GENERAL MOTORS KIJK EERST BUFORD nu met dieselmotor enCTX COLT betrouwbaar in middenklasse start Nederlands offensief 22Z- Oplage: 90.900 ex. Een pijnlijk moment Rijles De waarheid o.a. pag. 7 pag. 3 DeTilburgse Koerier Autotest: Isuzu midi Deze week in de Automaat over auto en milieu pag- 5 Met volkswagen het terrein in OBAM 1 O AUTOSCHADE? BEL013350045 DA5 N HELE ZORG MIN Dl Jni 1989-pagina 22 lut ei r - laa^ Donderdag 15 juni 1989 Tandwielen Lees verder blz. 7 Tony Vos Piet de Jong F IE NETZO VOORDELIG. WEL ZO BETROUWBAAR. PRIJZEN INCLUSIEF MONTAGE EN BTW. [OBAM Tilburg BV Jaargang 1 Nummer 24 Coordinator Public Relation General Motors Nederland de grote voortrekker in deze klas se. Tijdens de introductie van de volledig nieuwe Ford Fiesta in april jl. werden al de nodige uitbreidingen in de serie van deze auto aangekondigd. Afgelopen week werden vier versies hiervan voorgesteld, zodat de serie op één model na compleet is. Het gaat hier om de Fies ta met de nieuwe 1.8 liter dieselmotor en twee modellen met de Continu Variabele Transmissie van Van Door- ne's. OBAN'S VAKLUI STAAN VOOR U KI VAN 84)0 TOT 18.30 UUR! De Westduitse automobielclub ADAC houdt ieder jaar pechsta tistieken bij. Hieruit kan een be hoorlijk oordeel gegeven worden over de pechgevoeligheid van be paalde auto's. Voor het zesde achtereenvolgende jaar komen hierbij de Mitsubishi Colt en Lan cer als meest gunstige uit de bus. Overigens worden in het vergelijk alleen auto's meegenomen waar- Dat onze vakmensen uw t herstellen, vinden wij de i Opmerkelijk is wel onze uitstekende kont"1 pijen. Bovendien i auto ter beschikkir Achter spoiler Escort 8786 Informeer naar ons R.S. programma Bijlage van: daan om het geluidsniveau bin nenin de auto zo laag mogelijk te krijgen. De primaire distributie- aandrijving van de krukas naar de inspuitpomp, vindt nu plaats met een riem in plaats van met tandwielen. Daarnaast werd ook het verbrandingssyteem en de in- spuitapparatuur volledig herzien, zodat de motor stationair rustiger loopt. Bovendien zorgen nieuwe gloeibougies voor een uiterst korte voorgloeitijd. De Fiesta diesel is er in twee uit voeringen, de C met drie deuren en de CL met vijf portieren. De prijzen van deze auto's bedragen respectievelijk f.23.-750,= en f.26.090,=. Als je zo eens om je heen kijkt, zie je steeds meer nieuwe Ameri kaanse auto's. Ze zijn dan echter meestal van Chrysler, omdat dit merk driftig zijn auto's in Neder land verkoopt via een eigen dea- lemet. De andere Amerikaanse gigant General Motors hield het tot nog toe bij een zevental dea lers die gezamelijk tevens als im porteur optraden. Het nadeel van GM was bovendien dat er nooit gegarandeerde katalogusprijzen te noemen waren. In die situatie komt nu verandering. Een nieuwe overeenkomst tussen de Neder landse General Motors Dealers en de International Export Sales- group van General Motors zorgt ervoor dat de belangrijkste mo dellen van Chevrolet, Pontiac en Cadillac voortaan tegen vaste, gegarandeerde katalogusprijzen in guldens worden aangeboden. Deze vaste prijzen gelden voor de Chevrolet Corsica/Beretta, Pon tiac Firebird, TransAm, Bonneville en Grand Prix en een aantal Ca- dillac-modellen. Alle andere per sonenauto's en bedrijfsauto's blij ven normaal leverbaar en kunnen volgens de gebruikelijke procedu; re worden besteld. Alle GM Amerikanen worden ge leverd met geregelde katalysator. Al over dit jaar verwachten de dealers een aanzienlijke verkoop stijging, terwijl de planning voor 1990 op 4000 auto's staat. Er is overigens al een Chevrolet Corsica vanaf 1.34.500,=. Originele Ford onderdelen. Door Ford getraind peisoneel staat voor u klaar Een onverslaanbare combinatie! Staat het onderdeel dat u wenst niet vermeld? Bel dan op. Of beter nog, kom langs. Bij ons bent u met uw Ford altijd welkom. Spoorlaan 175, Tilburg, Tel. 013 - 35 0045 Filiaal: OBAM Dongen, Steenstraat 7a. Dongen, Tel. 01623-16571 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.15-17.00 uur zaterdag van 10.00-13.00 uur. Leo Marcelis oververzekeringsperikelen. r auto in geval van schade perfekt IK normaalste zaak van de wereld. onze service, snelheid en de itakten met alle verzekeringsmaatschap- :n hebben wij altijd een vervangende Spoorlaan 175, Tilburg, |M| Tel. 013-350045. ,«88 •rFord L.OAAJ11, VZI lÖTl Excl voetruimte speakers en antenne Meerprijs f 205,- Jf Q Een jaar omwissel garantie Voor diverse merken en typen auto's -t—Met kunststofhemel Bij het nieuwe Fiesta-model werd zoals verwacht gekozen voor de nieuwe 1753 cc metende diesel motor die we sinds kort ook ken nen uit de Escort en Orion. Zowel de boring als de slag werden ver groot ten opzichte van de 1.6 krachtbron. Dit leverde een ver- mogenswinst op van 11% terwijl het koppel met 16% steeg. De Fies ta diesel heeft zodoende nu 60 pk ter beschikking. De Fiesta kan zich nu volledig meten met de Peugeot 205 Diesel, een autootje die beschouwd mag worden als De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek Het rijden met de Fiesta diesel is dan ook een groot genoegen. Di- rekt al bij het wegrijden merk je de behoorlijke kracht die de motor produceert. De auto is dan ook bepaald een vlotte wegwezer. Voor het sprintje van 0 tot 100 is zo'n 16 seconden nodig terwijl als top 152 km/u wordt opgegeven. Ford heeft er ook alles aan ge in een tijd dat snelheidsli mieten nog uitsluitend be trekking hadden op de Olympische Spelen, bezat ik, als transportmiddel, een opgevoerde Dal 55 Marathon met een topsnel heid van 180 km per uur. De kwaliteiten van mijn onvolprezen Dal werden regelmatig tot het uiterste benut, en menig collega bij Opel-importeur General Motors voorspel de die oranje bolide een vroegtijdig, verfrommeld einde. Intussen maakte ik het de collega's met hun zaken-Opel knap lastig bij stoplichten en scherpe bochten. Het lot was hen echter gunstig gezind! Terugkerend van de En gelse RAC rally met het gehele Duitse Opel labrie- krally- team, waarvoor ik als tolk had gefungeerd, hielden wij halt voor het kantoor van GM in Rotter dam: drie opvallende ral- ly-wagens en zo'n vijftien vol beladen servicewa- gens, een imposant ge zicht. Derhalve vele colle ga's voor de ramen om het kleurrijk geheel te aan schouwen. Om mijn persoonlijke ba gage uit te kunnen laden uit de Duitse service-wa- gen, parkeerde ik mijn Dal achter het voertuig. He laas, op last van een hoog geplaatste collega moes ten alle besmeurde voer tuigen voor ons pand weg, dit nog steeds onder grote collegiale belangstelling. Ik stapte enigszins veront waardigd in de Duitse ser- vicewagen en reed ietwat onbesuisd, en hard, ach teruit, om vol op de Dal te klappen. Uitstappen zou teveel geweest zijn en dus reed ik weg zonder de schade te aanschouwen. Wel zag ik zo'n 100 meter collega's dubbel klappen van het lachten, met de kinnen op de vensterbank. Het leed was echter nog niet geleden. Enige tijd la ter was mijn komst in de ontvangsthal dringend ge wenst om mij aan een on dervraging door twee agenten te onderwerpen over...het doorrijden na een ongeval? De tegen partij...een oranje Dal! Het duurde een tijdje voor dat de wetsdienaren mijn uitleg voor waar aanna men. De collega, die dit ongeval bij de politie meldde, heb ik nooit kun nen achterhalen. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur favoriete muziek. ZONNEDAK Een zonnedak haalt meer licht in uw auto, maar houdt schadelijke zonnestralen tegen. Dat van Ford bovendien in 3 standen te openen en uitneembaar. Kort geleden heb ik dan na veel keren uitstellen de knoop delinitiei doorgehakt. Ik heb me opgegeven voor motorrijles. Tussen nu en het begeerde extra stempeltje in je roze rijbewijs, zitten inmid dels nog vijf lessen, het eer ste begin heb ik achter de rug. Het valt niet mee om als het ware weer in de school banken terug te gaan. Je kiest er zelf immers voor, maar toch is het moeilijk om weer klakkeloos bepaalde dingen van iemand anders aan te nemen. Blijf je echter eigenwijs en probeer je het toch anders te doen, dan kom je al snel van de koude kermis thuis. Enfin, je gaat op zo'n twee- wieler zitten en denkt dat het allemaal wel meevalt. En in derdaad het puur en alleen in beweging zetten van zo'n apparaat kost nauwelijks moeite als je weet waar de pedalen en hendels alle maal voor dienen. Ik had ooit al twee keer stiekum op een motor gereden dus de eerste meters verliepen re delijk. Maar ja, net als bij een auto, is het niet de kunst om zo hard mogelijk rechtuit te rijden, nee, de beheersing van het voertuig, dat is waar alles om draait. Je wordt meteen al gepest met een aantal moeilijke oefeningen. Stapvoets recht uit rijden, slalom om pionnen heen die bovendien door de instructeur constant op an dere plaatsen worden gezet, rondjes draaien, een acht draaien en tot slot vanuit zo'n 50km/u een noodstop maken. Het klinkt allemaal heel makkelijk en ontspan nen. Zo kun je er ook wel op terugkijken als je de eerste twee uur op zo'n zadel ach ter de rug hebt. Het is nu af wachten hoe het werkelijk in het verkeer allemaal zal ver lopen. Eén geruststelling was het echter dat de instructeur het verantwoord vond direkt het examen aan te vragen. Ove rigens doe ik de eerstvolgen de motortest nog niet zelf van er minimaal 10.000 per jaar verkocht worden. Er wordt boven dien gekeken naar auto's die in 1986, 1987 en 1988 op het kenteken zijn gezet, dus niet alleen naar nieuwe auto's. De twee Mitsubishi- modellen worden gevolgd door de Honda Civic, Mazda 323, Toyota Corolla, Nissan Sunny, Ford Es- cort/Orion diesel en de VW Golf/ Jetta diesel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 23