Dit is de nieuwe BMW 850i JK y~7/ I AUTO VERKOPEN HERSTELLEN NA 19 JAAR EISTE NIEUWE LANDROVER-PRODUKT I J LAND^ ROVER I Oplage: 91.000 ex. r Contracten 1 Nauwere L lAK! o.a. Bijlage van: DeTilburgseKoerier Deze week in de Automaat Autotest: Volkswagen Passat CL 1.9 Diesel Pag.3 Ford zoekt autosporttalent Pag.3 samen werking tussen Honda en Rover Belasting op auto's GROTE OCCASIONS-SHOW Veel primeurs op IAA Pag.5 Ai itus 1989-pagina 12 de imakerij s gesloten Discovery Tony Vos Donderdag 3 augustus 1989 uw stoffe- uw bank- d maat in v bankstel verzorgen Jaargang 1 Nummer 29 Varitex Varodem Glatt-Elast bij GIJSBERS TILBURG B.V. Zie adv. pag. 4 lar tenfondsen ïveren zoals: en advertenties: 22.00 uur itomaat is een uitgc \nrgse Koerier i.s.i .vz. en verschiji Goirle, Biel, :hting zal dit Spaanse vooruitgang vast weten sn, daar inmiddels ook linverbe- itrodu- rin raar de rat. Er de komen IAA tot en met 24 typenummer rordt het mo- 45.078 45.686 33.377 32.600 i/Audi 30.330 31.692 24.720 23.511 18.431 15.926 18.212 14.460 16.005 13.618 15.852 16.026 15.383 16.334 15.014 14.882 stilstand de 100 km/u te over schreiden en heeft een elektro nisch begrensde topsnelheid van 250 km/u. De klant heeft de keuze uit een automatische versnellings bak of een handgeschakeld exemplaar met 6 overbrengingen. De auto zal ir 1990 te koop zijn. BMW heeft afgelopen week de eerste officiële foto's vrijgegeven van zijn nieuwe topmodel, de 850i. De auto zal zijn tentoonstellings- debuut beleven op in Frankfurt van 14 ptember. Zoals het ty doet vermoeden woi De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek In Nederland betalen we bo venop de basisprijs van een auto een behoorlijk berg BTW en BVB, belastingen dus. Hebben we het in Nederland dan zo slecht, hoe gaat het in de andere landen in Europa. Als we naar Denemarken en Griekenland kijken mogen we opgelucht ademhalen. In deze twee landen moet de automobilist respectievelijk 170 en 155 procent belasting op zijn auto betalen. Kijken we naar de overblijvende landen, dan zien we dat de Nederlander de meeste be lasting op zijn auto moet beta len. Inwoners van Luxem burg, Duitsland en Italië ko men er het beste al met min der dan 20% belasting. Overi gens zijn de basisprijzen van auto's in deze drie landen ho ger tot fors hoger dan bij ons. Zo kan het dat de autoprijzen in Italië gelijk zijn of hoger zijn dan bij ons. In Duitsland en Luxemburg betaalt de consument toch minimaal 20% minder dan hier voor zijn vierwieler. Tot mijn grote verbazing ech ter las ik in de Telegraaf van afgelopen zaterdag dat er nu al koopcontracten te koop zijn van de BMW 850 coupé, een auto die nog niet eens op de markt is en waarvan ook ze ker nog geen definitieve prijs bekend is. Een beetje drang naar exclusiviteit is leuk, maar dit wordt te gek... Vooral door invloed van de Japanse auto-industrie is de levenscyclus van een be paald automodel ook in Euro pa duidelijk korter geworden. Het schijnt mode te zijn dat de kopers van een nieuw model de eerste één tot twee jaar te kampen krijgen met leve- ringsproblemen en lange le vertijden. Auto's lijken zo doende erg kort populair te zijn, in tegenstelling tot vroe ger toen het regelmatig voor kwam dat auto's langer dan tien of vijftienjaar in productie bleven. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie er dinsdag 22 Ford staat op de tweede plaats, maar als we de PSA-merken Peugeot en Citroën bij elkaar tellen, dan staat deze Franse autoproducent duidelijk num mer twee. Er zijn ook kleine merken die het goed doen. Chrysler wist uiteraard in zijn eerste volle jaar duidelijk meer auto's te verkopen, wat ook geldt voor FSO. Honda, Hyun dai, Mercedes, Mazda, Mitsubi shi, Citroen en Suzuki zagen hun verkopen redelijk tot fors dalen. De top tien ziet er nu als volgt uit 1. Opel 2. Ford 3. Volkswagen/ STE SPECIAAL- i gitaren en accor- uime sortering: Ac- Gitaren (klas banjo’s), Slagwerken, rs. Microfoons, fers en hoezen, Ef- aten. Het adres voor n gitaarles, ’s maan- ;loten. Speciaalzaak :n, Piusstraat 74 5038 rg tel. 013-423816. del vooralsnog alleen uitgerust met de spectaculaire BMW 12 cy linder motor met een vermogen van 300 pk en een gigantisch kop pel van 450 Nm. Uiteraard voldoet de auto volledig aan de strengste uitlaatgasnormen. Het monster weet binnen 7 seconden vanuit Dit verschijnsel doet zich voor in alle prijsklassen. Vooral de Duitsers maken het wat al te bond. Vooral als daar een nieuw topmodel op de markt komt, krijgen de kopers te maken met forse levertijden van soms enkele jaren. Een aantal mensen wil daar liever niet op wachten, maar wil perse het bepaalde model hebben. Enkele handige jon gens springen daarop in. Op het moment dat er koopcon tracten gesloten kunnen wor den, stappen ze naar de dea ler. In korte tijd is bijvoor beeld een hele jaarproductie uitverkocht. Kort daarna zijn in verschillende kranten en tijdschriften, zelfs in ons land advertenties te lezen waarin koopkontrakten worden aan geboden van exclusieve auto's. Op dit moment gaat het vooral om de nieuwe SL- serie van Mercedes en de Z1 van BMW. Wie er nu een via de officiële weg besteld, zal hem niet binnen een jaar kun nen rijden. Heb je echter zo'n 50.000 mark extra op zak dan kun je voor dat bedrag een koopcontract aanschaffen en koop je als het ware een plaatsje vooraan in de rij. verwach. merk de 5 te houder alle andere modellen i terde versies zijn geint ceerd. De grootste winnaar absolute zin is Renault wc nieuwe 19 enorm aanslac werden ten opzichte van vorig jaar maar liefst 3.752 auto's meer verkocht in de eerste zes maanden, een stijging van 25,9%. Nissan verkocht met zijn vernieuwde programma 2.505 auto's meer (15,7%) terwijl Volvo met de 440 een extra resultaat van 2.387 exemplaren wist te bereiken (17,5%). Opvallend is de duidelijke co me-back van Opel. Die na een duidelijke val in 1988 ook in c eerste drie maanden van dit jaar verder zakte. De val lijkt gebroken te zijn, zodat het eer ste half jaar is afgesloten met slechts een vijfhonderd auto's minder dan vorig jaar. Opel blijft hiermee lijstaanvoerder. Zojuist heeft de Rai de verkoop cijfers van personenauto's in Nederland over de eerste zes maanden van dit jaar bekend gemaakt. De totale markt laat nu in tegenstelling tot de eerste drie maanden een lichte stij ging zien van 313.524 in 1988 tot 316.192 nu. Er hebben ook bin nen de merken verschillende verschuivingen plaatsgevon den. Merken die tot en met maart bijzonder slecht scoorden staan nu op winst, terwijl ande ren die aanvankelijk in de lift zaten nu duidelijk lager uitko men. Grote winnaars blijven Volvo, Renault, Seat, Alfa Ro meo en Nissan. Van dit vijftal is procentueel Alfa Romeo de grootste winnaar met 46% meer auto's, wat natuurlijk vooral aan de 164 is toe te schrijven. Duidelijk nummer twee is Seat die zijn verbetering van ruim 25% in het eerste kwartaal wist vast te houden, vooral door de sterk verbeterde Ibiza. Naar 4. Peugeot 5. Nissan 6. Renault 7. Volvo 8. Fiat 9. Citroën 10. Toyota Land Rover en Range Rover, auto is duidelijk bedoeld als current voor de vele Japanse ter- reingangers en zal zodoende standaard met vierwielaandrij- ving worden geleverd. De auto toont hier en daar nog wat trekken van de Range Rover, maar is toch volledig nieuw. De Land Rover Discovery zal begin 1990 in ons land worden gepresenteerd. Op donderdag 13 juli hebben Tadashi Kume, president van Honda en Sir Graham Day voorzitter van de raad van bestuur van de Rover Groep in een persconferentie be kend gemaakt dat deal 10 jaar bestaande samenwer king tussen de twee merken zal worden omgezet in een nauwere relatie.' Honda zal 20% van de aande len van de Rover-Group over nemen, terwijl Rover voor 20% zal participeren in de Honda of the UK Manufacturing in Swindon, Engeland. In deze fabriek zal Honda nog deze zomer starten met de moto renproductie, terwijl aan het einde van 1991/begin 1992 de eerste complete auto's van de band zullen komen. Naar ver wachting zal de definitieve overeenkomst aan het einde van dit jaar worden onderte kend. Op de Internationale Automobil Ausstelling in Frankfurt die don derdag 14 september zijn poorten zal openen, komt Land Rover met een volledig nieuw model op de markt. De auto gaat Land Rover Discovery heten. Het laatste nieu we model van dit Engelse terrein- auto-merk was in 1970 de huidige Range Rover. De Discovery komt naast de huidige modellen van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 13