nieuwe bus voor Huize Poels g Wij"'. pïaatJ® r Q Central CT-scan Ziekenhuis KOMKOMMERS! Dankzij bijdrage van Serviceclub Kiwanis Tilburg: voor Maria Entreprise 1989 «NATUURLIJK NIET TE KOOP êks AvBOESSCHOTEN 8 ilEVEN ’t Is GOED FOUT met de biologische komkommers Kringloopparkjes in gebruik genomen '“Bs Ter land, ter zee en in de lucht iNEN Drogisterij R. de Gier grandioze voorjaarsactie 10 driedaagse reizen SI 3de TREKKING VAN 10 REIZEN a1 I Winkelcentrum «Den Besterd» Kleurwedstrijd Zeeman Donderdag 1 juni 1989 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER ini 1989-pagina 4 ff prijsw ,e radic 13-379911 Reageren lt- 9 Foto: Geert van Loon De drie zijn er bijna klaar voor. In de gaten houden dus! bedrag Foto: Geert van Loon vlierbloesemwijn Veldhovenring 7-0, Tilburg Rozenplein 13, Tilburg Leeuwerikstraat 15, Tilburg Kazernehof 24, Tilburg Lange Nieuwstr. 110, Tilburg VOLGENS TROS AKTUA Toch GEGARANDEERD niet bij uw VOL WAARDIGE NATUURVOEDINGSWINKELS 2% 3% 5% Speel mee en maak kans op één van de Mevr. M. van de Laak Dhr./Mevr. Van Knik Dhr./Mevr. Lier Dhr./Mevr. J. v/d Dries Dhr./Mevr. Hultermans Mevr. J. Lulgerink-Clijsen Dhr./Mevr. A.A.M. van Raak KIWANIS CLUB TILBURG NL WE BUILD Rosmolenplein 4/14 5014 ES Tilburg Tel. 013-426702 ruime .parkeergelegenheid De heren Coumans en de heer Gratis bij uw Inkopen in Den Besterd Westermarkt 36A, WAGNERPLEIN VOLOP (H)EERLIJKE EN ONBESPOTEN (en uiteraard niet alleen komkommers) Hiïd* ;n leven ?ens de k'aar- i». Hit voor de geluk s. Naast tafelt doen, Opbroek met de cht er Jan Bertens en u ’’Maastap- s drie hard hun wagen hopen dat en dat ze komen ove- nummer 14. 7500,- omringd door leden van de Kiwanis. Uiterst links op de foto Foto: Geert van Loon Prijswinnaars van de vorige trekkingen: W. v. lersel Mevr. Robben-Reyen Dhr./Mevr. Thai Ans van Erve M. v. Nieuwenhove Mevr. N. Bax de Beer Dhr./Mevr. Snelders 2% 3% 5% 5 Molenstraat 17, Tilburg Joh. v. Zantenstr. 50, Tilburg Sportlaan 5, Berkel-Enschot Lange Nieuwstr. 65, Tilburg Leon v. Vechelstr. 49, Tilburg St. Paulusstraat 7, Tilburg Pieter Postplein 8, Tilburg Dhr./Mevr. M. van Antwerpen Kioosterstr 2, Berkei-Enschot Hoefakkerstr. 63, Tilburg Korte Nieuwstraat 5, Tilburg Wethouder Van Hassel helpt een hand je mee samen met enkele leerlingen van een Tilburgse basisschool. Foto: Geert van Loon leder van deze winnaars heeft een reis voor twee personen gewonnen. 2% 2% 2%. 3 3!/2 4% 214 21/2 41/2 4 4% 6V2 6% 7 7% 7% 71/4 71/2 3 41/4 51/2 4% 6% 4!4 31/2 41/4 6% 6V2 6% 7 7 7% 5,6 2% Wel zelf te maken een overheerlijke Voor prijs- en servicebewuste kopers Hoefstraat 145 - Tel. 432163 - Tilburg Donderdag koopavond. Betalingen v.a. 30,- p. mnd. cheque van 7500,- omrit.,-- uiterst rechts de chauffeur Sjaak Klomp. Drie Tilburgers, Richard Winnubst (18 jaar), Ronny Deering (16 jaar) en Kurt v.d. Hout (19 jaar) doen op 17 ju ni mee aan het onderdeel ’’freewhee len” van het bekende proframma ”Ter land, ter zee en in de lucht”. Het drie- doet voor de eerste keer mee aan spektakel. Het idee om mee te ;n, is ontstaan in de bouwgroep van Plan voor medische praktijkruimte in de Blaak eerste haring is isarts, een fysiotherapeut en een Zaterdagmic willen zich in de wijk de Blaak in «maatje» aang gezamenlijke ruimte vestigen. De meest de burgemeest lokatie hiervoor is in de omgéving dorp bezit ruim i.v centraal gelegen winkelcentrum, haringen had Kees 1 aan het parkeerterrein langs de naar van het Noor ligt Coumans liet op zijn beurt mdering doorklinken voor van Huize Poels. «Het was als Serviceclub Kiwanis Til- Huize Poels 4de trekking vindt plaats op 6 juni a.s. Niet-getrokken loten blijven geldig I Een huis apotheker v een gezami geschikte 1 van het centraal gelegen winkelcentrum. Grenzend aan het parkeerterrein langs de Beeklaan ligt een strook openbaar groen. Deze strook is zeer geschikt voor de bouw van deze medische voorziening. De gemeen te is van mening dat deze groenvoorziening niet valt onder het zogenaamde structurele groen en daarom ook kan vervallen. Wel onder structureel groen vallen bijvoorbeeld delen van het groen van de schermzone, langs het Dongepad en bij de Blaakboerde- rij. Verder natuurlijk ook de in de wijk aan wezige trapveldjes. pj y Q kleuren-T.V. stereo-teletext beter beeld, meer beeldlijnen 64 TXT geheugens super VHS aansluiting Pal Secam samen met de Brabantse Koks en het Gilde van Gastheerschap op vergelijk bare wijze de Openbare Bibliotheek de uitbouw van de muziekafdeling «.^r de aankoop van muziekpartitu ren van Brabantse componisten t.b.v. van de bibliotheek. de carnavalswagen van de pelraopers”. Nu werken de i om op tijd, voor 17 juni, ht klaar te hebben. Nu maar de drie het droog houden zover mogelijk komen. Ze rigens aan de start onder i Het Tilburgse Maria Ziekenhuis heeft sinds kort de beschikking over een CT-scan; technisch hoogwaardige computerapparatuur voor röntgenon derzoek. De CT-scan resulteert in beelden van uitstekende kwaliteit, waarmee bijvoorbeeld gezwellen in or ganen duidelijk te onderscheiden zijn van omringende weefsels. Met de aan schaf van de CT-scan is een t van 1,3 miljoen gulden gemoeid. Een wijn met een uitgesproken fraai bouquet en een betoverende afdronk. Vraag advies ook tijdens de koopavond. Het is mogelijk dat er grenzend aan de achtertuin van de panden aan de Ravens- beek een aantal meters tuingrond overblijft. Dit zal de gemeente dan aanbieden aan de bewoners van die betreffende panden. Als het bouwplan gereed is zal informatie worden verstrekt over het gebouw en over het verder verloop van de procedure om het bestemmingsplan te wijzigen. Mocht u nu al willen reageren op het plan dan kunt u kon- takt opnemen met de heer C. van Loon van de afdeling Stedebouw van Publieke Wer- Dat is de naam van de NAVO lucht machtoefening die van 5 tot en met 1 juni in het luchtruim boven de Bene lux, Denemarken, West-Duitsland en Frankrijk gehouden wordt. Aan deze oefening nemen eenheden deel van de Nederlandse, Belgische, Westduit Canadese, Amerikaanse en L».^ luchtmacht. In verband met de oefe ningen kan het voorkomen dat in de directe omgeving van de luchtmacht basis Gilze Rijen vluchten worden uit gevoerd tussen 8.00u en 19.00u vanuit een andere richting dan de gebruikelij ke. Eventuele klachten i.v.m. geluids hinder kunnen worden gemeld bij de Sectie Geluidhinder van de Lucht machtstaf, tel. 070-492300. Vorige week vrijdag heeft wethouder keerterrein Albert Heijn op het Wag- van Hassel het eerste kringloopparkje nerplein; op het parkeerterrein bij Jac- in Tilburg officieel in gebruik gesteld, ques Hermans in de Goirkestraat; op Een en ander vond plaats op het voor- het N.S. Plein bij de Koestraat; aan de plein van het Stadhuis. Op korte ter- noordkant van het parkeerterrein op mijn worden er 15 kringloopparkjes in het Bemardusplein; bij de doorsteek Tilburg geplaatst. Tilburg is daarmee tegenover de Burg. v.d. Mortelstraat de eerste stad in Nederland die op gro- bij het Burg. v.d. Mortelplein; op het te schaal acht verschillende soorten af- parkeerterrein Albert Heijn op de val apart inzamelt. Met de invoering Korvelseweg; op het parkeerterrein van de kringloopparkjes hoopt de ge- achter de schouwburg op het Louis meen te de nog steeds groeiende af val- Bouwmeesterplein; bij het voormalig stroom te verminderen en het herge- kerkgebouw in de Fatimastraat; op het bruik van afval te stimuleren. parkeerterrein van de Gruma in de De 15 kringloopparkjes worden of Groenstraat en op het parkeerterrein zijn al op de volgende plaatsen in Til- op het Krevelplein. burg ingei' bij de ‘,v straat/Loc! rein in de keerterrein noordzijde parkeerterrein I bij de Westerns aan de oostzijde va oorstzijde van Bij Zeeman textielSupers is het filiaal één prijswinnaar aangewezen. - N feest! Want de 350ste textielSuper is Iedere prijswinnaar ontvangt een geopend! En speciaal op woensdag 7 prachtige radio met hoofdtelefoon. juni a.s. Dan worden namelijk de pnjs- Zeeman textielSupers stelt voor alle éls. winnaars bekend gemaakt van de jubi- filialen (inmiddels ruim 350) dus meer subsi- leumkleurwedstrijd. dan 1.000 radio’s beschikbaar. Tevens In de kleurwedstrijd is gestreden in is er in iedere winkel een expositie van drie categorieën, nl. de groep 4-6 jaar, ingeleverde kleurplaten. De kinderen 7-9 jaar en 10-12 jaar. die niet gewonnen hebben, krijgen Voor elke leeftijdsgroep wordt per toch een kleine verrassing. Afgelopen dinsdagmiddag heeft de coördinator van Huize Poels, de heer Hans Opbroek, uit handen van de vice-president van de Servicedub Kiwanis Tilburg, de heer F.M. Coumans, een cheque in ontvangst mogen nemen ter waarde van 7500,-. Dit bedrag is door de Kiwanis Tilburg ingezameld met een wijnveiling die in het kader van Tilburg Wijnstad in oktober van het vorig jaar gehouden werd in vorm in samenwerking met het Wijngilde Le Bouchon. Met deze cheque heeft Huize Poels een nieuwe bus aan kunnen schaffen voor personen- en goederenvervoer. De bus is geleverd door de firma Jan Bertens, Ci- troëndealer aan de Geminiweg in Tilburg. Namens Citroen Nederland schonk de heer Bertens 1000,- aan Huize Poels, eveneens te besteden aan de nieuwe bus. Een en ander vond plaats bij Huize Poels aan de Ringbaan Zuid in Tilburg. 1.995,- of EB 60,- p. mnd. HOGE INRUILPREMIE Duitse sekt v./d. Eibling en Hollandse haring ’n perfect huwelijk Afgelopen weekend vertrok ’n Tilburgse delegatie onder leiding van Jan de Bont naar Wincheringen, 20 kilometer ten oosten van Luxemburg, gelegen aan de Moezel in Duitsland, om daar de nieuwe Hollandse haring aan te bieden. De groep Kruikenzei- kers, die zich voor dit festijn in Volendamse klederdracht had gestoken, moest in dit weekend ook nog eens het feest «Tilburg Wijnstad 1989» voorbereiden. Ze hadden het maar al te druk; de bus was nog maar net buiten de grenzen van Tilburg en er werd al flink vergaderd: óók dit jaar wordt «Tilburg Wijnstad» weer ’n groots gebeu ren. Laten we nog maar niet te ver op dit feest vooruitlopen. Het aanbieden van de «■rste haring is al ’n verhaal op zichzelf. -j jddag werd het eerste v igeboden aan herr L. globach, ilijke ruimte vestigen. De meest de burgemeester van Wincheringen. Dit catie hiervoor is inde omgeving dorp bezit ruim 1.050 inwoners en zoveel ntraal gelegen winkelcentrum, haringen had Kees Scherrenburg, de eige- »n het parkeerterrein langs de naar van het Noordzee Restaurant in de o een strook openbaar groen. Heuvelstraat, meegenomen. strook is zeer geschikt voor de bouw De haring viel bij de Duitsers in goede smaak en de sekt bij de Tilburgers. De sekt, een mousserende wijn, wordt in Wincherin gen gemaakt van de druivevariëteit Eibling. Daarin zijn zij specialisten, maar er wordt ook stille witte wijn van deze druif gemaakt. Deze is over het algemeen droog en heeft ’n fris zuur: het is daarom ook ’n echte dorst- lesser (tenzij men er teveel van drinkt)! Vroeger werd de Elblingdruif verkocht over geheel Duitsland, waar verschillende producenten er mousserende wijn van maakten. Door wijzigingen in de wet mocht deze druif ook uit Luxemburg worden geïm porteerd. Daarom had Wincheringen er een grote concurrent bij gekregen en de verkoop van de druif nam flink af. Sinds 1974 zijn de wijnboeren van het bereich Obermosel zelf mousserende en stille wijnen van dit druive- ras gaan maken en dat gaat prima. Wel moet worden verteld dat de sekt stukken beter smaakt dan de stille wijn. De wijnboe ren uit de streek willen ’n produkt maken -- dat gewoon goed smaakt, en weinig scrupu- o w van Publieke Wer- les bezit. Er worden daarom geen edele ken; Vincentiusstraat 102, telefoon 428562. druiverassen aangeplant. De meest voorko mende zijn de Müller-Thurjan, de Kemer, de Morio-muskaat en natuurlijk de Eibling. Van laatstgenoemde bestaat overigens ook ’n rode variëteit waar rosé van wordt ge maakt, maar die zult u zelden tegenkomen. De wijn smaakt perfect bij gebakken «moselfisch». Hier in Nederland zullen we het moeten doen met schol, wijting, haring en voor de gelukhebbers met tong of oes- ■elbegeleider is de wijn ook .r -- terras als de zon hoog aan de hemel staat. Met herr K. Donkei, de gast heer in Duitsland, hebben we menig glaasje geproefd in de Weinkellerei van zijn schoonfamilie: Weingut Mathias Daar heb ik de lekkerste sekt van mijn gedronken. Deze werd gemaakt volgei méthode champenoise. Een methode waar bij de belletjes op natuurlijke wijze in uc wijn geraken en niet worden ingespoten zo als dat bij zijn goedkopere naamgenoten vaak het geval is. In oktober zal er weer een delegatie van uit Tilburg naar de Moezel afreizen. Deze maal om de druiven te plukken die aan het Tilburgs winkelend publiek zullen worden uitgedeeld op de zondag van Tilburg Wijn stad. Dan wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om de kwaliteit van deze druif te proeven en te drinken... Zum wohl! Paul Verbunt Ieder jaar kiest de Serviceclub Ki- wanis Tilburg een maatschappelijk re levant doel om te ondersteunen. Die ondersteuning vindt zijn uiteindelijke met d een financiële bijdrage en die door bijdrage komt tot stand door het orga niseren van een of meerdere aktivitei- ten. Moeilijker gezegd: via fundraising helpen de Kiwanis bepaalde, maat schappelijk relevante projekten. Eerder dit jaar hielp de serviceclub Erkenning Hans Opbroek van Huize Poels schetste dinsdagmiddag ten overstaan van een groot aantal Kiwanis-leden het werk van Huize Poels. Hij toonde zich zeer verheugd met het initiatief van de serviceclub, niet alleen omdat er nu een nieuw busje aangeschaft kon worden maar ook vanwege de erken ning van het werk van Huize Poel «Huize Poels is afhankelijk van subsi dies maar zeker ook van een brede maatschappelijke erkenning. Met uw inititiatief heeft u blijk gegeven van die maatschappelijke erkenning. Dat is ons zeer veel waard», aldus Hans Op broek. De heer C: veel bewondering d het werk van Huize voor ons als Serviceclub burg een waar genoegen op deze manier te kunnen helpen. Het schept voldoening als je merkt dat je daadwerkelijk iets kunt doen. Een nieuw busje was hard nodig. Dat is er nu en dat is een goede zaak», aldus de heer Coumans. Hij wenste Huize Poel* tot slot nog proficiat met de op han den zijnde verhuizing naar de Gast- huisring. Ook Sjaak Klomp, de vaste chauf feur van Huize Poels, is zeer ingeno men met het nieuwe voertuig. «Er moet nog wat aan vertimmerd worden om de bus ook geschikt te maken voor personenvervoer. Maar dat doen ze nog bij Bertens,» zo voegde Klomp er aan toe. officieel der vond plaats op het voor- het Stadhuis. Op korte ter- worden er 15 kringloopparkjes in --Yiibm-g 1S daarmee Ierland die op gro- soorten af- v inzamelt. Met de invoering kringloopparkjes hoopt de ge- J- nog steeds groeiende afval- i en het herge- jleren. 5 kringloopparkjes worden of p de volgende plaatsen in Til- gericht: op het parkeerterrein Albert Heijn in de Jan Heijn- éhstraat; op het parkeerter- Bemmelstraat; op het par- i op het Paletplein aan de van de Albert Heijn; op het bij de D.J. Jittastraat larkt; op het Verdiplein yan het parkeerter- ‘_"Jin het par- oostzijc rein; aan de o

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1989 | | pagina 5