ft TILBURGSE KUNSTSTICHTING IN SEIZOEN ’89-’9O MoneLLo 1111 Wilhelmina park Meer dan 100 cursussen Het Brabants Orkest s AAK! Oisterwijk Straatfestival 20-jarige Rechtswinkel l’Echo des Montagnes in ’t Laar Vraag nu de programmabrochures* aan bij: op het gebied van de beeldende kunst, toegepaste kunst, audiovisuele media, theater, kunsttheorie en literatuur. Der Zigeunerbaron in Natuurtheater Koffieconcert Laureaten Brabants Conservatorium E. du Perronprijs voor interculturele leesmethode Pianoconcours op de muziekschool L ■L voor kken, I- ‘j n Tentoonstelling «Vleermuizen» in Natuurmuseum Week vooruit zien met Zaal 16 Joegoslavische S3 »il h’«SSei'ï. K volksdansgroep ren, hcc'ti de prijs loegekend a..ndSï in Tilburg menstellers van de interculturele lees methode Horizon: Krish Sietaram, De Joegoslavische Janneke van Dijk, Ada Lilipaly-De «Srem Jakovo» uit de Voogt, Jan Veldema en Henny Weda- zal op maandag 26 ju Van Gelder. De E. du Perronprijs den verzorgen in zak heeft als doel het gericht stimuleren van culturele uitingen, die wederzijds uit 4f begrip tussen de verschillende in ons 1 NAF-NAF-100% van 20 tot 50% korting Theater festival Club in Zino De hulp is gratis en vooral bedoeld voor huurders, consumenten, werkne mers en uitkeringsgerechtigden. ONKYO Afscheid seizoen metKayleigh Danshuis Werkplaats Tilburg feestavond Donderdag 22 juni 1989 - pagina 9 'juni 1989-pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER Willem Breuker Kollektief Raymond van het Groenewoud Kazaar de Mol Set gen Alt loord 191B jn in bij dc TREKKING atertoren) Bij geen gehoor kunt u bellen naar: Programmabrochures worden op dit moment gedrukt of zijn in voorbereiding. Speciaal voor U!ü euw stoffe- i uw bank- )p maat in jw bankstel i verzorgen er is een terrassen Standaar kleuren n om van OUDE MODERNE KUNST Inlijsten en restauraties Langeweg Langeweg Nieuwlandstraat 27, Tilburg, Tel.013423203 yackshow. Jazz, zwoele jazz- Fr« de DUVELHOK werkcentrum voor beeldende audiovisuele kunst St. Josephstraat 133, Tilburg. 013-422473 THEKS atelier/theater Lannerstraat 1, Tilburg. 013-551171 ZOUAVENLAAN 77 centrum voor kunst en vormgeving Zouavenlaan 77, Tilburg. 013-684333 DOKUMENT servicebureau kunsten/bestuur organisatie Tilburgse Kunststichting Willem ll-straat 29a, Tilburg. 013-434732/424093 vmond v.h. 22.00 uur. Een sene uit het stuk dat gedanst wordt door Valerie Armande en Robert Ver steeg. organiseert een zaterdag 24 juni school. PIUSSTRAAT 42 - TEL. 422714 tuit: ingen- >or het Black Uhuru en Lieu- 22.00 uur. Zaal IS:--yg?g.. tggg.:| ARDE GARANTIES r ook van alles sitie, maar ook Jop versnape- ït er als vólgt een swino inzet voor Denise en haar Vlaamse zusters, ook wel het gezicht van Veronica’s Pin Up Club, treden a.s. vrijdag op in discoteek Zino in Tilburg. ard maten. i rood en oranje De Tilburgse Dans en Muziekschool pianoconcours op in de aula van de Traditiegetrouw besluit Het Brabants Orkest het s; jaar is de serie uitgebreid tot een Haydn Beethoven V het derde en laatste deel opgevoerd wordt in de schor Aanvang 20.15 uur. iegende ioor vijf 3e- Rotterdamse thousiaste kritieken in de pers. Om 1930 uur zal Eric Jas in de theater- kelder van Schouwburg Tilburg een monde linge toelichting geven op het concert. Dit laatste concert zal zorgen voor een pakkende afsluiting van een geslaagd con- certseizoen van het Brabants Orkest. De deelnemers zijn allen leerling van de muziekschool. Dit jaar kunnen de kandidaten kiezen uit een aantal opgelegde stukken, waarvan een aantal is gecomponeerd door Henk Stoop, die aan de school verbonden is als o.a. pianodocent en die de organisatie van dit concours op zich genomen heeft. De jury zal bestaan uit Henk Stoop, Tosé van Helf teren, Loes Simons en de J-direkteur Gerard Telkamp. Er worden een 3-tal prijzen toege kend in verschillende leemiveau’s en een speciale prijs voor interpretatie. De stukken worden vooral beoor deeld op weergave en muzikaliteit. Het concours is toegankelijk voor publiek. Het Willem Breuker kollektief is vanavond te gast bij Jazzcafé Paradox. Willem ll-straat 24 in Tilburg. Het optreden begint om 21.30 uur. Morgenavond treden drie slagwerkgroepen op met in hun midden Frans van Grinsven als centrale persoon. Aanvang 22.00 uur. Dinsdag a.s. is er vanaf 22.00 uur een sessie in Paradox. Op 29 juni tenslotte begint om 21.30 uur een optreden van de groep Kenvermogen. De Stichting Operette Oisterwijk presenteert het komend weekeinde twee voorstellingen van de bekende operette ”Der Zigeunerbaron” van Jo hann Strauss. De uitvoeringen, zater dag om 19.30 uur en een dag later om 14.30 uur. vinden beide plaats in het Natuurtheater te Oisterwijk. Naast de ruim 50 mensen van het operettegezel- schap o.Lv. dirigent Frans van den Ho ven zal een aantal gastsolisten mede werking verlenen aan het evenement. vrans van Dun tekent voor de regie. Co Ie Graaff was verantwoordelijk voor het instuderen van de operette. Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij Bruldshuls Annet van Esch Voor exclusieve bruidsjaponnen shmldlin Plus Gewoon een fijne fotozaak Glaudemans Hengelsport De Roode Heen Restaurant Baas Poelier Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Wlen Petit Restaurant Kaffee Lambiek Bier v.d. maand Kriek Lambiek land wonenede etnische groepen be vorderen. Het aan de prijs verbonden geldbedrag van 1500 gulden werd be schikbaar gesteld door de gemeente Tilburg. De tentoonstelling gaat vooral over de inheemse soorten. Alle recente ont dekkingen over hun manier van vlie gen, de echo-oriëntatie, de voortplan ting, het voedingsgedrag en de winter slaap komen aan de orde. Er zijn zelfs levende vleermuizen te bezichtigen. De tentoonstelling geeft tevens een toe komstbeeld van de situatie in Neder land; welke factoren vormen een be dreiging en welke maatregelen moeten esdansgroep genomen worden om de vleermuizen /incie Servië te beschermen. De bekende aquarellist en vleer muisspecialist Peter Twisk uit Den Bosch heeft de illustraties verzorgd bij deze tentoonstelling, die morgen om 15.00 uur officieel wordt geopend door wethouder R. van Eijkeren. Het museum is geopend dinsdag tot. en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 13.00 tot 17.00 uur. in Tilburgs topformatie Vaalbleek Vokaal. Het zal echter duidelijk zijn dat hij in de loop der jaren ook andere aktiviteiten heeft n ontplooit. Op deze vrijdag zullen een drietal J groepen optreden die allemaal gemeen heb ben dat hun inspiratie vooral gevonden kan e worden in de Afrikaanse ritmes. ’To be or not to be” is de naam van de conservato- riumgroep die Frans al jaren begeleidt. Kenmerkend voor deze groep is dat er ook geïmproviseerd wordt naar jazzprincipes. Samen met enkele familieleden speelt Frans van Grinsven in ”De Etnies” waar naast het Afrikaanse trommelgeweld ook plaats is voor zang en saxofoon. De laatste groep die optreedt is "Okifenoki”, een Jan Wirken-achtige groep die zelfs danst op de eigen Afrikaanse improvisaties en gezangen. Kenvermogen De groep ’’kenvermogen” is in elk op zicht een geval apart. De bezetting is zeer ongebruikelijk, het leiderschap is onduide lijk en de achtergronden van de musici is zeer verschillend. De groep is daardoor moeilijk in een vakje te stoppen en dus ook moeilijk te verkopen aan de traditionele jazzpodia. In de muziek van de negen- mans-formatie ’’Kenvermogen” is door een schat aan composities en initiatieven enorm veel te ontdekken. Kortom een concert vol verrassingen. De Joegoslavische volksda"corr“"' «Srem Jakovo» uit de provincie - zal op maandag 26 juni a.s. een optre den verzorgen in zalencentrum ’t Wit Paardje, Lijnsheike 8 in Tilburg. De 15 leden tellende dansgroep wordt begeleid door een eigen orkest. Op het repertoire staan dansen uit heel Joego slavië. Srem Jakovo is in Tilburg op uitnodiging van de Tilburgse volks dansvereniging «Mie Katoen». Het optreden begint om 20 uur. Tijdens het derde programma van de cy clus verdient het optreden van Jean-Bemard Pommier speciale aandacht. Hij neemt in Mozarts Pianoconcert no. 23 zowel de pia nopartij als de dirigentenrol voor zijn reke ning. In 1987 vervulde hij bij Het Brabants Orkest deze dubbelrol al eens in een Beet hoven-concert, hetgeen leidde tot enorm en- Vrijdag 23 juni: bal met Raymond v.h. «Works of Woman» en is oorspronkelijk af- Groenewoud en Band. Aanvang 22.00 uur. komstig uit Nigeria. Zaal open 21.00 uur. Met «Maria, Maria, ik hou van jou» en Het legendarisch reggaeduo Sly Robbie de elpee «Je moet eens weten hoe gelukkig produceerden hun elpee’s en traden met re-t ik was», die hij in ’72 en ’73 aan de Neder- gelmaat met hen op. De stijl van Black Uhuru is vanaf haar eerste album voortdu rend experimenteler en progressiever gewor den, zowel in de muziek als in de teksten. De groep verwerkt politieke vrijheid en an- ti-apartheid op een militante manier in haar teksten en muziek. «De onderdrukker zal zich moeten reali seren dat hij degene is die uiteindelijk het meest zal lijden», is hun credo. 't de Rechts- Het programma ziet het 20-jarig 13.00 uur: De Erfenis, Tijwilli- de fanfare die zich altijd i ...ensen uit goede doel. problemen. 14.00 uur: kinderplaybackshow. ioeld 15.00 uur: de Tilburgse «Jantje rkne- Koopmans». In Theater Noorderiigt, Veldhovenring 79 in Tilburg, is morgenavond Raymond van het Groenewoud met zijn band te gast Voor a.s. zaterdag staat de laatste superswing van het sei zoen op het programma; een swingavond met de betere dansmuziek en een gezellig interieur. Aanvang 22 uur. Op woensdag 28 juni a.s. is in het Noorderiigt Theater de reggaeformatie Black Uhuru te zien en te horen. Gelegen temidden van de Oister- wijkse bossen en vennen vormt het Oisterwijkse Natuurtheater een unieke lokatie voor ”Der Zigeunerbaron”. Mocht het weer onverhoopt roet in het eten gooien, dan wordt zondag uitge weken naar De Weijenbergh, evenals ’t Natuurtheater te vinden aan de Gemullenhoekenweg. Hoofdman ”Der Zigeunerbaron” vertelt het verhaal van de jonge Hongaar Sandor Barinkay, die na verbannen te zijn ge weest terug keert in zijn vaderland. Zijn landgoed is verandert in een woestenij. Zigeuners hebben er inmid dels hun tenten opgeslagen. Als Barin kay wordt afgewezen als verloofde door Arsena, dochter van ’’varkens- koning” Zsupan, neemt hij beledigd zijn toevlucht tot de zigeuners. Die kiezen de ex-banneling tot hun hoofd man. De jonge Hongaar is nu zigeu nerbaron. Het verhaal van Sandor is hiermee echter nog niet ten einde Toegangsbewijzen voor beide voor- als afsluiter de «Rechts- stellingen zijn in de voorverkoop o.a. verkrijgbaar bij de VW te Oisterwijk. Een geruime tijd van voorbereiding zal v heeft er voor gezorgd dat er een show leuke is die gehoord en gezien mag worden. Deze show brengt u, zoals dat van r_ Denise verwacht mag worden, sensua- prik, grab! liteit en erotiek op topniveau, dit in clowns, een een non-stop programma, samen met haar twee «zusters». De bekendheid van Denise blijft niet beperkt tot België en Nederland. Inmiddels zijn opnames gemaakt voor RTL en TV 10 in Nederland Up Club gaat voortzetten ise zeker in het programma Aanstaande zaterdag 24 juni en zon dag 25 juni wordt er in Oirschot een groot internationaal theater festival gehouden. Zo’n 50 theatergroepen uit Nederland en België zullen op en rondom het marktplein die twee dagen optredens verzorgen. Op zaterdag be ginnen de voorstellingen om 20.00u, op zondag om 13.00u. die de Pin Up Club gaat voortzetten Buitenpodium en zal Denise zeker in het programma Voor de ouderen is er houden. te doen; er is een expositi Sexy acts, topless nummers en strip- muziek, terrassen en vok tease h la disco zullen het programma ringen. zijn. Showtime in Zino. Door het te Op een buitenpodium treden een verwachten warme weer zal het optre- aantal artiesten en bands met klinken den rond middernacht plaatsvinden. de namen op. seizoen met een Beethoven-cyclus. Dit i Mozart-cyclus waarvan vrijdag 23 juni iiouwburgzaal van Schouwburg Tilburg. Zondag 25 juni a.s. viert winkel groot feest i.v.m. Lv,. J p bestaan. Sinds 1969 helpen vrijwilli- VeromC3 S 1 Hl Lp gers van de rechtswinkel mensen uit r Tilburg e.o. bij juridische problemen. Het feest op zondag 25 juni vindt plaats in de Stadstraat te Tilburg, waar de rechtswinkel gevestigd is. Iedereen is welkom: jong en oud. De hele straat versierd zijn en er vinden tal van .vuKe activiteiten plaats, waaronder kinderspelletjes als lassowerpstier, muizenmepspel, straattekenen, ezeltje grabbelton, etc. Ook zullen i waarzegster, een astroloog, een grimeur en een sneltekenaar aan wezig zijn. De spelletjes zijn gratis en er zijn leuke prijsjes te winnen. Voorts is een kinderplaybackshow georgani seerd. Op zondag 25 juni a.s. begint 12.30 uur in de studiozaal Schouwburg Tilburg een koffieconcert, dat georganiseerd wordt door de Stich ting Muziek Evenementen Tilburg. Het concert wordt gegeven door Lau reaten van het Brabants Conservato rium: Jan van Hamond (klarinet), Gert Oude Sogtoen (piano) en Bern- hard Berbers (tuba). Aan het concert werkt verder mee pianist Jan Gruythuizen. Op het programma staan werken van C. van Weber, M. Arnold, F. Liszt en R. Vaughan Williams. Het betere uit Janan Peeters Audio Video Molenstr. 142 (hk. Besterdring) Tel. 013-420397 14.45 zal de Tilburgse muziekkapel ”De Stèèloren” beginnen met haar op treden o.l.v. G. van Gorp. De kapel speelt een tweede keer vanaf 16 uur. De organiserende harmonie is o.l.v. P. Zwaans vanaf 15.15 uur te horen en té zien. Het tuinfeest wordt om 16.30 uur afgesloten met een concert van ”Die Original Oberelfpilskapelle”. Inlichting gen: 013-680063. De kindervoorstelling is getiteld ”La Donna Volante” (De Vlic Vrouw) en is gemaakt d< jaars studenten van de R Dansacademie. Dit stuk dat om 19.30u begint speelt zich af op en rondom een circusterrein waar enkele straatschof fies wat aan het stoeien en spelen zijn. Hoe zou het zijn om te kunnen vlie gen? Na afloop is er een kinderdisco. Valerie Armande en Robert Ver steeg verzorgen in een duet de premiè re van het stuk ’’Puisque la terre est ronde, comment peut-on jouer carré?” Twee punten geboren in een cirkel v licht, twee karakters geboren uit uv- zelfde vorm, ze passen zich aan aan het universum dat zij samen benaderen Deze voorstelling begint om 21.00u. Om 22.00u volgt het stuk ”Ich tanz so gem tango O, Buenos Aires”. De choreografie van dit stuk dat geïnspi reerd is op het gedicht ’’Opdracht aan meneer zoënzo” van Paul van Ostayen, is van de hand van Nora van den Eeckhout. Deze voorstelling wordt in aantal fases op het podium gebracht. Op zaterdagavond krijgt het publiek de werkvoorstelling te zien. Om 23.00u is het feest maar daar voor kan men nog kijken naar een vi deopresentatie van de Stichting ”Te- gentijd” uit Eindhoven. De Vieze Gasten Het bekende theatergezelschap De Vieze gasten presenteert de avondvullende voor stelling ”Het volle leven”, wat zoveel bete kent als ”het blijft tobben”. De teksten van deze produktie zijn van Peter van Straaten, - ::h_ijver- tekenaar van de bekende strip ader Zoon”. Daan Hugaert tekent voor de regie. '.-c. helden en heldinnen van Van Straaten komen tot leven. Allemaal zoeken In 1986 verschijnt de elpee «1 zij ”het geluk”. Zelden slagen zij er echter in produceerd door Henny Vrient om het lot in eigen hand te nemen. Van we R R-randjes zijn wat t Straaten weet scherp de onnozelheden van maar op deze elpee laat Raym< ons alledaagse bestaan te karakteriseren. Groenewoud zich zowel instru Zondag a.s. neemt de Stichting Jeugdbelangen Berkel-Enschot muzi kaal afscheid van de bezoekers en vrij- willig(st)ers in het seizoen ’88/’89. De Tilburgse band «Kayleigh» zal dan vanaf 15 uur een optreden verzorgen en er een swingende middag van ma ken. Jeugd- en jongerencentrum Dinges, Eikenbosch la te Berkel-Enschot, is zondag geopend vanaf 14 uur. De toe gang is gratis. ik was», die hij in ’72 en *73 aan de Neder landstalige rock schenkt, breekt zijn naam echt door. Raymond van het Groenewoud laat zich kennen als een neo-romanticus, die een schuchtere verliefdheid aan een bruisen de vitaliteit paart. Met de elpee «Ik doe niet mee» lost hij alle eerste verwachtingen in en met de meebruller «Vlaanderen boven», de elpee «Etisch reveil» en de hit «Je veux de l’amour» breekt Raymond ook door in Ne derland. -j- «Habba», ge- r.ienten. De rau we R R-randjes zijn wat weggesleten, maar op deze elpee laat Raymond van het Groenewoud zich zowel instrumentaal als emotioneel van zijn meest veelzijdige en meest diepgaande kant zien. Prince-invloeden zijn te horen op «Onte vreden», die echter weinig promotie krijgt. Raymond’s laatste werk heet «Intiem». Dat wordt het zeker tijdens het Bal Na waarbij Raymond met z’n groep covers en verzoek nummers uit de jaren zestig, zeventig èn tachtig ten beste geeft! Woensdag 28 juni: Blad tenant Stitchie. Aanvang open 21.00 uur. De «Return of the Living Deads»; een ruwe, hoekige reggaesound met een vocaal trio bestaande uit twee mannen en een vrouw: Derrick «Ducky» Simpson, Delroy «Junior» Reid en de nieuwe zangeres Funke (spreek uit Funk-Kay). Zij heeft de plaats ingenomen van Puma. Funke was zangeres van de beste Jamaïcaanse vrouwenhand Op zaterdag 24 juni aanstaande wordt in theater ’t Heks in de Lannerstraat I in ontplooit. Tilburg Noord de laatste Danshuis Werkplaats avond van dit seizoen gehouden. Het programma begint om 19.30u met een kindervoorstelling. Daarna volgt er de première van het dansstuk ’’Puisque Ia terre est ronde, comment peut-on jouer carré?”. Dan volgt de voorstelling ”Ich tanz so gem tango O, Buenes Aires” en als laatste staat op het programma een videopresentatie. Daarna wordt er een afslui tend feest gehouden. Van oudsher zijn vleermuizen omge- j ven door bijgeloof. Zij werden in ver- Br' band gebracht met heksen, duivels, spoken en andere duistere zaken. Die naam hebben ze deels te danken aan hun geheimzinnige nachtleven en aan het bloeddorstige gedrag van enkele soorten. De laatste jaren is een stroom van nieuwe gegevens gepubliceerd over de ze vliegende zoogdieren. De meest re cente ontdekkingen zijn verwerkt in de tentoonstelling «Vleermuizen», die van 23 juni tot en met 1 oktober te zien is in het Noordbrabants Natuurmuseum, Spoorlaan 434 in Tilburg. Vandaag, morgen en overmorgen treedt het Belgische gezelschap ”De Vieze Gasten” telkens vanaf 20.30 uur op in de theatertent, die het gezelschap geplaatst heeft op het terrein naast theater Zaal 16, Carré 16 in Tilburg. Voorafgaand aan de ze optredens staat ’s middags een kinder voorstelling van Kazaar de Mol op het programma. Vandaag en morgen begint Kazaar de Mol om 16 uur. Zaterdag vangt zijn voorstelling aan om 15 uur. 15.00 Koopt 16.00 uur: vervolg playbt 17.00 uur: Jaques Jazz, i tonen uit de jaren ’50. 19.30 uur: Holy Joe met covers uit de sixties. 21.00 uur: de bekende Tilburgse band Jivin Bunch. 22.00 uur: a... winkel-band». Op 25 juni a.s. organiseert harmonie l’Echo des Montagnes uit Tilburg een tuinfeest in de prachtige tuin van ver zorgingscentrum ”Het Laar” aan de Gen. Winkelmanstraat in Tilburg. Het tuinfeest is bedoeld voor bewoners en hun familieleden en kennissen. Er wor den ca. 500 bezoekers verwacht. Om 14 uur start het programma met Fanfare St. Fidelis uit Breda. Om Het kan niet _r j Noordijk-kwartet komt het Willem Breuk Kollektief in Paradox. Wat er soms ook f zegd wordt, terecht geldt het Willem Br< ker Kollektief nog steeds als de ”top of Jaast de goede muziek die door de vordt gemaakt speelt ook de humor 5te rol. Wie herinnert zich niet de Kazaar de Mol buikdtms-act met slang van trompettist De K^^eiiing Kazaar is tot stand groep wordt gemaakt speelt ook de humor te verslinden. Gelikt of niet, een concert van Maar 1S alleen een grote rol. Wie herinnert zich niet de het WBK is een must voor iedere liefhebber van de moderne jazz. Slagwerkgroepen Frans van Grinsven Frans van Grinsven is natuurlijk op de deze prodi eerste plaats bekend als de slagwerkmotor o.a. schrijv in Tilburgs topformatie Vaalbleek Vokaal. ’’Vader regie. De sullige 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 9