Maatwerk in zitcomfort Alle sober schijn en sierlijk tegelijk werpers op het interieur ’n Tikje oosters: wFi ii ii I M pj OKTOBER natonde woon maand W°‘ afspiegel tijdgeest, mentalitf I emotions 1 Schilderde NATIONALE OKTOBER Net iets anders Gordijnen BROCANTE ANTIEK ©koppelmons PERZISCHE TAPIJTEN ’t „zolderke” nassaustraat 6F tilburg tel. 013-434268 buslijn 1 stopt voor de dei (ook gordijnen, vitrage, tafelkleden zonwering en matrassen) - de tilburgse DE TILBURGSE KOERIER Ook voor behang tikje uos invloed. sur >0] d 11 il»1 iPj iMliHttiDKWl'.iaïIil ZIJN WIJ GEOPEND!!! heeft irmei ik int Opvallen elemente tikje Oos st. annaplein 16 tel. 430617 Parkeren geen probleem UW VLOERBEDEKKING SPECIALIST st. annaplein 16 tel. 430617 Parkeren geen probleem lans lakwe het Tuinstraat 6 - IJzerstraat 15 Parkeerterrein V D Tel. 013/421445 Tilburg Kamerbreed tapijt Gratis gelegd Piusstraat 22 TILBURG - Tel. 422200 II Wl| kom« mvertrek, c een stukje sfeer kun Donderdag 28 september 1989 - pagina 2! ”c, andere 'n ook verkrijgbaar zijn. 'i kunt u samen met de i. heel andere ideeën komen. uom (ePwavdaanrleói SPARID is niet vc HET CE VOORE WONEIS Al jaren het meest vertrouwde adres voor Tilburg en omstreken. Ook voor reparaties reiniging. Gegarandeerd goedkoper DE ZEEUW TAPIJTEN Korvelseweg 259-261 - TILBURG - tel. 013/424754 SPARID laat eigei I zien met karpettei accessoir persoonl een eigei I interieur Een bed is ni< En daarom mi iets bijzonden De Au ping Auronde is zo bijzonder bed Met een verst bare spiraal e speciale matn Een bed dat d vormgeving u brengt Vooral onder mensen op ietwat ge vorderde leeftijd, zijn rugklachten een veel voorkomend euvel. Kent u ze ook, die mensen? Hun rugklach ten openbaren zich niet zelden na enige sportieve inspanningen: voet ballen, tennissen, squashen, hoc keyen en noem maar op. Toch ligt de oorzaak van die rugklachten vaak ergens anders. Onder andere name lijk, in de manier waarop mensen ge woon zijn te zitten, thuis en op hun werk. Op dat gebied is er nog het no dige «zendingswerk» te verrichten: veel mensen zitten helemaal fout. Gespecialiseerd in geloogd grenen meubels, zowel oud als nieuw, en woningdecoraties meubelstoffen iets bijz< derige oosters getinte we o.a. paradijsvogels ken, lotusbloemen en kollekties zijn bijzone j doende uitvoeringen te vinden. Accessoires In iedere interieur spelen accessoires en dekoratie een sfeerbepalende rol. Heel sterk is dit ook het geval bij de oosterse woontrend. Maar dan in geen geval overdadig toegepast. Te denken valt aan typisch oosterse beelden (boeddha-beelden, olifanten e.d.), verlichtingsartikelen, wanddekora- ties (bijvoorbeeld van Walasse Ting) en zijden kussentjes, onderstrepen de oosterse sfeer. Even als een mooie rietplant, een bonsaiboompje (er zijn tegenwoordig ook mooie imitaties), bloesem- of andere dekoratieve, grillig gevormde takken. Ook met porselein-artikelen zijn schitterende re sultaten te bereiken: dekoratieve vazen of schalen, een mooi theeservies, enz. Heel erg slecht voor de rug is het om apatisch en diep onderuit gezakt in een stoel of bank hangen. Toch zou -- je de mensen de kost moeten geven, eigen sfeer kunt aangc die gewoonlijk zo zitten. Als u weet instantie is de werkrui dat onze ruggegraat van nature een funktioneel, maar je r S-vorm heeft, voelt u wel dat die rug prettig kunnen goed moet worden ondersteund, waarin gewerkt vooral vlak boven het bekken, waar hij het zwakst is. Houdingen die niet harmoniëren met die S-vorm, leiden na een tijdje zitten tot vermoeidheid, hoofdpijn, kramp in de nek en de schouders en uiteindelijk tot rugklachten. Waarop letten? Een korte rugleuning kan bij lang zitten kramp m de nek veroorzaken, terwijl een te rechte rugleuning de lendenen te weinig steun biedt. Is de zitting te hoog of te diep, dan wordt teveel druk uitgeoefend op kuiten, knieholte en dijen. Met als mogelijk gevolg: slapende benen. Een te lage zit, daarentegen, geeft een vermoeid gevoel in de benen. Een criterium daarbij is dat de voeten tijdens het zitten makkelijk en losjes op de grond moeten kunnen staan. Ook de armleuningen dragen bij aan een goed zitcomfort. Het gewicht van de armen wordt gedragen door de schoudergordel en de nekwervels. Zit u zonder armleuningen, dan be staat de kans dat u onbewust een houding zoekt waarbij uw armen'wèl ergens op rusten. En dat is dan meestal voorover of opzij gebogen, leunend op de knieën of op de zit ting van de bank: bepaald geen idea le zithouding. Individueel en mooi Of het nu om een apart vertrek gaat Het mag misschien wat in strijd lijken met hun nuchtere aard, maar steeds meer Neder landers geven hun interieur een oosters tintje. De één pakt het heel consequent aan en de ander beperkt zich tot enkele oosters- getinte accessoires. Nu is «een oosters tintje» natuurlijk ook heel rekbaar. Vrijheid, blijheid, maar niettemin het signaleren waard. Tja, wat is nou eigenlijk oosters? Dat kan zoveel zijn... In elk geval zijn zwart, diep rood, okergeel, goud en naturel houttinten, lichtbeige en middel- tot donkerblauw tinten die bij uitstek passen in een oosterse woonsfeer. Een sfeer die verder wordt bepaald door sierlijke èn sobere elementen die elkaar precies in evenwicht houden. Sober is de keuze van meubelen, terwijl ook de ingetogen, rustige aankleding van de vloeren, wanden, ramen en het plafond tamelijk sober moet worden ge houden. De voorkeur voor de aankleding van ge noemde grote vlakken gaat uit naar effen getinte of terughoudend gedessineerde materialen, waar bij ook een bonte kleurvariatie uit de weg wordt gegaan. Een overdaad aan meubelen en accessoi res is in deze sfeertrend «taboe». Rust en stilte zijn bijna zichtbaar. Bergmeubelen, tafels en stoe len, veelal uitgevoerd in ingetogen zwart, zijn een voudig, rechtlijnig en rank van vorm maar... dèt 't op zich weer een sierlijk effect. Tezamen vormen deze elementen een ingetogen en ruimte lijk interieur, waarin de zorgvuldig geselekteerde dekoratieve elementen, waaronder eventueel ook een meubel-pronkstuk, extra goed tot hun recht komen. Sierlijk Als dekratief tegenwicht voor de sobere basis- aanpak, komt de nadruk op het gebruik van mooie materialen en een stijfvolle, een verfijnde detaillering van meubelen en stoffering en op bij zondere, uiteraard oosterse accessoires. Naast schitterend hoogglans lakwerk in typisch oosterse kleuren, waarbij het tamelijk donkere oosters rood wel heel bijzonder is, zien we ook wel rotan en pitriet, in natuurlijke of in gedekte beitskleu- ren. Deze materialen passen door hun uitstraling niet alleen uitstekend in de bedoelde sfeer, ze la ten zich ook buigen en vlechten tot opvallend sierlijke meubelen. Het resultaat zijn o.a. stoelen, banken, fauteuils en ligstoelen in fantasievolle uit voeringen, die opvallen door hun dekoratieve ka rakter. Vaak is dit nog versterkt door het gebruik van prachtig gedessineerde stoffen voor de kus sens. Stoffendesign speelt een belangrijke rol. Wanneer het gaat om effengetinte stoffen, dan is het een fraaie chintz-glans die van o.a. gordijn- en meubelstoffen iets bijzonders maakt. In de weel- ige oosters getinte stoffendessins herkennen o.a. paradijsvogels, kronkelende bloesemtak- i papirus. Ook in karpetten- ider stijlvolle, oosterse aan- *- -nden. Net als in de vorige jaren wordt in oktober weer de Nationale Woonmaaiub» gehouden. De Ne derlandse woninginrichters maken zich weer op om u de nieuwste snufjes op het gebied van de woninginrichting zo fraai mogelijk te presente ren. Waar al dat nieuws vandaan komt? Elk jaar worden in de maand september in Utrecht twee belangrijke vakbeurzen gehouden. Veel woning inrichters zijn gewend daar allerlei nieuwe collec ties te bekijken en aan te kopen. Niet alleen meu belen (Internationale Meubelbeurs) maar ook gordijnen, tapijten en ander woningtextiel (Inter Decor). Het gevolg is dat de meeste woningin richters gedurende de maand oktober inderdaad het nodige nieuws aan u kunnen laten zien. Als u dus toe bent aan een flinke opknapbeurt voor uw interieur, dan moet u beslist in oktober pools hoogte gaan nemen bij uw woninginrichter. Uw geld is een goed advies waard Omdat er momenteel zoveel nieuws op de markt is, zal het u niet meevallen om snel uw keus te maken. Dat komt ook omdat er de laatste tijd al lerlei wat-men-noemt •flexibele woonconcepten» bestaan, waarbinnen u eigenlijk alle kanten op kunt. Des te belangrijker wordt het om u goed te laten adviseren. De woninginrichter is tenslotte de expert bij uitstek en u vraagt hem dus gerust honderduit. Verder is van belang dat u niet over haast beslist. U geeft tenslotte het nodige geld uit en daarover moet u achteraf geen spijt krijgen. Bedenk dus nog eens in alle rust of dat bankstel, waarvan u in de winkel misschien helemaal wèg was, ook goed past in uw eigen huiskamer. En ga gerust terug naar de woninginrichter om uw favo riet en de eventuele alternatieven nog eens goed te bekijken. Méér leverbaar dan u kunt zien... De meeste woninginrichters kunnen trouwens dikwijls veel meer artikelen en variaties leveren, dan zij in hun winkel kunnen laten zien. Vraag dus gerust naar eventuele andere uitvoeringen (stoffering dessins, andere kleuren en materia len), die misschien ook verkrijgbaar zijn. Aan de hand van catalogi kunt u samen met de woning inrichter vaak op heel andere ideeën komen. Let op garantie Voordat u tot een aanschaf overgaat is het ver standig even te informeren naar de garantie. In dit verband is het goed te weten dat een groot aantal woninginrichters een uitstekende garan tieregeling hebben onder de naam «Interieur- waarborg-». U kunt deze woninginrichters her kennen aan een speciaal Interieurwaarborg-vig- net op hun winkeldeur. Zij geven in ieder geval drie jaar garantie op de kwaliteit van de gelever de produkten. Ook bent u op grond van deze ga rantieregeling verzekerd van een onpartijdige be handeling van (eventuele) geschillen door de z.g. Geschillencommissie Woninginrichting en nako ming van daarin gedane uitspraken. En er zijn nog andere pluspunten aan de «Interieurwaar- borg» verbonden. De desbetreffende woningin richters hebben daarover een speciaal foldertje. Vraag er naar als u toch gaat woonwinkelen tij dens de Oktober Woonmaand. of om een hoek binnen een bestaand woonvertrek, de werkplek is bij uit stek een stukje interieur waar je een igeven. In eerste ■uimte natuurlijk »a.r je moet je er ook i voelen. De sfeer n gewerkt wordt is iets heel persoonlijks. Dit gegeven sluit goed aan bij de huidige trend naar indivi dualisering van het wonen. Geen standaard-interieur meer, maar naar eigen inzicht combineren en experi menteren om zodoende een eigen zinnige woonsfeer te scheppen, afge stemd op de persoonlijke omstan digheden. Deze trend heeft a,l geleid tot een zeer grote verscheidenheid in het aanbod van meubels, meubelstij- len en woontextiel en is ook terug te vinden bij de woon/werkmeubels. Bureaus en werkbladen staan mo menteel volop in de belangstelling. Het bureau is namelijk een meubel waar je in vormgeving en materiaal gebruik de mooiste dingen mee kunt doen. Ze zijn er tegenwoordig in ve lerlei vormen: dure bureaus in leer en essenhout, of uitklapbare bu reaus; elegante secretaires of impo sante werkbladen met stalen onder stel. Zo’n meubelstuk is eigenlijk on misbaar in ieder interieur en kan bij uitstek de aanzet bieden tot een fijne werkplek. Maar dat geldt evenzeer voor opberg- en archiefkasten die in tal van uitvoeringen op de markt worden gebracht en zonder meer een verrijking van het interieur kunnen zijn, terwijl ook de buraustoel en de verlichting hun bijdrage kunnen le veren aan het nieuwe woon-werk in terieur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 22