Autotron stapt over op moderne riksja’s Swimo Partikulieren kunnen zieke iepen gratis laten kappen BAKTELS AUDIO VIDEO 559,- ^l^B Centralisten gezocht 79?’ Tilburgers herdenken slachtoffers atoombom 1 uur klaar Op vakantie schieten, vandaag al genieten! FOTOJANS Slecht passend kunstgebit BELLAIR LAATSTE WEEK OPRUIMING! Hifi-stereo-sets video televisie GROTE KORTINGEN KWALITEITSMEUBELEN SUPER LAAG GEPRIJSD!!! LAATSTE ZOMERRESTANTEN COMBI-MEUBELDISCOUNT IN WAALWIJK TUSSEN WOONWERELD EN PIET KLERKX. 0-1 er sum Atsa «lot O** s V erscentrum M. van Boxtel Winkelcentrum «De Hevel» 23 Goirle, telefoon 342006 25.- 35.- Sunshine hele jaar zonnetje IS 1989-pagina 2 Donderdag 10 augustus 1989 - pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER Cinecitta Filmhuis van Cria Cuervos elijke zerkt. Yeelen Laat je bij Autotron rondrijden in een moderne Tuk Tuk. Alle blazers IJNEN lepespintkever besmet Tilburgse Iepen u vrage Zij Uw kleurenfoto’s bij ons and) iur Foto: Van Aarle FILMS i op ons elseweg -Ad odelLS425 562.- al een ïemplafond and 25,- p.m2 RONDOM HART VAN BRABANT Alle broeken, blouses en rokken Het nieuwe tron Rosmalen luistert naar 6 en 9 van de toomgev te St- aanrichten. V offers daarva inden iten panelen ststof panelen idvinyl BLUE MOVIES Een zomer vol hartstocht! ifonds iten panelen ninium panelen ststof panelen teem tegels ten plafonds De 2 van Besterdring 87 - Tel. 431489 - Techn. dienst 436100 Enschotsestraat 133 - Zé Tel. 422769 Zf 360 - 390 - 50 en 480 cm vrtig Tilburgers g de slachtoffers atoomaanvallen L 443 zelfde als LS 443 echter geproh- 595.- 11 426356 roefje. lu tijdelijk an 2.15 voor a •Dark Red» MERANTI 1e kwaliteit en gecon troleerd op breuk. Eenvoudig zelf op maat te maken. een varken-kip-lam- rund-kalf-paard Piusstraat 26, Tilburg Bemardusplein 20, Tilburg Oranjeplein 29, Loon op Zand Kerkstraat 30, Oisterwijk Tandprothetische praktijk „Molenwijk" Hart v. Brabantlaan 731, Tilburg. hebt voor dit :t op. Ons adres irlaan 320 Til- Mensen houden van dieren. Dieren houden van vrijheid. Laat in vrijheid de natuur leven. EET SCHARRELVLEES! uktuur en acryl stotend en Besterdring 161 één-dags-fotoservice Wagnerplein 46 één-uurs-fotoservice De gezellige bar van Sunshine speelt een belangrijke rol bij het creëren van een persé een afspraak te maken. Dat kan ontspannen sfeer Foto: Geert van Loon sprei met i ben, het 1 door vrijwi formatie kiezen en meenemen afhalen bezorging mogelijk betaling kontant Kwaliteitsbankstellen, eethoeken, kasten, dressoirs. In klassiek en modern. kt*] Koyaanisqatsi Zeven jaar werkte regisseur Godfrey Reggio aan zijn film KOYAANISQATSI, die in feite niet meer is dan een beeldschone aan eenschakeling van al of niet versnelde beel- i van wolkenpartijen, mensenmassa’s, ge- uwen en verval. De film is gebaseerd op het kontemplatieve ervaren, dat wil zeggen het onafgebroken staren naar iets normaals. natuurlijk wel maar wie dat wil, kan gewoon eens binnenlopen. Sunshine is maandag tot en met v'iJ-,“'’ van 9.00- 21.00 uur. Op nen mensen terecht van uur. Erkend natuurslagerij Scharrelvleesspecialist voor: dier - mens - milieu OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag: van 11.00 tot 18.00 uur. Vrijdagavond: tot 21.00 uur. Zaterdag: van 10.00 tot 17.00 uur. leven van Lol, j te voldoen, gd en verstoot nu aan Lorenzo toebv Eenmaal volwassen - bij Lorenzo en l Marcelina; na Lola haar weid met hem t niet gecor echte fam van, al he Salvador Controleren De iepen die op particulier terrein staan kan de gemeente moeilijk con troleren. Daarom worden particuliere eigenaren die een iep in de tuin heb ben, verzocht deze te controleren op iepeziekte. Als de bladeren aan een of meer takken dor worden, dan is het waarschijnlijk dat de boom de ziekte Naast gegarandeerde VAK-KWALITEIT nu als extra: - GRATIS audio-cassette t.w.v. 5,95 (op op) - GRATIS spaarzegels t.w.v. 10% spaar-korting De gemeente is wettelijk verplicht om de met iepeziekte besmette bomen zo snel mogelijk te rooien en te vernie tigen. Dit om verspreiding van de ziek te te voorkomen. Publieke Werken controleert momenteel alle iepen in het openbaar gebied. Zijn de iepen be smet dan worden deze onmiddellijk gerooid en vernietigd. OF IGS- :n en in bijzonder festival Aanstaande zondag 13 augustus van 13.00u tot 18.00u wordt in Neder- weert-Eind het 14e festival rond oude ambachten, foklore, hobby en kunst gehouden. Tijdens deze dag komt het verleden weer tot leven in dit dorp even ten zuiden van de Groote Peel. Het hoogtepunt van deze dag is onge twijfeld de typisch Limburgse folklo ristische optocht die vanaf ongeveer 14.00u door de straten van Eind trekt. Razendsnelle perfect afgedrukt in F FOTOSERVICE Dat kan enorm vervelend zijn, dat weten we maar al te goed. U kunt er wat aan doen zonder het slachtoffer te worden van hoopgeven de maar vaak teleurstellende beloften. Wij zijn kunstgebitspecialisten die zich al jaren op hoog niveau met deze problematiek bezighouden. Ook op dit gebied staan de ontwikke lingen niet stil. Wij kunnen u verschillende ade quate oplossingen bieden. Ga eens praten met de mensen die er verstand van hebben. Wees niet bang en kom rustig even binnen. U kunt ook bellen. Tel. 013 - 682358. Wij staan altijd voor u klaar. Empire of The Sun Jamie Graham, een wat verwaand maar ge niaal, in beschermende luxe opgegroeid 11- jarig jongetje, is verliefd op vliegtuigen en droomt ervan piloot te worden. Door de on verwachte oorlogsomstandigheden in het Shanghai van 1937 wordt hij gescheiden van zijn ouders en in een overlevingsavontuur gedwongen dat aanvankelijk puur fysiek is. Spielberg graaft in de psychologie van een opgroeiend kind dat volledig alleen komt te staan. HET u 99?5 lechts 10,- De Malinese filmer Souleymane Cissé be toonde zich in zijn vorige films al een geïn spireerde vertolker van typies Afrikaanse motieven. YEELEN is zijn meesterwerk, een film als een eredienst waarbij niet-Afri- kanen gemakkelijk worden meegesleept door het ritme van de woorden, de schoon heid van de beelden, en de wreedheid van de offerdienst. YEELEN bevredigt als bijna geen andere Afrikaanse film de nieuwsgierigheid naar een onbekende wereld. velocitas ’31 Iedere dinsdagavond, aanvang 20.00u, wordt de Velcitas-bingo gehouden in de bingohal in de Radiostraat 7 in Til burg. De opbrengsten van de bingo zijn bedoeld voor het 60-jarig bestaan van Velocitas 31. En even wat verder de toekomst: op zondag 3 september organiseert Velocitas 31 een grote tweedehands markt in de bingohal. Heeft u nog spullen staan of wilt u een kraam huren? Bel dan naar 424582. Tevreden Hoe reageert de consument op de start van Sunshine Claudia Neu mann nogmaals: ”In korte tijd is al duidelijk geworden, dat onze klant een tevreden klant is. Een klant die terug blijft komen”. Belangstellenden hoeven bij de zon- nestudio achter de Westermarkt niet Alle sweaters 25.- mode Notre manage Lola, zeven jaar oud, is ernstig ziek, maar haar vader Salvador kan de operatie niet betalen. De welgestelde buurman Lorenzo redt het leven van Lola door de ziekenhuis rekening te voldoen. Salvador is veror*- waardigd en verstoot zijn dochter, omda. aan Lorenzo toebehoort. assen woont Lola nog steeds i haar kinderloze stiefmoeder de dood van Marcelina kan ccusl r weldoener slechts bedanken door den te trouwen, al wordt het huwelijk geconsumeerd. Óp aandringen van haar het j nilie komt het er uiteindelijk toch eeft Lola een leven lang slechts van gehouden. bakfietsenrace Carnavalsvereniging de Döllekesrao- pers uit Oisterwijk organiseert aan staande zondag 13 augustus vanaf 12.00u een bakfietsenrace op de par keerplaatsen tussen de Boxtelsebaan en de Peperstraat naast de Sanny-bar in Oisterwijk. Er wordt gefietst in drie categorieën: damesteams, heren team en combiteams. Voor inlichtingen en inschrijven kunt u bellen 013-632453. Jaren geleden is Carlos Saura’s meesterwerk CRIA CUERVOS voor het laatst in Tilburg te zien geweest. Nu een nieuwe kans voor liegene die hem ooit gemist hebben. De vertelt het verhaal van een negenjarig :je, onnavolgbaar gespeeld door Anna Torrent, dat van jongsaf vertrouwd is ge- met de dood. Ze heeft haar moeder r vreselijke pijnen zien sterven, terwijl vader vreemd ging. Anna besluit dan ook hem om het leven te brengen. De gemeente Tilburg heeft in de af gelopen dagen een tiental iepen gekapt omdat deze besmet waren met de iepenziekte. De bomen staan onder meer aan de Predikherenlaan, Ruec- kertbaan, Kwaadeindstraat en Burge meester Rauppstraat. heeft. Een iep is te herkennen aan zijn asymmetrisch blad met gekartelde rand. Particulieren met een zieke iep kunnen deze gratis door de gemeente laten rooien. Zij moeten daarvoor con tact opnemen met de afdeling Groen- beheer van Publieke Werken, telefoon 428702. Betty Blue Na de openingsscène met een lange copula tie vertelt regisseur Beineix een aan TURKS FRUIT herinnerend verhaal over de alles beheersende hartstocht van aankomende schrijver Zorg (Jean-Hugues Auglade) voor de onevenwichtige muze Betty (Béatrice Dalle), die op het einde van de film aan een vreselijke ziekte zal overlijden. kasteelhoeve In de Kasteelhoeve aan de Hasselt- straat 256 in Tilburg wordt op donder dag 17 augustus om 14.00u een levens middelenbingo gehouden. De organi satie is in handen van de aktiviteiten- commissie Ouderen Hasselt. Iedereen die ouder is dan 16 jaar is van harte welkom. i.v.n. oisterwijk Dinsdag 15 augustus a.s. vindt weer een zomerwandeling van het I.V.N-af- deling Oisterwijk plaats. Om 19 uur wordt vertrokken vanaf het bezoekers centrum van Natuurmonumenten, Van Tienhovenlaan 5 in Oisterwijk. De laatste zomerwandeling in de serie is op 23 augustus a.s. Op die dag wordt om 19 uur vertrokken vanaf de kapel aan de Schoorstraat te Udenhout. verhuizing bkw Abusievelijk kon u vorige week lezen dat het Buro Kleinschalig Werk (BKW) nog dit jaar zou verhuizen naar het stadhuis. Het BKW verhuist nl. eind deze maand van de Goirkestraat 90 naar het Stadhuisplein 360. Het bu ro zal dan telefonisch bereikbaar zijn onder nummer 013-429303. ehbo-wedstrijd Op 3 september a.s. organiseert de Til burgse EHBO-vereniging Petrus Don ders een open ploegenwedstrijd voor jeugd en senioren met als criterium de 21e druk van het oranje kruis boek;~ Het evenement, o.a. geschikt voor 1 drijfsploegen, vindt plaats in De Garsthof, Columbusplein 15 te Til burg. Een ploeg bestaat uit een leider en 2 helpers. Voor de wedstrijd kan vandaag en morgen nog worden inge schreven. Inlichtingen: K. Vorselaars (secretaris), tel. 013-703932. Conchit- t, komt m<*e binnen. t verwarren- geheel in elkaar i wisselen na li “anchita is een jong arm i il bekwamen in de flamenco-dans dom van Mathieu heeft weliswa.o aantrekkingskracht op Conchita, maar zij gaat niet zover dat zij zich aan Mathieu wil geven. Zij houdt hem aan het lijntje en warmt hem op. Het gaat om de eeuwenoude wens naar macht en bezit. Niet om het houden van maar om het hebben. Manner elijks meer op. Rond hun veertigste jaar worden mannen meisje, dat zich geacht gebukt te gaan onder een midüfe-kri- ico-dans. De njk- sis Hel werk is routine gewOrden en ook in hswaar een grote bet huwelijksleven is het nieuwtje eraf. On- mchita, maar zn mstig zoeken ze nieuw avontuur in de ar men van een jonge sekretaresse. Achter der gelijke avontuurtjes dient niets te worden gezocht. Anders ligt het bij de echtgenoten. vereniging woortblind De vereniging woortblind Brabant heeft van minister Deetman een brief gekregen waarin staat, hoe woordblin de volwassenen een eventuele behan deling vergoed kunnen krijgen. Er wordt met twee dingen rekening ge houden, zit je nog op school (dag of avondonderwijs of schriftelijke studie of streekcentrum), of je werkt. Als je werk moet de vergoeding bij het G.M.D. aangevraagd worden en wordt gekeken, of het van belang is voor je baan. Als je werkloos bent wordt be- ;Ue- oordeeld of een behandeling de kans te- Op ’n baan vergroot. Schoolgaande mensen (ook basiseducatie) dienen op school bekend te maken dat men ver moedt woordblind te zijn; vervolgens gaat er een verzoek naar de inspectie van de betreffende onderwijssector om je te laten testen. Verder geldt: hoe ho ger ’t eigen inkomen, hoe minder het ministerie bijdraagt. Overigens zit in de betreffende «pot» maar weinig geld. U kunt dag en nacht informatie bij de vereniging inwinnen met ingang van 1 september a.s. Vóór die tijd kunt u alleen overdag bellen. U kunt terecht bij Frans v.d. Moosdijk, Koestraat 164, Tilburg, tel. 013-357352. vedette Vedette, documentatiecentrum voor emancipatie en feminisme, is vanaf maandag 14 augustus weer open voor het publiek. Nieuwe medewerksters zijn dan ook weer van harte welkom. Openingstijden: maandag en donder dag van 9.00-15.00 u. en woensdag van 20.00-22.00 u. Informatie: Nieuwland- straat 43, Tilburg, tel. 013-434204. rikken in de ijpelaer Op dinsdag 15 augustus wordt er weer vana 20.00u gerikt in de IJpelaer, Co- rellistraat 10 in Tilburg Noord. De zaal gaat al een uur eerder open. Ieder een, jong en oud, is van harte welkom. buurthuis trouwlaan aktiviteitencommissie van de Bond i Ouderen Trouwlaan heeft voor woensdag 16 augustus een gezellige bingo op het programma staan in het buurthuis Trouwlaan in de Piet Hein- straat 3a in Tilburg. De bingo begint om 14.00u. Dubbele bruiningsruimten extra dimensie u Centralist zijn bij de Hulpcentrale. rp,»!! werk bestaat uit het voeren van ge- UJ I 11 sprekken (telefonisch of persoonlijk) ben, het bemiddelen bij burenhulp In de maand juni j.l. ging aan de Jacques Oppenheimstraat 9 te Tilburg zonne- door vrijwilligers en het geven van in- studio "Sunshine” van start in een gezellige en sfeervol ingerichte accomodatie. formatie Op maatschappelijk gebied. Gezelligheid en service staat bij de studio hoog in het vaandel. Een andere bijzon derheid vormt het feit, dat Sunshine over twee dubbele bruiningsruimtes beschikt, De centralisten dragen er met elkaar naast een viertal cabines waar één persoon voor een kuur terecht kan. Overigens zorg voor dat Hulpcentrale de hele kunnen mensen bij Sunshine ook zonnehemels huren en zonnebanken en -hemels week 24 uur bereikbaar is, door ieder kopen. ongeveer zes uur per week dit werk te Een kuur bestaat uit 10 sessies en natuurlijk wel maar wie dat wil, kan boen omvat eventueel ook speciale gezichts- gewoon eens binnenlopen. Sunshine is Als je belangstelling bruining en het gebruik van pigment- maandag tot en met vrijdag geopend werk, neem dan contact lampen. Hoewel zonnestudio Sunshine van 9.00- 21.00 uur. Op zaterdag kun- >s: Hulpcentrale, Spoor op zich niet duur is, kan de nieuwe nen mensen terecht van 9.00-17.00 burg, tel. 433584. zonnestudio in vergelijking tot colle ga’s wellicht een fractie duurder wor gden genoemd. Bedrijfsleidster Claudia Neumann: ’’Hier staat echter veel ser vice tegenover. En gezelligheid, want we doen er alles aan om het onze klan ten naar hun zin te maken. Douchen en het gebruik maken van een hand doek zijn eventueel gratis. Verder be staat de mogelijkheid tot het bijwerken van make-up en serveren we aan onze gezellige bar een gratis kopje koffie”. nachtmarkt alphen Zaterdag a.s. organiseert het St. Willi- brordus-gilde uit Alphen een nacht- spektakel van 18.00 uur tot 24.00 uur. In het centrum van Alphen zal een 150-tal sfeervol verlichte marktkramen te bewonderen zijn. Daarnaast zijn er diverse attracties, zoals een kinder boerderij, mini-cars, pony’s en een zweefmolen. Volwassenen komen o.a. aan hun trekken met een fakir-show, en een talentenjacht. Verder wordt veel live-muziek ten gehore gebracht. Inlichtingen: 013-700586. bereikbaarheid i.m.w. Vanaf 14 augustus a.s. is het Instituut voor Maatschappij Werk (I.M.W.) als volgt bereikbaar: Inloopspreekuur: van 8.30-13.00 uur. Volgens afspraak en voor spoedgevallen: van 13.00- 18.00 uur. De avond- en weekendbe- reikbaarheid blijft ongewijzigd. Voor spoedgevallen kan ’s avonds en in het weekend een maatschappelijk werker opgeroepen worden via de Hulpcen trale; tel. 43.35.84. Een Franse cirkelfoto? Deze foto werd gemaakt tijdens het Franse weekend in kantoor de volgende prijzen komen afhalen 10,- van de Tilburgse Koerier; 1 gratis 114; 1 doos antiekwas t.w.v. 7,50 van het Nieuwland Antiek, Nieuwlandstraat 34; een i Bertens, Ringbaan Oost 16; 1 waardebon haarverzorging t.w.v. 7,50 van kapsalon Maria bon van 10,- van Restaria Lucullus, Wandelboslaan 38, of De Hap, Koestraat 103; t- Gereedschap- en Profielslijper GPS, Floresstraat 3; 1 jaarabonnement van de Openbare Bibliotheek, broodjes Jantje van Broodje Jantje, NS-plein; een pentekening van VVV Tilburg, Stadhuisplein 128; Mode, Piusstraat 44; 1 waardebon voor vlees of vleeswaren t.w.v. 10,- van Slagerij Arno de K - stro-weekmenu voor 1 persoon t.w.v. 16,- van ’t Oude Molentje, Rosmolenplein 61 en een coupe Granucci van Stolbergstraat 18. Vanuit Raamsdonksveer, Den Bosch en Tilburg volgt u de borden "EFTELING”. Cet obscur objet du désir ass—s s—sEgsss S een «riksja» stappen en je rond laten een tweetakt motortje doet dit werk. zo blijkt in de praktijk. Maar al te ces Carole Bouquet en An gela^ofina.Zij graag verplaatsen zij zich m deze Thai- lijken niet op elkaar maar nemen de rol onder se taxi van het museumgebouw naar voortdurend van elkaar over. het Huis van de Toekomst. Laten zij Als Conchita (Molina) een nachthemd aan- zich met maximaal zes tegelijk in een doet- komt Conchita (Bouquet) er de deur Tuk Tuk rondrijden over wegen en mee binnen. Het merkwaardige is dat dit weggetjes. Gratis uiteraard. me‘ v,erwa^end maar dat In Thailand is de Tuk Tuk razend Se^iiXehjksm populair. In Bangkok alleen al rijden Conchita is een jong er zo’n drieduizend rond als taxi of wil bekwamen in de fis toeristenriksja. Ook bij Autotron is de Tuk Tuk een welkome aanvulling in het lokale vervoer dat geregeld wordt door de parkexpress, paardetram, old timers, en geinig spul voor de jongste bezoekers: vrachtwagentjes en trapau to’s. Een groep van veertig Tilburgers straling, die bij de twee explosies vrij- aanrichten. Wij denken dat de slacht- heeft afgelopen zondag de slachtoffers kwam. Organisator Cor van de Ven in offers daarvan ons niet vragen om van de Amerikaanse atoomaanvallen zijn toespraak: ’’Hiroshima en Naga- sympathie of medelijden. Zij vragen op Hiroshima en Nagasaki herdacht, said hebben ons geleerd, wat één ons om aktie te blijven voeren tegen de Tevens droeg de herdenking in de Til- atoombom van geringe kracht al kan kernbewapening....” burgse binnenstad een demonstratief karakter tegen de achtergrond van het B nog immer grote arsenaal aan kemwa- H pens in de wereld. De afdeling Tilburg H Z/W van het InterKerkelijk Vredesbe- V raad (IKV) wees middels een bord op i het bestaan van zo’n 50.000 kemwa- I pens. I De Japanse steden Hiroshima en Na- I gasaki werden op 6 en 9 augustus I 1945, aan het eind van de tweede we- reldoorlog, door atoomgeweld wegge- vaagd. De Verenigde Staten wilden 1 Oisterwijk op 6 augustus jl. De omcirkelde persoon kan op ons hiermee hun Strijd tegen Japan be- 1 gratis servicebeurt door Habotex-naaimachines, Korvelseweg slechten. ijstaart voor 12 personen van Diepvriescentrum Ad I iandel», Gemullenhoekweg9b, Oisterwijk; 1 waarde- Gevolgen waardebon voor het slijpen van een handzaag van De explosie op 6 augustus boven I Kon. I .oor 'r Bi- m““", n coupe Granucci van Ijssalon Granucci, Jul. v. kl bedroeg dit aantal 70.000. Nu, 44 jaar later, sterven nog steeds mensen aan kanker en andere gevolgen van de B

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 3