tie! Gemeentepagina >5 alwijk r Gemeenten werken samen in bureau om veel voorkomende criminaliteit te bestrijden OPORT lilburg Gemeente Tilburg maakt verwijssysteem voor voetgangers 1 Dierenleed Gemeentelijk informatiecentrum Bureau voor budgetadvisering is verhuisd Werken aan de weg, welke starten in de maand augustus 1989 Spreekuur wethouder van Hassel gustus 1989-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 3 augustus 1989 - pagina 7 ite i Tilburg ;hten of /lucht ttina 8. Gemeentelijk Je Bure «taart jr, 1 ’SfJ.TlLBPW,013-4,29120. TILBURG 3. Zwemvierdaagse 6. 5. u ook bellen 12. Mortelstraat lilburg aan ervice van ouds ins comb. baar van Zever ig vijst taken sren Jagen, en- ilhel- INTERIEUR vr WAARBORG I dagen, jaan - ictsituatie, enz. s financiële ioende Noord- 1989 luldsa- >pen jn een J aan stadvisering Ter inzage Div. bestemming bouwplanproce Financiële ken'1 Brabantse ge,,,; jer wordt i Heijns- raat en week. 3 - Orion- finan- chillen- irkeer kan over een be- 3 ruimte door blijven Bezoek1 het kringlooppark rkeer wordt candrië- ’owelllaan. jer wordt Baron veg en de ngs- en jedures tengetallen f jemeenten 1! 1 SCZ/QuiuSURG; Foto: Geert van Loon -medewerkers i Johan van ik op woens- sekuur, van TILBURGERS HOUDEN HUN MILIEU SAMEN SCHOON dagen. I tussen Ruec- rug over Wilhel- ■otestraat 357a I 1.04160-40680 papier plastic karton •gekleurd glas «textiel •witglas-batterijen blik In de maanden juli en augustus zijn de balles in het gemeentehuis en bij het gemeentearchief donderdagavond gesloten Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Aangepast sporten Onderhoud afwact afdwingen 6,-) Tilburg in organisatie Tilburg in sturing Parkeerontheffingen - formulieren voor De helpen hulpmidde 5,-) Kiezen en Delen informatie voor de jonge kiezers 5,-) Huuraanpassingen 1989 Kringloopparkjes dit gaat in die bol Algemene Plaatselijke Verordening in vogelvl gewoontes verdragen gelijkheden, tde financiële tegen ndere srkloos- ingdu- Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 I maandagmorgër [gesloten Actuele tentoonstellingen Tentoonstelling Matagalpa Sportcomplex Tivoli Nieuwbouw Faculteit der Kunsten Compacte stad Bouwen in Tilburg Informatiecentrum Stadhuisplein 132, 358575 Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di. t/m vr. 9.00-17.00 uur rig leven in een conflic*-1*-"11 Alleen werken aan de financii problemen is meestal onvoldc om die echt op te lossen. Van het Bureau voor Budgetadvise ring mag u verwachten dat behalve aan een oplossing voor uw finan cieel probleem, indien nodig ook gewerkt wordt aan daarmee samen hangende problemen. Voor het wegwerken van de f ciële problemen zijn er verset de mogelijkheden - het door de gesprekken en het zelf doen van keuzen herstellen van het evenwicht tussen inkomen en uitgaven (budgetbegeleiding) - het, via budgetbegeleiding, zelf treffen van een betalingsregeling - het toepassen van schuldbemid- deling, waarbij het bureau als be middelende instantie nieuwe beta- Aansluitingen met Rijksweg 58. Versmalling van de midden berm en plaatsing verkeerslich ten. Het ver perkte gaan. Tijdens hele werk mogelijkheid van file-vorming. 14 augustus, duur 14 Dongenseweg f kertbaan en bn minakanaal. Vernieuwing wegdek. Volledige afsluiting voor autoverkeer. Het uitgaande verk verwezen via de Taxs baan en de Baden Pc Het inkomend verket verwezen via de Burg. E Voorts tot Voortswc enheuvelenweg. opnemen. De HALT-n zijn Karin Heijnen en Zundert. Zij houden ook dag en donderdag spree. 16.00 tot 18.00 uur. Het spreekuur van wethouder P. van Hassel (Volkshuisves ting en Milieu) op dinsdag 15 augustus van 16.30 uur vervalt. Het eerstvolgende spreekuur van de wethouder is op dins dag 22 augustus van 16.30 uur tot 18.00 uur. Bezoekers moe ten zich van te voren melden bij de receptie in de ontvangst- hal. 1. Jan Heijnsstraat hoek Lochtstraat 2. Buurmalsenplein winkelcentrum 3. Paletplein parkeerterrein AH noordzijde 4. Westermarkt parkeerterrein bij D.J. Jittastraat 5. Verdiplein parkeerterrein 6. Wagnerplein parkeerterrein AH oostzijde 7. Goirkestraat parkeerterrein Jac. Hermans Prijsslag 8. N.S.-plein nabij Koestraat 9. Bernardusplein parkeerterrein noord 10. Burg, van de Mortelplein doorsteek t.o. Burg. v.d. Mortelstraat 11Korvelseweg parkeerterrein AH 12. Louis Bouwmeesterplein parkeerterrein achter Schouwburg 13. Groenstraat parkeerterrein Gruma 14. Fatimastraat voor voormalig kerkgebouw 15. Kreverplein parkeerterrein de Nazarethstraat 18, 5021 VX Til burg (telefoon 321321). Wie meer over HALT wil weten kan van dins dag tot en met vrijdag tussen 12.00 en 13.30 uur telefonisch contact igen aanvraag invaliden. jnde hand; handige leien voor ouderen Het Bureau voor Budgetadvisering waar u hulp kunt krijgen bl] finan ciële problemen Is verhuisd van het Stadhuisplein 360 naar Vlncentlus- straat 5 (zie tekening). Voor lezers die het Bureau voor Budgetadvisering nog niet kennen wordt kort weergegeven welke hulp er geboden wordt. Het Bureau voor Budgetadvisering is in het leven geroepen voor alle inwoners van Tilburg, die om wat voor reden dan ook problemen ver wachten op financieel gebied of die reeds hebben. De medewerkers van het bureau zijn gespecialiseerd in het helpen van mensen met geldzorgen en de problemen die daarmee verband houden. tend op grotere niet-commerciële publiekstrekkers in de stad. Deze instellingen krijgen binnen kort een brief, waarin de mogelijk heid tot deelname in het systeem wordt beschreven en de kosten er van. Voor meer informatie kan con- plan op- tact opgenomen worden met de af- iliseren. deling verkeer en wegen van Pu blieke Werken, telefoon 428658. Poster «Takel Tilburg niet toe» af te halen bij informatiecentrum «Takel Tilburg niet toe», onder dit motto bindt de stad de strijd aan met veel voorkomende criminaliteit, zoals inbraken, vandalisme, fietsen diefstal en berovingen. Instellingen en verenigingen kunnen een steentje bijdragen door de bij de campagne behorende poster op te hangen. De poster is gratis te krij gen bij het informatiecentrum op het Stadhuisplein. voor /Budgetadvisering In het openluchtzwembad aan de Friezenlaan van 21 t.e.m. 25 augus tus a.s., dagelijks van 18.00 tot 20.00 uur. Voorverkoop vanaf 3 augustus aan de kassa's. Nadere informatie volgt. 14 augustus, duur 10 dagen. Groenstraat, gedeelte voor de panden 9 tot en met 19. Asfalteren. Volledige afsluiting. 14 augustus, duur 14 de; Kraaivenstraat - Dr. Deelen laan, weerszijden brug Will minakanaal. Herstrating. Volledige 9. 14 september Brug Bossche Herstelwerkzaar brug. Volledige afsluiting voor alle verkeer. Het verkeer wordt in twee rich tingen omgeleid via de Ring baan Oost - Gelrebaan en Ju les Verneweg. 10. 14 augustus, duur 5 weken. Lange Nieuwstraat, tussen Bui tenstraat en Minckelerstraat. Herinrichting. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd. Afsluiting van dat deel van de weg waar gewerkt wordt. 14 augustus, duur 14 Kruispunt Lage Witsieb; Reitse Hoevenstraat. Aanpassingen aan middenge- leiders. Het verkeer kan over een be perkte breedte door blijven gaan. 21 augustus, duur 10 weken. Textielplein, vanaf Hasselt- straat richting Ringbaan Noord. Aanleg riool en gedeeltelijke herinrichting. Het verkeer Hasseltstraat - Wil lem de Rijkestraat v.v. kan door blijven gaan. Textielplein afgesloten voor al le verkeer op dat gedeelte waar gewerkt wordt. 8 augustus, duur 14 dagen. Hart van Brabantlaan, gedeelte noordelijke rijbaan tussen Ringbaan West en Hazelaar- straat. Vernieuwing wegdek. Op het einde van de periode enkele dagen volledige afslui ting. Het uitgaande verkee verwezen via de Jan straat - Waterhoefstrac Kwaadeindstraat. 8 augustus, duur 1 v Kruispunt Geminiweg straat. Herstraten. Volledige afsluiting voor alle verkeer. 8 augustus, duur 8 weken. Trouwlaan, tussen Nieuwstraat en St. Annaplein. Herinrichting. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd. Volledige afsluiting van dat deel van de weg waar gewerkt wordt. 8 augustus, duur 10 weken, van Bijlandtstraat. Aanleg riool en herinrichting. Het werk wordt in gedeelten uitgevoerd. Afsluiting van dat deel van de weg waar gewerkt wordt. 8 augustus, duur 10 weken. Blaakweg. Naast de stadsplattegrond voor het hoofdstation staat sinds kort een nieuw verwijsbord, uitgevoerd in wit en bruin, dat voetgangers richting Nederlands Textielmuseum in de Goirkestraat helpt. Aangegeven is naast het aantal kilometers ook de tijdsduur van de wandeling. Als men dat te lang vindt kan men altijd nog de bus nemen. Het Textielmu seum is in twintig minuten te berei ken (1,7 kilometer). De voetgan- gersroute naar het Textielmuseum is de eerste in zijn soort in Tilburg. De gemeente is van plan er meer te maken. Tilburg is namelijk de moei te waard om wandelend te door kruisen. De stad telt veel beziens waardigheden die te voet rustiger te genieten zijn dan in bus of auto. Publieke Werken heeft een p gesteld om de routes te realiseren. Daarbij richt het bedrijf zich uitslui- lingsovereenkomsten afsluit met de schuldeisers aan de hand van uw mogelijkheden - het toepassen van een schi nering waarbij door het afkop van bestaande verplichtingen nieuwe betalingsverplichting het Bureau voor Budget""1"" ontstaat. Welke oplossing het wordt bepaalt de situatie waarin u zich bevindt. Loopt u, eventueel voor verdere in formatie, gerust eens binnen op het nieuwe adres. U staat echt niet al leen. Het is niet nodig om een afspraak te maken. Op werkdagen is het bureau ge opend tussen 9.00 en 16.00 uur, ook tussen de middag. Voor inlichtingen kunt i op nummer 429120. In het HALT-bureau werken de ge meenten Tilburg, Udenhout, Ber- kel-Enschot, Goirle, Moergestel, Hilvarenbeek, Oisterwijk en Diessen samen in de bestrijding van vanda lisme en andere veelvoorkomende criminaliteit. HALT is de afkorting van Het ALTernatief. De naam wijst op een van de voornaamste tl van het bureau: het organiser van alternatieve bezigheden voor jongeren die zich schuldig hebben gemaakt aan vandalisme en andere veel voorkomende criminaliteit. Ook politie, justitie en de Stichting Jeugd en Gezin nemen aan het HALT-projectdeel. Het bureau stelt zich ten doel straf vervolging te voorkomen van jon geren van twaalf tot en met zeven tien jaar, die zich schuldig hebben gemaakt aan de genoemde vormen van criminaliteit, bijvoorbeeld door uitvoering van alternatieve bezighe den en zonodig vergoeding van de schade. Verder zet het bureau pre ventieve voorlichtingsprojecten op en spoort oorzaken op om een bij drage te leveren aan het wegnemen ervan. Het HALT-bureau is gevestigd aan Hoe gaat het bureau te werk Er werken een aantal maatschap pelijk werkers en twee administra tieve medewerkers die samen met de kliënt naar oplossingen gaan zoeken. Daarbij is het belangrijk dat de vi cieuze cirkel doorbroken wordt waar iemand alleen niet meer uit komt, doordat aan de eisen die al lerlei schuldeisers stellen niet meer kan worden voldaan. Samen met u wordt gezocht naar de oorzaak van de problemen. Soms zijn die het gevolg van het langdurig met een zeer laag inko men moeten leven. Soms zijn er langzaam ontstaan die zich niet v met de financiële moge Ook komt het voor dat mogelijkheden worden overste en schulden ontstaan door anc ernstige problemen zoals wer'- heid, gehandicapt zijn, het langdu- afsluiting. r tot 12 december, leweg. imheden aan De dieren in de dierenparkjes van de gemeente worden goed ver zorgd. Deze zijn te vinden in het Wandelbos en het Quirijnstokpark. Het is daarom ook geen wonder dat er mensen zijn die denken dat dit een goede plek is om hun huisdier achter te laten tijdens hun vakantie. Dit is een groot misverstand. Dieren die hier illegaal over het hek worden gezet, hebben geen leven. Ze worden verstoten door de vaste bewoners van het dierenverblijf. In de nachthokken en bij de voeder bakken worden ze niet toegelaten. Na verloop van tijd zijn ze zo ver zwakt dat hongerige spechten er hun buik aan vol eten. Het gebeurt verder ook wel dat er zieke dieren achtergelaten worden. Dit heeft vaak als gevolg dat alle aanwezige beesten de ziekte overnemen. On langs moest de verzorger alle ca via’s wassen omdat er een cavia met schurft bij gezet was. Mocht u een konijn, kip of cavia hebben, het beestje is echt beter bij uw familie of vrienden. Het bees in de gemeentelijke dierenparkjes achterlaten betekent een hoop die renleed. Bovendien is een uitgepikt oog van een konijn geen plezierig gezicht voor de veelal jonge bezoe- kertjes. lx 80 Het Colic bedanl gemeester en Wethouders van de gemeente Tilburg wil nadrukkelijk iedereen de afgelopen dagen heeft ingezet bij de hulpverlening na de gasontploffing aan de Koeberg straat. Het College Is onder de Indruk van het vertrouwen en het uithoudingsvermogen dat de bewoners getoond hebben tijdens de uitvoering van de hulpacties. Burgemeester en wethouders van Tilburg, De burgemeester, mr. G. Ph. Brokx ■tilburgers zijn milieu bewust

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7