Gemeentepagina >5 >5, 5, ilwijk 'Xll bewust De algemene plaatselijke verordening in vogelvlucht TT lilburg Gemeente 7^ Bestemmingsplannen Provincie keurt drie voorbereidingsbesluiten goed «2 Hinderwet Commissievergaderingen OPORT Bouwvergunningen Raads besluiten Sji lilburg iw Gemeentelijk informatiecentrum T Afsluiting deel Hasseltrotonde Onteigeningsplan Lambert de Wijsstraat door raad vastgesteld m. DE TILBURGSE KOERIER juni 1989-pagina 6 Samenstelling afdeling Bestuurssecretarlaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 in ouds e comb. straat en aan de oostzijde van de Laagstraat. n) raat TILBURG Mei beek Niers Brahmsstraat TERIECR LARBORG itroduktie 'geprijsd Hillegomlaan Heus- denlaan Commissie Algemene Beleidszaken maandagmorger gesloten div. comb, verbaar Jan I Buur TILBURGERS HOUDEN HUN MILIEU SAMEN SCHOON richten en inwer- ferrometalen van leend ictiewarkplaats jmeentebe- sch ritten ge- 7. het bouwen van een ding bij de woning aan 4 schuiven t regent op jmeester. a der Linden, tel. restau- I tot en bij d< rmale pre iderwetver- Noord- 1989 Donderdag 29 juni 1989 - pagina 7 erfafschei- i de Meibeek (B-89-1082); stbus jeft ge- ge- i bij ge- Gilsstraé ningsplc straat e~ het aanbrt It en wegr »r is aangei het verke «Takel Tilburg niet toe» In de maanden juli en augus tus zijn de balies In het ge meentehuis en bij het gemeen tearchief donderdagavond gesloten dzijde ittastraat Tilburg u*en of jbehorende stuk- izage in het formatiecentrum. iets wil- j agen- óór de igevraagd commissie. gehorende stuk- iedereen ter inz?"° slijk Informatiece..- to„1 132). Dever bij de I 9.00 kan Indic bij af 20019, maakt t gronde noemde Het berc 30 juli 1! van een voor richten aan c niet wordt in ning geldig igen aan 89-1042) igen aan snlaan 39-0982) Tjalkstraat 9. het bouwen van een garage bij de woning aan de Tjalkstraat 3 (B-89-1095) 10. het bouwen van een garage bij de woning aan de Tjalkstraat 5 (B-89-1096) burg im luisplein 132, 358575 jpend en za. van 13.00-17.00 uur t/m vr. 9.00-17.00 uur (H-89-0041) ig aangevraagd voor het op letsport-akkommodatie door H. iprichten en in wer- H. Trommelen. iep worden ingesteld van State, Post lage door iedereen die al bezwaar hee sn de ontwerpvergunning. Ook zij die om iet in staat waren kunnen beroep instellen .i=n bij de 1, Vincen- rsingang), werkdag gemaakt tegen de ontwerpvergunning en de >ep instellen bij afd. voor de geschillen van be- 3 tegen de definitieve vergunningverlening. Vergunningen Centaurusweg 55 (H-89-0012) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verb voor het oprichten en in werking hebben van een constructiewerkpla aan Holmers Blowers. Albionstraat 39 (H-89-0037) Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend voor het oprichten en In werking hebben van een inrichting voor de fabri- kage van betonelementen aan de h. van Overdijk. Bokhamerstraat 1het vergroten van de woning en het bouwen van een erfafscheiding aan de Bokhamerstraat 22 (B-89-0893) 3. het bouwen van 10 woningen aan de Brahmsstraat (0-89-2086) U kunt het raadsbes het gemeentelijk infc trum, Stadhuisplein tijden maandag en zaterdag i 13.00 tot 17.00 uur en van dins tot en met vrijdag van 9.00 tot 1 uur. 1. Boomstraat/Laagstraat Dit voorbereidingsbesluit is op 8 mei 1989 door de gemeenteraad voor de duur van twee jaar geno men. Het voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het terrein gele gen op de hoek Boomstraat/Laag- asluit inzien bij formatiecen- 1132, openings en zaterdag van isdag I7.00 Ter inzage Div. beste bouwplanprc Financiële ke Brabantse ge Bosscheweg 2. het bouwen van een carport bij de woning aan de Bosscheweg 95 (B-89-1094); De aanvragen liggen van 30 juni 19831 de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhi 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op kan hier ook uitleg krijgen over de Schriftelijke bezwaren kunnen tot 30 ju aparte brief kan worden verzocht perse maken. (Tijdens een openbare zitting op 19 juli 1989 om nnen mondeling bezwaren worden gen ‘lijk van gedachten te wisselen met de r tegen de :ht persoonlij- i/aren moeten worden j. Deze brief moet idhuisplein 130, itestraat 357a I 04160-40680 7TB I papier plastic karton •gekleurd glas «textiel witglas-batterijen blik Aanvraag Enschotsestraat 250 c Er is een hinderwetvergunning king hebben van een schk erpvergunning ligt van 30 juni 1989 tot en met 13 juli 1989 ter inza- Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag --”-n op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. sr de ontwerpvergunning. tot 14 juli 1989 worden ingediend door smaakt tegen de aanvraag en door hen die iat zijn geweest een bezwaar jarte brief kan worden verzoet <en. Schriftelijke bezwr- urgemeester en wethouders van Tilburg. Deze turd naar de directeur van de Milieudienst (Star iurg). bezwaar heeft ge kan ook later beroei de Raad van State Tevens is dit plan in te zien Dienst Publieke Werken, tiusstraat 102 (bezoekers openingstijden iedere wer van 9.00 tot 12.30 uur. Bezoek1 het kringlooppark Deze onteigening geschiedt om de bouw van 36 woningen mogelijk te maken, alsmede de aanleg van de daarbij behorende straten en open baar groen, met alle daarbij beho rende overige voorzieningen. Kuiperstraat 6. het veranderen en vergroten van 3 woningen aan de Kuiperstraat (B-89-0953) Juni 1989 tot en met 29 juli 1989 ter inzage bij (Stadhuisplein 130)elke werkdag van op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men :zr de aanvragen. i bezwaren kunnen tot 30 juli 1989 worden ingediend. In een kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te Gedeputeerde Staten van de Pro vincie Noord-Brabant hebben op 30 mei 1989 de navolgende voorberei dingsbesluiten goedgekeurd. m 10.00 uur bij deMilieu- smaakt. Bovendien is het e gemeente en de aanvra- hoek Lochtstraat winkelcentrum parkeerterrein AH noordz"-1 parkeerterrein bij D.J. JiKao. parkeerterrein parkeerterrein AH oostzijde parkeerterrein Jac. Hermans Prijsslag nabij Koestraat parkeerterrein noord doorsteek t.o. Burg. v.d. Mortelstraat parkeerterrein AH parkeerterrein achter Schouwburg parkeerterrein Gruma voor voormalig kerkgebouw parkeerterrein Broekhovenseweg 172-174 (H-89-0040) Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het opril king hebben van een opslag- en Inkooplokatie voor non-ft partikulieren door Thljssen B.V. srgunningen liggen van 30 juni 1989 tot en met 29 juli 1989 ter inzage i Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men hier ook uitleg krijgen over de vergunning. ien men bezwaren heeft kan tot 30 juli 1989 beroe;- ifd. voor de geschillen van bestuur van de Raad van Statr 2500 EA ’s Gravenhe t tegen de aanvraag er je redenen hiertoe niet i afdeling. roepschrift moet in 2-voud 1989 een verzoek tot schor arlopige voorziening de Voorzitter van de ingediend en er woru g vanaf 30 juli 1989. srkzaamheden verst irecies één week als het Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur en dins dag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. j worden ingediend. Daarnaast kan tot >rsing van de vergunning of tot het treffen worden ingediend. Dit verzoek moet men de genoemde afdeling. Wanneer dit verzoek >rdt ook geen beroep ingesteld, is de vergun- 2. Centrum-Zuid Dit voorbereidingsbesluit is even eens op 8 mei 1989 door de ge meenteraad voor de duur van 2 jaar genomen. Het voorbereidingsbe sluit heeft betrekking op het gebied omsloten door de Oude Dijk, de Varkensmarkt, de Primus van raat, de Piusstraat, het Ko- plein, de Bisschop Zwijsen- en het Stadhuisplein. temmings- en ’"orocedures kengetallen f jemeenten 1! 8. het veranderen en vergroten van de woning aan de Niers 30 (B-89-1071); Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij i( Ien vertellen over een van de dapunten. Spreektijd moet vóór vergadering worden aanc- bij de secretaris van de c< De agenda en bijbt ken liggen voor ied in het Gemeentelijk I trum (Stadhuisplein Bedrijven die overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwetvergunning moeten aanvragen. De normale pro cedure bestaat uit verschillende stappen aanvraag om een hint gunning - ontwerpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren worden gemaakt. De bezwaarmakers krij- gen steeds een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaren In de maand juli gaan de spreekuren van wethouder Van Hassel niet door. De ontwer ge bij de k van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien Men kan hier ook uitleg krijgen over Schriftelijke bezwaren kunnen t iedereen die al bezwaar heeft ger om gegronde redenen niet in sta< aanvraag in te dienen. In een ape ke gegevens niet bekend te makt gericht aan bur worden gestuu 5038 TC Tilbur Iedereen die t aanvraag stuur van Ontwerpvergunningen Boterberg (H-89-0034) Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking hebben van een assemblagebe- drljf van Plastic Omnium International B.V. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. Op 26 juni 1989 heeft de gemeente raad het onteigeningsplan Lambert de Wijsstraat vastgesteld. Dit plan dient nu door de Kroon te worden goedgekeurd. De wet schrijft voor dat dit raadsbesluit gedurende één maand voor iedereen ter inzage moet worden gelegd, waarbij aan gegeven moet worden waarvoor feitelijk onteigend wordt. mulieren gemaakt die men kan krij gen in de Burgerhal van het Stad huis. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Aangepast sporten Onderhoud afwachter afdwingen 6,-) Tilburg in organisatie Tilburg in sturing Parkeerontheffing formulieren voor i De helpen hulpmiddt 5,-) Kiezen en Delen informatie voor de jonge kiezers 5,-) Huuraanpassingen 1989 Kringloopparkjes dit gaat in die bol APV-folder Van 3 juli 00.00 uur (zondagnacht) tot 4 juli 14.00 uur is de westzijde van de Hasseltrotonde (grenzend aan de Rueckertbaan) volledig af gesloten voor autoverkeer. Dit Is nodig vanwege het aanbrengen van nieuw asfalt en wegmarkerin gen. Hieronder is aangegeven op welke manier het verkeer wordt omgeleid. Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier over kan men terecht bij de Milieu dienst (telefoon 429501). Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage gt legd. Iedereen kan dan bezwaar dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor De gemeenteraad heeft in zijn ver gadering van 26 juni jl. ondermeer het volgende besloten - De parkeertarieven In het cen trum worden gedeeltelijk aange past. - Het meerjarenprogramma r ratie rijksmonumenten 1990 met 1994 is vastgesteld. - Het schoolgebouw Don Sarto- straat is bestemd tot nieuwe huis vesting voor de openbare basis school De Leyevoorde. - De Stichting «Uit Zuid» krijgt een subsidie van maximaal 25.000,- in verband met een te organiseren Culturele Uitmarkt. Besluiten met bijbe ken liggen ter inzac Gemeentelijk Infoi Op vrijdag 30 juni a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raadszaal). Voorzitterburgenr SecretarisA. van 429217 Op de agenda o.a.: zage - Verslag Japan-reis ;en- - Bestuursopdracht nota integraal communicatiebeleid. en een buurtvereniging zet een fan cy-fair op touw. De hier genoemde evenementen zijn voorbeelden van evenementen die in de APV worden bedoeld. Ze zijn allen open voor publiek en die nen tot vermaak van de bezoekers. We spreken hier niet over evene menten als de kermis, bioscoop voorstellingen, de wekelijkse markt of feestelijke activiteiten die binnen een café worden georganiseerd. Vergunning aanvragen of melden Evenementen kunnen plaatsvinden op de openbare weg of niet op de openbare weg. In het eerste geval is het nodig een vergunning te vra gen aan burgemeester en wethou ders. In het tweede geval is geen vergunning nodig. Hier geldt echter wel een «meldingsplicht». Dat wil zeggen dat de organisator burge meester en wethouders minstens veertien dagen vóórdat het evene ment begint op de hoogte moet brengen. Hiervoor zijn speciale for- Lange Nieuwstraat en omgeving Dit voorbereidingsbesluit is op 10 april 1989 door de gemeenteraad voor de duur van 2 jaar genomen. Het voorbereidingsbesluit heeft be trekking op het gebied omsloten door de Gasthuisring, het Wilhelmi- napark, de Veldhovenring, de Bes- terdring, de Atelierstraat, de Lange Nieuwstraat en de Fraterstraat. De onder 1 en 2 bedoelde voorbe reidingsbesluiten liggen sinds 18 mei 1989 en het onder 3 bedoelde voorbereidingsbesluit sinds 20 april 1989 met de daarbij behorende te keningen voor eenieder ter inzage bij de receptie van de dienst Publie ke Werken, Vincentiusstraat 102, bezoekersingang elke werkdag van;9.00 tot 12.30 uur. De voorbe reidingsbesluiten kan men ook in zien in het Gemeentelijk Informatie centrum (Stadhuisplein 132) maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. «Takel Tilburg niet toe». Onder dit motto bindt de stad de strijd aan met veel voorkomende criminaliteit, zoals inbraken, vandalisme, fietsen diefstal en berovingen. Instellingen en verenigingen kunnen een steentje bijdragen door de bij de campagne behorende poster op te hangen. De poster is gratis te krij gen bij het informatiecentrum op het Stadhuisplein. apa mal (Tijdens een dienst kunne dan mogelL,. ger.) Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wet houders van Tilburg. Deze brief moet worden gestuurd naar de directeur van de Milieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde redenen niet in staat waren een bezwaar tegen de aanvraag in te dienen. 4. het bouwen van 4 woning de Hillegomlaan (B-8< 5. het bouwen van 6 woning de Hillegomlaan Heusden (B-8‘ Evenementen verbieden In sommige gevallen zullen burge meester en wethouders besluiten een evenement te verbieden. Dit is met name het geval wanneer kan worden verwacht dat het evene ment de openbare orde zal versto ren. Ook in het belang van de ge zondheid of veiligheid kan een eve nement worden verboden. Om te voorkomen dat een evenement op de een of andere manier uit de hand loopt, kan het ger stuur bovendien voorsc ven. Voor het publiek geldt natuurlijk dat zij de openbare orde niet mogen verstoren bij een evenement. Bij het Gemeentelijk Informatiecen trum is een brochure verkrijgbaar over de Algemene Plaatselijke Ver ordening. Hierin staan in het kort de voor de Tilburgse inwoners be langrijkste regels. igen aanvraag invaliden. inde hand; handige delen voor ouderen In Tilburg wonen meer dan 155.000 mensen. Dat is veel. Wanneer al de ze mensen zouden doen en laten wat ze wilden, zou het gegaran deerd een rommeltje worden in de stad. Tilburg zou onleefbaar wor den. Daarom zijn er voor het leven in de stad regels opgesteld. Deze zijn vastgelegd in de Algemene Plaatse lijke Verordening (APV). Wie zich niet aan de regels houdt kan wor den gestraft. Op de Gemeentepagina behande len we verschillende onderwerpen die in de APV aan de orde komen. Zo zijn er ondermeer regels in op genomen over het organiseren van evenementen in Tilburg. Evenementen organise ren Evenementen worden georgani seerd door tal van instellingen en personen. Zo houdt een voetbalver eniging een rommelmarkt om de clubkas te spekken, een aantal be woners organiseert een straatfeest Heijnsstraat jrmalsenplein Paletplein Westermarkt Verdiplein Wagnerplein Golrkestraat N.S.-pleln Bernardusplein Burg, van de Mortelplein Korvelseweg Louis Bouwmeesterplein Groenstraat Fatimastraat Kreverpleln Gedurende de maand waarin dit besluit ter inzage ligt kunnen die belanghebbenden, welke zich eer der met een bezwaarschrift tot de gemeenteraad hebben gewend, nu schriftelijk bezwaren indienen bij de Kroon. Het adres daarvoor is Hare Majesteit de Koningin, door toe doen van de Minister van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Postbus 20951 2500 EX 's-Gravenhage. Door een «voorbereidingsbesluit» te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een be stemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel - bouwactiviteiten die niet in het te maken bestemmingsplan passen tegen te gaan - realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestemmingsplan Overdekte zwembaden dicht Ook het personeel van de overdek te zwembaden gaat een aantal we ken met vakantie. Hieromtrent ziet u wanneer welk zwembad gesloten is. Zwembad Drieburchtvan maan dag 3 juli t/m zondag 23 juli Zwembad Westvan zondag 23 juli t/m zaterdag 12 augustus Zwembad Oostvan maandag 3 juli t/m zaterdag 12 augustus Openluchtbad Het openluchtbad aan de Friezen laan is nog geopend tot en met 21 augustus. U kunt er dagelijks zwemmen op maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 18.30 uur en op zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de Afdeling Sport en Recreatie, telefoon 329291toestel 16. Actuele tentoonstellingen Tentoonstelling Matagalpa Sportcomplex Tivoli Nieuwbouw Faculteit der Kunsten Compacte stad Bouwen in Tilburg Informatiecentrum Stadhi Geoj ma. di.b Omleiding -Vanaf de Gorinchemsebaan wordt het verkeer in de richting centrum, Breda en Turnhout omge leid via de Zevenheuvelenweg. Het verkeer in de richting Eindhoven en s Hertogenbosch wordt omgeleid via de Heikantlaan en de Quirijn- stoklaan - Verkeer vanaf de Reuckertbaan uit de richting Dongen wordt omge leid via de Postelse Hoeflaan en de Lage Witsiebaan naar de Ringbaan West; - Vanaf de Ringbaan West in de richting van Tilburg Noord of Waal wijk kan het verkeer normaal door gaan. Verkeer voor de richting Don gen kan via de Gorinchemsebaan - Zevenheuvelenweg rijden - Het verkeer over de Ringbaan Noord, vanaf de Ringbaan Oost, kan doorrijden tot aan de rotonde en wordt daar verder omgeleid via de Gorinchemsebaan - Zevenheu velenweg - Swaardvensestraat en Dongenseweg naar de Taxandrië- baan. De wer precie: 3 juli. recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indienen tegen de vergunningsverlening. Bezwaar schriften moeten worden gericht aan de directeur van de Milieu dienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 30 juni 1989 tot 14 juli 1989 ter inzage bij de Milieu diensten het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4de etage van het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te- 80

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7