lö R. 3 Gemeentepagina -jMp lilburg Gemeente Welzijnsdienst verhuist Bestemmingsplannen Bouwvergunningen Raads besluiten Hinderwet Gemeente dunt drie bossen uit Gemeentelijk informatiecentrum egels '5r 395, '5,- leverbaar .HUIS 103 Vergunning verleend voor ontginning aardgas en -olie Sweelincklaan-Zuid door raad vastgesteld Commissievergaderingen Koelkasten en diepvriezers door reiniging apart opgehaald Jaarprijs voor idee bestrijding criminaliteit naar stadhuis temper 1989 - pagina 6 Donderdag 21 september 1989 - pagina 7 kastencollectie aar jrga- ler- hinderwet Ontwerpvergunningen s te leggen en kopje >p dinsdag v de vergunnir Vergunningen Petrus Loosjesstraat 5a (H-89-ooo4) vervangen verplaatsbaar •or onderling elen r of lussen worden ii gegeven; en za. van 13.00-17.00 uur t/m vr. 9.00-17.00 uur rdelen enkele traat 357a 160-40680 i unieke ast plank elprijs: 1.795,- ïiken nir Hc d r de kraan itplezier Ings- Jtge- "op 12.1 aan< in), TILBURG dag koopavond met bijbehorende stukken inzage in het iformatiecentrum. Sport voor gehandicapten Studie en sport DE TILBURGSE KOERIER Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 ingediend. In ns niet bekend szwaarmakers krij- bezwaren. Spoorlaan 13. Het bouwen van een kantoorge bouw aan de Spoorlaan (0-89-2988) 22 oktober 1989 jcht persoonlijke van een prefab (station aan de Pa- (B-89-1463) sn wethouders van Tilburg. Deze brief moet irecteur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, leenteraad s ilannen vast, jl (ontwerf Oude Dijk 9. Het bouwen van een kunstwerk in het stadspark aan de Oude Dijk (B-89-1453) Hendrik Zwaardecroonstraat (H-89-0013) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een opleidingscentrum voor bouwvakkers en schilders van de Stichting Bouwopleiding Mldden-Brabant. Hiertoe Is een ontwerpvergunnlng opgesteld. Paleisring 11Het bouwen v“ hoogspanningsstat.. leisrlng Poirtersstraat Het bouwen van een garage i de Poirtersstraat 5 (B-89-1404) r Bloemendaalstraat 1. Het bouwen van een carport bij de woningen aan de Bloemendaal straat 13 en 15 (B-89-1408 en B-89-1415); Bokhamerstraat 2. Het bouwen van een de Bokhamerstraat derd. Het aftappen gebeurt op de Centrale Afvalverwerking van het S.M.B. «Spinder» (stortplaats) door een mobiel aftapstation. Ringbaan Noord 95 (H-89-ooos) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het garagebedrijf van Autonova B.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunnlng opgesteld. De Katsbogte 7. Het bouwen van een dlstrlbutle- loods met kantoren op het Indus trieterrein «de Katsbogte» (0-89-2983) Lange Nieuwstraat 8. Het verkleinen van de bestaande i woning aan garage aan de Lange Nieuwstraat (B-89-1388); 117 (B-89-1478) Adviescommissie voor de Beeldende Kunst Op woensdag 28 september a.s. om 15.30 uur In het stadhuis (ka- mernummer bij receptie Informe ren) Tuinstraat 14. Het bouwen van een terrasover kapping aan de Tuinstraat 23 (B-89-1480) 4. Het veranderen en vergroten van de woning aan de Hertogstraat 48 (B-89-1471); Hoogkarspelstraat 5. Het bouwen van garage-bergin- gen op de kavels 22,28 en 29 aan de Hoogkarspelstraat (B-89-1461) Hogendriesstraat Het veranderen van de woning in de Hogendriesstraat 9 (B-89-339) gericht aan burgemeester er worden gestuurd naar de dir 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar aanvraag kan ook late stuur van de Raac Bosscheweg bouwen van een woning aan sscheweg op kavel A8 (B-89-1207); Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse Secretaris A. Bracké, telefoon 363000, na 26-9 429163. Op de agenda o.a.: - Stand van zaken van diverse in behandeling zijnde onderwerpen. De gemeenteraad heeft in de verga dering van 18 september jl. onder meer het volgende besloten - In verband met de sloop van drie flats aan de Belllnlstraat wordt aan de SVW een gemeentelijke bijdrage verstrekt. - Voor aanleg van de Noordooste lijke randweg Tilburg (1e fase) wordt een krediet van 37 miljoen beschikbaar gesteld. - Akkoord Is gegaan met een voor stel tot wijziging van de Invulling van de CAIT. - Ingestemd Is meteen voorstel rond de realisering van een dou che- en tolletgebouw In de Plusha- ven. Besluiten r liggen ter inzage Gemeentelijk Int veranderen _.,.i meestal ver- en op het de- Hertogstraat een bestem- -ge mate af- jvi bestem- i ter inzage ge- dan bezwaar in- tr heeft gemaakt tegen ter beroep instellen bij t id van State tegen de defini t de Openingstijden gemeentelijk infor- BP matiecentrum maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunnlng samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Foto: Geert van Loon - Vaststelling bestemmingsplan «De Katsbogten» - Vaststelling bestemmingsplan «Heuvelsche Akker, 1e herziening» - Vestiging Jan Wier op voormalig terrein Elisabeth-ziekenhuis - Verdeling gelden bewonerson- dersteuning bij stadsvernieuwing. Voldijk 8 (H-89-0061) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor een glastuinbouwbe drijf door J. Heerkens. De aanvraag en de ontwerpvergunnlng ligt van 22 september 1989 tot en met 21 oktober 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad- huisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dins dag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aan vragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 2f een aparte brief kan worden verzoet te maken. Tot 14 oktober 1989 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429527). De Jaarprijs voor Bestrijding Veel Voorkomende Criminaliteit Is Inge steld om een Idee of activiteit te be lonen, waarmee een bijzondere bij drage wordt geleverd aan de be strijding of voorkoming van veel voorkomende criminaliteit In Til burg. Het gaat om particuliere Initiatieven van Instellingen of organisaties of van één of enkele bewoners In een wijk, die al zijn uitgevoerd of ge schikt zijn voor uitvoering. Voor beelden zijn preventieve actie van een Instelling tegen onwenselijke graffitibeveiliging door sportver enigingen van kantines een flet- sengraveeractle In een buurtcen trum preventieve actie van een winkeliersvereniging tegen winkel diefstallen een vandallsme-pro- Ject op school, enzovoort. Er wordt een speciale jury samen gesteld die Initiatieven zal beoor delen en aan de bedenker of uit voerder van het beste Idee de jaar prijs 1989 zal toekennen. Iedereen In Tilburg kan In principe mee doen. Ook kan men anderen aan melden. Voor Inlichtingen en aanmeldingen kan men zich wenden tot de secre taris van de gemeentelijke Stuur groep Bestrijding Veel Voorkomen de Criminaliteit, de heer P. Nan ning, p.a. Stadhuis Tilburg, post bus 90155, 5000 LH Tilburg, tele foon 429215. Vondelplein 15. Het veranderen van de berging In een garage-berglng aan het Von delplein 9 (B-89-1429). De gemeenteraad stelt bestem mingsplannen vast. Dit gebeurt op voorstel (ontwerp) van Burgemees ter en Wethouders. Tegen de vast stelling door de Gemeenteraad kan bezwaar gemaakt worden. De be zwaren worden dan meegenomen bij de verdere besluitvorming. Een vastgesteld bestemmingsplan gaat naar Gedeputeerde Staten (provin ciaal bestuur). Die kunnen het plan geheel of gedeeltelijk goedkeuren of goedkeuring onthouden. De gemeenteraad heeft op 21 augustus 1989 het bestemmings plan Sweelincklaan-Zuld vastge steld. Het plan heeft betrekking op een woningbouwlocatie nabij de Sweellncklaan. Het bestemmingsplan ligt van 21 september tot 21 oktober 1989 voor Iedereen ter inzage bij de receptie van Publieke Werken, Vlncentlus- straat 102, bezoekers!ngang, elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. Het plan kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum, Stadhuisplein 132, maandag en za terdag van 13.00 tot 17.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van de Inrichting met een afdeling voor het aanbren gen van titaan-nltrldelagen op stalen gereedschappen aan Staps Indus tries B.V. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Emancipatiecommissie Op vrijdag 22 september a.s. om 09.15 uur In het stadhuis (koffieka mer Palelsraadhuls) Voorzittermevr. N. van der Reyt Secretaris J. Offermans, telefoon 363000, tst. 35 Op de agenda o.a.: - Voorstellen tot besteding 60.000,- ten behoeve van perso neelsbeleid - Verslag studiedag etnische min derheden - Notitie inzake 1990-maatregel - Kinderopvang de ontwerpvergunnlng en de afd. voor de geschillen van be- litieve vergunningverlening. Bezwaarmakers krijgen altijd een schriftelijke reactie op hun inge diende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor Commissie Financiën, Personeel, Organisatie en Informatie Op maandag 25 september a.s. om 09.30 uur In het stadhuis (oude raadszaal). Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) en wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel). Secretaris T. v.d. Bersselaar, tele foon 429182 Op de agenda o.a.: - Actualisering Nota Privatisering - Verordening wachtgeld en uitke ring bij privatisering - Problematiek invoering honde- penning - Verslag uitvoering kwijtschel- dingsbeleid 1989 Schriftelijke bezwaren kunnen van 21 september 1989 tot 21 oktober 1989 worden ingediend door ieder een die tegen het ontwerp bestem mingsplan een bezwaar heeft inge diend bij de gemeenteraad. Het be zwaarschrift moet worden gericht aan Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant (Postbus 901515200 MC Den Bosch). Indien men nu bezwaar maakt kan men straks zonodig beroep instellen bij de Kroon (Koningin en Ministers). Bij besluit van 17 juli 1989 heeft Kroon aan een consortium van E Exploratie BV, Chevron USA Ine., Philips Petroleum Company en de Nederlandse Aardoliemaatschappij BV een concessie verleend voor de ontginning van aardgas en aardolie in een gebied dat kortweg wordt aangeduid met «Waalwijk» en dat zich uitstrekt van in het noorden Wijk en Aalburg tot in het zuiden Tilburg over een strook ter breedte van circa 8 km. De aandachtsgebieden, waar de boringen zullen plaatsvinden, lig gen ten zuiden van Kaatsheuvel, ten zuidoosten van Waalwijk, ten westen van Drongelen en ten noor den van Eethen en Genderen. Op een kaart zijn deze gebieden en de uitgesloten gebieden aangegeven. Ingevolge deze concessie kunnen grondeigenaren binnen het aange geven gebied aanspraak maken op een geringe vergoeding. Zowel het volledige concessiebe- sluit als genoemde tekening liggen vanaf 22 september 1989 voor iedereen gedurende één maand ter inzage in het gemeentelijk informa tiecentrum (Stadhuisplein 132). Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Parkeerontheffingen aanvraag formulieren De helpende hand; handige hulpmiddelen vopr ouderen 5,-) Kiezen en Delen informatie voor de jonge kiezers 5,-) Algemene Plaatselijke Verordening in vogelvlucht Posters «Takel Tilburg niet toe» Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Overdekte zwembaden Tilburg Afvalwijzer Oude Markt 10. Het bouwen van een winkel met zes bovenwoningen aan de Oude Markt (B-89-214) Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 22 september 1989 tot 6 oktober 1989 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indie nen tegen de vergunningverlening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Mi lieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Het kan gebeuren dat gemeen telijke advertenties die eigen lijk op de «gemeentepagina» thuishoren, noodgedwongen In een andere krant verschij nen. Om de duidelijkheid voor de lezers te garanderen, pro beren we dit zoveel mogelijk te voorkomen. Actuele tentoonstellingen Compacte stad Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor Bebouwing Stadhuisplein Woonwagenlokaties Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. i - di.t/ De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp- vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunnlng - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bei gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende t Koelkasten en diepvriezers worden door de Stadsreiniging sinds kort APART opgehaald en daarna ook afzonderlijk verwerkt. Waarom nu deze aparte inzameling In het koelsysteem van koelkasten en diepvriezers zit het schadelijke freon, ook wel CFK’s genaamd. Dit gas speelt een belangrijke rol bij de aantasting van de ozonlaag in de hogere luchtlagen, een slechte zaak dus voor ons milieu. De gemeente wil zoveel mogelijk voorkomen, dat dit gas vrijkomt. Dit kan, door koelkasten en diepvrie zers apart in te zamelen en vervol gens het gas af te tappen. Voor dit laatste is speciale apparatuur op de markt. Ook de olie uit de compres sorpot kan daarmee worden verwij- Wat wij van u vragen Wilt u een koelkast of diepvriezer wegdoen, bel dan naar de afdeling Stadsreiniging van de Milieudienst, tel. 429100. Vermeld dan wel uit drukkelijk, dat het alleen om een koelkast of diepvriezer gaat. Hier voor komt natuurlijk een ander voertuig bij u aan de deur dan voor het «gewone» grof huisvuil. Dit betekent dat u voortaan afzon derlijke afspraken dient te maken voor - koelkast of diepvriezer - ander grof huisvuil. In het belang van het milieu reke nen wij op uw medewerking. Met Ingang van dinsdag 26 september zijn de onderdelen van de gemeen telijke Welzijnsdienst, nu gevestigd aan de Tuinstraat, gehuisvest op de 7e en 8e verdieping van het stadhuis. In verband met de verhuizing zijn zij op maandag 25 september slechts beperkt bereikbaar. De onderdelen waar het om gaat zijn directie, directiesecretariaat en voorzieningenplanning stafafdeling personeel en organisatie registra tuur hoofdafdeling welzijnszaken, bestaande uit maatschappelijke en culturele zaken, onderwijs en educatie, sport en recreatie en ondersteu- ilng. fet nieuwe adres is Stadhuisplein 130, telefoon 013-428911. Het corres- pondentle-adres blijft Welzijnsdienst, postbus 90118, 5000 LA Tilburg. De vergunning ligt van 22 september 1989 tot en met 21 oktober 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 22 oktober 1989 beroep worden inge steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunnlng. Ook zij die om ge- -de redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge bomde afdeling. "*t beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 22 ~.4ober 1989 een verzoek tot schorsing van de vergunning of tot het tref fen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. Wanneer dit ver zoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de vergunning geldig vanaf 22 oktober 1989. Commissie Sociale en Culturele Zaken Op maandag 25 september a.s. om 15.00 uur In het stadhuis (nieuwe raadszaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) en wethou der drs. J.A.J. Krosse (cultuur). Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 24 m.i.v. 25-9 429069 Op de agenda o.a.: - Subsidieverzoek Stichting Bra bant POP - Voorstel tot beëindiging subsidie Stichting Voorzieningenfonds kun- stenaars/aanwending 5% aandeel BKR - Wijziging verordening Stimule- ringssubsidie Vrijwillig Jeugd- en Jongerenwerk - Verdeling kindplaatsen bedrijfs- öpvang - Subsidieverzoek Stichting Vluch telingenwerk Midden-Brabant. Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Op maandag 25 september a.s. om 19.00 uur In het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: De ontwerpvergunningen liggen van 22 september 1989 tot en met 5 okto ber 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) gronde redener elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot noemde afdelin 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunnlng. Het Schriftelijke bezwaren kunnen tot 6 oktober 1989 worden ingediend door oktc iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden De gemeente start eind september met het uitdunnen van een aantal bosgebieden In het westelijk deel van de stad. Het gaat om het bos gebied Reeshof (gebied grenst aan Hulbeven/Gesworen Hoek), het gebied tussen Zwartvenseweg en Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg en het bosgebied Vre- delust Heldepark ten zuiden van de Bredaseweg. De werkzaamheden zullen ongeveer 2 maanden In be slag nemen. Het uitdunnen van de bosgebieden Is nodig om ultelndelljk een ge zond en stabiel bos te verkrijgen met voldoende licht en lucht voor de onderbeplantlng. Bij de vaststelling van het bestem mingsplan heeft de gemeenteraad op grond van de Wet Geluidshinder verklaard te verwachten dat binnen een periode van tien jaar minder dan 2.450 motorvoertuigen per et maal gebruik zullen maken van een aantal binnen of nabij het plange bied gelegen wegen. Deze wegen zijn met name genoemd in een bij lage van het raadsbesluit. Voor het bouwen en v van bouwwerken zijn gunningen nodig. **- over kan men terecht bij dienst (telefoon 429501j plannen die vooruitlopen finitief worden van een bas mingsplan of die in gering; wijken van het geldende b< mingsplan, worden legd. Iedereen kan c dienen. rage ge- szwaar in

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7