NRS Alpen Toer Rally 1989 Een bonte verzameling Ford Fiesta nu ook grijs s c \AN OOST 102^ Dakkoffer van Kamei PERFECTIE VIJFTIEN JAAR GESTAALDE ZUID-OOST M '1 Uw SAAB-dealer A.950jL |2.95O± I (TE ONS VEN Zelf Miami Vice spelen CHEF WERKPLAATS (m/v) ter vervanging van de huidige. MAGAZIJNBEHEERDER ter uitbreiding j 13 juli 1989-pagina 6 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 13 juli 1989 - pagina 7 bieding 23.450,- 13.950,- 19.950,- 18.950,- 12.950,- 4.950,- 13.950,- 18.950,- 5.250,- LS pr. o.a. 13.950,- el 17.750,- 13.950,- Terr assen 12.950,- n 15.950,- i ont- ganisatie zijn auto k Eén terde de Copa Don Healey Dolomieten Finish Bouclé del notte Vice. De (L ïstaal- 1- ROGAM GIJSBERS TILBURG B.V. >n 013-321405 De 1983 dec. 1987 1986 1987 1983 1985 1986 1983 sief c hotel zas koet- —t koes- reeg !2 s SUZUKI zoekt op zeer korte termijn personeel dat zich kan vinden in de functie van: Zoals te verwachten is inmiddels de kersverse Ford Fiesta ook op het begin van de jaren zestig, een Lotus Super 7 en verschillende Al fa's aan de start. Onder de cate gorie 'nieuw, maar toch apart' vielen zonder meer de Reliant Sci mitar en een Donkervoort. T Geïnteresseerden kunnen schrifte lijk contact opnemen via het re- daktie-adres: Postbus 410, 5000 AK Tilburg. Autobedrijf Hoevenseweg 92d Tilburg - Telefoon 013-321405 Op 24 juni jl. was het voor oud-gedienden en nieuwe lingen zover, de NRS Alpen Toer Rally 1989 ging van start. Maar liefst 64 deelnemende equipes kregen na een korte technische keuring een goedkeuringssticker op de voorruit, wat eigenlijk als het officiële startsein gezien mocht worden. De startplaats dit jaar was het Belgische Luik. Na een korte technische keuring, waarbij voornamelijk naar de juiste werking van de verlichting werd gekeken, kon het startsein worden gegeven. Al direkt bij de eerste routes kon je de smaak al direkt te pakken krijgen. Ik heb nooit geweten dat er in de Ardennen, zo dicht bij ons, zoveel fraaie weggetjes te vinden waren. Overi gens was het eerste traject meteen al een deel van de proloog. Een van te voren bekende afstand moet dan binnen een bepaalde tijd worden afgelegd. Je mag er niet te snel, maar ook niet te langzaam over doen. Alle proloog-trajekten samen vormen een apart klassement. Na de middag stond de eerste re- gelmatigheidsetappe op het pro gramma, een rit die precies in de juiste tijd moet worden afgelegd. In het begin lagen we redelijk op schema, maar als je onderweg een boer tegenkomt die zonodig zijn koeien v" oversteken, laatste deel Herinner je je nog de eerste aflevering van de Ameri kaanse serie Miami twee hoofdrolspelers ver plaatsten zich toen in een Fer rari Daytona cabriolet. Het betrof hier echter een replica. grijs kenteken leverbaar. De auto werd onlangs op de bedrijfsauto tentoonstelling in Turijn gepresen teerd. Uiteraard biedt deze auto alle goede eigenschappen van zijn broertje met twee ruiten extra. Dit betekent dat prestaties, com fort en handelbaarheid ten op zichte van het oude model duide lijk verbeterd zijn. De auto is le verbaar met een 1.1 liter arm- mengselmotor die zonder proble men met ongelode bezine gestookt kan worden. De tweede variant is de 1.8 Eter dieselmotor, een uiterst zuinige krachtbron die standaard gekoppeld is aan een vijfversnel- lingsbak. De Fiesta Van heeft een laadvolu me van 1,1 kubieke meter bij een laadvloerlengte van 1336 mm. Het laadcompartiment is voorizen van zijpaneelbescherming en een rub ber vloermat. Verder behoren een 14.450, - I500GL 22.450, - lagen we red< maar als je ondei r tegenkomt die i uitgebreid moet laten 1, dan wordt het het sl flink doorrijden. liaanse grens bereikt. Heel fraai is overigens de overgang van de Al pen naar de Dolomieten. De lief lijk begroeide groene bergen, ma ken plaats voor ruige, bruine rots partijen. De rustdag in Italië redeii we maar liefst vijf passen. Toch moet er niet gauw gedacht worden dat je voor de Alpen Tour Rally een snelle auto met veel pk's nodig hebt. De maximale helling die we een enkele keer hebben moeten overwinnen was 18% en dat kan werkelijk iedere auto aan. ze bestond uit een slalom die uiteraard zo snel mogelijk moest worden volbracht. De eerste avond werden we ge confronteerd met eigenlijk het eni ge programmapunt waarbij ieder een aanwezig moest zijn, het diner om acht uur. Verder kun je rustig stellen dat alle andere zaken in de Alpen Tour Rally facultatief zijn. Iemand die een route wil afsnij den mag dat rustig doen, die mo gelijkheid wordt op sommige pun ten zelfs door de organisatie aan gedragen. De tweede dag voerde ons via al lerhande kleine dorpjes die met even zo kleine weggetjes waren verbonden naar het Ibis Hotel in Colmar in Frankrijk. In de tussen tijd werd nog een bezoekgebracht aan de Haut Koeningsbourg, een kasteel op een hoge berg in de El zas. Uiteraard stond de laatste avond in het teken van de bekeruitrei- king. Naast het verwachtte zilver werk voor de TRP's, RE's en het al gemeen klassement, waren er ook een 30 tot 40-tal trofeeen, die met een speciale bedoeling werden uitgereikt. De meest orgininele klassieker sleepte de Copa Clas- sico in de wacht, terwijl de per soon die het meest van de ser ploeg gebruik had gemaakt Copa Abonnement© kreeg toebe deeld. Een dame met een fraai opgestoken haardos ging met de Copa Prima Donna naar huis, ter wijl de persoon die volgens de or- Taken: begeleiding van wer administratie werkpl schadebehandelingt planning en organic Functie-elsen: diploma APK-keurmeester diploma 1e monteur minimumleeftijd 25 jaar goede contactuele eigenschappen kunnen werken in teamverband bereidheid tot het volgen van cursussen Tevens zoeken wij Taken: beheer van het totale magazijn verwerken bestellingen e.d. overleg met chef-werkplaats onderhouden van contacten met importeur Functie-elsen: minimumleeftijd 20 jaar voorkeur gaat uit naar een WAO-kracht goede contactuele eigenschappen bereidheid tot het volgen van cursussen De sollicltatieprodecure: Uw sollicitatie, met vermelding van functie, dient u met een curriculum vitae en recente pasfoto binnen 10 dagen te richten aan Automobielbedrijf Gijsbers Tilburg B.V., t.a.v. de heer J.F.W.A. Gijsbers, directeur, Bosscheweg 296 te 5013 AC Tilburg. Alleen schriftelijke sollicitaties worden in behandeling genomen. Door de hele week voerden de routes veelvuldig langs restau rants en cafeetjes met terrassen heerlijk in de zon, zodat ieder op zijn eigen tempo op het eindpunt kon arriveren. De eerste overnachting was in Luxemburg, waar het Pare Hotel bovendien de plaats was van de eerste Tour Rally Proef (TRP). De- De derde dag hadden we de meeste kilometers te rijden, van Colmar in Frankrijk, naar onze eerste rustplaats, Kuhtai in de Oostenrijkse Alpen. Een stukje snelweg, werd al vlug aantrekke lijk gemaakt door heerlijke haar speldbochten (ook wel hairpins genoemd) en schitterende uitzich ten. laadruimteverlichting en een half hoog stalen laadschot tot de stan daard specificaties. Wat prestaties betreft doen de benzine- en dieselversie nauwe- Die dag reden we ook de eerste pas, de Arlberg pas met een hoogte van 1800 meter. De laatste sneeuwresten lagen er nog te smelten. Ook Kuhtai, waar ons ho tel was, lag op een pas. Kuhtai is een echte wintersportplaats, die in de zomer volledig is uitgestorven. Midden op de brede doorgaande weg werd dan ook een volgende TRP gehouden, waarbij in en uit denkbeeldige garages moest wor den gereden. Het heerlijke van de Alpen Toer Rally is dat er ook een aantal vrije dagen in zitten. De organisatie heeft in het keurig verzorgde rou- te-boek verschillende routes op genomen, zodatde fanaten veel kilometers kunnen maken en dat de zonaanbidders meer op een terras kunnen zitten. Ook het hotel in Kuhtai was weer fantastisch met een hot-wirlpool, zwembad en sauna. Op woensdag werd naar de laat ste etappeplaats gereden, Malga Ciapela in de Dolomieten. Via een respectabel aantal passen werd op ruim 2500 meter hoogte de Ita- lijks voor elkaar onder. Ze hebben een top van respectievelijk 149 en 152 km/u terwijl het bekende sprintje in 16,6 en 16,3 seconden wordt volbracht. In oktober 1968 introduceerde Ferrari het origineel op de Parijse autosalon. Deze 365 GTR/4 had een 12 cylinder motor die deze peperdure auto een top van 280 km/u meegaf. Een jaar later werd deze pachtige auto ook als cabriolet of spider leverbaar. Nova import Nedeland in Am sterdam levert nu de RAM RT, een copie van deze Ferrari. gehavende neus over, na een meeting met een tegenligger. van de twee Peugeots 504 cabrio let kwam in gevecht met een kei en hield een gedeukte frontspoi’ over en een TVR 3000 werd door een bus van de weg geduwd, kwam in een diepe berm terecht waarna de achterwielophanging afbrak. Maar denk maar niet dat er op zo'n moment bij de pakken wordt neer gezeten. Een ouwe trouwe Opel Blits met autotrailer was in de meeste gevallen snel ter plaatse om de gestrande auto naar het eindpunt te brengen waar er desnoods de hele nacht gesleuteld werd. Vooral deze pri ma service maakt de Alpen Tour Rally tot een veilig evenement om nooit te vergeten. srkplaats jlaats (gedeeltelijk) igen en verwerkingen ilsatie afspraken Daarnaast rijdt er met de Rally een servicéploeg mee, van een kwaliteit die op eenzame hoogte staat. Na een paar dagen kregen een paar auto's serieus pech. Om een voorbeeld te noemen. Van een Morgan V8 brandde de ka- belboom naar de startmotor door. Door de brand moest ook een olie- leiding het loodje leggen. Tot ieders verbazing reed deze prachtige Engelse auto de vol gende dag weer. Maar ook lekke uitlaatpakkingen, koelingsproble- men, gescheurde verdelerkappen en nog meer ellende werden af doende verholpen zodat uiteinde lijk iedereen de finish kon berei ken. Het vreemde was echter dat op de laatste dag een aantal auto's sneuvelden. Een pas gerestau reerde Alfa Spider hield een wat Kamei heeft in zijn leveringspro gramma een nieuwe dakkoffer opgenomen, de Touring Box. De koffer is bedoeld voor de meeste stationcarmodellen met standaard een dakreling. Met behulp van een speciale montageset wordt de box op de aanwezige railing ge monteerd. De Touring Box van Ka mei heeft een goede aërodynami sche vorm en is dicht op het dak van de auto geplaatst. Het past daarom harmonisch bij de auto en zorgt bovendien voor slechts een kleine verhoging van het brand- stofgebruik. Uiteraard is de dakkoffer water dicht en weerbestendig. Er kan worden gekozen uit twee kleuren: champagnewit of zilvermetallic. De prijzen beciragen respectieve lijk f.1.850,= en f.2.080,=. De kit voor deze auto wordt gemaakt door LR Roadsters in Engeland die al eerder te kende voor de Cobra en Ja guar D-type. De koper van het pakket kan zelf kiezen in welke staat hij zijn auto krijgt geleverd. Als basis dient een Jaguar XJ12 of XJ-S waarvan de wielophanging, remmen, stuurinrichting, instrumenten en achteras worden overge nomen. Voor de motor en ver snellingsbak zijn er verschil lende mogelijkheden zoals een Amerikaanse V8, de Rover V8 of de Jaguar 6- en 12-cylinder motoren. De basiskit bestaat uit een carrosserie/chassis unit, in clusief de boutenset, bouw technische beschrijvingen en modificaties. Dit bouwpakket wordt in Nederland geleverd voor f. 14.800,= exclusief BTW De Alpen Toer Rally is een bonte verzameling mensen uit alle windstreken en een leuke hoeveelheid 'gekke' auto's die middels het bolletjes-pijltjes systeem iedere dag weer de meest fraaie routes krijgen voorgescho teld. Ook het wedstrijdelement ontbrak niet. In 1974 zette het Japanse merk Mitsubishi zijn eerste stap op Ne derlandse bodem. Sinds die tijd is een stevige plaats op onze markt verworven. Vele klanten zijn uiterst tevreden over hun 'gestaal de perfectie'. Vanwege het vijf tienjarig jubileum wordt de Mitsu bishi Colt nu tijdelijk geleverd in een aantrekkelijke "Ninety" uit voering. De auto is hiertoe voor zien van een fraaie striping. Het model wordt aangeboden vanaf f.20.995,=. In totaal zijn er 11 uit voeringen met 1,3 of 1,5 liter benzi nemotor of de sportieve 1.6 liter 16- klepper. De Ninety is bijzonder compleet met gordels achter, van binnenuit verstelbare buitenspie gels, een ruitewisser met interval- schakelaar en achterruitverwar- ming. Het stuur is in hoogte ver stelbaar en het dashboard be schikt over een digitaal klokje. het meest ~opa Don Juan kree toebedeeld. De betekenis van de Copa Terrasso is uiteraard duide- siler lijk. Zelf wist is als co-piloot samen met uiteraard de bestuurder de eerste plaats in de Bouclé des not te te bereiken. Een nachtrit die op tijd moest worden gereden vanuit ons Italiaanse hotel. De Alpen Toer Rally is een onver gefelijk evenement. Ruim 30% van de deelnemers blijft terug komen. Een andere 30% komt met tussen pozen terug, terwijl de rest ieder jaar wisselt. De NRS staat voor Nederlandse Rekreatie Stichting. Deze stichting organiseert door het hele jaar heen ook nog een aantal andere rally's van de zelf de kwaliteit. De kosten van de Alpen Toer Ral ly bedroegen dit jaar ongeveer f.1.000,= voor de hele week inclu- overnachtingen in uitstekende als, ontbijt, diners, pick-nicks en uiteraard de hulp van het ser- vice-team. Bovendien kan er ook nog een verlenging geboekt wor den van 1 tot 2 weken. Het komen de jaar gaat de zesde Alpen Toer Rally van start. De route zal dan voornamelijk door Frankrijk voe- ren. Het is echter zaak om je tijdig srvice- °P te 9even. daar de aanvragen talrijk zijn. De eerste middagstop was in Bel vedères des six Ourthes, nog steeds in de Belgische Ardennen. Het was overigens ook de eerste gelegenheid om eens de deelne mende automobielen te bewonde ren. Het deelnemersveld was ze ker geen doorsnee van wat je da gelijks op de weg ziet. Ruim de helft kon het bordje klassieker worden opgeplakt, terwijl ook een aantal nieuwe auto's heel bijzon der was. De Austin Healey wc met een stevige reeks fraaie k sen vertegenwoordigd. Opvallend overigens dat Engelse auto's ver uit in de meerderheid waren, zo als de Triumph's TR3, TR4, TR6 en TR8, de MG B's, de Morgans, Ja guar E-types en onze trouwe Rover P4 type 95. Verder versche nen een Porsche 911, Renault Al pine A110, een Opel Rekord uit JL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 27