ft Gzxmo s» kSO De Beeldunie gaat verder als Stichting NOORDERLIGT Tentoonstelling leerlingen pottenbakkkerij over Surinaamse vrouw COSMO GEEFT JE EEN GOED PERMANENT GEVOEL. wilhelmina park 53?° ARS loer is nu eding. «Iris» onthutsend verhaal Brabants Orkest met Haydn- Beethoven-Mozart-cyclus Revival show =D1S L7J al5É2 a Expositie katoendruk in Textielmuseum Homoboeken bij Gianotten Expositie Koen Hartmann Expositie Liliane Vertessen Omroep Brabant Week vooruit zien met Zaal 16 aas BV at 24. au iin) Club de la Scène 1 »kurk latparket structuren La Renaissance naar Krefeld ING 85 Rock and Roll ONKYO Noord-Brabant Jubileum SS Richard Imanto 8 juni 1989-pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 8 juni 1989 - pagina 9 Werk van Wiesje van Kalmthout. laturoKurk jaar2000. (foto: Vincent Leddy) 1/ compo- Thomas Sanderling, dirigent. 41/5 Permanent va. verder .kilo ijuni Vrijdag 9 juni: gezet yy j rL en w Orks i Talkers .kilo kilo .kilo .kilo Set te fotozaak door gitaren gedomineerde furieuze kwali- teitspop. .kilo .kilo .kilo Donderdag 15 juni: Piet Noordijk 6266 0-42624 HAIRSTYLING INTERNATIONALE HAARMODE VOOR MAN EN VROUW ndelsprijzen Speciaal voor U!ü stichting 8,90 8,90 7,90 9,50 8,90 8,90 4,90 9,90 5,20 6,90 4,90 ËL erste Nu. ig* isi- g «Club iet twee met grove iren. tel.:013-551933 traat Offenbachstraat OUDE MODERNE KUNST Inlijsten en restauraties Langeweg Langeweg Nieuwlandstraat 27, Tilburg, Tel.013423203 te in de ten- Neder- TILBURG, Heuvelstraat 90,tel.013-3595 28. serder ontdekt! atis informatie: en k terdi 11.1 22 Conserva Kwartet i 2.00 uur en van 9.00-16.00 uur tien los Toby» Het naissanc deel te zang- t Krefek Nieuwe manier De leden van werkgroep De Beeld- unie, Mireille van ’t Hoff, René Kor- gezelschap van itsen, krijgt zijn vendien geeft Het ramma een /eense componisten die ils des' grondleggers van .kilo 18,90 .kilo 15,90 .kilo 1 1,90 .kilo Jack Mensink, Rob Moonen, Ulco sen Fred van Eldijk, gaan na Ex- isitie 33 exposities verder als Stich- De Beeldunie. Fred van :J gaan wij speciale ned van de beel- iseren, maar minder Jen aan perm2 *e>c"aKen"’1' Donderdag 15 juni: mv «^nvervioot» Piet Noordijk Kwartet Tijdens het North Sea Jazz Festival 87 kreeg Piet Noordijk de «Birdprijs» 87 uitge- Vanavond is in de studiozaal onthutsende verhaal van een S stelling vindt B van Kalmthout- istaande zaterdag n van hgj r. Mevrouw van Kalmt- joseert zelf in de tuin achter ;r haar keramische beelden. Met haar leerlingen heeft me van Kalmthout een nieuwe rntmouv om te glazuren ontwikkeld. Veel van de tentoongestelde stukken zijn daar mee gedecoreerd. De leerlingen tonen veel potten, vazen en schalen en verder een grote verscheidenheid aan kerami sche objekten zoals beeldjes van vogels 1 kinderen. De tentoonstelling is za- rdag en zondag te bezichtigen van l.OOu tot 17.00u. ikkelljk zelf te jgen lersteriMn zeer jtvast imakkelijk te nlgen ■schikt voor ènsiet gebruik COSMO SHORTY Een modieuze coupe i valling in de bovenhar Houdbaarheid door een grove permanent. Permanent v.a. 41/ COSMO FREAK Een korte Cosmo look die netjes en nonchalant is. Makkelijk met een grove permanent. Heksproduktie 3X3 9 Op zaterdag 10 juni om 19.30 u. en op zondag 11 juni om 15.00 u. speelt de presen tatie van de kursus onder leiding van Carla Bakker en Erna v.d. Berg. De titel: «Drie maal drie is negen». De voorstelling bestaat uit drie scènes van telkens drie mensen die elkaar tegenko men in een wasserette. Ze raken aan de praat over een eigenlijk heel alledaags on derwerp. De ene keer is dat liefde, een ande- !9 .kilo .kilo 10,60 kilo 5,70 .kilo 14,20 .kilo reikt, vernoemd naar zijn grote voorbeeld ":.ker. De jury noemde hem een xofonist zonder weerga in de heden- se Nederlandse jazz. si Noordijk wordt in het kwartet bijge- i door Rob Madna, de «aartsvader» ie moderne jazzpianisten in Nederland, ook de volgende grootheden heeft Dexter Gordon en Freddie Hub- werken van Strauss ten p. m. In het kader van de homoweek, de laatste week van juni, schenkt Boek handel Gianotten in de Heuvelpoort deze maand veel aandacht aan homoli- teratuur en -fotoboeken. De belang stelling hiervoor van het publiek is de laatste jaren sterk toegenomen. Boe ken van o.a. E.M. Forster, Rita Mae Brown en recentelijk Sir Stephen Spender werden en worden zowel door pers als publiek zeer goed ontvangen. Beek Naast literatuur en fotoboeken is een durei ruim assortiment informatieve werken aanwezig. Alt Wlen Petit Restaurant Kaffee Lambiek zat. 9 juni: The Slagerij Segers Eigen worstmakerij en -rokerij Bruldshuls Annet van Esch Voor exclusieve bruidsjaponnen shmidlln Plus Gewoon een fijne Glaudemans Hengelsport De Roode Haan Restaurant Baas Poelier Wildhandel Hettema Specialist in sigaren en wijnen Heksproduktie De typeles Woensdag 14 juni om 16.00 en 20.00 u. de eindpresentatie van onze eigen type-leraar Peer de Graaf. Een voorstelling als slot van kursus voor kinderen voor het hele ge- ”See and think about it...”. Onder deze titel werd afgelopen vrijdag een tentoonstelling met beelden, objecten en neons van de Belgische Liliane Ver tessen geopend bij Document. 09, Wil lem Il-straat 29a in Tilburg. De expo sitie vindt plaats in het kader van de kunstmanifestatie «’t Lichte» en duurt tot en met 7 juli a.s. In Theater Zaal 16, Carr 16 in Til burg, staan voor vandaag en morgen diverse eindpresentaties van theater werkplaats De Muze op het program ma. De voorstellingen beginnen alle om 20.30 uur. Voor vanavond zijn ge programmeerd: Spel voor jongeren (13-15 jaar), een korte scene over het weerzinwekkende leven van de bejaar de en Mime voor beginners. Morgen avond vinden de volgende voorstellin gen plaats: het spel «Dr. Bacon’s Pla ce» en «Paula» van Produktiegroep Idtheater. Het Muze-koor zorgt ge- rende tweemaal een kwartier voor koorzang met bedjes uit verschillende tijden en streken in diverse stijlen. ganiseerd i.s.m. het Gemeentemuseum Helmond. In Tilburg Ugt de nadruk op de tech nieken en de produktie voor de bin nenlandse markt. Iedere techniek wordt geïllustreerd met stoffen, stalen- boeken, beeldmateriaal en 'toepassin gen zoals kleding, zakdoeken, herden kingsboeken, reclamedruk, «desig- ner»-stoffen, T-shirts, etc. Gedurende de tentoonstelling is er een kinder-drukkamer ingericht, die dagelijks open is (dinsdag t.e.m. vrij dag 12.00-15.00 uur, zaterdag en zon dag 13.00-16.00 uur). Iedere «derde zondag in de maand» is er een lezing, die betrekking heeft op katoendruk. In de filmzaal is tenslotte een audio visuele produktie m.b.t. het onderwerp te zien. De Beeldunie is een werkgroep van de Midden Brabantse Kunstenaarsver eniging (MBK) die eind 1986 ontstond als reaktie op het bestaande kunstkli- maat in Tilburg. De verenigingsruimte van de MBK werd ingericht als exposi- sentatie ten goede tieruimte en omgedoopt tot De Beeld unie. Op 25 januari 1987 kon de eerste Expositie 33 exposities is nog te zien tentoonsteUing worden geopend. Nu, tot en met 30 juni in de expositieruim- 2'ri jaar later, kan De Beeldunie terug- te van de MBK, St. Josephstraat 136 kijken op een periode van 33 exposi- in Tilburg, ties en vele andere aktiviteiten. De Beeldunie is de enige in haar soort in Tilburg. Beginnende kunste naars worden in staat gesteld zich op een professionele manier te presente ren zonder commerciële druk. Op deze manier kon het publiek kennis nemen van aktuele ontwikkehngen in de kunst die (nog) niet geïntegreerd zijn in het meer gangbare circuit van gale ries en musea. Ze zeggen dat als je op het punt staat te verdrinken, je gehele leven in een flits de re- het hare is. Een land waarin ze alleen is ko- f mentestaan. KPVIVfll ch()U Wirken Workshop plus Conservatoriumgroepen Wie nog nooit een uitvoering van een Wirken Workshop heeft meegemaakt, moet dat beslist gauw doen. De avonden van deze concerten behoren tot de gezelligste avon den in Paradox. Dat heeft voor een groot deel te maken met het elan en de presentatie van Jan Wirken zelf. Jan is in staat om de groepsleden afzonderlijk en daarmee ook het totaalgeluid op een niveau te tillen, dat verrassend is te noemen. De muziek is zeer toegankelijk, waarbij het meeste geschreven is door Jan Wirken zelf of door de groepsle den die vaak voor het eerst hun schreden zetten op het componistenpad. Afgelopen zaterdag opende De Beeldunie. museum voor nieuwe kunst, haar laatste tentoonstelling: Expositie 33 exposities. Na het organiseren van 33 exposities in 2'/j jaar tijd zijn de le den van werkgroep De Beeldunie toe aan een nieuwe uitdaging. De Beeld unie gaat verder als Stichting De Beeldunie. Aanstaande zaterdag 10 juni om 20.00u wordt in de Studiozaal van de Tilburgse schouwburg een grootse Rock And Roll Revival avond georga niseerd met o.a. Jet Harris en één van Cbffs Shadows. Presentator is de be kende Tilburger Peter Smulders die zelf ook enkele nummers ten gehore zal brengen. U bent er van harte w' kom. Duvelhokfeest van 11.15 tot 12.00 uur, zaterdag 10 ju- Vrijdag 9 juni is het weer zover. F ni aandacht voor de Roosendaalse zoen is teneinde en dat betekent c zanger Ruud van den Berg. Misschien jaarlijkse Duvelhokfeest weer los ks is hij beter bekend als de veelzijdige slen- Vanaf 21 00 uur is iedereen v zanger van Herb Mews The Mules. omvde emdpresentahe te belajken In het programma ’’Tegenliggers”, dat daa™ S Omroep Brabant op zondag 11 jum Band Rudi Kuul’s disc om 11.20 uur uitzendt, zal het onder- dat de danslust werp ’’Europa na 1992” centraal staan, amuseren. De to Woensdag 14 juni a.s. is het feest in het buurthuis Loven-Besterd. De «Ka tholieke Vrouwenbeweging Brabant» afd. Loven-Besterd sluit het seizoen af met een feestavond. Deze keer is toneelvereniging de la Scène» van de partij me eenakters. Voor de pauze staat op 't program ma ’t serieuze toneelspel «Mijn naam is... Haas», geschreven door José Kwantes, de regisseuse van het gezel schap. Na de pauze gaan de remme met de klucht «Toby of geen 1 van Wim Halve. Nog steeds eindprodukties in Atelier/Theater ’t Heks. Deze week zijn er twee voorstellin gen te zien, gemaakt door jongeren en kinderen, onder de respectievelijke leiding van Carla Bakker en Peer de Graaf. U kunt voor deze voorstellingen kaarten reserveren bij ’t Heks, Lannerstraat 1, Tilburg-Noord. 013-551171. Door Beethoven in het grote voorgangers te plaat werk bijzonder reliëf. Bovei Brabants Orkest me dit progra portret van de drie Weens® comnr worden beschouwd als de grouu» het symfonische repertoifè. Naast bekende en alom geliefde compo nisten brengt Het Brabants Orkest minder bekend en vernieuwend werk. Zo wordt a.s. vrijdag het concert geopend met de tiende symfonie van Beethoven zoals die onlangs door de Britse musicoloog Bar ry Cooper in gereedheid werd gebracht. Verder staat op het programma Piano concert no. 3 in c opus 37 van Beethoven, Maurerische Trauermusik van Mozart en Symfonie no. 95 in c van Haydn. Op 15 juni a.s. viert de Tilburnc® slagwerker Richard Imanto -in het gelijkse leven beter bekend als Hein Imants- zijn 30-jarig artiestenjubileum' met ’n optreden bij Carroussel aan de Schouwburgpromenade. Aanvang 14 mee- uur. Van 14.30-15.00 uur is er gelegen- dezel heid tot feliciteren. Medewerking aan Fa de ’’Tiehnan Brothers” show verleent het zangduo Mike en Ellen. il van Schouwburg Tilburg het toneelstuk «Iris» te zien, het Surinaamse vrouw, gespeeld door Jetty Terborg. Deze voor plaats in het kader van het Derde Wereld Festival. Aanvang 20.45 uur. Tilburgs mannenkoor La Re- ice is uitgenodigd om op 10 juni nemen aan ’n groots opgezvu en muziekfeest in ’t Westduitse ld ter gelegenheid van het 105-ja- rig bestaan van de Zangersbond, 1848 Krefeld-Bochum. Het concert begint om 17.00 uur in het «Stadtwaldhaus» en duurt tot ca. 21.00 uur. Aan het concert werken nog drie ko ren mee. Het concert wordt afgesloten een gezamenlijk optreden van deelnemers. minder opti- La Renaissance zal o.a. ieling van de Verdi, Bellini en Johann appen zijn terug te gehore brengen. ±rkenneo±a“ Nederlandse werken- bod en wel: «Domine, salvam f A. Giesen, de beroemde «Zilve en het Tilburgse volkslied: «’k Zie oe daor zo gère liggen». re keer kleur, dan weer is het kleren. Steeds blijk* dat het onderwerpen zijn die hen spe ciaal aangaan. Een van hen heeft iets mee gemaakt, van de twee anderen wordt er een jaloers, de andere schaamt zich. Op zich niet zo vreemd allemaal, maar de gesprek ken die volgen, zijn dat wel. In ieder geval zijn ze niet logisch, en de mensen blijken al lerlei rare trekjes te hebben op de koop toe. De groep is uitgegaan van gedichten die ze over de onderwerpen geschreven hebben. Tot en met ,7 juli is in het Bezoekers- r> i j TT 1 centrum van Natuurmonumenten in aquarellen van Koen Hartmann. Het w 10.00u tot 17.00u en op woensdag van 13.00u tot 17.00u. Van 15 juni tot en met 7 juli is het centrum geopend elke dag van 10.00u tot 17.00u. Nog steeds leeft ze met het angstige ver- toeden dat haar ene zoon schuldig is aan e dood van de andere zoon. Hij werkt im- aan een systeem waarin moorde- worden berecht. Moet ze contact met haar zoon? Het betere uit Janan Peeters Audio Video Molenstr. 142 (hk. Besterdring) Tel. 013-420397 rf- In het kade de reld-festival he iets te organis Nueva-r seert op de latin jazz, zoals die wordt op Cuba, het bruisende de salsa. Het septet bestaat i Gouw en Jarmo Hoogendijk "-n van den Dungen op sax. 1 kopersectie wordt ritmisch gestuwd door Boudweijn Lucas op bas, Jan Luc van Een- denburg percussie, Lucas van Merwijk op drums en natuurlijk Jan Hartong op piano. Traditiegetrouw besluit Het Brabants Orkest het lopende seizoen met de Beethoven-cy- clus. Dit jaar is de serie uitgebreid tot een Haydn-Beethoven-Mozart-cyclus. Vrijdag 9 juni wordt het eerste concert gegeven in deze cyclus in de schouwburgzaal van Schouwburg Til burg. Aanvang 20.15 uur. in woord en - - - beeld D A D A V De provincie Noord-Brabant staat op 13 en 15 juni a.s. centraal in de Teleac- cursus ”De twaalf provincies in woord - en beeld”. Op 13 juni is er op het der de tv-net van 18.30-19.00 uur een pro- |)e weekagenda van jazz-café Paradox, Willem ll-straat 24 in Tilburg, begint vanavond om gramma met de provincie Noord-Bra- 22 uur met Nueva Manteca. Morgen op het zelfde tijdstip beginnen de Wirken Workshop bant als onderwerp. Twee dagen later Conservatoriumgroep. Op dinsdag 13 juni is er vanaf 22 uur ’n sessie. Het Piet Noordijk is dat van 20.30-21.00 uur het geval op Kwartet geeft een optreden in Paradox op 15 juni a.s. om 22 uur. Radio 5. Het verleden komt aan bod, maar de nadruk ligt op het heden. De nadruk in het tv-programma Ugt voor al op wonen, werken, verkeer en i creatie en de gevolgen daarvan voor stad en het landelijk gebied. Er is o.a. een portret van een Tilburgs transport bedrijf. De radio-uitzending heeft in verhouding tot het tv- programma een aanvullend karakter. Aktuele ontwikkeling Werkgroep De Beeldunie koos niet voor het tonen van een bepaalde stijl richting of trend om een eigen gezicht te creëren. De samenstelling van het programma weerspiegelde een waarde ring voor de individuele manier waar op de kunstenaar zijn beeldende pro blematiek formuleert en vormgeeft. Jan Smits in zijn openingswoord van Expositie 33 exposities: «Het siert De Beeldunie nergens ook maar te suggereren uit te zijn geweest op het originele talent van de doorbraak van een wereldster. Het ging hen slechts om een aktuele ontwikkeling in de kunst, met bescheiden middelen, op bescheiden schaal, in een bescheiden land, in een bescheiden stad. En in dit laatste ligt een van de opwekkendste hoedanigheden van De Beeldunie. De betekenis hiervan voor Tilburg mag niet onderschat worden». Zaterdag 10 juni: Big Country. Aanvang 21.00 uur. Zaal open 20.00 uur. Big Country, een kwartet goede vrienden met 100 procent geloof en inzet. De band: Big Country heeft ook een andere kant voormalig Skids-gitarist Stuart Adamson, die op «Steeltown» te horen is, minder opti- maatje Bruce Watson en het bas-drums duo mistisch en glorieus. Een bundeling van de Rythm For Hire, Tony Butler en Mark be>de eerste muzikale stap"®" Brzezicki. De groep brak door met de elpee vinden op «The Seer» en - «The Crossing» en wordt door pers en pu- In Our Time». Big Country is nog net zo bliek lovend binnengehaald, niet in het krachtig en overtuigend als in de beginpe- minst vanwege de unieke en uiterst oor- riode. Adamson: «Muziek moet een simpe- spronkelijke muzikale stijleen opzwepende. le- roerende taal zijn die voor iedereen te be- mengeling van Keltische volksmuziek en grijpen is.» moeden de dood mers mee naars niet opnemen met In die verscheurdheid beleeft Iris in ge dachten alle gebeurtenissen die tot haar de finitieve vertrek uit Suriname leidden. «Iris» is het verhaal van het dilemma van een Surinaamse vrouw, oud geworden in Nederland, die jarenlang niet heeft kunnen praten over haar heimwee en over haar per soonlijke problemen, die onlosmakelijk zijn verbonden met de politieke ontwikkelingen in haar geboorteland. Van 3 juni tot en met 8 oktober is in het Nederlands Textielmuseum, Goirkestraat 96 in Tilburg, toonstelling «Katoendruk in land» te zien. De tentoonstelling volgt in grote lij nen de historische ontwikkeling van de drukmethoden, van de ambachtelijke handdruk met houten blokken tot de commerciële produktie met filmrota- tie- en transferdruk. Door de ontwikkeling van de druk technieken loopt een rode draad: de sociale, politieke en culturele geschie- ten, Jack Mensink, Rob Moonen, Ulco denis van de Nederlandse katoendruk- Mes en Fred van Eldijk, gaan na Ex- industrie en de werkzaamheden in zo- positie 33 exposities verder als Stich- wel de kleine bedrijfjes als de grote ting De Beeldunie. Fred van Eldijk: drukkerijen. «In de komende tijd gaan wij speciale projekten op het gebied van de beel- echnieken dende kunst organiseren, maar minder Deze zomertentoonstelling is geor- frequent en niet meer gebonder een vaste lokatie. Het voordeel daar van is dat je steeds weer opnieuw op zoek kunt gaan naar een ruimte die voldoet aan de eisen die een bepaald projekt stelt, terwijl dat tot nu toe steeds andersom is geweest. Wij zijn er van overtuigd dat deze nieuwe manier van werken de kwaliteit van onze pre- zal komen». Bij de Cosmo kapper krijg je altijd de mooiste krullen vooreen hele mooie prijs. Een extra reden om dus eens snel bij Cosmo binnen te lopen en je haar voordelig te laten krullen. Zoals je misschien al weet, ben je bij de Cosmo kapper zonder af spraak altijd welkom, ook op maandag en koopavond. Voor een goed perma nent gevoel ga je naar de Cosmo kapper, dan weet je zeker dat je je haar én porte monnee niks tekort doet. irese Lijken dieren op mensen? Lijkt een hond op zijn baas? Is een hond slaafs of een held? Is een kat uit de hoogte, de hele dag met de neus in de lucht? Kunnen we nog noemen: de vos, die is slim. De arend - is trots. De mus - een druktemaker. Fabels staan er vol - dieren die zich als mensen gedragen, -. elfde domme of slimme dingen doen. Fabels gaan dan ook niet over dieren, maar over mensen. Peer loopt al een tijd lang stad en land af met een fabeltas, mèt inhoud. Als hij die leegschudt, krijg je een voorstelling. Wat eruit komt na een kursus van een jaar, is een verrassing. Maar amusement is het En de aap is een klown - die lijkt nog het meest op de mens, op ons allemaal. In pottenbakkerij Alouette, Kreit- immers ten gehore molenstraat 45 in Udenhout, tonen de .t er van harte wel- leerlingen van Wiesje 'r van der Linden aans en zondag hun werkstukken afgelopen jaar. hout expc- het atelier zoen is téneind jaarlijkse Duvel sten. Vanaf 21.1 om de eindpresentatie werk van kursisten, swingen op de klanken Banc dat Het sei- dat het kan bar- welkom n van het stevig te a van de John Nuyten üul’s disco zorgt er zelfs voor ïstigen zich nonstop kunnen toegang ft gratis. Donderdag 8 juni: -- Nueva Manteca SSSX kader van het tweede derde-we- daagse Nede «-rauvol heeft Paradox gemeend om ook piet Noor te organiseren. Dat zal gebeuren door staan spetterende formatie Nueva Manteca, van de - Manteca is een septet dat zich ba- die o.a. c >p de latin jazz, zoals die gemaakt begeleid: centrum van bard, uit Toon de Bassist Harry Emmery speelde met Ar- op trompet, chie Shepp en Joe Farrell, terwijl slagwerker De prachtige Eric Ineke getoerd heeft met Al Cohn, gestuwd door Frank Foster en Ronnie Cuber. lerwijl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 9