Gemeentepagina en I 95, Kringloopparkjes eerste 9 zijn er al Informeren Verbindingsweg KUB wordt al aangelegd naar parkeren \[z \|z x|z ijk ie KLAS lilburg Gemeente Commissievergaderingen Bestemmingsplannen I Diverse ontwerpen ter inzage Bouwvergunningen .BURG M/V) Hinderwet I! II Stroomlaan dinsdag voor verkeer open Gemeentelijk informatiecentrum U95,- in leder jsd .68-152 oenen Donderdag 1 juni 1989-pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER 1 juni 1989-pagina 6 Samenstelling afdeling Bestuurssecretariaat en Communicatie van de Gemeente Tilburg, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg, 013-429204 Jtproef jen kele tie. jnten Emma- K Aanvraag Stationsstraat 28 burg jm 32, 358575 Ontwerp - vergunningen Commissie Onderwijs, Sport en Gezondheidszorg Commissie Volkshuis vesting en Milieu - Bernardusplein, parkeerterrein noord - Korvelseweg, parkeerterrein AH - Fatimastraat, voor voormalige kerkgebouw Commissie Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer ie samenstel- >e reserve- tral vrouwen flecteren. - Reeshof, parkeerterrein Bemmel- straat - Verdiplein, parkeerterrein oostzij de n verzoeken ing binnengc Op maandag 5 juni a.s. om 14.00 uur in het stadhuis (oude raads zaal) liktheid wordt 2t de twee- >t reserve- iente-politie. 'dt gedurende per week gemeente- Hoofdcom- 7e, d.t.v. toneel, Havendijk 4. het vergroten van de showroom aan de Havendijk 45 (B-89-0891 Hoogkarspelstraat 8. het bouwen van 29 woningen aan de Hoogkarspelstraat (B-89-0576) taar f -Sut in-nitride- lappen of tot ..„3 voor- Dit ver- i de le afde- jni iza- 13. t aan B.V. Hiertoe Is een ontwerpvergunning opgesteld. Jul. van Stolbergstraat 10. het veranderen van het winkel pand aan de Jul. van Stolbergstraat 16 (B-89-0854) ige van sin 130) tag van leeft l en redenen n be te die- INTERIEUR w WAARBORG brigadier 013-428328, nen afdeling 3-428328. durig sie so' nodige p lARKEER werk- i bo- )0 tot »n aan inlngen 1-0516) iubel Gallery vindt^ ethoeken, allen teervolle eiken 8 'fijnste takt, 'n Zit Roggestraat het veranderen i de Roggestraat Op woensdag 7 juni a.s. om 19.00 uur in het stadhuis (Oude raads zaal) De Milieudienst vindt men op de 4e etage van het Stadhuis (Stadhuis plein 130) en men kan er elke werk dag van 8.30 tot 12.30 uur terecht. Visitandinenstraat 14. het bouwen van een erfafschei- ding bij de woning aan de Visitan dinenstraat 14 (B-89-0529); Heuvel 32 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een snelservlce restaurant van Transautex Tilburg Vergunningen Oude Lind 9 Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het oprichten en in wer king hebben van een drukkerij van F.A. de Vries. Rond de gescheiden inzameling van afval in kringloopparkjes zal ook een wedstrijd worden georga- Jan Truijenlaan 9. het bouwen van een wijkgebouw aan de Jan Truijenlaan (B-89-0922) Op maandag 5 juni a.s. om 09.30 uur in het stadhuis (nieuwe raads zaal). rotestraat 357a 1.04160-40680 1^1 IuEEIiKEEIhMMJiI jr en dins- 09.00 tot Kunnekestraat 17 Burgemeester en wethouders zijn van plan een hinderwetvergunning te verlenen voor een autohandel, -reparatie en -gaslnbouwbedrljf van J.P.W. Segers. Hiertoe is een ontwerpvergunning opgesteld. In de loop van de volgende week worden de laatste 6 kringlooppark jes geplaatst. Hier moeten ze nog komen i van de woning it 40 (B-89-0455) 2. het bouwen van 28 woningen aan de Beuningenstraat (B-88- 1560). Het betreft hier een wijziging op het plan welke van 28 oktober 1988 tot 11 november 1988 ter visie heeft gelegen 6./7. het bouwen en 8 woningen straat (B-89-C Siriusstraat 100 Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het uitbreiden van een transportbedrijf met een garage/ werkplaats van De Greef van Wan- rooy B.V. Petrus Loosjesstraat 5a Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning ver leend voor het ultbrelden van de In richting met een afdeling voor het - Kreverplein, parkeerterrein Als alle kringloopparkjes zijn ge plaatst zullen regelmatig de inza- melresultaten worden bekendge maakt. wordt liggen van 2 tot 16 juni 1989 ter inzage bij de Milieudienst en het Gemeentelijk Informatiecentrum. in lederlook Voorzitterwethouder drs. R.A.J.M. van Eijkeren Secretaris P. van Bragt, telefoon 428561 Op de agenda o.a.: - Parkeernota - Nota van uitgangspur straat Stadhuisplein - Meerjarenprogramma restauratie rijksmonumenten - Marap 1989-1 van de dienst Pu blieke Werken i Piushaven 11het veranderen van de show room met werkplaats aan de Plus haven 2 t/m 4 (B-89-0879) Hontenissestraat van 17 woningen i aan de Hontenlsse- -0527 en B-89-0528) Vlimmenhoefstraat 15. het bouwen van 58 woningen aan de Vlimmenhoefstraat (B-89-0553). van Tilburg. Deze brief moet wor den gestuurd naar de directeur van de Milieudienst (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). iedereen die bezwaar heeft ge maakt tegen de ontwerpvergunning en de aanvraag kan ook later be roep instellen bij afd. voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State tegen de definitieve ver gunningverlening. slechts 10,- Van 2 juni 1989 tot 2 juli 1989 kan iedereen schriftelijk bezwaren te gen de plannen indienen. De be zwaren moeten worden gericht aan Burgemeester en wethouders kun nen zich laten adviseren door com missies uit de gemeenteraad, onder andere over voorstellen aan die raad. De commissies vergaderen doorgaans één keer per maand. Deze vergaderingen zijn openbaar. Bovendien kan door belangheb benden een korte spreektijd wor den aangevraagd, indien zij iets wil len vertellen over een van de agen- Er is een hinderwetvergunning aangevraagd voor het oprichten van een Theater, Multlfunktloneel Centrum, door J.Ph. Wolff. De aanvraag ligt van 2 juni 1989 tot en met 1 juli 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stad huisplein 130): elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinedeg 1 S.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de aanvragen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 2 juli 1989 worden ingediend. In een Haskerlandstraat/Heus- denlaan 5. het bouwen van 9 woninger de Haskerlandstraat en 9 won aan de Heusdenlaan (B-89-C Het Gemeentelijk Informatiecen trum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot erf met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende genoem de twee weken kan iedereen schrif telijk bezwaar indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Be- zwaarschiften moeten worden ge richt aan de directeur van de Mi lieudienst, Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg. Deltalaan 3. het bouwen van een woning aan de Deltalaan, op kavel nr. KR2 (B-89-0820) Voorzitterwethouder J.G. Timmer mans Secretaris G. Hensing, telefoon 363000, tst. 24 Op de agenda o.a.: - Marap 1989-I en de nota Marap 1989-1 «beslispunten en commen- per dienst» jbsidie aan het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking t.b.v. de organisatie van het «Derde We reld Festival» - Verdeling anti-apartheidsbudget - Vaststellen plan van inzet voor basis-educatie-activiteiten ten be hoeve van langdurig werklozen - Nieuwe huisvesting Openbare Ba sisschool De Leyevoorde en VSO/ MZMOK De Burcht - Vaststelling plan van nieuwe scholen 1990-1991 en 1992-1993 Ten behoeve van agendapunt «vaststellen plan van inzet voor ba siseducatie activiteiten t.b.v. lang- g werklozen» wordt de commis soriale en culturele zaken uitge- igd. Voorzitterwethouder P.A. van Hassel Secretaris J. van Loon, telefoon 428763 Op de agenda o.a.: - Overdracht beheerswoningen Groeseind -Toepassing overgangsmaatregel huurgewenning Merodeplein e.o. - Marap-1989-l van PW en Milieu dienst - Onbewoonbaarverklaring woning Laarstraat 30 - Gemeenschappelijke regeling met Waterschap De Dommel inzake afvalwater Berkel-Enschot en Udenhout lienen tegen ing. Bezwaar- ien gericht in de Milieu- jin 130, 5038 TC De gemeente is van plan om in september dit jaar over te gaan tot aanleg van een enkelbaansweg tussen het parkeerterrein aan de westzijde van de KUB en de Breda- seweg. De aanleg is In strijd met het geldende bestemmingsplan De Reit, doch in overeenstemming met het bestemmingsplan Hogeschool- laan e.o., dat met Ingang van 2 juni 1989 in ontwerp ter visie ligt. Met de aanleg van de Warandelaan wordt dus vooruitgelopen op het definitief worden van het bestem mingsplan Hogeschoollaan e.o. Burgemeester en wethouders zijn van plan om voor de afwijking van het geldende bestemmingsplan vrij stelling te verlenen. De tekeningen waarop het werk weergegeven De parkeergarage aan het Louis Bouwmeesterplein wordt dag en nacht bewaakt. U kunt kiezen uit drie abonnementen. De prijzen variëren, het duurste abonnement kost 70,- per maand, daar naast zijn er nog abonnementen van 60,- per maand en 50,- per maand. De parkeergarage aan het Koningsplein is ook bewaakt, maar deze garage is alleen geopend rond de openingstijden van de winkels Verder zijn er de meer bekende parkeerregelingen, zoals een be langhebbendenregeling voor bewoners en bedrijven, een landelij ke en plaatselijke parkeerontheffing voor invaliden, en een indivi duele invalideparkeerplaats. De informatie over de zojuist vermelde parkeerregelingen bestaat bl] Iedere regeling uit een blad algemene informatie én een blad dat dient als aanvraagformulier. Deze informatiebladen zijn ver krijgbaar bij het Gemeentelijke Informatiecentrum, Stadhuisplein 132 en bij de dienst Publipke Werken, Vincentiusstraat 102. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Parkeerbureau (bezoekersingang), geopend van 9.00 tot 12.30 uur van Publieke Werken, telefoon 428772 dapunten. Spreektijd moet vóór de vergadering worden aangevraagd bij de secretaris van de commissie. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecen trum (Stadhuisplein 132). Openingstijden maandag en zater dag van 13.00 tot 17.00 uur dag tot en met vrijdag van 17.00 uur. Willem Pijperstraat 12. het bouwen van twee garages aan de Willem Pijperstraat (B-89-0586) Burgemeester en wethouders zijn van plan de gevraagde bouwver gunningen te verlenen. De bouw plannen liggen van 2 juni 1989 tot 16 juni 1989 ter inzage bij de Milieu dienst en het Gemeentelijk Informa tiecentrum. De Milieudienst vindt men op de 4de etage van het Stadhuis (Stad huisplein 130) en men kan er elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur te recht. Het Gemeentelijk Informatie centrum is geopend op maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Gedurende ge noemde twee weken kan men schriftelijk bezwaar indie de vergunningsverlenin< schriften moeten worde aan de directeur van dienst, Stadhuispleir Tilburg. De ontwerpvergunningen liggen van 2 juni 1989 tot en met 15 juni 1989 ter inzage bij de Milieudienst in het Stadhuis (Stadhuisplein 130) elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag van 18.00 tot 21.00 uur. Men kan hier ook uit leg krijgen over de ontwerpvergun ning. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 16 juni 1989 worden ingediend door iedereen die al bezwaar hf gemaakt tegen de aanvraag door hen die om gegronde re niet in staat zijn geweest een zwaar tegen de aanvraag in t< nen. In een aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken Schriftelijke bezwaren moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders aanbrengen van een titaar laag op stalen gereedsch. van Staps Industries B.V. De vergunningen liggen van 2 jur 1989 tot en met 1 juli 1989 ter inz. ge bij de Milieudienst in het Stad huis (Stadhuisplein 130) elke dag van 9.00 tot 12.00 uur en vendien op dinsdag van 18.0C 21.00 uur. Men kan hier ook uitleg krijgen over de vergunning. Indien men bezwaren heeft kan tot 2 juli 1989 beroep worden ingesteld bij afd. voor de geschillen van be stuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's Gravenhage door iedereen die al bezwaar heeft gemaakt tegen de aanvraag en de ontwerpvergunning. Ook zij die om gegronde redenen hiertoe niet in staat waren kunnen beroep instel len bij genoemde afdeling. Het beroepschrift moet in 2-voud worden ingediend. Daarnaast kan tot 2 juli 1989 een verzoek tot schorsing van de vergunning c het treffen van een voorlopige ziening worden ingedie^d. F‘ zoek moet>*_n richten aan Voorzitter van de genoemde ling. Wanneer dit verzoek niet wordt ingediend en er wordt ook geen beroep ingesteld, is de ver gunning geldig vanaf 2 juli 1989. Beuningenstraat 1. het bouwen van een carport bij de woning aan de Beuningenstraat 43 (B-89-0886) Voor het bouwen en veranderen van bouwwerken zijn meestal ver gunningen nodig. Met vragen hier- over kan men terecht bij de Milieu- I dienst (telefoon 429501Bouw plannen die vooruitlopen op het de finitief worden van een bestem mingsplan of die in geringe mate af wijken van het geldende bestem mingsplan, worden ter inzage ge legd. Iedereen kan dan bezwaar in dienen. Bezwaarmakers krijgen al tijd een schriftelijke reactie op hun ingediende bezwaarschriften. Er zijn verzoeken om een bouwver gunning binnengekomen voor i ge- »r en wethou- j brief moet iar de directeur Stadhuisplein Burgemeester en wethouders be reiden een ontwerp-bestemmings- plan voor, dat door de gemeente raad wordt vastgesteld. Vóór die vaststelling wordt het ontwerpplan ter inzage gelegd en kunnen daar tegen schriftelijke bezwaren wor den ingediend. In een speciale commissie kan men tijdig ingedien de bezwaren toelichten. De bezwa ren worden meegenomen bij de verdere besluitvorming door de ge meenteraad. Van gen i best i 2 Juni 1989 tot 2 juli 198911g- de ontwerpen van de volgende bestemmingsplannen voor Ieder een ter Inzage 1Hogeschoollaan en omgeving. Dit plan heeft betrekking op het ge bied begrensd door de Hoge schoollaan, de Bredaseweg, de Oude Warande en de spoorlijn Til- burg-Breda 2. De Blaak Noord. Dit plan betreft een wonlngbouwlokatie aan de Ba- roniebaan, gelegen tussen de Stroomlaan en de Gllzerbaan 3. Mozartlaan West. Dit plan betreft een wonlngbouwlokatie aan de Mozartlaan 4. Sweelincklaan Zuid. Dit plan be treft een wonlngbouwlokatie nabij de Sweelincklaan. Vanaf deze week heeft de gemeente overzichtelijke Informatie over parkeerregelingen in Tilburg. Deze informatie gaat over min der bekende zaken op het gebied van parkeren en over de meer ingeburgerde zaken. De minder bekende parkeermogelijkheden zijn - Parkeerbewljzen voor werkenden in het centrum. - Voor 400,- per jaar kunnen personen die in het centrum van Tilburg werken en voor hun werk regelmatig de auto nodig heb ben een parkeerbewljs kopen. - Perkeerbewijzen voor bezoekers van restaurants, vergaderingen e.d. in het centrum. - U heeft als restauranthouder of verhuurder van zalen regelmatig recepties, vergaderingen of uitgebreide zakenlunches te verzor gen. De dienstverlening aan uw klanten is natuurlijk optimaal. Toch kunt u hen nog extra service bieden door voor hen een par keerplaats te regelen in de buurt van uw zaak. U kunt bij de ge meente parkeerbewljzen krijgen voor parkeerplaatsen in het cen trum van de stad. - Tijdelijke parkeeronthefflngen, wanneer u werkzaamheden moet uitvoeren In het stadscentrum. - De gemeente Tilburg biedt aannemers e.a. de mogelijkheid een tijdelijke parkeerontheffing aan te vragen. Deze kan nodig zijn wanneer de aanvrager bijvoorbeeld tijdelijk een auto met materia len of met gereedschap In de buurt van de werkplek wil hebben. - Abonnementen voor de parkeergarages Louis Bouwmeester plein en Koningsplein. Twee weken eerder dan voorzien gaat de Stroomlaan dinsdag 6 juni weer open voor het verkeer. De Stroomlaan is vanaf februari afge sloten geweest in verband met het bouwrijp maken van Blaak-Noord. Op de aansluiting Beeklaan- Stroomlaan is een rotonde geko men. Het verkeer op de rotonde heeft voorrang. De uitvoeging naar de Stroomlaan op de Baroniebaan is voor verkeer komende vanaf de Ringbaan-West verlengd. Alle postbus 51-folders (ook in diverse talen) Bouwen in Tilburg Huuraanpassingen Aangepast sporten Tilburg Onderhoud afwachten of afdwingen 6,-) Speel geen verstoppertje (schadelijke stoffen niet in het riool) Tilburg in organisatie Tilburg in sturing Parkeeronthefflngen aan vraag formulieren voor inva liden. De helpende hand; handige hulpmiddelen voor ouderen 5,-) Centraal Economisch Plan Economisch beeld. Ter inzage Div. bestemmings- en bouw- planprocedures Financiële kengetallen Noord-Brabantse gemeenten 1989 Film-/diavoorstelling Diaserie milieu Video Terwijl jij op school zit Actuele tentoonstellingen Sportcomplex Tivoli Nieuwbouw Faculteit der Kunsten Compacte stad Bouwen in Tilburg I^KTl Informatiecentrum Stadhuisplein 132,358575 VZAl Geopend ma. en za. van 13.00-17.00 uur di.t/mvr. 9.00-17.00 uur Bedrijven die overlast (hinder) kun nen veroorzaken, kunnen op grond van de Hinderwet een vergunning nodig hebben. Dat wil zeggen dat zij bij de gemeente een hinderwet vergunning moeten aanvragen. De normale procedure bestaat uit ver schillende stappen aanvraag om een hinderwetvergunning - ont werpvergunning - vergunning. Bij elke stap kunnen bezwaren wor den gemaakt. De bezwaarmakers krijgen steeds een schriftelijke re actie op hun ingediende bezwaren. aparte brief kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. (Tijdens een openbare zitting op 21 juni 1989 om 10.00 uur bij de Mi lieudienst kunnen mondeling be zwaren worden gemaakt. Boven dien is het dan mogelijk van ge dachten te wisselen met de ge meente en de aanvrager). Schrifte lijke bezwaren moeten worden richt aan burgemeester ders van Tilburg. Deze worden gestuurd nae van de Milieudienst, I 130, 5038 TC Tilburg. Iedereen die bezwaar heeft ge maakt tegen de aanvraag kan ook later een bezwaar indienen tegen de ontwerpvergunning. Dit geldt ook voor hen die om gegronde re denen niet in staat waren een be zwaar tegen de aanvraag in te die nen. niseerd. De buurt in de omgeving van het kringloopparkje met de beste resultaten kan rekenen op een leuke verrassing. De plaatsing van de kringlooppark jes is in volle gang. De eerste 9 staan inmiddels op de volgende plaatsen opgesteld - Jan Heijnsstraat hoek Lochtstraat - Westermarkt parkeerterrein AH noordzijde - Wagnerpleln AH oostzijde - Goirkestraat parkeerterrein Jac. Hermans Prijsslag - NS-plein nabij Koestraat - Burg. v.d. Mortelpleln doorsteek t.o. Burg. v.d. Mortelstraat - Louis Bouwmeesterplein par keerterrein achter Schouwburg - Groenstraat parkeerterrein Gruma de gemeenteraad (Stadhuisplein 130, 5038 TC Tilburg). Indien men nu een bezwaar indient kan men ook later tegen de vastgestelde be stemmingsplannen een bezwaar in dienen bij gedeputeerde staten van de provincie Noord-Brabant. De ontwerp-bestemmingsplannen liggen ter inzage bij de receptie van de dienst Publieke Werken, Vincen tiusstraat 102, bezoekersingang elke werkdag van 09.00 uur tot 12.30 uur. De plannen kan men ook inzien in het Gemeentelijke Infor matiecentrum (Stadhuisplein 132) maandag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 09.00 tot 17.00 uur. itilburgersi I zijn I milieu- I bewust

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 7