Gemeentepagina 5 5 wijk 5, AFVAL WIJZER TT lilburg Gemeente :e Commissievergaderingen Bouwvergunningen Hinderwet Raads besluiten Gemeentelijk informatiecentrum tynen jk Piusstraat) Afval wijzer in ieders bus met nuttige informatie over huishoudelijk afval Kandidatenlijst verkiezingen 6 september nu ook toegankelijk voor blinden en slechtzienden Concern- begroting ter inzage De algemene plaatselijke verordening in vogelvlucht Onteigening fabriekscomplex Lambert de Wijsstraat Justus 1989-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 24 augustus 1989 - pagina 7 Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130. 5038 TC Tilburg, 013-429204 3n ouds eken I jnder WAARHEEN MET WELK AEVAL? leze f dit Hijst s iruik en hinderwet >r de opslag van stookolie :ger ont NltRltLR 'AARBORG maandagmörgër [gesloien burg jm ïin 132, 358575 i een bouwver- >men voor traat 357a 160-40680 I Ringbaan Oost 6. tl de' 232 tot iteriaal en 30 instellen t jen de de Actuele tentoonstellingen Compacte stad Htl Bouwen in Tilburg Informatiecentrum^■■1 Stadhuisplein 132,358575 J Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur Aanvragen en ontwerpvergunningen Wanneer burgemeester en wethouders van plan zijn een vergunning te verlenen en er kan redelijkerwijs worden aangenomen dat er geen bezwa- n ingediend, ins niet be- ingediend. is niet be- t verzoeken om ing binnengekor oprichten en in wer- mit. Er zijn gunnin >ten ipavond Piusstraat 5. het veranderen van het winkel huis aan de Piusstraat 22 (B-89-1226); richt aan burgemeester en wet- gestuurd naar de directeur Tilburg. ivraag kan Jit geldt ooi waar - De ontwerpvergunning ligt van 25 augustus 1989 tot en met 7 september 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke Nautilusstraat 3. het bouwen van een ruimte aan de Nautilus: Op de agenda o.a.: - Aanzetnota afwijkingen - Nota onderzoek uitbrei gelijkheden controle honder ting jen de ontwerpvergunning en de n bij afd. voor de geschillen van be- lefinitieve vergunningverlening. i dat het sage ligt, i schrifte- ij het ge sren aan: athouders, v >,.ourg. Vergunningen Ringbaan Noord 177 (H-89-0030) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor een autoschadebedrijf annex verkoop van auto’s en motorbrandstof fen aan J.C. v.d. Lee. jmber 1989 30)elke 18.00 tot ingediend. Daarnaast kan tot 25 g van de vergunning of tot het t ingediend. Dit verzoek loemde afdeling. Wanneer r ..igesteld, is Koningshoeven 77 (H-89-0043) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het uitbreiden van een transportbedrijf aan Hacas B.V. ren zullen zijn, kunnen aanvraag en ontwerpvergunning samen ter inzage worden gelegd. Dit is de zogenaamde korte procedure. Er wordt dan geen openbare zitting gehouden, tenzij hierom telefonisch wordt gevraagd. Ontwerpvergunningen Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg (h-89- Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een verkooppunt voor motorbrandstoffen met een was straat aan Vollenhoven Groot-Olie B.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. n bed rijf s- jsstraat (B-89-1230) Philips Vingboonsstraat 4. het bouwen van een duivenkoot en een berging bij de woning aan de Philips Vingboonsstraat 87 (B-89-1323); niet precies bekend wanneer de ge meente het materiaal binnenkrijgt, de oproepingskaarten moeten nu bij alle Tilburgers in huis zijn. Is dat geval, dan kan het gemeen- jebeld worden (428811om «en kaart toegestuurd te De concernbegroting 1990 (deel 1 Hoofdlijnen) van de gemeente Til burg ligt ter inzage bij het informa tiecentrum op het Stadhuisplein en bij de afdeling Interne Zaken van de Dienst Algemene Zaken. De concernbegroting is ook ver krijgbaar tegen betaling van de kos ten. Het bedrag is 81,45. Adviescommissie voor de straatnaamgeving Op donderdag 31 aug. a.s. om 14.00 uur In het stadhuis (kamer 114) VoorzitterJ. Verhuist Secretaris F. Clijsen, telefoon 429310 Op de agenda o.a.. - Naamgeving aan een aantal stra ten in plan Huibeven - Naamgeving aan straten in het plan Campenhoef - Naamgeving aan straten in het plan Blaak III - Naamgeving aan straten in het plan Bloemisterijstraat/Houtveste- rijstraat Ter inzage Div. bestemmings- en bouwplanprocedures Financiële kengetallen Noord- Brabantse gemeenten 1989 Jellinghausstraat 37 (h-89-oo58 Er is een hinderwetvergunning aangevraagd v< slag van ethylglycol en ethylacetaat bij een inrichtir van plastic draagtassen van Plastic Folie Industrie Capucijnenstraat 156 (H-89-0054) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het c; king hebben van een autoherstellnrlchtlng door M. Sml rmakers krijgen altijd een reactie op hun inge- jzwaarschriften me de gescheiden inzameling van afvalstoffen via de 15 geplaatste kringloopparkjes wordt uitgebreid behandeld. Voor de mensen die de kringloop parkjes nog niet weten te staan, zijn de juiste lokaties vermeld. Tevens is aangegeven welk soort afval in wel ke kleur bol kan worden gestopt. De «oliebol», geplaatst bij 19 benzi- gegaan met aankoop jronden en opstallen, I verkoop van gronden -dlgden inclusief - Aanpassing verordening infectie- ziektegelden - Nota Bestuurs Informatie Systeem (B.I.S.) - Nota doelgroepenbeleid. Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Op maandag 28 augustus a.s. om 15.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. Van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: - Plan van aanpak Stokhasselt, fa se 1sloop Belliniflats - Kredietvotering aanleg NO-Tan- gent - Verordening Stimuleringssubsidie Woonconsumenten - Beëindiging 24-uurs openstelling parkeergarage L. Bouwmeester- plein. Voor de behandeling van agenda punt Plan van Aan pak Stokhasselt, fase 1sloop Belliniflats, zijn de le den van de commissie Volkshuis vesting en Milieu uitgenodigd. Commissie Sociale en Culturele Zaken Op maandag 28 augustus a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (nieuwe raadszaal) Voorzitterwethouder drs. W.J.A. Dijkstra (sociale zaken) en wethou- jenbeleid siding mo- snbelas- niet het c° tehuis geb alsnog eer krijgen. Volmachtkaarten (om iemand an ders te machtigen elders dan in het eigen stembureau een stem voor u uit te brengen) en kiezerslegitima- tiekaarten (om zelf elders te kunnen stemmen) zijn nog verkrijgbaar aan de balie van het gemeentehuis tot 1 september. U moet dan wel uw op- roepingskaart meebrengen. Ter herinnering achterop de kan didatenlijst staat een instructie voor het gebruik van de stemmachine. In het informatiecentrum van de ge meente staat vanaf 24 augustus een stemmachine, waarop men weer kan oefenen. Justus 1989 het Stadhuis en bovendien op jen over de Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmal schriftelijke diende bezw irtikelen Met het pakt men het veranderen van de garage bij a woning aan de Ringbaan Oost een praktijkruimte (B-89-1336); Van Sasse Van Ysselt- straat 7. het bouwen van een berging en erfafscheiding bij de woning de Van Sasse Van Ysseltstraat (B-89-1341) /oor de ondergrondse op ing voor de produktie •B.V. Commissie Financiën, Personeel, Organisatie en Informatie Op maandag 28 augustus a.s. om 09.30 uur in het stadhuis (oude raadszaal) Voorzitterwethouder drs. J.A.J. Krosse (financiën) en wethouder drs. W.J.A. Dijkstra (personeel). Secretaris T. v.d. Besselaar, tele foon 429180 Deze manier van informatie ver strekken heeft reeds eerder plaats gevonden. In 1987 werd voor het eerst de «Afvalkalender» ontwik keld en verspreid. Uit een onder zoek bleek dat veel Tilburgse huis houdens gebruik maakten van de geboden informatie. Hierdoor aan- gemoedigd werd in 1988 opnieuw informatie verstrekt, ditmaal in de folder «Wegwijs met Afval». Voor de komende tijd zal de Afvalwijzer zijn nut moeten bewijzen. Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hinderwetver gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren. Aanvraag Spoorlaan 390-394 (H-89-oo55) Er is een hinderwetvergunning aangevra; door AMEV Vastgoed B.V. Havendijk 43 (H-89-oo57) Er Is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het uitbrelden van de wasserlj/llnnenverhuur door W. van Acker/Dlenstencentrale. De aanvragen liggen van 25 augustus 1989 tot en met 24 septerr ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 1 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 september 1989 worden i In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens kend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 13 september 1989 om 10.00 uur bij de Milieudienst kunnen mondeling bezwaren worden gemaakt. Bovendien is het dan mogelijk van gedachten te wisselen met de gemeente en de aan vrager.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht cc houders van Tilburg. Deze brief moet worden ge: van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC- Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. Registratie en controle Bij tweedehands goederen gaat het vaak om goederen die geliefd zijn bij het inbrekersgilde. Vandaar dat al deze goederen moeten worden geregistreerd. Niet alleen de goe deren moeten worden omschreven, ook de naam van de verkoper en de prijs die de inkoper betaalt moeten worden genoteerd. Bij verkoop van het desbetreffende artikel moeten opnieuw diverse gegevens worden vastgelegd. Ambtenaren van het bureau helingbestrijding van de Til- burgse Politie controleren de gere gistreerde gegevens regelmatig. De registratieplicht is van toepas sing op hen die enkel in tweede hands goederen handelen, maar ook op hen die gedeeltelijk in deze goederen handelen. Een voorbeeld van de eerste groep is een tweede hands kledingzaak. Een voorbeeld van de tweede groep is de autohan del of de handel in foto-apparatuur. Gratis registers Voor de registratie van de goede ren beschikt de politie over specia le registerboeken. Deze zijn gratis verkrijgbaar bij het bureau Heling bestrijding van de gemeentepolitie (Noordhoekring 186). Dit is voorlopig het laatste artikel op de Gemeentepagina in de reeks «De Algemene Plaatselijke Veror dening in vogelvlucht». Bij het Gemeentelijk Informatiecentrum is een brochure verkrijgbaar over de APV. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Parkeerontheffingen aanvraag formulieren voor invaliden. De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5,-) Kiezen en Delen informatie voor de jonge kiezers 5,-) Huuraanpassingen 1989 Kringloopparkjes dit gaat in die bol Algemene Plaatselijke Verordening in vogelvlucht Buttons posters «Takel Tilburg niet toe» Postbus 51 informatie op 70 cassettebandjes voor slechtzienden Overdekte zwembaden Tilburg In de Koerier van 11 mei 1989 heeft een aankondiging gestaan dat Gedeputeerde Staten akkoord zijn met de onteigening fabrieks complex Lambert de Wijsstraat ten behoeve van de realisering van een bouwplan voor 36 premie-wonin- gen. In deze aankondiging is een vormfout opgetreden die de i meente noodzaakt deze ontei^. ningsprocedure vanaf dit punt op nieuw te doorlopen. Daartoe ligt het onteigeningsplan met bijbehorende stukken op basis van artikel 77 lid 1 Onteigeningswet voor dit voormalige fabriekscom plex gelegen aan de Lambert Wijsstraat 20 en Goirkestraat 12 123-123a met ingang van maandag 28 augustus 1989 voor iedereen ge durende een maand ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum (Stadhuisplein 132) en bij de Dienst Publieke Werken (Vincentiusstraat 102). Openingstijden gemeentelijk informatiecentrum: maandag en za terdag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Publieke werken is voor publiek geopend van 9.00 tot 12.30 uur. Gedurende de termijn onteigeningsplan ter inzr kunnen belanghebbenden lijk bezwaren indienen bij meentebestuur. Adressen burgemeester en wethoud' Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilbi De Afvalwijzer heeft een tweeledig doel - de folder wijst de weg hoe, wan neer en waar men met huishoude lijk afval terecht kan - daarnaast wil de folder de lezer wijzer maken als het gaat om mi lieubewust handelen. Vooral aan deze laatste doelstelling is ruim aandacht besteed. Met na- Charles Stulemeijerweg 1het bouwen van een kantoorge bouw aan de Charles Stulemeijer weg (B-89-1216); Koggeplein 2. het bouwen van een carport bij de woning aan het Koggeplein 31 (B-89-1344) De aanvragen en de ontwerpvergunningen liggen van 25 augi tot en met 24 september 1989 ter inzage bij de Milieudienst in (Stadhuisplein 130)elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en b dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijge aanvragen en hinderwetvergunningen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 25 september 1989 worden In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegeven kend te maken. Tot 15 september 1989 kan telefonisch worden verzocht om een openbare zitting (telefoon 429521). De schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de direc teur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die een bezwaar heeft ingediend tegen de aanvraag en ontwerp vergunning kan ook later beroep instellen tegen de vergunningverlening bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren. De vergunningen liggen van 25 augustus 1989 tot en met 24 september 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 25 september 1989 beroep worden in gesteld bij afd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om ge gronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instellen bij ge noemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ir september 1989 een verzoek tot schorsing van de vergunning treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit v~ moet men richten aan de Voorzitter van de genoemde afdeling. V dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep int de vergunning geldig vanaf 25 september 1989. Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. In Tilburg wonen meer dan 155.000 mensen. Dat is veel. Wanneer al deze mensen zouden doen en laten wat ze willen, zou het gegaran- een rommeltje worden In de Tilburg zou onleefbaar wor- werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de ontwerpvergunning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 8 september 1989 worden ingediend door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en door hen die om gegronde redenen niet in staat zijn geweest een bezwaar te gen de aanvraag in te dienen. In een aparte brief kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de diropteur van de Milieudienst (Stadhuis plein 130, 5038 TC Tilburg). Iedereen die bezwaar heeft gemaakt aanvraag kan ook later beroep ir stuur van de Raad van State teg< In opdracht van de Milieudienst start op 19 augustus 1989 de huls- aan-huis verspreiding van de nieu we Afvalwijzer. In ongeveer een week tijd zullen 65.000 exemplaren bij alle huishoudens In de brieven bus glijden. De folder bevat allerlei nuttige informatie over het verwij deren van huishoudelijke afvalstof fen. ne-verkooppunten en bestemd voor afgewerkte motorolie, is daarbij niet vergeten. De Milieudienst wil met het uitbren gen van deze Afvalwijzer de Til- burgse bevolking aansporen tot een meer milieuvriendelijk afvalge- drag. Verwacht mag worden dat de geboden informatie ook een bijdra ge kan leveren tot een schonere stad I deerd e een stad. Tl Daarom zijn er voor het leven In de y stad regels opgesteld. Deze zijn vastgelegd in de Algemene Plaat selijke Verordening (APV). Wie zich niet aan de regels houdt kan worden gestraft. Op de Gemeentepagina behande- de len we verschillende onderwerpen i die In de verordening aan de orde daa komen. Zo zijn in de APV onder meer regels opgenomen over de registratieplicht voor handelaren In tweedehands goederen. De heler en de dief Diefstal loont niet wanneer de dief de gestolen goederen niet kan ver kopen. De dief zoekt een heler aan wie hij zijn artikelen kwijt kan. De heler zoekt dikwijls ook zelf actief naar een dief die voor hem ar op bestelling kan stelen. aanpakken van de heler pak, indirect ook de dieven aan. een aan Spoorlaan 8. het veranderen van het tanksta tion en het plaatsen van een luifel aan de Spoorlaan 175 (B-89-0372) Westerpark 9. het veranderen en vergroten van de woning aan het Westerpark (B-89-1329). Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 25 augustus 1989 tot 8 september 1989 ter inza ge bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130), en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indie nen tegen de vergunningverlening. Bezwaarschriften moeten worden gericht aan de directeur van de Mi lieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Voor het eerst kunnen ook blinden en slechtzienden direct kennisne men van de kandidatenlijsten voor de Tweede Kamerverkiezingen van 6 september. Die lijsten worden op dit moment in Tilburg huls-aan- huis verspreid. Op de lijst staan de kandidaten van zeventien partijen die dit jaar aan de landelijke verkie zingen meedoen. Visueel gehandicapten kunnen de kandidatenlijst nu zelf bestuderen in braille of afluisteren op cassette bandjes. Voor slechtzienden is een grote-letterlijst beschikbaar. De be trokkenen kunnen het materiaal le nen op het gemeentehuis. Graag eerst even bellen (428811). Omdat slechts een beperkt aantal exem plaren aanwezig zijn moeten af spraken gemaakt worden over de tijdsduur van uitlening. Ook is nog der drs. J.A.J. Krosse (cultuur) Secretaris G. Hensing, telefoon 363000 tst. 24 Op de agenda o.a.: - Besteding extra subsidie ad 50.000,- t.b.v. Federatie Kinderop vang Tilburg e.o. - Subsidie t.b.v. voortzetting van het alarmproject tot 1-1-1990 aan de Stichting Bejaardenwerk Tilburg Verzoek om financiële bijdrage van steunfunctie instellingen etni sche minderheden - Mantelcontact DSW/WZD 1989 en 1990 - Subsidieverzoek van het Letter kundig Tijdschrift S.I.C. De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 21 augustus jl. onder meer het volgende besloten - Bij herstemming Is het voorstel tot handhaving van de Verordening subsidiëring godsdienst- en le vensbeschouwelijk vormingson derwijs verworpen ook de door Links Akkoord hierover Ingediende motie is verworpen. - De heer J.A.G.M. van Gerven is toegelaten als lid van de gemeente raad voor Links Akkoord. - Voor onderzoek naar verplaat singskosten Chroomlederfabrlek Schenkers Is een krediet beschik baar gesteld. - Akkoord is c van diverse gr alsmede met t aan diverse gegadlgi aan Fuji Photo Film. - De Stichting Jeugd en Werk krijgt subsidie ten behoeve van de Jeugdonderneming Tilburg (JOT). - Het Plan van Nieuwe Scholen (basisonderwijs) voor de schoolja ren 1990-1991 tot en met 1992-1993 is vastgesteld. - Akkoord Is gegaan met wijziging van de Verordening Reinigingshef fingen 1987 In het kader van het verzamelen van bedrijfsafval. Besluiten met bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7