Gemeentepagina lilburg Nu ook in noordelijk deel Oude Stad Bedrijven kunnen kosteloos voorrangskruisingen in hoofdstraten terecht voor analyse 1 ma >0, Gemeente Commissievergaderingen Bouwvergunningen Jaarprijs voor idee bestrijding criminaliteit Bestemmingsplannen Twee plannen in voorbereiding Hinderwet matras Aanleg weg tussen Gelrebaan en Kapitein Hatteras- straat Gemeentelijk informatiecentrum Deel Rielseweg volgende week afgesloten Indutil voor versterking regionale economie TILBURG HinïOL- MASTERPLAN .395, DE TILBURGSE KOERIER oktober 1989 - pagi Donderdag 5 oktober 1989 - pagina 7 Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 Beeldende Kunst ring aan de bedrijven is geheel kosteloos. ducht - Exploitatievergoeding speciaal onderwijs 1985 tot en met 1987. uni loor- iris G. Hensing, telefoon ilburg Ni 654543 telefonisch worden verzocht om een openbare >ppur it-Oli -ACTIE- lilburg Dec ter Ir werkds 21.001 Ter inzage Div. bestemminc bouwplanproce. en van het kantoor- Spoorlaan 189 (B- Jellinghausstraat 37 (H-89-oo58) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend site van c Hub var j voor de fabricage van kunststof- opslag voor ethylacetaat en ethylgly- junning verleend ot. transport- straat 357a 1160-40680 ruc- 5 de van de tot j ten behoeve van de van een benzlnever- itot6 het ie unieke kast «plank Tentoonstelling ...Uiting jrondse ie B.V. ikelprijs: 1.795,- teiken >ber wordt het ilseweg 1 neweg jesloten voor >r voetgan- igediend. In niet bekend binatie met de zog tanden op de weg) doorlopend trottoii tie). Voor veel wegge werking van een inrit irbereidingsbesluiten treden met ingang van 5 okto- voor het uitbreiden van de inrichtii draagtassen met een ondergr col aan Plastic Folie Industrie Bouwveldenseweg 20 (H-89-oo63) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbreiden en wijzi gen van een melkveebedrijf aan J.B. Vesseur. gen de ontwerpvergunning en de i bij afd. voor de geschillen van be- iefinitieve vergunningverlening. burg skantoor Stadhuisplein .dokaties ïntrum in 132,358575 i kastencollectie ings- en ;edures initlat n de t van het L 89 za' slijke bezwaren m< rs van Tilbu lilieudier oprichten en in we lan F. Claasen. Seniorenraad Op woensdag 11 oktober a.s. om 14.00 uur In het stadhuis (kamer 113) ingediend. Daarnaast kan g van de vergunning of tot I ling worden ingediend. Dit verzoek van de genoemde afdeling. Wanneer j en er wordt ook geen beroep ingesteld, is lovember 1989. een wijkgebouw labij de Beek- n de Tilburgse (0-89-1300). ethouders zijn jde bouwver- Spoorlaan 3. het veranderer gebouw aan de S 89-1487); Stroomlaan 4. het bouwen van aan de Stroomlaan, nt laan, ten behoeve van Kruisvereniging Burgemeester en wet1- van plan de gevraago^ gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 6 oktober 1989 tot 20 oktober 1989 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk In formatiecentrum. Kuiperstraat 17 (h-88-0089) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een op- en overslagruimte voor meubelen aan Huysmans Meubelen B.V. Hoge Witsie 6 (H-88-0070) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een tuindersbedrijf aan A. Roosen. d van uw bed i. Uniek is de e Pillow-Top ximale vocht- van uw li- De Soft- i Sleeptrend, rd met rijk damast, k vrijwel in bedombouw. id eens infor- n? Op 9,10 en 11 oktob< gedeelte van de Rielseweg tussen de Dr. Hub van Doorneweg en de Oude Rielsebaan afg« alle verkeer (ook voor gers). De fietsers worden in twee richtin gen omgeleid via de Vaartlaan - Roerpad - onderdoorgang Rijks weg 58 (voormalig Beis Lijntje) en de Oude Rielsebaan. Deze wegafsluiting is noodzakelijk in verband met de aanleg van een riool voor het industriegebied «De Katsbogte». zitplezier 395,- ie leverbaar W ptrend 'waterbedden dert er niets. Als de verkeerslichten zijn uitgeschakeld gelden de voor die kruispunten van toepassing zijnde verkeersregels. Commissie Economi sche Zaken en Werkge legenheid Op vrijdag 13 oktober a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal). Voorzitterwethouder drs. A.J.M. Driessen Secretaris drs. J. Braakhuis, tele foon 429365 Op de agenda o.a.: - Concept-raadsvoorstel tot uitvoe ring gemeentelijk werkgarantieplan langdurig werklozen - Evaluatie subsidieregeling stimu lering bedrijvigheid - Concept-raadsvoorstel tot verle nen subsidie voor verlenging lokale databankexperiment - Beslispunten en commentaar/ dienstmaraps 1989-111. Burg. Baron van Voorst tot Voorstweg/hoek Huibe- vendreef (h-89-oo47) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking brengen van een verkooppunt voor mo torbrandstoffen met een wasstraat aan Vollenhoven Groot-Olie B.V. Voor het bouwen van bouwwerken gunningen nodig, over kan men terecht bij (telefoon 42950 en die vooruitloper Ontwerpvergunningen Enschotsestraat 250 (h-89-oo41) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking brengen van een schietsport- accommodatie van H. Trommelen (S.V. Trefzeker). Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. RWI/Indutil BV Reitseplein 1, Til Postbus 90154 5000 LG Tilburg Tel. 013-654528 er Fax 013-636715 Of u kunt kontakt opnemen met de Indutil-kontaktpersoon in deze gemeente mevrouw M. Muller, tel. 013-429364. Bovendien is er een Indutil- steunpunt in Waalwijk, Wilhel- minastraat 79, tel. 04160- 37422. Spreekuur op afspraak. De Jaarprijs voor Bestrijding Veel Voorkomende Criminaliteit Is Inge steld om een idee of activiteit te be lonen, waarmee een bijzondere bij drage wordt geleverd aan de be strijding of voorkoming van veel voorkomende criminaliteit in Til burg. Er wordt een speciale jury samen gesteld die initiatieven zal beoor delen en aan de bedenker of uit voerder van het beste idee de jaar prijs 1989 zal toekennen. Iedereen jemaakt teger, iep instellen bij 3 tegen de de.» Vergunningen Capucijnenstraat 156 (H-89-oo54) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het ultbrelden en Inwerking hebben van een autoreparatiebedrijf aan M. Smit. »ude stad an Tilburg ingskruis- deze Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan - realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. De gemeenteraad heeft op 18 sep tember 1989 besloten bestem mingsplannen voor te bereiden voor 1grond aan de westzijde Burg. Baron van Voorst Voorstweg oprichting i kooppunt kunnen zeggen /ragen. De r ag oi-1 ontwerpvergunning ligt van 6 oktober 1989 tot en met 20 oktober 1989 inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 21 oktober 1989 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tec aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelij gericht aan burgemeester en wethouders van worden gestuurd naar de directeur van de Mi 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft g< aanvraag kan ook later beroe stuur van de Raad van State centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indie nen tegen de vergunningverlening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Mi lieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. De vergunning ligt van 6 oktober 1989 tot en met 5 november 1989 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 6 november 1989 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden I: november 1989 een verzoek tot schorsing treffen van een voorlopige voorzieninf moet men richten aan de Voorzitter dit verzoek niet wordt ingediend de vergunning geldig vanaf 6 no' Alle hoofdstraten in de or (binnen de ringbanen) var. hebben binnenkort voorrat ingen. Het vorig jaar werd maatregel al doorgevoerd in het zuidelijk deel en nu is het noorde lijk deel van de oude stad aan de beurt. In september zijn hiervoor de werkzaamheden gestart. Deze duren ongeveer 6 weken. Op som mige plaatsen zal het verkeer tij dens de aanleg voor korte tijd om geleid worden. De maatregel is een onderdeel van het gemeentelijk Verkeers- en Ver voersplan. De bedoeling is de ver keersveiligheid te vergroten en de doorstroming in de hoofdstraten te bevorderen. Om aan te geven dat de weggebruiker te maken heeft met een gewijzigde verkeerssituatie plaatst de gemeente oranje borden met opschrift «Let op voorrang gewijzigd». Posters bij winkels en openbare instellingen in de omge ving van de betreffende straten, maken het publiek duidelijk om wel ke kruispunten het gaat en welke verkeersregel van toepassing is in de nieuwe situatie. De nadruk wordt daarbij vooral gelegd op het verle nen van voorrang bij nadering van een voorrankgskruising. Dit wordt op twee manieren aangegeven door een bord met de bekende wit te driehoek met rode rand (in com- jgenaamde haaie- g)of door een oir (inrit-constri "’gebruikers is it-constructie bij Componistenlaan 1 (H-89-oo44) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning voor het oprichten en in werking hebben van een expeditie- en tr bedrijf aar - Spoorlaan 175-a (h-88-0082) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een bowling annex café-res- taurant van G.E. Polke. Commissie onderwijs, sport en gezondheids zorg Op vrijdag 13 oktober a.s. om 9.30 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal) Voorzitterwethouder J.G. Timmer mans Secretar 429069 Op de agenda o.a.: - Marap 1989-111 en beslispunten en commentaar per dienst - Niet-Rokenbeleid - Subsidieverzoek Nederlandse Fe deratie van Naturistenverenigingen - Nota Privatisering sportaccom modaties Voorzittermevr. W.L. Onderden- wijngaard-v.d. Sandt Secretaris P.N. van de Wiel Op de agenda o.a.: -Terugmeldingen werkgroep-bij- eenkomsten - Behandeling concept-huishoude- lijk reglement Spreektijd kan worden aange vraagd bij Francine Jansen, tel. 360251 de aansluiting van een zijstraat nog onvoldoende bekend. Bij de kruispunten die met ver keerslichten zijn geregeld veran- 2. grond aan de Baden Powelllaan/ Kwendelhof ten behoeve van de oprichting van een woonwagen centrum. Devoorber in werking ber1989. weg De weg hoeve van sén de KapH pitein Hatter dan straks de Gelreba van de omliggen het een vermindE vrachtverkeer. Voor vragen of opmerkingen kunt u terecht bij de heer H. Freije van het Projektbureau van Publieke Wer ken, rechtstreeks bereikbaar onder telefoonnummer 428659. i en veranderen i zijn meestal ver- j. Met vragen hier- scht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Baden Powelllaan 1het bouwen van 6 verzorgings- unlts van een woonwagensubcen- trum aan de Baden Powelllaan, na bij het Kwendelhof (B-89-1474) Hattumplein 2. het bouwen van een woning aan het Hattumplein, op kavel nr. B1-5 (B-89-1454); Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. jgen de persoonlij lijke bezwaren moeten worden in Tilburg. Deze brief moet Milieudienst (Stadhuisplein 130, Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. in Tilburg kan in principe mee doen. Ook kan men andere aan melden. Het gaat om particuliere initiatieven van instellingen of organisaties of van één of enkele bewoners In een wijk, die al zijn uitgevoerd of ge schikt zijn voor uitvoering. Voor beelden zijn preventieve actie van een instelling tegen onwenselijke graffitibeveiliging door sportver enigingen van kantines een fiet- sengraveeractie in een buurtcen trum preventieve actie van een winkeliersvereniging tegen winkel diefstallen een vandalisme-pro- ject op school, enzovoort. Voor inlichtingen en aanmeldingen kan men zich wenden tot de secre taris van de gemeentelijke Stuur groep Bestrijding Veel Voorkomen de Criminaliteit, de heer P. Nan ning, p.a. Stadhuis Tilburg, post bus 90155, 5000 LH Tilburg, tele foon 429215. Samen met 3 andere organisaties is Indutil begin september gestart met het Regionaal Projekt Bedrijfs voorlichting (RPB). De andere partners zijn Kamer van Koophandel in Midden-Bra- bant, Instituut Midden- en Kleinbe drijf en Innovatie Centrum West- en Midden-Brabant. De aanvraag en de ontwerpvergunning ligt van 6 oktober 1989 tot en met 5 november 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuis plein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 6 november 1989 worden inc een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens ni te maken. Tot 25 oktober 1989 kan t zitting (telefoon 429521). Het is voor het eerst dat de vier in stellingen, allen gevestigd in het Ondernemingshuis, gezamenlijk een projekt ter hand nemen. Hoe wel in de wandelgangen van het Ondernemingshuis al regelmatiger werd samen gewerkt, bleken de verschillende loketten voor het be drijfsleven toch onoverzichtelijk. Met het RPB hoopt men deze zo goed mogelijk weggenomen te heb ben. De duur van het projekt is 3 jaar. De koördinatie is in handen van de Kamer van Koophandel. Actuele tentoonstellingen Bouwen inTHburg BR Tweede Stadskantoor Bebouwing Stadhuisplein Woonwagenk Informatiecer*- Stadhuisplein Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur RWI/Indutil BV is een geza menlijke vennootschap van de 20 Middenbrabantse gemeen ten, het Samenwerkingsver band Midden-Brabant en de Kamer van Koophandel, met als doelstelling de versterking van de regionale ekonomie. Indutil verzorgt en bemiddelt bij bedrijfsterreinverkoop en bedrijfshuisvesting, geeft be staande en startende bedrijven adviezen, ontwikkelt struktuur- versterkende projekten en (zonodig) financiert. Alle ad viezen en hulp zijn gratis. Voor informatie, advies of an dere vragen kunt u kontakt op nemen met in museumcomplex Spoorlaan 434. Maquettes en schetsen van de 8 kunstwerken die al zijn geplaatst. Bezoekers kun nen via schriftelijke enquête hun mening te kennen geven over Masterplan en kunstwer ken. Toegang gratis. De cata logus kost 750. Openingstijden dinsdag tot en met vrijdag 10-17 uurza terdag en zondag 13-17 uur maandag gesloten. geïnteresseerd bent in ie aan het RPB, kunt u kon- met Indutil of onze jrsoon bij de gemeente in laats. De voorbereidingsbesluiten liggen met de daarbij behorende tekening met ingang van 5-10-1989 voor iedereen ter inzage bij de receptie van Publieke Werken, Vincentius- straat 102 (bezoekersingang)elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. De besluiten kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132)maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Maandag 9 oktober aanstaande wordt begonnen met de aanleg van de verbindingsweg tussen de Kapi tein Hatterasstraat en de Gelrebaan. Er ligt daar al een fiets pad (verlengde van de Siriusstraat). De «nieuwe» weg heet Paganel- straat. Over ongeveer 4 weken is de klaar. wordt aangelegd ten be- het industrieterrein tus- oitein Nenriostraat en Ka- erasstraat. Dit terrein is sneller bereikbaar vanaf laan. Voorde bewoners ende straten betekent lering van het Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Het RPB heeft het midden- en klein bedrijf in Midden-Brabant de kans geheel kosteloos een sterkte-zwak- te analyse van het eigen bedrijf op te laten stellen samen met een des kundige van een van de organisa ties. Op deze wijze kunnen proble men bij bedrijven vroegtijdig wor den gesignaleerd en bijtijds opge lost. Daarnaast kunnen voor pro blemen die in de gehele bedrijfstak voorkomen specifieke vervolg-pro- jekten opgezet worden. De advise- Indien u c deelname takt opnemen kontaktpers uw woonpk De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie- De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5,-) Algemene Plaatselijke Verordening in vogelvl Posters button «Takel Tilburg niet toe» Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Overdekte zwembaden Tilburg Afvalwijzer Sport voor gehandicapten Studie en sport Masterplan - Beeldende kunst Tilburg 750) Gewone mensen, Tilburgers in de 2e Wereldoorlog 995) Folder staatsbeheerplan Posters stadsbeheerplan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7