ft s NG Goud in knop vakwerk Paul van Son r» a Verkeersmaatregelen in verband met de jaarlijkse kermis 1989 25 jaar fotograaf bij Connie van Aarle Fotografisch verantwoord René Froger live in Zino zorg DEN SCHOUT Lheek1 z” Vrijdagavond-editie treden he- J TILBURGSE KERMISl Omroep Brabant KW! Nederlandse en Franse kunstenaars in Aubusson Kindervoorstelling toneelgroep Trappaf Bikse Fiste op 27 augustus Zaterdag prémière jeugdcircus II Grigio Architectuurprijs BNA Midden-Brabant uitgereikt VINCENT DUITSMAN Nieuwe bardancing ’’City Lights” tijd vraagt: •aandachten DEN SCHOUT NKYO Schilderijen verkoop Rob de Nijs in Weijenbergh Euro Country Music Masters DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 6 juli 1989 - pagina 9 1989-pagina 8 Restaurant f rans van aarle (foto Geert van Loon) tussen Jan Mulders. en verkeer over de Bre de rw JUWELIER ige Nieuwstraat nabij pelli- (bereikbaar vanuit >51933 achstraat Fotograf enGilde Grootste van de Benelux Ziet U vanaf a.s. zaterdag onze speciale bruidsetalages Afsluitingen en wegomleggingen -> 19 juli 1989 is om 7.00 uur) Een hoofdrol is weggelegd voor de zeehondjes. ïrkeer ver- jtsestraat/ OUDE MODERNE KUNST Inlijsten en restauraties Langeweg Langeweg Nieuwlandstraat 27, Tilburg, Tel.013-423203 het uit urg Tilburg w Mogen wij U beleefd verzoeken i.v.m. het vele fotowerk dat wij dikwijls hebben te verzorgen, met uw opdrachten hiermede rekening te houden. Het komt UW fotowerk ten goede. Hiervoor onze dank. specialist Hen aan de iccessoires. Welkom! - het fietsverkeer over de fietsroute tussen de Stationsstraat en de Prof. Dondersstraat wordt verwezen via de Spoorlaan. Louis :ht ge- e grote aparte openluchttheater toekenweg tussen ttendmarkt iagmarkten ïhouden 0[ ■ttoir ter 1 parke Heuvelring-Tilburg 'It: de Besterdring de Enschotse- De maatregelen gelden vanaf woensdag (in verband met de opbouw van de kermis tot en met dinsdag 1 augustus, 12.00 uur. Tilburg - (I .uilen via Zwijssen- Korvelseweg 102 Wagnerplein 81 Paul van Son zoals zoveel jonggehuwden hem hebben meegemaakt: werkend aan een bruidsreportage. strati -r. ’’City Light legenheid b Pintor”. In kerd van een vooral als je iel centrum van Til welkom aanstaanc w le dagen dat ’’City Lights” geopent ing, naar erwijzingen traat en de straat. Het Piusplein - lijn jaar tot en met de Jan won Een sfeervolle omgeving voor uw shows en lezingen, zaken-/ familiefeesten en recepties CULTUREEL CENTRUM rug als op c Dr bij de AMRO-bank, als op tegenover Heuvelpoort, zal E.H.B.O.-post gevestigd zijn. Taxi’s Er zijn 4 extra standplaatsen voor ta xi’s aan de zuidzijde van de Spoorlaan ten westen van de Heuvelring. Markten De vrijdagochtendmarkt op 21 en 28 juli, de zaterdagmarkten op 22 en 29 juli worden gehouden op het Stadhuis plein, het trottoir ter hoogte van de fontein en het parkeerterrein ten noor den van het stadhuis. ngs\o^ Een kwart eeuw met veel inzet en plezier foto’s maken, dag in dag uit: dat is knap. Paul van Son in dienst bij foto graaf Connie van Aarle, draait daar zijn 12 jaar gel hand niet voor om. Al 25 jaar lang echte opdr maakt hij diverse foto-reportages, voor- al van bruiloften en jubilea. Toen Paul in 1964 begon, wist hij heel weinig van fotografie maar in de loop der ja heeft hij het vak tot in puntjes geleerd, vooral van de heer C. van Aarle en zijn collega’s. Jeugdcircus staat een nietr~ eerste voorstel! op zaterdag het circusgelx Haaren. Vans en met 23 juli ’it tijds J gerust verklappen, afspeelt op een klein woont Joris Brak- heel veel zee- datie van II Grigio telt 1000 zitplaat sen op verhoogde tribunes. Toegangs bewijzen zijn op de dag van de voor stelling vanaf 14 uur aan de kassa ver krijgbaar. Plaats bespreken is ook tele fonisch mogelijk via nummer: 04117- 1215. Afsluitingen De volgende wegen zijn tijdens boven genoemde dagen voor alle verkeer af gesloten: - gedeelte van de Heuvelring t de Spoorlaan en het Piusplein; - N.S.-plein noordzijde gestremd; de Paleisring; - Besterdring (vanaf het N.S.- tot het Besterdplein). Wegomleggingen Gun jezelf goud. Of geef het aan wie je lief is. Flonkerende 14-karaats gouden oorknopjes met zirconia. Veelzeggend. Maar I bescheiden geprijsd. /y? Bekijk ze eens goed bij uw juwelier die uitblinkt in goud. x Nu per paar Op 30 juni 1.1. is in het kader van de Internationale Dag van de Architectuur de Architectuurprijs van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) Kring Midden-Brabant 1989 postuum toege kend aan de Tilburgse architect Jan Mulders voor zijn gehele oeuvre. de dienst of bij de Zoals U in eerdere publikaties al hebt kun nen lezen, ondergaan de reguliere program ma’s van Radio Tilburg tijdens de zomer maanden enige verandering. Zo zal met name de vrijdagavond-editie een ander aanzien krijgen. Manou Haak, de vaste presentator van dit programma, zal voor enige tijd worden ver vangen door Peter van de Wouw en de thea- terrubriek Toi, Toi, Toi zal worden opgeno men in een geheel nieuw kultuurprogram- ma. In de vrij gekomen tijd zal een nieuwe toe ristische rubriek worden uitgezonden. Deze rubriek is speciaal bedoeld voor de in onze omgeving verblijvende vakantiegasten. In samenwerking met de streek V.V.V. Hart van Brabant zullen vanaf 7 juli Nederlanc en buitenlandse toeristen worden g meerd omtrent de week-end weersve ting en daarop afgestemde toeristis viteiten. De presentatie van deze r mede in handen van Carmen van Lies! Radio Tilburg is via de kabel te ontvangen op 92.4 mhz en via de auto- of transistor ra dio op 105.2 mhz. Korvelseweg 255, Tilbur Broekhovenseweg 58, T Dorpsstraat 5, Goirle toneelgroep «Trap- ts om jaarlijks in de een kindeiproduktie het Oisterwijkse open- Aanstaande zaterdag 8 juli om 21.00u gaan de deuren open van de vernieuwde bar-dancing in de Lange- ctraat 42 in Tilburg. De naam luidt hts”. Voorheen was deze ge- bekend onder de naam ”E1 n ’’City Lights” ben je verze- een gezellige swingavond je iets nieuws zoekt in het ilburg. Je bent van harte tde zaterdag en op al- - Lights” geopend is. :ircus ”11 grigio” uit Haaren nieuw seizoen te wachten. De .retelling vindt dit jaar plaats tg 8 juli a.s. om 15.00 uur in gebouw aan de Bossebaan in .aiiaf komende zaterdag tot a.s. start II Grigio dage- p met een voorstelling. Bovendien treedt het jeugdcircus op om 11.00 uur ’s ochtends op 18 en 20 juli. kunt u terecht Op zondag 23 juli start om 20.00 uur de Brabant, Stad- II Grigio’s slotvoorstelling. De voor- 013 351135. stellingen duren 2'A uur. De Oisterwijkse f paf» is voornemens zomermaanden uit te voeren in luchttheater. Dit seizoen start de groep met 2 uit voeringen van «De Viezerikken» van schrijver Wim Burkunk. De voorstellingen worden gehouden op zaterdag 8 en zondag 9 juli a.s., tel kens om 14.30 uur. Het stuk, dat ongeveer 75 minuten duurt, is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar, maar ook volwassenen zullen zich amuseren. Het Oisterwijkse ligt aan de gemullehc bossen en vennen. We kunnen al dat het stuk zich a schiereilandje. Daar ke met zijn dochter en hondjes. Sluiting gemeente Jei In verband met de kermis is de ge- !^aa^ meente gesloten op maandagmiddag e Jeu8 Clr 24 juli, dinsdagmiddag 25 juli en waa™n so woensdagmiddag 26 juli 1989. aan het cir< Enige tijd is het niet zeker geweest, maar ze gaan toch weer door: de Bikse Fiste. Op 27 augustus a.s. zal dit cultu rele volksfeest het Brabantse Hilvaren- beek weer in haar greep hebben. Ambassadeur Na een selectie werden uit de in to taal 400 aanmeldingen vijftig kunste naars uitgenodigd voor deelname aan het evenement; 26 uit Nederland en 24 uit Frankrijk. Onder de'Nederlandse u mi ui uci vertegenwoordigers vinden we onder- lan», regel- meer uit Tilburg Maatschap Gubbels/ tak in Ne- Kerkhofs en Hans Klein Hofmeyer. De officiële opening van de exp tie zal op 11 juli a.s. om 19 uur verrit,., worden door de Nederlandse Ambas sadeur in Frankrijk, Jonkhc van Claerbergen. Ter geleger deze kunstmanifestatie is ee gus in kleur uitgebracht. Bij de orgatu- satie van de expositie is ook de beken de Franse kunstenaar Paul Risch be trokken. pop heeft ook de poëzie zich lium toegeëigend, evenals de i, die ook dit jaar speciaal voor :hzelf een plaats op het festivalter- iv.it aan treffen. Kris kras door dit alles heen kan men voorts op straattheater stuiten. Tot slot zal, zoals bij alle voor- inde edities, ook deze keer een ...arkt het geheel afronden. De gemeenten Boxtel, Hooge- loon, Waalwijk en Hoeven spelen a.s. zondag de 2e ronde van het Streekspel, dat Omroep Brabant deze zomer orga niseert. Deze ronde wordt gespeeld in het casino te Breda en rechtstreeks uit gezonden van 11.45-12.45 uur. Busverbindingen De verbinding Heuvelring-Stadhuis- plein v.v. loopt als volgt: - lijn 1 Noordhoekring-Lange Schijf- straat-Korvelseweg - lijn 2 normale route - lijn 3 Noordhoekring-Schouwburg- ring-Biss. Zwijssenstraat - lijn 4 Noordhoekring-Schouwburg- ring-Biss. Zwijssenstraat - lijn 5 Noordhoekring - lijn 6/7Spoorlaan/Verlengde Spoorlaan, halte AMRO-bank De halten Heuvelring, Stadhuis-, en Besterdplein vervallen. Nabij Kantongerecht aan het Stadhuis wordt een extra bushalte gecreëeru. De streeklijnen 142 en 143 zulk de Schouwburgring-Biss. straat rijden. Nadere informatie omtrent regeling bij kantoor BBA chauffeurs. De verbinding Noord v.v. loopt als volgt ’"15: de route naar wordt omgeleid via straat CULINAIR ZOMERFEST1JN Wij tonen U graag ons vernieuwde restaurant en serveren voor u twee verfijnde ZOMERMENU’S van dagverse zomerspecialiteiten Menuprijs 50 Incl.wijn £950 per couvert lokontiesluiting van 20 juli tot 11 aug. Voor informatie en/of reservering Restaurant Oranjestraat 4 (tussen Paleisring en Emmastraat) - Tel. 013-434512/674394 (Donderdag rustdag) Spit en een kunstwerk van Nico de Wit, werd door wethouder J. Krosse afgelopen vrijdag uitgereikt aan de we duwe van Jan Mulders. Tot en met 7 juli is in de Burgerzaal van het gemeentehuis een overzichts tentoonstelling te zien van een selctie van de bouwwerken van Jan Mulders alsmede van andere BNA architecten uit de Kring Midden-Brabant. - De Emmastraat is bereikbaar vanuit de Biss. Zwijssenstraat via het Stad huisplein; - Het Pieter Vreedeplein is alleen toe gankelijk via de Telegraafstraat van uit de Willem Il-straat; - verkeer uit zuidelijke richtii het Piusplein krijgt voorver*' bij de Primus van Gilsstr Koopvaardijstraat. Het blijft bereikbaar tot cr. Aartes traat; - het zuid/noord verkeer over de Broekhovenseweg wordt of verwe zen via de Biss. Zwijssenstraat/ Schouwburgring/Noordhoekring of via de Piushaven/Ringbaan Oost; - het noord/zuid verkeer via de Kor velseweg wordt verwezen via de Noordhoekring; - het west/oost verkeer over de Bre- - achter daseweg wordt of verwezen via de Spoor!: Noordhoekring/Spoorlaan of via de - in de Biss. Zwijssenstraat; Het betere uit Japan Peeters Audio Video Molenstr. 142 (hk. Besterdring) Tel. 013-420397 party Tel. 013-332632/332810 (vanaf 13.00 uur) Gen. Elsenhowerweg 1 5056 CR Berkel-Enschot EH.B.O. lisplein Zowel op de Paleisring nabij de Katte- erd. fug als op de Verlengde Spoorlaan na- *-'J—de Heuvel een Vijftig beeldende kunstenaars uit Frankrijk en Nederland nemen deel aan de expositie: ’’Bleu, blanc, rouge: les couleurs de la liberté”, wat in onze taal neerkomt op ”blauw-wit-rood: kleuren van de vrijheid”. De expositie vindt plaats van 11 juli t/m 30 augus tus a.s. in ’’Ecole nationale d’art déco- ratif d’Aubusson, Place Villeneuve, 23200 Aubusson. De tentoonstelling zal rond de jaarwisseling in Tilburg te zien zijn. Het ini dankzij g Tilburg? met I Aanstaande zaterdag 7 juli van 10.00u tot 17.00u vindt er in de zaal Pas Buiten aan de Schouwburgring in Tilburg een verkooptentoonstelling plaats van schilderijen. De verkoop iêrlandse wordt georganiseerd door Aluwa. Het géïnfor- gaat om 6611 '50- tal schilderijen van .„verwach- diverse kunstenaars, vooral landschap- ische akti- pen, zeegezichten, stillevens, dieren rubriek is portretten, etc. Er zijn prachtige wer- Lieshout. ken bij. in verband met de afsluiting van de Besterdring: wordt het verkeer verwezen via de Veldhovenring/ Rosmolenplein Molenstraat naar de Ringbaan Oost; wordt het zuid/noord ver wezen via de Enschot Ringbaan Oost en -Noord. Jan Mulders heeft in de periode Om de jaarlijkse kermis in Tilburg in goede banen te leiden, zijn verschillende verkeersmaatregelen nodig. 1958-1977 een groot aantal markante gebouwen waaronder ook woonhuizen aan Tilburg nagelaten. Voorbeelden zijn ondermeer: de winkelpanden in de Heuvelstraat van Prenatal, Termeer en Gimbrère, de winkel en woongebouw aan de Schouwburgring waarin nu Er- vo rijwielen gevestigd is en het pand Wilhelminapark 39 van Schmidlin. De prijs, een plastiek ontworpen door Jan v, initiatief is tot stand gekomen ~!j de collegiale kontakten die de urgse kunstuitleen onderhoudt het Franse ’TArtothèque du Li mousin”. Het kader waarin dit gebeurt is de herdenking van de Franse Revo lutie, die 200 jaar geleden plaatsvond. Coördinatie-Centrum politiebus Op de Heuvel tegenover de Heuvel poort zullen naast de E.H.B.O.-post ook het coördinatiecentrum en de poli- t tiebus «De Schakel» staan. U kunt lijks op dit tijdstip i hier terecht voor informatie over de Bovendien treedt h kermis. Voor andere informatie bij de VW Hart van Brabant, St huisplein 128, telefoon 013-351135. Op de laatste zondag van augustus zullen op en rond het Vrijthof weer een groot aantal toegankelijke activi teiten plaatsvinden. Verschillende po dia en de straat dienen daartoe als de cor. Bekende en wat minder bekende nationale en internationale pop-acts nemen twee podia in beslag. Namen zijn op dit moment nog niet te noe men, maar de onderhandelingen zijn in volle gang. Op een derde podium presenteren vijf Brabantse bands zich, waaronder de Alabama Kids en de Scoundrells. Naast een podii kinderen, zichs rein Op vrijdag 14 juli a.s. zal de beken de Nederlandse zanger Rob de Nijs vanaf 21 uur met zijn orkest optreden in De Weijenbergh aan de Gemullenhoekenweg in Oisterwijk. De zanger heeft in zijn carrière zelden of nooit voor de gemakkelijkste weg ge kozen. Dat Rob de Nijs niettemin al ruim 25 jaar in de Nederlandse show- business zit zegt dan ook veel over zijn gaar artistieke en vocale kwaliteiten. Rob mar de Nijs heeft aangetoond van vele markten thuis te zijn en is daarom in brede kring zeer populair. Het begon allemaal met Rob de Nijs en De Lords. Later leverde de zanger coosi- o a’ een biJdrage aan cabaretproduk- PV, ties en t.v-kinderseries als ’’Oebele”. cnl Nadien heeft Rob de Nijs zich meer op 2X eSXï een catalo kend Nederlandstabg repertoire weten ij de organi- °P te bouwen' cen- be- Ter afsluiting van het afgelopen school- of werkjaar, organiseert disco theek ZINO een groots feest met nie mand minder dan René Froger. René Froger is een echte rasartiest. Geboren in Amsterdam waar hij in het café van zijn vader, «Bolle Jar matig optrad. Zijn doorbraak m i-<v- derland kwam tot stand toen René Froger een afscheidslied zong voor Adam Curry die toen naar Amerika vertrok. De titel was dan ook zeer toe passelijk «Winter in America». René Froger heeft eigenlijk een En gelstalig repertoire, maar sloeg een Ne derlandstalig project met het goede doel niet af. Met het nummer «Alles kan een mens gelukkig maken», werd René Froger mateloos populair. René Froger zal vanavond f opwachting maken in discot NO, Heuvelring 94. Het optreden be gint om 21.00 uur. mgdcircus II Grigio begint aan r 28e seizoen. In totaal werken aan ircus zo’n 100 kinderen mee, sommigen zelfs zo’n 10 jaar aan het circus verbonden blijven. Om elk jaar weer een nieuw programma te kunnen presenteren komt de nodige training kijken. En ook dit jaar is het weer gelukt om de nodige variatie aan te brengen. 20 nummers De Babolna’s zullen op de rug van hun paarden acrobatische toeren uit halen. Koorddansers De Rymando’s zullen op klompen over een stalen draad wandelen en het clowneske ge zelschap De Rigoletto’s beleeft de no dige avonturen met een wasmachine. Verder staat er nog van alles op programma, dat in totaal bestaat 20 circusnummers: jongleurs, acroba ten, een aantal acts met paarden en een vrolijke hondenrevue. De accomo- ”Het ging er toen op reportages veel officiëler aan toe dan tegenwoordig,” zo weet Paul zich te herinneren. Zo’n sleden kreeg Paul zijn eerste, iracht: eenmaal per week de cirkelfoto maken voor de Tilburgse Koerier. Tot op de dag van vandaag doet hij dat nog steeds. Paul weet al- jaren tijd wel een leuk plaatje te schieten sleerd, voor de cirkelfoto en ”nog nooit heb ik er dezelfde persoon twee keer opge had”, aldus Paul. In die 25 jaar heeft Paul heel wat leuke anekdotes meegemaakt. Een daarvan staat hem nog fris voor ogen. Paul: ”Ik ging samen met de heer Van Aarle een serie kinderfoto’s bezorgen in Riel. Van Aarle bleef in de auto zit ten. Toen ik uitstapte en bij het huis aankwam, bleken er geen mensen op mij te wachten maar drie levensgrote herdershonden die me niet al te best gezind waren. Door ontzettend hard weg te lopen heb ik het vege lijf kun nen redden,” aldus Paul die nog schrikt bij de herinnering eraan. Reportages en kinderfotografie ”Het liefst maak ik reportages en op de tweede plaats kinderfotografie. Het is leuk kinderen lachend naar buiten te zien gaan nadat ze huilend binnenkwa men,” zo vertelt Paul. In al die 25 jaar heeft Paul van Son volgens zijn zeggen heel prettig ge werkt bij de familie van Aarle. ”Ik heb ook altijd heel prettig samengewerkt met de geestelijken van de kerken in Tilburg en de omliggende plaatsen en met ambtenaren en bodes van het ge meentehuis. Ik ben altijd heel goed ontvangen. Daar ben ik heel blij mee,” aldus de jubilaris die deze week een prachtige feestavond aangeboden heeft gekregen door de familie Van Aarle. Op zaterdag 8 juli om 20.00 uur wordt de finale van het beroemde Euro Country Music Masters Festival gehouden in strand speelland Beek- se Bergen. Hierbij strijden de beste country-groepen uit maar liefst 14 ver schillende Europese landen om de hoogste eer: de Golden Star Award 1989. Verschillende televisiestations, waaronder TROS en SKY CHAN NEL, maken opnamen van deze Euro pese happening en zenden het festival in zijn geheel uit. Speciale gast is de winnaar van 1988: Jeff Turner. De presentatie wordt verzorgd door de alom bekende Ruud Hermans. Het Euro Country Music Masters Festival wordt gehouden in de evenemententent, die via een a toegang bereikbaar is. Parkeren is mogelijk - op het Pieter Vreedeplein - op het parkeerterrein aan de Spoor laan tussen het postkantoor en het station - Noordhoekring bij tankstation de AMRO-bank aan Spoorlaan -is de parkeergarage van het 1 Bouwmeesterplein (dag en nacl opend en bewaakt) -Stadhuisplein (achter het Stadhuis) behalve op zaterdag 22 en 29 juli i.v.m. de wekelijkse markt - op het parkeerterrein aan de Emma straat -in de parkeergarage onder het Ko ningsplein (dag en nacht geopend en bewaakt) - in de Lang kaanhal - Heuvelpoort Piusstraat) Tegen foutparkeerders wordt opgetre den

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 9