V 1RS V. ELUX ZJ NOORDERLICHT theater -Wilhelmina park Bijzondere expositie in café Cher 5955 Kaas in het nieuws Dan maar de lucht in! DEN SCHOUT 62.50 ONEN erend [óe tëcm&n^waan] 1 juli Dag van Architectuur De Wraak van Brabant Filmhuis met vakantie Zomer programmering Radio Tilburg Omroep Brabant in de zomer Opera Nabucco in Natuurtheater Oistenvijk Kinderopvangcentrum Anak Anak geopend Bijzondere vakantie voor geestelijk gehandicapten DEN SCHOUT Tilburg Tower Clavecimbel- en orgelconcert Radio Tilburg zoekt technici I 1 iV S: -- I J 1 Donderdag 29 juni 1989 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER juni 1989-pagina 8 Tilburg] utten jnbeq vol onder dak I in Restaurant landelsmerk jenda, jenda, inter- ongeveer van de info r tichtin JUS 555, Speciaal voor U!H stichting reen volle- lure en prijs- soi ET( «Sjabono» inamers in 1 bij de opening I op. Geert van Loon ilaten E TOP ver- Pop, tel. I burg is via de kabel te be- FM 92.4 Mhz en via de 105.2 Mhz. PETITE MARMITE HOMARDINE AUXCEVETTES licht gebonden kreeftesoep met Hollandse garnalen en prei Peeters Audio Video Bang Olufsen Center Reeds meer dan 25 jaar B O-dealer Molenstraat 142, hoek Besterdring. Tel. 420397 SUPRÈME DE CAN? A LA FRAMBOISi gebraden eendeborst in een frarr jropvangcentrum is Willebrordplein 6 t is Maleis en be- le soorten. SPORTIVO I open 21.00 ui 'lARD ISE ’ambozensaus Wethouder Dijkstra ving van Anak Anak een kind i Foto: C Hans beslui Gruppo plot schouwburg Donderdag 29 juni Swingen met GRUPPO f Aanvang 22.00 uur. Zaal i Tijdens de lunch vrij parkeren op het gehele terrein na afhalen van een parkeerbon in ons restaurant.) kwam tot n de firma SALADE DEVOLAILLE LÈGÈREMENT FUMÉ A VEC NECTARINES ET PIGNONS DE PINS een salade van licht gerookt gevogelte met een saus van nectarines en pijnboompitjes de uurprijs van de Mulders. De seltrofee in de mtworpen beeldend cunstwerk beeldhou- de toekomst meer richten op buurtge richte kinderopvang, bijvoorbeeld kin deren van de basisscholen Jan Ligthart en Loven. j de afdeling Gespecialiseerd eze afdeling houdt zich bezig telijk gehandicapten. Dat ge- icussiegroepjes en gezellige soos- i bijzondere, jaarlijks terugkerend jaar is het de organisatoren gelukt ganiseren naar Engeland per vlii TILBURG Monumentenstraat 6, 5038 AR TILBURG hoek stadhuisplein - Tel. 013-362987 Naast onze uitgebreide la carte-kaart zal onze chef-kok de gehele maand juli het navolgende menu voor U bereiden AMUSE-GUEULE MAISON huisgemaakt borrelgamituurtje Jan Spit aan het eind van de «Tilburg Tower». Foto: Geert van Loon Vorige week donderdag heeft wet houder W. Dijkstra van Sociale Zaken het kinderopvangcentrum Anak Anak geopend. Het kinder gevestigd op het St. in Tilburg. Anak Anak tekent kinderen van alk Kenvermogen De groep Kenvermogen is in elk opzicht een geval apart. De bezetting is zeer onge bruikelijk, het leiderschap is onduidelijk en de achtergronden van de musici is zeer ver schillend. De groep is daardoor moeilijk in een vakje te stoppen en dus ook moeilijk te verkopen aan de traditionele jazzpodia die liever wat v .ttere swing horen. Zij die een voorkeur hebben voor wat tra ditioneler vormen van geïmproviseerde mu ziek zullen tijdens het concert echter vele verrassingen ontdekken. Aanvang van avond om 21.30 uur. TARTARE DE SAUMON ET TAGL1ATELLI VERDE AU SERPOLET tartaartje van verse Schotse zalm met groene tagliatelli met verse tijm 1ORBETAU CITRON CRÈME DE MENTHE citroensorbet Op zondag 9 juli aanstaande om 13.00u wordt in Café Cher bijzondere expositie geopend van de heer Anesi, et Curacao. Zo’n 15 werken van zijn hand zullen te loopt tot en met 30 juli. Bij de opening is aanwezig i van de Nederlandse Antillen, de heer Jesserun. Wie de opening zal zijn, was bij het ter perse gaan van <T!i heer Anesi is er zelf nier bij. Hij is weer terug naar Nederland. Anesi wordt vertegenwoordigd door Tilburg, een goede bekende van de kunstenaar Gorp, de initiatiefnemers van deze expositie. Vrijdag 30 juni Festival Voz Di Kristal Aanvang 21.00 uur. Zaal open 20.00 uur Dat er onder de Antillianen/Arubanen sprake is van veel affiniteit met de muziek én muzikaal talent is een bekend feit. Dit bleek eens te meer door het succesvolle zangfestival «Tumba Loko» dat onlangs werd gehouden. De typisch kulturele sfeer waarin Antilliaanse mensen zich thuis voe len, de kennismaking van het Nederlandse publiek met een stukje Antilliaanse kuituur en het enthousiasme van publiek en deelne mers zorgen nu voor het volgende zang-fes- tival «Festival Voz Di Kristal». Zeventien deelnemers/sters zullen om de eer gaan strijden, allen begeleid door het Zuid-Amerikaans Orkest Latin Vibrations» en gejureerd door een ervaren aantal muzi kanten. Een toneelstuk over het leven op de Antillen en een optreden van een dans- èn muziekgroep zijn de intermezzo’s. Natuur lijk na de prijsuitreiking tijd voor bruisende en swingende Zuid-Amerikaanse muziek. De sedert enkele jaren weer in ere herstelde band «gruppo Sportivo» geeft vanavond een optreden in theater Noorderiigt aan de Veldhovenring 79 in Tilburg. Morgen vindt in het Noorderligt theater het «Festival Voz Di Kristal» plaats. Zaterdag 1 juli a.s. vormt de tra ditionele Noorderlichtshow de laatste activiteit van het seizoen. Tijdens de show, die be gint om 22 uur, ligt de nadruk dit keer op vreemde projecties, video en film. De heer Anesi, zijn Isena, werd in 1928 g cao in de Nederlandse hij 9 jaar was, begon hij onder leiding van frate dc Fraters van T2'- jaren volgde hij «„vu om zich verder in de schil bekwamen. Ook vof’ beeldhouwen en keraim^ ving o.a. bij Jap Gutterswi Koningin Beatrix tot mocht rekenen. Naast als kunstenaar, legde de loop der jaren ook venheid aan de dag uitwisseling van kul ma’s. Hij deed dat toen was van de regering van o se Antillen en Curasao, poseerde hij regelmatig in buitenland. In 1979 ging ging door met :n toonstelling urele uitwisotm jaren 80 st J- vii in de VS aan de Natio- en aan de Texas Chris- 1 hij weer terug hij zich geheel j tot op de dag Gruppo sportivo, in ’78 goed voor hits als «Rock ’n Roll» en «Hey Girl» en de gou den elpee «10 Mistakes», is weer terug. Op nieuw vrolijke energieke muziek met «su- perweirdo» Hans Vandenburg. Geïnspi reerd door het werk van acts als Abba, Del Shannon en Johnny And The Hurricanes én intensief toeren houdt de belangstelling warm en het nummer «Disco Really Made It» wordt een hit. Wanneer Hans besluit iets anders te gaan doen is Gruppo plots niet meer. Van 1 juli t/m 13 augustus a.s. heeft Omroep Brabant een zomerprogram mering. Op de zondagen zendt de om roep het ’’Streekspel” uit, een vragen- spel met teams uit de 4 Brabantse re gio’s. Het programma wordt vanaf, 11.45 uur rechtstreeks uitgezonden vanuit het Casino Breda. Zondag a.s. is ondermeer de gemeente Moergestel van de partij. Vanaf verschillende lokaties in Bra bant met toeristische belangstelling worden van maandag t/m donderdag zgn. lokatie-uitzendingen verzorgd. De uitzendingen beginnen om 17.30 uur. Op de vrijdagavond komt een regiona le agenda, met daarin een vooruitblik op de belangrijkste toeristische evene menten van dat weekeinde. Sinds ’87 echter besluit hij de podia weer onveilig te gaan maken... Het live spelen geeft inspiratie voor nieuw songmateriaal én het verlangen naar het spelen met een aan tal van zijn oude Gruppo-maten: een nieu we fase in de carrière van Gruppo sportivo met daarbij natuurlijk The Grupettes. TARTE ET MOUSSE AU CHOCOLA! AU COULIS DE FRAISES compositie van chocoladedesserts In Tilburg is onder de naam Mgr. Zwijsenstichting r Jeugd en Volwassenen Werk (G.J.V.W.) aktief. Deze afdeling houdt zich bezig Beste lezers, met een zinvolle invulling van de vrijetijd van geestelijk gehandicapten. Dat ge- Lanj beurt o.a. door aktiviteiten als bijscholing, discussiegroepjes en gezellige soos- weer. 2 avonden, allemaal geleid door vrijwilligers. Een bijzondere, jaarlijks terugkerend blijft i onderdeel in die aktiviteiten is de vakantie. Dit jaar is het de organisatoren gelukt deze elkom bij Galerie een reis voor ^2 geestelijk gehandicapten te organiseren naar Engeland per vlieg- payJ >ark 38 in Tilburg ,U'K Op 4 iuli is het vertrek gepland, op 14 juli keert men weer terug, ook per Nede t wordt gehouden vliegtuig natuurlijk. De door Zij t met i Café Cher op het Piusplein een jen zeer bekende kunstenaar uit zien zijn op deze expositie die de Gevolmachtigde Minister j. van de gemeente Tilburg bij onder dit nummer nog niet bekend. De de Fn ar Curacao na een kort bezoek in )r frater Cyriel van de Fraters van snaar en het echtpaar Dré en Ans van CULINAIR ZOMERFESTIJN Wij tonen U graag ons vernieuwde restaurant en serveren voor u twee verfijnde ZOMERMENU’S van dagverse zomerspecialiteiten Menuprijs 5 0 Incl. wijn per couvert O.Z kakantiesluiting van 20 juli tot 11 aug. Voor informatie en/of reservering Restaurant Oranjestraat 4 (tussen Paleisring en Emmastraat) Tilburg - Tel. 013-434512/674394 (Donderdag rustdag) Verleden week werd in de Dongense staalfabriek Jos van Dal, de laatste hand gelegd aan het kunstwerk van Jan Spit, bestemd voor de nieuwbouw aan de Lovensestraat en geplaatst gaat wor den in het «De Horion-park». Het kunstwerk heet «Tilburg Tower». De plastiek die ongeveer zeven meter hoog wordt, is vervaardigd in opdracht van de Gemeente Tilburg. Zondag 2 juli om 15.00 uur zal Gerard Dekker een concert geven afwisselend op clavecimbel en orgel in de Ned. Hervorm de Pauluskerk aan de Heuvelstraat in Til burg. eveneens gevestigd wilburg, zal sluiten van tot en met zondag 6 Vanavond het laatste konsert van het sei zoen. Paradox is gedurende de vakantiepe riode dicht. Er komt een nieuwe beheerster in het nieuwe seizoen en er zijn plannen voor de programmering buiten de donderdagen Zo zullen de sessi ingeblazen, er zullen buiten Tilburg aangetrokke gast sessies te leiden, er z» avonden georganiseerd wc~ cyclus starten waarin 1 samen zullen gaan, een in het najaar van ’89. Galerie Artikel t/m 15 juli exposities: Kleur van de Vorm Stockrooms-Jan Spit architecturale sculpturen Schmidlln Plus Gewoon een fijne fotozaak Glaudemans Hengelsport De Roode Haan Restaurant Baas Poelier Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Alt Wlen Petit Restaurant Kaffee Lambiek vr. 30 juni: optreden van Red Lane Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij ssies nieuw leven worden i weer muzikanten van -deken worden om als er zullen Braziliaanse I worden, en er zal een literatuur en muziek i cyclus van 6 avonden Juli is vakantietijd en dat betekent dat de vrijwillige medewerkers van Ra dio Tilburg het ook wat rustiger aan doen. Dat heeft vooral gevolgen voor de programma’s in het weekend. Aanstaande zaterdag 1 juli wordt het achtergrondprogramma Tilburg B.V. de laatste keer voor de zomerstop uitgezonden. Ook het kinderprogram ma Kindercocktail gaat met vakantie. De andere programma’s van Radio Tilburg op zaterdag gaan in juli ge woon door. U kunt dan dus wel naar de Tilburgse Top p muziek, Muziek op Verzoek en de avondeditie luisteren. De medewerkers van Radio Tilburg op z’n Zondags, non-stop muziek op de zondagmiddag en van Tilburg Z Sportief willen in augustus weer fris aan de start verschijnen en trekken er dus ook een maandje tussenuit. Het Antilliaanse programma Kachu blijft echter wel uitzenden op zondgavond tussen 19.00 en 20.00 uur. In de uren dat de bovengenoemde programma’s eventjes niet te horen zijn, kunt u natuurlijk luisteren naar CD-muziek. In het weekend van 5 en 6 augustus begint de gewone programmering weer en keren we terug van vakantie. De edities op werkdagen en andere programma’s blijven in juli gewoon ge handhaafd. Radio Tilt luisteren op ether op FM Voor het uitzenden van radio-pro- Brabantse renners gramma’s zijn niet alleen presentato- Tijdens de Tour de France brengt ren en redactie-medewerkers nodig. Omroep Brabant vanaf 07.25 uur een Zonder technici is radio maken name- Tour- journaal, met vooral aandacht lijk onmogelijk. voor de Brabantse renners. Ook tussen Radio Tilburg kan in het nieuwe sei- 12 en 13 uur zijn Tour-bijdragen te zoen nog een aantal nieuwe technici verwachten, indien de prestaties daar- gebruiken. Daarvoor wordt in augus- toe aanleiding geven. tus op de dinsdagavonden een cursus In ’’Muziek beneden de Moerdijk” gegeven. Eerste avond dinsdag 1 gaat op de zaterdagen in de zomerpe- augustus tussen 20.00 en 22.00 uur. riode aandacht uit naar buitenlandse Belangstellenden kunnen een briefje muzikanten die in Brabant wonen. Als met naam, adres en telefoonnummer eerste gast komt a.s. zaterdag vanaf sturen aan Radio Tilburg, t.a.v. Jac 11.15 uur Roel Deira, oorspronkelijk Oerlemans, Postbus 555, 5000 MB Til- afkomstig uit Suriname, aan bod. burg. jn echte naam luidt 8 geboren op Cura- idse Antillen. Toen ij met schilderen van frater Enricus van i Tilburg. In de loop der hij diverse opleidingen ilderskunst te >lgde hij lessen in ïramische vormge- irswijk die ook zijn leerlingen t zijn aktiviteiten de heer Anesi in een grote gedre- als het ging om ilturele program- n hij in dienst de Nederland- Daarnaast ex- in binnen- en g Anesi met pensioen en ging door met het organi seren van tentoonstellingen in het ka der van kulturele uitwisselingen. In het begin van de jaren 80 studeerde hij o.a. in Washington in de VS aan de Natio nal Art Galery en aan de tian University. Toen t was in Curacao wijdde h aan het lesgeven, wat hij van vandaag nog doet. 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws. SENIOREN RUBRIEK, verz.-platen 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verzoekplaten «vraag en aanbod» door luisteraars. -dinsdag: 27/6- 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws gev. en ver loren voorwerpen en huisdieren, verz.- platen 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agen interviews, lokaal nieuws, verz.-plater plantenvaria. -woensdag: - 12.00-13'.00 uur, actualiteiten, agen interviews, lokaal nieuws, verz.-plat .VACATUREBANK». 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz.-platen. 19.00-20.00, «Sjabono», radioprogram ma voor Surinamers in Tilburg. De heer Anesi wordt verwelkomd door Cher Cohen, de eigenaresse van café Cher. Links op de foto frater Cyriel, rechts naast de heer Anesi de heer de Pree, een kennis van Anesi en mevrouw Van Gorp. (foto Geert van Loon) Morgen zal wethouder J. Krosse postuum toegekende Architectut,mT ’89 uitreiken aan de weduwe Tilburgse architect Jan I' ,J prijs bestaat uit een wissels» vorm van een plastiek, ont door de bekende Tilburgse b kunstenaar Jan Spit, en een kt" van een Midden-Brabants be wer. Door de BNA kring Midden-Bra- bant is een overzichtstentoonstelling ingericht met ’n selectie uit de vele werken van Jan Mulders. Deze is van 1 t/m 7 juli a.s. met uitzondering van zondag te bezichtigen in de Burgerzaal van het stadhuis van 10-17 uur. vakantiereis wordt georganiseerd uuor Peter van Buel en Hans Lavoir. beiden zijn twee jaar bezig geweest mvt de voorbereidingen van deze reis. Deze reis is vergeleken met de vakan tiereizen van de voorgaande jaren heel anders en juist vanwege het vervoer: het vliegtuig. De meeste deelnemers aan deze vakantie zijn nog nooit in een Gerard Dekker, geboren te Utrecht, geeft veel concerten door heel Nederland en in het buitenland. Hij trad op in Engeland, België, Spanje, Duitsland, Noorwegen en in de D.D.R. Hij werkte daar ook voor de ra dio en speelde voor de televisie in nederland en Duitsland. Hij is vooral bekend gewor den door zijn talrijke recitals voor de radio, waarin hij oude muziek vertolkt in de oor- woon door. U kui spronkelijke stemmingen. Zijn clavecimbel- de middageditie, en orgelspel werd op een groot aantal gram- Twaalf, non-stop mofoonplaten vastgelegd. Vei-1-J- Gerard Dekker is werkzaam als hoofd vakdocent clavecimbel aan het Brabants Conservatorium te Tilburg. Het programma omvat werken van J? htmg foann Sebastian Bach, Francois Couperin, Bra- Henk Badings en Anton Maessen. De organisatie van dit orkest, dat or een uur zal duren, ligt in handen Midden Brabantse Orgelkring. Zondagmiddag 2 juli a.s. presenteert de Osse Operavereniging o.l.v. Piet van der sanden in het Natuurtheater te Oisterwijk de opera Nabucco van Ver- di. De uitvoering vangt aan om 14 uur. De regie is in handen van Zwijsen. Onder de gastsolisten vine we Thea Vermeulen-Peek uit Moerges tel in de rol van Abigail. Het operage zelschap zal begeleid worden door het Tilburgs Begeleidingsorkest. Nabucco was Verdi’s 3e opera i bezorgde hem wereldfaam. Ver maakt in Nabucco o.a. gebruik van machtige koren. De uitvoering van a.s. zondag maakt deel uit van een toemee van de Osse Operavereniging langs di verse Nederlandse natuurtheaters. gratis fiets- 20 werken van Mulders. Om 11 uur worden de deelnemers ontvangen in de Burger zaal van het stadhuis, waarna om 11.30 uur wordt vertrokken voor de In verband met zomervakanties is 7 km lange tocht, die ca. 2,5 uur duurt, het Filmhuis Tilburg, gevestigd in Aansluitend op de fietstocht is ieder- Schouwburg Tilburg, gesloten van vrij- een om 15.00 uur dag 30 juni tot en met woensdag 2 Artikel, Wilhelmin. augustus. Na de zomersluiting sluit waar een Filmhuis Tilburg aan bij het zomer- over het 1 programma van de Brabantse Film theaters «Blue Movies, een zomer vol hartstocht». De Kunstuitleen, in Schouwburg Tilbi zaterdag 1 juli augustus. Schouwburg Tilburg blijft wel gedu rende de sluitingsperiode bereikbaar op het gebruikelijke nummer: 013- 362033. Het centrum vangt kinderen op in de leeftijd van 0 tot 4 jaar en in de leef tijd van 4 tot 12 jaar. Bij de eerste groep gaat het om halve dagopvang. Dat de vraag naar een dergelijke vorm van kinderopvang erg groot is, blijkt wel uit het feit dat deze groep al volle dig volgeboekt is. Bij de andere groep die gevormd wordt door kinderen van 4 tot 12 jaar, gaat het om buiten schoolse opvang. Deze groep is nog niet vol. Anak Anak kan in totaal aan 48 kin deren volledige opvang bieden. In de praktijk komt het er op neer dat aantal getal groter is omdat in de tweede groep gedeeltelijke opvang mogelijk is. Anak Anak is 48 weken in het jaar ge opend en er werken 8 personen: 6 ge diplomeerde leidsters, 1 coördinatrice en 1 werkster. Anak Anak wil zich in 013-551933 ffenbachstraat RADIO TILBURG Programma-overzlcht van vrijdag 30 juni t/m donderdag 6 juli -vrijdag: -- 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz. platen 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws theaterru- brlek tol tol tol, verzoekplaten 19.00-20.00 uur, Theo van Bijnens Blue Beat Reggae Show 00.00-02.00 uur, kruiken onder de wol; nachtprogramma met het vrijdagnacht- raadsel. De konstruktie in RVS 1 stand met medewerking van Jos v.d. Bersselaar, staalconstructies te Udenhout en werd uitgevoerd door Jos van Dal te Dongen. Technische advie zen werden ondermeer gegeven door Paul v.d. Putten en Jan Bakker. De fir ma Leeuwenberg Leeuwenberg ver zorgde de grondwerkzaamheden. Twee jaar voorbereiding Aan het projekt getiteld «Tilburg Tower» ging ongeveer een voorberei ding van twee jaar vooraf. De plastiek zal vandaag donderdag 30 juni a.s. geplaatst worden. De definitieve overdracht aan de wijk zal pas plaatshebben als alle tech nische afwerkingen zijn voltooid. Of dit laatste projekt dat in het ka der van de stadsvernieuwing van Til burg tot stand komt, is nog niet duide lijk. Tot nog toe heeft de gemeente raad nog geen nieuwe initiatieven aan- gekondigd, hoewel het ministerie van WVC nu extra subsidie beschikbaar stelt, ook voor particuliere investeer ders, om kunstwerken in openbare ruimtes te realiseren. Informatie hierover kan men inwin nen bij de gemeentelijke dienst Beel dende Kunst of in plaatselijke galeries. Tentoonstelling Een bijdrage in dezen vindt men nu galerie Artikel, Wilhelminapark 38 te Tilburg, waar een klein overzicht is in de stockroom van het plastische werk van Jan Spit tot en met 22 juli a.s. Tevens is er tot 15 juli nog de ten toonstelling Kleur van de Vorm met bijdragen van Ben them/Crouwel ar chitecten, Aldo van den Nieuwelaar, lichtobjekten en Peter Struycken, «doorsneden uit oneindige ruimte», computerfoto’s en tekeningen. 10.30-11.00, kindercocktail 11.00 uur Tllburg-BV 12.00 uur, actualiteiten, agenda, views, lokaal nieuws en verzoekpla 13.00 uur, de «TILBURGSE TWAALF». 14.00-16.00 uur, continu muziek. 16.00 uur, muziek op verzoek 18.00 uur, actualiteiten, agenda, views, lok. nieuws verz. plat. 19.00 uur, zonderlingen. 20.00 uur, wereldmuziek. 21.00-03.00 uur, Tilburgse Beatlesnacht 19.00 uur, Katchu ngzaamaan begint het vakantieseizoen Zoekt u de zon of de bergen op? Of t u lekker in eigen land? Wat u ook doet zomer, uw kaasspecialist heeft een goede tips voor u. Zer van huis is het lekker een paar stukjes Nederlandse kaas bij u te hebben. Heerlijk uit het vuistje of op een stuk (stok)brood... vliegtuig geweest. Voorgaande jaren en uw kaas blijft lekker vers als u ze door werj o| Untie gegaaên tn nU- land, Zuid Duitsland, Oostenrijk, plezier met een Nederlands kaasje. Een Frankrijk en ook in Engeland. Ver- «boerenkilootje» is makkelijk te vervoeren, voersmiddelen waren bussen, treinen heerlijk van smaak en houdt de reputatie en boten. Dit jaar dus het vliegtuig: van Nederland ais kaasland hoog! een mijlpaal volgens Peter van Buel en Omdat iedereen nu toch al in vakantie- Hans Lavoir. Ook omdat dit de tiende stemming is, wil ik u de komende weken Emmenthaler kaassoep: (4 personen) 4 sneden wit brood, 2 dl melk, 4 eieren, 100 gr. geraspte Emmenthaler, 1 liter bouillon, nootmuskaat, peper en basilicum. Bereiding: breng de bouillon aan de kook. Week de sneden brood in de lauwe melk. Vermeng het brood en de melk met de mixer, en voeg al kloppend de eieren en de geraspte kaas toe. Giet, goed roerend, de massa in de sudderende bouillon en voeg ten slotte nootmuskaat, peper en basilicum toe. Emmenthaler Kaasrösti: (4 personen) 1 kg aardappelen, 100 gr. boter, 150 gr. Emmen thaler (100 gr. geraspt, 50 gr. in schijfjes), --spgj. -r_g: kook de aardappelen in de schil, niet te gaar, en laat ze wat afkoelen. Pel de aardappelen en rasp ze tamelijk grof. Verwarm de boter in een grote koekepan en doe er de aardappelen in. Laat ze mooi bruin worden door ze regelmatig met be hulp van een spatel om te keren. Voeg pe per, zout en de geraspte kaas toe en bak het en mengsel als een pannekoek. Bedek de rösti ïrdi met de schijfjes kaas en laat verder bakken tot de kaas volledig gesmolten is. Deze rösti smaakt heerlijk bij geroosterd vlees. Eet smakelijk en tot volgende week, Fons van den Hout. Harmonie Heikant Harmonie Heikant sluit op maan dagavond 3 juli het seizoen 88/89 af met een openbare repetitie in concert- vorm in zalencentrum ’t Wit Paardje, Lijnsheike 8 in Tilburg, aanvang 19.45u. Alle leden, leerlingen en ande re belangstellenden zijn van harte wel kom op deze avond. De avond is ook zeer geschikt voor nieuwe leerlingen en leden. Zij kunnen zich vanaf 19.00u in laten schrijven. Men wordt opgeleid door docenten van de Tilburgse Mu ziekschool. In september start de nieu we opleiding. Dit najaar organiseert de Stichtir Brabant Pop weer een Wraak van L._ bant. De Wraak van Brabant werd twee jaar geleleden voor het eerst geor ganiseerd en was meteen een groot succes. Dit najaar wordt de Wraak van Brabant nog iets groter op gezet: meer bands en meer voorronders in meer plaatsen in heel Brabant. In totaal gaat het om 16 voorrondes met per voor ronde 4 bands; in totaal dus 64 bands. Wat de prijzen betreft: dit jaar is er een bedrag van ƒ20.000,- aan prijzen beschikbaar. Alle Brabantse bands kunnen aan deze Wraak van Brabant 1989 meedoen. De inschrijftermijn loopt tot 14 augustus. Inschrijffor lieren en verdere informatie zijn krijgbaar bij de Stichting Brabant 1 postbus 983, 5000 AZ Tilburg, 013-423337. Louis Bouwmeesterplein 1 Tel.: 013/362033 ZOMERSLUITING Het Filmhuis is gesloten van do. 29 juni t/m wo. 2 aug. De Kassa, het Kaffee en de Exposities zijn geslo ten van za. 1 juli t/m zo. 6 aug. De Kunstuitleen is geslo ten van za. 1 juli t/m ma. 7 aug., en de zondagen 13, 20 en 27 aug. en 3 sept. Het inleveren en opsturen van bestelformulieren is wel mogelijk, de receptie (ingang Filmhuis) blijft geopend. Wij wensen u een prettige zomervakantie! 12.00-13.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz.-platen. 18.00-19.00 uur, actualiteiten, agenda, interviews, lokaal nieuws, verz.-platen 19.00-20.00 uur, POPKAST, regionaal popprogramma met originele opnamen. Voor verzoekplaten en berichten tel. 013/436017 (redaktie). RADIO TILBURG POSTBUS 555, 5000 MB TILBURG Vsr- zout en pepei 14.30 Bereiding: i Ad schil, niet te iden F del Galerie Artikel Zaterdag a.s. wordt een tocht georganiseerd langs i Mulders. Om 11 uur Inemers ontvangen i van het stadhuis wordt vertrvi diecr ud op de fietst r.00 uur welko ....—..nnapa i waar een voordracht wordt gehouuvu over het toonaangevend architektoni- sche werk van het Nederlandse duo Jan Benthem en Mels Crouwel uit Amsterdam. Daarnaast is in de galerie werk te zien van Peter Struycken en Aldo van den Nieuwelaar en toont Jan Spit in de stockroom enkele van zijn architecturale sculpturen. De dag van de architektuur wordt om 17.00 uur af gesloten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 9