheerplan Tweede Stadskantoor Bebouwing Stadhuisplein J Woonwager Informatiecent Stadhuisplein Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/mvr. 9.00-17.00 uur Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, on andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins- vrijdag van 09.00 tot Deze tentoonstellingen wordt al sinds 1962 gehouden in het inter nationale centrum dat zich tot doel stelt de traditie van de oude tapijt- weefkunst te bewaren, maar tegelijk ook nieuwe ontwikkelingen te to nen. Die ontwikkelingen zijn de laatste jaran wat kalmer'verlopen, maar dat betekent niet dat de tex tielkunst minder aantrekkelijk is ge worden. De werken die dit jaar ge toond zijn, getuigen van een grote rust en eenvoud, ondanks de mo numentale afmetingen. Bij het Tex tielmuseum vraagt men zich af of men aan herbezinning toe is en of dat betekent dat ook het wandkleed - en niet de textielsculptuur - lang zaam maar zeker zijn oude plaats aan de muur aan het heroveren is. Dit soort speculaties is weer moge lijk omdat dit jaar voor een open in schrijving is gekozen, najaren van thematische tentoonstellingen die nodig waren om een selectie aan te brengen in een wildgroei van ver nieuwingen. Vooral werk van jonge kunstenaars is geselecteerd - 29 kunstenaars uit 7 landen toonden in Lausanne hun werk. Verenigde Staten en Lausan ne zijn ruim vertegenwoordigd. De openingstijden van het Textiel museum zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 uur tot 17.00 uur. Iedere derde zondag in de maand is er een lezing over het thema van de expositie. Beschikking Hasseltstraat 59 (H/89/oo38) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvc gerd voor het oprichten en in werking hebben van een voor oud papier en oude metalen van C.M.N. van Gils. 429069 com- Op de agenda o.a.: >nder - Marap 1989-111 en be commentaar per diens - Niet-Rokenbeleid - Subsidieverzoek Nederlandse Fe deratie van Naturistenverenigingen - Exploitatievergoeding speciaal onderwijs 1985 tot en met 1987. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om i gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt, gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingedi Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Economische Zaken en Werkgelegenheid Op vrijdag 13 oktober a.s. om uur in het stadhuis (nieuwe ras zaal). Voorzitterwethouder drs. A.J.M. Driessen Secretaris drs. J. Braakhuis, tele foon 429365 Op de agenda o.a.: - Concept-raadsvoorstel tot uitvoe ring gemeentelijk werkgarantieplan langdurig werklozen - Evaluatie subsidieregeling stimu lering bedrijvigheid - Concept-raadsvoorstel tot verle nen subsidie voor verlenging lokale databankexperiment - Beslispunten en commentaar/ dienstmaraps 1989-111. t/m 1 jan. 1990) tijdens kantoor uren: dinsdag en woensdag 9.00- 12.30 en 13.00-17.00 uur, donder- f 75 te dag 9.00-12.30,13.00-17.00 en 1990 19.00-22.00 uur, vrijdag 9.00-12.30 uur. Toegang gratis. Voor de burger heeft de overgang naar het rode paspoort nauwelijks gevolgen. De zwarte paspoorten behouden hun geldigheid tot de er in vermelde datum, ook als deze na 1 november valt. Er is dus geen aanleiding om een nog geldig Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. jers in de Tweede >,dat speciaal voor *3schreven. De pre- ,l ooekje vond tegelij- -oening van de ten- Spoorlaan 175 (h/89/0062) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden van het garagebedrijf van Obam Tilburg B.V. Deze beschikking ligt van 13 oktober 1989 tot en met 12 november 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de beschikking. Indien men bezwaren heeft, kan tot 13 november 1989 beroep worden in gesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpbeschikking. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren, kunnen beroep instellen bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 13 november 1989 een verzoek tot schorsing van de beschikking of tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de beschikking geldig vanaf 13 november 1989. Het ontwerp van het f 25 oktober besproker commissie ruimtelijke openbare werken en s In het gemeentelijk inforrru trum zijn gratis folders over plan beschikbaar. Het complete plan is voor 25 te koop. De vergunningen liggen van 13 oktober 1989 tot en met 12 november 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 13 november 1989 beroep worden in gesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ii november 1989 een verzoek tot schorsing treffen van een voorlopige voorziening- moet men richten aan de Voorzitter dit verzoek niet wordt ingediend en- de vergunning geldig vanaf 131 De aanvragen liggen van 13 oktober 1989 tot en met 12 november 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 13 november 1989 worden een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens te maken. (Tijdens een openbare zitting op 1 november 1989 om 10.00 uur bij de Mi lieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aanvra ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt J- bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit ge om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar in te dienen. Alle postbus 51 -folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5,-) Algemene Plaatselijke Verordening in vogelvlucht Posters button «Takel Tilburg niet toe» Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Overdekte zwembaden Tilburg Afvalwijzer Sport voor gehandicapten Studie en sport Masterplan - Beeldende kunst Tilburg 750) Gewone mensen, Tilburgers in de 2e Wereldoorlog 995) Folder stadsbeheerplan Posters stadsbeheerplan Poster Tilburg 1,50)

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7