FERRARI IS LANDROVER DISCOVERY J995 3b de jaren 90 in 2.3 liter voor Saab Vier liter inhoud van Jaguar XJ O I met 348 ZUID-OOST 4 -1 o.a. pag.7 Uw SAAB-dealer een ontdekking Deze week in de Automaat EG zet wijn om in benzine Dodge Viper that's the way I like it... Pontiac Grand Prix en Trans Sport pag.9 Deel III naar f.22, Autotest: Daihatsu Applause pag.3 Verboden Helde nber 1989-pagina 24 :er geweest. Hij kan Oplage: 91.250 ex. Donderdag 21 september 1989 ikele perso- anbieder onder M/V J Tapijt Lees verder op blz. 7 Inspuiting dlifsSrih Lees verder op blz. 7 ÏOt, HU VOOR 65,- »T Bijlage van: DeTilburgse Koerier 'U'/olwlaat 89,- 145,- Jaargang 1 Nummer 36 ft van astrolog rensen door mic u tijd over - Kunt u ge- i en organi- Gilde. HOEN en 35 ‘/m 47. wit met knop type «Primus» iT »n logplank AST 1 legplank T nbovenkant stauratiewerkzaam- antieke voorwerpen Vooral als het gaat hout, goud- en zil- list van tekst en ma het van twee kon echt uit Mevroui WD en de PvdA >gie, l niddel ligt met 258 Nm net onder de die sel en is pas bij 2800 tr/min be schikbaar. Uiteraard is de V8 op de verharde weg wat vlotter met een top van 163 km/u en een ac celeratie van 0 tot 100 in 13 secon den. Alle vier de wielen worden per manent aangedreven via een vijf- versnellingsbak, een verdeelwerk en middendifferentieel met diffe- rentieelslot. LD r ST Laasmaker geweest, van kaas of die het i. Hij geeft ook ad- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschc Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Als het gaat om terreinauto's zijn er op de wereld twee voorbeelden te noemen. Uit Amerika is dat de Jeep, een auto die aanvankelijk voor militaire doeleinden werd ontwikkeld. Maar ook de Engelse auto-industrie kwam in 1948 met een auto die duidelijk een voorbeeldfunctie heeft, de Land Rover. Het tweede produkt van deze fa briek werd in 1970 de Range Rover, een auto die profi teerde van de ervaring opgedaan met de Land Rover en deze combineerde met de luxe van een personenau to. Op een derde model moesten we nog tot dit jaar wachten. Het is de Land Rover Discovery, waarmee het merk de Japanse concurrentie te lijf gaat. Jaguar borduurt meestal lang voort op zijn bestaande reeks modellen. We wachten nog steeds op een 12 cy linder uitgave van de XJ, maar in Engeland houden ze het nog steeds bij de fraaie oude koets. De laatste jaren is vooral de XJS onderwerp van veranderingen ge weest. Denk maar eens aan de meer dan exclusieve vol-cabriolet. Voor 1990 ondergaat de XJ een aantal wij zigingen, waarbij de komst van een nieuwe motor niet onbelangrijk is. De nieuwe Ferrari 348 werd vorige week op de autoten toonstelling in Frankfurt onthuld. De auto gaat in zijn twee verschijningsvormen de 328 vervangen. Zowel de acceleratie, als de topsnelheid en de wegligging maken de auto samen met zijn markante vormgeving tot een echte Ferrari. Een auto die zowel zijn berijder als de Van binnen is de auto duidelijk als luxueuze vrijetijds- en familie- auto ingericht. Nette stollen bekle ding, tapijt op de vloer en veel op- bergmogelijkheden zorgen voor een aangenaam verblijf in de Dis covery. De auto heeft twee stoelen voorin, vervolgens een achter bank en helemaal achterin nog twee klapstoeltjes (tegen meer prijs), zodat minimaal zeven per sonen vervoerd kunnen worden. Lees verder op blz. 7 In verband met de wijziginc van de APK tarieven is de prijs van het kenteken deel III verlaagd van 1.24,50 naar 1.22, Formeel is de nieuwe regeling op 1 augustus inge gaan. Kentekens deel III voor 1990 zullen echter, zoals ge bruikelijk, vanal oktober 1989 worden afgegeven. IMATIE, sociale zeker- j 3.A.K., Reitseplein 15 Tijdens kantooruren: I n 013-656206 (behalve msdag). medeweggebruikers zeer zal plezieren. van de ervaringen opgedaan in de Formule 1 en bij de vele gene- lie de 348 zijn voor- tan. Een optimale gewichts- j en een goede torsiestijf- ’’jn eisen die vooraf werden Voorlopig zal de Discovery-klant kunnen kiezen uit twee motoren. Nieuw is de 2.5 liter 4 cylinder die sel met directe inspuiting en een turbocompressor. Deze kracht bron levert 111 pk bij 4000 tr/min en een keurig koppel van 265 Nm bij 1800 tr/min. Hieruit blijkt al dat de Discovery niet 'zomaar' een terreinvoertuig is, maar een werk- i aan- paard van het zuiverste soort. 212 Door de turbocompressor is de nieuweling ook op de verharde weg goed te rijden. Er wordt een topsnelheid opgegeven van 148km/u, terwijl het bekende sprintje in 17 seconden wordt af gelegd. Een oude bekende zien we ook in de Discovery, een 3,5 liter V8 met een vermogen van 144,5 pk bij 5000 tr/min. Het maximale koppel 59,- cl. wastafel 453,- AL UW STOFFEER- ook voor kussens ellen, caravans en rote collectie stof, aat 37, tel. 433758. Autobedrijf Hoevenseweg 92d Tilburg Telefoon 013-321405 Het 1990-programma van Saab heeft als belangrijkste nieuws een 2.3 liter viercylinder krachtbron voor de 9000. Volgens geruchten is het Zweedse merk niet alleen in onderhandeling over overname, maar is het ook druk op zoek naar een zescylinder krachtbron die in deze klasse gevraagd wordt. Het merk laat het voorlopig bij de 2.3 liter motor uit eigen stal. Dit exem plaar is voorzien van een LH-je- tronic injectiesysteem en levert hiermee een vermogen van 150 pk bij 5500 tr/min. De machine is van alle moderne technieken voorzien, zoals twee balansassen, 4 klep pen per cylinder en dubbele bo venliggende nokkenassen met hy draulische klepstoters. Maar ook is de motor voorzien van Saabs re- De Europese Commissie heelt het idee geopperd het wijn meer te legen en de luchtver vuiling te bestrijden door vijf honderd miljoen flessen wijn om te zetten in loodvrije benzi ne, aldus een bericht uit de Sunday Times. De verkoop van wijn die in pu re alcohol wordt omgezet, be vrijdt de Europese Gemeen schap van een vervelende ka ter, namelijk wat te doen met een wijnmeer waarmee 5.290 olympische zwembaden kun nen worden gevuld. Het initia tief zal ook als vriendelijk voor het milieu worden beschouwd, omdat alcohol, bekend als ethanol, in plaats van lood in benzine kan worden gebruikt. Inmiddels heeft Union Carbi de, een internationale chemi sche onderneming, zich bereid verklaard de gehele voorraad van 320 miljoen liter wijn te willen afnemen. Volgens een woordvoerder van de commissaris van land bouw zou de verkoop een po ging zijn de wijnindustrie weer onder controle te krijgen. Hij voegde eraan toe dat het wijn meer bestaat uit de meest on drinkbare tafelwijnen uit Frankrijk, Italië en West-Duits- land. De nieuwe wijnbenzine zal voornamelijk in West-Duits- land, België en Luxemburg worden verkocht, waar benzi ne met maximaal vijf procent alcohol reeds te koop is. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur liquideren - al dan ns verkregen verza- 40-’45, kan aan be- Wereldoorlog. Hij ateriaal. Daarnaast uid-Limburg en een rk in de Reit. Voor Gids? vel ervaring in en denk-)sport, vaar- sbben. et gaat om vertel- j een ongedwon- izier aan beleven. f belt u op naar 't 0.00 en 12.00 uur sst bij De Vrijwilli- 434572. Het uiterlijk van de nieuweling is heel apart. Vooral de deuren en neuspartij doen voornamelijk aan de Range Rover denken. De ach terzijde is heel origineel met twee zijruiten, en een ruitje in de rand van het verhoogde dak. Achter zien we een ver openslaande deur met daarop het reservewiel ge monteerd. Het neusje is eigenlijk de minst geslaagde kant van het ontwerp. Het doet wat plastic aan. raties Ferrari di gegaan. E verdeling heid zijn ei gesteld. Motorisch zien we de nieuwste versie van de beroemde V8 met een cylinderinhoud van 3405 cc. De krachtbron is net als bij de Mondial T weer in de lengterich ting in de auto gebouwd. Dit in te genstelling tot de 328 waar de krachtbron nog dwarsgeplaatst was. Iedere cylinder beschikt over twee inlaat- en uitlaatkleppen die samen bijdragen tot het vermogen van 300 pk. Het dubbele geïnte greerde Bosch Motronic M2.5-sys- teem zorgt voor de ontsteking en brandstofinjectie. De 348 is net als zijn voorganger een sportieve twee-zitter met een centraal geplaatste motor. De auto heeft voor en achter onafhan kelijke wielophanging en vier ge ventileerde schijfremmen. Uiter aard is de mogelijkheid voor een ABS- remsysteem aanwezig. Stijfheid Natuurlijk ging Ferrari voor het ontwerp van deze auto weer naar Pininfarina die al vele auto's met voorop de "Cavallino Rampante" heeft getekend en ontwikkeld. Na tuurlijk vinden we een aantal typ- siche Ferrari-kenmerken, zoals de horizontale grille op de flanken die van de Testarossa werd over genomen. Ze zijn bedoeld om de lucht naar de radiatoren te leiden. Bij de ontwikkeling van het onder stel is uiteraard gebruik gemaakt Nederland toont zich regelma tig op z'n smalst, vooral als er weer verkiezingen in het vooruit zicht zijn. Zo ook enkele weken geleden. Avro's radio-joumaal zat om nieuws verlegen en vatte het plan op de Autokampioen eens nader te bestuderen. Daar bij viel hun oog op een adverten tie van de Nissan 200 SX: veel mensen kunnen je niet meer vol gen. In de bijbehorende tekst wordt op een wat sarcastische toon verteld wat de geweldige kwaliteiten van de auto zijn, ter wijl tegelijkertijd wordt ge vraagd wat het nut is van zo'n auto in ons land. «Een land waar de tolerantie van de overheid op houdt bij 120 km/u.» De journa- -j^VTQ w-ej oveT deze i besloot in zijn program- commentaar te vragen ie kamerleden. Want dit d niet. Hij koos hiervoor iw Jorritsma van de h. Castricum van de t van. «De importeur van Nissan maakt zich schuldig aan onmaat schappelijk gedrag en roept op tot burgerlijke ongehoorzaam heid.» Op het zelfde moment wa ren op de achtergrond langsra- zende auto's te horen. De twee politici werd om een reactie op deze stelling gevraagd. Me vrouw Jorritsma vond de tekst niet gepast en inderdaad uitno digen tot burgerlijke ongehoor zaamheid. Ook PvdA-er Castri cum vond het een toonbeeld van onmaatschappelijk gedrag, ge horende bij een bepaalde doel groep. De tweede vraag luidde heel suggestief: «Dus de tekst kan niet door de beugel.» Hierop werd uiteraard volmondig met «ja» geantwoord. Het was immers verkiezingstijd en beide partijen hadden kiezers hard nodig. Vervolgens kwamen er in ver schillende kranten in Nederland koppen als «Kamerleden woe dend op Nissan advertentie». Een latere reactie van de VVD- er Jorritsma: «Ja, het was alle maal wat overdreven. Maar ja, het was immers verkiezingstijd en dan moet je wel antwoord ge ven.» Heel vreemd is ook nog dat op dezelfde Autokampioen achterop een advertentie stond van Opel: «Meer kracht past er eenvoudig niet onder de motorkap». Hierbij werd de topsnelheid van 220 km/ u. genoemd, nog 5 km/u. harder dan de Nissan. Zowel kamerle den als journalist hebben zich echter aan deze advertentie niet geërgerd. Hoezo, willekeur... Tony VOS Mg volutionaire direct ignition sys teem, dat tot nu toe alleen was voorbehouden aan de 9000 turbo. Het uitlaat-emissie controle sys teem zorgt ervoor dat bij koude start de hoeveelheid schadelijke stoffen dat vrijkomt met 80 procent wordt gereduceert. De koppel- kromme verloopt zepr vlak, zodat al vanaf 2000 tr/min 192 Nm wezig is. Het maximum van 2__ Nm wordt bij 3800 tr/min bereikt. Hierdoor heeft de krachtbron in alle toerenregionen voldoende trekkracht. Deze nieuw motor is verkrijgbaar in de 9000 i 5-deurs en de 9000 i CD 4-deurs. De prijzen zijn res pectievelijk f.72.450,= en f.73.950,-.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 25