Croma Dit weekend Valkenswaard GauffrpnwMrc4 SEAT MARBELLA AN 1! weer in teken van rally-cross tel de derde generatie BLACK BEAUTY Prijzen ZUID-OOST N e nu op Nederlandse markt Twee nieuwe Michelin boekjes Uw SAAB-dealer Europese invoering katalysator Grote winst voor Nissan Grandioze occasionshow in Hilvarenbeek aufefe/^las Li**1- W' I uni 1989-pagina 6 DE AUTOMAAT - Donderdag 22 juni 1989 - pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER /castrol slden >n 013-321405 hits staan nu l nietsverhul- ?how is niet een keuzerijk oor gekeurde merken. ren wij graag, enst meteen erschil in nieuwe Opel kan bij ons aantrekkelijk 4i Diamond, naf f36.030,-. In december 1985 zag de grote Fiat, de Croma, voor het eerst het levenslicht. Het duurde echter even voordat de auto ook daadwerkelijk voor de export naar ons land ter beschikking kwam. Pas vanaf augustus het jaar la ter stond het model bij de dealer. In de tussentijd heeft de Croma al een aantal wijzigingen ondergaan. Sinds kort echter, hebben we met de derde generatie te ma ken. Hart van Brabantlaan 96 Telefoon 013-433000 - 13-434655 Opel al jarenlang No. 1. Af geheeld: ett 1.6i GL. een Kadett ff22.474,-. Anti diefstal aktie Kenteken in al uw ruiten 10,- ■fa REPAREREN jLaaA VERNIEUWEN ^AUTORUITEN Autobedrijf Hoevenseweg 92d Tilburg Telefoon 013-321405 De Fiat Croma is één van de meest onderschatte auto's die op dit moment te leveren zijn. Door zijn uitstekende eigenschappen kan hij iedere concurrentie aan. Alleen moet vooral de zakenmarkt wennen aan het merk Fiat. Maar dit soort problemen kennen alle autofabrikanten die voor het eerst serieus met een model in de duur dere klasse komen. ge contigent Nederlandse rijders komt wederom een aanzienlijke afwaardiging uit België en Engeland naar het circuit. 11 ....5.500,- 2.950,- 4.950,- 3.950,- 4.950,- 1.950,- 2.750,- motorvarianten. Onlangs hebben we uitgebreid kennis mogen ma ken met de D i.d., een direkt inge spoten diesel. Het gaat hier om een 1.9 liter motor die in deze ver sie 92 pk levert door toevoeging van een turbocompressor en inter cooler. degenheid zwart ’itmetalen mder interieur is Lief De 2.5 liter turbodiesel is al vanaf de start van de produktie te koop. Echter in de meest verse uitvoe ring van de Croma heeft deze krachtbron wat peekaatjes meer gekregen. Het zijn er nu 118 die de auto een top geven van 195 km/u en de acceleratie van 0 tot 100 in 11 seconden laten plaats vinden. Deze verbeteringen wer den bereikt door het vergroten van de cylinderinhoud en het monteren van een efficientere in tercooler. een vierversnellings- bak. De 1.3 is echter ook te gen meerprijs met een vijfbak te leveren. Het totale pakket extra's ver- op tegenwoordig! een waarde of van f. 1.800,De klant betaalt s slechts een meerprijs van f.500, zodat de Lada Sama ra Black Beauty 1.1 bij de dealer staat voor f.15.295,= ïfhebbers zullen echter snel moeten zijn, de oplage is be perkt. now duurt tot i 1989. 1 zelf kijken! zien met de nieuwe stoelen. De prijzen van deze vernieuwde klei ne Seat waren echter nog niet be kend. De Marbella Special met 903 cc motor en vierversnellingsbak wordt bij de dealers aangeboden voor f. 12.395,=Voor de compli re XL met vijfbak moet f.13.395, worden neergelegd, terwijl de meest complete GLX f.14,395,= kost. gramma uitgebreid met de GLSi 4WD met een 2 liter injectiemotor en vierwielaandrijving. Zowel de GTi als GLSi worden als vierdeurs sedan en vijfdeurs hatchback ge leverd. De GLSi wordt standaard geleverd met airconditioning, wat ook het geval is bij de GTi hatch back. De GTi sedan heeft daar voor in de plaats een schuifdak. De prijs van de GTi-16V sedan is vastgesteld op f.71.495,-, de hatch back komt in januari 1990 op de markt en zal f.1.500,= duurder zijn. De GLSi 4WD kost f.57.995,= als sedan en f.59.495,= als hatch back. kering op personenwagen banden, is er een load-speed- index opgenomen, wordt het hele Michelin-gamma door genomen, is er een ombouw/ vergelijkingstabel te vinden en geeft Michelin nuttige ad viezen. In het boekje speciaal voor terreinwagens is alles te vinden over de Michelin X M+S244 een alleskunner, de Onlangs hebben we uitgebreid met een aantal vernieuwde Seat- produkten mogen kennismaken. Zowel de Malaga, Terra als Mar bella werden op een groot aantal punten gewijzigd. De Marbella heeft voortaan een kruislings ge scheiden remcircuit en een nega tieve schuurstraal aan de voor wielen, voorzieningen die beide de veiligheid ten goede komen. Maar ook het interieur werd her in het afgelopen boekjaar, wat op 31 maart jl. werd afgesloten, is de brutowinst van Nissan Motor Co. met maar liefst 121 procent geste gen naar ruim drie miljard gul den. De nettowinst steeg met 77,7 procent naar 1,8 miljard gulden. De omzetstijging van 13,4 procent werd voornamelijk op de binnen landse markt gerealiseerd. In Ja pan werden 1.159.940 auto's ver kocht, terwijl er 1.084.746 exem plaren werden geexporteerd. Bo vendien werden er 569.886 Nis san's in andere landen geprodu ceerd. In het lopende boekjaar verwacht Nissan de stijgende lijn te kunnen voortzetten. dieselgamma bestaat ook uit twee Rookglas Een ander nieuwtje is de als extra verkrijgbare 4-traps automaat van ZF in de 2 liter injectie-versies, en de hydraulische koppeling op de turbo en turbodiesels. Natuurlijk heeft Fiat zijn Croma ook een aantal zichtbare verande ringen meegegeven. In het inte rieur zien we een licht gewijzigd dashboard, nieuwe bekledings- stoffen en voortaan dichte hoofd steunen voor en achter. Maar ook aan de buitenkant is de nieuwe Croma duidelijk herkenbaar door de metallic grijs gespoten grille, in rookglas uitgevoerde achter lichten en nieuwe wieldoppen. De Croma van Fiat kan er zo voor lopig weer even tegen. De uitste kende rijeigenschappen zijn be waard gebleven, evenals de vriendelijke aanschafprijzen. van het kampioenschap. In divisie 2A, de klasse van auto's met een cilinderinhoud tot 1600 cc, voert de uit St. Oedenrode afkom stige Jo v.d. Ven met zijn Renault Alpine A310 de ranglijst aan. Bij de Groep A-auto's gaat de strijd tussen de Ford Sierra XR4 Ti van Jos Sterkens, de fraaie Toyota Supra van Jacques Franssen en Eddy Gulfens met zijn gillende V8 Holden Commodore. Alleen de Nederlander Marcel Snoeijers met een Renault 5 GT Turbo lijkt nog enige kans te hebben om deze Belgische overmacht te doorbre ken. Het belooft dit weekend in Val kenswaard weer bijzonder span nend te worden. De wedstrijden beginnen zoals gebruikelijk om 12.30 uur. Castrol r~ .■JU .w. T. Na lange besprekingen heeft begin juni de vergadering van de Europese ministers van Milieu voorstellen van de Europese Commissie om te komen tot versnelde verkoop van 'schone' auto's, aan vaard. Nieuwe automodellen zullen vanaf 1 juli 1992 alleen nog maar toegelaten worden als ze voldoen aan eisen die vrijwel gelijk zijn aan de zo genaamde US '83-normen. Vanaf 1 januari 1993 moeten alle personenauto's die in de EG worden verkocht, aan de ze eisen voldoen. De ministerraad heeft voorts besloten dat bepaalde finan ciële stimuleringsmaatrege len, zoals de Nederlandse fis cale regeling, zijn toegelaten. Aanstaande zondag 25 juni wordt op het Eurocircuit in Valkenswaard de vierde wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap rallycross verreden. Naast het volledi- X MS plus de nieuwe winter band en de XC AT, een all térrctin band. Daarnaast na tuurlijk het hele Michelin- gamma 4x4 banden, een overzicht van de in de diverse uitvoeringen leverbare maten en een montage- en span- ningstabel. De boekjes zijn verkrijgbaar bij de Michelin- leverancier. Efficiënt De Fiat Croma is bij ons leverbaar met vier motorvarianten. De 1.6 li ter en de 2 liter CHT zijn niet te koop. De klant kan kiezen uit twee bezine motoren en een gelijk aan tal diesels. De 2 liter i.e. en 2 liter Turbo i.e. zijn inmiddels bekende krachtbronnen die standaard worden geleverd met een gere gelde driewegkatalysator. Het Michelin heeft zojuist twee nieuwe informatieve boekjes uitgegeven, «Michelin Ban den voor Personenauto's» en «Michelin Banden voor 4x4 Terreinwagens». In het eerte boekje is alle informatie te vinden over verschillende ty pes banden waaronder ook de nieuwe MXV2, MXT4 en X M+S300. Daarnaast wordt er nader ingegaan op de mar- rjusi Onlangs wisten we al te melden dat de absolute top van het Mitsu bishi- programma binnenkort in Nederland leverbaar zou worden. Inmiddels is het zover. Het gaat hierbij om een uitvoering van de Galant die wordt voorzien van vierwielaandrijving, vierwielbe- sturing en ABS. De auto is verder wat uitrusting betreft vrijwel gelijk aan de GTi-16V, die al langer le verbaar is. Een groot verschil be treft echter nog de motor die nu voorzien van een turbocompressor 205 pk levert bij 6000 tr/min en een koppel heeft van 294 Nm bij 3000 tr/min. Bovendien is het pro- Een aantal Tilburgse autobe drijven houdt aanstaand weekend een grote show van gebruikte auto's. Er zijn auto's te vinden van alle gangbare merken en in alle prijsklassen van zo'n f.2.000,- tot bijna een ton. Voor de inwendige mens wordt tijdens de show volop gezorgd. Heerlijke saté en hamburgers komen recht streeks van de barbecue. Maar ook voor een ijsje of glaasje fris wordt gezorgd. Bovendien kunnen alle be zoekers deelnemen aan een prijsvraag. Van een grote mand met boodschappen moet het juiste aankoopbe drag zo dicht mogelijk bena derd worden. De mand zelf is de hoofdprijs. De show wordt zowel zater dag 24 als zondag 25 juni ge houden bij Bols en Kooijman aan de Doelenstraat 42 in Hil varenbeek, tegenover de mo len. Het infonummer is 04255- 1313. De showroom is geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Als ik me goed herinner was De Samara 11 heeft evenals "Black Beauty" een aantal ja- de standaarduitvoering van ren geleden een veelbekeken de 1.3 jeugdserie waarin een paard de hoofdrol speelde. Nu is het echter ook een fraai actiemo- del van Lada. De Samara Black Beauty is gebaseerd op het driedeurs model met 1.1c. 1.3 liter motor. De Samara is voor deze gelegenhi gespoten, heeft licht velgen en een bijzor fraaie striping. Het i in de kleur antraciet uitge voerd. In alle vier de klassen is de strijd voor het kampioenschap nog in volle gang. Zelfs in de steeds drukker bezette standaard-klasse vliegen de vonken er vanaf. Hier in nemen de Volkswagen Golf GTI's het op tegen auto's als de Kadett GSi, Peugeot 205 GTI en Opel Ascona i200. In de snelste klasse staan voor de derde keer dit jaar de supersnelle Carglass Porsches met dubbele turbo aan de start. De auto's wor den gereden door Ludo Steukers en Paul Kumpen. Ook al lijkt geen enkele kruid tegen de zeshonderd pk sterkes auto's gewassen, er zijn nog drie wedstrijden te gaan zo dat de uitslag nog open is. Wel licht kan de uit Blaricum afkomsti ge Hans te Pas met zijn MG Metro 6R4 nog wat bereiken. Hij neemt op dit moment de vierde plaats in e

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 25