Gemeentepagina Ir Iarkeer leKLAS WIJZIGING OPENINGSTIJDEN PARKEERGARAGE LOUIS BOUWMEESTERPLEIN lïlburg Gemeente Hondebezitter nog worden ingediend Commissie vergaderingen Bou wvergu nni ngen Wh In de gemeenteraad Hinderwet Bestemmingsplannen Tilburg Verzoeken om koninklijke onderscheidingen kunnen Opknapbeurt wegdek Hoefstraat Gemeentelijke telefoonnummers Gemeentelijk informatiecentrum Spreekuur wethouder 5r '95, -^4 verantwoordelijk voor verontreiniging TOFFE HONDEN LATEN NIETS S ACHTER öiL Studiedag Masterplan op 18 september imber 1989-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 14 september 1989 - pagina 7 Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 istencollectie IJzerstraat (B-89-0258) e woning aan (B-89-1425) per en siaste et voortgezette Nederland B.V. f bel de afdeling eformulier. Ons zeer zelfstandig instellen van de verk brengt met ie moet zo snel vaarmakers krij- jzwaren. aanvraj stuur; 19.00 uur 18.00 uur uur Spor Stud Ter inzage Div. bestemminc bouwplanproce unieke ist ank (raat 357a 60-40680 park weg Kotterstraat 2. het vergroten van de de Kotterstraat 22 Stroom laan 3. het bouwen van de Stroomlaan op I staande oktober, we en de be- Iprijs: 1.795,- ken plezier van ond 1987) in jseum. iverbaar r p Toezicht De nieuwe opzet vraagt om een uit drukkelijk toezicht op de naleving. 4 oktober 1989 om zwaren worden /isselen met de ge... ieer toezicht iting; m van hondepoep door selijke Veror- igels waaraan jeten hou- aan de g hou- nen - jen u naast een >eslag voor een pensioen, een 10.00 uur bijdeMi- gemaakt. Bovendien is het gemeente en de aanvra- ngs- en jedures Het spreekuur van wethouder Van Hassel gaat op dinsdag 19 septem ber NIET door. Voorbereidingsbesluit Hogeven met 1 jaar verlengd Nederlands Textielmuse Buro Budgetadvisering Publieke Werken Informatiepunt stads Buro Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Politie Brandweer Sociale Werkvoorziening Alarmnummer 428811 428811 429070 428811 429500 553987 420723 428611 429100 429100 551986 363000 329911 363000 329291 jseum 367475 g 429120 428711 isbeheer 428610 428770 428554 673765 428911 354545 641911 06-11 ir gehandicapten sport i op grond van i dat zij bij de normale pro- hinderwetver- 4. het bouwen van twee apparte menten met kantoorruimte aan de IJzerstraat Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 15 september 1989 tot 29 september 1989 ter in zage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag -‘-rdag van 13.00 tot 17.00 uur M )t en met vrijdag van \00 uur. Het gedeelte van de Hoefstraat, tus sen het Julianapark en de Groeseindstraat, krijgt een nieuw wegdek en een nieuw trottoir. De werkzaamheden hiervoor beginnen op maandag 18 september aan staande en duren tot ongeveer half iktober. In de gedeelten waar ge- /erkt wordt is de Hoefstraat voor alle verkeer afgesloten. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De r cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een I gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwj gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bez ■■aixci S krijgen altijd een '■3 reactie op hun inge- szwaarschriften. i om een bouwver- jekomen voor Jrdag Vergunningen Superior de Beerstraat 40a (h-89-oo36) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleen voor het oprichten en Inwerking hebben van een metaalverwerkend be drijf aan J.J.A. Brekelmans. Vanaf zondag 1 oktober vervalt de zondag- en de avond/nachto- penstelllng van de parkeergarage Louis Bouwmeesterplein. Op die dag loopt de proef van de 24-uur openstelling af. Er was te weinig belangstelling op bovengenoemde tijden. Openingstijden per 1 oktober 1989 Maandag tot en met vrijdag 7.30-1l Zaterdag 7.30-11 NIEUW op koopavonden 19.00-24.00 Tijdens de nieuwe openingstijden is bewakingspersoneel aanwezig. Commissie voor de Re keningen Op maandag 18 september a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (koffieka mer oude raadszaal) Voorzitterd h. P. van den Ende Secretaris J. van lersel, telefoon 429177 Op de agenda o.a.: - Jaarrekening 1988 met accoun tantsrapport van het Afwikkelings- fonds Beekse Bergen - Onderzoeksverslag rekening 1988 aan de gemeenteraad. ergadering basisonderwijs. jmber komen - Kredieten voor bouwkundige voorzieningen voor enige scholen voor basis- en speciaal onderwijs. - De definitieve huisvesting van de openbare basisschool «Toerma lijn» In het schoolgebouw Elkstraat Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver- l gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers schriftelijke diende bezw Er zijn verzoeken gunning binnenge Dr. Hub Van Doorneweg 1het bouwen van een bedrijven- - park aan de Dr. Hub Van Doorne- en zaterdag vé weg (0-89-2914); en dinsdag tot 9.00 tot 17.00i Abonnementen Met een abonnement kan wel dag en nacht geparkeerd worden. Hiervoor is op de niet bewaakte tijden een speciale elektronisch beveiligingssysteem aangebracht. Wilt u een abonnement of infor matie hierover dan kunt u terecht bij het Parkeerbureau van Pu blieke Werken, Vincentiusstraat 102 (9.00-12.30 uur). Telefonisch informatie 428772 (of 428554). Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. ven. Op 21 augustus 1989 heeft de raad het voorbereidingsbesluit met één jaar verlengd tot 17 september 1990. Bij twijfel of iemand voldoet aan de bedoelde richtlijnen is nadere infor- in te winnen bij de heer A. ssteijn van de afdeling Be stuurlijke en Juridische Zaken en Kabinet van de Bestuursdienst, te bereiken in het stadhuis, Stadhuis plein 130, tel. 013-429015. Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan - realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan. - Het noodzakelijk verklaren van zes permanente lokalen en een gymnastlekaccommodatle voor het basisonderwijs In de Reeshof. - Verlening subsidie voor de uit voering van het Interpolls Scholen project. - De realisering van een douche- en toiletgebouw in de Plushaven. De vergadering wordt gehouden in de raadszaal op de eerste verdie ping van het stadhuis, Stadhuis plein 130, en begint om 17.00 uur. De vergunning ligt van 15 september 1989 tot en met 14 oktober 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werk dag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 15 oktober 1989 beroep worden inge- jr een steld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post ien die bus 20019, 2500 EA ’s Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden oktober 1989 een verzoek tot schorsing fen van een voorlopige voorziening wc, men richten aan de Voorzitter van de zoek niet wordt ingediend en er wore vergunning geldig vanaf 15 oktober 19£ In de gemeenteraadsver van maandag 18 septer.,^. ondermeer de volgende onderwer pen aan de orde - Beëdiging en Installatie van het nieuw benoemde lid van de raad voor de fractie van Links Akkoord, de heer J.A.G.M. van Gerven. - Voorstel tot verstrekken gemeen telijke bijdrage aan SVW In ver band met sloop van drie flats aan de Belllnlstraat. - De beschikbaarstelling van een krediet van 37 miljoen voor de aanleg van de Noordoostelijke randweg Tilburg (1ste fase). - Een voorstel tot wijziging van de Invulling CAIT. - De vaststelling van het Overzicht Vermeerdering Huisvesting voor de jaren 1991 -1992 -1993 voor het Daarom is de formatie van de reini- gingspolitie uitgebreid met twee mensen, die op de nieuwe regelge ving gaan toezien. Door de reinigingspolitie kan pro- ces-verbaal worden opgemaakt. In plaats daarvan kan ook transactie worden aangeboden. Het tarief hiervoor bedraagt 20,-. Door dit tijdig te betalen kan strafvervolging worden voorkomen. Laat men het op strafvervolging aankomen, dan kan de boete een stuk hoger uitval len. Aanvraag Pegasusstraat 4 (H-89-0059) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten en In wer king hebben van een Inrichting voor de revisie van vliegtuigonderdelen door Turbine Support Europa B.V. De aanvraag ligt van 15 september 1989 tot en met 14 oktober 1989 ter in zage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130)elke werkda- van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 15 oktober 1989 worden ingediend. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 4 lieudienst kunnen mondeling bezw dan mogelijk van gedachten te wis, ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. t Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor her, om gegronde redenen niet in staat waren een beswaar tegen de aanvraag in te dienen. De ontwerpvergunning ligt van 15 september 1989 tot en met 28 septem ber 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 29 september 1989 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de ontwerpvergunning raag kan ook later beroep instellen bij afd. voor de geschillen van I van de Raad van State tegen de definitieve vergunningverlening. Voorlichting De gemeente mikt op mentaliteits- en gedragsverandering bij de hon debezitter. Daarvoor is een inten sieve voorlichtingscampagne nood zakelijk. De nieuwe regelgeving kan alleen het beoogde resultaat ople veren als deze bij de bevolking vol doende bekend is. In de voorlich tingscampagne - en uiteraard ook in het toezicht-zal een overgangs periode van enkele maanden wor den ingebouwd. In deze periode krijgt de hondebezitter de kans om zijn gedrag aan te passen. Opruimen door gemeen te zes straatreinigingsvoertuigen I een opbouw worden aange bracht waarmee hondepoep kan worden verwijderd. Op die manier kan binnen het normale takenpak ket van de veegdienst op een rela tief goedkope manier de aanwezige verontreiniging worden bestreden. Dit middel zal hoofdzakelijk worden ingezet in zgn. «gevoelige» gebie den, zoals centrum, winkelcentra en in andere overlastsituaties. Het besluit tot verlenging ligt met ingang van 15 september 1989 voor iedereen ter inzage bij de receptie van Publieke Werken, Vincentius straat 102 (bezoekersingang)elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. Dit besluit kan men ook inzien in het Gemeentelijk Informatiecentrum Op 7 september 1987 heeft de ge- (Stadhuisplein 132)maandag en meenteraad een voorbereldlngsbe- zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en sluit voor de duur van twee jaar ge- dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 nomen voor het plangebied Hoge- tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indie nen tegen de vergunningverlening. Bezwaarschriften moeten worden i een woning aan gericht aan de directeur van de Mi- kavel KC-5 lieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 (B-89-1310); TC Tilburg. Ontwerpvergunningen Enschotsestraat 250 (H-89-oo4i) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een schletsport-akkommodatle van H. Trommelen. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Parkeerontheffingen aanvraag formulieren De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5,-) Kiezen en Delen informatie voor de jonge kiezers 5,-) Algemene Plaatselijke Verordening in vogelvlucht Posters «Takel Tilburg niet toe» Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Overdekte zwembaden Tilburg Afvalwijzer °-ort voor jdie en s De gemeente houdt op maandag 18 september aanstaande een studie dag over het masterplan beeldende kunst. Bestuurders, beleldsadvl- seurs, kunstenaars en vertegen woordigers van Instellingen en or ganisaties bepraten dan na Inlei dingen de eerste resultaten van het plan in de Stadsschouwburg. Ook inwoners van Tilburg kunnen meepraten. Aanmelding Is nog mo gelijk bij de Welzijnsdienst Tilburg De gemeente Tilburg gaat de ver vuiling van de stad door honde poep aanpakken. Deze vervulling Is in de loop der jaren zo’n grote bron van ergernis geworden, dat maatre gelen nodig zijn om deze overlast effectief te bestrijden. Centraal In de gekozen aanpak staat het gege ven, dat de verantwoordelijkheid voor deze verontreiniging bij de hondebezitter wordt gelegd. De aanpak die de gemeente Til burg op het oog heeft Is een combi natie van de volgende maatrege len - aanscherpen van de regelge ving - meer tccz! - voorlicht!r - opruimer gemeente. (mevrouw C. Laan, telefoon 363000). De kosten bedragen 25,- incluslef lunch en catalogus. Vanaf 18 september is tot en met 15 oktober een tentoonstelling over het masterplan te zien In het mu seumcomplex aan de Spoorlaan. Maker van deze tentoonstelling Is Felix Villanueva, bekend van onder andere «De Pleyroute» (191 het Arnhems gemeentemus Regelgeving In de Algemene Plaatse’ dening (APV) staan rege hondebezitters zich moe den. Een van die regels gaat over de verontreiniging door honde poep. B en W stellen een nieuw arti kel voor. Hierin wordt de hondebe zitter verplicht te voorkomen dat een hond zich - op een weg of op een voor het publiek toegankelijke w plaats-van uitwerpselen ontdoet. Voor het geval dit toch gebeurt, is UP de hondebezitter verplicht dit op te *al ruimen. Daarom moet hij een hulp- Dra< middel bij zich hebben voor het op- *or< ruimen van uitwerpselen. Op ver- kan zoek van een toezichthoudend ambtenaar moet hij dit hulpmiddel kunnen tonen. Actuele tentoonstellingen Compacte stad Bouwen in Tilburg Tweede Stadskantoor Bebouwing Stadhuisplein Woonwagenlokaties BTJ Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend1 ma. en za. van 13.00-17.00 uur di.t/mvr. 9.00-17.00 uur i ingediend. Daarnaast kan tot 15 ng van de vergunning of tot het tref- /orden ingediend. Dit verzoek moet le genoemde afdeling. Wanneer dit ver- rdt ook geen beroep ingesteld, is de - - 989. De burgemeester kan verdienstelij ke inwoners van de gemeente voor dragen voor een koninklijke onder- J scheiding. In het algemeen betreft 1 dit een benoeming tot officier of ridder In de Orde van Oranje-nas- sau of toekenning van één der ere- medailles (goud, zilver of brons), verbonden aan die orde. Deze onderscheidingen kunnen op 1 grond van landelijk geldende richt lijnen worden verleend bij de Alge mene Gelegenheid (Koninginne dag, 30 april, de zogenaamde «lintjesregen») of tussentijds bij een bijzondere gelegenheid waar onder is te verstaan een 40- of meerjarig persoonlijk jubileum, een 40- of meerjarig jubileum van een onderneming, organisatie of instel- p!: ling, het neerleggen van een be- beuue paalde functie, alsmede het berei- ken van de 70- of 80-jarige leeftijd. ÜT Bij een jubileum of een afscheid na stllljrii een veeljarig dienstverband ligt het accent op een honorering wegens de langdurige, trouwe dienst aan de onderneming of het bedrijf. Met name de Algemene Gelegenheid leent zich in het bijzonder personen voor het voetlicht te halen, die zich niet alleen in hun eigenlijke (hoofd- )-functie of betrekking hebben on derscheiden maar zich ook gedu rende vele jaren achtereen - tot op heden of tot het recente verleden - verdiensten hebben verworven op economisch, maatschappelijk, so ciaal of cultureel terrein of in de sportwereld bijzondere prestaties hebben verricht. De burgemeester moet voordrach ten ten behoeve van de Algemene Gelegenheid Indienen vóór 1 okto ber en ten behoeve van een bijzon dere gelegenheid 4 maanden vóór de eventuele datum van uitreiking van de onderscheiding. Suggesties en/of verzoeken e burgemeester zijn - rekening dende met genoemde termijnc voorzien van uitvoerige documen tatie en gegevens omtrent de be trokkene schriftelijk bij de burge meester in te dienen. Op de enve lop is de aanduiding «kabinet» te vermelden. Aanvragen worden ver trouwelijk behandeld. Stadhuis Algemene Zaken Gemeentelijk Archief Milieudienst Milieuklachtennummer Waterzuivering Noord Waterzuivering Oost Stadsreiniging Grofvuil Ongediertebestrijding Afvalbegraafplaats Welzijnsdienst Sociale Dienst Sport en Recreatie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7