o M Piushaven moet Te hoog aantrekkelijker worden nr. 31 Passé co^Ên’y - 2 Oplage91.000 ex. Tibetaanse Lama in Tilburg BE J Informatiebulletin Loven-Besterd Geen Uit-Zuid markt in Tilburg 5 halen. 4 betalen! SMILE SAVE Zoveelste pogingy WATERBEDDEN LEO NAAIJKENS VERF-BEHANG J. VAN LOON-OTTEN Hasseltstraat 178 (hoek van Hogendorpstraat) EWJoir3®[jfflaaü DANSSCHOLEN IN TILBURG OISTERWIJK Van Lieshout DE BAB YBOETIEK Groot In de kleine babymaatjes Koestraat 109, Tilburg maandags gesloten pag 1 1 Tweede studentenvereniging in Tilburg r=ScSSFRciSÏ Tok, tok, tok... gustus 1989-pagina 8 De s@ Koerier 11a nig mee (foto Geert van Loon) Piusstraat 96 - Tilburg - Tel 013-363369 Lees verder op biz. 5 Zie onze advertentie pag. 14 Lama-healer Ganchen Rinpochee ont DE SFEERVOLSTE ?at! ZIE ONZE ADVERTENTIE OP PAG. 13 VEEKENDRECLAME T.I.fc n.tr.at 34 I Ha kurkcentrum be- nog zich De bewuste flat aan de Korte Schijfstraat. (foto Geert van Loon) Donderdag 17 augustus 1989 33e jaargang nr. 1622 Besterdplein 2, Tilburg - Tel. 425705 Parkeren voor de deur Verdien op 1 dag 2.500,- Zie pag. 14 De Piushaven ligt er nog steeds verlaten bij. Seniorenwijzer. Parochienieuws.. Sport LEES VERDER IN DIT NUMMER verschl Rlel, AutobedrmVAN DORST Stationsstraat 25, RIJEN Vrijdag en zaterdag ADVOCAAÏÏOMPOQEN kunt er de werkgi groep twerks Grootse OCCASION-SHOW gebleken dat of andere vorden Zie bijlage DE GEZELLIGSTE ligging vat trum van mogelijl wil de gi gemeenU aantrekke burgse b voor waterre groep' heid om v met allerk Ook uw adres voor geboorte-, doop- en bruidsuikers Uw warme bakker Reeds meer dan 1t llege lit nemen over het bezwa omwonenden. Hoe een, valt volgens Ier absoluut nie* geeft de luma Stroom over de r ma. reïncarnatie Het lag zondag 10 markt geh Met deze '89-’9O geopend worden. De Uit Zuid Tilburg heeft echter 1 gegeven dat deze markt niet door gaan, o.a. vanwege het feit dat op september veel groepen en f 1 pen reeds geëngageerd warer steden waar ook soortg taties worden georganis. Rondom Hart van Brabant«...pag. 3 Films.....pag. 5 Kuituur/ Amusementpag. 5 Gemeentenieuws..pag. 7 Politieberichtenpag. 9 Uit-agendapag. 9 Cursussenpag. 9 B W-besluitenpag. 10 Pag-13 Pag-15J redactie-advertentie-afdeling en administratie N.S. Plein 14 - 5014 DA Tilburg Postbus 10001 - 5000 JA Tilburg Tel. 013/368805 Fax. 013/359985 slultlngstermljn voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur J Inrichtingsplan Het voorstel omvat nog meer. De dienst Publieke Werken krijgt de op dracht, als de gemeenteraad daar mee ciaal t oogkk deze inwijding i Vanaf maandag donderdag 24 Ganchen Rinpochcv Als u interesse heeft konsult wordt u geadvri kontakt met de Stroom men om een afspraak t. Bij de Stroom is verder uit de informatie aanwezig c methodes waarvan de L* bruik maakt, medicijnen en ge bruiksaanwijzingen. Bovendien is er bij de Stroom een Engelstalig boekje verkrijgbaar over het leven van Ganchen Rinpochee. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met de Stroom. gesprek tussen de stich- >uder Krosse zal vandaag In afwachting daarvan Stichting Uit Zuid Til- van elk commentaar. Wel Korsten namens de stich- het aan tijd ontbroken -j---JO— voor <<_n.js.de dere ontwikkeling van de ing. Dan Dat inrichtingsplan zal in toeristen -- <.«e voor- SBCf transport wielen blburq jules,verneweq 14 tel 013 32131b 1 Pneumatiek Ë)[P[y]3DÜ^ II ^^Uburgjute^femewe^4^ liging dat de tbij het cen- i principe goede ontspanning biedt, een vc-1 J~ iberen maken voor toerist •tel. 013-321316 ZUitgave: De Tilburgse Koerier bv'X Dir. T. de Beer-Douwes Oprichter: J.H.G. de Beer fel'i. CAFÉ-GR1LL LAMME GOEDZAK Heuvelring 104 Tilburg Tel. 013-363914 De kippen zijn t/m 30 augustus op stok! De bar blijft tijdens deze vakantieperiode normaal geopend, met speciaal muzikaal amusement van «Henk’s Oldie’s» De naam Plato is volj den na veel denke en staat voor Prett teiten in Tilburg De bootjesvarende toeristen die de Piushaven nu aandoen, vinden er wei nig comfort. Al jaren bezint de ge meente zich op plannen om daar ver andering in te brengen, tot op de dag van vandaag echter zonder succes. De gemeentelijke denktank blijft echter volhouden en de meest recente bewij zen daarvan zijn vorige week bekend geworden in de vergadering van de raadscommissie Economische Zaken en Werkgelegenheid. in de bedoeling dat er op september een grote uit- ïhouden zou worden in Tilburg. ,e markt zou het theaterseizoen Stichting te kennen zal 10 gezelschap en in andere >rtgelijke manifes- liseerd. Teveel om allemaal op te noemen. Voor iedereen uit Loven-Besterd die wel eens iets te maken heeft met het buurtcentrum in de Koe straat 164 in Tilburg is dit infor matiebulletin de moeite zeker waard. Niet op de laatste plaats vanwege het feit dat er heel wat handige adressen in opgenomen zijn zoals van de Tilburgse Kruis vereniging en het Maatschappelijk Werk. Geïnteresseerd? Ga snel naar het buurtcentrum en haal zo’n boekje op. .olgens ingewij den tot stand gekomen ttige en Leuke Aktivi- en Omgeving. Plato Op uitnodiging van Stichting de Stroom, Enschotsestraat 250 in Tilburg, tel. 013-421720, komt de Tibetaanse Lama-healer Ganchen Rinpochee daar op bezoek. Op za terdag 19 augustus om 20.00u een lezing bij de relatie tussen kar- t en zelfgenezing. Enkele dagen geleden heeft de Raad van State een uitspraak gedaan in een ge schil tussen bewoners in de omgeving van de Korte Schijfstraat en de gemeente Tilburg. Het geschil gaat om de flat aan de Korte Schijfstraat waar vroeger Brou wers Lakenfabrieken stonden. De Raad van State stelt de omwonenden in het ge lijk met betrekking tot hun bezwaarschrift dat afgewezen werd door de gemeente Tilburg. De omwonenden van die flat hebben namelijk jaren geleden, in 1986 al, bezwaar gemaakt bij de gemeente tegen de flats die volgens hen te hoog zouden worden. Bovengenoemde stichting wil probe ren om een manifestatie in een andere opzet volgend jaar te doen plaatsvin den. In een verklaring aan de pers heeft wethouder J. Krosse van Finan ciën en Cultuur laten weten teleurge steld te zijn over het besluit van de stichting Uit Zuid Tilburg. Krosse wil op korte termijn een gesprek met de stichting om te horen waarom de zaak niet doorgaat. De gemeente was van plan de uit-markt te subsidiëren met Zo kunt er in lezen over het team, de werkgroep Exploitatie, de werkgroep Buurtbeheer, de diverse buurtwerkgroepen, het sociaal-cul- tureel werk, de ouderen-, volwas senen- en de kindergroepen, over de buurtkrant, de diverse cursus sen, het kindervakantiewerk, etc. De gemeente verklaarde in 1987 de ze bezwaren ongegrond. Daarop heb ben de omwonenden een zogeheten Arob-procedure aangespannen tegen de gemeente en op 26 juni is het ge schil dan eindelijk behandeld in een openbare vergadering van de Raad van State. De uitspraak van de Raad van State, bekend geworden op 9 augustus 1.1., stelt de omwonenden in het gelijk en is van mening dat de ge meente hun bezwaarschrift op onte rechte gronden heeft afgewezen. Tilburg staat bekend als de onder- wijsstad van het Zuiden. Toch is er al jaren maar een studentenvereniging. Daar is nu verandering in gekomen: er wordt een tweede studentenvereniging opgericht die gekozen heeft voor de diepzinnig? naam Plato. De oprichting zal officieel plaatsvinden op 4 septem ber van dit jaar. 25.000,-. Het g ting en wethoud plaatsvinden. Ii onthoudt de St burg zich wilde Eric ting kwijt dat heeft om de manifestatie goed op te zetten. Op de uit-markt zouden diverse Tilburgse culturele instellingen geza menlijk naar buiten treden. hl|nt In geheel Tilburg, Golrle, 4, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Olsterwljk, Moergestel en Hllvarenbeek De Piushaven in Tilburg is al jaren een onuitputtelijke inspiratiebron vóór ge meentelijke plannenmakers. Daar lijkt het tenminste op want al jaren worden er plannen gemaakt om van die Piushaven een aantrekkelijk gebied te maken voor toeristen, watersportrecreanten en omwonenden. Tot meer dan plannen die na verloop van tijd weer in het water vielen, is het tot nu toe nog niet gekomen. Maar er gloort hoop. De raadscommissie van Economische Zaken en Werkgelegenheid heeft zich onlangs uitgesproken over een ambtelijk voorstel om de Piushaven aan trekkelijker te maken. Onderdelen van dat voorstel zijn: douche- en toiletvoorzie- ningen, een wasserette en het uitwerken van een gedetailleerd inrichtingsplan waarin mime aandacht moet zijn voor de toeristische ontwikkeling van de Piusha ven. Dat inrichtingsplan moet gemaakt worden door de dienst Publieke Werken. accoord gaat, een gedetailleerd inrich tingsplan uit te werken om daarmee richtlijnen te verkrijgen voor een ver- van de Piushaven. i zal in ieder geval betrekking moeten hebben op de kop van de Piushaven tot aan de brug Prin senhoeven. Interessant Volgens een gemeentewoordvoerder zal het college van B W nu een nieuw besluit nemen over het bezwaar schrift van de omwonenden. Hoe dat besluit uit zal pakken, valt volgens die zelfde woordvoerder absoluut niet te vóórspellen. Interessant is deze materie natuur lijk wel. Immers: de flats zijn al lang bewoond. Afbreken zou wel heel rigo- reus zijn. Niettemin had de gemeente met de bezwaren van de omwonenden rekening dienen te houden. creatie zoals winkelen, bezoek aan ho recagelegenheden en culturele instel lingen en het bezoeken van toeristische Uitgaande van de overtuiging dat de attrakties zoals de Tilburgse kermis, de ’ging van de haven dichtbij het een- Beekse Bergen en de Eftelirg ><ui de stad in principe goede moeten er echter wel voor de toe jkheden tot ontspanning biedt, en de waterrecreanten bepaalde gemeente in een voorstel aan de zieningen worden gemaakt zoals sani- nteraad proberen de Piushaven taire inrichtingen, watertappunten, .kkelijker te maken voor de Til- stroomvoorzieningen en er moeten bevolking, voor toeristen en mogelijkheden zijn om afval te lozen recreanten. Voor die laatste en afgewerkte olie. Bovendien moeten biedt de Piushaven de mogelijk- er horecafaciliteiten aanwezig zijn. Dat waterrecreatie te combineren is het uitgangspunt van de gemeente rlei vormen van stedelijke re- bij de ontwikkeling van plannen met betrekking tot de Piushaven. Afgehaakt Er zijn inmiddels projectontwikke laars benaderd die een ontwikkelings plan op wilden stellen voor de Piusha ven en dan voor het hele gebied tot aan het Wilheltninakanaal. Na verloop van tijd hebben die projectontwikke laars afgehaakt omdat er voor hen te weinig aan te verdienen was. Boven dien zou er in het gebied een trans- portriool verlegd moeten worden (kos ten ongeveer 450.000,-), er zou ver vangende huisvesting gevonden moe ten worden voor de Stichting Bouwop leiding Midden-Brabant die nu op de gemeentewerf zit en delen van het ter rein van de gemeentewerf zijn in erf pacht uitgegeven aan partikulieren en dat kan zomaar niet teruggedraaid worden. Vervolgens heeft de gemeente geprobeerd via de Stichting Bouwop leiding Midden-Brabant goedkoop douche- en toiletvoorzieningen aan te laten leggen in de Piushaven. Uit con- currentie-overwegingen hebben de aannemers die bij die stichting zijn aangesloten, besloten de opdracht niet aan te nemen. Toch vindt de gemeente dat er op korte termijn die voorzienin gen moeten komen. De Stichting Totaal Loven-Be sterd heeft vorige week een infor matiebulletin uitgegeven met aller lei wetenswaardigheden over het seizoen ’89-’9O. Douches en toiletten Daarom is het jongste voorstel het volgende. Ter financiering van een douche- en toiletgebouw met invali dentoilet en een wasserette aan de pirerend van de zenuwen op rij-exa- Piushaven zou uit de begroting van men ging. Plato is opgericht door een Publieke Werken 1989 een bedrag van aantal enthousiaste studenten en is 30.000,- ten laste van de post recrea- voomemens zich zeer studentvriende- t'eve voorzieningen beschikbaar ge lijk op te stellen. Wat dat betekent kan steld kunnen worden. Een bedrag van iedere student ervaren als hij of zij in 20.000,- zou gehaald kunnen worden de periode van 4 tot en met 14 septem- uit de vrije ruimte van het Economi- ber een bezoek brengt aan het café. De sche Aktieprogramma 1989. Dan zou nieuwe eerstejaars kunnen uiteraard noê 6611 bedrag van maximaal ook met Plato kennismaken, onder- 100.000,- beschikbaar gesteld moeten meer via de Tilburgse Introduktie van worden uit het fonds werkgelegenheid. 23 tot en met 27 augustus. In Nederland wil het maar niet vlotten met legitimatiebewijzen. Het lijkt wel of er een vloek op rust. Net is de commotie bedaard over de paspoortenaffaire of een nieuw probleem dient zich aan: de voetbalpasjes. Al meteen was het raak vorig weekeinde. De maatre gel die het voetbalvandalisme zou moeten beteugelen, bleek zo zacht te zijn als een leeggelopen voetbal. De meeste voetbalsupporters van Ajax, FC Den Haag, FC Utrecht en Feyenoord stoorden zich abso luut niet aan de verplichting zo’n pasje van de KNVB aan te schaf fen als ze de stadions in wilden. Machteloos keken allerlei hoog waardigheidsbekleders toe hoe het nieuwe pasjessysteem op de hak werd genomen. Eens te meer is geb maatregelen die in een bovenkamer bedacht worden tot heil van het volk, heel vaak niet le vensvatbaar zijn. De vraag dringt zich op waar dat aan ligt? Is de Nederlandse bevolking zo anar chistisch dat zij zich geen enkele wet laat voorschrijven? Is de bur gelijke ongehoorzaamheid bij een aantal inwoners van ons landje zo sterk onderhuids aanwezig of is het rechtvaardigheidsgevoel zo sterk ontwikkeld dat bepaalde maatregelen geen schijn van kans hebben? Of ligt het misschien aan die maatregelen? Natuurlijk is er alles voor te zeggen het voetbal vandalisme te beteugelen, laat daar geen misverstand over be staan! Bij de keuze van de maatre gelen dient echter terdege rekening gehouden te worden met de draag wijdte ervan. Immers: niet iedere voetbalsupporter is een vandaal. Integendeel. Het is een kleine groep die er een puinhoop van maakt. Tegen die groep moeten de maatregelen zich richten, bij voor keur heel eenvoudige maatregelen. Dat er daarnaast in hoge mate aandacht geschonken wordt aan het veiligheidsprobleem om zo voetbalwedstrijden niet in veldsla gen te laten ontaarden, is beslist ook een goede zaak. Lukt dat allemaal niet dan is het niet ondenkbaar dat het taald voetbal in Nederland maar een korte toekomst voor heeft. Dat zou uiterst jammer zijn om dat het onvermogen dan gewonnen heeft van wijs beleid. Bij zo’n over winning zal niemand staan te jui chen. üng biedt, stel aan de ie Piushaven voor de Til- toeristen en ’ie laa moge.^ imbineren zal te vinden zijn in het voormalige ca fé Casino aan de St. Jozefstraat 38 in Tilburg, daar waar men vroeger trans pirerend van de zenuwen op rij-exa- men ging. Plato is opgericht door e te studenten en studentvriende- iat betekent kan hij of zij in t 14 septem- igt aan het café. De kunnen uiteraard een, onder- oduktie van Op zondag 20 augustus om 14.00u geeft Ganchen Rinpochee een initiatie of inwijding die spe- bedoeld is voor mensen met lachten. Opgave vooraf voor inwijding is noodzakelijk. l'-J*“ 21 tot en met augustus geeft chee konsulten. 't voor een iviseerd snel i op te ne- te maken. uitgebrei- g over de Lama ge- interesse t wor 100/aar Hoefstraat 151 Oerlesestraat 211

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 1