25jaar de ISE Klinkert □■I Plafond Show bij Plafondvakbedrijf Wilms MoVgUo aflevering 3 Omroep Brabant Jimmy Stronach boekt snel ETCETERA PlUSSTRAAT t fers Tonpraoters- kampioenschap van Brabant Twintigste Derde Wereld Rommelmarkt groot succes De Klinkert en zijn populatie Nieuw snookercentrum fraai en omvangrijk succes E, ber 1989 - pagina 14 Donderdag 28 september 1989 - pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER Snookerpalace Tilburg in z’n soort de 40/60.. te 50. 4500. Harrison Ford en Sean Connery in diep beraad. MODEPRUIKJE Pis was lat de F FILMS Professionele haarhulp voor dames en heren /510 1/4-2. 5/250. sat '9/50 /310 73XP 25/635. n 5/40/90 /3010 grootste van Brabant Foto: Geert van Loon boslaan 49, 5042 PA Tilburg, tel. 013- 671715. s schoon regelma- Dit zou een bewoner van de Klinkert kunnen zijn. ■/OA5. 14.’ /145. pe ian op N staat. 5/20. .300,- .300,- .400,- .300,- .400,- Niemand is er ooit achter geko men... de g ven behi 50/60 350,- 100/110400,- 1/100500,- 22X300,- 80/535300,- 02600,- 5M MK-2...400,- 600,- 400,- 166/401 200,- .200,- .200,- .300,- .800,- .600,- .600,- .600,- .300,- .400,- .300,- .300,- .400,- .800,- .500,- 703/04 /17 D/65LD Dames- en herenpruiken Haarweving voor dames Alle Fusion methoden voor heren Haartransplantatie en haarinplant Laserbehandelingen voor huidziekten en kaalheid Behandeling uitsluitend na afspraak Haarwerken (hoekt 'gelijke n soms voor Voor Hllvarenbeek en omstreken kunnen de vakantiebonnen Ingeleverd worden op dinsdag 10 oktober in de zaal van Café t Koetshuis, Paardenstr. 9, Hllvarenbeek, van 19.00 uur tot 21.00 uur. Denkt aan uw bank- of gironummer. wijt -- Herman kwam staan. Heikestraat 62A k Plusstraat naast kapsalon) 5021 GV Tilburg 013-360023 Dit Tonpraotersconcours zal gehouden op vrijdag 13 ja 1990, terwijl op za J - 1990 een grote gak "”1 de school en ’akistan, waren rommelmarkt aanwezig te geven bij hun proje zeer verheugd over dat met deze actie isr beschrijving van “-*-ïrt. wor den gehouden op vrijdag 13 januari 1990, terwijl op zaterdag 14 januari 1990 een grote gala-avond met uiter aard dezelfde deelnemers zal plaats vinden. voor «niet J men hem. alleen den in praktisch elke ruimte. Tevens is er een uitgebreide keuze in kleuren, er is zelfs een geheel spiegelend plafond. Informatie Het spreekt vanzelf dat Plafondvak- valpir oud-rect< werkzaam i J /aren bedrag trum jzen waren een «ivi „etsen. De winnende -j-: 2331 (CD-speler), erg tevreden over fiets), 1860 (een fiets), 232 ;r op het marktter- 1340 (een fiets). lement kon zo pro- De prijzen kt- door de goede sa- haald na telefonisch meer dan achthon- heer Johan Stoopen. i Ook de riiksnolitie. nummer staat op ht slo Maple Leaf Peter Pellereau, voormalig major-ge neral van de Royal Engineers, is op zoek naar de Tilburgse families Booy (Thérese, Etiènne, Colette en Olivier), Michielse (Marie-Thérese) e_ bregts (Nicole). Hij was gestat<„„v in villa De Berkelaer aan de Bredï weg, waar in de winter van ’44-’45 dak van in brand vloog. Het onderc van de Royal Engineers was in die tijd ingedeeld bij het Canadese leger. Daarom droegen ook deze militairen de ’’Canadian Army Maple Leaf’, (motief van een blad) op hun gevechts- uniform. Vlekkeloos De rommelmarkt verliep vlekkeloos en de organisatie is erg tevreden over de goede sfeer die er rein heerste. Ht evene bleemloos verlopen c menwerking van i Voedingsbond FNV-Tilburg U kunt uw vakantiebonnen van de land- en tuinbouw cq cheques van het A.S.F. inleveren van maandag 9 oktober t/m vrijdag 13 oktober a.s. in het gebouw van de FNV, Spoorlaan 67 (bij het busstation). Elke avond van 18.30 uur tot 20.00 uur. Denkt aan uw bank- of gironummer. Loterij Ter gelegenheid van het vierde lus- van de rommelmarkt werd een loterij gehouden, waarvoor op het marktterrein loten werden verkocht. De prijzen waren een CD-speler en vier fietsen. De winnende lotnummers iep vlekkeloos zijn: 2331 (CD-speler), 1539 (een tevreden over fiets), 1860 (een fiets), 2326 (een fiets), i het marktter- zo pre cede sa- Rainman Dustin Hoffman, Levison en Tom Cruise zijn er gedrieën in geslaagd van de autisti sche Raymond een mens van vlees en bloed te maken, zonder dat je het idee hebt, naar een zielig iemand te kijken. Dangerous Liaisons hartstocht, kLteT lijke overgave iemand anders 1 105,2 FM ETHER - 92 4 FM KABEL RADIO TILBURG Programma-overzlcht van vrijdag 29 aapt t/m donderdag 5 okt. -vrijdag 29 aapt: - 12.00-13.00 uur: middageditie 18.00-19.00 uur: Avondeditie met filmrubriek 19.00-20.00 uur: Countrytrack 00.00-02.00 uur: Kruiken onder de wol met het vrij- dagnachtraadsel -zaterdag 30 aapt.:- Non atop muziek Kindercocktail Tilburg BV, achtergronden van het Door de Eerste Valkenswaardse Kar- navalsvereniging «Anders dan Anders» is de organisatie weer ter hand geno men voor het grote Tonpraoterskam- pioenschap om de fel begeerde Bra bantse titel. Imroep Brabant is er zondag 2 om 12.05 uur weer een afleve- «De Contente Mens». Het hij zondag in zijn eigen dialect vertelt, heet «Be- als ondertitel «ze blèft ok na 45 jaar». komende zon- vhtergrondpro- r Brabant o.a. steed aan het Jaar van de ring. Op 7 oktober is er na- Tuburg een informatiedag onderwerp. Onaangepast Soms gebeurt het dat mensen vanuit een bejaardenhuis op de Klinkert wor den opgenomen, zoals het geval was met Herman. Cinecitta Het Rode Korenveld Het verhaal van een jong meisje, dat in ruil voor een ezel is uitgehuwelijkt aan een 50 jaar oude man. cunnen worden afge- 't contact met de i. Zijn telefoon- lot vermeld. een schitterend verhaal over 'e berekening en de uitzonder- aan het gevoel dat je voor kan koesteren. Goirle en diverse bedrij en de omgeving waren het tot stand komen Komitas "Komitas” is de titel van een film over vanaf de eerste vertoning heftig cussie ontstond. De film liet niemand roerd en zowel op het festival in Venetië het Filmfestival van Rotterdam stonl- meningen vaak diametraal tegenover elkaar. Regisseur Don Askarian heeft de monnik Komitas die het oeroude notenschrift ont cijferde en duizenden Armeense liederen verzamelde, in herinnering willen breng Peter van Bueren in de Volkskrant: ’Onbe schrijflijk mooie beelden trekken je een filmgedicht binnen vol nostalgie en wan hoopsgevoelens. bedrijf Wilms genegen is om u uitvoe rig voor te lichten en het unieke Plavi- ta plafond te demonstreren. Neemt u daarom gerust eens een kijkje op de opening vrijdag en zaterdag a.s. Bent u niet in de gelegenheid, bel dan even 013-363369 en u krijgt een keurige prospectus toegezonden. Uiteraard is men ook genegen om op uw verzoek een demonstratie bij u thuis te verzor gen. 11.00-12.00 uur: Tilburgse nieuws 12.00-13.00 uur: Winkelen in consumentenland, ad- Ssïïsx-" 16J»-18.00 uur: Muziek op verzoek (tel. 436017/ 18.00-19.00 uur: Weekend voor de deur 12.00-U*Wuur1Radk>'Tilburg op zijn zondags uur Jo., tor to,, cultuurmagazme 15.00-16.00 uur: Wereldmuziek 16.00-17.00 uur: Met vlag en wimpel, Nederlandsta- 19.00-20.00 uur: Prime Time Jazz -dinsdag 3 okt: - 12.00-13.00 uur: Middageditie met huisdierenru- 18.00-19.00 uur: Avondeditie 19.00-20.00 uur: Theo van Bijnen s Blue Beat and Reggae Show o OO-Jj'w^M.dd^’ed.tie met vakaturebank 17.00-18.00 uur: Jottum, Jongerenprogramma 18.00-19.00 uur: Avondeditie met gevonden voor- 19.00-20.00: Shabono. Surinaams programma -donderdag 5 okt: - ;ïïes““" 19.00-20.00 uur: Popkast. regionaal popprogramma se muziek. Met gast Eric van Schalk behandelen de presentatoren diverse stromingen die In de Brazi liaanse muziek voorkomen. Voor verzoekplaten en berichten SHS8-» De twintigste «Derde Wereld Rommelmarkt» die afgelopen zondag op het Mill- Hillcollege werd gehouden, is een groot succes geworden. Burgemeester Van den Wildenberg van Goirle kon even na zes uur een absolute recordopbrengst bekend maken: 91.732,55. De medewerkers die gebleven waren om deze geweldige op brengst te vernemen, waren bijzonder enhousiast. De goede kwaliteit van de grote hoeveelheid aangevoerde goederen en het mooie weer hebben bijgedragen aan de ze hoge opbrengst Monseigneur Pereira, bisschop van de gemeente het diocees Islamabad-Rawalpindi en ven uit het dorp father Piet Griembergen, oud-rector behulpzaam bij am van de SC^°°I en ^ans werkzaam in van dit evenement. SoiS’i waren de hele dag op - jase_ rommelmarkt aanwezig om toelicht 5 het te 8even hij hun project. Ook zij wa loog. Het onderdeel v“heugd over het grote t neers was in die tijd dat met deze acüe 1S verdiend' Blueberry Hill De film speelt zich af in het jaar 1959. De televisie staat nog helemaal in de kinder schoenen. Het idool van de jeugd heet Ja mes Dean. Het is aan het begin van de zo mer. Alle middelbare scholieren wachten met ongeduld op het begin van de grote va kantie. Toch is er nog één hindernis: het overgangsexamen. Hoofdpersoon Robin, die zeventien is, raakt er niet al te erg onder de indruk. Hij houdt zich met heel andere zaken bezig. Hij wil Cathy (gespeeld door Babette van Veen, dochter van Herman van Veen) terugvinden op wie hij altijd verliefd is geweest. Hij wil proberen haar opnieuw voor zich te winnen. Ondertussen maken zijn medeleerlingen plannen de examenop gaven te stelen. Wat begint als een kwajon- genstreek loopt uit op een drama. Filmhuis Portret Jan Cox «Jan Cox, a painter’s odyssey» is de titel van een film die het werk en het leven van de Belgische schilder Jan Cox (hij pleegde in 1988 zelfmoord) als onderwerp heeft. De documentaire vertelt in 24 zangen (als in de Odyssee) het verhaal van een schilder die schipbreuk leidt tussen modem en klassiek schilderen, tussen mythe en werkelijkheid. Die zangen bestaan bijvoorbeeld uit Belga- vox-joumaals, een interview met Cox’ broer, eigen filmbeelden van Cox en frag menten uit dagboeken van de schilder. Toch blijven al die pogingen door te dringen tot het domein van de schilder verloren moeite: de film laat dan ook niet zozeer het leven van Jan Cox zien als wel verhalen over de «leegte Cox». Als hors d’oeuvre wordt de film «De schrijver en de dood» van Paul Driessen uit 1988 vertoond. De vraag die nogal eens gesteld wordt, is: «Welke mensen wonen er nu eigenlijk bij de Klinkert?» Die vraag is gemakkelijker gesteld dan beant woord. Het gaat altijd om mensen, mannen en vrouwen, die op het mo ment van opname in een situatie ver keren dat «zelfstandig verder gaan» niet of nauwelijks meer wil lukken. Eenzaamheidsproblematiek, zoals hierboven beschreven, is niet zelden de oorzaak van opname. Het is echt niet mogelijk (en ook niet gewens.., om de lüinkert-bewoners in hokjes op te delen. Daarvoor zijn de redenen van opname té verschillend en laten de problemen en achtergronden té weinig vergelijking toe. veerd kan worden door speciale gezel schappen. Booy: ”We kunnen hierbij o.a. denken aan personeelsavonden”. Het directielid weet verder te mel den dat studenten en clubleden ge bruik kunnen maken van speciale ta rieven. Tevens is een ”10-uren” kaart verkrijgbaar die op uurbasis een aan zienlijke korting oplevert. Overdag be draagt het uurtarief dan 8,-, ’s avonds na 19.00 uur is dat ƒ11,- Uitstekend voorzien Heel bijzonder is de met name voor tv-opnamen bestemde sector in het centrum, met daarin een indrukwek kende snookerwedstrijdtafel. Direk- teur Booy wijst tenslotte op de twee bars en de volledig ingerichte bedrijfs- keuken in het Snookerpalace. Het cen trum in het voormalige pand van Hub. van Laarhoven is hiermee uitstekend voorzien op horecagebied. Het nieuwe Tilburgse snooke"'»"- trum is een fraai ontwerp van J- sche architekt Bob Lanoye. I is gerealiseerd onder uitvoeri van Zuthem door dat gespecialiseera „v l winkelcentra, bioscopen en s ke projecten van grote omvang. De zus van het meisje op de foto, mevrouw Van Oort-Terborg uit de Westlandstraat 14, heeft te kennen ge- even Jimmy Stronach graag te willen ntmoeten tijdens zijn komende ver- tijf in Tilburg. Via de heer Theo Dekker, secretaris van het Oranje Comité Tilburg, be reikten ons weer enkele oproepen. De heer G. Lawson uit Durham is op zoek naar Rita (Van Rijk-) Verhagen. De heer Lawson weet nog, dat zij in 1956 is verhuisd naar Den Haag. Zijn vraag is: Wie kent haar (nieuwe) adres? Opname in de Klinkert volgde. Hij kon er zijn verhalen kwijt. Op zijn ma nier was hij er gelukkig! Wie de heren Lawson en Pellereau belangrijke informatie kan verstrekken, wordt vriendelijk verzocht kontakt op fo naman mof do hoor Ttalrkm** Wflndpl- Zo zijn er nog honderd verschillende voorbeelden te geven. We hopen dat u een beetje de in druk heeft gekregen dat er nog niet eens zoveel hoeft te gebeuren om in de problemen te geraken. Vaak kunnen mensen die problemen zélf of met hulp te lijf, maar ook heel vaak niét. Daar voor is een instelling als de Klinkert. Voor de volledigheid zij vermeld dat de namen van de personen die in deze aflevering opgevoerd werden, allemaal verzonnen namen zijn. Volgende week een t de toekomst van de Klinkert Een goed voorbeeld daarvan is de si tuatie rond Ria. Vroeger op school ging het al zo’n beetje mis. Wat moest ze met al die cij fers en letters waarvan ze de betekenis niet kon doorgronden. «Slechte leer ling, misschien problemen thuis» werd gezegd op school. Hoe dan ook: Ria blééf problemen hebben met lezen en schrijven, ook op latere leeftijd. Met het invullen van een formuliertje bij voorbeeld, of met het hanteren van haar bescheiden inkomentje. Echt moeilijk werd het toen haar ouders stierven. Van zich afbijten kon ze wel maar moeilijker was het om kontakten met anderen te leggen. Ze had er ook niet meer zo’n zin m. Haar huis houden bijvoorbeeld, of zich re tig wassen. De gemeente kwam er aan te pas: het huis was vervuild, moest ontruimd en ontsmet worden en Ria belandde bij de Klinkert. Ze heeft er lang ge woond. Soms was er aansporing nodig om zich wat op te knappen, haar ka mer bij te houden. Ria had een be schermde woonomgeving nodig. Die had ze gevonden. Ze werd geaccep teerd zoals ze was. luziek beneden de Moerdijk», iere zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur j Omroep Brabant, besteedt zaterdag aandacht aan het liedjesprogram- i «Over liefde en schandalen», een „ommage aan Jules de Corte. Het uitvoerende trio «Fusie HBL» bestaat uit: Peter Koene (zang en gi taar), Frans van Meel (toetsen) en Rob Weterings (dwarsfluit en bas). Bij Omroep Brabant is er zo; oktober om 12.05 uur weer een ring van «De Contente schrijven oe bezighouwe, ok na 45 j?= Sze inschrijving is vanaf heden Vanaf half één wordt k„, mogelijk tot en met 31 oktober 1989, daS m het wekelijkse achu bij de heer C.J. Boers, Kornoeljelaan imroep L. 16,5552 RD Valkenswaard, tel. 04902- aa?dacht besteed aan he 13361, of bij de heer H.v. Gompel, Dr. Alfabet!serH?.S H. Mollerstraat 25, 5554 SE Valkens- mellJ* 111 waard, tel. 04902-15192. over 011 Melanie was 58 jaar toen ze terug kon kijken op een redelijk gelukkig huwelijk. De kinderen waren opgegroeid en goed terecht gekomen en het leek erop dat ze samen met haar man nog een mooie periode te gaan had. Ze weet het nog steeds niet: waaróm en hóe het plotseling mis ging maar in een kort tijdsbestek was er een echtscheiding. Ze kon er zich maar moeilijk overheen zetten. O jawel, ze was altijd een kordate vrouw geweest, goed bij de pinken ook..., maar er was een ande re reden waarom ze plotseling niet verder kon: «het alleen zijn». De muren kwa men op haar af. Melanie raakte ervan in paniek. Ook nu nog wilde ze niet bij haar kinderen inwonen: «die hebben hun eigen leven» zei ze altijd. Maar wat dan? Voor een bejaartentehuis was ze te jong... Ze is bij de Klinkert komen wonen. Me lanie kampte met een groot probleem: alléén zijn was voor haar een ramp. Maar mensen kunnen sterk zijn. Geleidelijk aan werd ze zelfbewuster, onafhankelijker, ze kon weer dingen aan. Uiteindelijk is ze weer zelfstandig gaan wonen. Alléén Hij had, al vanaf zijn jeugd, één gro te passie: «treinen». Hij praatte eigen lijk over niets anders. In het bejaar denhuis had hij de meest fantastische verhalen over'die geweldige lokomotie- ven waarmee hij leden van het Ko ninklijk Huis moest ophalen of over de «stoom-lok» waarmee hij nog verre reizen zou gaan maken. Herman ver telde die verhalen vaak. Zó vaak dat medebewoners hem erop aan gingen whter kijken. Men versleet hem v wenst!) wijs». «Onaangepast» vond jes op Herman kwam daardoor a van ten de weinig Midi Première voor Nederland Indiana Jones and The Last Crusade De jonge Indiana Jones betrapt in 1912 een groepje mannen die illegaal antiquiteiten opgraven en daarbij het beroemde Coronado Kruis hebben ontdekt. Indiana weet het Kruis te stelen en zich ermee uit de voeten te maken. Na een spannende achtervolging be reikt Indiana het huis van zijn vader maar deze is teveel verdiept in zijn studie over de Heilige Graal om Indiana te helpen. En zo raakt Indiana het Coronado Kruis weer kwijt Zo gemakkelijk geeft Indiana Jones het niet op en eindelijk slaagt hij in 1938 het Kruis te heroveren. Hij schenkt het aan het Oudheidkundige Museum waar Marcus Bro dy. de vriend van zijn vader, directeur van is. Als hij naar huis wil gaan wordt hij door 'n paar mannen meegenomen en naar het huis van een zekere Donovan gebracht. Deze probeert hem over te halen op zoek te gaan naar de Heilige Graal, de Beker die Jezus gebruikte bij het Laatste Avondmaal. Dono van beweert over gegevens te beschikken die de plaats aan zouden kunnen geven waar de Graal zich bevindt. Indiana voelt er niets voor, gelooft er ook niet in en raadt Dono van aan zich in verbinding te stellen met zijn vader, Jones senior. Deze heeft zijn hele leven de geschiedenis van de Graal bestudeerd en is volgens India na dan ook beter geschikt om zo’n zoektocht op touw te zetten. En dan hoort hij tot zijn stomme verbazing dat Donovan dat al ge daan had maar dat Indiana's vader op zijn speurtocht spoorloos in Venetië verdwenen is. Volgens Indy’s vader moest daar namelijk de sleutel tot het geheim te vinden zijn. Indiana herinnert zich ineens dat zijn va der hem vanuit Venetië zijn aantekenboek met alle gegevens over de Graal toegezon den heeft Indiana besluit dan zijn vader te gaan zoe ken en samen met Marcus Brody vertrekt hij naar Europa. Op zijn dan volgende speurtocht ontmoet hij achtereenvolgens een aantrekkelijke vrouwelijke Duitse geleerde, een horde enge ratten, een lid van de Broederschap van het Kruisridderzwaard, hij vindt zijn vader, die door nazi’s gevangen genomen was, bevrijdt hem. reist met hem naar Duitsland, krijgt een handtekening van Adolf Hitler, ont vlucht Duitsland in 'n gestolen vliegtuigje en weet met zijn vader Turkije te bereiken. En dat alles is nog maar het begin van het groot ste avontuur dat uiteindelijk zal leiden tot het vinden van de Graal. Regie is van Steven Spielberg. In verband met de vele voorberei dingen, aan zowel de voorronde als aan de grote finale, doet de Valkens waardse Kamavalsvereniging een Het snooker lijkt in sneltreinvaart aan populariteit te winnen. Dat is ook de stellige overtuiging van directielid Dick Booy, die de Tilburgse vestiging onder zijn hoede heeft. Hij vertelt: ’’Mede dankzij de snookerwedstrijden op de tv heeft het snooker een grote vlucht genomen. En aan deze ontwik keling is zeker nog geen eind geko men”. Een snookerpalace in het Hart van Brabant is in de ogen van Booy dan ook een logisch gevolg van de ge schetste ontwikkeling. Een ontwikke ling die o.a. heeft geleid tot een keten van snookercentra m het land. Gezelschappen Snookeipalace Tilburg biedt plaats aan maar liefst 28 snookertafels en 12 kleinere tafels voor het pool-spel. Het snooker wordt gespeeld met gekleurde biljartballen; bij pool maken de spe lers gebruik van ballen die zijn genum merd. De ruimte voor het Engelse snooker valt uiteen in een ruimte voor dagelijke bezoekers en ’n ruimte voor mensen die willen spelen in verenigingsver band. Naast een zaal voor het Ameri kaanse pool heeft het centrum verder een afgescheiden ruimte, die gereser- Vlak voor de vakantie werd aan de St. Ceciliastraat 10 een groot snookercen trum geopend. Met zo’n veertig tafels voor het spelen van snooker en pool is het Snookerpalace Tilburg in onze provincie de grootste in z’n soort. Het snookercentrum ging van start in navolging van een aantal succesvolle ves tigingen in de Randstad, waarvan maar liefst drie in Rotterdam. De onderneming die de snookercentra exploiteert, ’’Quality Snooker Centers”, zal verder op korte termijn met soortgelijke vestigingen van start gaan in Alphen a/d Rijn, Amers foort, Enschede en Zwijndrecht. Vorige week plaatsten wij een oproep namens de voormalige Schotse pipe-bla- zer Jimmy Stronach. De naam van de Tilburgse familie die door hem werd ge zocht is echter geen Van Doren, maar Terborg. Via de buurvrouw van de familie Terborg, mevrouw Lafèbre, was de oplossing snel gevonden. Zij zegt zich nog goed te kunnen herinneren dat de heer Stronach zijn kameraden ’s ochtends wek te met zijn pipe-instrument. De hele kwestie is de afgelopen week meermaals on derwerp van gesprek geweest in de Olivier van Noortstraat. n waar- „ige dis- de ijze nd onbe- werkn< metië als tigste begon het fout te lopen onden de rel. Stukgelopen relatie, drank -'*'1'“"' steeds meer drank. Vader toen Karei 45 was. De zaak mr" voortaan door hem geleid worden. ieen‘ was le vee*- ^et ^u'cte ldet' Steeds meer >nbe- drank, óók op de zaak tijdens het werk. Uiteindelijk volgde het faillisse ment. Het extreme alcoholgebruik was niet zonder gevolgen gebleven. Ver- - - A geetachtigheid en verwaarlozing maak- hebben. Duidlehjl ten dat zelfstandig wonen niet meer zwei verantwoord was. Tenslotte volgde op- den name bij de Klinkert. Zeven jaar efbij: «1 woont Karei er nu. Het drankgebruik blijft binnen de perken. Hij klust wat, heeft goed kontakt met medebewo ners. Maar wat zijn toekomst betreft: Karei zal aangewezen blijven op een instelling als de Klinkert. Uithuiszetting In het algemeen wordt door allerlei oorzaken een reeks van problemen zichtbaar, waardoor direkte nood ont staat. Studio 0/200200,- 20/300 300,- 50...:400,- 500,- 250,- 75200,- 220/330. ...300, - ..350,- .400,- .700,- .400,- .400,- .300,- .200,- /50/51300,- '50/70300,- '30/3500 ..300,- .400,- .500,- .400,- .400,- .600,- 4/X5400,- /110 500,- ..200,- ..300,- ..600,- ..600,- ..300, ..500,- ..400,- 1/2/3/5....200,- d1/2 U gelooft het niet eerder dan dat u het met uw eigen ogen hebt gezien, maar de altijd maar voortschrijdende techniek is het echt gelukt: het onderhoudsvrije pla fond. Dit stukje wereldwonder heeft de naam Plavita spanplafond meegekregen. Het aan de Piusstr. 96 in Tilburg gevestigde Plafondvakbedrijf Wilms, is gespecia liseerd in de verkoop en de montage van dit unieke plafondsysteem. Nadat het spanplafond met name in winkels, showrooms, koelcellen, kan toren en een aantal overheidsinstellin gen werd toegepast, is het nu ook mo gelijk om uw eigen woning met het unieke spanplafond te verfraaien. Het spanplafond is een sterke kunststof, met enigszins elastische werking, die tussen aan de muur bevestigde klem- profielen wordt gespannen. Resultaat: een volkomen vlak en strak plafond, zonder oneffenheden. Doordat het plafond niet veroudert en wel degelijk afwasbaar is, met een blijvende elasti citeit, bent u voor altijd van het ver ven, sauzen, lakken en andere arbeids intensieve karweitjes af. Vandaar dat men ook een volledige garantie durft te geven op het vlak en strak blijven. Budgetvriendelijk Doordat het oude plafond kan blij ven zitten, is het mogelijk om vrijwel zonder rommel de plafonds in één dag te plaatsen. Dus geen verhuizingachti ge taferelen meer, want uw meubilair kan rustig blijven staan. Het spanpla fond komt zo’n drie centimeter onder het oude. Wenst u echter inbouw- spotjes, rails of welk verlichtingseffect dan ook ingebouwd, dan is het geen enkel probleem. De ontstane ruimte tussen het oude en het nieuwe plafond heeft tevens een sterke warmte- en ge- luidsisolerende werking. Door al deze aspecten moge het duidelijk zijn dat het spanplafond uitermate vriendelijk is voor uw portemonnee. Ook in badkamers Het spanplafond kan toegepast wor- Omroep Brabant blijft na 1 oktober de landelijke nieuws- en actualiteiten rubrieken uitzenden. Dat betekent dat ’s morgens, ’s middags en ’s avonds de luisteraars op FM het internationale, lookercen nationale en regionale nieuws kunnen .deBelgi- De bouw ider uitvoering van A. >r Punt Systeembouw, J :rd is in de bouw van Man woont in kuil Wat we ons niet altijd realiseren is dat alle mogelijke maatschappelijke veranderingen soms diepgaande gevol gen hebben voor mensen «die altijd hun eigen weg gingen». Zo ook bij Frans. In onze keurig geregelde samenle ving leek hij niet meer thuis te horen: Frans. Hij heeft toch nog lang op de Klinkert gewoond maar ook van daar uit was moeilijk na te gaan hoe zijn vroegere leven was. Hij leek altijd al leen te willen zijn. Niemand nodig te l en. Duidelijk was wel dat hij een zwervend leven had geleid. Er beston den krantenknipsels met grote foto’s Man woont in kuil». Hij heeft t gewoond. Waarom hij bij de Klinkert terecht kwam? Misschien mócht zwerven niet meer of wilde hij niet langer. Deze avonden worden gehouden in zaal P. Lavrijssen aan de Karei Mol- lenstraat Zuid 44 te Valkenswaard. De organisatie verwacht ook nu weer zoveel deelnemers, dat wellicht ook dit jaar weer plaatsing tot de fina le zal plaatsvinden middels een voor ronde. Alcohol Na de HBS met goed gevolg te heb ben doorlopen, kwam hij in de zaak van zijn vader terecht. Een goed lopen de ijzerwarenzaak was het met zeven -lemers in dienst. Rond zijn veer- -het fout te [Open met £a. rankgebruik, Ier overleed moest i. Het co 00 I 'r- I S1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 15